Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Kasia bez paniki, wystarczy że odstawisz cukier i węglowodany. Przejdź na ciemne pieczywo ogranicz mączne rzeczy i nie jedz słodyczy, nie pij słodkich napojów itd.. Nastraszyłyście mnie ta bakterią, ale ja nie będę paniki siała i tak mój lekarz pewnie mnie ma za najbardziej wynajdującą sobie komplikacje pacjentkę hihihi Wstawiłam czwarte pranie bo mam jeszcze w łazience sznurki puste :D i już pusty kosz hihi Oj Elektryczna biedactwo, najlepiej byłoby chyba jakbyście się wynieśli milion km od teściów, wtedy mąż też na pewno by się zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja ja wymaz mialam pobierany za kazdym razem w szpitalu, jest to pobranie wydzieliny z pochwy i wyslanie na posiew. A co do pojemniczkow to nie mam bladego pojecia jak sie sprawa ma w polsce, bo ja mieszkam w uk. na wynik czekalam tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja ja miałam pobierany wymaz i nie ma u mnie bakterii, ale wydaje mi się że nie wszyscy lekarze to robią, może tylko wtedy gdy mają jakieś wątpliwości więc nie martw się bo jak sama widzisz wiele dziewczyn też tego badania nie miało. Goba Ty chyba przejęłaś energię po elektrycznej czarownicy, ja jak zwykle dętka no i chcę wytrzymać do soboty i poczekać z rodzeniem na męża, ale z drugiej strony też nie chcę przenosić ciązy. Ty to chyba się nie boisz porodu, jak to zrobiłaś? Elektryczna Ty jesteś super kobieta i super mama, jak masz takie problemy z karmieniem to nie powinnaś mieć wyrzutów. Nie wiem czy próbowałaś okładów z zamrożonych liści kapusty? - rozbija się je tłuczkiem i przykłada do piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zostało mi do zrobienia na mokro podłogi i powieszenie 2 prania a potem wstawie koc bo zakurzony malgonia boje się porodu ale wole miec już za soba bo się ciągnie jak makaron ten czas no teraz bym coś zjadła ale pójde do slkepu jak zrobie na mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj malinka mam kochana do ciebie prozbe prosze napisz mi jak nazywa sie tutaj ten wymaz na tą bakterie bo niewiem jak mam sie poloznej zapytać bo mi nie chca robic żadnych badań dopochwowych...z góry dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja - jestem z lipcówek, ale może pomogę z tym wymazem. To badanie robi sie prywatnie (chyba, że w szpitalu zlecą, wtedy nie płacisz, wiadomo). Musisz znaleźć laboratorium, gdzie jest położna, albo ktoś, kto pobierze wymaz (najszybciej lab. przyszpitalne), albo poproś lekarza, żeby to zrobił. U mnie w mieście kosztuje to 50zł, ale jeśli cos się wyhoduje to może być więcej (dlatego, że od razu ustalaja jaki antybiotyk zadziała na te bakterie). Czeka się około tygodnia. W laboratarium pani mi powiedziała, że wiele kobiet przychodzi robić posiew przed porodem. Wolą przyjąć antybiotyk niż potem faszerować dziecko nie wiadomo czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merana - gratuluję dzidziusia - zresztą gratuluję Wam wszystkim, które już urodziłyście. Mam jednak prośbę do Merany. Tak jak Ty jestem z Zielonej Góry, napisz mi proszę (jak znajdziesz chwilę) swoje wrażenia ze szpitala (o ile rodziłaś na miejscu). Nie mogę chodzić do szkoły rodzenia, a tak będę miała kilka informacji z pierwszej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja_77
Kasiu 78 Ja mam cukrzyce ciążową . Jestem pod opieką poradni diabetologicznej . U mnie tez stwierdzoną za wyskoki cukier po wypiciu glukozy po 1h miałam 252 .Bardzo duzo , na szczescie obyło sie bez inuliny , jestem na diecie cukrzycowej . Przy stostowniu odpowiedniej diety moj wynik miesici sie w normie zarowno na czczo jak i po posiłkach . Jesli chodzi o diete to : 1. jedz czesto a mało 2. unikaj słodyczy , nie słódz herbaty , ogranicz tez nabiał ,bo on sam sobie ma duzo cukru . wypijaj do posiłku max jedna szklanke chudego mleka lub mały kubek jogurty niesłodzonego 3. jedz chudo mam na mysli odłuszczone sery , chude wedliny 4. zadnych smazonych kotletów , mieso tylko gotowane lub grilowane 5.zadnych ciast , deserów 6. jesli chodzi o warzywa to mozesz zaszalec oczywiscie mam na mysli surowe 7. umiarkowanie z ziemniakami , ryzem i makaronem 8. jedz ciemne pieczywo , gdyz białe podwyzsza cukier 9. jesli chodzi o owoce to uwazaj na winogrona zawieraja duzo cukru spozywaj jeden owoc do posiłków 10. jesli chodzi o soki to poł szklanki do posiłku Jak bedziesz miała jeszcze jakies pytania to z checia odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja_77
