Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

mother dziękuję za zainteresowanie :) biorę caly czas feminatal i wapno piję, o tego merz special na wlosy. więc witaminek masę mam :) staram się jeść jak najwięcej warzyw tych ktorych mogę, czyli marchwi, buraka, ziemniaka i pietruszki (inne albo wywołują alergie jak seler, por czy ogorek, albo nie próbowałam bo czekam na własne, jak pomidor) no i owoce - banan czy jabłko. zaraz będzie lato to i warzyw więcej - kalafiorki, ogorki (być może uczula nawóz a nie ogórek), rzodkiewki, sałata i owoce maliny, truskawki, jagody...więc i wybór większy będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mother może faktycznie to te piersi bo ja też o tym czytałam i może twój należy do tej grupy ludzi u których wygląd piersi po porodzie a zwłaszcza ich wielkość i fak karmienia piersi wpływają na życie erotyczne. A poza tym był o tym temat w rozmowach w toku. Wiesz mojego nie stać aby płacić 1000 zł bo na miesiąc mamy 1800. A twój jaka ma specjalizację lekarską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tu widać że nawet baby potrafią być egoistyczne i kasa dla nich najważniejsza :-(. A dobro dziecka jest na drugim miejscu. No niestety tak jest :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś jako pierwsza rozpczynająca dzisiejszy dzionek na topiku proponują już tematy bezdradzieckie:P :D --Zejdźmy już z mother bo dziewczyna ma na pewno dość porad i tego tematu;):D a u mnie wczoraj szok!!! jak to zwykle często dość ok 17-18 wychodziliśmy z małżowinkiem na piwko do brata męża i jego żonki,bliziutko nas mieszkają:) no a małego zostawiam też jak zwykle mamie bo ona ma na jego punkcie hopla i potrafi się z nim świetnie bawić i w ogóle:) no a wracamy zwykle ok 21 czasem po trochę,wtedy mały śpi już zwykle od 19 a przychodząc biorę go śpiącego już na amen do naszego łózka i karmię na śpiocha i odkładam do łóżeczka. I tak wczoraj godzina przed 21szą dzwoni mama do mnie to ja już wystraszona bo nigdy nie dzwoniła i mówi że w chwili szybko dzwoni bo mały obudził się z piskiem i nie idzie go uspokoić ani też odłożyć bo jeszcze gorzej jakby kto go ze skóry obdzierał ani też pić ani jeść odkąd wyszliśmy a była 17tyle czasu nic nie dał nawet smoka butli wsadzić bo go to jeszcze bardziej rozjuszało i jakiś rozpalony troche więc ja w nogi porwałam torebke,kurtke w biegu i biegiem z mężem do domu aż mnie gardło rozbolało tak się nałykałam zimnego powietrza.Wpadliśmy to mały na rękach mamie przysypiał na chwilę że się jakoś uspokoił.Wzięłam go do łózka,odrazu się wywalił 120ml picia i uchachany,rozbawiony nic mu nie dolega ale doszliśmy z mężem że to wszystko pewnie dlatego że już starszy,rozumie więcej i już bez nas w innym miejscu nie pasuje mu i stąd taka reakcja:O dziś wreszcie bezwietrzny dzionek super słoneczny bo 3dni pod rząd mało łba nie urwało więc za niedługo idziemy na długaśny spacerek my i szwagierka ze swoją córcią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, to poszalejecie, a Robercik z Wami :P, no chyba, że jakiś romantic sam na sam :) JASIULA spał wczoraj w dzień tylko dwa razy, raz 20 min i raz 30 min, czyli w sumie 50 minut na cały dzień. A po godzinie snu obudził się z płaczem i musiałam Go utulić na rękach chwilę i dopiero jak położyłam, to znów usnął. I noc zarwana, o do 3 w nocy wstawałam do niego co pół godziny, a o 3.00 wstał i sonbie adał jak najęty, usnął dopiero o 4.00. To chyba po wczorajszym pobycie z drugą babcią bez nikogo z domowników. U nas podobnie jak u Duni! Wczoraj byliśmy z A zadbać o swoje zdrowie, a mianowicie o zęby i chcąc nie chcąc musieliśmy zostawić Janulka z drugą babcią (czyt. moją teściową), wracamy, a ona mówi:\" Był grzeczny, wcale nie płakał, ale jakiś taki słaby jest, wiesz... ma już prawie 6 miesięcy, ale sam jeszcze nie potrafi usiąść!