Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agawawawa33

ile dostajecie alimentów?

Polecane posty

Gość hgchcfhkm
czy istnieje cos takiego jak fundusz alimentacyjny? co wówczas gdy ktos uchyla sie od płacenia alimentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jest albo ma istnieć. Tylko nie wiem czy przypadkiem nie jest tak, że jak osoba, która ma płacić a nie płaci to wtedy płacą jej najbliżsi członkowie rodziny ale nie jestem pewna. A fundusz jest znowu chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgchcfhkm
dzieki wando, jesli ktos ma pewne informacje na ten temat to bardzo prosze o wyjasnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diecko alimenciarza
Fundusz alimentacyjny wyręczył mojego kochanego tatę i płacił mi 175 zł alimentów.Tatuś nie mógł podjąć przez 10 lat żadnej pracy zarobkowej...potem przyznał, że jest mi ciężko bo ma długi przeze mnie ...biedny kochany rodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż się rozczuliłam
długi na przez ciebie? :D, :D, :D Długi ma przez swoją głupotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama mama
popieram "długi ma przez własną głupotę" Adwokat exa w sądzie tez tłumaczył niemożnosc placenia alimentów wysokim zadłuzeniem z tytułu tychże.... dla mnie farsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wy uwazacie?] moj placi alimenty w wysokosci 1000 zlotych.Jego ex zona wydzwania i mowi ze ma biede!!!!!!!!!!!!!do tego dostaje 300zlotych zasillku pielegnacyjny i rodzinny!!!czyli ma 1300za siedzenie w domu. Co wy biedaczki macie powiedziec? te dzieci maja 11 i 9 lat spokojnie moze pojsc do pracy i wniesc dodatkowe 700 zl mieszka na tanim mieszkaniu o wartosci 200zl czy faktycznie moj moze miec wyrzuty sumienia ze ona ma biede? splacil jej dlug mieszkaniowy po rozwodzie zeby dzieci nie wyladowaly na ulicy,pamieta o swietach urodzinach choc sam nie dostaje kartki na swoje swieto....co sadzicie o takich alimentach?i o takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghtrt
800 zł jedno dziecko, ja również pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle ze 1000 zł
to wystarczająco duzo. Mamusia tez mogłaby sie zatroszczyć o dziecko i podjąc prace:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiklinianka
200zł na jedno dziecko zaliczki alimentacyjnej-ex pracuje niby na czarno,więc nie wiem jakie ma dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dnb v
dominująca- skoro ona dostaje zasiłek pielegnacyjny to oznacza, ze ma jedno dziecko jest niepełnosprawne .......więc napewno cięzko jest tej kobiecie pójśc do pracy, poza tym w takiej sytuacji to sa gówniane pieniądze a ten facet to zwykły gnój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oburzona i zasmucona
mojemu facetowi przysolił sad po 1000 zł na jedno dziecko a ma ich dwoje:O I wiecie co powiedziała eks zonka do niego po rozprawie? ...Nie potrzebowałam tych alimentów, ale chciałAM Ci dpopieprzyć i wynajęłam prawnika, mam satysfakcje, że Cie udupiłam..... Zaznaczam, że rozwod był z jej winy.....zrobiła ze swoich dzieci alergików przed sadem i sad nie dochodzac nieczego przyjął, że dzieci sa alergikami i potzrbują co miesiac specjalnego mleko, na które wydjae sie miesiecznie 500 zł na jedno dziecko:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oburzonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oburzonej
skoro dzieci potrzebują jeszcze mleka rozumiem, że są jeszcze małe, a kochany tatuś zamiast zająć się nimi poszukał sobie następną flamę - słusznie niech teraz buli, a była trochę odetchnie finansowo!!! Nie wierzę, aby tej kobiecie, matce 2 małych dzieci było tak słodko - jak jej ta kwota niepotrzebna to ile musi zarabiać!!! Jakieś bajki opowiadasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oburzona i zasmucona
napisałam, że dzieci nie sa alergikami. Bywaja u nas czesto na weekendy i nigdy ale to nigdy mama nie dała im zadnego mleka a ni leków, wiec co to za alergicy. Kochana nie jestem flama...poznalismy sie jak oni mieli juz złozony wniosek do sadu o rozwód. ja nie byłam przyczyną rozpadu tej rodziny. Widocznie Cie ktoś zostawił przykro mi, że nie potrafisz byc obiektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co jakby ktoś się spotkał przed złożenie papierów do sądu. Nie rozumiem jaka to różnica. Najwyraźniej ten kto pisze, że to nie do przyjęcia nigdy nie był w związku, w którym się znęcano nad nim. Najwyraźniej był główna przyczyną konfliktów do czego się nie przyzna. Do oburzonej - tak jest często, że przyczyną jest chęć odegrania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna_eks
