Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

hmmm.. a co to ma do rzeczy \"Na obszarach w których stężenie fluoru jest mniejsze niż 0,3mg/l \" ?? to chyba ma znaczenie jak dzieci pija wode z kranu tak? chyba, ze o czyms nie wiem... to mnie oświećcie :))) a takie krople sa na recepte? przez ile sie stosuje je? a co nasz mózg o tym sądzi ?:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Móżgiem to ja nie jestem :P ale pediatrzy w przeciwieństwie do stomatologów zalecają lakierowanie a nie podaż doustną Zymafluoru :P ... on może niekorzystnie wpływac na organizm, kości i łatwo go przedawkować (chodzi głównie o kumulację pierwiastka w organizmie)... zaś lakierowanie w dobrym gabinecie kilku zebów jest mniej niebezpieczne... Ryzyko połknięcia lakieru ... o tym nie pomyślałam..; ale jest chyba małe, bo przynajmniej moja stomatolog, nakłada minimalną ilość na pędzelek i \"maluje\" ząbki.... wiem że w tym gabinecie lakierują jak już wyrżnie się 6-8 ząbków więc u takich maluchów jak nasze... Może się coś w zaleceniach zmieniło przez te kilka lat (odkąd Mati był mały), ale na bank postawa lekarzy pediatrów przynajmniej na Podlasiu jest taka, ze nie wypisują Zymafluoru zbyt chętnie... a on jest na receptę... Jutro poszukam ostanich doniesień, i zadzwonię do Pedodontów bo dziś już idę spać- łazienka wysuszona, woda zakręcona, można się kłaść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pytałyście o kołysanki prenatalne, wreszcie dostałam tę płytę ale jakoś nie widze efektów:-( ja owszem usypiam ale Szymuś nie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zerwał się nasty raz z krzykiem:-( i najlepiej mu się śpi u mnie na rękach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem, wczoraj pojechałam do babć z życzeniami no i po drodze do sklepu i apteki a że w aptece kolejka na 20 osób to sobie darowałam:) może to i lepiej bo po co marnować test:):P no i jeszcze wczoraj zaczęłam sprzątać w domu bo dzisiaj przyjeżdża do nas moja przyjaciółka jeszcze z liceum:) w każdym razie jak coś to dam znać:) co do kalori w kaszkach to ja nie widzę u małej różnicy bo waży 8800, a może na mleku tak słabo przybierała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola pomóż, czy to normalne żeby nutramigen odparzał pupę, bo nic innego z nowości mała nie dostaje, a dzis zrobiła czarna kupkę a pupe ma masakryczne odparzona po niej, az buraczkowe jak by strup jeden wielki, na początku myślałam że to brudne i wzięłam ją do wanny ale to po prostu taka wielka buraczkowa szorstka plama?????? boleć raczej nie boli bo jak myłam to nie płakał i jak smaroałma to tez nie?? teraz jestem na etapie pól na pól z mlekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm z tych wyliczen to wniosek ze powinnam dawac troche wiecej jej do picia jednak,chyba zmobilizuje sie i zrobie sok w sokowirowce-od 2 tyg sie za to zabieram,ale jak pomysle ze potem czeka mnie mycie tego wszystkiego to ochota mi odchodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla_22 - to dokładnie tak jak ja... najgorsze to to mycie.. Stelka - a może Karolinka miała długo to kupsko w pampersie? Laura ostatnio miała z 30 min bo jakoś nie zauważyłam że robi i pupcia była odparzona już... ale jak jej smaruję sudocremem to po 1 dniu raczej przechodzi no i po takiej sytuacji częściej ją wącham ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:))) napiszcie mi prosze jakie macie foteliki albo jakie warto kupic, taki do 18 kg bo mam zamiar wlasnie kupic bo fifek sie juz nie miesci w nosidle, dzieki:)))) dawno sie nie odzywalam