Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

mój Franio robi sobie taką dłuższaą drzemke bez mleka po kąpaniu dostaje butle o 19 i tak o 24-1 się budzi a czasem nawet dopiero o 2!!!a potem to mam tak różnie bo domaga się butli nawet co 1.5-2 h!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinko ja po wieczornym kąpaniu podaję butelkę. mały po niej śpi średnio 4-5 godzin :) potem w nocy juz pierś podaję i budzi się co 3-4 godziny. w szpitalu położne mówiły żeby nie wybudzać malucha, nawet jak śpi 6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Ufff no to super, bo się martwiłam :D Czyli tylko się cieszyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia mój maluch też tak ma że pręży się i mocno płacze jak daje mu butle ale to przez to że ciężko jest mu chwycić smoczek ale jak już po walce ze smoczkiem chwyci go to pije ładnie!!!albo jęśli popije troche i wypluje smoka i znów krzyczy to biore go do odbicia i jak się mu odbije to znów mu daje butle i dalej pije!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa jestem jaka jest średnia wieku tych naszych kafeteryjnych mamusiek???:)bo ja przez dwójke dzieci czyje sie starsza o conajmniej 10 lat!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
karola nawet tak nie myśl :D ja mam 22, a przy małym to się czuję na 16 :D:D:D haha innej myśli nie dopuszczam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
karola - nie dopuszczaj nawet takich myśli i mimo wszystko znajdź chwilę dla Siebie :) choć nie zawsze jest to łatwe... Ja mam 22lata, a przy małym czuję się jak 16-stka :D innej myśli nie dopuszczam hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
WKURZA MNIE TO FORUM :o coś piszę - to znika... piszę drugi raz i mam dwa posty :D co za durnota :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej MAŁGORZATO!! identyczne kupki jak Twoj dzidek robil nasz maluch!!czy jak robi kupke robi ja z wielkim wysilkiem i sa to kupki takie strzelajace?? bo mozliwe ze tak jak moj moze miec alergie pokarmowa!my bralismy przez 2tyg. leki na infekcje jelitowa ale bylo to na darmo bo wcale jej nie mial!niestety ta biegunka byla po moim mleku!przeszlismy na bebilon pepti 1 biegunka sie unormowala ale dalej byla zielona kopa wiec musielismy przejsc na nutramigen(maly nie chce go pic bo jest okropny ale nie ma wyjscia musi dajemy mu na spiucha!!) my z taka biegunka jak u Ciebie walczylismy 3 tygodnie!!! nie zauwazylas jakiejs suchej skory na buzi czy tez na ramionkach u swojego skarbka?? sproboj odstawic produkty maczne i mleczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgorzato nie chce ciecie straszycaleto mozebycrotawirus!!!!! karolinka mój w nocy spi 8h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Ja też przyłączam się do zdania że dziecka się nie powinno wybudzać. Jeśli ma taką dłuższą przerwę w nocy, to żołądek lepiej pracuje. Marika wczoraj dostała butlę przd kąpielą o 19:30 i spała aż do 5:30. Ja się obudziłam już po 4 bo ona tak zazwyczaj wstawała, odciągnęłam pokarm... a ona spała dalej:-) Także Karolinka nie masz co się martwić o przerwę 6-godzinną. Jeśli dziecko ładnie przybiera na wadze, to nie ma sensu go budzić na jedzenie, sam się upomni jak będzie głodny. Wiecie co dziś mój kot nad ranem zrobił-najpierw drapał mi w drzwi żeby go wpuścić do pokoju, bo odkąd jest dzidzia to z nami nie śpi. Nie wpuściłam go. Za chwilę słyszę drapanie w ścianę z sąsiedniego pokoju, wchodzę do pokoju a kot skrobie w ramki wiszące na ścianie z naszymi zdjęciami, a ramki które były pod biurkiem wyciągnął i leżały porozwalane po pokoju. Wystraszyłam sie trochę, bo to dziwne żeby kot zdjęcia brał, tylko że on wogóle jest dziwny bo np.uwielbia wodę. Mariczka już zaczyna się uśmiechać jak się do niej mówi, jak to ślicznie wygląda. Dziewczyny współczuję Wam problemów z brzuszkami. Nas jak narazie omijają a jem praktycznie wszystko, wczoraj nawet na frytki sobie pozwoliłam i małej nic jest. A wlaśnie dzieczyny mam pytanie jak długo leżą Wasze dzieciaczki na brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Agatko