Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

peletka ja też bardzo martwie sie rozłąką z synkiem. On ma właśnie tyle co twoja Wka. Jak go nie wpuszcza do szpitala to ja chyba zwaiuje bez niego. Ja jeszcze nigdy się z nim na noc nie rozstałam, za wyjątkiem tego jak był na intensywnej terapi ale wtedy miał 3 tygodnie dopiero wiec nawe nie był świadomy że jest bez mamusi. Ja tez mam nadzieje ze po 3 dobach wyjde do domu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj....:((( ja sie z tym nie spotkalam ale czytalam ze tak nieraz jest po badaniu ze krwawi, tylko wlasnie skad mamy wiedziec czy to krwai bo cos zostalo naruszone czy cos sie dzieje... ja tez mam duzo, erci, zoltych ciuszkow, mam tez blekitne:) ja do wozka z posciela robie tak: mam rozek w kolorze poscieli, i nim bede nakrywac synka a pod glowe poduszke z poscieli i tak do roku sie nie uzywa w lozeczku, wiec jak komplet bedzie, albo ewen kocykiem go nakryje, tez mialam kupic specjalnie komplet do wozka ale zrezygnowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie nie wiem co z tym wózkiem. Z synkiem wykładałam wózek taka mała kołderką i przykrywałam go kocykiem. I kołderkę mam i kocyk więc moze pozostanę przy tym bo przecież ciepło będzie jak urodzę. Zurkowa ładnie wyglądasz na tym zdjęciu na Nk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkowa no mnie właśnie pociesz to że stało się to po wizycie, dlatego postanowiłam nie wpadać w panikę. (oczywiscie i tak panikowałam :)) Zapomniałam dodać ze rozmawialam wieczorem z moja siostra i ona ponoć miała krwawienie przez 3 di po badaniu tylko ze u niej to było tydzień przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, matko ale sie czuje łeee, chyba najgorzej z was wszystkich, co do seksu to my prawie nic przez ciaze, najpierw wymiotowalam, potem bolalo:( ale moj przynajmniej nie nalega:) sam sie boi o mnie i dzidka, dzis od rana tez ledwo chodze, mam napiecia brzucha, spakowalam torbe w razie czego, no i jak nigdy nie mialam uplawow to dzis zauwazylam male grudki takiej jakby zoltawej galaretki , sorki ze tak szczegolowo, chcialabym w sumie urodzic w terminie, oby tak bylo ale teraz widze ze to moze byc lada dzien, i cos czuje ze jakbym sie wiecej przemeczyla to bym musiala leciec do szpitala, a najbardziej sie boje falszywego alarmu, gin kazal mi lezec ale ja nie moge, zreszta zawsze ciezko mnie bylo polozyc do lozka, obym jeszcze ze 2 tyg wytrzymala , zobaczymy:) pozdrowka a co do usg to ja praktycznie co miesiac mialam robione, nie zawsze szczegolowe ale zawsze sprawdzal co u malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mojej madrej ciazowej ksiazce pjest napisane że po badaniu lub po stosunku w ostatnich tygodniach ciazy moga sie tarfic krwawienia trwajace nawet do 3 dni jest to spowodowane naruszeniem naczyn krwionosnych szyjki i jesli nie towarzysza temu skurzczcze i bole podbrzusza to nie nalezy sie tym martwic ale wrato poinformowac lekarza o zaistniałej sytuacji. A takie galaretkowate zółtawe upławy to pod koniec ciazy norma i to raczej nie czop , bo czop ma albo raczej powinien byc podbarwiony na rózowo albo miec pasma brazowe w sobie- wiecej tu nic nie pisze -badzcie spokojne ale uwazajcie na siebie. No a tak jest jak juz sie ma brzdaca w domu rozłaka to koszmar głównie dla matki bo wydaje mi sie ze dziecaki jakos to przejda mniej bolesnie. Co do torby to ja bede pakowac ale dopiero po piatkowej wizycie bo teraz nie chce nawet o tym myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peletka bardzo dziekuje za informacje z Twojej mądrej książki. Ty jesteś przede mną na liście do pporodu więc myślę ze moze napiszesz jak rozłąka jak bedziesz juz po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze