Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Hello ale miałam czytania... Gratuluje cieżarnym oby cała ciąża myknęła wam bez większych dolegliwości. To już 3 kobitki ciężarne a czwarta w kolejce :) Ja też myślałam że będę kolejna ale na szczescie były tylko opóźnienia. Nie wyobrażam sobie teraz być w ciązy mamy kryzys finansowy muszę na gwałt znależć pracę. cieżko jest, u nas w okolicy jest już dużo bezrobotnych więc kryzys gospodarczy u nas już jest odczuwalny i niech nie mówią w TV że jeszcze nie czujemy kryzysu. Karola ja jestem przeciwniczką danonków więc tamta wypowiedź chyba była do paulinusi. Ja proponowałam vigantoletten wtedy :) żurkowa czy ty czasem nie pisałaś że Nikuś jak się porzemieszcza to tak na nóżce jedej pokurczonej a druga wyprostowana i rączkami się podpiera Mój synek pełza właśnie w taki sposób czy to jest prawidłowe?? W sumie nie zdręczam się tym, i niech sobie pełza jak chce może później zmieni technikę :) Pozdrawiam was mamuśki oby choróbska dzieciaczkom minęły jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ŻUrkowa gratulacje pani mgr inż. :) super ze juz po !!! Iskierka WOW! no gratuluje, bedzie dobrze a jak inaczej! ale niespodzianka, swoja droga nie miesiaczkowalas jeszcze a tu bum, hihi, mam kciuki za malenstwo i Ciebie mam duzo do pisania ale chyba skroce, teraz nie mam zcasu bo chodzimy na spacerki a tym bardziej ze wstajemy po 10 rano to dnia nie starcza na wszysko, oczywiscie maly zasypia dalej przed 1 w nocy, jak zasnie wczesniej np o 11 to je raz nad ranem , jak pozniej to 2 razy ech, KK wlasnie go juz oduczylam pic mleko na lezaco a jeszcze niedawno nie wypil tak, w nocy je na lezaco ale glowke 3mam wysoko je moje zupki ale ze sloiczka bardzoej lubi, ale tez jest tam ten olej sojowy wiec nie daje, zreszta nic prawie nie je co uczula a dalej szorstkie poliki i nozki z raczkami, czekam do nast tyg. iz nowu do lekarza, teraz to pewnie juz na 100 zmieni mleko :( KK czy t mozliwe po takim czasie ???? co do glutenu moja lek. powiedziala zeby sie wstrzymac do 1 roku zycia, ze niby juz mozna, ale jednak po 12 miechu, ja tam poczekam Eryk wstaje juz w lozeczku ale raczkowac nie bedzie , tzn na lozku to jako tako wychodzi mu ale na podlodze nie, lozeczko mialam na srodkowej wysokosci ale 3eba obnizac, Cyna ty to masz przewalone z ta tesciową ! chora kobieta z jednej strony ale chyba jakis rozum ma, ja mam jazdy z moja matulą nieraz ale to z calkiem innej przyczyny tzn nie chce tu pisac, mozna sie domyslic ech jak cos przypomne sobie to napisze ( a mialam pisac krotko )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzicie jednak były dwie kreski na rzeczy tylko nie u mnie a u Iskierki:-) Iskierko GRATULACJE:-) Żurkowa Tobie również GRATULACJE:-) U nas po wizycie kontrolnej osłuchowo czysto ale zalegania wydzieliny słychać w gardle i pediatra kazała Małego smarować Bulmexem baby i \"okładać\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha co do upadków, widze ze u niektorych dopiero teraz , a u nas Erys spadl z wyrka juz w listopadzie, ale bałam sie tu wam napisac, ze wyjde na wyrodna matkeco nie upilnowala hihi ale widze ze to norma, i nic sie nie dzieje, ale stracha mialam jakis miesiac KK potwierdzic moze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Paulinek przepraszam że to tobie się dostało, ale chyba wszyscy zrozumieli do kogo to było :( :( Iskierka, będzie dobrze!!!! :) :) :) Pójdź szybko zrób usg a wszystko będzie jasne :) Skoro nie miałaś okresu, to pewnie pojawiły się objawy typu nudności... od dawna??? Masz pomysł który to tydzń być