Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Cyna ile waży mała???? Zapewne możesz dawać3-5kropel... Od 12m.ż zaleca się nawet 2x5kropel, ale jak się daje w 2 dawkach, to czasem dzieci bardziej senne... Lepiej jest więc dawać na noc... Co do płatków mydlanych to warto je przed praniem zalać wodą by zmiękły... tak na godzinkę... inaczej w praniu mogą się nie rozpuścić... no i zapach prania jest specyficzny... warto włączyc dodatkowe płukanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cammomila ja do zmiany nicku przymierzałam się od roku... czyli od początku :) Ten kk_78 używałam kiedyś na innym forum i tak zostało, ale i tak większość zwracała się do mnie Karola... Ta Karolajna- to była próba bo samo Karola było zajęte... ale jakoś źle wyglądało... stąd metodą prób i błędów ten nck :P :P :P :P Dzieciaki śpią od 21, mój M w pracy... a ja chyba zrobię nalot na sklepy amerykańskie (i kartę tatusia) bo ponoć sa wyprzedaże :P :P :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola no dogodzilam i obrzydzilam-przynajmniej nie bedzie mnie do nich ciagnelo na dlugo i bede miala spokoj:D:DNiestety nie doczekalam do 22,przeczyscilo mnie od gory jak i od dolu-moj zoladek juz chyba do niczego sie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola z tymi wyprzedażami w stanach to chyba trochę się spóźniłyśmy, poprosiłam tydzień temu szwagierkę i zaraz chrzestną Karolinki o skompletowanie ciuszków na lato jesień i zimę, no i wczoraj rozmawiałyśmy że sa pustki w sklepach bo ludzie przed i zarz po świętach powybierali najładniejsze rzeczy no i chodzi o rozmiary, kurcze i trochę jestem zła na sienie że jej o to nie poprosiłam przed świętami bo miałabym z głowy ciuchy na najbliższy rok, a teraz i tak trzeba będzie dokupować w Polsce:P:P:P:P wiem że na pewno Karolinka ma zaps bucików jak skończy 3-4 lata:P:P:P:P camomila oj współcuje, ja nigdy nie miałam dolegliwości ciążowych ale współczuje bo to nic fajnego:) Koliban widze że ciąża Ci słuzy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze dziewczynki - Liliankas, ja wolałam ten Twój nick... Moja wczoraj gorączkowała cały dzień, znienacka wieczorem przeszła gorączka - wyspała się kobieta cały dzień i szalała do 22 to jak dla niej środek nocy... Karola (ten nic jakos lepiej pasuje )) Hani tez pediatra przepisal zyrtec (bo miala dlugo kaszel), ale moja bardzo sennna, wiec jej daje tylko na noc. Teraz pytanie: czy mam dawac jedna dawke, tzn. 3 krople czy je polączyć? Ale wtedy to nie bedzie zbyt duza dawka? Narazie podaje 3. I jak sądzisz? Mala juz nie gorączkuje, na kaszel ma mucosolvan i eurespal i ten zyrtec, katar ma taki zielonkawy, czy trzeba isc po antybioty? Nie chcialabym jej podawac, ale nie wiem czy moze jest taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, Nat jest waga piórkowa ;P Waży ok 8kg. Coś marnie się dziś czuję, w nocy dostałam @ i tak mnie jajniki bolały że się zwijałam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka za chwilę będą nowe przeceny, więc się nie martw... ja ciuchów mam aż nadto, więc tylko tak oglądam czy coś mnie zauroczy :) Zresztą mój tatko jak tylko ma chwilę to leci do sklepu by chłopakom coś kupić, więc nie mieszczę się w szafach... Od dłuższego czasu sama robię zakupy, płacę taty kartą, wysyłka dochodzi do taty a on mi wysyła już sam do Polski, bo mało który sklep chce wysyłać poza USa no i liczą sobie jak szaleni za to.... Ja teraz poluję na sportowe cuichy- typu kurtki Columbii czy North Face a one za chwilę będa przeceniane... Muszę Matiemu na przyszły rok kupić... A Ludwiś dostał właśnie kombinezon od dziadka na amerykańskie 2 lata i jest idealny... to tempo jego wzrostu mnie przeraża... Muszę go zmiarzyć na desce, bo jak mierzą po krzywiznach to wychodzi 87cm :P Na desce pewnie 77wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka zacznij więc od 3 kropelek na noc, jak mała będzie je dobrze znosić a efekty będą niewystarczające zwiększyć będziesz mogła do 5kr. Z reguły senność po Zyrtecu mija po 2 tyg stosowania, więc nie należy się tym mocno przejmować i spokojnie poczekać... Większość leków p/alergicznych tak