Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

karolinko natan sam wie co mu najlepiej smakuje i jesli ładnie pije i ładnie w pieluche robi to myśle ze nie musisz sie o nic bac :) a bebiko wcale nie jest gorsze , wszystkie te mleka maja podobny sklad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko źle mnie zrozumiałaś :-). Jako pierwsze mleko wybrałam Bebiko i nie jest gorsze. Tylko potem pojawiły się zaparcia i lekarz kazał zmienić mleko i wybrałam Bebilon bo Nan mi odradzano. A po Bebilonie znów było tak samo a że w pewnym momencie zabrakło mi kasy to kupiłam Bebiko i do tej pory jesteśmy na nim :-). Powiem Ci, że i w bebiku i w bebilonie są te same składnieki i praktycznie się nie różnią. Tylko w Bebilonie jest te immunofirtis i ładne opakowanie :-). A cena dość wysoka. Nie masz się czym przejmować bo dajesz Natankowi wszystko co najlepsze :-). Agatko moja nie znosi butów :-D. Jest ryk niesamowity przy ubieranie. Moja śpi sobie, potem deser i spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i Karolinko jeśli miałabym więcej pieniążków a wiedziałabym, że Zuzia dobrze toleruje mleczko to bym nie zmieniła Bebika na Bebilon. Ja musiałam z konieczności, ale nie było poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko ja daję małej jedną kroplę witaminy D3 (ale jak będziemy na szczepieniu po roczku to zapytam się co i jak z tym ciemiączkiem) i witaminę C 8 kropli za względu na ząbkowanie a jak jest spokój to 5 kropli. Dziś dostałam jeszcze multiwitaminę 1x4 krople. A tak to podaję ten tran jeszcze. Ale piszę na raty :-). Skleroza nie boli :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaję Nestle Nan Active 3. Co do Bebiko, to nie jestem przekonana, a Bebilonu nigdy nie próbowaliśmy. A- dziewczyny Jeremi od kilku dni stoi, wiem ze niektóre dzieci już chodzą, ale ja się cieszę z tego stania bez podpierania:)No:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko mam tylko pytanie czy konsultowałaś z lekarzem podawanie tranu i wit D3??? na opakowaniu jest bardzo wyraźnie napisane (chyba masz ten mollers, jeśli się nie mylę) że jednoczesne przyjmowanie tranu i wit D3 należy skonsultować. przecież tran zawiera naturalną wit D, bardzo dobrze przysfajalną! dużo lepiej niż ten cały vigantol, czy też devikap. ja jak tylko zacznę dawać tran (w niedzielę jeszcze raz testuję) to odstawię D3. uważam że nie ma co przesadzać z tą witaminą. co do innych witaminek to Franek dostaje wit C i vigantol. poza tym 2,5 ml wapna. i to wsyztsko :) Jokasto gratuluję stania małego :) Franio jeszcze nie stoi, tzn czasem stanie ale zwykle po chwili leci na pupkę, tzn delikatnie się osuwa bo wie że jak pacnie to pupa boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko dobrze że Agatka na to uwagę zwróciła!!!!!!!!!!!! Mnie pediatra powiedziała że jak chcę małemu dawać ten tran to mam przerwać podawanie wit, D bo to by było stanowczo za dużo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, że nie konsultowałam tego z lekarzem. Bardzo dziękuję Wam dziewczyny, że mi doradzacie :-). Od jutra koniec z podawaniem witaminy D3 bo dziś sprawdzałam te ciemiączko i jest praktycznie nie wyczuwalne. Ja idę już spać. Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko nam lekarz pediatra kazała odstawić całkowicie witaminę d3 jak ciemiączko miało ok 1 cm, stwierdziła że za szybko się zmniejsza. Od 4 miesiąca życia Robert wogóle nie dostaje tej witaminy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dziewczyny, a szczepicie maluchy na OSPĘ wietrzną? Wiem, ze po 9m-cu już można na to szczepi?