to nie czop raczej ale cos juz sie zaczyna dziac, mnie wczoraj przerazilo jak gin mi mpowiedzial ze z 2 tyg jeszcze moze wytzrymam!!! kurcze najgorsza taka niepewnosc, mam nadzieje ze wytrzymam, ale naprawde musze sie oszczedzac bo nawet po wyjsciu z domu lapią mnie skurcze, a z drugiej strony to jest bolesne wiec wlalabym jak najkrocej sie meczyc, bo uwierzcie mi chodze prawie zgieta do ziemi, no a co do rozlaki z dzieckiem, nie mam jeszcze zadnego w domu ale wyobrazam sobie co czujecie, bo mi psa bedzie brakowac a co dopiero jakbym juz miala jedno dziecko, moze glupie porownanie ale ja taka uczuciowa jestem ze mi szkoda z domu nawet na wakcje jechac bo po 3 dniach juz tesknie, a jak wracam po nieobecnosci d o domu to sie witam z kazdym meblem nawet, porazka nie?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIECIACZKI NICK.....................IMIE.........DATA UR.....WAGA......CM.......... Grzybiara...........Sebastian.........03.08............. ................... CIĘŻARNE franceska------ 27-----monachium-----------25.04--C/Daria Mickey----------32--------Gdynia-------------28.04---S/J eremy-Julien Liliankas--------28------Warszawa-----------30.04--C/ Klaudia 447-----21-----Starogard Gd.------- 01.05---C/Dagmarka/Kubuś coral bay------ -33-------nowy sącz---------- 01.05---C/ wiolaj----------- 28-------warszawa---------- 01.05---C/ mała82--------- 25-------Skierniewice--------01.05--- to ja CC-------- 25------Szczecin--------------01.05--S/Rufin arniga---------- 31------Warszawa------------01.05---S/ inez_82-------- 26-------Elbląg----------------03.05--- Żurkowa------- 24-------Wrocław-------------03.05---S/Nikodem plusia------------31-------Szwecja-------------04.05---C / Weronika Monia79---------28------Wejherowo---------04.05---C/ Milena malagorzalka---33-------Poznań--------------04.05-- - Grzybiara-------34-------Przemyśl------------04.05---S/S ebastianek Karolina--------- 29.5---- Białystok----------04.05-- synuś marzenie31---- 31-------Słupsk---------------05.05---C/Magdalenka kareczka------ -26--------Łódź----------------05.05---S/Filipek magmal----------26---------Opole-------------05.05---S/ Sloneczko5050--23---------Konin------------05.05-- nikitka5---------32--------Wrocław-----------06.05--S/Mi chał , Mikołaj paulinek85------23-------ok.Wrocławia------07.05-- S/Szymonek kathi81--------- 26---------Łódź---------------08.05-- zizusia--------- 24--------Rzeszów------------10.05--S/ agulcia----------30--------Poznań-------------10.05--C/M ichalinka peletka--------- 31-------Nowy Targ----------12.05---C/ Maja czarna---------- 25----------Konin-------------12.05---S/ Kubuś bajabaja--------29----śląsk-cieszyński-------13.05 --S/Piotruś sysunia27--------28-------ok. Gliwic----------13.05---C/Karolinka Alexxxandra-----28--- ------Śląsk-------------14.05-- iskierka----------27----------Wlkp--------------15.05--S / Adaś madeline80------27---------kraków-----------15.05-- weronikx-------- 33------Wrocław------------15.05--C/ olinkaka----------28------Wrocław------------15.05--S/ renka07----------31------Wielkopolska--------22.05--S/ stelka------------ 27------Brzeg----------------22.05--C /Julka? Mirellka84--------24------Gdańsk--------------22 .05--S/Sebastian madamagda------23------Wrocław. -----------24.05--- JoannaWM------ 34------Wrocław-------------24 .05--S/ gusika------------28--------Rzeszów-----------24.05---S/ Szymonek bibi2--------------29------DąbrowaGórn---- --26.05--C/Michalinka soczek37--------27-------Ostrowiec św.-------29.