działa... Magmal jeżeli dawka 2x3 krople działała nasennie, możesz dawać 5 kropel na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola no może tylko szwagierka za miesiąc wraca już do Polski i nici z zakupów, no chyba że przez ten miesiąc przy okazji gdzieś będzie, bo sprzedała auto i trudno jej sie poruszać w tych mrozach:P:P kurcze a na allegro za naprawdę fajne ciuszki chcą tylko że mi szkoda kasy:( a zona szwagra obiecywała mi tylko że da po swojej 3 letniej córce i na gadaniu sie skończyło, Karolinka ma juz 8 miesięcy i nic nie dostała:( a ona też dostała ze stanów piękne ciuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - dzięki ogromne!! :) Zastosujemy i zobaczymy co wyniknie! Dziewczyny, czy któraś z Was w końcu zamawiała te \"kołysanki prenatalne\"? Coś o tym pisałyście wcześniej. Właśnie się zastanawiam czy by nie przetestować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola no to mysle ze sie spotkamy zawsze mozemy sie umówicc na stoku w knajpce przy gzancu ja jestem mobilna wiec zero problemu .A i ja nie mieszkam w Zakopcu tylko w Nowym Targu . Płatki mydlane pachna paskudnie i ciezko sie rozpuszczaja ja w nich nie prałam tylko namaczałam pieluchy. Dzisiaj Majce zapi3ełam spineczke słodziak z niej starszny wprawdzie włosów ma niewiele ale pare kosmyków ma takich dłuzszych .Pozatym nie chce zeby mylili ja z chłopczykiem bo tak miałam przy Wice która do roku była prawie łysa. dziewczyny nie wiem czy nie bede musiała usunac swojego profilu na NK zw wzgledu na prace meza, czekam na decyzje jego dowódcy.Jakby to nastapiło to dam wam wczesniej znac i wtedy moje fotki bede wam wysyłac na skrzynke e-mail. A i nieszczecia chodza parami najpierw ktos rozbił mi auto a teraz piec gazowy zalał mi nowa kuchnie dobrze ze bylismy w domu i ze na podłodze sa płytki.Chyba zainwestujemy w nowy piec bo czujemy sie jakbysmy z bomba mieszkali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka, widzisz a ja bym do Ciebie do Zakopca pojechała :P :P :P :P :P Dziewczynki, czy któraś z Was ma rozeznanie w łóżeczkach turystycznych??? Powinnam kupić jakies na wyjazd w góry, ale nie bardzo wiem jakie... Musi być wytrzymałe :P bo Ludwik ciężki i raczej nie za drogie, bo to na 2 tyg... w domu to mi się chyba zbytnio nie przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia dobrze zobaczyłam na NK chcesz sprzedać chustę??? A jaką masz???Ja zastanawiam się nad kupnem.... ale jeszcze nie wiem czy zostanie mi jakaś kasa po nartach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie martwcie się, możecie założyć profile fikcyjne z nickiem z cafe i przynajmniej nasze szkraby będziecie mogły oglądać ;-) A ja dziś miałam wyznaczony termin na 5 września ;-) jejku fajnie tak to wszystko od nowa przeżywać i słyszałam tętno już dziś hmm super uczucie już zapomniałam jak to jest.. Stelka - a ty kiedy testujesz?? 22 czy coś mi się pomieszało.? Magmal - jak chcesz możesz używać starego ;-) a nowe wyszło od Koleżanka Liliana i.. nazwisko ;-) i tak wyszło koliban ;-))) a ja większość ciuszków małych rozmiarów miałam od rodziny, niedawno je oddaliśmy i teraz od nowa będziemy zbierać, ale chyba po prostu kupię po kilka sztuk, bo mi się nie chce od nowa tych worów przeglądać.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ja też się nad chustą zastanawiam tylko Ania kiedyś polecała albo girasol albo Hoppendiz i ja oczywiście się nie mogę zdecydować którą kupić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola ja mam chuste tkana firmy polekont w kolorze szafiru, na ich stronie wyglada na turkus ale to bardziej granat (ciemno niebieska) Uzywalam ja bardzo krotko, bo kupilam w sierpniu, a ostatni raz mialam mala zawinieta we wrzesniu! Byla prana raz, bo mala mi w niej ulala, ale jest juz nieskazitelnie czysta. Ogolem rzecz biorac jest jak nowka, rzadnych sladow uzytkowania. Nosilo mi sie w niej dobrze mimo, ze nie mialam wprawy, ale mamy zakupiona super sportowke i nie wiem czy jeszcze bede z niej korzystac, a musze ja sprzedac aby maz mi nie gadal ze byla uzyta kilka razy i pieniadze wyrzucone w bloto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ja