Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

W sumie dla mnie to też jest jeszcze nie tak do końca realne, myślę, że zacznie jak juz poczuje ruchy maleństwa. Ale jestem niesamowicie ciekawa co im się tam w głowach dzieje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny-nie martwicie sie , napewno sobie poradzicie-szybko nabiera sie wprawy , ja bylam sama z mezem i poradzilam sobie z malym i teraz smiga mi miedyz nogami taki szkrab -strasznie syzbko minelo... ja sie tylko boje jak sobie teraz dam rade...blizniaki i taki gnomek ktory ciagle potrzebuje mojej uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet sie ciesze, ze to takie nierealne. Nie chce sobie robic wiecej nadzei. zanim sie dowiedzialam, taaaaak sie cieszylam. A potem boli podwojnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejsii
Hey dziewczyny ja tez mam termin na 3 sierpnia wiec przylanczam sie do was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane :) Mam dziś kiepski dzień :( wstałam o 7 bo musiałam iść na pobranie krwi. Ale nic z tego nie wyszło bo wogóle mi żył nie było widać 4 razy moja cudowna pielęgniarka sie starała i nic koszmar jakiś. Zawsze było ciężko mi ją pobrać ale teraz to już załamka:( popłakałam się mężowi do telefonu to troszkę mi ulżyło. W czwartek znowu idę i mam nadzieję że uda się bo inaczej to ja nie wiem co zrobię:( chyba mnie coś bierze tak wogóle bo głowa mnie boli i jakieś dreszcze mam. Co brać na gorączkę? Myślałam żeby wziąć paracetamol ale się waham ehhh co za dzień :( dobrze że się kończy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czec izulka ja tez mam problem z pobraniem krwi, tak samao jak ty mam zanik zyl ale juz w krytycznej sytuacji pobieraja mi z wierzchu dloni a co do paracetamolu to dziewczyny jak i rozne zrodla moaiwa ze mozna brac bezpiecznie :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie pocieszyłaś bo już myślałam ze jestem jakaś dziwna do kwadratu! dzięki za info o tabletkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie!!! Ja byłam dzisiaj u ginka,nie badał mnie,tylko słuchał tętna malucha i wypisał parę skierowań min.na usg.Trochę mnie zestresował,ponieważ chwilę nie mógł znaleźć tętna a ja w tym czasie zdążyłam sobie \"film nakręcić\".Ale jak znalazł,to rozległo się w całym gabinecie.Powiedział,że serce mocne jak na ten wiek ciąży wyjątkowo dobrze i wyraźnie wyczuwalne. Zapisałam się też prywatnie na usg 4 D.Cena trochę wysoka ale to moja prawdopodobnie ostatnia ciąża i nie będę oszczędzać.Wtedy też poznam płeć ale na tym jakoś mi najmniej zależy.Idę 6 marca o 18.00.Dostanę płytę z nagraniem. To jest niesamowite ,że za parę lat będę mogła pokazać dziecku jak wyglądało w brzuchu.Przy poprzednich ciążach nie mialam takiej możliwości bo czegoś takiego nie było,a przynajmniej nie było takie powszechne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc karusia a w ktorym jestes tc? ja mam wizyte w czwartek i jestem ciekawa czy tez bedzie sluchalk tetna dziecka, i czy moze bedzie juz widac plec bo to koniec 15tyg no i tez sie popytam o 3d albo 4d bo tez chce zrobic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 tydzień-termin mam na koniec lipca.Mnie pierwszy raz słuchał tętna w 13 tc.Wiesz jak jest -co lekarz to swoje metody...Nie bada mnie na każdej wizycie odkąd słychać tętno przez brzuch powiedział że będziemy się teraz co wizytę \"słuchali\".A na usg 4D idę 3 tygodnie.Podobno to jest najważniejsze usg w calej ciązy i najwięcej ci mogą lekarze przekazać o dziecku informacji na jego podstawie.To będzie dopiero drugie usg w tej ciąży.Wydaje mi się że warto \"odżałować \"kasę i zrobić sobie takie dokladniejsze badanie.Chociaż i tak wiem,że czy zdrowe,czy nie i tak będę kochala.Idą ze mną dzieci ,bo im obiecałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 tydzień-termin mam na koniec lipca.Mnie pierwszy raz słuchał tętna w 13 tc.Wiesz jak jest -co lekarz to swoje metody...Nie bada mnie na każdej wizycie odkąd słychać tętno przez brzuch powiedział że będziemy się teraz co wizytę "słuchali".A na usg 4D idę 3 tygodnie.Podobno to jest najważniejsze usg w calej ciązy i najwięcej ci mogą lekarze przekazać o dziecku informacji na jego podstawie.To