bo nie mam czasu, pracuje:) ale dzis ostatni dzien do pracy wiec wieczorem was poczytam i cos skrobne, a troche mam do pisania heheh do wieczorka wiec pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban raczej nie, mała max 5 min z ta kupa była:) zresztą od kiedy podaje jej nutramigen to ma takie odparzenia a wcześniej nawet właśnie mogła z pół godziny z kupa chodzić i nic się nie działo, ja od razu widze że mała robi kupę, nie da sie nie zauważyć, bo jak sie nagle robi cicho to ja patrze i po minie od razu widać o co chodzi:P:P:P teraz to cały czas mam ja wpolu widzenia. kareczka co do fotelika do my mamy chicco key 1, bo ma zagłówek, co mi się wydaje istotne w tych fotelikach bo wtedy główka nie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa właśnie karola jeszcze jedno mam ten nutramigen ale nie pisze na nim czy to 1 czy 2?? to co jest taki nutramigen uniwersalny????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ale mnie wczoraj nastraszylas, ze moze konieczna bedzie wizyta u laryngologa! Tak sobie mysle, czy obrym znakiem jest skoro mala jak jej podam batoniczka czekoladowego kinder (takie male dla dziec , a nie bueno czy inne) i jak mala odgryzie jkis kawalek to sobie potrafi z nim poradzic i sie nie krztusi. Czy mozna powiedziec ze jest na dobrej drodze do nauki rzucia, bo wydaje mi sie ze chyba to jest memlanie skoro radzi sobie? Aha od jakiegos czasu mam tez \"pierwsze ciasteczka\" z hipp\'a takie od 7 m-ca i do wczoraj rozmaczalam jej w herbatce bo byly dosc twarde, ale dzis zauwazylam ze te ktore lezaly na talezyku od 2 dni zrobily sie bardziej miekkie. No i podalam jej dzis normalnie i jak odgryzie kawalek tez sobie rusza buzka i przy probach z 2 takimi ciasteczkami nie bylo ani raz odruchu wymiotnego i niekrztusila sie! Kaarola jak myslisz jak bede dalej jej takie dwu dniowe ciasteczka podawac to w koncu nauczy sie rzuc i wtedy bede mogla sprobowac z obiadkiem? Pisalas mi o bananie, wczoraj terz probowalam ale az nia trzeslo jak jej dalam tylko do polizania, z reszta zauwazylam, ze tylko kupne owoce ona je, moze dlatego, ze sa ze slodszych gatunkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmja dzisiaj dałam małej ciasteczko, te z hipaa, no i poradziłą sobie z nim ładnie, najpierw odgryzła duzy kawałek, ale jakos pomemłała w buźce i zjadła, skórkę od chleba to raczej mało zje raczej poobgryza, ja staram się dawać taka jak najtwardszą? Klaudia Twoja je te batoniki kinder???? ja na razie wystrzegam moje dziecko przed słodyczami im póxniej tym lepiej:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ząbkowanie pełną parą. Chodzę na rzęsach, a dziś w nocy spałam tylko godzinę :o :( Trzeba jakoś przetrwać.. Dzięki za odpowiedzi o chrupkach! Nat w końcu sie przekonała i dziś zjadła nawet jednego całego ;) Co do gryzienia, to Nat ciągle na mleku i papkach, ale chrupa wciągnęła, a jak dam jej jabłko (taki duży kawał), to obgryza i jak ma za duży kawałek, to odkrztusza bardzo sprawnie. Pilnuję oczywiście, ale jak widzę że sobie radzi, to nie interweniuję. No i pilnuję żeby jadła na siedząco całkiem na prosto lub pochylona do przodu, żeby jej kawałki nie wpadały od razu głębiej. elunia --> Strasznie się cieszę, że możecie mi pomóc w tym zakupie!! Napiszę co i jak na maila. W ogóle to współczuję tych rozłąk, musi Ci być strasznie ciężko, no i mała tęskni :( Żurkowa --> jesteś LordOfSharks? :D Widziałam że Niki nieźle obżarł łóżeczko! Karola --> No dobrze że Cię mamy! Bo ja z tym fluorem i lakierowaniem już głupia jestem. Na pewno coś bym małej zrobiła, zwłaszcza