Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Hej! Mateuszek ma dzisiaj 8 i pół miesiąca i właśnie wyczułam u niego na dole w buziaku \'ostrość\' :) - chyba rośnie mu pierwszy ząbek :)! A, no i dzisiaj trzymając się kanapy przeszedł sobie tak z metr :). Tyle na razie idędo niego, bo niestety zrobił się mocno absorbujący - ciągle go trzeba prowadzać, albo nosić, albo odciągać od rzeczy, których nie należy się czepiać / jeść. Mam takie pytanie : czy już jakoś zabezpieczyłyście szuflady? Ja na razie tylko część kontaktów. Ale widzę, że teraz poraz na szuflady, bo tak niektóre wyciąga,że gdyby mnie przy tym nie było, to by jakaś go mogła przygnieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej dziewczyny :) Kasiska ja mam zaślepki również powkładane w kontakty a co do szuflad to póki co nie mam potrzeby natomiast wiem że są takie z ikei chyba blokady do szuflad.Ja własnie ikeowskie zaślepki do kontaktów kupiłam bo i tanio i dużo.Moja kózka też już śmiga na 4 jak pershing natomiast jak wstanie na nóżki przy meblach to kroku nie zrobi-jedynie drepcze przy pufie fotelu bądź łóżku bo w razie czego to jest miękkie :D Co jeszcze...5 zębów, brak włosów i nie chce wyjść ładne \"mama\" :O ciągle tylko tata i tata😠 Potrafi też \"przybić piątkę\" dać buziaka,oraz bić brawo.szybko zleciało co? Niedługo będziemy obchodzić roczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:) ... a no zleciało!!!!!!!! a dopiero co nie mogłysmy się doczekać mety a tu Maluchy już prawie same się przemieszczają:) czas leci jak szalony!!! Ja nie nadążam kupować ubranek dla Francesco!!!:D:D:D Chyba jak każda z Nas jestem zakochana w moim urwisie:D Aż czasami mnie przeraża to uczucie!!!:) Ale powiem szczerze że nie moge się doczkac przyszłego tygodnia jak już w polsce będę mogła dać komuś Francesco np. na spacerek a ja będę miała chwile na relaks :D ...albo żeby wyskoczyć wieczorkiem na jakieś pląsy :D ehhhhhh... Czas odreagować!!! Karro-szczerze zazdroszcze tej Alaski!!! Szczęściara!!!:D Mamo HiO- dzięki za podziw:) Powiem szczerze że czasami mam już dość :P:) Ostatnimi czasy w nocy się budzi co 1,5h!!! Szok!!! Nie wiem czy to przez ząbki (czekamy na górne jedynki) czy przez to jego zapalenie krtani, czy może przyzwyczaił się spać ze mną i musi się do mamusi przytulić ;) Koug- już pięć ząbków???!!! WOW!!! Gratulujemy:) Myszka-ogólnie się mówi ze włosków się nie obcina przed pierwszym roczkiem bo niby nie będą więcej rosły!!!:P Powiem szczerze że to guzik prawda!!! Mój najmłodszy klient (a w fachu jestem fryzjerem męskim) miał 9m-cy! Jaki ten Mały miał busz na głowie to szok!!!:D Myślę że śmiało możesz mu podciąć lekko grzyweczkę:) Co do zmiany to naprawdę SUPER!!! Mój mały już sam siada i nadal raczkuje ale tylko do tyłu :P i krzyczy jak mu gdzieś nóżki utkną:P;) Ogólnie jest dzickiem które ma niespożyty zasób energi:D:D:D Wszędzi go pełno i co najważniejsze jak na tą chwile nie boi się ludzi i rogala na buziolku ma cały dzień :D Rano żeby mnie obudzić to łapie mnie za włosy:D Jak chce jeść to łapie za cyca albo wsadza nosek w przedziałek :D jest śmieszny jak nie wiem co:D Robi papa i kosi kosi...:) Najlepszą Jego zabawką jest jego własne odbicie w lustrze:D łłłłłoooo matko co On wyprawia!!! Rozmawia, krzyczy całuje się ze sobą :D hihihi komedia:) aaaaaaa... i znalazłam mu fajną zabawke na Dzień Dziecka... myślę że mu się spodoba:D coś takiego: http://www.allegro.pl/item633805057_20_funkcyjna_magiczna_multikostka_box_od_ziandrzej.html śpijcie dobrze😴 PS. zazdroszcze Wam pogody..:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane :) f mjuvz - to od Niny :) Widze ze forum pustoszeje to wina pogody chyba :) Nina poki co ma 2 zabki na dole i narazie ok nawet nie wiem kiedy ten drugi sie pojawil :)? Co do obcinania wloskow to ja w zeszlym tygodniu obcielam Ninie grzywke bo miala tak dluga ze nic nie widziala i tez uslyszalam od