Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

..a ja nadal czekam na kase z ZUSU.. ponoc mieli wyslac wczoraj, Boze! co chwila sprawdzam konto i jestem coraz bardziej zaniepokojona! to moj drugi miesiac bez wplywow na konto! ;( musialam ruszyc odlozone na polozna pieniadze, teraz nie mam juz nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek :) Melduję się na stanowisku Fisiu ja jeszcze nie tuliłam kibelka i nie wiem czy na szczęście czy nie bo opinie są podzielone ;) Za to znów mnie muli i oraz częściej ciągnie. Masakra poprostu momentami to mam już dość. A więc: MDŁOŚCI I ZAWROTY GŁOWY ODDAM W DOBRE RĘCE!!! KTÓRA CHĘTNA??? Oj z tymi szefowymi to macie przekopane, faktycznie jakieś baby z kompleksami i klimakterium w kulminacyjnym stadium. My to się z Fisią urządziłyśmy ;) nikt nam nad głową nie marudzi :P Tak więc wszystkie uciśnione w pracy a zafasolkowane - zmykać na zwolnienie a staraczki szybciutko zafasolkować i tez na zwolnienie porozpieszczać się conieco, należy Wam się, a co! :) Miłego dzionka psiapsiółki moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ja zaczynam w piątek 4 miesiąc ;) Byłam wczoraj na badaniu wymiary dobre......;) Dzieciątko dobrze się rozwija juz kopie mamusię...;)tylko jeszcze nie czuję...;) Już wszystko było mierzone co jest konieczne pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży.....;) Nawet wiem, że to będzie chłopak na 80% ;) Jak bardzo się cieszę ale nóżki, stupki, rączki główka, nosek itd. wszystko widoczne i w powiększeniu...super widok...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuszek mi się zaokrągla troszeczkę....;) Jestem na zwolnieniu miesięcznym na razie....;) to trochę odpocznę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to znowu ja malwina ja juz od 2 tygodni na najwyższych obrotach, kilkugodzinne spacerki, sprzatanie, właśnie teraz skończyłam myć okna a wczoraj to nawet grałam z córką w piłkę i nic nie rusza tego małego łobuza. Taki mały uparciuch. biegne dalej porządki robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina suuper , ale Ci dobrze ze juz wiesz i wszysstko jest ok , ja niestety musze poczekac jesczze 2 tygodnie zeby cokolwiek sie dowiedziec , zreszta moją ciaza jest chyba jednak opzniona w stosunku do twojej, mimo ze mialysmy w tym samym czasie okres:) powiedz mi kochana ile twoja dzidzia ma cm? i jakie mialas usg robione? buziaki dla Was wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołderka jestem dopiero teraz ;( Moj chłopczyk ma 5,5 cm mialam robione normalne chyba 2D usg....ale wszystko ładnie było widoczne w powiększeniu ułożył się ślicznie...;) No ja jestem w 4 miesiącu tzn. zaczynam w piątek 13 tydzień ;) A Ty w którym????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja okres tez mialam 3.04 wiec teoretycznie jestesmy w tym samym tygodniu, ale na ostatnim usg bylo 2 tygodniowe opoznienie wiec nie wiem jak teraz z tym jest , zobaczymy czy pozniej nastapilo zaplodnienie czy wszystko sie wyrównało dopiero 8 lipca, ciesze sie ze wszystko u Ciebie ok, ja tez mam przeczucie ze bedzie chlopak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!Ja to noszę w sobie jakiegoś wielkoluda-64 mm tydzień temu(12 tydz),a brzuszka jak nie było tak nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! dziewuszki widze ze o brzuszkach rozmawiacie, ja mam taki malutki zaokraglany ale to raczej wyglada jakby mi sie bardzo siku chciało lub jakbym była po jakis imieninach najedzona, i nie moge doczekac sie kiedy juz bedzie taki brzuchol prawdziwie ciazowy. mi wczoraj zaczął sie 15 tc i czasami to sie troche martwie ze taki ten moj brzusio mały, ale jak to mezulek mowi ja zawsze powod do zmartwien sobie znajde aha i mam pyatnko?? czy u Was tez najwiekszy