Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Goba myślę że w takiej pozycji może jeździć. Jadę 11 października na warsztaty chustowania dzieci. Noszę Hanię w chuście, jest niesamowicie.Mała jest wtedy taka spokojna. Długo mi w niej śpi a ja mam swobodne ręce i wreszcie mogę coś zrobić. A 12 mam chrzciny. Zapraszam 11 osób najbliższej rodziny bo na więcej nie ma kasy. I razem z chrzcinami mamy rocznicę ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, Goba, zapytam siostre o to siadanie, ale mysle ze kazde dziecko indywidualnie nalezy rozpatrywac... na półleżąco to myślę że spokojnie można, choć niezbyt długo w ciągu dnia...im mniej obciążysz kręgosłup tym lepiej dla dziecka... ale jak już jest sytuacja podbramkowa na spacerze to chyba lepiej na półleżąco niż na rękach :-) Mikołaj nosi ubranka na 68 i chyba musze pokupić parę rzeczy na 74... zimno się zrobiło a w szufladzie wiekszosc rzeczy na lato :-) na temat kilogramów nie chce sie wypowiadac... ciagle 6 na plusie i chyba dopoki bede karmic to nic nie ruszy w dół... mysle o aerobiku ale na razie godziny mi nie pasują, może po zmianie czasu coś się zmieni... Asaka, witaj w naszym gronie - coraz to więcej nowych twarzy się pojawia, za to stare bywalczynie gdzies się chowają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)) u nas wszystko w porzadku.Dzis Bartus ma 5 miesiecy:)))juz od miesiaca podaje mu soczki i deserki owocowe.nie sadzam go,poniewaz musi sam do tego dojsc ale choc rehabilitantka powiedziala ze mozna ale musi byc oparty o reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze apropos siadania w kalendarzu niemowlaka w tygodniu 13 pisało tak: \" Spacery mogą stać się wyjątkowo trudne. Dziecko zaczyna dostrzegać bogactwo dźwięków, kolorów, kształtów, chce wszystko dokładnie obejrzeć. Wiele niemowląt odmawia leżenia w gondoli wózka, ale pamiętaj - na spacerówkę jeszcze za wcześnie. Możesz nosić niemowlę w chuście, wypróbować nosidło, spacerować tylko w najbliższej okolicy domu lub ograniczyć spacery do werandowania. Niedługo okres buntu minie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, goba, gosia witajcie po długiej przerwie asaka witaj i jak najbardziej zapraszmy do naszego grona, im więcej nas tym lepiej. Milka robiłam test na cukrzyce i na szczęście miałam super wyniki, ale dzięki za pamięć. Co do tych winogron to niewiem, czy można jeść, ja już mam dość tych ograniczeń co do diety matki karmiącej, ostatnio zaczęłam sobie więcej pozwalać i niestety mała miała jakies bóle brzuszka i zielone kupki, zauważyłam, że jak zjem nabiał to się tak dzieje, ale na szczęście krostek nie ma, więc nie wiem, czy to po tym. Goba ja myślę, że jak nie za długo tak jeździ to nic się wielkiego nie stanie, ale to co wkleiła Melania jest dosyć ciekawe. Ach ileż tych niewiadomych jeżeli chodzi o wychowanie naszych szkrabków, ja np zastanawiam się, czy możemy z małą jechać na zakupy do supermarketu, bo teraz czas przeziębień i czy się przypadkiem nie zarazi, a Wy jeżdzicie z dzieciaczkami na zakupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczyny Wiki w szkole, a mały w huśtawce zadowolony siedzi. Co do sadzania to ja tez jeszcze julka nie sadzam, ale na szczęście nie mam problemów na spacerach, mały zazwyczaj śpi albo spokojnie leży.W domu w foteliku może w sumie z 30 minut posiedzi bo więcej nie chce. Julek też ma często spocone zimne stópki i do tego lodowate ręce. Pytałam o to lekarza i powiedział mi że jest to spowodowane tym że maluszki nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego układu krwionośnego. Teraz uciekam bo trzeba dom ogarnąć i polatać na odkurzaczu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kochane :) Ja dzisiaj spóżnialska,a tutaj taki gwar :D superrrr Witaj asaka Ja Eryczka jeszcze nie sadzam,to znaczy na kolanie czasami,no i w leżaczku sobie leży,w foteliku samochodowym jak gdzieś jedziemy. Co do deserów i soczków to podaje się je po skonczonym 4 mc.Ja mojemu już 2 podałam,bo on kupci mi nie robił 23 dni,ale lekarz powiedział mi ze to czasami normalne jak karmi sie piersią,w pełni trawi mój pokarm i nie ma z czego kupki zrobic.Kazał podac deserek jabłko-marchewka a na pewno sie załatwi,a wiec podałam mu go i kupcie zrobił.Deserek bardzo mu samakował i każdej łyrzeczki sie domagał.Mój Eryś ma już 3mc i 3 tyg a wiec lekarz powiedział ze juz mu moge tak co 2 dzień podawac po pół słoiczka tego deseru.Ale to nie jest konieczne poniewarz karmię go piersia,i w pokarmie dostaje on wiecej składników(bo ja jem owoce,warzywa) niż w mieszankach, wtedy zalecane jest podawanie soczków i deserków od 4 mc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały też ma spocone,mokre nóżki i zimne rączki-przez co moja teściowa mi mówi że zaziebie to dziecko :O A ja wiem że to jest normalne,u maluszków-bo z 1 synkiem tez tak było i pytałam o to lekarza. a z tymi stałymi posiłkami to