zapytam kumpele czy pozyczy łózeczka turystycznego na 2 tygodnie.Jej teraz nie potrzebne a ty nie bedziesz musiała kupowac daj mi 2 dni -powiedzmy ze ustale wszystko do wtorku wieczorka. Moj maz pracuje w policji dlatego takie zamieszanie z tym NK bo to upublicznienie moich danych moze byc dla mnie niebezpieczne ale sprawa jest w toku wiec na razie luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Melduję się :-)))) M dziś w nocy rusza na Moskwę ... buuuuuuuuu :-( Miesiąc był w domku, trudno będzie się znowu przyzwyczaić do jego nieobecności. Wiki raczkuje tak szybko, że nie nadążam za nią. Z oczu nie można jej spuścić. Sama staje :-))))) Rano nas budzi dada albo pisk, patrzymy a Wiki stoi w łóżeczku i tak już codziennie :-) :-) :-) :-) A gada, szok !!! Wkoło tata i dada, baba i papa. W międzyczasie przeszliśmy pierwszy katarek, nie wiedziałam, że to tak strasznie wygląda u takich maleństw. Nie mogę \"nadczytać\" Was. Mam jeszcze z 10 stron !!! Hmm, co jeszcze... zaliczyliśmy też pierwsze nurkowanie...chyba bardziej my się strachu najedliśmy niż mała. No i od tamtej pory wyciągnęliśmy Flippera Okbaby do kąpieli...Wiki wniebowzięta a my zadowoleni z bezpieczeństwa. Święta minęły pod zwieszonym nosem na większość rodziny M, a to za sprawą tego że jego siostra odmówiła nam zaszczytu bycia chrzestną naszej córeczki (dwa dni przed planowanym chrztem). I na dodatek wszyscy trzymają jej stronę - tak obrócili kota ogonem. M zawiedziony totalnie. Teściowa głupka udaje i jak przychodzi to tylko pyta co tam, co nowego, jakby nic nie wiedziała. My tematu nie poruszamy. Córeczkę ochrzciliśmy w poprzednią niedzielę z inną chrzestną. Rodzina M nic nie wie, bo nic nie mówiliśmy, a ze względu na zaistniałą sytuację nie robiliśmy w domu wielkiej uroczytości - tylko my i chrzestni. Ja jestem szczęśliwa że w końcu ochrzciliśmy Wikunię a reszta już mnie nie obchodzi. Czekaliśmy chyba już wystarczająco długo a ona nam takie świństwo zrobiła (na podbudowie kłamstwa na dodatek). Och..... A ja muszę się wziąć za siebie. Ważę 45kg i wyglądam jak przecinek. Ubrania na mnie wiszą, a na twarzy tylko wyłażące oczy widać. Dwa dni nie piłam kawy ale ledwo chodziłam. Teraz jem śniadanie zanim ją wypiję a to już chyba dobrze. Ale wydaje mi się, że nadal mogę mieć anemię. Podobno żółte obwoluty naokoło źrenic o tym świadczą. Będę musiała się wybrać do szpitala, żeby mi krew pobrali do zbadania. Aaaaaaaaa no i najważniejsze: już tylko kilka dni nas dzieli od posiadania domu!!!! Już niedługo nasza córeczka będzie miała swój różowy pokoik :-) :-) Ale epopeja wyszła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przykre co piszesz - a ja głupia myslałam ze takie rzeczy to tylko w filmach sie dzieja ludzie potrafia byc jednak podli.Słusznie zrobiliscie z tym chrztem ja bym tez tak postapiła . Cieszcie sie nowym domem i zeby panował w nim niezmacony spokój i szczescie a z reszta dacie jakos rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban, kurcze a miałam napisać Liliankas bo jakoś się przyzwyczaiłam za bardzo:P:P tak będę testować jakoś w czwartek, no chyba że wredna @przyjdzie, kurcze ale już nie mogę się doczekać, z teoretycznego punktu widzenia powinno sie udać, no ale..... no i mam już schiza że jestem, bo tak samo mnie krzyż boli jak w poprzedniej ciąży i podbrzusze ciągnie i jakoś mi dzisiaj gorąco się zrobiło:P:P:P no i dziwne z tym terminem bo Ty raczej wiesz kiedy doszło konkretnie do zapłodnienia a gin policzyła pewnie z daty @, w każdym razie u mnie owu była 7 stycznia więc 2 tyg po Tobie:) elunia mi tez przykro i tu sie sprawdza powiedzenie ze z rodzina to tylko ładnie na zdjęciu:) kurcze a nasza jeszcze trochę i będzie chodzić przynajmniej tak podpierając się, my w domu mam łóżeczko turystyczne, ale dziś ub teściowej włożyłam ja do tego drewnianego a ona myk w 3 sekundy i stoi i sobie \"chodzi\" :P:P a jeżeli chodzi o raczkowanie to nawet panele nie sa w stanie jej zatrzymać:P:P:P karola jednak Cie posłucham i przechodzę na nutramigen, na razie daje 5:1 i tak przez 2 dnia i pozniej będziemy zwiększać dawkę, bo kurcze dziś w