Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Blanka*

STARAM SIE O DZIECKO NA WRZESIEŃ 2008- KTO ZE MNA?

Polecane posty

oj szkoda malej a ile miala jak wypadla? na szczescie nic sie z nia nie stalo ja kiedys od znajomej slyszalam podobna historie. czyli moze lepiej faktycznie kupic takie lozeczko bo i w podroz mozna je zabrac :) nawet juz znalazlam fajne zobaczcie http://www.mothercare.com/gp/product/B000Y3DYM4/sr=1-10/qid=1197558597/ref=sr_1_10?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44360031&mcb=core

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani, niezłe jaja z tym łóżeczkiem...jakaś dziewczyna tez już o tym pisała,że dziecko jej wypadło:/ moja szwagierka też ma łóżeczko właśnie w tym stylu, ale nie wiem jakie ma zdanie na ten temat..te drewniane łóżeczka niby tak solidnie wyglądają...jakiej firmy miałaś? ta kołyska śliczniutka musiała być:) widziałam kilka kołysek na allegro, ale akurat nic specjalnego..kapitalna na Twoja Mania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka jak szukałam kiedyś łóżeczka to też takie znalazłam:) fajne jest:) i nawet tej samej firmy co wózek chciałam:) chciałam ze stanów ściągać, no ale nie zdążyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majek nie formowe. mialąm teki z allegro. ale gosc z allegro sie zachowal poprostu tak ze mi szczena opadla. jaks ie dowiedzial co sie stalo kazal mi zlozyc lózeczko, przyslal kuriera po stare a wyslal mi nowiutkie i jeszcze mnie przeprosil mimo ze to nie jego wina bo on tylko sprzedaje... nowe sprzedalam nierozpakowane uprzedzajac kupujacego co sie stalo ze starym ale gosc olal moja opowiesc :D przyjechal odobiscie po lózeczko. Mówil ze ma 2 miesieczna córcie :) na tym sie skonczylą moja przygoda z drewnianymi łózeczkami... Mania rozpacza bo nie moze wyjsc do przedpokoju w chodziku i rzucic sie ze schodów bo jej zamknelam drzwi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialam takie w sklepie tylko ze takie ciemne :) lakierowane. pieknie wygladalo :) a z tego graco mam kojec i jest taki kwadratowy jakis... nie pasuje mi. i ciezki jak cholera. ale nie electro tylko taki zwykly kojec, ale wiem ze one wszystkie sa takie kwadratowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani takie ciemne chciałam:) niby zwykłe łóżeczko a przez te gwiazdki ładnie wygląda:D to tego słodką pościel i jest super:) o kojcach graco nic nie wiem, jedynie spotkałam raz babkę jak szłam na zakupy z tym wózkiem graco i powiedziała,że jest wart tej kasy:) i już jestem na niego zdecydowana:) następnym razem na pewno go kupię:) chyba,że nasza Julcia zarazi mnie innym:D a z tego co widzę to wszystko możliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Majek, widze, ze faktycznie takie samo łóżeczko w pl jest taniej :) Bede na pewno na swieta wielkanocne to moze kupie je :) wydaje mi sie, ze kupie łóżeczko wlasnie takie a nie drewniane. Jak pojade na wakacje to moge je zwinac w torbe i jechac, jest praktyczne :) a powiedzcie o co chodzi z tymi odciagaczami pokarmu? Ja wiem, ze mleko mozna mrozic do pol roku nawet. Wiec ja chyba bede mrozila jak juz stwierdze, ze koncze karmic. kupie ksiazki i poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jula ma sztywny a ja do tego wklądam malej jeszcze zwyikly materac taki jak do drewnianego lozeczka i jej wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego mojego mozna bo jest wymiarowe. a graco jest niewymiarowe i trzebaby bylo zamawiac materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka masz jeszcze dużo czasu:) ale pamiętaj,że bardziej opłaca się kupowanie w Polsce niż w Anglii, bo jak zaczniesz przeliczać to taniej wychodzi:) pochwal się co tam dzisiaj masz na obiadek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani znalazłam coś dla nas:D:D ZASADY MIERZENIA TEMPERATURY - Metody naturalne - Metoda termiczna wskaźnik Pearla: 1 - 20 W czasie jajeczkowania wzrasta poziom progesteronu - hormonu, który sprzyja utrzymaniu ewentualnej ciąży. Jednocześnie zwiększa on ciepłotę ciała. W dniu owulacji temperatura gwałtownie podnosi się o 0,5 - 1oC i stopniowo obniża się aż do wystąpienia miesiączki. Trzeba więc codziennie rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka, sięgnąć po termometr. Wyniki najlepiej odnotowywać na papierze milimetrowym, wtedy dzień owulacji uwidoczni się na wykresie, jako linia gwałtownie wznosząca się do poziomu ponad 37oC. 5 dni przed tym skokiem temperatury i 4 dni po nim to okres zalecanej wstrzemięźliwości w kontaktach seksualnych. Metoda termiczna polega na systematycznym, codziennym mierzeniu i dokładnym zapisywaniu temperatury ciała (tuż po przebudzeniu i zawsze tym samym termometrem). U zdrowej kobiety w czasie jajeczkowania ciepłota ciała nieznacznie spada, a następnie podnosi się, często nawet do 37,5oC. Przez całą drugą połowę cyklu utrzymuje się na tym poziomie. Od 3 dnia podwyższonej temperatury zaczyna się okres niepłodny. Na początku stosowania metody termicznej należy przez co najmniej sześć cykli współżyć tylko po owulacji. KIEDY ZACZYNAMY MIERZYĆ? Pomiary zwykle rozpoczyna się od pierwszego dnia cyklu-od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego-nie plamień. CZYM MIERZYĆ? Termometr: zwykły zwykły ale specjalny do NPRu elektroniczny - z 2 miejscami po przecinku - często poleca się MICROLIFE GDZIE MIERZYĆ? ODBYT POCHWA USTA (absolutnie nie pod pachą!!!!) W ustach mierzymy stale w tym samym miejscu, głęboko pod językiem, z zamkniętymi ustami, termometr zawsze w tej samej pozycji (bo w ustach w różnych miejscach jest różna temperatura i do tego znacznie różna). Niektórzy lekarze nie polecają mierzenia w ustach osobom z częstymi infekcjami gardła oraz tym, które śpią z otwarta buzią -to powoduje zmiany temperatury. Przed pomiarem w ustach nie wolno nic pić ani jeść (ale jak napijesz się w srodku nocy wody to nie wpływa to na poranny pomiar). O JAKIEJ PORZE DNIA MIERZYĆ? Mierzymy ją rano zaraz po przebudzeniu, w pozycji leżącej, przed wstaniem z łóżka, przed wykonaniem jakiejkolwiek innej czynności. (absolutnie nie w dowolnym momencie dnia!!!!) Jeśli kobieta pracuje na zmiany mierzy temperaturę po co najmniej 3h ciągłego snu. Nocne wstanie do dziecka czy do ubikacji nie ma znaczenia. JAK DŁUGO MIERZYĆ? Czas mierzenia w zależności od miejsca pomiaru i termometru. Zwykle rtęciowym 8 minut a elektronicznym do 3 minu (ale to mkwestia posiadanego termometru) KOREKTA TEMPERATURY: Taką korektę można przeprowadzić jedynie w godzinach 4.00- 11.00. można korektować temperaturę w taki sposób, że - odejmuje się 1 kreskę na godzinę (0,1 st. C/h) albo półkreski co 1/2 h (0,05 st. C/pół h) jeśli temperatura była mierzona później niż zwykle - dodaje się 1 kreskę na godzinę (0,1 st. C/h) albo półkreski co 1/2 h (0,05 