Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Noc lepiej bo bez wysokiej gorączki, z marudzeniem i wybudzaniem. Rano nowa atrakcja - wysypka (klatka piersiowa, kark, za uszami), spuchnięte twarde wargi sromowe mniejsze i na nich jakby ropień (sine + biała plamka/kulka w środku). Chyba zaczynam wpadać w panikę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzwoniłam do lekarza. Stwierdził że wysypka i ta infekcja warg sromowych, to nie od antybiotyku bo za wcześnie, tylko jakby dodatek do całej infekcji, a od antybiotyku powinno się zaleczyć. Hmm.. Swoją drogą nie dość że bolą zęby i gardło, to jeszcze to :( Musi małą nieźle boleć :( :( :( Karola, jak będziesz miała chwilę to napisz mi proszę co o tym myślisz. Próbowałam też ściągnąć lekarza z przychodni, ale mają nawał roboty i może zajrzeć dopiero jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka - Nat ma jeden pieprzyk zna szyi z przodu centralnie. Pojawił się jej jak miała może z miesiąc czy półtora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka DUŻOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO zdrówka dla Nat, a dla ciebie dużo siły bo obie musicie nieźle cierpieć, oby szybko antybiotyk zadziałał i Nat wróciła do zdrowia:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Cyna duzo zdrówka dla Nat :):) będzie dobrze:) najgorsze, przynajmniej dla mnie, to choroba takiego maluszka, a swoją drogą co za lekarz ze nic nie zauwazył ze pierwszym razem. Mam pytanie dziewczyny a propos jedzenia, czy mogę dać już małej owsiankę, tzn kupiłam płatki owsiane i myślę że ugotowałabym je na wodzie, ostudziła i dodała mleka?? czy mogę już?? i ile się gotuje takie płatki bo na opakowaniu nie ma podane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna a moze to była 3- dniówka taka wysoka goraczka a teraz ta wysypka .Ja tego nie przechodziłam ale kumpeli córka tak. A swoja droga to moze byc Nat uczulona na amoxycycliny moja Wika jest i tez miała goraczke czerwone krocze bo amoxy wydala sie z moczem i cała smierdziała tym antybiotykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna...dużo zdrówka dla córeczki...oby po tym antybiotyku wsztstkie dolegliwości minęły.. peletka to chyba przypadkowo kupiłam dobrze...:) bo właśnie dziś rano kupiłam żel dentinox :) a moja córcia namiętnie wstaje przy wszystkich meblach...a, że nie śpi w łóżeczku tylko od samego początku ze mną w łóżku...to nie muszę chyba mówic jakie było moje zaskoczenie, kiedy dziś zostawiłam ją na chwilę w łóżeczku a kiedy wróciłam to ona stała przy szczebelkach i się do mnie śmiała :) cudowny widok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peletka ja też pomyślałam, że u Nat mogła to byc trzydniówka ale skąd w takim razie te dodatkowe objawy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna, zdrówka dla Nat! Stelka - bobovita ma serię pyszne śniadanko i tak między innymi jest\"pyszna owsianka\" ja już dawałam córci i było ok. A ta kaszka jest po 6 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban wiem właśnie że jest takia owsianka z bobovity, tylko jej akurat nie moge dać malej, to się zastanawiam czy takie zwykłe płatki owsiane mogę?? no i mała znalazła sobie fajna zabawkę, ostatnio kupiłam takie pudełka kartonowe na pierdoły i na razie stoją i czekają, to Karolinka sobie staje przy nim i odpycha i idzie, traktuje to pudło jako pchacza:) śmieszny widok, bo się cieszy przy tym niesamowicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna - może to trzydniówka, mój synek miał tydzień temu. Też myślałam że gorączka od zębów a potem pojawiła się wysypka we wtorek, w czwartek już jej prawie nie było. Jeszcze co mogę doradzić to spróbuj odstawić na chwilę Sinlac. Szymek jadł tylko Sinlak bo nic innego nie tolerował, żadnej mleczna kaszka mu nie smakowała, ale zaczął mi strasznie marudzić w nocy, prawie w ogóle nie mógł spać. Myśleliśmy że to zęby. Ale po miesiącu stwierdziłam, że za długo to trwa a zębów nie widać. Odstawiłam sinlak i parę innych podejrzanych rzeczy i się uspokoiło. Ostatnio dałam mu na śniadanie Sinlak i w nocy był płacz. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy co no ale na razie sobie odpuściłam. Chociaż Szymkowi bardzo smakuje i aż szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do tych z was co gotują dla dzieciaczków same. Przymierzam się by zacząć też. Muszę tylko znaleźć jakiś sklep z mięskiem dobrym. Jak już będę miała mięso to jak mam z nim postępować. Podzielić surowe i zamrażać takie malutkie kawałeczki, czy mogę ugotować i wtedy podzielić i zamrozić. Może jeszcze jakoś inaczej? Trochę to gotowanie mnie przeraża no ale ceny słoiczków też zaczynają przerażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie w szoku jestem .Słuchajcie Majka sobie po mieszkaniu w chodziku grasuje i maz przywiozł Wiki z przedszkola i młoda jak szła do domu po schodach sie wywróciła i do domu weszła z płaczem wiec ja przytulam a tu nagle mnie atakuje chodzik z tyłu z płaczem jak szok przypina mi sie Majka tymi łapkami do nogi i sciska na maxa.Normalnie musiałam odsunac Wiki bo gówniarz zazdrosny ze szok dopiero jak ja wziełam na rece to sie usmiechneła triumfujaco do Wiki. Ja tez zamierzam gotowac Majce ale z