Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

kurczę Karola dzięki, spróbujemy, tylko to dziwne bo czasmi jest tak że prześpi cała noc po mleku, a czasem nie...no ale chyba warto spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak piszecie o alergii i ja chyba pójdę z moim na jakieś badania bo już nie wiem o co chodzi:? pisałam już, że podejrzewano u niego alergię ale zrobiłam mu parę razy teścik i dałam kaszkę na mleku modyfikowanym i nic, jogurt i nic, cielęcinę i nic, a jak dostał zupkę z gerbera z masłem ( przez przypadek, to nie był element testu:)) to policzki się zrobiły czerwone, szorstkie czyli objaw alergiczny. Czy to możliwe, że po tamtych produktach nic mu nie jest, a tylko masła nie może, czy mam ograniczyć wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie mysle kurcze co by moglo go uczulic? przed swietami w poniedzialek bylismy u szczepienia juz mial takie policzki ale doktorka nic nie widziala zlego ale nie bylo tych szorstkich raczek i nog, od wlasnie jakiegos czasu daje mu zupki kupne po 6 miechu ......ale co by to moglo byc? acha dodawalam pora do moich zupek i w kupnych tez byl hmmm, ale teraz moj uwielbia rosolek z bobovity z kurczaka po 6 miesiacu , tam jest por tez z owocow juz dawno jadl brzoskwinie, morele i winogrona reszta po 4 miechu wiec nie wiem o co chodzi ? KK mam pytanie do Ciebie i innych mamusiek ....co myslicie o BEBILONIE 2 NA NOC, ze niby sytsze jest bo moj teraz w nocy wyje i musi 2 duze butle wypic , czy poradzilysbyscie cos? wiecie cos o tym mleku??? zycze zdrowka chorym malenstwom wiem co to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daję mojej na noc czasem Bebiko 2 z kleikiem ryżowym, ale butla i tak w nocy musi być, ale spróbuj może będzie dłużej spał - zwykłe Bebiko przed snem też często zagęszczam kleikiem żeby było bardziej syte i podaję łyżeczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia, wyśli no mi swojego maila na mojego maila magmal81@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio nie piszę bo wiele się dzieje.. No i córcia moja nie chce mleka ;-( kaszkę mleczno-ryżową owszem ale najlepiej z owocami dodanymi takimi np frutapura, obiadki, jogurty owszem a mleko jest u niej na cenzurowanym... i martwię się jak jej teraz ułożyć jadłospis... a cyca to już sama odstawiła, czasem rano raz na 2 dni coś pociągnie jak ma humor... Ja dorobiłam się zapalenia oskrzeli i ledwo żyje, córcia ma od 3 tygodni infekcje wirusową i dostała już dziś antybiotyk, generalnie samopoczucie mamy fatalne . Z nowości to to że poszłam w ślady canommili i jestem w 4 tc. i mam nadzieję że będzie wszystko dobrze mimo stanu zapalnego... Stelka teraz trzymam kciuki za Ciebie czyba że się rozmyśliłaś padam z nóg i idę spać. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas, gratulacje serdeczne, będzie oki, trzymaj się zdowo i więcej pisz))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję tylko bebilon 2 i żadnego innego mleka nie wprowadzam. no ale mój w nocy nie budzi się jedzonko. ja myślę, że budzenie dzieci to poprostu taki ich urok i chyba muszą same z tego wyrosnąć. takie moje zdanie. moja mała w 10 miesiącu przestała jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa no i jeszcze o najważniejszym zapomniałam.. dziś moja córcia zaczęła raczkować ;-) jeszcze trochę niepewnie ale już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas gratuluję :) na pewno wszystko będzie dobrze. a tym mlekiem nie martw się, skoro je kaszki mleczno-ryżowe, to ja bym dała jej w porach mleka i jest ok. mój mały tak naprawdę pije tylko mleko 2 razy dziennie i raz dostaje kaszkę mleczno-.