Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aguzia

Dziewczyny z USA

Polecane posty

Gość ola41211
balbina z jakiego stanu jestes?Pytam, bo wspomnialas ze robisz prawko a jestes na wizie turystycznej???A co do swojego problemu to jesli go kochasz to wracaj a jesli nie jestes pewna to....Szkoda,ze tak pozno sie zazelas zatanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbina nie z lublina
FL :) tu mozna zrobic prawko na turystycznej. i jest wazne tak dlugo jak wazna jest wiza.. poziej mozna poprzedluzac itp.. zastanawiam sie caly czas odkad wizy nie dostal. myslicie ze bedzie mi latwo pozniej dostac wize jakby cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. rzeczywisćie szkoda ze tak pozno zaczelas o tym myslec Jedyne co ci moge polecic to postarac si e o wize studencka, nawet 2 credity czy cos, zebys mogla sama oplacic, czyli z lwasnej kieszeni. Problem jest w tym ze jzu za pozno bo rok sie zaczal Moze wroc na to pol roku postaraj sie znowu o turystyczna, i tak jak mowilam zapisz sie na jakis kurs albo studia jak juz przyjedziesz:) A przez to pol roku przekonasz sie czy chcesz byc z tym facetem czy nie. A wize powinni dac Ci bez problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sobiesamska
czesc dziewczyny, ciesze sie, ze znalazlam ten topic, a cieszyc sie bede jeszcze bardziej jesli okaze sie, ze jest ktos z Chicago... Przylecialam kilka dni temu i czuje sie tu strasznie, chce wracac 😭 Mam jakis swoj plan, ale nie mam sily go realizowac, czuje sie tu obco. Mieszkalam tu kiedys przez 10 miesiecy, ale wiedzialam wtedy, ze przyjechalam na okreslony czas, a teraz? chyba musze zaczac wszystko od nowa, od zera i prawdopodobnie na zawsze wlasnie tutaj. :( 😭 Jedyny plus, ze mam papiery, wiec ... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbino ale na ile masz wazna
wize wydana w ambasadzie? Mam na mysli promese. Czesto przeciez daja na 10 lat. Potem, to owszem mozesz zostac tylko tyle czasu ile z laski swojej wbil Ci urzednik na lotnisku(najczesciej daja pol roku), ale jesli wrocisz na czas, to po jakims czasie znow mozesz tu przyjechac, bez wizyt w ambasadzie(tzn na jak dlugo masz promese) i znow na lotnisku urzednik wbije Ci nowa wize. Musisz jednak uwazac, aby za czesto nie jezdzic w te i z powrotem, bo moga sie czepiac. Mozesz tez zmienic wize na studencka np, ale najlepiej tutaj na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbino mozesz zmienic wize na studencka i nie musisz isc po to na studia. mozesz isc do szkoly jezykowej i oni wypelnia Ci I-20 i zalatwiaja wize F1. mysle ze z wiza nie mialabys problemow raczej ale nikt Ci nie da 100% pewnosci odezwe sie jutro bo mam wyrwanego zeba i zdycham z bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallikasugar
hej dziewczyny,ja tez pozwole sobie wtracic sie Wam tutaj ze swoim problemem.Mam jeszcze 4 miesiace legalnego pobytu tutaj (jestem na wizie turystycznej)nie chce wracac do kraju.Gdyby udalo sie zamienic ja na podstwie zapisania do szkoly jezykowej,na wize studencka byloby super.Napiszcie cos wiecej o tym. Jestem tutaj z corka,ktora od stycznia chodzi do szkoly,czy jej tez mozna by zmienic ta wize?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola41211
mallikasugar mysle,ze bez problemu mozesz starac sie o wize studencko,ale musisz juz to robic teraz.A i jeszze jedno jesli bedziesz miala przedluzono wize bedziesz musiala chodzic do szkoly na ok 30 l godzin tygodniowo.A co do twojej corki to szczerze ci powiem nie wiem...Pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola41211
moja siostra przedluzyla wize turystyczno jeszcze raz na turystyczno,a pozniej na pracowniczo.Jedyny mankament byl taki ze musiala to robic przez adwokata,kiedy starala sie o wize pracowniczo w jej sprawie wystapil o to pracodawca oczywiscie.I nie wyjezdzala z us !!1Tak wiec wszystko jest mozliwe trzeba tylko zaczac zalatwiac wszystkie te sprawy bardzo szybko,aby odpowiedz przyszla jeszcze przed wygasnieciem waszej wizy turystycznej.Tak wiec powodzenia dziewczyny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efusia