może???? Cynka- sorrki, ale przy AZS krowie mleko modyfikowane?????????? Maść sterydowa spowoduje trwałe przebarwienia na skórze, więc bym uważała. Co do kontaktowe alergii to bym się zgodziła.... ale to że zmiany są na nadgarstkach nie znaczy że tam był komtakt.... Nasilenie azs-u może być spowodowane też alergią wziewną... A byłaś u jakiegoś dobrego alergologa???? Co do mleka sojowego- to odradzam- to trzeci najcęstrzy alergen - po białku mleka krowiego i jajku... ŻURKOWA!!!! GRATULACJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoal wiem że soja to ryzyko, tylko widzisz u dzieciaków w rodzinie sie sprawdziła a skora krola ma tak jak one to może soja tez sie sprawdzi...oj, ja juz sama nie wiem co robić, ale teraz zastanawiam się też nad sinlaciem, bo dostała dziś i po jakimś czasie od tego posiłku napinała bardzo brzuszek, tak z krzykiem jak by chciała baka puścic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, moje obawy chyba się potwierdziły - kaszel nocny nie dał mi spokoju, więc poszłam do przychodni. Osłuchowo czysto, dostała na kaszel syropy, ale katar ma coraz większy i gorączkę 38. Mam do Was pytanie - czy mam juz teraz przy tych 38 podać lek przeciwgorączkowy? Czy poczekać, jak się podwyzszy? W zlobku poprzednim razem dostala jak miala 39. Dajcie znac bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówisz Karola :) kurcze a jak czuje jak on śmierdzi to mi szkoda dziecka:( no i jeszcze jedno jak dodawałam po te 2 miarki nutramigenu z 4 pepti, to ok kupy śmierdzące, ale mała miała odparzone pół pupy? normalnie pierwszy raz tak miała, czy to normalne?? hhmm to może zrobię tak że przez pare dni po jednej miarce i później znowu przez parę dni po dwie...to może jakoś to będzie??:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:D iskierka nadziei---> gratulacje:):):) kurcze ja tez biorę tabl. i nie miałam jeszcze @, nigdy bym nie pomyślałam, że mogę zajśc w ciążę, a u Ciebie taka niespodzianka, na pewno wszystko będzie dobrze:D, Żurkowa --->gratuluję Pani mgr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmal ja dawałam jak mała miała no tak 38,3:P Karola to w sumie jak będziemy na nutramigenie tzn mała to już wykluczy wszelkie dolegliwości?????!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Stelka. Po kąpieli zmierzyłam zwykłym rtęciowym i wyszło 37 - wiec nie tak źle, na razie się wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te pier......alergie widze ze u was tez macie problem buuu magmal ja dawalam ale niby u dzieci 38 to nie gorączka...szkoda hani :) buziaki dla niej Cyna wiesz co , ja mialam skaze i mojej mamusi lekarka kazala kąpac mnie w wodzie z dodatkiem wywaru z siemienia lnianego , w ogole czytalam ze w azs to nawet wskazane , KK a TY CO NA TO?? ze to siemie natłuszcza czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny Wy idziecie ze swoimi maluszkami do dentysty??, znalazłam coś takiego, jakos sobie nie wyobrażam Oli u dentysty... "Zasada szósta: Odwiedzaj dentystę Im wcześniej zaczniesz to robić, tym lepiej. Na pierwszą wizytę zabierz malucha, gdy pojawi się pierwszy ząbek (lekarz sprawdzi jego ustawienie, ustali z tobą, kiedy polakierować mleczaki). Ponieważ maluch nie jest takim samym pacjentem jak dorosły, postaraj się, by trafił do stomatologa, który potrafi pracować z dziećmi, czyli pedodonty."