mój bąbel jest o 1dzień młodszy od Twojego czyli dziś kończy miesiąc:) ale to zleciało ale chyba tylko dlatego że tyle w szpitalu byłam. I jeśli mowa o butli to mój zjada 100-120ml na raz a jak go przepajam np.rumiankiem czy inną ziołowa herbatką np. ułatwiającą trawienie z hippa to wypija zawsze 90ml :P mamy tylko problem z kupkami tj. mały od rana już po jedzeniu stęka do kupki jakby ją robił i pruta tak calusi dzień nie mogąc tej kupki zrobić:( a ok 19 już się zaczyna konkretne marudzenie z powodu tego że jej nie robi i dopiero ok.21 zrobi tą kupkę aby raz dziennie teraz ją robi i to na sam wieczór:O nie wiem czy to normalne i jak mu pomóc żeby wcześniej dawał rade ta kupkę zrobić,dodam że nie ma zatwardzenia bo kupcia jest luźna żółta tylko sam problem tkwi w jej zrobieniu dziwne prawda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko ja to niewiele starsza jestem od cibie mam 24 lata!!!i mam czas dla siebie nawet udaje mi sie wyrwac na solarium:)ale i tak czuje sie jak stara dupa:)!!to chyba przez te nieprzespane noce tak mnie wykańczaja!!!jeszcze jak maz jest na noc w domu to w nocy wstajemy na zmiane ale on pracuje całe dwa dni i noce a jeden dzien jest z nami!!mam nadzieje ze juz niedługo te nocki sie unormuja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoilinka Linka
U Nas też z kupkami jest problem tzn. kupka jest ani luźna ani twarda... taka normalna, ale zielona, lub zielona wymieszana z żółtą, a czasami np. idzie najpierw zielona, potem zielona pomieszana z żółtą i na końcu tylko żółta. Moja pediatra tłumaczy to tak, że ta pierwsza idzie utleniona, a potem normalna ... a ogólnie zieloną kupkę tłumaczy tym, że po mleku Nan HA moze tak być, bo to mleko wzbogacone w większą ilość żelaza i to niby od tego, ale i tak się martwię. Niby pediatra nic złego nie stwierdziła, ale czy powinno mnie to niepokoić? Jakie objawy powinny jeszcze występować abym zaczęła się całkiem martwić? Mały nie ma żadnej suchej skórki nigdzie, a o tym też pisałyście. Ogólnie wszystko jest niby ok... mimo tego, że mały czasami potrzebuje czopka by zrobić kupkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
to pisałam ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) karolinko nic sie nie martw długimi przerwami w jedzeniu moja zuzia w nocy przesypia nawet 8 godzin :D jednorazowo podaje jej 150ml i w dzień starcza jej to na jakieś 4.4-5 godzin do tego dwa razy dziennie podaje po 50 ml herbatki i jest ok agniesza ciesze się że mleko pomogło ale szkoda że olafkowi nie smakuje :( zuzia pomimo ze posmakowała juz innych mlek to pije je grzecznie i nie wybrzydza . chciałam sprawdzić czy tamte krosty to na pewno była skaza białkowa i znowu zaczęłam jej dawać aptamil (polski bebilon) i niestety znowu wylazły :( i na całych ramionkach łuszczy jej się skóra na domiar złego już trzeci dzień nie robi mi kupki :O i płacze przy każdych bączkach :O więc przy następnym karmieniu wracam do nutramigenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z okresem po ciazy, czy on jest normalny??bo mi teraz jakies plamienia czerwone sie pojawily czy to normalne?? a mojej Wiki pojawila sie chyba skaza bialkowa bo ma suche policzki i czerwone takie jakies kropki ma...smarowalam kremem ale nie chce zejsc.kupilam dzis mleko bebiko 1 wczesniej jechalam na nan i sprobuje zmiany...wiec mam pytanie po jakim czasie jej to moze zniknac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelko jeśli u twojej Wiktori pojawiła się skaza białkowa to musi mieć mleko na recepte bo to specjalne mleko musi pić !!!więc musicie odwiedzić pediatre!!!mój maluch pije bebiko i zauważyłam że ma szortkie ramiona na buźce nic niema ale przejde się do pediatry pewnie zapisze mi bebilon pepti to mleko na recepte ale właśnie dla dzieci ze skaza białkową!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do okresu to mi się pojawił po ok.5 tyg.i to niebył taki typowy okres raczej takie plamienia!!!ale trwały one tydzień!!!i podbrzusze mnie bolało jak na okres!