Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Sum-Pi nie ma problemu pisz jak masz ochote:) Dziś sobie zaparzyłam w termosie te ziółka na laktacje z herbapolu no zobaczymy kiedy mnie weźmie:) Jutro kupuję też karmi na weekend sobie strzelę - czy są jakieś odnmiany tego piwka czy tylko classic?? jeśli są czy możemy pić różne czy tylko to claassic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka, karmi jest clasic, malinowe, kawowe i choco. Zależy kto co lubi. Po karmi miałam wrażenie, że mam więcej pokarmu tylko dla mojego synka (ma rok i miesiąc) jak go karmiłam to chyba smak nie odpowiadał bo mniej ssał niż jak nie piłam karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekonam sie już za kilka dni, narazie piję albo hippa albo tak jak dizs ziółka herbapolu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sum-Pi, dzięki za radę. Ciekawe tylko, czy córka da sobie ubrać tetrówkęz majtki:) Jak na razie nie wracamy do Pampersów. EMILKO, mata fajna, ale strasznie droga:( Na laktacje jeszcze zalecają dużo wody mineralnej niegazowanej pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko jak chcesz tak typowo na laktacje tego karmi sie napic to classic bo chodzi o to ze to ma byc piwo karmelowe bo to ono stymuluje laktacje... a jak tak dla smaku chcesz sie napic tylko to mozesz kazde jedno... kiwi jak faktycznie lenka przytyla juz kilo to leci z waga jak szalona ale jest to mozliwe... ona sie raczej malutka urodzila wiec moze duzo na wadze jej nie ubylo i szybko zaczela przybierac... moja mala zaczela przybierac bardzo pozno bo jak miala 10 dni to wazyla dopiero 3840g czyli nawet nie zblizyla sie do wagi urodzeniowej... wiesz u kazdego dziecka jest inaczej... wczoraj np. jak wazylam sie z mala (tak jak ty) to wyszlo ze wazy 5400g ale tak dokladnie ile wazy to sie jutro dowiem bo idziemy na szczepienie... ale jakby faktycznie wyszlo ze wazy cos kolo 5400g to by wyszlo ze w miesiac przybrala 1,5 kg wiec widzisz jak na poczatku nie chciala przybierac tak teraz wystrzelila... wiec wszystko sie moze zdazyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, Lenka od początku ładnie przyberała. Ze szpitala wyszła z wagą 3010 na 6 dobe po urodzeniu. Waga urodzeniowa 2950, spadłq najniżej do 2820 w 3 dobie. Może daltego tak oprzybiera, że dokarmiam mlekiem modyfikowanym w dzień? Staram sie jednak nadal utrzymać nocki na cycku, bo wtedy mleko jest najtłuściejsze. Tylko patrzeć, jak mi sie mały pączek zrobi, jak Olga. Tą starszą to przydałoby mi się odchudzić, ale nie wiem jak. Słodycze ma bardo ograniczone. Chyba, że są goscie i ciastka na stole, to mała świętuje. Od stolu nie może odejść. LIla 5400 to już niezły klocuszek. Ciekawe, co jutro poweidza jak zważą i zmierzą. Szczepisz skojarzona szczepionką? Bo my zostajemy przy tradycyjnych. A potem doszczepimy, jak skończy 2 latka. Dziwnem, pytałam Lekarkę, czy warto szczepić Olkę na pneumokoki przed póściem do przedszkola, to odradziła. Olka jest zaaszczepiona tylko na meningokoki (tak to sie pisze?) i HiB. Zresztą, teraza Hib to już jest w obowiazkowych. Ty szczepiłaś na coś Marcina dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U Nas pogoda do bani,ledwo zdążylismy z Mikołajkiem wrócić ze spaceru ,a zaczął padać deszcz.Niestety nie mam siły wnieść wózka po schodach i został pod wiatą na podwórku,non stop tylko spoglądam przec okno czy ktoś go nie ukradł :( i czekam jak mąż wróci z pracy i go wniesie. KIWI-pralka u mnie chodzi co drugi dzień,tez non stop piore i prasuję ,nie chowam nawet deski do prasowania:D EMILKO-mój Mikołajek ma taką matę tylko troszkę uboższą ,dostała od znajomych.Narazie jeszcze jest za malutki to Go nie kładę tam. My dzisiaj czekamy na znajomych ,mają przijechać z 5 mc córcią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej! dziewczynki ja bede szczepic szczepionkami skojarzonymi taka 5 w 1 bo sa jeszcze 6 w 1 ale ja sie decyduje na ta 5 w 1 jedna szczepionka kosztuje u mnie 110zl... EMILKO---tak tak piwko ale tylko karmelkowe i te herbatki mysle ze nic innego nie ma na laktacje ja pije ta z Hippa dwa razy dziennie i czasem ta z herbapolu zaparze ale nie codziennie i mam tyle mleka ze starcza Natalce... KIWI---corunia cudna naprawde sliczniusia jest...i masz racje oczka moja Natalka ma po mamusi ale pozatym to czysty