tej ciotki mojego D ze do roczku sie dzieciom nie powinno obcinac wlosow bo taki jest przesad na co jej zapytalam czy wobec tego ze ona wierzy w przesady moje dziecko ma oslepnnac ? Nina poki co pelza i raczkuje staje na nozkach ale nie sama tylko jak ja np trzymam na podlodze na kolanach to sie odbija i wstaje ale tylko po to zeby zatanczyc wyglada to komicznie :) brutta sama bym poszla gdzies potanczyc:0 pomysle o tym wkrotce :)Ja dalej walcze z brzuchem bo za 3 mies slub wiec chce wygladac jak czlowiek :) no ale trudno jest zwalczyc skore ktora zostala bo rozciagnieciu. jesli chodzi o jedzenie to Nina akurat ie ma zadnych problemow nawet ostatnio dalam jej kaszke z kakao od 12 mies bo i tak juz czekolade jadla i nic jej nie bylo i jest ok . z ulubionych zabawek to zdecydowanie buty ( typowa kobieta:) dobra zmykam buziaki kochane mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ! Mam nadzieje ze nam forum nie umrze zupelnie :( Bo szkoda by bylo ! Mysle ze jak przyjdzie jesien i deszczowe dni to bedziemy siedziec wiecej przed kompem ! My spedzamy ostatni tydzien w starym mieszkaniu na kartonach. Zabkowanie sie uspokoilo i przeziebienie tez juz mija wiec zycie zaczyna wracac do normy :) Fajnie jest sie wyspac w koncu :) Dokladnie za tydzien wraca mezunio wiec juz w ogole bedzie pelnia szczescia i sielanka ! Maks fajowy, moim zdaniem to jest super wiek ! Nie trzeba wywalac cycka co godzine (na godzine :P ) spi w nocy no i taki kontaktowy i kumaty ze hej :D Mysle ze najgorsze juz za nami. Teraz nawet jak jestem z nim sama daje rade umyc sie i umalowac, wymodelowac wlosy, zrobic paznokcie .. luzik. Ja dzis zamowilam przez internet kwiaty dla mojej przyszywanej mamy w Polsce, chyba najdrozszy bukiet jaki w zyciu kupilam .. ale coz, warto bo wiem jak sie ucieszy na pewno! Wyslalam jej do zakladu (jest fryzjerka) wiec sie niezle zdziwi. Dobra, lece spakowac karton zanim lobuzinski wstanie ! PA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny A my 4 dzien zmagamy sie z goraczka. Mala ma tylko goraczke zadnego kataru czy kaszlu i w sumie pierwszy raz jest chora. Mam nadzieje ze wkoncu jej przejdzie bo jak nie to chyba nie ominie nas wizyta u lekarza. Karro - a skad mozna wyslac te kwiaty bo tak pomyslalam ze moze tez bym wyslala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El tu masz linka http://www.e-kwiaty.pl/ My tez zmagalismy sie z goraczka ale po 3 dniach znikla a pojawila sie wysypka czyli okazalo sie ze to trzydniowka. Mam nadzieje ze od was tez sobie pojdzie szybko ! Brutta a ty juz w Polszy ? Oj faktycznie dzien dziecka sie zbliza wielkimi krokami.. KAsinska jak tam pierwszy zabalek? Mamoniny fajnie ze sie pojawilas, jak tam przygotowania do slubu, duza bedzie impreza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Sophia.....8.7 kg i ok 71 cm, bo pielegniarz mierzyl,ale dama sie mocno wiercila, wiec to mierzenie takie na oko :) pewnie ma z cm lub dwa wiecej. lekarz powiedziala,ze wykonujemy dobra robote, mala wyglada i jest zdrowa. jest dokladnie 50% w skali dziewczecej, co dla mnie oznacza,ze jest ok. wiem,ze sa jakies tabelki itd, ale ja jakos nie mam pojecia jak to sie oblicza, wiec ufam w tym wypadku lekarzowi :) dostala jedna szczepionke poplakala moze cale 20 sekund, a raczej otworzyla szeroko buzie, zrobila straszny grymas i jej przeszlo. mama dala smakolyka i bylo po bolu. lekarz powiedziala,ze w wieku 9 miesiecy lub 12 jest potrzebne jest zrobienie badania krwi, wiec ja zdecydowalam, zrobmy to od razu i bedzie z glowy. poszlysmy do laboratorium, Zoska na moich kolankach, kobitka przylozyla do Zoski dloni taka rozgrzewajaca torebeczke na moment. nakula kciuka i naciskala, aby kropelki krwi splywaly. a Zoska nawet nie drgnela, w ogole nie zorientowala sie co jej ktos robi. siedziala i sie patrzyla,a ja z nia. takze dostala zloty medal od kobitki :) dzis mala gwiazda konczy 9 miesiecy !!!!!! chyba wybierzemy sie na jakis obiadek, Zoska popije soczkiem, tatus pewnie piwkiem, a mama...hmmm...mojito, a co! :) ostatnio mamy piekna pogode, jak tylko moge to wychodze z mala na spacery lub chociaz w wozku przed dom :) w koncu pojawily sie liscie na drzewach, czyli oficjalnie mamy juz wiosne :) a gdzie jest Oleniga, Mamani i inne dziewczyny??? chyba nas juz opuscily :( karro....jak dlugo ja i ty bedzoemy pisac i kilka innych dziewczyn...