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialabym , jak to jest czy do porodu jadac trzeba miec skierowanie od swoejego lekarza?? bo mi moj wczoraj cos mowil i nie wiem czy nie wypisal nawet a jak chyba zapomnialam od niego wziac, bo nie mam nigdzie,. czy jak sie pojedzie do porodu to przyjmuja bez skiero?? bo tak mysle ze wiekszosc kobiet np ma nagly porod wczesniej i nie kazda ma skierowanie, moze glupie pytanie ale co poradze jak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis synek Grzybiary konczy miesiac 100 lat maluchu!!!!!!!!!!!!!!! Bibi ty masz na dzien matki termin czyli równe 2 tygodnie po mnie ale sama wiesz ze teraz to sie moze wszystko zmienic. Lece do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba skierowania a ty wytrzymaj jeszcze troche chociaz do 20 żeby ci sie 9 miech zaczoł bo przy chłopczyku to mozesz miec problemy z kolkami jak sie wczesniej urodzi zreszta nie tylko przy chłopczyku zapytaj KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi ja mam ten sam problem - strasznie obawiam się jak przeżyje moja córcia jak pójde na kilka dni do szpitala. tez nigdy nie spędziła nocy beze mnie i bardzo się martwię. wiem żę ja to przezyje ale ona pewnie tez.także przy tym moim \" zmartwieniu\" to sam poród to bedzie pikuś : ) ja tak miałąm w poprzedniej ciązy że pod koniec ciaży po badaniu pojawiło sie delikatne krwawienie i trwało 2-3 dni. akurat byłamw szpitalu więc byłam pod stałą konttrola i lekarz mówił że po badaniu to norma w tym stadium ciaży. jeśłi chodzi o pościel do wózka to ja absolutnie nie kupuję . nie miałam przy jess i teraz też nie będę miała. do okrycia jak bedzie już zimno wystarczy rożek rozłożóny - świetnie się sprawdza w roli kołderki. ja tez od wczoraj jakos niezbyt dobrze się czuję, u mnie dzisja wprawdzie śnieg nie pada ale za to wieje że mało nam rano głowy nie urwało ale musiałam wyjsc żeby odebrać wyniki badań bo jutro ide do gina. ciakwa jestem co ile teraz każe mi przychodzić i co tam zobaczy na usg.. narazie uciekam. trzymajcie się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek to ja trzymam kciuki żeby dzidzia sie ujawniła wreszcie. No i dzięki za pocieszcenie. Zawsze to człowiek inaczej się czuje jak słyszy ze ktoś tez tak miał. Dobra szykuje się po mężczyznę do przedszkola :) zajrzę potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi2: dzieki za mile slowo:) rozek sie przeciez rozklada wiec spokojnie jako mala kolderka sluzy. ja tydzien temu na wizycie uslyszlam ze 2 tyg powinnam jeszcze pochodzic....jutro mija tydzien ide na kontrole i KTG zobacze co powie. DO DZIEWCZYN Z WROCŁAWIA, GDZIE BEDZIE JECHAC RODZIC? JAKI SZPITAL? moze nawet sie spotkamy z forum a nie bedziemy wiedziec ze to my:)) ja jade na kaminskiego jak nie tam to na brochow... zizusia 24: z tego co ja wiem skierowanie potrzebne nie jest. zamowilam sobie juz te z allgro podklady sedesowe mam nadzieje ze na czas dojda a ktoras z was uzywala torby z przwijakiem? sprawdza sie to? w sumie patrzylam ale nie moge na allegro takiej znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy te podklady sedesowe mozna dostac w aptece? Zurkowa - ja rodze na brochowie. Lezalam tam pare dni przed swietami na patologii i calkiem OK bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello ja po ostaniej wizycie może nie miałam krwawienia lecz takie plamienia brunatne przez dwa dni tak myślałam że to pewnie po wizycie u gina zresztą lekarz kiedyś mi mówił przy poprzednich badaniach że mogą wystąpić takie plamienia. Ale jak bym zobaczyła czystą krew to bym się wtedy wystraszyła ale widzę że to też normalka jeśli bóli nie ma. Dzięki za info z mądrej książki. Co do kolorów to u nas róż dla dziewczynek a niebieski dla chłopców chociaż dla dziewczynek też możę być ale róż dla chłopców to już niebardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy po seksu seksu macie plamienia albo bóle brzucha?? Mnie