\" Dziewczyny, myślałam, że jebnę, szczególnie, jak jej tłumaczyłam, że za wcześnie na samodzielne siadanie i siedzenie, a ona, że lepiej wie, bo sama 5 dzieci swoich wychowała i wnusię ( 1,5 roku) i Jasiek już powinien sam siedzieć i koniec! No masakra. A ja przez to męczyłam się całą noc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta wszystkiego naj naj z okazji roczniczki pierwszej:) :P moc takich kolejnych i następnych w zdrowiu i szczęściu:) anabelko nie skomentuje teściowej:O apropo siadania dziecka lub inaczej sadzania to pokazałabym Wam profil jedej dziewczyny na NK żebyście zobaczyły co robi na zdjęciu z 4miesięcznym dzieckiem:O załamka normalnie a ja ze szwagierką nie możemy się nadziwić jej głupocie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki-bo widzę,że rozmawiacie o ilości alimentów.mój o dziwo chce się dogadać i przysyłać kasę-pytanie brzmi-ile?nie zarabia tam kokosów bo 1600zł i w sumie nie ma opłat za mieszkanie-no coś tam płaci siostrze,ale musi mieć też na przejazdy do pracy.świnia nie będę i nie pozbędę go środków do życia,ale nie wiem jaką kwotę zaproponować. Na bank siostra będzie oponowała żeby mi mało dawał :/ jak to jest u tych, które się orientują?dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mój jest zębologiem dla najmłodszych łącznie noworodków i takich co jeszcze zębów nie mają a już próchnica je zżera, więc kokosów na tym nie zarabia zwłaszcza że szkoda mu tych biednych matek jeszcze biedniejszych dzieci, jego eks wyliczyła że utzrymanie 8-9 latka kosztuje ją miesięcznie 3000!!!! i żądała 1500 jako że P ma narazie straty w dochodzie obniżyli mu na 1000 :(, sąd stwierdził że jako lekarz może sobie dorobić, a że ja nie pracowałam bo miałam rodzić to sąd że przecież pójdę zaraz do pracy i nasze dochody wzrosną to będzie z czego płacić grunt że mamy komornika na głowie bo raz się spóźnilimy z zapłatą, plus gigantyczne kredyty za mieszkanie i auto i właściwie jesteśmy bez kasy jeszcze tylko 29 lat i spłacimy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczucha myślę że powinnaś podliczyć realne koszty utrzymania, czyli jak jesteś tylko z dzieckiem to rachunki czynsz i takie podobne dzielisz na 2 łącznie ze śmieciami i brudną wodą, potem weż przeciętny koszt ubranek pieluch jedzenia dla bobasa dolicz ewentualną nianie czy lekarza, również planowane wakacje i jak otrzymasz już konkretną sumkę połowę żądaj od męża, zawsze dostaniesz mniej ale będziesz umiała obronić swoje wydatki, bo prąd i woda to też koszt utrzymania dziecka:) w końcu ją kąpiesz i pierzesz i prasujesz ubranka, małe dziecko szybko rośnie i często kupujesz ubranka, leki też przecież kosztują a nigdy nie wiesz czy nie będzie chorować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej:) u nas mały wielki sukces, Kicia się na brzuch dwa razy wczoraj wieczorem przewróciła:D wasze maluszki się już turlają, więc to niby nic takiego, ale ona ma 5.5 miesiąca, i już myślałam, że wcześniej będzie chodzić niż się przewracać:P dumna jestem, no;) Anabelko, nie zwracaj uwagi na to, co mówi teściowa, miała swoje dzieci to je wychowywała jak chciała, Jasio jest Twój i sam zdecyduje, kiedy ma siedzieć, nic na siłę, zresztą nie wile jest listopadowych bobasów, które samodzielnie siedzą, a Jaś jest przecież z grudnia. Ale ja wiem, że wszyscy są mądrzy, tylko nie rodzicielki;) Mother, ośmiolatek potrzebuje 3 tysięcy?! Ja nie wiem, w co takie dziecko musiałoby się ubierać, co jeść i czym się bawić, żeby być w stanie taką kasę jakoś wydać w ciągu miesiąca:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mother to jest prawda z tymi sądami bo u nas tak samo było i sąd stwierdził że