\'wrzesniowki 2008\' beda zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja w dalszym ciągu bez neta jestem :s Wiki waży ok 7,5 kg więc ładnie przybrała w ciągu dwóch tygodni :) W przyszłym tygodniu wkleimy tabelkę ze względu na wizytę lekarską, tymczasem kontrolujemy wagę w łazience :) Dziś młoda kończy 8 miesięcy więc między nią a Sophie jest różnica jednego miesiąca :) Do jedzenia jest pierwsza :) dwa razy dziennie zjada słoiczek na wskazany wiek, czyli ok 150 ml, do tego jedno jabłko i jedna kaszka 150 ml :) od czasu do czasu popije z cycka, ale wydaje mi się, że nie jest to wystarczające jeślichodzi o wapń, więc muszę się zastanowić nad jakimś posiłkiem na mleku modyfikowanym dodatkowym :) Poza tym raczkuje już bardzo sprawnie, siedzi i stoi pewnie :) robi papa, kosi kosi, woła pieska itp :) ogólnie całkiem rozgarnięta jest i gada, ciągle gada :) z nocnikiem radzi sobie całkiem sprawnie :) więc czasem jeden pampers starcza na na cały dzień, bo nic nie siknie :) ale tak zdarzyło się dwa razy :) NOCE TO TRAGEDIA :( budzi się przewraca na brzuch, z brzucha na plecy i tak potrafi przez pół nocy :/ więc chodzę niewyspana :/ Zmykam :) pozdrawiam i przepraszam, że nie pisuję, ale staram się was doczytać od czasu do czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka jak i Zosia dziś 9 miesięcy skończyła.Waga na łazienkowej wadze pokazała dziś w pampersie i body 9,3kg-to tak dla porównania:) Ja też staram się na bieżąco zaglądać więc nie martwcie się damy radę pociągnąć ten topik jeszcze troszkę ;) Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (9 mies.)....8700 (2700).......71cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (9 mies.)....9300 (3245) .......??cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........(6m)8 060 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09............7,700(3770) ...68cm onyx1....Maksymilian Mikołaj....02/09 (5m+)...7500(2980)....67cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440).....69cm magia_......Nicole-Julia.......04/09........8700(3880).. ......70cm kasinska28......Mateusz......05/09 (7 m)........8040(27 50)....71,5cm el79.............Arianna........06/09(31 tyg).....7090(3230).......65 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ..66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(7,5mies.)...8850(3340 ).......72cm Dafodilek........Karolek........12.09(7 mies)...7650(3400)........70cm agusiamartusia........Marta......12.09.......ok.8000(335 0).......ok.70cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09 (7,5 m-ca).....10000(4100 )....??cm eMKa31........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm Brudzia......Paweł..........16/09(24 tydz).....10050(4750 ).......71cm aga klee......Jakub...............16/09 ..............6700 (3170)...69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 mies)...8500..3760).......76cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(26tyg).....6300(3090)......69cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/104,5mc....7800(3500).........68cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(23tyg)...8400 (4360)....68cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm ewelinkas.......Jakub.....14/09..