ć My jeśli chcemy mozemy Natana zaszczepić bezpłatnie tak jak na pneumokoki itp... Pediatra ostatnio mówiła żeby po urodzinkach przyjsć na to szczepienie, ale nie mam zdania na ten temat :o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! ale dziś śliczna pogoda!!! słonko świeci jak oszalałe i mróz jest :) rano -4 stopnie były! i kałuże nam pozamarzały i śliczny szron na drzewach i trawie i w ogóle bajkowo było :) mały wstał znów o 5, ale tym razem w nocy spał ślicznie! tylko raz o 24 obudził się, dałam pić i spał dalej właśnie do 5. nakarmiłam go (jakimś cudem zjadł mamine mleczko bez kręcenia nosem :) ) i o 7 już na spacerku byliśmy :) chodziliśmy dłuuuuugo bo dopiero o 9.30 do domu zawędrowaliśmy, ale było tak pięknie :) zjadł śniadanko i poszedł teraz spać :) kochane maleństwo:) normalnie to słonko było mi potrzebne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) A ja jeszcze tranu nie kupiłam, bo M nie dostał kasy za zlecenie jeszcze i trzeba oszczędzać. Chrzestna Mariki mówiła mi że on podaje małemu tran islandzki i że on tak nie śmierdzi rybą i jest lepszy w smaku. Witaminę D jeszcze podaję małej i cłe lato podawałam. Mój lekarz mówi że 1 kroplę dziennie można dawać do 18 lat, ale to chyba przesada. Agatko przykro mi z powodu teścia. Mój tato kilka lat temu miał też zawał i miał ograniczyć wysiłek i dietę prowadzić i nie palić ale wcale się do tego nie stosuje, nic mu nie idzie przetłumaczyć. Robi w polu, jeździ na rowerze, pali ale ma się całkiem dobrze:) Co do dzieci to niekoniecznie drugie jest odwrotnością pierwszego. Moja siostra ma czwórkę i pierwszą trójkę miała spokojną, porody leciutkie, nocki przespane, jadły pięknie dopiero teraz czwarte jej daje popalić dniami i nocami;) Dunia a Kubuś śpi Ci bez poduszki czy ma podusię? Marika jak mi się czasami budzi w nocy to daję jej swoją poduchę pięknie śpi do rana. Więc może spróbujesz z poduszką, wiem ze to niezbyt zdrowe dla kręgosłupa ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi. A jak to nie pomoże, to probuj innych wariantów, ociepl pokój, moż mu zimno, albo ozięb, daj kaszkę gęściejszą godzine przed snem a potem jeszcze mleko przed zaśnięciem. W końcu musi być jakaś przyczyna tych jego pobudek. Co do mleka to Marika pije bebilon i jej odpowiada więc narazie nie zmieniam, ale wcale nie uważam żeby Bebiko czy inne mleka były gorsze, chyba po prostu płaci sie za nazwę. A buciki Marika nosi i całkiem je lubi a jak jej ostatnio nowe kupiłam to się nimi chwaliła i wystawiała nogę z wózka cioci i wujkowi, zeby jej buciki podziwiali he he. A po domu nosi miękkie trampki bo ona dużo czasu spędza w kuchni przy magnesach a tam zimno od podłogi. Karolinko a co do szczepienia, to się nie zastanawiaj tylko szczep, tym bardziej że za darmo:) Marika mi się drze w kąpieli od kilku dni. Coś sobie umaniła i boi się piecyka gazowego:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas mrozu nie było, ale słoneczko świeci jak oszalałe :-). Ja już posprzątałam i pranie powiesiłam. Mała śpi i mogę w spokoju się umyć i pomalować. U nas nocka tragiczna. Jestem nie wyspana. Mała płakała, spać nie chciała, marudziła i często się budziła. Może to na ten ząbek. Ale nie wiem. Karolinko ja bym też się nie zastanawiała, tylko zaszczepiła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Beatko mi lekarz kazał odstawić wit.D3 jak daję małemu tran!Bo tran zawiera w sobie sporą dawkę wit. D3, a nadmiar tej witaminki też szkodzi! Andzia Ja też nie podawałam małemu wit.D3 dlatego że też miał na nią uczulenie jak tylko podałam krew w kopie, śluz i luźna kopa! Dunia u nas nocki takie jak u Ciebie więc naprawdę nie wiem co z naszymi dzieciaczkami się dzieje!mały śpi tylko dobrze wtedy kiedy np. chodzimy na jakąś imprezkę do sąsiadów to wtedy nic się nie kręci nic się nie wierci nie płacze przez sen normalnie przesypia noc wstając tylko 2 razy na jedzionko!a tak co noc mamy dosłownie "cyrk"! lece bo mały już płacze na spanie!! Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Natanka Do zabawy mnóstwa siły, Żeby każdy dzień był miły, Pełen śmiechu i radości, Stu urodzinowych gości, Aut, klocków i pluszaków, Stu prezentów, stu buziaków, Zdrowia szczęścia i słodyczy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko dla Natanka w tak szczególnym i ważnym dniu jakim są 1 urodzinki moc zdrówka przede wszystkim bo resztę to on już ma;):):) Natanku wszystkiego NAJ naj NAJ najlepszego 100lat :) dziś urodził się też inny zaduszek mój mąż:):):) kończy 31latek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko dla Natanka w tak szczególnym i ważnym dniu jakim są 1 urodzinki moc zdrówka przede wszystkim bo resztę to on już ma;):):) Natanku wszystkiego NAJ naj NAJ najlepszego 100lat :) dziś urodził się też inny zaduszek mój mąż:):):) kończy 31latek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem przeziębiona :-(. Mam tylko nadzieję, że Zuzia się nie zarazi. Dziś tak jak ostatnio u Duni synka Zuzia miała suchutki pampers, ale dałam jej pić i potem mleko i pampers mokry. Nocka o wiele lepsza. Mała tylko raz się obudziła na picie, ale mimo to wstała o 6.20. U nas na dworze rano było -2 stopnie i szron na dachach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej:) Naaaaajlepszego dla Natanka, przede wszystkim zdrówka🌼:) U mnie nie wiem ile stopni, byłam na 6;30 w kościele, potem cmentarz, zimno jak zimie, co najmniej. A gdzie moja piękna, złota jesień?:( M pojechał z małą do rodziców, ja jadę zaraz do moich dziadków. Nie wiem, w co się ubrać, żeby nie zamarznąć:/ Co do butów, Blanka nie ubierze żadnych, oprócz prostych baletek na rzepkę. Wiec jeździ poprzykrywana kocykiem, kombinezon ma z zabudowanymi stopami. Nie mam pojęcia, jak ona sobie wyobraża spacery, gdy już będzie wolała chodzić niż siedzieć:P Ja małej nie podaję żadnych leków ani witamin, jak ma katarek to sól morska, jak wyjdzie jakieś uczulenie to wapno. Poza tym nic. Ale jak was czytam, tran, wit C, viganol, cebion, wapno... Serio myślicie, że to jest konieczne? Wolę dać większą dawkę owoców, niż faszerować suplementami, no ale... Nie konsultowałam tego z lekarzem, cebion przepisała mi na pierwszej wizycie, podawałam regularnie, potem sporadycznie, teraz wcale. Poza nim nigdy nie wspomniała nawet o żadnych witaminach, chyba że przy chorobie (aa, i wit D podawałam prawie 10 miesięcy). Jak dobrze pójdzie, to dopiero w styczniu na szczepienie pójdziemy, wcześniej się nie wybieram. Myślicie, że dodatkowe witaminy są konieczne dla zdrowego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! u nas też zimno strasznie, ale znów słoneczko świeci i jest przepięknie :) my o 8 pojechaliśmy we trójkę na cmentarz do szwagra. teraz ja z małym jestem w domu a R pojechał na wieś do rodziców. wróci pewnie wieczorem. i to koniec moich wojarzy na ten rok. niestety ani u siostry ani u dziadka nie dam rady być :( może jak pojadę do Poznania to sie wybierzemy. pamiętam jak równo rok temu wsiadałam w pociąg i z brzuszyskiem jechałam do mamy :) a potem do babci. to były czasy :) teraz już niestety nie mogę tak sobie wsiąść w pociąg i pojechać....a chcialabym, nie powiem bo juz mi się tęskni. ale mam nadzieję ze mama za tydzień przyjedzie :) a na 11 listopada siostra się zapowiedziala, więc mam miesiąc wizyt :D wczoraj kupiłam bebiko. w końcu stwierdziłam że zaczynam od niego, kiedys już je brał, jest tanie a skład praktycznie taki jak bebilonu, więc kupiłam. dzis dostał 100 ml do popicia po śniadanku. i wiecie co? wypił pięknie! bałam się czy zaakceptuje jego smak ale on tk jakby od zawsze je pił :) pytanko ile mleczka dziennie wypijają wasze dzieciaczki??? u na sodkąd Franek w nocy nie chce mleka tylko picie to jest 1 max 2 razy w nocy mleczko i to koniec! no i ostatnio kaszka mleczno-ryżowa wieczorem na kolację. sto lat dla Natanka!!!! dużo zdrówka, uśmiechów i radości :D :D :D Kajtoch ja daję młodemu wit C ale nie w kropelkach czy coś tylko naturalną, sproszkowaną acerolę. dużo lepiej się wchłania od takiej kropelkowej a działa cuda! ja zawsze we wrześniu (od przynajmniej 7 lat) byłam chora a teraz nic! co więcej teraz podczas przeprowadzki biegałam po schodach w te i spowrotem, wychodziłam spocona na wiatr, deszcz i nic! kompletnie! nawet mi opryszczka nie wyskoczyła na ustach a wyskakuje jak tylko jestem bardziej zmęczona czy jak troszkę zmarznę. mam nadzieję że i na frania tak działa :) a co do warzyw i owoców. hmmmm tylko teraz nie ma ich zbyt dużo. jakie owoce mogę mu dać? jabłko, banana, pomarańcze i to praktycznie koniec! latem były malinki, jagody, brzoskwinie, gruszki, nawet poziomki jadł! a teraz nie