ja w ciąży moge iść do pracy a matka tamtej dziewczynki nie bo coś. Oni są śmieszni bo kto przyjmie do roboty kobietę w ciąży. Napewno aż 3 tyś nie idzie na wychowanie już tak dużego dziecka bo chyba że jedzą te pieniądze :-) Kaczucha jak mojemu przyznawali alimenty to był sam i w tamtym momencie zarabiał 900 zł i dostał 250 zł alimentów. więc jeśli tak to twój 400 może dać jak nic i poza tym na ciebie też powinien płacić. Chodź ty z tego co pamiętam to pracujesz ale tylko 4 godz dziennie więc myślę że mniej niż 400 nie powinnaś żądać. A moje dziecko wczoraj jadło o 22 i potem o 5 rano ale już koniec spania było niestety :-(. Dziś moja mała kończy 6 miesięcy :-). Anabelko nie słuchaj teściowej bo ona chyba sama nie wie co mówi a za miesiąc to pewnie powinien już chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtoch ja też tak miałam że moja mała dopiero pod koniec 5 miesiąca zaczęła się przewracać na brzuch :-). I też dumna byłam. Kaczucha mother ma rację. Przelicz to wszystko i podziel na 2. Sąd i tak nie przyzna ci tyle alimentów ale warto spróbować. Dziecko kosztuje i twój mąż powinien na niego płacić bo to jego obowiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jejciu dopiero mały poszedł spać. coś go dziś ugryzło od rana, a właściwie od wieczora wczorajszego. zasnął o 20 i o 21 się obudził. myślałam ze głodny bo po kąpieli malo jadł, więc nakarmiłam, odłożyłam do łóżeczka i myć się poszłam. po chwili ryk. R wziął dgo na ręce i nosił dopóki nie przyszłam. dałam jeszcze raz jeść i zasnął, ale ze mną w łóżku. już bała sie go odkładać bo zasypiałam na stojaco. była 22. o 23.30 obudził się na jedzenie i tak wisial na cycku do 4!!! o 5.20 obudził sie na dobre!!! czyli spalam dziś całe 3 godziny :( buuu później o 6.30 jeszcze 20 minut pospaliśmy przy cycusiu. no i teraz zasnął. eh już sama nie wiem. wymyśliłam ze może samo mleczko już mu nie wystarcza, mimo ze jest go dużo. więc wieczorem sinlac podam. nie dużo zobaczymy jak mu zasmakuje. zacznę chyba dawać wieczorem jakieś kaszki bo przecież zaraz wykorkuję bez snu! a już kilka dni lepiej było.... anabelko nie słuchaj teściowej1 moja też mi ciągle truje że mały jeszcze nie siedzi, nie zaczyna raczkowaćC (kurde 5 miesięczne dziecko ma raczkować!!!) nie je ziemniaczka z sosikiem!!!!, nie pije soczków i innych tego typu rzeczy. a no i nie mam małego w dzień spać klaść bo Bartuś nie śpi (syn jej córki - wielki 3,5 letni chłopak!!! i to z nim porównuje 5 miesięcznego Frania :O ). eh ale ja już sie nie przejmuję. kajtoch - no to gratulacje dla małej!!! mi Franio też kilka razy się na brzusio przewrócił, ale potem zapomnial ze umie i dopiero wczoraj znów mu się przypomniało jak obok niego leżała oliwka, on nie mógl jej dosięgnąć więc sie dokulał :D beatko to sto lat dla malutkiej :D :D :D ja na temat alimentów sie nie wypowiem, ale moja mama od ojca powinna na dzieci dostawać po 250 zł na jednego i 250 na drugiego brata. niestety ojciec nie płaci - nigdy nie płacił, więc teraz sprawa u komornika jest. za to moj wujek na swoje dzieciaki ma po 450 zl na jedno przyznane. ja też myślę ze trzeba wszystko przeliczyć i podzielić na pół. no i torszkę wyższą kwotę podać bo sąd zawsze mniej przyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! agatko ja tez chodze na rzesach hehe ale moj plus to to ze kawe moge wypic!!mojemu malemu sie cos porobilo i zastrajkowal od 3dni w lozeczku spi do 2-3 a potem kreci sie jakby ktos go nakrecil!musze go brac do lozka a jak spi z nami to musi ale to poprostu musi macac mnie po buzi on spi i tak se maca!!no oczywisci jak se tak maca to ja wtedy spac nie moge:):):P ale dzis sie wyspalam bo hehehe normalnie sikam jak o tym pisze teraz rano mowi do meza ale maly ladnie w nocy spal