troszeczkę boli brzuszek po głębokich penetracjach dlatego wolę być na górze i sama decydować o głębokości zresztą tak jest najwygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia witaj w dwutygodiówkach, ja w piatek na wizycie tez usłyszałam ze zostały mi 2 tygodnie, cały czas odliczam sobie dni,kazdy dzien to wyzwanie...teraz czekam do soboty zeby wskoczyc w 9 miesiac....... ja juz zapomniałam co to jest seks, ale mam nadzieje ze szybko po porodzie sobie przypomne....mój nie narzeka, bo sam miał zawsze wieksze obawy o maluszka niz ja...... mnie to twardnienie brzucha meczy, jak leze jest ok ale jak wstaje to twardy jak kamien, a wiec musze lezec, zeby mały za szybko sie nie pojawił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna , no mi tez kazal lezec:( ale malo leze bo nie moge, teraz mam taki nacisk na pecherz ze latam do wc co chwile, delikatnie spina mi sie brzuch a male dokazuje okropnie przez co jeszcze bardziej chodze krzywa! paletka ,spoko zaczal mi sie wlasnie 36 tydzien, nie jest zle, a co do terminu to juz nie ode mnie zalezy:) jak to powiedzial moj gin, wszystko zalezy od tego na gorze, a nam tylko czekac, :) tez bym nie chciala juz wlasnie zakonczylam mozolne wycinanie metek z ubran dziecka, porazka to doroslego gryza , a co dopiero dziecko malenkie, wszyscy tylko zeby ciuszki byly delikatne, zeby szwy nie draznily ale metki to sa wieksze od dziecka, przeciez takie sztywne ostre beda podrazniac! co wycielam to spoko, resztaewyprulam to sie dziury porobily i musialam zaszywac, zeby jeszcze umieszczali te metki na zewnatrz albo z boku gdzies gdzie nie draznia, ale nie bo centralnie na szyi, !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:))) Co do krwawienia czy plamienia to normalka- zarówno pochwa i szyjka są teraz bardzo wrażliwe i mocno przekrwione, więc łatwo o sporą ilość krwi. Nie przejmujcie się, tylko idąc do lekarza warto wziąć ze sobą wkładkę higieniczną, żeby nie przecieknąć :))) Wiecie ja o dziwo w tej ciąży byłam badana ginekologicznie tylko raz- na samym początku, i wcale nie czekam z utęsknieniem na tę przyjemność :))) :))) Co do USG 3D lub 4D(obrazowanie 3D w rzeczywistym czasie) to tylko obrazowanie zewnętrzne płodu- można zobaczyć buźkę, czy narządy płciowe i zdjęcia takie to bardzo fajna pamiątka. Ale gabinety usg często błędnie nazywają je genetycznym, choć nie ma ono z genetyką nic wspólnego- to co ma zbadać lekarz czyli przezierność fałdu karkowego i kość nosową może zobaczyć jedynie w standardowym usg 2D. Jak się robi 3D w 12 tyg ciąży i ogląda buzię dziecka to można jedynie wykluczyć rozszczep wargi, ale o wylkuczeniu fenotypu (cech wyglądu charakterystycznych dla danej choroby) np zespołu Down\'a czy Pateau nie ma mowy. Ja miałam 3D w 30 hbd przede wszystkim z uwagi na Mateuszka, który od razu zakochał się w malutkim braciszku. On zresztą chodzi ze mną na wszystkie usg i bardzo to lubi. To 3D nam nagrali i Mati przez tydzień oglądał brata całymi dniami :))) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie umówiłam się na jutro na ostatnie już usg- tym razem też 3D - niech synuś się ucieszy z fotek :)) dowiem się wreszcie jak mały teraz leży, bo ostatnio mam wrażenie że znów się przekręcił pupcią w dół. Trudno mi to stwierdzić, bo mam tak napięty brzuch, że ciężko cokolwiek wymacać. Zaczęłam poza No-Spą brać Magnez i jest dużo lepiej, choć jako pożądane działanie niepożądane :)) :)) pojawiły mi się lekkie biegunki :)) :)) :)) Co do tego ile jeszcze będziecie chodzić w ciąży, to szczerze ale żaden lekarz nie może tego przewidzieć. Może się zdarzyć, tak jak mi poprzednio, że choć w 36 tyg wyglądało że już lada dzień, bo miałam skurcze i szyjka się skracała mocno - chodziłam pełne 42 