że my oboje mamy zęby fatalne pod względem psucia, więc małą może odziedziczyć skłonność do dziur :P Na razie wyrzyna się góra, więc i tak poczekamy, ale jak się coś wywiesz to pisz kochana :) Akinom --> No to szkoda :( Już miałam zamawiać płytę licząc że coś zdziała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna: tak to moj nick na allegro a co ??:) no kurcze juz drewno wyżera..... my na 16:40 na szczepienie idziemy a juz po rehabilitacji jestemy ale mi sie spac chce a tu nie ma jak, dopiero wieczorem.... w sobote kupuje sobie nowy materac do lozka naszego bo mamy taki rozwalony ze hej, wszytsko mnie rano boli:) juz sie nie moge doczekac, moze wkoncu bedzie dobrze rano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma tu tego koloru co ja mam, taki szaro-bezowy... noga nasmarowana, ale latwe to nie bylo zakleic dokladnie tak kombinował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna witaj w klubie ja spałam 1,5 h w nocy bo co chwile krzyk i też myśle że to zęby chociaż mam wątpliwości bo czopek z paracetamolem nie zadziałał wogóle:-( i dumam czy to jednak nie brzusio:-( Może te kołysanki działają na dzieci tylko nie na te ząbkujące:-( Stelka czekamy na wieści:-) ja przez to zmęczenie to miałam sen że narzeczony koleżanki ktora chce zajść w ciąże jest w ciąży a nie ona;-) ;-) ;-) i tak sobie pomyślałam, że jak kiedys w końcu przespie całą noc bez przerwy i przypomne sobie jak to jest cudownie to mi drugi bobasek nie będzie w głowie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom no właśnie też wolę jedno po drugim, bo jak znowu zasmakuje jak to jest przespać całą noc i tak przez cały tydzień, to mi sie odechce drugiego:P:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka ty ten test rób a nie tu marketing prowadzisz ;-) Ja tu z ciekawości usycham a Ty nic ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, Koliban, Camomilla - jestem pełna podziwu :-) Ja nawet nie myślę o następnym dziecku. Chyba, że będzie bez myślenia :-p Ja to tak sobie chyba wmawiam, że moja marudzi bo ząbki - których ani śladu. Dziś zauważyłam, że jak tylko ją na ręce wezmę to ona zapomina że ją boli. No ale kurczę, mimo to wszystko wskazuje na te zębole. Żurkowa pamiętam jak ty pisałaś, że masz dość...a u Nikosia już 8 perełek. Kiedy Wiki w końcu to przejdzie? Przecież ona już jakieś 4 miesiące się męczy i nie ma ani jednego ząbka. Boję się, że jak się już ruszą to wszystkie na raz i wtedy to dopiero będzie źle. Dzisiaj malutko zjadła, już śpi, ale też butli przed snem nie ruszyła. Piła dużo. I dziwne, bo dużo razy jej się odbijało i czasami przełykała tak jakby jej się cofało, a nie jadła nic nowego. Żurkowa ---> niezły ten fotelik, a pomysł z dodatkowym lusterkiem świetny. Też się przymierzamy do kupna bo nosidło już \"ciasne\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to przeważnie idę do sklepu i patrzę jak to w realu wygląda, funkcje itd i sprawdzam cenę, a póżniej w domu allegro oglądam :-) i porównuję cenę. Moje miasto jest nieduże i jest mało takich sklepów. A różnica w cenach czasami kosmiczna. Na huśtawce z bujakiem FP róznica była ok 70 zł jak dobrze pamiętam. Więc opłaca się czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunia czasem na allegro też drogo, warto poszukać po prostu w sklepach internetowych albo porównać na ceneo ;-) A dzieciaczki to zawsze chciałam mieć z małą różnicą wieku ;-) Ja w ogóle ubolewałam nad tym że okresu tak długo nie miałam i wcześniej działać nie mogliśmy hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś też chyba