mowie chyba juz mu sie znudzilo macanie on mowi uwierz mi nie znudzilo mu sie!! ja mowi jak nie jak mnie nie macal a on mowi ale macal mnie hehehe a o 4.30 maz do pracy wstal i po takim macanku pojechal do roboty pewnie on dzis na rzesach chodzi:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh te baby;) ta matka mojego \"pasierba\" doliczyła wszystko filharmonie, kino nawet popcorn w kinie i napój, do tego tańce judo fortepian harcerstwo origami i Bóg wie co jeszcze grunt że wyszło że dziecko tylko siedzi na zajęciach pozalekcyjnych, nawet policzyła koszt dowozu do szkoły ewentualną nianie choć takowej nie posiadała, więc wyszło że jest biedna i nie ma tyle pieniędzy na syna!!! co do siadania mój jest z października w końcu a nie siedzi! za to coraz lepiej raczkuje więc może pominął w ogóle siedzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj wlasnie chce siedziec sam juz siada we wszystkim co sie tylko da aby sie czegos chwycil i juz siedzi:)ale ja mu jeszcze nie pozwalam:)nawet w siedzonku do jedzenia siedzial tylko chwile porabilam zdjecia i narazie dalej karmimy w lezaczku bo jakos tak jeszcze dla mnie za maly na siedzonko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 Serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajtoch jak masz jeszcze gdzies linka z ta Twoja spacerowka to wez mi wklej bo tamten wczesniejszy sie nie otwiera:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jestem dziwna, ale mnie jej gadanie rusza! Tym bardziej głupie. Do tego wczoraj zapytała dlaczego jeszcze nie staramy się o plany i pozwolenia na budowę? No to jej mówię, że nie mamy jeszcze działki kupionej, poza tym najpierw chcę iść do pracy, a nie teraz się w kredyty wpędzać, bo niewiadomo jak u A z pracą będzie. Oczywiście głupoty gadam, bo później sama się przekonam ile będzie z tymi pozwoleniami i planami łażenia, że w końcu za kilka lat się pobudujemy. No to jej mówię, że trudno, a ona, że znów gadam głupoty, bo jak mój brat zechce wziąć ślub i z żoną zamieszkać w domu moich rodziców, to będziemy się gnietli! Mój brat ma 19 lat, chodzi jeszcze do technikum i żadnej dziewczyny nie ma, a tym bardziej o ślubie nie myśli, a z drugiej strony dlaczego miałby mieszkać w domu moich rodziców! Kurna, mam ochotę tam wcale nie jeździć, bo ona wie wszystko lepiej. Jej drugi syn( młodszy) stara się o pozwolenia i nie może niczego załatwić. I nie może przyjąć do wiadomości tego, że nie załatwi niczego, bo nikt mu nie wyda pozwolenia na budowę domu na działce 12x 100 m. I twierdzi, że my też niczego nie będziemy mogli pozałatwiać. Uhhhh! To się wygadałam. Najgorsze jest to, że strasznie boli mnie głowa pierwszego dnia okresu, odkąd biorę tabsy. Brzuch już teraz nie, ale ta głowa. Chyba jednak trzeba będzie zmienić te tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja uważam, że alimenty powinny wynosić 1000 zł. Po prostu to jest chore, że niektórzy mężczyźni płacą 250 czy 300 zł. A takie tłumaczenia, że sam mnie ma mnie nie przekonują. Jest ojcem to musi się liczyć, że dziecko kosztuje, szukać dodatkowej pracy etc. To tyle. Mother iskierki dla Ci. Marta najlepszego. Pierwsza rocznica ślubu kiedy to było? U nas w sierpniu 7 lat mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelkoo więc łykaj tabsy przed snem,w ten sposób nic nie odczujesz tylko prześpisz;) serio mówię! Aga 26 normalnie mnie rozbawiłaś w głos z tym macaniem:D:D:D:D:P tą spacerówkę jak mówiłam mam podobną do tej która tu wczesniej zamieszczała linka ale to nie była ta spacerówka! wizualnie ta jest gorsza wg mnie. Mała Agatko sfiksowałabym już na amen na Twoim miejscu z tym cyckiem ciagłym,podziwiam wielce !!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny wózek