(18tyg).....8380(3160). .....69cm renika..........Bartłomiej.....29/9....7m....8150(3500 ).........74cm Proszę uzupełnijcie tabelkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! maks sie kapie wiec mam chwilke :D niestety, tabelki uzupelnic nie moge, nie mam danych. ale dziecko jest duuuuuze, mysle, ze ma ponad 80 cm i ok. 10 kg, a moze i wiecej. jest w kazdym razie co nosic. ida mu zabki i wyjsc nie moga. juz je widac ale jeszcze nie wystaja. tez tak mialyscie? mam pytanie: maks od dwoch dni odmawia jedzenia poza cycusiami (obolalymi) i kaszka. nie chce mi jesc zupek, ziemniakow, mieska itd. czy to moze byc zwiazane z bolem dziasel? dalam mu dzis do gryzienia kromke chleba i ciamkal bardzo zadowolony, nawet zjadl z niej troszke. ale obiadki sa be, nie wiem czemu. a herbatka musi byc zimna. nie wiem jak wy, ale ja czekam w napieciu na moj pierwszy dzien matki :D ciekawe co chlopaki wymysla, bo ze cos kombinuja to golym okiem widac :) pozdrawiam!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx a Maks sam sie kapie ze masz chwilke ? ;) Eh faktycznie rozgarniete juz te nasze dzieciaczki :D Sluchaj u mnie bylo DOKLADNIE tak samo - zabki bylo widac ale nie chcialy wyjsc, Maks obrazil sie wtedy na obiadki - jadl tylko kasze i moje mleko ewentualnie owoc. Teraz zeby wyszly i wszystko wrocilo do normy Oj nasze pociechy juz tyle samo czasu spedzily poza brzuchem co w nim ! Koug ja sie uaktualnie w tabelce po wizycie 1 czerwca bo nie mam pojecia ile moj skarb wazy .. ale gdzies tak z 9 kg mysle .. Birka nie martw sie kiedys (za jakies 10 lat ;) ) sie w koncu wyspimy ! Chyba :D No wlasnie Izabelcia, duzo dziewczyn sie wykruszylo, a szkoda :( Dobrze ze choc pare nas pisze bo bardzo lubie nasz topik ! U nas juz koncowka karmienia piersia, w dzien juz jestesmy w ogole bez , zasypia na noc tez bez ale jak juz spimy i sie wybudzi to w polsnie daje mu cycka (sluchajcie nawet tego rano nie pamietam, ale wiem ze sie w nocy przysysa bo dzis sie obudzilam z malinka, mlody na spiku nie trafil ha ha) Zakonczylo sie w sumie naturalnie bez jakiegos specjalnego odstawiania wiec jest ok. Mam nadzieje ze jutro bedzie ladna pogoda bo planujemy grila ze znajomymi .. Aha zamowilam wlasnie spray brazujacy podobno dobry, zobaczymy - juz sie na te biale konczyny patrzec nie moge! Na solarium z malym nie ma jak skoczyc, a jak wroci N to zaraz wyjezdzamy .. Na Alasce tez sie raczej nie opale, dzis tam gdzie jedziemy - Anchorage - bylo tylko 10 stopni .. hmm my to wiemy gdzie sie wybrac na wakacje :D Milego weekendowania laski , buzka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:D Widze że dziaj się coś ruszyło na forum:) Piszcie, piszcie... Super z Was dziewczyny i szkoda by było jakby nNam sie kontakt urwał ;) My mieliśmy szczebienie w czwarte... Trzy kłucia w nóżki :p:( Ale dzielne dziecko mam :D Miał tylko troszkę marudną noc:) Ciągle czekamy na górne ząbeczki:) Już widze że są tuż tuż;) Co do wzrostu to sobie mierzymy całe 71cm:D Byliśmy na generalnym przeglądzie w tym tygodniu. Badanie słuchu, wzroku i takie tam... Generalnie standardowo w tabeli wagowej Francesco jest na 75% a wzrostowej na 50% bez zmian...:) Mały klocuszek:D Nadal na piersi,a ogólnie dania są beeeeeeee:P Dzisiaj zjadł jedną łyżeczke zupki z czego były aż trzy kupki :D:P Taki to mój synek:D Szczęście jakich mało:D Rosną Nam Skarby szybciutko:) My 6go kończymy 8mc... Karro- do polszy lece we wtorek:D Dokładnie w Dzień Matki:D To juz będzie trzeci Dzień Matki dla mnie:D Irlandzki, Włoski... a teraz Polski:D ... ale miło;) onyx- jak dla mnie to też myślę ze to ząbki... dziąsełka bolą i dlatego odmawia:) Dziewczyny piszcie!!!! Buziaczki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...poprawie tabelke ;) Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (9 mies.)....8700 (2700).......71cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (9 mies.)....9300 (3245) .......??cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........