Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Witam. Duniu ciesze sie z Toba. U nas troche ciezko.Mala na razie z mezem,a od poniedzialku z moja mama zostaje.W pracy mam taki zapieprz,ze masakra.Jak sie okazalo sa straszne zaleglosci do nadrobienia,a jeszcze ja sie ucze.Mam takiego pana milego co mnie szkoli i razem jakos bedziemy konczyc miesiac. :)Ciezko jest,ale przynajmniej nie mam czasu myslec jak tam moje malenstwo.wczoraj była strasznie maruna ,mąz mówił,ze tragedia,jak nigdy i myslelismy może że to dlatego,że pierwszy dzień beze mnie,ale dzisiaj juz kochaniutkie,grzeczniutkie dziecko było,także może wczoraj po prostu miała gorszy dzień. Niby cieżko jest zostawić dziecko takie małe to fakt,ale powiem Wam że troche jakbym odżyła.Bo to trzeba się ładnie ubrać,umalowac z ludzmi spotykac,telefony,praca ,kontakty.Troche teraz poczułam,że jednak mi tego brakowało.A jeszcze się pochwale,ze dostałam taki swój bardzo ładny pokój w pracy,świeżo po remoncie i z nowym wystrojem i całym sprzetem,naprawdę super ,aż się chce pracować :) Spadam bo kąpanie zaraz,pozdrawiam,bayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dzieczyny Powiedzcie mi, jakie kupki miały wasze dzieciaki po kaszce sinlac..i to się na wodzie robi prawda? Z tego co czytałam to jest dla alergików, więc chyba zadne wasze malenstwo nie miało po niej reakcji alergicznej? My od 3 dni jesteśmy na Nutramigenie i Melcia ma narezie alergie na wszystko co sprobowałam poza dynia z ziemniakami..przez ostatnie 3 tyg nie przybrała ani grama i bardzo mnie to martwi..chciałabym je podać sinlac..chyba nie zaszkodzi? A panel pediatryczny o ktorym pisalam nie jest refundowany przez NFZ..masakra 180zł DUNIA strasznie sie ciesze, ze maleństwo ma sie lepiej..a Ci lekarze..szkoda gadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula moj maly jest rowniez bardzo duzym alergikiem i wiekszosc rzeczy go uczula!!sinlack nie uczulal u nasl!mozesz sprobowa jeszcze kleiku ryzowego skora Twoj skarb jest na nutramigenie!mozesz podac rozniez jakis obiadek a jesli ma uczulenie na jakis skladnik np. marchewke to ugotuj samodzielnie zupke np. z samego ziemniaczka. u nas narazie idzie sam ziemniaczek i marchewka na brokule uczulenia dostal.w soboete konczu pol roczku wiec dostanie miesko z kroliczka:) Hyyy zaskoczylas mnie ze nie jest refundowane przez NFZ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ale pisze z malym na kolanach!dzis jest okropnie placzacy:(calutki dzien na raczkach w nocy tez musialam go wziac do lozka i spal ze mna mocno przytulony bo inaczej sie krecil wiercil! zoladek boli mnie calutki dzien ale juz ciut lepiej po tych lekach no ale kazali mi ograniczyc dzwiganie do minimum ale jak to zrobic skoro calutki dzien musze targac prawie 8kg klocka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczula ja tez marchewka..nie mam dostepu do sprawdzonych warzyw (zeby wiedziec na czym rosly) i lekarka polecila mi narazie stosowac tylko sloiczki bo moze sie uczulic na to na czym rosly warzywka... Dzis dalam indyka..i jeszcze nie ma reakcji ;) W wiekszości sloiczkow jarzynowych jest marchewka - wrrr i nie ma jak eksperymentowac... I jak kupa po tym sinlacu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też dzień na plus! zgodzili się ochrzcić dziecko!!! ponieważ mamy trochę skomplikowaną sytuację rodzinną, bo P jest po rozwodzie i papiery są w sądzie metropolitalnym o unieważnienie, więc zgodził się bo nie ma innego