jest wieczorem?? my z mezem na spacerki chodzimy wieczorem i sasiedzi juz zaczynaja sie we mnie wpatrywac, wiec chyba cos widac i dzis nawet sasiadka do mnie zagadała czy w ciazy nie jestem, a ja kurcze chciałam by na razie nikt tu jeszcze nie wiedział, ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha mam pytanko do dziewczyn ktore biora duphaston, ja do tej poru od plamien brałam 3x dziennie ale lekarz mi juz kaze zmniejszyc do 2x dziennie z tym ze ja sie jakos tego obawiam, ile razy wy na dzien bierzecie??? kołderko--- trzymam kciuki za Ciebie :) nic sie za wczasu nie martw, musisz myslec pozytywnie własnie dla malenstwa, choc wiem ze to nie łatwe malwina--- ciesze sie ze dobrze u Ciebie, ja tez prawdopodobnie nosze w brzuszku synka :) z tym ze gin mi na 60-70% procent to powiedział takze zobaczymy :) agi37--- ciesze sie ze i u Ciebie dobrze ania--- mi jest za to cały czas słabo, najgorzej w tych tramwajach demulina--- słuchaj moze nosisz w brzuszku pedancika i dzidzia chce by mamusia najpierw porzadnie dom wysprzatała haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Widzę, ze było narzekanie na pracę. Mogę się dołączyć?????????!!!!!!!!! jestem dziś na maksa wkurzona, bo w pracy było beznadziejnie! Tyle dziś było problemów i narzekań ze wszech stron, że mam tego dość!! a wczoraj było tak fajnie, pracowałam i robiłam swoje, wiec nie było problemów, dopiero jak się ktoś wtrynia w moją robotę, to wychodzi, jak wychodzi. Planowałam pójść na zwolnienie od 8 miesiąca (od 14 lipca), ale jak się wkurzę, to się obrócę na pięcie i tyle mnie będą widzieli. A teraz z ważniejszych tematów: :) W ostatnią środę byłam na badaniu, dzidziuś ma gdzieś 1400 g, wielki już ten mój chłop, co nie? Ale ale, widze że coraz wiecej chłopców się nam robi na topiku? Kołderka, Malwinka, jakie imię wybierzecie? :) narzekacie, ze macie za małe brzuszki? ja juz się nie mogę doczekać, aż swojego sie \"pozbędę\" a tu jeszcze 2 miesiące!!! Z milszych żartów, jakie ostatnio mój mężulek wymyśla jest i taki, ze wyglądam jak Chrząszcz gnojownik. Dlaczego? bo toczę przed sobą taką dużą kulę ;) Akurat ten żart mu się udał, bardziej mnie to rozbawia, niż złości :) ale poważnie, to zaczyna mi być ciężko :( mam już 11 kilo \"do przodu\". i Brzuchol duży i ciężki. Czasami mi się wydaje, ze nie ma pozycji, w której byłoby mi wygodnie, ani siedzieć, ani leżeć, ani stać... Ale pomarudziłam... zaglądam tu codziennie, zeby poczytać co u Was i żeby sprawdzić, czy demiluna się rozpakowała. Demi, trzymam kciuki i myślę o Tobie! 🌻 ale nie pisze często, bo czasami nie mam co napisać, czasami nie mam siły neistety :( Po pracy często od razu kładę się do łóżka i zasypiam. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg moich obliczeń to ty jesteś w 15 miesiącu ciązy.....jeżeli masz termin na 26 grudnia jejku w Dzień Bożego Narodzenia suuuper!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty mówisz o 12...., hmm ja jestem w 12 tygodniu tzn. w piątek w 13 i termin mam na 9.09.2009 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też jeszcze nic nie widać ale brzuszek się uwydatnia ;) troszeczkę już się nie mogę doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł a ja zaczęłam wczoraj 9tc i wywala mi brzuch, że mam jedne spodnie które mogę założyć. Nie wiem dlaczego tak jest może dlatego że to nie pierwsza ciąża. Zreszta spodziewam się że znowu przytyję z 20 kilo:-) Maniu ja biore duphaston 3x1 ale za 5 dni mam zmniejszyć dawke do 2x1 więc chyba dobrze że co raz mniej tych leków będziemy brały. Dzisiaj byłam na zakupach i kupiłam sobie parę bluzek odcinanych pod biustem będa do wykorzytania przez całe lato. Idę coś przegryźć zajrze wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haluny