Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Jasne,nie ma sie co martwic na zapas,ale wiesz jakie sa baby w ciazy.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,tak.Tak to znami jest,w szczegolnosci ze mna panikara i beksa.Ja jestem okropna,z byle powodu sie denerwuje i wszystko mi sie nagle wali.Dobrze ze mam wyrozumialego i kochanego mezusia i synusia,ktuzy mnie zawsze potrafia pocieszyc i zrozumiec.Moge na nich zawsze polegac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie roznimy sie zbytnio od siebie :D ale maly mnie kopie, brzuch mi odskakuje, po swietach mam zamiar spakowac torbe do szpitala, bo to juz 33 tyd bedzie jak wroce z Polski, wiec nigdy nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a u mnie dzisiaj masakra.wzięłam relanium miałam skurcze,brzuch jak kamień i pobolewało mnie w dole.położyłam się i lepiej ale leże tak od 15.przeforsowałam się znowu.na noc też wezme.mały dzisiaj spokojny. martwi mnie tylko czy szyjka się nie skraca przez te skurcze a niestety niewiem bo lekarz mnie nie bada wewnętrznie. ja to mam popularne imię dla kubusia-no ale to imie już miałam 3 lata temu i mikołaja więc nie ide za modą tylko własnymi ścieżkami. ja przytyłam 8 kg przed ciążą 62 teraz 70.wzrost 160.ale mam w nosie wage!!!!!!!!!!!!! wam też tak twardnieją brzuchy?czy można określić stan szyjki na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po kąpieli mi z cycka leci.dojna krówka ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a karka się nie odezwała jak po usg 3d bo dzisiaj miała i płeć miała nam podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PM nie roznimy sie? no ale to przekichane miec taki charakter-przynajmniej w moim przypadku.Moj maluszek tez bryka,dzisiaj chyba caly dzien nie spi,brzusio caly faluje,i tak sie rozpycha ze znac jego przesuwajace sie czesci cialka ;).Pewnie lepiej wczesniej sie spakowac,niz za pozno,bo niewiadomo kiedy maluszek bedzie chcial wyjsc na swiat. goba to my jestesmy tego samego wzrostu :) dzisiaj caly dzien mam taki twardy brzusio pierwszy raz. ja nie wiem czy okresla sie stan szyjki na usg,mnie lekarz bada od srodka dlonia,a byc moze bada tym usg dopochwowym,ja mialam takie badanie w 15tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrin0408
Witam ponownie,przepraszam że dopiero teraz ale byłam jeszcze u koleżanki na serniczku:)I jeszcze kontaktowałam się z rodzinką. Jestem już po badaniu,jestem zadowolona bo wszystko ok,to nie było 3 d bo za wcześnie i nie było nic widac ale lekarz sprawdził na 2d wszystkie narządy i jest DOBRZE!!!Szkrabik waży już aż 908 g!Kamień z serca,a co do płci to oczywiście moja niunia akurat zacisnęła nóżki i tyle co się dowiedzieliśmy to że będzie DZIEWCZYNKA:) na 85%!!!Ale niewykluczone jest że jednak będzie chłopczyk.Mąż wniebowzięty bo chciał córke,czyli świętujemy dzisiaj:)))A imiona dla dziewczynki mam 2 do wyboru Vanessa albo Natalia co myślicie??Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmm
witam serdecznie:) ja jestem z grudniówek 2007 i tak mnie dziś natkneło żeby zajżeć do WAS:)moja pociecha śpi już w wózeczku a mnie wziełona wspomnienia i tak WAS troszke podczytałam:) co do czkawki to moja wiki pod koniec ciąży miała czkawke kilka razy dziennie ....i teraz gdy ma już 3 miesiące też tak ma:) a co do wagi to przed ciążą ważyłam 47 kg. w dniu porodu 61 i zastanawiałam się jak długo będe musiała to zrzucać....teraz jestem 3 miesiące po przywitaniu wiki na tym świecie i waże zaledwie 42 kilo!!! nie odchudzam się ani nie ćwicze ....karmie piersią i lekarz powiedział że dlatego tak szybko zeszłam na wadze,tego też życze WAM,ale przede wszystkim bezproblemowych porodów!!! trzymam mocno kciuki za WAS wszystkie i za WASZE bobaski,gorąco pozdrawaim!