wyjścia:) tak więc impreza 21 czerwca:) była teściowa wrrrrr.... kupiła znów ciastka a tam jak wół że na mleku, a ona ale przecież to tylko trochę to nie zaszkodzi:( nie wiem czy udaje czy rzeczywiście taka ograniczona, przywiozła rybę po grecku, od razu pytam seler jest? no jest! a mówiłam że mały ma alergię, i nic jak grochem o ścianę , bo to przecież tylko troszkę, a kanapki nadal z masłem robi!!! my też musimy spróbować ten sinlac, bo wszystko już nie smakuje, kaszką dziś rzygał, jak ja mam podawać glutem jak mi dziecko nic nie je? Kasiula a jak się u Was objawiają alergie? próbowałaś zwykłą bezmleczną kaszkę ryżową bezsmakową? u nas w końcu po niej było dobrze z brzuszkiem, ale mały nie lubi konsystencji i ciężko mu wchodzi, a próbowałaś samodzielnie ugotować marchewkę? są sklepy z ekologiczną żywnością może tam spróbować? Dunia super że jest dobrze cieszymy się wszyscy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula ja daję małej kaszkę sinlak i nie ma reakcji alergicznej. Jeśli chodzi o kupy to nie napisze jakie są po kaszce bo nie da się tego powiedzieć bo u nas to zależy od tego czy był owoc czy nie i czy coś rozwolniło czy nie. Moja ma alergie na jabłko i morele bo dziś jej ją podałam i krostki od razu wyszły więc to idzie w odstawkę. A najgorsze jest to że w dużo różnych produktów jest jabłko lub sok jabłkowy. Np mała tolerowała brzoskwinie ale krostki wychodziły bo tam jest sok jabłkowy. Muszę zobaczyć czy w brzoskwini z hippa jest tam ten sok. My jesteśmy na marchwi z ryżem i chciałaby w końcu przejść na marchew z ziemniakiem ale muszę jeszcze owoce spróbować czyli gruszkę a potem jeszcze marchew z ziemniakiem i cielęcinką. Moja mała miała dziś zły dzien bo spała tylko 2 razy po pół godz i jk nie spała to marudziła.I jeszcze mi nie śpi teraz tylko próbuje zasnąć. Ale marnie jej to idzie. Musiałam kase pożyczyć bo jak dzwoniłam to wypłata na konto miała być dziś to ja i tak po weekendzie dopiero będę mieć na koncie. A reszte niby 20 go. no zobaczymy czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. w makro można kupić eko warzywa. u nas zazwyczaj są takie oliwkowe kupki także po sinlac była taka ale ostatnio parę dni robi mi taką żółto-pomarańczowo-na początku jest ciut oliwkowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko jak mala ma skaze bialkowa chyba pisalas wczesniej ze ma cos mi sie wydaje nie mozesz podac cieleciny:)szukaj krolika indyczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już ważę 54,8 :-). Jeszcze tylko 2,8 :-). Duniu cieszę się że wszystko się wyjaśniło a lekarze to nie mają wogóle serca do ludzi. Taka jest prawda. Ale nie ma się co dziwić bo ja mam w rodzinie osoby króre nie mają serca. Teraz mi się przypomniało ale nie będę pisać bo nie chcę was zanudzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dunia - jak ja leżałam w szpitalu z małym to różne cyrki widziałam... Jak pomylili leki i dali mojemu Natanowi od innego dziecka i wymiotował albo jak na obchodzie rano nikt nic nie wiedział, bo nikt nie zaglądał w wyniki badań myśląc, że ktoś inny to zrobił i każdy Yyyy, Yyyy. Myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy, ale to co opisujesz to kolejny szok! Słów brak... niepotrzebnie się stresowałaś, a to co wypłakałaś to Twoje. Nie chciałam nic pisać, ale jak tylko informowałaś, że musisz robić na nowo badania usg itp, bo uznawane jest tylko takie i srakie, a Twoje nie ważne to WIEDZIAŁAM, że będzie dobrze :) Cieszę