będzie dopiero drugie usg w tej ciąży.Wydaje mi się że warto "odżałować "kasę i zrobić sobie takie dokladniejsze badanie.Chociaż i tak wiem,że czy zdrowe,czy nie i tak będę kochala.Idą ze mną dzieci ,bo im obiecałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to niesamowite wrazenie cie czekaja:-) a co zanczy ze dopiro 2 usg? drugie 3d czy wogole jakiekolwiek? a twoje dzieciaczki jakie duze sa i to chlopcy czy dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugie w ogóle w tej ciąży kochana... Syn chodzi do 3 klasy(10lat),a córka Za miesiąc kończy 6 lat tak więc różnica będzie spora...Mam syna i córkę i dlatego obojętne mi zupełnie co będzie tym razem... A wiesz to ciekawe,przy pierwszym byłam pewna ,że chlopiec,przy drugim ,że dziewczynka,a teraz dziwnym trafem nie mam żadnych przeczuć.Może dlatego właśnie,że jest mi to obojętne...Jedni mówią,że wygladam na chlopca,inni ,że na dziewczynkę tak więc może się za 3 tygodnie rozstrzygnie.Ja może bym nawet wolała niespodziankę ale mąż chcialby wiedzieć jak się przygotować i może ma rację.A ty co byś sobie życzyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm zyczylabym sibie sliczne i zdrowe dziecko, ale od poczatku czuje ze to chlopiec-piotrus :-) i tak sie juz na niego nastawilam ze zaczynam kompletowac wyprawke dla chlopca i ciekawa jestm czy moje przeczucia sie potwierdza czy bedzie niespodzianka a do twojego usg to niezle ja mam co wizyte, w sumie jeszcze do niewdawna robiono 2-3 razy w ciagu calej ciazy ale ja sie ciesze ze co miesiac moge popatrzec no moje malenstwo a dla meza dostac zdjecie :-) a co do twoich dzieciaczkow i roznicy wieku to sama mam siostre o 7lat starsza i mimo tej roznicy od zawsze jestesmy ze soba blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na pierwszym usg w 12 tc więc stosunkowo niedawno.Bylo okropne-dopochwowe.Mąż był ze mną ale ja się krępowalam trochę bo mi grzebali przy nim tym aparatem...Ale się uparł ,że pójdzie i wepchał się do gabinetu więc nie chcialam oponować.Robilam je w ośrodku na skierowanie więc jak wiesz to było kiepskiej jakości dlatego chcę iść na 4D genetyczne.Opis był lakoniczny:płód 1 żywy ASP i ruchy widoczne.łożysko na ścianie tylnej.Nie uwidoczniono deformacji. Nie zrobiono mi przezierności ani oceny kości nosowej,tak więc uważam,że to było takie dla picu-na fundusz-robią bo muszą. Ja już nie planowałam dzieci,ale wyszłam drugi raz za mąż i wiedzialam,że jak nie teraz to kiedy.Zrobilam to dla męża,pomimo że kocha moje dzieci i zawsze mówi o nich nasze wiedziałam ,że chce mieć krew ze swojej krwi.Do tego przez 9 miechów nie mogłam zajść w ciążę i dopiero po jakiś hormonach zaszłam.W międzyczasie dostałam awans tak więc dziwnie wyszło,ale ja sie cieszę z tej ciąży bardzo...Tak miało być.A po macierzyńskim wracam do pracy-więc jakoś to wytrzymają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) podziwiam, cenie i jak najbardziej jestem za ze sie zdecydowalas na kolejne dziecko a ja ci powiem ze chodze prywatnie do lekarza i jak dotychczas za kazdym razem mialam dopochwowe usg ale tez ani oceny kosci nosowej (wogole nie wiem na czym to polega i po co jest robiona) ani przyziernosci karku ale teraz juz napisalam sobie cala liste i bede kazala sobie to zrobic, chce tez zapytac odkiedy bedzie robil mi usg przezbrzuch bo chce sie wybrac z mezem bo jak narazie tak jak pisalas to jakos niezrecznie tak z mezem i ginekologiem bo dodam ze moj maz jest baaardzo zazdrosny i jakby mozna bylo to wogole nie poszczal by mnie do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha;-)ale mnie rozbawiłaś z tym mężem Mnie na dopochwowym kalał jeszcze pięści pod pupę wkładać żeby było lepiej widać...głupio się czułam tak z nogami za piętnaście trzecia i z tym czymś w ...ale mój się uparł.wiesz ,to jego pierwsze i prawdopodobnie ostatnie dziecko,więc on bardzo tą ciążę przeżywa.Che być z dzieckiem od początku.Tłumaczył mi ,że ja mam dziecko w brzuchu i go czuję a jemu na razie pozostaje tylko zobaczenie malucha na monitorze i prosił,żebym mu tego nie odbierała.On tą ciążę bardzo przeżywa.Podziwiam go bo jest jeszcze taki młody(10 lat młodszy ode mnie).Ja mam 29 to sobie oblicz. Kość nosową i przezierność wykonuje się