nie pośpię, bo wygląda na to że złapałam Rotavirusa z Oddziału :( :( :( A niby przed i po każdym dotknięciu pacjenta myję i dezynfekuję ręce i stetoskop :( :( :( Na razie mnie czyści dołem, ale coraz bardziej mnie mdli :( :( :( Rozmawiałam dziś ze stomatologiem u nas w szpitalu i ona mówiła, że coraz rzadziej zaleca się Zymafluor... Z uwagi na fluorozę... dzieci dostają fluor we wszystkim, bo nawozy sztuczne zawierają go dużo, do tego pasty, więc ogólnie wystarczy tylko dbanie o higienę jamy ustnej... Ogólnie do roku to pasta bez fluoru, lub woda tylko, ew pasta ale w minimalnych ilościach. Mówiła że nie ma dolnej granicy do lakierowania zębów, ale nie ma potrzeby wcZeśniej niz jak 8 zębów się pojawi. I jak nic się nie dzieje to raz na 5-7miesięcy u takiego malca, a później 1xna 3-4miesiące. No i nie pamiętam reszty pytań... aaa Nutramigen... Troszke to dziwne, ale wszystko możliwe, proponuję tormentiol i Clotrimazol na pupcię, a do bużki Dicoflor.... Nutramigen jest już dostępny w postaci N1 i N2, Nutramigen2 jest dużo smaczniejszy, mniej gorzki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do fotelików to Ludwiś od września jeżdzi w takim 0-18kg :P :P :P Ale dzieci do roku nie powinny jeździć przodem do kierunku jazdy, z uwagi na to że mają za słabe mięśnie karku i w przypadku gwałtownego hamowania grozi to im bardzo ciężkim urazem kręgosłupa szyjnego!!!!! Ostatnie badania dowodzą, że nawet do 6 roku życia dzieci powinny jeździć tyłem do kierunku jazdy!!!! Z Matim przetrzymaliśmy go ile się dało w małym foteliku, by przesiąść się do takiego do 2,5-50kg http://www.amazon.com/Cosco-Summit-High-Back-Booster/dp/B00125W6UE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby-products&qid=1232650595&sr=1-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zabki malej przetarlam przedwczoraj i na tym sie skonczylo bo wprawdzie juz sa ale jeszcze nie wyrosly.Poczekamy wiec z myciem u niej.Jesli szkliwo ma po mnie to szybciej mature zda niz odwiedzi dentyste z ubytkiem-ja swoja pierwsza dziure zaleczylam w wieku 20 lat:D teraz niestety po ciazy posypalo sie ze szok:(Przez chwile myslalam zeby sobie kupic teraz preparat z fluorem dla kobiet w ciazy,ale sie jednak wstrzymam-wystarczy mi chyba zel emlex,moze nie bedzie tak tragicznie:) Elunia ty mnie nie musisz za nic podziwiac bo ja ciezarna po raz drugi przez przypadek a nie z wlasnego wyboru:) Liliankas zrobilam sobie ten tescik no i hehe bedzie chlopie:P choc wiem ze to zabawa tylko.Przy okazji sie dowiedzialam ze juz jestem w 4 miesiacu,kurcze juz sie pogubilam w liczeniu!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola biedulka jak dasz rady to napisz prosze , odebrałam dzis wyniki kału malej i mam: ph 5/6 kom.roślinne - pojed. w prep. (???tak mi sie wydaje że tak pisze) i mam pojedyncze ziarna co kilka pól, tylko nie wiem czego bo nie umiem sie doczytać...chyba skrobia...shobia??, bo w pozostałych ok, czyli nie znaleziono????to czy mam się martwic i co robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollabogga
Zurkowa-jest kaszka Nestle Bifidus ryżowo -kukurydziana bez cukru.Rewelka jest bardzo z probiotykami chyba nawet. I nie mówie tu o "8zbożach" tylko cięzko ja dostac. dziewczyny jaki jest Wasz stosunek do glutenu?czekacie do 10mca czy wprowadzacie wg nowych schematów?(pytam szczególnie mamy małych alergików)-nasz pediatra zabronił córci wprowadzania glutenu do 10mca z racji skazy białkowej i wczesniejszych problemów z brzuszkiem. Co myslisz o tym Karola? Co Wy myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×