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierko gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! może będzie to dziewczynka;) moja koleżanka urodziła drugiego synka, a później po 5 miesiącach też zaszła i okazało się, że to córeczka :), dziś ma już ponad roczek :) Żurkowa gratuluję!!!!!!!!!!!!!!! wiedziałam, że sobie poradzisz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiem, że to trochę dziwne ale zmieniam nick, bo mnie tamten denerwował ;-))) tylko jakoś nie miałam weny go zmienić.. Ale to ciągle ja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa , Iskierka GRATULUJĘ! Ja mam nadzieję,że nie dołączę do ciężarnych,ale @ spóźnia już mi się 11 dni. W moim przypadku to jakoś mało prawdopodobne,ale i tak sie wkręcam,że mogę być w ciąży. Chciałabym jeszcze jedną dzidzię ale nie teraz... Kuredę,chyba rano zrobię teścik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co ja widze kolejny bocian przyleci:D G R A T U L A C J E! Nie wiem czy slyszalyscie ze weszla jakas ustawa ze trzeba miec udokumentowane wizyty u ginekologa zeby potem moc dostac becikowe...wyczytalam ostatnio,bo ponoc duzo kobiet zachodzi wlasnie dla tej kasy i nie dba o zdrowie dzieci w czasie ciazy niechodzac na kontrole. ja o mycie uzebienia mialam spytac sie wieki temu ale ciagle mi umykalo,bo sie zastanawialam czy u takich maluchow mozna uzywac paste do zebow.Jutro kupie szczoteczke i paste mam nadzieje ze takowa bedzie,bo Claudii wydobywaja sie nieprzyjemne zapaszki:P Ciezko macie z tymi alergiami,u nas na szczescie nic,bo czerwone policzki od czasu do czasu to nic prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuu,brzuch mnie boli od jakiś 2 tyg.dokładnie jak na @, a dwa dni miałam jakies delikatne plamieniai już myślałam,że to to , a tu do teraz nic :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Koliban :D:D No no algulcia, niby ja miałam być następne ale i Ty może mnie wyprzedzisz:D:D zrób teścik jutro i daj znać, koniecznie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulcja - plamienia mogą być w czasie owulacji, zresztą ból jajników też... Ale plamienia mogą być też we wczesnej ciąży przy zagnieżdżaniu się jajeczka... ale mam nadzieję że @ przyjdzie skoro nie jesteś gotowa na maluszka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka,mam jednak nadzieję,że to Ty będziesz następna ;) no ale jak będzie,to będzie też super. Ja lubię mieć wszystko zaplanowane i poukładane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulcia ja juz 2 razy od urodzenia malego robilam testy, niby pewna bylam ale....ja teraz mam tak co 2 miesiac, tzn raz co do dnia a raz opoznienie 7-8 dni ale moj maly rozrabia wasze tez takie juz sa ?? normalnie rece opadaja niczym sie nie zajmie tylko na rece a jak wychodze to ryk itp a my dalej bez zebów hihi, tzn nie my tylko eryk a ja doszlam do wniosku ze matki tez powinny dostawac kase co miesiac bo opieka nad dzieckiem to praca 24 h i napradwe wyczerpujaca, jednorazowe becikowe to smiech na sali, co jakis czas powinno sie cos dostawac bez wzgledu na to czy sie przekracza jakies tak srodki na osobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia powinny,ale w Polsce polityka prorodzinna to tylko teoria:) Tutaj przedwczoraj w dzienniku mowili,tylko nie pamietam kurcze od kiedy to,ze bedzie kasa na pieluchy i mleko modyfikowane,tylko trzeba bedzie znow pol dnia na poczcie spedzic w kolejce zeby druki wypelnic no ale tatus sie poswieci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojej małej jednak nie obyło się bez syropu przeciwgorączkowego. Temp. wzrosła, mała rozpalona i kaszle. Przede mną ciężka noc... Na dodatek chłop u swoich rodziców - wraca w niedzielę. Ps. Gratulacje dla nowych mamusiek))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ale szumu narobiłam :D :D :D :D Los płata nam