min.w celu wykluczenia zespołu downa. Ja jestem rocznik 1978 mąż 1988 syn 1998 a dzieciątko będzie 2008 .Co 10 lat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie co 10 no widzisz tak mialo byc :-) mozliwe ze mialysmy tak samo @ tylko ze ja mialam nieregularne cykle i zaszlam pozniej od ciebie, lekarz po ostatnim usg i ielkosci dziecka ocenil ze to 12tydz i wg tego data porodu wypada na 1.08 ale wg mnie to bedzie kilka dni pozniej... super ze twoj ukochany tak sie cieszy i jest z toba mozesz byc pewna ze jak maluch przyjdzie na swiat duuuzo ci bedzie pomagal :-))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szylusia :( co ty napisałaś że bierzesz 4 no-spy ? nie żartuj kochana a cóż to za liczba ? :( aż mnie zmartwiłaś ... ale dzwoniłam do mojej gin nie dałaby rady dzisiaj zejść z operacji w szpitalu pracuje i wypytała jak boli gdzie i co - i powiedziała że tak mus być - na całe szczęście powiedziała że jak nie żygam codziennie to jak czasem zaboli w brzuszku tzn że mój dzidzia rośnie i może zaniedługo będe czuła ruchy małego maluszka :-) :-) Witam też nową sierpnióweczke kejsii :-) izulka81 - słonko nie bierz nic - weź ubierz sobie ciapluchną piżamkę , do wyrka , dodatkowo koc na kołderke połóż i ubierz ciepłe bawełniane skarpetki na nogi i tak leż - nie beirz paracetamolu - moja gin mówi żeby nie brać ! Dzwoniłam dziś i pytałam też bo miałam ostatnio skoki tempek ale już ok - !! Ojeje widze że i Ty jesteś jak ja - ja ostatnio jak byłam na pobieraniu krwi zaproponowałam po 5 wkłuciu żeby sie wbiła do nogi :p bo na naogach mam największe żyły tzn chyba żylaki :p :P :p :p ale ona sie uśmiechnęła i powiedziała że jeszcze na nadgarstku - więc udało się !!! Czytałam kiedyś zajebist wywiad z jakimś tam psychologiem i zarazem doktorkiem o zyłach i żylakach - podobno jak człowiek wie że będzie mu pobierana krew -> to one \"sie chowają\" ...... ;-) tzn ja mam żyły na rękach widoczne -> ale pod wpływem stresu one mi sie chowają dosłownie chowają - jak ona chce mi sie wkłuć do żyłska - to nie ma rady ... ! Najgorsze że jak sie już wkłuje to czasem zdarza się że żyła pęka pod wpływem tego że chce sie z niej wyssać krew ... jakie ja mam potem ręce - jak ćpun :o :o ale co tam ważne żeby pobrała i już co nie :-) głowa do góry nie jesteś sama z tym problemem !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie mam tak samo, powiedzialabym srecz ze na calym ciele mam widoczne ladne zyly ale na sam wyidok igly (choc sie nie boje) zyly zanikaja!!! i tez czesto pekaja.. nonic dziewczyny idzmy juz spac chociaz mi tez chyba ciazowa bezsennosc ostatnio doskwiera :-) do jutra dobranoc snijcie o swoich brzuszkach...!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Wczoraj byłam u gina na pierwszym USG położniczym, jestem w 13 tygodniu, lekarz rewelacja samo Usg trwało z 20 min pooglądał dziecko z każdej strony, pokazał mi wszystkie narządy, serduszko, żołądek, pęcherz moczowy, mózg, maluszek ma już ponad 6 cm i jest w całości ukształtowany, badał również grubość skóry na karku norma jest do 2,5 mm mój ma 1,22mm daje to w 90% możliwość wykluczenia zespołu Downa +kości nosa, których niestety nie zbadał bo maluszek cały czas odwracał sie do nas pupa i był mało ruchliwy a ostatnio szalał , następne badanie mam w 20 tygodniu i wtedy poznam już płeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karusia, wzruszylas mnie opisem swojej sytuacji i decyzja, ktora podjelas. Podziwiam Twoja odwage i trzezwosc myslenia. Gratuluje decyzji i zycze wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Usg było i dopochwowe i przez powłoki brzuszne, jak jest robione zależy od wielkości dziecka, dowiedziałam się :), mój robił mi dwa bo chciał zobaczyc te kości nosa ale maluszek złośliwiec mały cały czas się odwracał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, obudzialam sie dzis z malym bolem glowy brrr pije kawe z nadzieja ze przejdzie. Lece zaraz do sklepu po slodkosci bo spodziewam sie dzis mojej szwagierki z 2letnia coreczka. I nie moge sie juz doczekac jutrzejszej wizyty u gina, kiedy znowu zobacze moje malenstwo....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Milego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×