Zmieniajac wize z turystycznej na studencka mozna wyslac dokumenty o zmianie statusu w ostatni dzien waznosci wizy turystycznej. Ja tak zrobilam i dostalam. Wazna jest data stempla pocztowego. Pamietam jak ja zalatwialam sobie wszystkie papiery w ostatni dzien mojej wizy, szkola mi bardzo pomogla i wszystko szybko zalatwilam, a potem biegalam zestresowana po Manhattanie po wszystkich firmach wysylkowych i pocztach, byla ok 6pm i nigdzie nie chcieli mi wbic pieczatki z data z tego dnia, tylko z nastepnego, a to juz by bylo za pozno, no ale znalazlam i sie udalo.... hehe...rozpisalam sie, ale tak mnie wzielo na wspomnienia>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efusia ma racje. wazne by papiery byly wyslane przed wygasnieciem wizy. do zmiany wizy na studencka przez szkole jezykowa potrzebujesz isc do tej szkoly, dostac papier dla sponsora (mozna chyba sie samemu sponsorowac ale nie jestem pewna, mozesz zapytac w szkole). Przynosisz wypelniony papier od sponsora i potwierdzenie o wysokosci konta sponsora- mi potwierdzali u notariusza o ile pamietam (w kazdej polskiej agencji takie notarialne potwierdzenie dadza). potem szkola dziala, placisz SEVIS, placisz szkole ale wlasnie bedac na wizie studenckiej musisz chodzic na zajecia. mozesz miec zajecia wieczorem ale chodzic musisz. jesli nie bedziesz chodzic to szkola zglosi to do imigracji. no i kosztuje to troche. sa szkoly ktore troche mniej uwagi zwracaja na twoje obecnosci ale nie zeby zupelnie sobie olac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbina nie z lublina
Oj czyli musialabym zalatwic wszystko w niecale dwa tygodnie? Raczej mi sie to nie uda. A po wygasnieciu wizy tur zostaje mi tylko malzenstwo? Bo juz statusu nie zmienie, tak? Okropny mam dylemat. Nie mam pojecia co robic. Zostac nielegalnie? Wtedy w ogole bede bez szans na cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallikasugar
A orientuje sie ktoras z Was czy moja corka ze wzglegu na moja wize studzencka mialaby przedluzony pobyt na turystycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola41211
balbino rzeczywiscie mozesz skladac aplikacje o przyznanie ci wizy studenckiej nawet ostaniego dnia waznosci wizy turystycznej.Wiec do roboty.Jedyny problem jest taki ze odpowiec dostaje sie juz po wygasnieciu wizy turystycznej i jesli jest odmowna to juz nie jest dobrze,ale pocieszajace jest to,ze w wiekszosci wizy takie sa przyznawane.Tak wiec powodzenia!!! na tej stronie sa pewne informacje dotyczace zmiany status itp. http://www.pso-usa.org/Polish/Studia/Artykuly/wizy/wizy2.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbina nie z lublina
Poczytalam sobie o tych zmianach, dizekuje bardzo :) Nie wyglada to za dobrze. Ja sie znowu boje ze mnie wyrzuca, czy cos. Na studia kasy nie mam - to wiem na stowke. Ale moze te szkoly jezykowe? Tylko ze znowu czytalam ze rzadziej daja na to wizy. I jeszcze mam na to 2 tygodnie.. Boze.. W Polsce teraz jest taka porazka i kryzys ze na prawde wolalabym uniknac kontaktu z ojczyzna przez najblizsze pare lat. Ale kurcze.. Wiece cos wiecej o szkole jezykowej? Prosze o rady w tej kwestii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efusia
smialo Balbina, spokojnie zdazysz pozalatwiac wszystko w 2 tyg, ja w 2 dni wszystko zlatwilam, to zalezy od szkoly, na prosbe dyrektorki zrobili mi wszystko w trybie przyspieszonym!! Musisz szybko isc do szkoly jezykowej, oni Ci wszystko powiedza, dadza papiery do wypelnienia, itp... A co do sponsora to ja sama sie sponsorowalam, o ile pamietam tylko wyciag z konta bankowego jest potrzebny i nie trzeba chodzic po notariuszach. Jak nie masz wystarczajaco pieniedzy to pozycz od kogos, jednego dnia wplac, drugiego dnia idz po wyciag i mozesz wyjac pieniadze z konta, i juz. Tak duzo latwiej. A i jeszcze jedno, jesli czekasz na odpowiedz o przyznaniu wizy studenckiej ciagle jestes legalnie!!! Nie zapominaj o tym, jesli odpowiedz bedzie negatywna daja miesiac na opuszczenie kraju, dokladna data bedzie zalaczona z odpowiedzia. A tak na marginesie to rzeczywiscie nie ciekawie jest z praca w Lublinie, tez jestem z tamtych okolic i mysle o powrocie ale sie bojeee,ze tam wielka porazka bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbina nie z lublina