tyg :))) Czasem jest odwrotnie i choć lekarz twierdził że jeszcze sporo czasu po 3 dniach zaczynał się poród i tyle. To dzieciątko stwierdzi kiedy przyjdzie czas i nic sie nie da zrobić :))) :)) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to jestem jakaś dziwna bo od początku ciąży noszę wkładki, czesto zmieniam jak mam upławy przez co ma taki komfort psychiczny i czuję się czysta. Zawsze bałam się że w razie krwawienia mogła bym przecieknąć na szczęście takich problemów nigdy nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaWM: no ja dzwonilam do apteki kolo mnie i nie maja i nigdy nie mieli wiec zamowilam bo potem moze byc za pozno na zamowienie jak zaczne ich szukac, poza tym sa fajne bo pakowane kazden osobno kareczka: no fajne, ale kurcze w gazecie widzialam ze takie sa po 20 zł a nie takie drogie..poza tym kosmetykow nie chce, sama torbe :( kk_78: o jeny...ja na kazdej wizycie badanie na fotelu obowiazkowo, usg nie, nie lubie tego badania ale coz.zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa- ja poprzednio miałam torbę z przewijaiem przymocowanym i ... ani razu chyba go nie użyłam. Lepiej mieć oddzielnie, bo nie zawsze masz tyle miejsca, żeby torbe postawić z rozwiniętym przewijakiem. Poza tym to są bardzo tanie podkłady np Belli- ok 1.8-2PLN za sztukę, z wkładem chłonnym, które możesz używać kilkukrotnie chyba że maluszek zdecyduje się pobrudzić. Zreszta duża pakowna torba na codzienne spacery nie jest aż tak wygodna, szczególnie jak już maluszek troszkę podrośnie. Takie jest moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam torbe z przewijakiem ale czesto jej nie uzywałam głów3nie na wyjazdy lub wyjscia gdy wiedziałam ze bede musiała przewijac dziecko w podejrzanych warunkach ale to zawsze mozna pieluche podłozyc -wg mnie zbedny wydatek ale ja ja dostałam wiec mam.Dzis w parcy to myslałam że urodze tak mnie brzuch dołem ciagnał i to wrazenie ze zaraz dziecko wypadnie-chyba mi sie mała wstawia w miednice do tego bardzo skutecznie odbija sie od zeber dosc głupie uczucie szczególnie gdy sie obsługuje pacjentów którzy patrza na ciebie dosc podejarzanie jak jeczałam gdy sie schylic musiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka, daj sobie już spokój z pracą i idź na zwolnienie, bo urodzisz nam za moment... Ja właśnie uszczęśliwiłam swojego męża i zrobiłam knedle ze śliwkami :))) Skromnie powiem, że mi się udały :))) teraz leżę i kwiczę bo tak się objadłam :)) :)) Nawet mój synek zjadł, choć namówić go do czegoś nowego (przedtem nigdy nie chciał próbować \"klusek\") to trzeba zaszantażować. Jak już spróbuje to z reguły twierdzi ze pyszne i je aż mu się uszy trzęsą :)) :)) :)) :)) Dziewczyny jak przygotowujecie swoje dzieci do pojawienia się rodzeństwa??? Choć mój synek bardzo się cieszy to i tak boję się jak zreaguje... przez te prawie 5 lat jest w końcu jedynakiem.... My chcemy go przekupić prezentem od braciszka, mam nadzieję że wystarczy :)) :)) Potem pewnie będziemy go wciągać w kąpiele, pielęgnację i spacery... Jak macie jakieś pomysły to dajcie znać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popatrzcie na taką pielucho-ceratkę ja sobie taką kupiłam świetna sprawa jak się do kogoś w odwiedziny jedzie żeby nie zabrudzić w razie czego łóżka czy wersalki. Można też sobie taką zrobić samemu jak ktoś ma materiał i ceratę i lubi siedzieć przy maszynie do szycia. To taki podkład wielorazowy bo można to prać http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=342873264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi bardzo podoba się, że starsze rodzeństwo ma prezent dla młodszego i młodsze dla starszego:), na pewno to wykorzystam u siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×