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo!Jest tu kto?No tak-niedziela to pewnie wszystkie smacznie śpicie. a ja nie moge zasnąc od 4 rano. Wstałam za potrzeba i nic, nie zasnę:( Zaczynacie pisać powoli o pakowaniu się do spitala-podajcie proszę zatem co w takiej torbie powinno być!Co dla mamuśki i co dla maleństwa. Będę wdzięczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)) masterek,gdzies wyczytalam ze do szpitala powwinno sie zabrac: bluzke z krotkim rekawem w ktorej bedzie ci dobrze rodzic,szlafrok,dwie koszule nocne rozpinane z przodu,kilka par majtek bawelnianych,skarpetki lub rajstopy,kapcie,klapki,dwa reczniki,przybory toaletowe,paczke podpasek,chusteczki higieniczne,jednorazowe wkladki do biustonosza.a pozatym grupa krwi,wr,hbsag,cytologia,ostatnia morfologia i badanie moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dla dzidziusia: Zestaw na lato powinniśmy skomponować pod hasłem 100% bawełna: 4 koszulki, 2 kaftaniki, 4 śpioszki, 2 pary skarpetek, 2 czapeczki po kąpieli (niekoniecznie wiązane), pajacyk (na powrót do domu), czapeczka wiązana (na powrót do domu), 4 pieluszki tetrowe, 2 body z krótkim rękawem, 20-30 sztuk pieluszek jednorazowych, rożek (według uznania, z wkładem kokosowym lub miękki),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babolki. karka gratuluje 85%dziewczynki.dobrze że wszystko ok. mmmmmmmmm-dziekujemy. masterek ja do szpitala spakuje się dopiero w maju-wcześniej nie widze ensu-termin mam na 13.06. najpierw musze poprać ciuszki,zrobić miejsce w szafie dla małego i dokupić pare rzeczy jeszcze.a co do torby to narazie mam tylko koszule dla karmiących a reszta przede mną. wezme dzisiaj też relanium w razie co żeby nie było skurczy tak jak wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak rodziłam córke to nic nie brałam a mąż mi potem przywiózł chusteczki pampersowe.teraz w innym szpitalu chce rodzić więc coś muszę zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny!Choć strasznie tego dużo!Trochę mnie przeraża taka ilość rzeczy. Ja też będę się pakować dopiero w maju, ale trzeba to wszystko przygotować więc pytam. Rany!jak ja się już nie mogę doczekać mojego maleństwa na świecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI WSZYSTKIM ZA ZYCZENIA :-) juz poczytalam co pisalyscie ja sie bede ok 6 tyg przed porodem pakowac...co zabrac to nie mam pojecia ale nie bedzie tego wiele...tu w niemczech nie trzeba dla dziecka brac nic dopiero ciuszki maz przywiezie jak bedziemy wychodzic , a inne rzeczy typu pampersy czy podpaski czy cos w tym stylu wszystko jest w szpitalu :-) wiec jedynie to co dla siebie, ciuchy na zmiane , koszule do spania majty itp :-P kumpela mi mowila ze tu w szpitalu nawet nie leza baby w pizamach po porodzie ( no chyba ze chca ) a sa w tym w czym im najwygodniej w dresie czy cos takiego a wczoraj spedzilismy caaalkiem mily dzien :-) poszlismy se do restauracji na obiad i piwko bezalkoholowe pyyycha bylo wszystko i myslalam ze mnie roztarga a pozniej posiedzielismy w domu przy kawce ciescie i obejzelismy film od syna dostalam rozne slodyczki a od meza ogrony bukiet wielgachnych roz w tym bukiecie 5o€ na drobne wydatki hahaa i jeszcze taki materac z masazem mi kupil ja nie chcialm zadnego prezentu bo se chce cos kupic sama jakis ciuch no a teraz w tym stanie bez przymierzania nie ma szans :-P kawke juz wciaglam ciahem zagryzalm i bule swieza tez wciaglam wiec chyba sie pojde polozyc :-P i poczytam ksiazke chwilka relakxu a imienia nie mamy wybranego :-( ciezko nam sie zdecydowac podoba mi sie elias :-) oliwier ( ale z naszym nazwiskiem tez na \"O\" odpada) moze jeszcze julian,dominik czy sama nie wiem co buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki ;) katrin gratuluje corci. U mnie dzisiaj noc w polowie nie przespana,jak nie wstawalam do lazienki,to maluszek tak sie wiercil ze sie budzilam,no i okropnie lapal mnie skurcz lydek.