nocy znowu akcja brzuszek, no i ma juz taka okrojona dietę że tylko mleko pozostaje:( co do łóżeczka to jak bys zdarzyła jeszcze to chyba lepiej używkę kupić jak ma byc tylko na dwa tygodnie i patrzeć na takie które niby maja wzmocnione dno..ale ile w tym prawdy..a Lusiek nie śpi już z Wami w łóżku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiek śpi z nami, ale na wyjazd powinnismy mieć coś na wzór kojca- aresztu :P Bo jak będziemy się ubierać, szykować sprzęt itd to pewnie mały będzie musiał się sobą zająć... W pensjonacie na podłodze to tak sobie może być, a na łóżku zwykłym to strach bo się zwalić może ... stąd pomysł na łożeczko turyst. Ja nie bardzo chcę uużywane, bo nie ma jak tego wyprać, a ja Obrzygliwa jestem :P :P :P Peletka dziękuję za miłą propozycję, ale wiesz nie będę miała jak tego łóżeczka uprać, ani przed ani po używaniu, więc dziękuję... To bardzo miłe z Twojej strony, ale chyba wolę kupić... jak coś to może u mamy będę używać latem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban, a może 6 września :P :P :P To fajna data i fajne dzieciaki- patrz JA :P :P :P :P :P :P Kurczę, chyba moja mama nie pojeździ już w tym roku na nartach :( Strasznie ją boli bark i żebra... Radiolog wszakże opisał że nic nie ma połamanego, ale ja dziś oglądałam jej zdjęcie klatki piersiowej i moim zdaniem ma pęknięte żebro :( Dlatego ją tak boli... jak próbowałam pokazać mamie które i gdzie moim zdaniem, nacisnęłam niby lekko a ona aż zzieleniała z bólu :( :( :( Jutro idę ze zdjęciem do radiologa co je opisywał i pokażę które miejsce mi się nie podoba... ciekawe co powie....Jak się poprawi i zmieni opis, bo stwierdzi że jest połamane żebro, to przynajmniej moja mama nie będzie miała skrupółów i złoży wreszcie do firmy ubezpieczeniowej wniosek o odszkodowanie z OC kolegi co ją rozjechał... No a ja utwierdzę się w tym że studia na coś mi się przydały :P :P :P :P Dobra spróbuję wrzucić kilka fotek na NK :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola to zdrówka dla mamy:):) no to jeżeli chodzi o łóżeczko to kup takie najtańsze, droższe maja tylko więcej bajerów typu podwieszane dno, czy wibracje, a takie najtańsze ok 100 zł i mysle że wytrzyma Luska, bo szwagierka miała i to takie najtańsze i słuzyło jako kojec dla rocznego dziecka wiec wagowo tak samo:) ja to mojej już z oka nie mogę spuścić bo chwyta się wszystkiego i wstaje, a na panelach łatwo o upadek i kurcze czekamy na te nowe meble już ponad miesiąc, a jak będą nowe meble to od razu duży kojec:) i juz widzę jak po szczebelkach kojca będzie się wspinać i stać:P:P co o ciży...to wczoraj wieczór latałm co pół godziny, jak nigdy, a w poprzedniej też tak miałam już na samym początku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w łóżeczkach turystycznych widzę jeszcze jedną różnicę, w tych troszkę droższych te materacyki są grubsze i obite bawełną a w tych tańszych są takie jakby z plastiku i odznacza się każde zgięcie, wiem bo mam takie pożyczone w domku i widziałam podobne w mothercare a te tańsze oglądałam w sklepach ale łóżeczko to łóżeczko zawsze można jakiś grubszy kocyk położyć i będzie ok. Stelka, tak my dokładnie z moją gin wiemy kiedy było zapłodnienie ;-)) ale termin zawsze wyznaczany jest z terminu ostatniej @, chyba że nie znamy tej daty, to wtedy z USG ;-) ja tak miałam w poprzedniej ciąży ;-)) Trzymam kciuki żeby Cię na wrześniówki zabrać hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a 4 września ja mam imieniny ;-) i zastanawiam się czy mi berbeć daty nie zabierze, aczkolwiek poród to sprawa genetyczna też i w związku z tym że Laura urodziła się 2 tygodnie wcześniej, terz też mogę nie doczekać do terminu... ;-) ale poczekamy zobaczymy moje maleństwo ma 4 milimetry i wczoraj miało już tętno ;-)) cudowne uczucie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strlka: to Ty jestes w ciazy? Bo juz nie wiem czy cos ominelam czy co:) ja cala ciaze latalam do wc siku, juz nie dawalam z tym rady jeszcze do auta nie doszla i juz mi sie chcialo a przed wyjsciem bylam Koliban: super:))) ciesze sie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×