różnie,bo chyba co lekarz to inaczej radzi.u mnie akurat powiedział marchewka i jabłuszko,nie wiedziałam ze uczula.A winogron jem i Eryś dobrze reaguje na niego,a milka chodzi ci o uczulenie czy boleści brzuszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Milka, Goba, Gosia witajci! Długo Was nie było. Milka, mnie położna odradzała winogrona, z powodu cukru jakie zawierają - może powodować kolki u dziecka, a że moja mała kolki ma, więc nawet nie spróbowałam. Dorcia tez juz chciałaby siedzieć, podpiera się łokciami i próbuje sie dźwignąć, strasznie śmieszną ma wtedy minkę - taką zawziętą :) Najlepiej więc sie czuje, jak siedzi mi na kolanach i patrzy na tv. Byłam wczoraj u lekarza, nie ma najlepszych wyników, mało przybiera na wadze. Za tydzień mam przyjść do kontroli sprawdzić czy nie chudnie, no i powtórzyć badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie i dzieciaczki po dłuuuuugiej przerwie,może mnie ktoś jeszcze pamięta... U mnie właśnie skończył się najazd gości bo tak to przez 3 miesiące ktoś ciągle do nas przyjeżdżał żeby małą zobaczyc,w międzyczasie przeprowadzaliśmy się do innego domu i nie było neta jakiś czas także odzywam się teraz dopiero:) Moja niunia chowa się zdrowo za to ja mam problemy ze zdrowiem dlatego od tygodnia już nie karmię małej piersią bo mam silne leki i nie można mi już karmic,szkoda:( Z tego powodu mam pytania do mam które karmią butelką bo jestem zupełnie zielona w tej kwestii,będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi:)Przede wszystkim to mam pytanie czy dajecie dzieciom jakieś witaminy chodzi mi konkretnie o d3?W mleku już jest ta witamina bo karmię bebiko i właśnie nie wiem czy dodatkowo coś podawac???I jeszcze jedno pytanko odnośnie dopajania dziecka.czytałam że to ważne przy karmieniu butelką ale moja mała nie chce pic wody,a lekarka ostatnio kategorycznie odradziła podawac herbatki także nie wiem co robic.A co myślicie o wodzie z glukozą bo to mi poradziła podawac a ja nie jestem przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc katrin. ja podaje Bartusiowi vigantol czyli d3,a pozatym cebionmulti i hemofer.maly tez nie chce wody ani bez glukozy ani z nia.ale ze juz mozna mu podawac soczki wiec pije ze smakiem.ale wode z glukoza mozna podawac a i jeszcze podaje koperek wloski z hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy oprócz witaminy D3 dajecie jeszcze witaminę K? Bo mi lekarz kazał dawać i wtedy podobno lepiej układ krwionosny pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala mi,ja nie podaje lekarka nie przepisala choc mial malo hemoglobiny ale kazala wiecej kropli hemoferu podawac i wzrosl poziom hemoglobiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_mi mi lekarz powiedział że witamine k podaje się tylko do 3 mc. a o wodzie z glukozą słyszałam,aby małym dziecią nie podawać-ale nie pamiętam czemu. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia mi polozna zalecila wode z glukoza i neonatolog tylko ze tej glukozy ma byc bardzo malutko tak na czubeczku lyzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,Izuś jak Ci tak zalecili,to pewnie-ja widzę że ile osób tyle porad.W innych przypadkach też spotkałam się z rozbieżnością zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta rozbieżnośc zdań jest super. Niby człowiek idzie do lekarza i oczekuje jakies porady a co lekarz to inna porada. I bądź tu mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też lekarka nawet nie wspomniała o glukozie i dopiero niedawno sie dowiedziałam że coś takiego istnieje. Martynka dzisiaj właśnie kończy trzy miesiące. ja właściwie jem już wszystko tak jak przed ciążą. małej nic nigdy nie było. kiedy według Was mogłabym podać jej coś nowego do jedzonka i co by to mogło być? dodam że karmie piersią i nie dopajam. dziękuje za miłe powitanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też karmię piersią i nie dopajam Hani. Zacznę jej coś podawać dopiero w 6 miesiącu. Ze starszymi też tak robiłam. Mała ślicznie przybiera na wadze.Teraz waży już ponad 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam linka do ciekawego artykulu na temat siedzenia dzieci. http://babyonline.pl/niemowle_rozwoj_artykul,1989.html W innym artykule znalazlam, ze zbyt szybkie sadzanie dziecka moze doprowadzic do skrzywienia kregoslupa. To samo sie tyczy zbyt szybkiego wsadzenia dziecka do chodzika. Ja jeszcze Ninki nie sadzam, czasem na kolanach na pol lezaco. Na wszystko przyjdzie czas :) Uciekam do roboty, odezwe sie pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, robilam test i wlasnie chcialam sie dowiedziec wynikow i ich nie ma..ponad miesiac !!! No i znowu telefon i szukanie co sie stalo :o i gdzie sa ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez te linki nie otwieraja sie :( bo jak sie klika w niego to zaznacza sie tylko jego część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×