Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość OL
Witajcie dziewczynki! Na przekór losowi wpadajcie.... Bo Oaza jest jesienią najpiękniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu popieram!!! :-) http://www.wrzuta.pl/audio/63fAbN7Pub/13_pejzaz_bez_ciebie http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=469267 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=469264 ...Lato odpływa, jesień idzie... nie ma na to rady http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=469433 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=468905 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=469355 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=468769 *(trzeba...) trzeba... no uśmiechnij się jeszcze trzeba uśmiechu prosiłam cię o łzę przedwczoraj wczoraj - o uścisk dzisiaj - o uśmiech nie próbuj zatrzymać w dłoni wątłych skrzydeł motyla choćby usiadł ci na sukni nie próbuj zacisnąć w dłoni pozwól mu wytchnąć chwilę i pożegnaj uśmiechem trzeba... tak to wiem że dużo trudniej o uśmiech ******************************************************************************** UPARŁA SIĘ MOJA TĘSKNOTA , UPARŁ SIĘ DZIKI MÓJ ŻAL, ŻE MUSZĘ CIEBIE ZOBACZYĆ. A BYŁA SŁOTA JESIENNA, SŁOTA... TĘSKNOTA................ Pozdrawiam Wszyskich Oazowiczów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękna złota jesień... Słoneczny ciepły spacer zaliczyłam:) Popieram dziewczynki , kto chce i ma na to ochotę, to przecież może tu nadal wpadać... Powiem szczerze , ze i ja tęsknie za oazą.... Pozdrawiam was gorąco.❤️ RÓŻYCZKO; JAK ZAWSZE CUDOWNE SA TWOJE WPISY👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wierzysz w elfią magię? Pytasz mnie czy wiem, co to jest? Elfia magia to magia każdego serca, Nawet tego najmniejszego, mrówczego. Sprawia, że na świecie kwitną kwiaty, Uczy pisklęta latać, a ludzi patrzeć. Patrzeć na świat dobrymi oczyma A najważniejsze, że elfia magia, Choćby miała tysiąc lat, nie zginie- Będzie żyła tak długo jak długo słońce, Z nad tęczy i potoku, budzić Cię będzie. Autor nieznany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
Pozdrawiam cala oazę:)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
Maria Pawlikowska Jasnorzewska Sen Iść przez sen ku tobie, w twe słodkie ręce obie... przez pola długie ogromnie, sadzone w rzędy doniczek... samych niebieskich konwalii i szafirowych goryczek... ...przejść przez jezioro nieduże, zrobione z drewnianej balii... i trochę nieprzytomnie iść dalej przez bór ciemny, w którym kwitną róże, lecz w którym się nie pali ani jedna świeca... gdzie straszy stary niedźwiedź dziecinny zza pieca, dziś przerobiony na kota... I widzieć w oddali już twoją psią budę z kryształu, blachy i złota... przedrzeć się z trudem poprzez dziwną grudę... i jeszcze ten rów przebyć... - potknąć się - i już nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozna pora juz ,a ja niedawno przyjechałam od brata i bratowej ... Parę dni spędziłam w Augustowie... Pięknie tam tez bywa jesienią i pogoda była na spacery wyśmienita.. Byłam tez w Albatrosie:-D To taka restauracja w której podają ryby i przeróżne owoce morza ... A nazwa Albatros uwieczniona została przez Janusza Laskowskiego w piosence 7 dziewcząt z Albatrosa... ale nie będę już przynudzać, jestem śpiącą... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Augustowskie noce - Maria Koterbska Augustowskie noce Augustowskie noce Nad brzegami drzemiące Noce parne, gorące Osłonięte przez mgłę Augustowskie noce Zatopione w jeziorach Niepoznane do wczoraj Odnalazły dziś mnie Ty chowasz tę muszelkę Znalezioną nad Wigrami Długo szumieć będzie jeszcze Ożywiona wspomnieniami Kolorowy sierpień Naszym żaglem opięty Pozostanie w pamięci Przez długie dni ::::::::::::: A tu już blisko październik:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
SPELNIA SIE BAJKA Badz dobry dla ludzi,mily uczynny. Przede wszystkim dla chorych,kalekich i starych, Dla ludzi,ktorych zycie zepchnelo na margines. Przynos ludziom kwiaty,dopoki zyja. Nie czekaj,az umra, By wzruszony westchnac:”Niewiele mieli z zycia” Dlaczego tylu ludzi nic nie ma z zycia ? Dlatego,ze nie maja przyjaciol,ludzi,ktorzy ich lubia. Dlatego,ze nie znajduja nigdzie oznak sympatii. Dlatego,ze nigdy nie kwitna dla nich kwiaty. A przeciez kwiaty moga czasami czynic cuda. Nie musza to byc drogie,kosztowne kwiaty. Zwyczajne,zwykle kwiaty:usmiech, Dobre slowo,drobny gest.To takze kwiaty! Najmniejszy kwiat podarowany z calego serca Opowiada tym,ktorzy go otrzymuja,piekna historie. Cudowna bajke o kawalku nieba na ziemi, Gdzie ludzie sa dla siebie nawzajem aniolami, Gdzie dla kazdej obawy, Kazdego cierpienia i kazdej lzy jest czula pociecha, Gdzie ludzie kwitna dla siebie jak kwiaty. Slysze ten sam krzyk dochodzacy z ust Tysiecy chorych,kalekich,starych i samotnych: „Przynies mi kwiaty,zanim umre”. Zrob cos,by spelnila sie bajka.Dzis! Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
Życzę wszystkim spokojnej nocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka55
WITAJCIE KOCHANI:To znowu ja , pamietacie mnie ? tylko cyferka sie zmienila w nicku.Po urlopiku w domu znowu w GERMANII.JAK JA TU NIE LUBIE:: Duzo sie dzialo na naszej oazie: Poczytalam kilka ostatnich dni i tak smutno sie zrobilo , ze niektore panie odeszly, a jak sie ciesze ze sa nowe osoby... pozdrawiam serdecznie WBW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucia..