st. C/pół h) jeśli temperatura była mierzona wcześniej niż zwykle Mniej niz pół godziny różnicy nie ma znaczenia. czyli jeśli codziennie mierzysz temperaturę o 8.00 A)zmierzyłaś o 7.00 i wyszło ci 36,7 to możesz wpisać +0,1 czyli 36,8 B)zmierzyłaś o 9.00 i wyszło ci 36,7 to możesz wpisać -0,1 czyli 36,7 C)zmierzyałaś o 7.30 i wyszło ci 36,7 to możesz wpisać +0,05 czyli 36,75 D)zmierzyałaś o 8.30 i wyszło ci 36,7 to możesz wpisać -0,05 czyli 36,65 CO DALEJ? Wyniki każdego pomiaru (codziennie rano, zaraz po wstaniu z łóżka) należy zapisywać na karcie tak, że powstaje wykres zmian temperatury. Temperaturę notujemy zaraz po zmierzeniu termometrem zwykłym bo jesli trochę poleży, to po czasie temperatura wskazywana może się zmienić. W elektronicznych nei ma takiego problemu, bo pomiar jest pamiętany. Jako zakłócenie należy na karcie zaznaczyć: chorobę, stres, podróż, zmianę klimatu, spożyty poprzedniego dnia alkohol itp. TEMPERATURA A OWULACJA Temperatura podnosi się tuż po owulacji o kilka kresek i aż do miesiączki pozostaje na podwyższonym poziomie. Jeśli przez kilka cykli mierzysz temperaturę rano, tuż przed wstaniem z łóżka, możesz zaobserwować jej comiesięczny niewielki wzrost (o 0,4-0,8 stopnia). Temperatura ciała kobiety podnosi się zaraz po owulacji i na podwyższonym poziomie pozostaje przez około dwa tygodnie. TEMPERATURA A CIĄŻA Jeśli zaszłaś w ciążę, temperatura pozostanie podwyższona, jeśli nie - spadnie do poprzedniej wartości na początku krwawienia miesiączkowego. podwyższonym poziomie pozostaje przez około dwa tygodnie. TEMPERATURA A MIESIĄCZKA po okresie podwyższonej temperatury jej spadek w II połowie cyklu zwiastuje nadejście okresu ZALETY - Metoda dla stałych partnerów będących w ustabilizowanych związkach. WADY Metody tej nie można stosować: - w okresie poporodowym, - w czasie karmienia piersią, - podczas przeziębienia, - gdy kobieta jest zmęczona, - w czasie chorób z gorączką, - po nieprzespanej nocy, - u bardzo młodych kobiet przed zakończeniem okresu pokwitania, - w okresie pokwitania. PRZYDATNE LINKI: (IMG:http://www.maluchy.pl/forum/style_emoticons/ default/icon_arrow.gif ) http://www.nmpr.bfe.pl/ (IMG:http://www.maluchy.pl/forum/style_emoticons/ default/icon_arrow.gif ) http://www.npr.prolife.pl/plansza_07.htm (IMG:http://www.maluchy.pl/forum/style_emoticons/ default/icon_arrow.gif ) http://www.npr.prolife.pl/plansza_06.htm (IMG:http://www.maluchy.pl/forum/style_emoticons/ default/icon_arrow.gif ) http://www.npr.prolife.pl/mity.htm (IMG:http://www.maluchy.pl/forum/style_emoticons/ default/icon_arrow.gif ) http://npr.pl/ karty obserwacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba jest tam jeden bląd- w tych wyliczeniach. Ogólnie to czuje ze to dla mnie za trudne ale cóż spróbuje :) nastepny cykl zacznie mi sie w świeta. A ty majek kiedy masz poczatek cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) dzis obiad robilam ja i tylko sobie bo chlop do wieczora w pracy zostaje :o usmazylam piers z kurczaka z ziemniakami i brokuly :) oj jakas zmeczona ciagle jestem i poddenerwowana... i duzo chodze robic siku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem czy lubicie ser plesniowy ale ostatnio tesciowa ugotowala tka pysznosc- makaron z serem plesniowym i brokulami. Gotowalam brokuly tak dlugo az byly mieciutki, potem pokroila na maluskie kawaleczki i rozpuscila na patelni z serem