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola no wlasnie ja tez tak mam z tym okresem wiec zobaczymy...a co do pediartry to jutro ide na szczepienie i zobaczymy co mi powie...tylko ze moja ma tylko ta szorstka skore na buzi i troche za uszami a co do kup to robi je normalnie i ma zolty kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej bebilon pepti 1 ten na recepte tez moze uczulac gdyz jest w nim niewielka ilosc laktozy i sacharozy!!u mnie np. uczulalo to mleko nadal ale Ja mysle ze mj maly ma uczulenie na laktoze no i na bank jest bezglutenowcem!! Na sucha taka atopowa skore mam przepisana masc robiona super nawilza bardziej jest ona jak kremik!!super nawilza skore i moment jak gina wszelkie krosteczki!! wczoraj zapisywalam ilosc zjedzonego mleka przez mojego skarbka w ciagu 24h wypil 740ml do normy zabraklo mu 10ml moze jednak jakos jeszcze przekona sie do tego mleka ale pije co 2h zalezy jak posmakuje raz wypije 40 raz 50ml a np. pozniej wypije 80ml!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wie to ko0sztuje ok 20 zł!!!moja starsza córka miała skaze białkową i piła właśnie bebilon pepti ale syniś mojej soistry też miał na nie uczulenie!!!także lepiej iść do lekarza i to on niech zdecyduje!!!my też w tym tyg na szczepienie idziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak ubieracie wasze dzieciaczki do spania ?? ja zakładam body i pajacyka tylko i potem zapinam w śpiworek i nie wiem czy to nie za mało, może powinnam jeszcze kocyk na śpiworek położyć ?? w nocy włącza sie centralne, ale temperatura spada czasem do 17 st !! jak śpi to rączki ma ciepłe, ale w dzień to jak lody są zimne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymama u mojej malej tez tak jest ze w nocy ma cieple raczki a w dzien jak jest ok 19 stopni w domu to ma zimne jak lody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maluch też tak ma !!w dzień ma bardzo zimne rączki i zakłdam mu rękawiczki takie cieniutkie bawełniane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! wszystkiego naj w nowym roku!!! co do bioderek i pieluchowania to w trakcie przewijania robienia\"rowerka\"czułam opor w odwodzeniu jednej nozki(zamiast pełnego odwodzenia była elipsa)ortopeda potwierdziła moje obawy na szczescie wystarczy na pampersa zakladac szeroko złozona tetre,15 idziemy na kontrolne USG ale na moje oko jest ok-im wczesniej wykryje sie nieprawidłowosc tym krotsza jest rehabilitacja-problem dotyczy głownie dziewczynek ,wiec zwroccie uwage na swoje coreczki Agatko-ja tez mysle jak dziewczyny ,chyba Franio ma refluks,moja kolezanka z tym walczyła jej synek zeby nie ulewał musiał byc noszony w pionoewj pozycji non stop ze sliniakiem spał albo w foteliku albo w łozeczku ale materac miał podniesiony pod katem 45stopni-musiała kupic wage zeby kontrolowac czy mimo wymiotow przybiera,na szczescie \"wyrosł\" z tego .Trzymam tez kciuki za wizyte w poradni laktacyjnej bo nie powinno Cie bolec w czasie karmienia Patunia-jak czesto karmisz mała moze ona nie jest głodna i dlatego sie prezy-czy w nocy jak ma dłuzsze przerwy tez sie tak zachowuje? Ann1-czytałam i sama to praktykuje ze jasli karmisz na spiaco to układ miesniowy dziecka jest tak rozluzniony ze nie trzeba odbijac Agniesza-szkoda mi strasznie Twojej syt.zycze jak najszybszego unormowania całej syt. i chwili odpoczynku dla Ciebi,spokoju i pewnosci ze jest ok:) dziewczyny czy Wy jeszcze walczycie z nadmiarem kg-kurcze nie moge pozbyc sie jeszcze 5kg i oponki na brzuchu-staram si duzo ruszac nie objadac sie i nic-najgorsze ze zupełnie nie mam ciuchow,wszystko ciasne,za małe .z Mała nie wybiore sie na zakupy ,poza tym mam jeszcze nadzieje ze wroce do swojego rozm. Nie moge patrzec na Karolinke :)))-wyglada jakby wcale nie rodziła-dziewczyno jak to zrobiłas? jeszcze raz oficjalnie dziekuje Małej Mi za pieluchy-pisała ze ma do oddania wiec skorzystałam-ja mam 2 op.duphastonu moze znacie osobe ktora potrzebuje chetnie oddam wysłałam nowe zdjecia na poczte-alez dzieciaki szybko rosna... pozdrawiam wszystkie Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×