się razem z Tobą :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Agnieszko lekarz powiedział że mała ma atopowe zapalenie skóry ale bebiko nie sprawia że krostki ma. Ale zobaczymy co powie bo mamy 25 maja szczepienie. Dobrze ze mi kochana piszesz bo j bym jej podała i byłoby. Jestem jeszcze głupia z tego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelka ma AZS i uczulenie objawia sie wysypka na buzi dekolcie i odrazu robia sie z tego plamy a potem ranki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak moja mała ma uczulenie na morele bo ma całą buzie i trochę dekoldu wysypaną krostkami. A poza tym ta morela nie rozluźniła jej kupki za bardzo. Muszę zobaczyć jak zrobić jej po domowemu brzoskwinie ale bez soku jabłkowego. A jutro sprawdzę gruszkę bo te krostki muszą przejść. A jak gruszka bedzie ok to zaczynam dawać marchewkę z ziemniakiem. Moja mała poszła spać wczoraj o 21.30 a wstała o 5.15 :-(. Jestem wogóle nie wyspana bo znów w nocy wstaje na jedzenie. No ale co zrobić. A teraz mała sobie śpi.Ale i tak dość długo się męczyła aby zasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm z Waszych opisów AZS wygląda nieciekawie a jakiś tu pediatra(bo u nas ich kilka) stwierdził,że Kubuś poza skazą ma i AZS ale jakoś nie wydaje mi się bo krostki jak mu wysypie trochę to tylko na buzi zwł.z boku skronie,policzki a reszta jego ciałka to krostek jakichkolwiek od urodzenia jeszcze nie widziała więc nie sądzę żeby miał to AZS tym bardziej,że od ok3tyg. piorę jego wszystkie ubranka już tylko w naszym proszku a płuczę w płynie Dzidziusia ze względu tylko że kocham się w tym zapachu i lubię jak i moje ubrania tym pachną:P :D i właśnie mowa o krosteczkach- wczoraj Kubuś pojadł deserku BANANY,JABŁKA,MORELE i dziś właśnie na skroni kilka krosteczek się pojawiło ale minimalnie i tak cholernie mu to smakuje zwł.ten smak że nie będę mu odstawiała :) tak więc albo banan albo jabłko cholera sama nie wiem bo kaszkę bananową już jadł do skończenia paczki,teraz kończy brzoskwiniową i reakcji alerg.nie było:O teraz spróbujemy jabłkowej:) trzeba urozmaicać dziecku smaki nie? A z cielęcinką tak jak Aga26 mówi i ja od niej się dowiedziałam że dla skazowców zakazana:P nie miałam pojęcia no ale jeszcze mięska nie zaczęłam wprowadzać jak narazie ale króliczka mam załatwionego od teściów sąsiadow ze wsi kiedy tylko powiem że trzeba to będzie:) tylko nie wiem kiedy by mięsko zacząć dawać ????????????? 4ego maja Kubcio skończył 5miesięcy czyli 3dni temu a pediatrka jedna z wielu :P mówiła że ze wzgl.na skazę mięsko później zacząć dobrze po 6tym miesiacu dopiero:O co Wy na to??? bo wydaje mi się żeby może najpierw wszelkie zupki i obiadki bezmięsne popróbować a z tych to jedliśmy już ziemniaczka z brokółkami i ziemniaczka ze szpinakiem ale ten ost.był nie zjadliwy bo cala byłam zapluta i sysko do okoła:D Karolinko i reszta dla Was za pociechę 👄👄 👄 serdecznie cieplutko dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj pytam już od dawna! Czy wszystkie szkrabiki też jak moj Kubalek tak ostatnio ciężko zasypiają ????????:Orety nie wiem co to sie dzieje tak ciężko maruda usypia,że się nie raz gotuję:O co to jest i jaka przyczyna???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu w dzien zasypianie to u nas to płacz i marudzenie i tak było nawet teraz. na noc jest lepiej. Z tego co wiem to AZS to to samo co skaza białkowa.mOJA MAŁA LADA dzien konczy 6 miesiecy a jeszcze mieska nie jadła bo musze owoli eliminowac produkty uczulajace.moja ktostki ma przewaznie na brodzie, pod oczami, za uszami i na policzkach.oto fajna strona o tym http://atopowe-zapalenie.witryna.