Mam do sprzedania śliczne ciuszki po mojej córeczce. Rozmiar 8-15 miesięcy. Używane ale w bardzo dobrym stanie bez plam itp. Mam sporo sukienek, których córeczka nie zdążyła założyć a teraz okazały się za krótkie, są tam też bluzeczki z krótkim oraz długim rękawkiem. Rzeczy są z domu, w którym się nie pali i nie ma zwierząt. Mogę wystawić na allegro. Kontakt nutella08@op.pl Proszę link do zdjęć. http://misia1218.fotosik.pl/zdjecia/1.html Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko Jokasto to nie jest tak jak ty myślisz. Bo np jeśli dziewczyna chciała mieć dziecko to mogła no nie wiem zapłodnić się od nieznajomego dawcy a nie specjalnie i potem żądać bóg wie czego. Wiedziała napewno że dziecko kosztuje i była pewna że jak mój nie bedzie płacić to się utrzyma. Teraz mówię o sytuacji mojego Ł. A ty kaczucho jesteś w innej sytuacji bo on odszedł już jak dziecko było a do tego małżeństwem jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za porady.poszperałam w necie i znalazłam info,że sąd przyznaje alimenty w wysokości od 500 do 1000zł. Więc napisałam tej ofierze,że wstępnie możemy się umówić na to 500zł a potem jak mały podrośnie to wydatki wzrosną a tym samym jego alimenty :p na 400zł się zgodził ale nie popuszczę,będzie musiał płacić 500 skoro to jest jego jedyna zobowiązanie wobec syna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałam małemu sinlac :) jadł łyżeczką pięknie! na początku nie bardzo chciał, ale potem się rozpędził że hoho :D :D :D w sumie zjadł troszeczkę, może ze 20 ml, ale super jak na pierwszy raz to i tak chyba za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko ja nie nie mówie o ekstremalnych sytuacjach. I w żadnym razie nie chciałam Ci urazić. Mówię ogólnie o alimentach.Ja sobie nie wyobrazam alimentów w wysokości 500zł, 3000 to my mamy opłat i kredytów. Kaczucha trzymaj się dzielnie kochana i walcz o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....7000.. ..?......6m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7400.. ...72.....6m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....8300... 71.....6 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 7350...........6m12d Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....8900....74....6m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250....7200... 68...... .6m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 7600....76/77...5,5m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.. ...5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7900....67.....5.5m-ca mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 7600.....76.....5m 4d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7200. ..69.....6m kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....6670....70,5. ...4m i17d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6060.... 65....4,5m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5700..........4,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....7300...64, 5. ... 5m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7000 ...72 ....3m20d maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....6800...67. .....5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......6400...ok 69... 5m2d kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....9100... 70......5m lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 7600... ok.73... 5,5m Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..7500... 69.......5m4d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 7800.....69 ...5mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies Hello Ja tylko na sekundę. Amelka nie przybrała ani grama przez 3 tyg. A jak jej raz dziennie podaje sinlac to w tydz 500g nadrobiła. wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×