ma za bardzo czym urozmaicać. a moje małe odkąd nauczyło się przeżuwać nie chce slyszeć o słoikowych deserach! nawet jak mu dam deserek z pokruszonym biszkoptem to pluje! woli owoce w całości :) więc do wiosny a właściwie lata mamy utrudniony dostęp do dobrych owoców i ja myślę że w tym okresie warto suplementować sie witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dziękuję Wam bardzo !! :) w imieniu Natanka i swoim :P ...ale ten czas zleciał... w zeszłym roku o tej porze to już 2h rodziłam :D:D:D Duniu no to 100lat dla Twojego męża, a podobno dobrzy ludzie się rodzą tego 1-szego listopada :P ile w tym prawdy :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
No i wpiszę w tabelkę, że mój synek ma już roczek ... Nie wiem ile waży i ile mierzy dokładnie, ale wpiszę mu te 12m-cy :D nick ..............imię..........data ur....waga...wzrost..ząbki..wiek Elmirka...........Aleks...........19.10....9000...76.... .....8.......11m KaroLinka........Natan........1.11......11,0......84.... ...6.......12m happymama......Zuzia.........3.11......10kg.....79...... ..7.......11,5 m Ann 31............Alicja.........6.11......9000.....77........6. ......11,5 m Beata1987.......Zuzia.........14.11.....9800.....74..... ..5.......11m1t kaaczuuchaa....Damian......15.11.....9000......73....... 6......11m1d Marta1983....... Robert...... 16.11.....8700.....68.......2.......11m Jokasta...........Jeremi ......19.11.... 8900......72?......8.......11 m **ewelka**........Wiktoria....21.11.....9,5.......89.... ..11......11m5d kajtoch...........Blanka.......27.11.....11,6......83... ....2.......10,5m pingusia_22......Marika......27.11.....8100......76..... .4.........11 m Nika 33........Weronika.....27.11....10,3......ok80.......0...... ..10,5 Małgorzata.......Julek...... 28.11.... ok9,5... ok80....... 8.......10,5 mała_agatka....Franek.......3.12.........?........79.... ....2......10,5m dunia27.......Kubuś..........4.12......ok9.850.....85... ....6........10,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natanku wszystkiego najlepszego! Piękna magiczna data narodzin. A w Trójmieście dziś było słonecznie i ciepło. A nasze noce straszne, Jeremi płacze po kilka godzin- jakieś tylne zęby mu wychodzą dwa naraz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Jeszcze raz dziękuję dziewczynki :) Jokasto - współczuję tych nocek nieprzespanych... ehh te zęby Po cmentarzu przyszliśmy do moich rodziców i zostajemy tu na razie, bo mój tata najprawdopodobniej jutro idzie do szpitala na operacje przepukliny... uciska mu ona na jakiś nerw, rdzeń czy coś i już ledwo chodzi, bez leków przeciwbólowych nie daje rady, a tak normalnie to przecież młody, zdrowy i aktywny facet. Łukasz będzie go jutro woził po badaniach i zobaczymy. Potem ewentualnie moją mame do szpitala, bo mama nie ma prawka... Ehhh. Mieliśmy wszyscy jechać na wszystkich świętych do Radomia (tam dużo rodziny), ale tata nie dał rady i nie wyszło. Z drugiej strojny dobrze, bo zwlekał z operacją - nie wiem czemu :o Jest tu mój aparat więc porobie jakieś fotki i jutro Wam wyślę świeże... z roczku nie mam, bo robimy go jednak 14-tego :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtoch ja podaję małej te witaminki bo mi często choruje. I wolę zabezpieczać niż potem leczyć. A poza tym ja uważam, że one są konieczne dla prawidłowego rozwoju. A teraz gdy ząbki idą to tym bardziej. Agatko i z tymi owocami to problem bo ja teraz małej kupuję słoiczki bo ile można dawać jabłko czy gruszkę. A ja czytałam, że nie można przekraczać dziennej dawki owoców czyli 150 ml a przecież duży słoiczek ma 190 ml i moja umie je zjeść. Teraz jest strajk z jedzeniem, ale to przez ząbki albo gardło się zaczyna. My byliśmy w trójkę na cmentarzu, Mała sobie spała, a mi było bardzo zimno mimo że miałam skarpety frotowe :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko moja wypija tak tylko 400 ml mleka. Ale jeszcze danonka i jajeczko dostaje i rybkę dwa razy w tyg więc ok. Jeszcze mam zamiar ser biały wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×