plesniowym, do tego wszystkiego makaron... pycha :D:D Ja juz wykapalam Maniulke i juz nawet zdazyla sie przespac :) Majek gdzie jestes? :> :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka szczerze to nie pamietam... wiem ze strasznie sie cieszylam z tego ze jestem w ciazy i nie moglam sie juz doczekac kiedy te 9 mies zleci... aaa i pamietam ze nie moglam nigdzie wyjsc zeby mnie nie ciagnelo na wymioty. szlam ulicą i zatykalam usta zeby nie zwymiotowac :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nadzieje, ze mnie wymioty omina :) w ogole to obejrzalam te fotki Mani i ona slodmie minki robi, i te usmiechy hehe fajnie.musisz miec z nia wesolo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julcia dzieki 🌼 juz niedlugo ty tez bedziesz mialą wesolo :) a narazie radze ci zeby sie dobrzeeeee wyspala :D:D i duzo odpoczywala :) to juz ostatnie chwile kiedy mozesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem:) znajoma wpadła i nie chciałam wyciągać laptopa:) Juleczko kochana to dopiero przedsmak tego co Cię czeka, jestem w temacie na świeżo, więc śmiało pytaj:) siku będziesz goniła co chwilkę, bo dzidziuś zacznie uciskać i dopiero co wyjdziesz z kibelka to znowu polecisz i może 2 kropelki polecą:) humorki będziesz miała nie z tej ziemi, więc biedny Twój chłop:D zmęczenie od początku do 4-5 miesiąca, później przejdzie:) kiedy zacznie kopać, brzuszek będzie Ci tak fajnie falować:D jakby coś się przelewało:) albo co jakiś czas gdzieś zrobi się górka:D pępuszek się uwypukli:D ale z tego co wiem to nie każdej wychodzi:) MaMani tez mi się wydaje,że w 1 linijce jest błąd,ale przeciez mamy tu Expertki:) Znajoma opowiadała o tej Prusakowej,że jest świetnym specjalistą i że ma ogromną więdzę medyczna. Nawet dowiedziałam się,że odbierała poród mojej koleżance z podstawówki. Kumpela zapewnia mnie,że ona poprowadzi całą ciążę szczęśliwie:) A co do kąpieli to tradycyjnie też się załapałaś?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majek ja zmienne nastroje juz zaczynam miec, czasammi sie czepiam mojego biednego chlopa o glupoty, a nigdy wczesniej tego nie robilam. a co on robi? przytula mnie w takim momencie i mowi, ze mnie rozumie, ze nie jestem z tym sama i on mi pomoze itp....i czasami wymiekam jest mi tak milutko ze sie interesuje i czyta i wogole sie troszczy o mnie...... a czasami na niego wrzeszcze, ze ma pzrestac mnie wkurzac glupim gadaniem. hehe zalezy chyba jaki mam dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka doskonale Cię rozumiem:) mój chłop to też anioł, bo tak jechałam po nim o byle co,że szkoda gadać..aż mnie mama opierdzielała,żebym się uspokoiła,ale to hormony szaleją:D:D ale do brzuszka jak mówił, całował,bawił się:) pamiętam jak pojechał do tesco po pracy i kupił małemy body:) gdybyś widziała jak się cieszył:)conajmniej jakby samochód kupił:D a parę dni później były tylko łzy...do dzisiejszego dnia pamiętam jak przystawiał ucho i mówił jak szaleje zamias spać:)powiem Ci,że z całej ciąży to mi właśnie tych ruchów brakuje..ale mam nadzieję,że juz niedługo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majek mam nadzieje, ze nie robi sie Tobie przykro jak tak pytam. Wazne, ze masz bardzo dobre wspomnienia :) Ja wierze, ze tym razem sie Tobie uda, dlatego, ze masz zdiagnozowany problem. dostaniesz leki i juz. ja to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×