różne figle, a najczęściej w momentach, w których wogóle byśmy się tego nie spodziewali !!! No, zadzwoniłam do męża i oczywiście poleciał kupic drugi test. No i na teście pisało, że nie można go trzymać poniżej ileś stopni mrozu, a mój mężuś poprzedni test kupił rano i cały dzień leżał w mrozie w samochodzie. Zrobiłam drugi i jest jedna kreska............................. Ale powiem Wam, że mam objawy typowe na ciążę, ale być może jest to zapowiedź @. :D Trochę ta sytuacja mnie zaskoczyła, ale jak jeszcze kilka dni będę miała takich \"dziwnych\" - to juz testów nie kupuje, tylko jadę prosto do gina na usg. Mam dwóch synów - no nie powiem, ale córeczka by się przydała. Ale nie wyobrażam sobie siebie w kolejnej ciąży - chyba jestem już zmęczona - czwarta ciąża - brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka ale i tak mam wrażenie, że \"dobrze że jedna kreska\" ale w sumie pewnie i żal trochę ;-)) A ja Ci już tu zaplecze finansowo- merytoryczne szykowałam ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> Kochan, dzięki ogromne za opinię :) Tak właśnie myślałam że zjedziesz babkę w pierwszej kolejności za to mleko :D Z dobrym alergologiem jest problem, więc na razie posiłkowałam się dermatologiem, ale muszę tego alergologa poszukać lepiej. Z tą wziewną się też zastanawiam. Na co oprócz kurzu albo grzyba na ścianie może być wziewna u takiego malucha? Zasłon nie mamy - tylko jedną sztukę zamiast drzwi do sypialni :P, na oknach rolety, dywanów zero, no materac może być już zasyfiały. Ach - jeszcze jedną rzecz babka powiedziała po zajrzeniu w gardło - że mała ma ciut rozpulchnioną śluzówkę, co może świadczyć o alergii właśnie. Tego mocniejszego sterydu raczej nie dam, mleka krowiego na pewno też nie. Ech Karola, żebyśmy mieli na podorędziu takiego lekarza jak Ty, to życie byłoby prostsze :) Kurczę tak wszyscy mi opowiadają i przeżywają że ten Nutra tak śmierdzi, że aż mam ochotę powąchać, ale nie mam nikogo znajomego kto tego używa aktualnie ;P zizusia --> też słyszałam o tej metodzie z siemieniem i jeszcze o krochmalu i płatkach owsianych. Nawet bym przetestowała, tylko nie wiem czy jest sens bo Nat w sumie ma ciągle z nadgarstkami jazdę, a reszta ciałka od dawna wygląda pięknie. Może zrobić trochę i przecierać same łapki? juusta --> No właśnie nie wiem. Też słyszałam że dobrze jest dziecko przyzwyczajać że dentysta to nie rzeźnik ;P no i że warto te ząbki \"polakierować\" dla ochrony przed próchnicą. A jak pytałam mojego stomatologa to powiedział że bez sensu i żeby tylko dbać żeby dziecko nie chodziło spać z zębami oklejonymi kaszkami itp, czyli szorować na dobranoc. No nie wiem. Wydaje mi się że to lakierowanie może być ok. Koliban --> No to mi się już wszystko popierniczy :P camomilla --> To zależy jakie czerwone :D Są jakieś bonusy? Krostki, placki, szorstkość, cokolwiek? ;) A z tą kasą na pieluchy i mleko to serio? tak po prostu refundują?? Sorki że nie pisałam wcześniej o myciu zębów. Mamy szczoteczkę - z \"normalnym\" włosiem ale taka malutka ta główka, a uchwyt taki owalny z dziurą w środku. pastę mam - dostałam kiedyś od mojego stomatologa takie małe tubeczki-próbki Elmex dla maluchów (ma mniej fluoru i takie tam), ale nie używamy jeszcze. Chyba zaczniemy jak mała będzie umiała sama wypluć po szczotkowaniu. I przyznam się bez bicia że to mycie trochę jakby zaniedbujemy :( w dodatku właśnie nam szczoteczka zaginęła gdzieś w bajzlu ;) Swoją drogą nie wiem kiedy powinno być to \"na dobranoc\" u nas, bo mała zasypia przy piersi i w nocy podjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×