miesiaca n amiesiac to odsuwam- od razu sie przyznaje ze z lenistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też z lenistwa i z wygody do tej pory kupuję słoiczki, a że Szymkowi smakują to motywacji nie było. No ale postanowiłam że zacznę ale dopiero po powrocie z nart :) Mam nadzieję że mi pomożecie rozpocząć przygodę z gotowaniem dla synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Potrzebuję odpowiedzi na pytanie: na jakiej stronie bądź aukcjach robicie zakupy (oczywiście przez Internet)? Chodzi mi o to, by sprawdzić, czy allegro jest najbardziej powszechne, czy cos jeszcze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskiera ja tylko i wyłącznie allegro i w sumie jak mam cos kupić to przez internet bo po sklepach nie chce mi sie chodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna a jak wygląda ta wysypka??? jeśli jest czerwona i drobnogrudkowa to zapewne trzydniówka :P A wargi sromowe to może być od antybiotyku... Drugie podejrzenie- to o ile jest zapalenie gardła i powiększone węzły chłonne i migdałki to może być mononukleoza (zwykła wirusowa choroba) w której po podaniu Amoksycyliky pojawia się wysypka- zawsze ... A jak z temperaturą bo niedoczytałam ???? Jak przeszła a pojawiła się wysypka to obstawiałabym trzydniówkę (czasem gorączka trwa 4 a nawet 5 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - drobna czerwona, malutkie wypukłości, prawie płaskie to jest. Temperatura spadła i trzyma się już na normalnym poziomie, tak ok 37-37,4 w pupie. Te wargi sromowe nadal bardzo spuchniete, takie sine troche no i z tej \"wżerki\" czy co to tam jest sie coś sączy ciut, takie brunatne :( O 20:30 mam podac 3 dawke antybiotyku. Migdalki ponoc sa zainfekowane i wezly rozpulchnione. Pisze z wiercaca sie Nat na reku, duzo placze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Cyna----> jak najszybszego powrotu do zdrówka:D gusika--->ja mięsko gotowałam, później blenderowałam i mroziłam porcje, wiecie, z tymi zupkami wcale nie jest tak dużo roboty jak by się mogło wydawać, trudno jest tylko się zmobilizować:D, pozdrowienia dla wszystkich dzieciaczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna na tą nadżerkę na sromie proponuję zrobic okład z ryvanolu- nasączyć watkę byl płatek kosmetyczny i przyłożyć na kilka godzin najlepiej... żeby się nie nadkaziło... Srom możesz posmarować też Clotrimazolem... Co do wysypki to wygląda na Trzydniówkę... Tym bardzej że temp spadła... jeśli srom będzie dalej spuchnięty to może warto do Ginekologa dziecięcego się udac... na pewno jakiś przyjmie bez czekania :) Gdybym mogła macnąć węzły, wątrobę i spojrzeć w migdałki łatwiej byłoby mi powiedzieć że to nie monomukleoza ... a tak to myślę że warto się jeszcze lekarzowi pokazać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a ten antybiotyk dawać dalej normalnie? Nawet nie wiesz jak bardzo mi pomagają Twoje rady 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka, sorrki że dopiero teraz ale kładłam chłopców spać... Na razie daj antybiotyk i jak możesz pokaż małą jutro lekarzowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna przesyłam duzo zdrówka :) daj znac jak dzisiaj. u nas znowu koszmarna noc, a wczoraj było ok, ale o 2.30 mała dostała nurofen w czopku i spla juz ładnie do rana, kurcze ida jej te zęby i mogły by juz wyjść! Nie moge doczekac sie już wiosny, to wtedy będziemy \\ na dworku ile wlezie, a tka kisimy sie w domu, nie zawsze uda się wyjść na spacer:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> Jestem Ci bardzo bardzo wdzięczna!! Jakbym mogła jakoś coś dla Ciebie to wal śmiało :) Noc dzisiaj lepiej. Nie wiem czy od polepszenia stanu czy od zyrtec\'u (dałam jej na noc), ale małą ładnie spałą. Wybudzała się często ale jak tylko przystawiłam do piersi to usypiała natychmiast. Ranek też całkiem niezły! Lekarz ma do nas wpaść ok 14-15. Wysypka się nie powiększa, ale też nie zniknęła, jest może ciut bledsza. Wargi sromowe czerwone jak diabli, ale mniej spuchnięte (wczoraj były 2 razy większe!), wżerka jest ale tego białego jakby mniej. Może się \"oczyszcza\" powoli? Pielęgnuję tak jak Karola radziłaś. Robię jej przy przewijaniu takie \"przymoczki\" z rivanolu. Ale położenie małej na przewijaku to horror, nie kojarzy jej się najlepiej :( Teraz mi w chuście usnęła :) Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie!! I nikomu nie życzę takich atrakcji przy okazji zębów!! Klaudia --> Pisałaś o tych dwójkach, że wygląda jakby szły do przodu zamiast w dół - u nas było tak samo! Teraz ta jedna rośnie sobie (do dołu ;)), a druga nadal siedzi w ukryciu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna - powodzenia, oby to tylko trzydniówka. A mi synek pomału się normuje. tzn. wczoraj i dziś w nocy pobudka tylko na jedzenie i tylko o 12:00 i 5:00. No i o 6:00 na nogach, kupa i gotów do zabawy. Cieszę się strasznie i mam nadzieje, że już kryzys za nami. I byle do wiosny. Ja już też nie mogę się doczekać ciepełka. Nasze bąki pomału zaczną chodzić i biegać. Będzie można z nimi iść na plac zabaw i całe dnie spędzać poza domem. Słońce, trawka zielona żyć nie umierać. Ale się rozmarzyłam - a tu odwilż bu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×