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze na tej stronie duzo dowiesz sie o AZS jak kupi sie ksiazke. Jak dobrze pamietam to synka Agnieszki tez uczula jabłko i moja tez wiec moze twojego rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam🌻 mowie wam \"czas ząbek\"jest dla mojego straszny:(marudzi okropnie a moja doktorka mnie pcieszyla ze na te dolne mniejsze i tak dzieci mniej marudza gorzej jest z tymi wiekszymi zabkami ulala:( Dunia u nas AZS pokazuje sie tylko na buzce!u tak malych dzieci zwlaszcza sa to okolice buzi lub ramionek! Miesko najlepiej wprowadzac jak malec skonczy 6 miesiecya przede wszystkim u alergikow!my mamy juz zakupionego krolika i w niedziele bedziemy probowali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! co do usypiania to mój maluch znacznie mniej śpi w dzień od jakiś 4 dni. zawsze spal po 6 godzin łącznie a teraz jak śpi 2-3 to jestem szczęśliwa. tylko ze on marudny jest o swoich stałych porach snu, ale zasnąć nie może. dziś już lepiej z tą pogodą to może wyjdziemy na spacer, bo tak to tragedia!!! rano położyłam malucha na kocu na łóżku i tak się bawił, przekręcał, skakał a ja usiadłam do śniadanka. za każdym razem jak się przekręci to trzeba do niego podejść i mu pogratulować bo inaczej pisk :P więc podchodziłam ,tarmosiłam i odchodzilam. w końcu się zmęczył, zjadł i poszedł spać na balkon :D ja jeszcze nic nowego nie daję. czekam jeszcze miesiąc i dopiero wtedy mam zacząć nowości wprowadzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas Jasio dorośleje, już w dzień tylko dwie drzemki pólgodzinne i jedna dwugodzinna. Pięć razy mleczko( w tym raz kaszka i raz kleik) i raz zupka albo deserek. Poza tym stał się jakiś taki weselszy, radośniejszy, bardziej samodzielny ( sam się bawi, gada do siebie, zaczepia). Od 4 dni dzień wygląda tak: 5.00 mleczko i sen 3 godziny 8.00 mleczko 11.00 zupka lub deserek i sen 30 minut 14.00 kaszka malinowo- ryżowa i sen do dwóch godzin 17.00 mleczko 19.00 sen 30 minut 20.00 kąpiel, kleik i spanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wasze szkraby śpią !! Amelka jak ma 2 drzemki po 30 min na cały dzień to jestem szczęśliwa. Z mięskiem tez radze poczekać do 6mc. Nam po indyczku wyszkoczyły krosteczki za uszami ;( (podałam jak miała 6mc i 5dni) Dałam sinlac i strasznie sie krzywiła..ale jak łyżeczka zaczeła imitować samolocik to zjadła 50ml ;) Ja trafiłam na fajną stronkę dla alergików http://www.pfm.pl/u235/navi/199947 o żywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Mój mały je wszystko jak leci. Próbował już chyba wszystkich owoców jakie są możliwe dla dzieci w jego wieku, to samo te dania, obiadki i zupki w słoiczkach. Zajadał już i królika i kurczaka i inne mięsko w słoiczkach. Bardzo to lubi !! Nic go nigdy nie uczuliło !! ...więc ta jego niepotwierdzona jeszcze alergia to chyba będzie raczej na jakieś pyłki i tego typu ciulstewka :o Może nawet na sierść psa, bo wtedy ten atak kaszlu był po wizycie u teściów, a oni mają pieska. No, a teraz jak podaje to Calcium i Clamastinum czy jakoś tak :P to cisza z kaszlem :) Dziewczyny .... pójdę dziś do Rossmanna (mam te kupony, które wysłali z paczką dla małego) wykupię tam niektóre rzeczy, a o co chodzi z tą drugą paczką? Że dostaje się nową taką samą w Rossmannie jak się da kuponik ?? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedziałam że nie będzie tak łatwo z tym chrztem! problem zaczyna robić rodzina, że siostra mojego P powinna podawać a jest w 7 msc ma termin na 20 lipca i cholera albo że ma podawać w ciąży albo mamy przełożyć na sierpień lub jeszcze później jak dojdzie do siebie! ja mam siostrę rodzoną tamta jest stryjeczna, więc chyba powinna być moja siostra , ale nie mamy kandydata na ojca, tylko mój szwagier, lub przyjaciel P, nie wiem co robić, chcę ten chrzest jak najszybciej mieć z głowy bo nigdy nic nie wiadomo, a i tak zgodziłam się na czerwiec zamiast kwiecień, co do alergii to skaza białkowa to jest nietolerancja białka mleka krowiego zaś azs jest objawem alergii, tak jak katar, więc nie każde AZS jest spowodowane skazą, tak wyczytałam w mądrym internecie:) skaza może przejść i w podzinie mojego P skaza przechodzi w wieku 2 lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
mother - ja właśnie myślałam, że mój mały ma skazę, a nie AZS, bo tak mówiła mi lekarka 3m-ce temu jak Natan miał te poliki czerwone i przeszliśmy na Bebilon Pepti. Jednak ta sama pediatra na skierowaniu do alergologa napisała, że Natan ma AZS :o bądź tu człowieku mądry! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu!!!! Nawet nie wiesz jak się cieszę!!! Wiedziałam że będzie wszystko dobrze. A kciuki trzymam dalej aby wszystko się cofnęło 👄 Kasiula, mój synek jest na sinlacu od kiedy skończył 5 miesięcy kupka jest codziennie normalna taka, bez problemu się załatwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję raz jeszcze:) 👄 co do sinlacu to mój wcina,muszę kupić następną pakę:P Karolinka te kupony jak wiesz dają Ci rabat 20% na wybrany przez nich i podany produkt w ksiązeczce:)ja też powymieniałam kupony na te które były dostępne a ten na którym pisze że wymieniasz go na nową paczuszkę też dostałam.Pudełeczko HIPPA w nim słoiczek,łyżeczka,kremik i kaszki :) nie pamiętam dobrze,czy cosik jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kupiłam jeszcze tej książki ale moja koleżanka mi ją poleciła ale nie widziałam jej. No to w takim razie moja ma AZS a nie skaze białkową bo po mleku krostek nie ma. A w internecie różnie pisze i nie wiadomo jak to jest. A teściowa na mnie jesat zla bo umówiłam się 2 dni temu na spotkanie z kuzynką mojego Ł i poszłam z małą a ona mi dziś przed wyjściem że ona idzie z małą na spacer o 17 a ja skuli niej mam rezygnować. O nie! Bo ona myśli że jak coś powie to już będę lecieć. Ale w taki dzień nie ma nikogo na spacer tylko jak im pasuje. I przez to mi wody na kompanie nie zrobiła ale teścia poprosiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dunia super, bardzo się cieszę, że Kubusiowi wada się nie pogłębia:-) Karolinka to pewno alergia, może i na pieska, albo poprostu może sie Natanek zakrzsztusił śliną?czy taka możliwość odpada? My rano ruszamy w dłuuugą podróż, na 2 koniec Polski. Ok 9 godzin jazdy, a z postojami na jedzonko to pewno z 12. Nie wiem jak Mariczka zniesie jazdę i czy się zaklimatuzuje w nowym miejscu... 10 mamy komunię, a 17 chrzcimy Marikę. Wrócimy za ok 2 tyg. Nie wiem czy będę miała dostęp do internetu, ale jeśli tylko będę mogła to się odezwę. Mi Marika dobrze śpi, usypia ok 21 przy butli albo przy czytaniu. Budzi się 6 lub 7, po 8 znów idzie spać do ok 11. No i potem po 14 drzemka 15 minutowa i czasem później druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×