(; Ja rowniez nie moge sie doczekac naszego malenstwa,swiat wtedy obroci sie o 180 stopni. Ja teraz zmykam bo jedziemy z moimi chlopcami na gielde,cos seniorowi kupic wyjsciowego na swieta( i chrzcinki mamy,malej Juli u szwagierki).No i oczywiscie cos kupie juniorowi,a z soba to pewnie bede miala ciezko. Zycze Wam milej niedzielki,papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) no u mnie po 2 nocach nie przespanych wkoncu udalo mi sie pospac dluzej, bo od 1:30 w nocy, z przerwa 30min o 4 rano do 11:10 :D!! wypilam wczoraj silna herbate na sen i zadzialalo :D Gosia---ciesze sie, ze udaly sie urodzinki i ze dostalas taki fajowy prezent :) a z tych imion co wymienilas to ja bym na Twoim miejscu Elias dala :p najladniejsze :D! katrin---gratuluje corci 🌻 widze , ze was tez strasznie bezsennosc meczy , moze kupcie w aptece tez cos na spanie dla kobiet w ciazy, na prawde jest skuteczne..ja chyba dzis paczusie usmaze, maz spi po 2 dniach pracy bez przerwy :o bidak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dzień dobry Gosiu trochę spóźnione życzenia wszystkiego najnajnaj...lepszego ja na szczęście dziewczyny nie mam problemów ze spaniem, nawet jak się przebudzę w nocy to zaraz znowu zasypiam. Ostatni też łapie mnie skurcz łydki, ale na szczęście teraz po dniach przeszło. Wczoraj mały cały dzień spał i nawet zaczęłam się martwić i wiecie co zrobiłam - puściłam małemu muzykę, przyłożyłam głośniczek do brzucha i zarza zaczęlo się kopanie i przekręcanie-niesamowite uczucie. Czytałam gdzieś że warto już w ciązy kupić zabawkę z pozytywką i puszczać maluszkowi-ponoć po narodzinach maluszek rozpoznaje melodię i reaguje na nią i często zdarza się że przy danej melodii uspokoja się. Postanowiłam wypróbować. Co do tego co zapakować do szpitala to wszystko zależy od . Ja gdy rodziłam córeczkę to dla niej potrzebowałam tylko pampersy i kosmetyki (ubranka i pieluchy tetrowe zapewniał szpital) no i dla mnie oczywiście kosmetyki koszule i bielizne na zmiane i potem na wyjście ubrania dla mnie i maluszka. Teraz jeszcze nie wiem co zabrać, dowiem się dopiero w maju -zapytam położną. A tak pozatym tutaj gdy wszystko jest w porządku wypisują ze szpitala już kilka godzin po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co myslicie o urzadzeniu do pomiaru odechu maluszka ja sobie chyba kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu tak pusto?? ja nie wiem czy bede kupowac to urzadzenie, a jest to niezbedne? do szpitala tez jeszcze nie wiem co wezme dokladnie, w zaszadzie wiecej rzeczy dla siebie bo dla malucha dostane tam. Ja wlasnie zrobilam galaterke drobiowa bo mezulkowi sie zachcialo, myslalam, ze dzis cos upieke ale jakos nie chcialo mi sie :p idziemy potem do tesciow na chwile bleee.. przezyje ta 1h . ma ktoras z Was dobry przepis na babeczki takie swiateczne?? bo nie wiem czy robic t tego ciasta co na duza babke czy jakis inny przepis wziasc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc A ja mam dzis jakis nie tego nastroj... Mala kopie i wszystko jest dobrze u niej. Tez uwielbia muzyke i juz dawno jej czasem puszczam..niech tanczy dziecko ;) Co do szpitala to podobnie jak dziewczyny z Niemiec, dla dziecka nie potrzeba nic, wszystko daja w szpitalu A dla mnie dwie koszulki, szlafrok i klapki. Znaczy dla dzidzia trzeba miec tylko ubranko na powrot do domu. I w szpitalu jest sie po normalnym porodzie 24h, a po cesarce chyba 3 doby. Co do monitorngu oddechu to ja nie kupuje. Pozdrawiam, buziaczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuchatki. A ja znowu chora. Jakoś w tej ciąży jestem osłabiona i co chwilę łapię infekcję. Znów antybiotyk. Mam dość. Gosia przyjmij spóźnione życzenia. Zmykam pod kołderkę bo strasznie źle się czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dzieki :-) ja tego do oddechu tez nie kupuje nie widze potrzeby :-/ przy pierwszym dziecku tez nie mialam wydaje mi sie ze to ino wyciagaie kasy od ludzi...jeszcze troche bedzie dzieciak spal z monitorigiem oddechu i z tym do badania echa serca :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×