tatus jest przynajmniej tak mowia :P MINIU---wracaj szybko czekamy na Ciebie, to bedziesz spala w dzien a w nocy karmila:) czasem i tak dzieci sobie planuja a co:D hehehe ASIU---no faktycznie Lilka juz taki maly paczuszek na twarzy ale to dobrze oznacza ze masz pokarm bardzo tresciwy i malutka suepr przybiera. Ja ide na szczepienie we wtorek i wtedy ja zwaza i zmierza ciekawe ile przybrala dowiem sie we wtorek... Oki zmykam mam chcwilke dla siebie natalka spi, po jedzonku i malym spacerku bo dzisiaj zimnawo ale chcialam z nia chociaz na chwilke wyjsc zeby sobie poodychala powietrzem... to buzka do pozniej papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI---a co do pralki to nic mi nie mow u mnie tez codziennie chodzi nawet nie chce myslec o tych rachunkach za prad a za wode to przychodzi rozliczenie raz w roku wiec juz czuje ile bede musiala doplacac ale co zrobic musze przeciez malutkiej ciuszki wyprac wiec nie ma innej rady najwyzej sie zaplaci i juz... ANIU---ja tez raz mialam tak ze poszlismy z mezulkiem na spacer no i z mala oczywiscie:P i zastal na deszc ja szlam pod parasolka i trzymalam na wozkiem a maz byl mokry do ostatniej nitki kapalo z niego:) poswiecil sie dla swoich dam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez na razie tradycyjnie szczepic bede bez udziwnien... lila i tak do zlobka nie pojdzie a marcin do przedszkola tez nie chodzi wiec nie ma potrzeby (tak nasza lekarka powiedziala) bede sie zastanawiac jak marcin za rok do zerowki pojdzie czy nie poszczepic na cos dodatkowo... marcina dodatkowo szczepilam szczepionka (nie wiem ja sie nazywa) przeciw odrze swince i rozyczce... ale teraz to juz jest standard wiec mala tez bedzie tak zaszczepiona... marcina zaszczepilam tak bo swinka jest dla chlopcow bardzo niebezpieczna czestym powiklaniem jest zapalenie jader i w efekcie bezplodnosc... bylam dzis becikowe zalatwiac... wkoncu sie zebralam... ciekawe ile bede czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas dzis ładnie było. Słońce, tylko chłodnawo, ale do przeżycia. Zaliczyliśmy plac zabaw, ja potem jeszce pojechałam na dalszy ciąg poszukiwań śpiochów i body. Dowediziałam się, że do przedszkoli jest tyle chętnych, że robią dodatkowe oddziały w 3 przedeszkolach w naszym mieście. W tym także, do którego sie Olka dostała. Czyli będą dwie grupy trzylatków. Ciekawe, gdzie sie te dzieci pomieszczą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, za mną prawie nieprzespana noc. Poszłam poźno spać, bo robiłam Lence stronkę na bobasach, zaraz potem Lenka sie obudziła, ulała, nocne przebieranie. Do tego Olka sie obudzila i miała foszka. Oj, zmęczona jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka mamusie! Wczoraj do poludnia bylo super mala zjadla o 10.00 bylysmy na spacerku potem u mamci i jak zjadla o 14.00 to spala moze okolo pol godzinki i do 19.00 mi marudkowala hmm czyzyby na zmiane pogody?? w nocy tez jak po kapaniu zjadla to usnela o 21.00 potem obudzila sie o 24.00 i o 4.30 i znowu o 7.00 jadla o 8.00 do 8.40 tak sie przyssala i dopiero o 10.00 zasnela teraz spi ja sprzatalam mieszkanko bo jutro mam gosci teraz chwilke odpoczywam jestem zmeczona na szczescie mezulek wraca:D lece moze na chwilke sie poloze wykorzystam sytuacje jak mala spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU, moja też czasem jak sie przyssie, to odrwać o cycka nie mogę. Jak sobie dajesz radę z wózkiem? Znosisz czy zjeżdżasz nim po schodach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw zjezdzam samymi kolkami a potem gondole z mala znosze, a wnoszenie to juz mam zalatwione, zapinam na dole do poreczy i jak mojej siostry synowie koncza szkole to po drodze przychodza i wnosza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my po szczepieniu... ciekawe czy bedziemy miec jakies rewolucje wieczorem... mala wazy 5410g i ma 63cm dlugosci... alez ona rosnie... tak cos podejrzewalam ze dlugasna sie zrobila bo po ubrankach widzialam ze te na 62 to juz takie jakies za krotkie sie robia i na 68 juz prawie dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu, ale maszdobrze z siostrzencami, ho, ho. asiu, ale lilka duza. kawal kobitki juz. padasm. dzis znow plac zabaw zaliczony. lenks spala jak zabita na swiezym powietrzu. oby tylko w nocy dobrze spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos pusto u nas... pewnie sie dlugoweekendujecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jestem juz od wczoraj w domku Malemu jak narazie nic nie wychodowali i cale szczescie ale ostateczne wyniki beda w piatek Maly malo co spi i srednio je :( niestety wczoraj jak obudzil sie o 20 to zasnoł dopiero przed trzecią - caly czas na cycku wisiał pospal do 7 i potem znowu to samo do 12 godzine temu wstal i przez caly czas jadł (niestety malo efektywnie) odłozyłam go ale chyba nie bardzo pospi bo ma otwarte oczeta i tatus przy nim siedzi :D ja jestem nieco tym faktem podlamana - niby mam duzzzzzzzzzo pokarmu ale nie wiem czy nie bedze musiała przejsc na modyfikowane mleko :( O juz piszczy:(:(:( Karmie nakladkami bo mialam nawal pokarmu i maly nie mógł uchwycic brodawki , smok tez jest w uzyciu niestety i boje sie ze juz nie bedzie chcial mnie ssac :( Dzis prubowlaam ale był krzyk straszliwy Mały dzis tylko raz dzis pożadnie pojadł tak kolo 12 przed pójsciem spac a tak to tylko sobie ciumka - nie wiem za bardzo co mam robic - puki co przystawiam na żadanie ale jestem juz padnieta ... Moze macie jakies rady?? Zdjecia wysle przy okazji - a nie mam ich za wiele :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini kochana czy maz jest z toba w domu caly czas czy chodzi do pracy??? jak jest z toba to zrzuc na niego wszystkie obowiazki domowe i poloz sie z malym do lozka na pare dni i nie zajmuj sie niczym innym niz karmieniem i spaniem... skoro masz duzo mleka to wkoncu sie unormuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa pyta sie
czy mimo tego moge byc w ciazy?? ostatni seks uprawialam 2,5 m-ca temu , zaczełam robic kilka testów , zrobiłam 8 testów ciazowych wyszły negatywne , testy robiłam z rana i co kilka dni , do tego zrobiłam beta hcg czy mimo tego moze to byc ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu totez tak wlasnie robie- tylko ze maly prawie ze nie spi wiec ja tez nie a jak juz usnie to tez musze sie obmyc i cos zjesc ... Zobaczymy jak to bedzie Teraz ma smoka w buzi wiec nie płacze ale tez nie spi . Martwi mnie to ze malo je, w szpitalu juz tak ladnie mu szło i znowu sie zepsuło ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja najczesciej jem z mala przy cycku... nie martw sie z czasem nauczysz sie robic wszystko 1 reka (bo na drugiej bedziesz trzymala boryska uczepionego cycka) wierz mi wiem co mowie... sama tak mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu cierpliwosci i wszystko sie unormuje... wiem latwo mowic bo pewnie jestes umeczona i wszystko cie przez to drazni ale bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyprubowuje dzis jeszcze sposób poloznej - tak mi w szpitalu doradziła jak maly nie chciał jesc Najpierw przystawiam go do piersi jak nie zje za bardzo to odciągam pokarm i karmie butelką i tak co trzy godziny - żeby sie rozjadł Narazie nakawrmilam go o 17 i jak narazie ladnie spi - Tak zrobilam w szpitalu- wystarczylo raz dokarmic a potem juz ładnie jadł A ile powinien taki mały jesc mililitrów pokarmu na jeden posilek tak mniej wiecej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia musialabys sie mojej lilki zapytac ale watpie zeby ci odpowiedziala... ja jeszcze ani razu z butli nic nie dalam wiec nie wiem ile zjada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu, jak fajnie, ze juz jestes. ja mialam tsk z olka jak ty z borydkiem, prawie w ogole nie spala i kiepsko jadla. chodzilsm iewyspana okrutnie, ale po miesiacu minelo, wiec musisz jakos zacisnac zeby i przeczekac, wiem, ze trudno, spac sie chce, w domu balagan, ale to przejsciowe. a ty dokarmiasz mlekiem modyf. czy swoim? moja lenka wypija teraz 60ml mlka modyf. jak jest bardzo glodna. piers je tez. i tak masz super, ze maly chce ssac smoczka, moja nie chce:( slij zdjecia w wolnej chwili i sprobuj odpoczac. ja tez dzis jestempadnieta, choc w porownaniu z olka lena to aniol:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu, a jak sie w ogole czujesz? rozumiem ze rodzilas naturalnie? w chwili wolnej napisz wiecej, jak wygladal porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doszlam do wniosku, ze prasowanie pieluch tetrowych, spioszkow i body nie ma sensu. ulatwilam sobie zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×