haluny! Koug znasz jakiegos dobrego lekarza na zaniki pamieci? tego od sklerozy?! :D bo pilnie potrzebuje! Nie tak naprawde powaznie Dziewczyny z pamiecia u mnie kiepsko sie robi... znacie jakies witaminki??? ja pierdziele co dopiero bedzie na starosc!? Fisia sen zajebisty! ale czemu siodemnka? czyzby o czyms nie wiemy? a propo wierszykow i poezjowania, to przesle CI ten wywolujacy lezki wierszyk, ale jutro bo dzis chyba nie dam rady. Anus potrzasnac mozesz nawet dodam ze MUSISZ ale mojego M, bo ja na dzidzie zawsze otwarta jestem, dodam jeszcze ze kisze druga partie malosolnych :p powinny byc dobre na sobote! :) Cebus ja nie pisalam ze odchodze, tylko musze wyluzowac i oczywiscie co za tym idzie bede sie mniej udzielac na topiku, ale bron Boze uciekac z niego! zbyt bliskie mi jestescie, by to wszystko przekrecic, jak karte i nie patrzec co jest pod spodem... ❤️ Manius jestem z Ciebie dumna! :D i powiem doslownie: ze kogielowanie jak ciasto ! w rekach Ci roscie! :D :D :D A gdzie Validosek i Dzibassek?!!!! Validus wroci niebawem, ale gdzie nasza ogrodniczka? ooooo ja to dopiero mozecie potrzasnac! :p Bolerka oj widze ze z Ciebie szczesciara! od Koug magiczny eliksir dostaniesz! wypij go jednym duszkiem, bo ja sie z nim tak piescilam i wolno pilam, nazwijmy to delektowaniem... :p ze to zafasolkowanie to chyba tez tak mi bedzie wychodzic... strasznie dluuugo! ok zmykam ide cos na zabek przygotowac... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki czytam że macie jakiś fasolkowy eliksir. Mogę skromnie prosić o przepis?? Doszłam do strony 502 wstecz ale nie znalazłam. Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania Ty się znasz na tych witaminach o ile pamiętam.Czy przyjmowanie dawki 5mg dziennie kwasu foliowego przed ciążą i w trakcie ciąży jest szkodliwe? Taką dawkę biorę od grudnia i zastanawiam się czy to nie za duża dawka i czy sobie nie szkodzę? Daj mi znać.Zostały mi tylko 4 tabletki więc je skończę ale chyba przejdę na Folik albo coś podobnego z dawką 0,4mg.W ulotkach niby napisane,że tej witaminy nie można przedawkować a z drugiej strony ze względu na przebyte poronienie to może niegłupi pomysł brać tę dawkę 5mg.Jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robur--- ogolnie zasada jest taka że kwas foliowy w dawce 5mg lekarze przepisuja kobietą ktore urodziły wczesniej dziecko z wada cewy nerwowej albo sa obarczone takim ryzykiem (np z wywiadu), czasem tez gdy zdarzyło sie obumarcie, poniewaz kwas foliowy odpowiada za prawidłowośc podziałów komórkowych. ja tez brałam taka dawke od stycznia do konca 12tc. jesli chodzi o bezpieczenstwo tej dawki to nie masz co sie martwic, kwas foliowy nie jest toksyczny, moze ewentualnie w dawce powyzej 1mg maskowac niedobory witaminy B12 ale jesli jesz mieso i miesne przetwory to ich nie masz (maja je czesto wegetarianie), wiec nie martw sie. poza tym tak naprawde wiele osób ma genetyczne uwarunkowane bloki metaboliczne przmian kwsu foliowego i nie jest w stanie wykorzystac w odpowiedni sposób dawki 0,4 mg, dlatego własnie przy poronieniach tez lekarze taka dawke przepisuja. pisze prace mgr o kwasie foliowym to troche wiem, aha... istnieja badania sugerujae wpływ kwasu foliowego w dawkach powyzej 1mg na wieksza szanse wystapienia ciazy blizniaczej, ale to jeszcze nie jest do konca udowodnione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po woli mówię dobranoc :) jutro do pracy z samego rana, ale piatek mam na szczescie wolny :) cebulko--- jesli to nie twoja pierwsza ciaża to brzuszek mozesz miec duzo wczesniej, bo juz wiezadła zostały wczesniej poluznione dafodilek--- a kiedy brzusio u Ciebie zaczął byc juz dobrze widoczny tak ze nie dało by sie go ukryć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×