i oczywiscie zadnej smietany , zastąp ja jogurtem naturalnym odtłuszczonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh nastepne mieszkanie bedzie conajmniej 100km blizej do polskiej granicy:p malgonia-probowalam kasuste, ale jako sprzeskakuje z jednej piersi na druga blee.. ok uciekam karmic malego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie,właśnie się obudziłam,pospałam troszkę ale od razu lepiej się czuję,wzięłam prysznic i wstawiłam pranko,za chwilkę zabieram się za robienie obiadku:)Nastraszyłyście mnie tą bakterią,teraz będę myslec jeszcze o tym,a tutaj nie robią takich rzeczy,w ogóle nie badają wewnętrznie,ale chyba zapytam w przyszłym tygodniu lekarza o co chodzi i czy jest możliwośc żeby zrobili coś takiego,ale wiem co powie,że wszystko jest ok więc po co.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcza ja tak myślę, że chyba wieczorem porozmawiam z mężem o tym badaniu i kto wie, może zrobimy. Wtedy zadzwonię do kliniki i umówię się na to w dzień wizyty. Tylko cholera na pewno będzie kosztowało, że hoho. I już nie wymyślajcie tutaj nowych chorób ciążowych bo ja się nakręcam i zaraz doszukuję u siebie objawów!! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie elmirka ja też tak myslę,już nie piszcie nic bo ja też korby dostanę,juz cały czas chodzi mi to po głowie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja dostałam spis badań jakie musze mieć ze sobą do porodu i między innymi jest właśnie posiew z kanału szyjki macicy. Ja akurat ze względu na problemy z \"grzybkiem\" miałam trzy razy robione te badanie w czasie ciąży i na szczęście żadnej bakterii nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jak będę w szpitalu na kontroli to zapytam co muszę miec ze sobą i przy okazji zapytam właśnie o to badanie,ale podejrzewam że oni czegoś takiego nie wymagają tutaj bo inaczej by mi to zlecili,cóż irlandzka służba zdrowia...brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż przed chwilą przyniósł przewjak taki z półkami i wanienką. Dostaliśmy go za darmo od znajomych, super tylko okropnie śmierdzi papierochami bo oni obydwoje palą w domu. Oni też go dostali od swoich znajomych za darmo, podobno ma być taki przechodni, jeżeli ktoś u nas na osiedlu urodzi (moje osiedle to aż 3 bloki, więc wszyscy się znamy, przynajmniej z widzenia)po mnie to ja mam też oddać im za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejka no to super nie musisz tracić kasy,a porzadnie umyjesz i jest git. a wy przestańcie z tymi chorobami bo zaraz coś dostane-a mnie lekarz nie bada wewnetrznie takze prosze zlitujcie się na tej końcówce. surfitka a ty już w pracy?melduj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Wiecie co wam powiem --wszystko mi boli chodze jak babulenka skrecona co to moze oznaczac? czy ja rodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryczna jezeli masz taki problem z tym karmieniem to chyba nic na siłę. Chociaż chyba wiem jak się czujesz z tym problemem bo ja też bym wolała karmić piersią, ale w twojej sytuacji to raczej nic na siłę i nie miej wyrzutów sumienia z tego powodu. Najważniejsze żebys już tak nie cierpiała, bo nam Ciebie jest bardzo szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirysek bardzo możliwe, że u Ciebie już się zaczyna, a masz skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurczow regularnych nie mam, ale chodze zgieta w pol bomtak boli mnie cos w dole jakby tak sie kurczy no i pachwiny kuleje jak babulenka. Pewnie to jeszcze nie sam porod ale cos czuje ze to moze juz lada dzien. Ciezko mi jest cokolwiek zrobic poprasowalam posprzatalam obiad zrobilam a teraz siedzei leniuchuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja tez mialam robione badanie na te bakterie B i uwazam, ze jest to bardzo wazne badanie. Zrobiono mi je w tamtym tygodniu ale nie wiem jaki wynik. Jak cos dostane antybiotyk przy porodzie. Bylam dzis u gina, rozwarcie sie troszke zwiekszylo do 1,5 cm, ale niekoniecznie porod zacznie sie przed 15-tym. Maja, ja tez mam cukrzyce i nie moge sie z toba zgodzic co do diety. Na mnie nawet ciemne pieczywo dziala strasznie ( wiem, bo mierze poziom glukozy po kazdym posilku) . Nie pije zadnych sokow, nawet pol szklanki , bo pol szklanki soku np pomaranczowego zawiera tyle cukru co 3 pomarancze. Natomiast nabial nie ma duzo weglowodanow, jem duzo sera - twarozkow, topione, zolte. Spokojnie mozna wypic kubek mleka i nic sie nie dzieje. Unikam przetworow macznych - klusek, pierogow, nalesnikow, ciast, makaronow. Co do miesa moge spozywac pod kazda postacia - smazone tez. Warzywa nie musza byc surowe - ja jem duzo kalafiora, brokulow, fasolki szpragowej - gotowanych. Kasia nie martw sie. Juz sama koncowka. Bedzie dobrze. Pozdrawaim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma pytanie do tych dziewczyn co juz rodzily, wlasnie przed chwila przeczytalam ze pochwa po porodzie jest duzo luzniejsza, ja wiem ze moze to zabrzmi smiesznie ale czy to prawda i czy nie powroci do dawnych rozmiarow. Prosze nie smiejcie soe tylko ale napewno dla kazdej z nas jest to wazny temat;)Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirysek nie martw się powraca do formy sprzed ciąży tak jak my.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe kirysek spokojnie powroci do normy :-) a jak ty masz takie bole noekreslone to uwazaj moze to ci sie porod zaczyna i rozwarcie robi a ja czuje sie ok ale ochote mam straaaszna na drinka :-P no coz pomarzyc wolno wrzuccie na interie fotki kacikow dla dzieciaka moje juz tam danwo sa a dzieciaczki poogladalm suuuuper!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia za mną też chodzi taki porzadny drink ach normalnie się rozpływam ja zaraz zrobie i wyśle ale nic się nie zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no teraz skurcze ma takie jakies od 20 min, moze to sie zaczyna powoli,sama juz niewiem:) Chcialabym juz miec Tomaszka przy sobie... A z ta pochwa to ja mam nadzieje ze wroci do normy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×