(6m)8 060 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09............7,700(3770) ...68cm onyx1....Maksymilian Mikołaj....02/09 (5m+)...7500(2980)....67cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440).....69cm magia_......Nicole-Julia.......04/09........8700(3880).. ......70cm kasinska28......Mateusz......05/09 (7 m)........8040(27 50)....71,5cm el79.............Arianna........06/09(31 tyg).....7090(3230).......65 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ..66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(7,5mies.)...8850(3340 ).......72cm Dafodilek........Karolek........12.09(7 mies)...7650(3400)........70cm agusiamartusia........Marta......12.09.......ok.8000(335 0).......ok.70cm kate562..........Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09 (7,5 m-ca).....10000(4100 )....??cm eMKa31..........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm Brudzia..........Paweł.......16/09(24 tydz).....10050(4750 ).....71cm aga klee.........Jakub..........16/09 ..............6700 (3170)......69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27.....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna......19/09(7 mies)......8500..3760).......76cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(26tyg).....6300(3090)......69cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.......Francesco Jan.....06/10(7,5mc)....9500(3500).........71cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(23tyg)...8400 (4360)......68cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm ewelinkas.......Jakub...........14/09..(18tyg).....8380(3160). .....69cm renika..........Bartłomiej.........29/9....7m........8150(3500 )......74cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Koug za tabelke :) u nas juz obchodzilismy Swieto Matki, 10 maja. dostalam piekny bukiet kwiatow od mojej kochanej coreczki i...chyba to wszystko,ale nawet nie pamietam. jestem dzisiaj z lekka zmeczona bo wczoraj pracowalam od 7 rano do 23.30!!! i dzisiaj juz pracuje od 7 rano a do ktorej....hmmm pewnie gdzies do 22 :( za to potem biore 3 dno wolne, nalezy mi sie!!! nie to,ze chce abyscie wracalay do pracy.....ale ktora z was niedlugo wraca??? byloby mi razniej :) ale koniec tego marudzenia! pieniadze nam sa potrzebne, bo osczednosci poszly podczas Nicka choroby,a tutaj trzeba znowu kupic 3 bilety do Polski.planujemy leciec w listopadzie na 4 tygodnie....hurrrra!!! Zoska pierwsza butelke jaka wypija to ok 270-280 ml i lekarz powiedziala,ze to bardzo duzo. mnie tez sie tak wydaje,ale w sumie to 10 godzin spania musi byc na maxa glodna. a najlepsze jest to,ze wypije cale mleko bez odrywania sie od butelki o 6 rano :) chyba sie boi,ze ktos jej zabierze :) wypije, zmiana pieluchy, wsadzam ja lozeczka, daje smoka :( , wychodze a ona w minute juz spi i tak do 8 rano. tatus po prostu jest wniebowziety! :) nasza Sophia jeszcze nie mowi...ani mama, ani tata. jak jej powtarzam, to sie patrzy na moje usta i sie zaczyna smiac. niby cos tam gada po swojemu, ale malo. robi tez kosi lapki, przybija piatke i pomacha jak sie jej powie \'hi\' ale na \'bye\' nie reaguje jeszzce za mocno. woow...chyba sie kawy dzis musze napic, chociaz ja w ogole nie pije, albo pepsi....cos z kofeina bo normalnie zasne w pracy. karro....to widze,ze u nas podobnie z odstawianiem piersi. bezbolesnie i tak jakos naturalnie :) a wiecie,ze ja nigdy nie karmilam na lezaco. sprobowalam tylko z 2 razy na samym poczatku i nie potrafilam za bardzo.wg mnie to bylo wlasnie przyczyna,ze Zoska tak szybko zaczela przysypiac cale noce we wlasnym lozeczku, bo jak ktos tam kiedys pisal,ze jak dziecko lezy kolo mamy w lozku, to czuje mame i mleko i budzi sie czesciej i chce jesc. nie wiem ile w tym prawdy,ale u mnie sie sprawdzilo. dzisiaj przed wyjsciem do pracy...o 6.30 rano napisalam Nickowi maly liscik/karteczke,ze go podziwiam itd Bo bardzo dzielnie zostaje z mala w domu, troche sprzata...choc nie za duzo,ale wiadomo, wszystkiego nie mozna miec :) ok...koncze, bo stron zabraknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! U nas rosną dwie dolne jedynki, a nie jedna, jak się okazało :). I Mateusz też ostatnio niechętnie je zupki, a nawet kaszki - zdaje się, że wszystko co podgrzane mu nie odpowiada - prawdopodobnie bolą go dziąsełka. Czasem nawet popłakuje w czasie jedzenia... I kupki przy tym rzadsze - czyżby też od ząbkowania? Aha - te dolne jedynki rosną ciut krzywo - trochę mnie to martwi... Ale cóż... A na górze jedynki wyglądają jakby już już miały wyjść od kilku miesięcy i nic. aha, no i co chwila to Mateusz gdzieś porysuje tego ślicznego buziaka, albo się uderzy w główkę, dziś dał nura do takiej skrzynki z zabawkami - niechcący oczywiście - trzeba było szybko na ratunek ruszać, no i w efekcie znowu się obił - tym razem pod okiem... Co do wagi - ciężko się go waży, ruchliwe to dziecko,a jak się ważę z nim i bez to za każdym razem inny wynik mi wychodzi - ale dziś mój M go zważył i wyszło zdaje się 8 600 ( ma ok. 8 i pół mies.) Co do wzrostu pojęcia nie mam. Chcę go zapisać do lekarza na taką kontrolną wizytę w połowie czerwca, wtedy się pochwalimy :). Fajnie, że siętutaj ruszyło :). Aha, chciałam zapytać - karro - jak udało Ci się tak bezproblemowo odstawić małego od piersi? U nas wciąż zasypianie zwłaszcza na noc przy piersi - i tu leży pies pogrzebany :(. Na razie nie bardzo sobie wyobrażam, jak to zmienić. W ciągu dnia też- albo cycek, albo spacer. Wiem, że zapewne można to zmienić, ale trochę się tego boję, bo bez ryków na pewno się nie obejdzie... Pozdrawiam tymczasem K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane 👄 Ja tez mam nadzieje, ze topik nam nie zgubi sie. Myszko ja tez jestem zakochana w moim Malenstwie ale tak wszystkie mamy. U nas dalej problem ze skora Niki :-( niestety cialko dalej ma obsypane a od wczoraj dostala dodatkowo jakies wysypki w zgieciu raczek. Wyglada to paskudnie i bardzo sie tym martwie. Dostalam od dermatologa dwie masci na dzien i na noc ale jak narazie efektow nie widac. Wczesniej nie miala zadnych problemow , zaczela sie od jakis dwoch miesiecy. Zeby bylo malo to na dodatek powyskakiwaly jej jakies plamki takie troche odstajace tez na calym cialku i pod oczkiem :-( ehhh mowie wam jestem tym zalamana bardzo. Wysypuje mi ta moja Myszke co raz bardziej :-( Dostalam skierowanie do Kliniki dzieciecej ale termin mamy na wrzesnia ale nie chce tak dlugo czekac. Nie wiem czy ja to swedzi czy to jej przeszkadza. Jest taka kochana i grzeczna a tu na raz tyle swinstw powychodzilo. Zrobie co moge aby jej pomoc. Pozdrawiam Was cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! magia, bardzo mi przykro z powodu tych wysypek. mam nadzieje, ze diagnoza bedzie trafiona i ze szybko uda sie to zaleczyc. maks wstal dzis lewa noga - wszystko zle! moze to rzeczywiscie te zabki? zjadl troche kaszki, ale chce do mnie, jak widzi tate to ucieka. troche sie bawi, ale generalnie patrzy co robie, gdzie ide itd. mamin cycus normalnie. ale jak go mam tego oduczac, jak on caly czas jest ze mna, reszta rodziny pracuje :( jak po poludniu sie nim ktos zajmuje to jest ok, ale ranki i wieczory to trudny czas. ok, lece pod prysznic i pozmywac po sniadanku. milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Karro- dzieki za linka. Co do goraczki tez w sumie trwala 3 dni bo od wtorku popoludnia do piatku popoludnia. Jak juz pisalam to bylo po goraczce. Ale troche mnie pocieszylas z ta wysypka bo Arunia tez dostala i zastanawialam sie od czego myslalam ze moze od nowej kaszki lub jakiegos owocu w kazdym razie niezbyt to ladnie wyglada. A pamietasz moze jak dlugo ta wysypka sie utrzymywala? Izabelcia78- gratuluje wiosny :) u nas za to prawie lato :) kasinska28- u nas dolna jedynka tez rosla krzywo ale jak juz calkiem wyrosly oby dwie dolne jedynki to sa proste wiec jeszcze wszystko moze byc ok :) My juz tez bez cycka od wtorku ale akurat to nie