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas GRATULACJE i pisz na bieżąco ! magmal wyslalam kurde buuu moj maly z swoim zywiole, zabawa i ani mu oczko nie mrugnie na sen, znowu po 24 usnie, na dzien dzissiejszy nawet ok, bo sie bawi ja czytamitp i nie musze od 7 na nogach byc w tak ponurą pore zimowa moj to je czesto ale w sumie mleka to tylko w nocy wiecej a wdzien to malo kiedy 120 na raz papa buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas - GRATULUJĘ!!!!! ❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻 Życzę dużo zdrówka i braku dolegliwości ciążowych :) :) :) Zizusia ja bym na cenzurowany postawiła rosół, kurczaka i pora... Poobserwuj jeszcze maluszka. Czasem warto podać podejrzany produkt tylko po to by sie przekonać że szkodzi. Niestety alergia może pojawić się natychmiast- np obrzęk ust, języka, po kilku godzinach - np wysypka, pokrzywka, ból brzuszka lub po kilku dniach- nasilenie azs, śluz w kupce, ból brzuszka wysypka... Najważniejsze to dokładnie obserwować maluszka!!! Uważna mama to najlepszy test diagnostyczny :) A te danie z jagnięciny i kaszki jaglanej właśnie dziś przetestowałam na swoim :) Smakowało :) ale jemu wszystko smakuje :P :P :P Kasza jaglana jest bezglutenowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kk mam pytanko malutkie, bo dzisiaj zrobiłam małej badanie moczu i mam wynik, ale nie mam norm i teraz już zgłupiałam, możesz spojrzeć na ten wynik ? GLU negative BIL negative KET negative SG 1.010 BLO negative ph 7.0 PRO* 30 mg/dl URO 0.2 E.U./dl NIT negative LEU negative

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukałam w interku ale tam podane są jakieś liczby, których tu nigdzie praktycznie nie mam, i tylko wiem, że SG jest dobre, ph raz wyczytałam, że powinno być poniżej 7, a na innej stronie znalazłam, że do 7,4 jest norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocz tu ma pH obojętne, co jest ok, choć zaleca się by było lekko kwaśne- wystarczy dać trochę wit C i już będzie koło 6.0. Jedyne co jest w moczu ciutkę białka, ale nie tyle by było to znaczące . Jednym słowe może być :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadnijcie kto ze mna siedzi na kompie hihi tak moj eryk i jest rozweselony ze hej....i tak codziennie kk wiesz ja obstawiam tego pora bo jakies 2 tyg temu dawalam go do zupek gotowanych, kurczaka jadl juz wczesniej ze sloikczka, a ja mu zwykle robie indyka albo cielecinke, krolik tylko ze sloika i moj rosolek jest bardzo cienki ze tak powiem, i jadl juz dluzej a ten por to w sumie nowosc i w tym obiadku z bobovity jest on tez a malemu tak to smakuje ze mu dawalam go pare dni i chyba to por albo wywar , zobaczymy oprocz tej skory teraz luszczacej sie nie ma innych objawow bo po owocach raczej nie fajno ze napisalyscie o tej kaszce jaglanej bo M kupil taka zupke i sie glowilam co to a i kaszke manne mu daje i to tez raczej nie po niej bo robilam probe odczekana i nie bylo reakcji to dobranoc ja jeszcze sie bawi z synkiem w najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze z mezem poszlismy spac o 1:40...a ja od 5 na nogach spac nie moge a rano bede nie zywa... ja od dluzszego czasu daje do kazdego mleka kleik ryzowy, bo mimo ze 210 wody + 7 miarek byl krzyk...wiec nie chce zwiekszac mleka wiec daje kleik tzn z 4-6 lyzeczek Liliankas: GRATULUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kurcze a moj na widok mleka az sie trzesie....nie odpusci butli...poki nie zobaczy ze pusta... a on on tak: rano mleko tak z 240 z kleikiem zupa tak okolo 200 g kaszka jakas tak z 180 deserek mleko z kleikim w ciagu dnia, jak np. jem jablko to sobie tez cos pociumka ode mnie, skorke od chleba nieraz daje pod kontrole i chrupka ale to tak z 2 male dziennie kukurydziane moj sloikow nie ruszy...tylko jak juz moje zupki, ostatnio mi sie robic nie chcialo i awaryjnie chcialam dac sloik...nie ruszyl... A moj poliki dzis juz mialm calkiem ladne...Karola...i sama nie wiem o co chodzi bo je to samo a 2-3 mijaja i jest idelanie...??? dzis linomagiem smarowalam no wlasnie Mija...nie ma juz wody MAMA i JA, zaczelam ja kupowac jak mi ja polecialas a teraz jej nie ma w netto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas GRATULACJE :) ależ Ci zazdroszczę, my w tamtym cyklu przegapiliśmy dzień płodny :( a le teraz nie odpuszczę... a tak swoją drogą to ciekawe c u Czarnej, bo też jej sie spóźniała @.. a ja dziś juz lepiej, żołądek nie boli tylko wszystkie kości:( no ale najważniejsze że jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas - gratuluje!!!!!!!!! co do @ ...ja chyba dostałam, bo przestałam z tymi zastrzykami anty.. jakoś ze mnie leciało i postanowiłam, ze przejdę na tabsy - a później spiralka - chyba? Mam ochotę na następną dzidzię, ale u mnie krucho z mieszkaniem i pewną sprawą... także może kiedyś... ;) a tak poza tym, to wszystko ok... z małym też nie ma problemów, najważniejsze, że zdrowy i że wszystko je... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja właśnie zafundowałam dzieciom dłuuugis spacer :P Nie wzięłam ani zegarka, ani telefonu... chodziliśmy po parku, Ludwiczek smacznie spał, my z Matim cały czas bawiliśmy się w: Coś w pobliży na literę... i jak wróciłam do domu to się zorientowałam że ponad 2,5godziny byliśmy na mrozie :P :P :P Ale było fajnie :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj a u nas cos pechowy ten nowy rok...najpierw ta grypa żołądkowa.. a dziś moja mam miała wypadek samochodowy, tzn nic jej się n ie stało, jechała odwieźć swoją siostrę i jak wracała to wpadła w poślizg i koziołkowała, no ale na szczęści jej nic nie jest, mam teraz wyrzuty sumienia bo ona zaraz po tym wypadku wydzwaniała do mnie a ja miałam zciszony telefon i nie dobierałam i dowiedziałam sie dopiero godzinę temu i to od faceta z pomocy drogowej, no i teraz już za późno żeby do niej jechać, więc jutro z samego rana mąż mnie zawiezie i zostanę z nią parę dni. co do stawania do karolinka od dłuższego czasu potrafi sama, jak ma sie czego chwycić, a jak by miała takie drewniane łóżeczko to by pewnie na okrągło w nim wstawała, ale na szczęście mamy turystyczne, no i na razie nie dajemy jej tej możliwości, aż nie zacznie sama porządnie raczkować :P:P:P:P:P ona jest taka wątła jest że mi jej szkoda do tego wstawania :P:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa mama to super :P Kończy się era grzecznych maluchów zaczyna era ganiania za uciekinierami.... Co do jedzonka- to u nas nocką pierś do oporu :P później zupka z mięskiem ok 200g, owoc lub deserek, Sinlac lub drugi raz zupkę (bo ma niedobór żelaza, więc dostaje więcej mięska i warzyw) i jeszcze w tzw międzyczasie kilka razy pierś. Poza tym to oststnio dostał kilka razy bułeczkę do memłania i trudno powiedzieć ile zjadł a ile rozkruszone na kocu :P :P :P No i wodę pije chętnie ostatnio to 200ml za jednym pociągnięciem :P Ale z wodą bywa różnie- jednego dnia 50ml innego 350ml.. ale woda musi być lekko ciepła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa, właśnie sobie przypomniałam, że Ty pisałaś, że Niki tylko ciepłe chce jeść i pić i że nie chce wody... a próbowałaś dawać mu ciepłą wodę ??? U nas działa - zimnej na razie mały zimnej nie bardzo chce pić- tzn smakuje ale po kilku łykach zaczyna tylko gryźć smoczek... A my czekamy na zęby, ale chyba długo jeszcze poczekamy, bo dziąsła nawet ciut spuchnięte nie są, nic nie czuć pod palcem.... w sumie to mogłyby już wychodzić, bo w luym jedziemy na narty i wtedy to nie będzie dobry moment na ząbki... Stelka- dobrze że mamie nic sie nie stało... samochód cóż rzecz nabyta... A że nie odebrałaś telefonu- trudno... mama zrozumie... Zdrówka i uśmiechu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)) ja tak sie martwilam ze moj synek nie mowi a dzis szalal, jak zaczal nawijac MAMA :)) chyba z 15 razy pod rzad, az nam sie lezka zakrecila pod okiem z mezem:)) a widze ze Wasze tez juz zaczynaja \"biegac: :)) bardzo fajnie:) ja to przewazie jak jestem z Nikiem to tak wlasnie 2 -2,5 na mrozie..:) jakos tak wychodzi ale pod koniec ma juz dosc:) kurcze ile ten Lusiek pije...moj Niki to moze wypije z 20 ml dziennie, ale to moze dlatego ze nie daje ze smoka tylko z kubka a z tego idzie gorzej ale otwieraj buzke zeby mu dac kubek.. u nas TYLKO cieple, zimne albo tem pokojowa nic nie ruszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×