eks mą zarabia 6000 średnio sa miesiące, ze i dużo więcej dostaje 1100zł. na syna+ dodatkowe wydatki, finansowanie wakacji, ja zarabiam dobrze. 1100zł to przyzwoita suma uważam, wiem, ze niektóry maja tyle wypłaty, ale to co nie bierzecie drogie panie rózne rodziny mimo, ze maja jednakowe zoładki mają rózny sattus materialny!!! czy nam się to podoba czy nie sa bogadsi i biedniejsi, lepiej i gorzej uposażeni co tez widoczne jest w róznicach alimentów, bo trudno, zeby ktos zarabiający 2tys płacił pól pensji alimentów.Szczególnie jeszcze do tych pań które sie tu oburzyły napisze, że KR przewiduje, ze dziecko maprawo zyć na takim samym poziomie jak przed rozwodem!!!, mi może się pogorszyć, ale dziecko ma takie prawo. Status rodzin w Polsce sa rózne, bo jesli 2 osoby pracuje w markecie to ma na rodzine 3-osobowa 1600 zł / miesiąc a ja z byłym mężem 8-10000, wiec wiadomo, ze alimenty nie będą 200zł a i inne wydatki , bo jeśli dziecka nie ubierałam na bazarze nigdy to dlaczego po rozwodzie mam je tam nagle zacząc ubierac?jesli jeździłam z synem na urlop raz do roku to dlaczego miałabym nie jeździć. Tak zostając z dzieckiem ja mam 100% problemów dziecka na glowie, ja mam ograniczony czas i dodatkowe obowiązki, to ja mam l4 na dziecko, to ja nie moge w pelni dysponować swoim czasem i doroboc sobie np. na jeszcze jednym etacie- chyba, ze dziecko opiekunka będzie wychowywać, ale to nie feer dlatego alimenty wcale nie musza byc 50;50% obie strony, bo osobiste starania o dziecko tez sie licza i alimenty moga sie rozkładać 30% matka-70% ojcec, który tylko od czasu do czasu odwiedza dziecko. Inny temat to kobiety zyjące na i żerujące na swoich byłych, ale to też mozna ukrucić jeśli jeden z drugim panem np.ubierałby dziecko, kupował wyprawkę do szkoły. mój mąz płaci bez mrugnięcia okiem( fakt mam szczęście) bo wie, ze na kosmetyczke i tipsy tego nie wydam, a syn zyje na przyzwoitym poziomie, ale tak niższym aniżeli zyłby jesli bylibysmy PEŁNĄ RODZINĄ!!!!!!Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISZE SIĘ...
"ukrócić" i 'bogatsi"-moze wydaj z tej kasy troszkę na słownik ortograficzny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myslicie....
ile dostane alimentow na mojego 10 letniego syna? Eks zarabia okolo 3000 zlotych a ja mieszkam z synem w Niemczech, czyli mamy o wiele wieksze wydatki niz w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na- marginesie
Myślę, że na więcej jak 500 zł nie możesz liczyć... Fakt, że mieszkasz w Niemczech nie ma tu nic do rzeczy, bo jak rozumiem ojciec dziecka mieszka w Polsce. Fakt, że masz tam większe wydatki też nie ma znaczenia, bo jednocześnie masz tam większe możliwości zarobkowania, a dziecko jest na tyle duże, że możesz podjąć pracę. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie możesz podjąć pracy, system opieki nad rodzina w tym kraju na pewno nie da Ci zginąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja nie mogę naprawde
tak własnie mysla eks zonki ha ha . Co z tego, że mieszkasz w Niemczech. To znaczy, że raczej Tobie sie lepiej powodzi. Najlepiej skubnąć eksa. Eh kobiety gdzie Wasz honor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myslicie....
No chyba zartujecie....500 zl czyli 120 euro okolo. Syn chodzi do szkoly, na rozne zajecia pozalekcyjne, wszystko platne. Mam nadzieje, ze dostane conajmniej 1000zl jak nie 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha...a Ty nie pracujesz
? Wracaj do Polski...tam jest taniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myslicie....
Pracuje i zarabiam okolo 900 euro, za mieszkanie place 450 plus prad, kablowka, internet....pytam gdzie reszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myslicie....
Jak bym zadala tyle, co tutaj dzieci dostaja alimentow, to by mi musial 500 euro miesiecznie placic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalalaaaaa
ja dostaje od ojca 1,500zł. a on zarabia kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie więc te 1,500zł to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalalaaaaa
aha, słyszałam że matki wychowujące samotnie dziecko mają prawo do odjęcia sobie 1000zł od jakiegos podatku. dopytajcie się, jakaś nowa ustawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×