moj wybor tylko musialam brac tabletki przy ktorych malej nie moge karmic a poniewaz karmilam ja juz tylko rano a czasami po kaszce wieczorem jak chciala wiec juz zdecydowalam ja odzwyczaic zupelnie. Z tym karmieniem wogole u nas teraz wszystko sie poprzestawialo. Ladnie wszystko jadla i coraz wiecej nawet w czasie goraczki teraz pila i jadla a jak jej tylko temperatura w piatek spadla to nagle koniec. Nic nie chce jesc, wszystko trzeba jej wpychac nawet mojego mleka ktore jeszcze mam w zamrazalniku nie chce pic. Jedynie jej jeszcze jakos wchodza owoce i troche kaszki. Nie wiem czy to jest zwiazane z tym ze teskni za cycusiem czy tez moze dziaselka ja bola bo ciagle placze odmawia jedzenia nawet bawic na podlodze sie nie chce w efekcie czego jest ciagle tulona i noszona juz sama nie wiem co o tym wszystkim myslec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx doskonale cie rozumiem, mam identyczny problem - przez caly miesiac maly jest tylko ze mna dzien i noc to wyobraz sobie jaki maminy cycek z niego .. bez mamy ani rusz ! tez ciagle luka za mna gdzie ide i jak mnie nie widzi zaraz ryk no ale co mam zrobic ?? Nie mam tu nikogo .. Kasinska, u mnie to bylo tak - Maks zasypial TYLKO przy piersi, juz nawet na spacerach w wozku zaczynal sie buntowac. Ja zaczelam oduczanie od drzemek dziennych. Zamiast piersi dawalam smoka (on nigdy nie mial smoczka wczesniej). Pierwszych pare razy plakal oczywiscie ale nie bylo tragedii (ja tez nie jestem odporna na histerie wiec jakby bardzo plakal pewnie bym dala cycka). Po paru dniach jak go kladlam do lozka i kladlam sie obok to tylko dziubek otwieral czekajac na smoka. No i potem zaczelam to samo wieczorem, troche placzu i przyzwyczail sie. Naprawde poszlo lepiej niz sie spodziewalam, tylko trzeba przetrzymac te pare minut placzu. Maks piszczy, pa pa laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ja sie nie odzywam bo jestesmy na urlpoie w tunezji(jeszcze da tyg.) i szkoda pogody.;) A pogoda piekna-ponad 30 stopni i woda w morzu cieplutka...Amira lata w samym body po domku i ze dwa razy dziennie prysznic :) na szczescie znosi dobrze zmiane klimatu-zadnych przeboi zoladkowych itp. Poza tym ciocia nauczyla ja mowic \'ciocia nes\' ,poza tym mowi dziadzia,papa, tata ale mama rzadko :( Ale nic to,bede cierpliwa. raczkuje do tylu z siadaniem i wstawaniem samej jeszcze koslawo. Kumata jest bardzo i gada duzo. Poza tym tanczy na siedzaco, daje czesc, przebija piatke, rozdaje buziaki i jest boska...Aaaa...i sie zakochala, w swoim kuzynie niestety...ale sie calowala juz po raz pierwszy ;) Nawet filmik nagralam jak go ciagnie za fraki do siebie i caluje :) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kurcze tak na szybko zamawialam nie patrzylam na tak wiele stron z tymi kwiatami, ale bede wiedziala na nastepny raz ! Ewunienka ale wam super, tez bym sobie poplywala w cieplutkim morzu ! My wlasnie bylismy na lunchu z moja znajoma ktora ma corke w Maksia wieku. Po jedzonku wzielismy ich na hustawki :) o juz sie synus sam znudzil! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w dniu matki! ❤️ wszystkiego najlepszego drogie mamusie z okazji naszego swieta! wpadlam na chwilke zeby zkorygowac wage maksa - wczoraj go zwazylam na wadze sklepowej u mojej siostry i wyszlo 9400 w ubranku. hmmm... a jak go nosze, to mi sie wydaje, ze co najmniej 15 kg wazy... milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego Dnia Matki z naszymi maluszkami 🌻 🌻 🌻 🌻 Nim sie obejrzymy beda nam malowac laurki :) My po sniadanku i zastanawiamy sie co tu robic dzisiaj .. jak wstalismy swiecilo piekne sloneczko ale teraz zanosi sie na deszcz wiec poczekamy na rozwoj sytuacji. Izabelcia co do twojego pytania o prace to ja sie na razie nie wybieram, nie mam nikogo z rodziny do opieki nad malym a do przedszkola nie chcemy go dawac poki nie skonczy przynajmniej 2 lat. A do tego czasu moze