Milo tu, czy mogę wpadać? Czytam was od pierwszej strony... Super ! Piękna Poezja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja was pozdrawiam WbW i lecę do okulisty... Musze wyrobić do czytania nowe okulary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asnyk Adam Ciche wzgórze Znam ja jedno piękne wzgórze. Na nim kwitną przy figurze Przeźroczyste polne róże. Boża męka pochylona Patrzy z ciszą i spokojem. W świat wyciąga swe ramiona Ponad ziemskim krwawym znojem. Jak tam słodko, jak tam błogo: Nie dotknięte bólem, trwogą Serca w niebo płynąć mogą. Tęsknych dumań nic nie zmąci. Cichnie ludzkiej głos boleści... Chyba wietrzyk listkiem trąci. Lekko, śpiewnie zaszeleści. Kiedy słońce z nieba schodzi W swojej złotem tkanej lodzi. W purpurowych fal powodzi. To nad wzgórkiem twarz swą zniża, Pożegnalnym blaskiem strzela I całuje stopy krzyża, Święte stopy Zbawiciela. Pod tym krzyżem w pierwszej wiośnie Z polną różą, co tam rośnie, Wyglądałem w świat radośnie: Pod tym krzyżem w ranek jasny Na mogile kwiaty rwałem, Z tego wzgórza zagon własny Raz na zawsze pożegnałem. Więc choć lat już przeszło tyle, Myślą wracam w dawne chwile Siąść pod krzyżem na mogile. Chcę usłyszeć znów o zmroku Pieśń nabożną tego ludu, Co się modląc ze łzą w oku Oczekuje zawsze cudu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie dyskusje
przeciez to forum dyskusyjne a nie sciagaczka wierszy. ..Za duzo juz takich tematow i chyba was wykasujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny,,,, Ale wredna jedna... myśli . ze kogoś wystraszy, dyskusji jej się zachciewa... A kasuj jeśli ci to sprawia przyjemność... Kasuj! I już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggg
moja babcia to ma kulfona!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez tak uwazam rozyczko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haluszka...
Pory roku zapewniają każdemu człowiekowi, zadziwiające i zaskakujące uroki... tym Tylko trzeba potrafić z nich korzystać... A powiadam Wam, ze z pewnością nie będzie się nudzić. Boooooooooooooooooooooooooooo! Wiosną można zasiać w ogródku kwiaty, warzywa, które pod koniec roku wydadzą obfite plony, musimy się tylko należycie zajmować ogródkiem. Latem natomiast zachwycamy się lazurowym niebem , morzem , plaża i słońcem, smażymy się na leżakach nabywając piękną, czekoladowa opaleniznę ... Natomiast jesień posiada w sobie wszystkie barwy świata.. Ja dostrzegam jej uroki nawet w deszczowy dzień... Zimą lubię godzinami sterczeć w oknie i patrzeć na padający śnieg, robimy z wnukami śnieżne bałwanki, "aniołki" na śniegu, pieczemy przeróżne kruche ciasteczka . robimy przygotowania do świąt , ja nie narzekam bo uważam , ze należycie i w pełni korzystam w i z uroków Czterech Pór Roku! Simorośl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie...
"Październik" Jaskółeczki nie czekały na jesieni przyjście. Lecieć chciałyby za nimi kolorowe liście. Lecz tymczasem pozostają w wyzłoconym lesie aby pięknie wyglądała złota polska jesień. Choć to jesień, świerk czy sosna nie ma złotych igieł, i choć ptaki odleciały raźno ćwierka szczygieł. Dziobie ziarnka suchych ostów, barwami się mieni, jakby sobie nic nie robił z tej całej jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×