juz rodzenstwo bedzie w drodze ;) zobaczymy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Najlepszego Kochanym Mamusia 👄 Onyx dzieki Kochana ja tez jestem dobrej mysli chodz raczki ma jak tarka :-( Dostalam dzisiaj buziaczka od mojej Laleczki :-) Piszcie Dziewczynki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No piszemy piszemy tylko ostatnio co drugi post to moj :P mam wrazenie ze pisze glownie sama ze soba :D U nas spoko, dzis wraca Nels wiec chodze jak na szpilkach, wiecie jak przewaznie dluzy sie koncowka jak sie na cos bardzo czeka! Maks siedzi oblozony poduchami ale ciagle sie leniuch kladzie a potem piszczy zeby go znow podniesc do siedzenia U nas w nocy tak wialo ze myslalam ze nam okna powyrywa, nie lubie takiej wichury. Teraz juz nie tak bardzo ale jeszcze fest dmucha. Cos ta wiosna u nas kulawa - jeden ladny dzien a potem 10 dni do d..y Wczoraj sie dowiedzialam ze moja kolezanka ze studiow jest w ciazy :) A jak wam minal Dzien Matki ? Ja mialam najwieksza radoche z tego ze doszly moje kwiaty do przyszywanej mamy :) Byla w szoku, strzyze sobie klienta a tu wchodzi kurier w garniturze z bukietem roz :) wow klientki byly pod wrazeniem :) a ona sie bardzo wzruszyla. Rozmawialam z rodzicami wczoraj na Skype, widzialam ten bukiet i naprawde ladny i duzo wiekszy niz myslalam, wiec warto bylo wyskoczyc z kasy ! Musze wymyslic jakies pysznosci na powrot meza :) Lece poszperac co jest w kuchni i potem na jakies zakupki Ciao laski milego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha mialam sie was spytac jak wam idzie mycie zabkow maluchom? Bo Maks jak widzi szczoteczke to szeroko otwiera buzke, ale jak szczoteczka jest juz w buzi to wypycha ja jezykiem i ja nie moge to zabkow dotrzec ! Macie jakies sposoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro....mozesz na mnie zawsze liczyc,ze od czasu do czasu przerwe twoj monolog :) podrow meza od nas wszystkich. ale bedzie radosc w domu jak was zobaczy :) moja zoska ogolnie bardzo lubi lazienke, wiec jak tylko wchodzimy do niej to juz ma usmiech na twarzy. buzi szeroko nie otwiera, ale przez szparke wsadzam swojego palca a na nij ta szczoteczka. ona z kolei zagryza dziasla,wiec troche przesune palca,i koniec. takze troche to trwa,ale jezykiem nie wypycha. hm...pewnie nie ma sposobu, tylko probowac, moze przesuwac szczoteczka bardziej po bokach i potem na przodzie. dzisiaj mam znowu wolne i Mama Chrzestna wpadnie nas odwiedzic, i wlasnie w momencie jak to pisze, to zdalam sobie sprawe,ze powinnysmy z Sophia swietowac \' Dzien Matki Chrzestnej\" a co? :) akurat jest to moja przyjaciolka, takze z Polski, chociaz poznalysmy sie tutaj w Grand Marais. mam kilka paczek Delicji z Chicago, wiec na pewno sie ucieszy :) Zawsze o Zosce pamieta, a to prezent na gwiazdke,a to od zajaczka itd. Ojciec Chrzestny jest amerykaninem i oni tak sie tutaj w role chrzestnych za bardzo nie wczuwaja. w poniedzialek mielismy wolne i moja znajoma z dwojka dzieci...lat 14 i 12 chcieli zajac sie Sophia na kilka godzin. kilka godzin przerodzilo sie od 12 do 18 i tak im sie mala podobala,ze ledwo mam ja oddali :) zdalam sobie sprawe,ze zostawiam Zoske z Nickiem, tesciowa, kilka razy ze znajomymi,ale to bylo takie jakby pierwsze dluzsze zajmowanie sie Zoska, przez osoby, ktore widziala tylko kilka razy przez pare minut. zanim zasnela poplakala im przez 5 minut, ale potem znajoma sobie przypomniala,ze Sophia lubi przykryc sie kocykiem na twarzy lub obok, i potem zasnela bez problemu. znajomej dzieci powiedzialy jej,ze by chcialy tak raz an tydzien sie nia opiekowac :) z mojej strony nie ma problemu, ale znajoma bardzo duzo pracuje, wiec nie bede jej jeszcze Zoski na glowe zwalala tak czesto. zawsze jej dzieciki moga przeciez nas odwiedzic. ok spadam bo 8 rano i trzeba by chalupe ogarnac zanim dojdzie do katastrofy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×