No wlasnie boje sie ze jak mi od mowia (skonczylam studia w pl to nagle na kurs sie zapisuje?) to bede musiala do polski wrocic.. ale wolalabym zostac.. a wtedy to juz o mnie wiedza i mnie beda chcieli przegonic? takze jakbym nie zaryzykowala to zostalabym nielegalnie mimo wszystko i moze wtedy by sie tak nie czepiali? czy zle mysle? tak samo "nielegalnie" bede po odmowie wizy studenckiej jak po przekroczeniu turystycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloooooooouuuuu Dziewczyny \"stare\" i nowe :D Oj dawno mnie tu nie bylo:D no wiec u mnie to jak zwykle cos:D Wykaraskalam sie ze swojego beznadziejnego zwiazku to teraz mam na glowie rodzicow, ktorzy po 30 latach malzenstwa wpadli na genialny pomysl zeby sie rozwiesc :( a wlasciwie to matka. Ojciec zalamany, rozchorowal sie ostro do lekarza zagonic sie nie da, ma depresje a ja jak wariatka kombinuje mu lekarstwa na recepte z Polski zeby chociaz troche pomoc ile moge siedze na dupie dalej tu gdzie siedzialam, pracuje tu gdzie pracowalam, robie prawo jazdy, tzn narazie pozbieralam papiery i ucze sie testow heh. Jezdze samochodem od 2 lat ale powiem Wam ze praktyka a teoria to dla mnie zupelnie 2 rozne plaszczyzny heh. Niby myslalam ze wszystko wiem a co do czego to moze kilka znakow odrozniam:D w sprawach sercowych zastoj ale narazie mi z tym dobrze;) Buziaki Kochane trzymajta sie wpadlam na chwile coby dac znac ze jeszcze dycham :) 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbina nie z lublina
efusia odezwij sie do mnie na maila jesli mozesz annpollpoll@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czytalyscie moze kasiazke \"potega podswiadomosci\" Murfyego? Kiedys jak sie rozwodzilam kolezanka mi dala ta ksiazke w prezencie, ale dopiero wczoraj ja odkopalam i zaczelam lekturke :D jestem ciekawa Waszych opini :D buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aero ja czytalam (chociaz nie doczytalam do konca) i cos w tym musi byc bo w subway-u bardzo chcialam usiasc i powtarzalam w myslach ze ten facet co siedzi przede mna na nastepnym przystanku wstanie i wysiadzie bo to moje miejsce. a on na przystanku sie nie zbieral do wysiadania ale... w ostatniej chwili podniosl sie, przytrzymal drzwi i wysiadl :D taka jest sila mojej podswiadomosci :D a tak na serio to wierze ze np. pozytywne nastawienie przyciaga pozytywne zdarzenia wiec mysle ze warto przeczytac ta ksiazke :) pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana wizyta
Hej dziewczyny! Prosze Was o pomoc.. Potrzebuje wybrac sie do ginekologa.. ale mieszkam w takiej okolicy ze tu Polakow moze z 5ciu; ) Wiec musze pojsc do Amerykanca jakiegos. Nie mam ubezpieczenia.. jestem nielegalnie... Myslicie ze taka wizyta duzo kosztuje? Moze wiecie cos na ten temat.. Potrzebuje zwykle kontrolne badanie i tabletki... Jesli cos wiecie - czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze za wizyte zaplacisz ok 100 do 150 dol gdzies w gabinecie, tylko slyszalam ze tutaj tabletki to nie prszepisuja na pol roku np jak w polsce czy 3 miesiace , a chyba musisz co miesiac chodzic po nowe opakowanie a to wiaze sie tez z kosztem comiesiecznej wizyty u lekarza no i czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana wizyta
Dzieki za odpowiedz :) Tylko na miesiac? Boze.. No nic. Pokombinujemy cos. Wie ktos moze jak taka wizyta przebiega? Tak samo jak w PL czy jakies szopki trzeba odstawiac ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia o kosztach takiej wizyty ale ja mam wypisywane recepty na 3 miesiace. teraz dostalam jedno darmowe od lekarza plus recepte na 3. tak ze nie wiem, moze od lekarza zalezy ale mi juz dwoch przepisywalo na 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wizyty to jak ma Cie badac to najpierw pielegniarka popyta Cie i wypelni papiery, potem zaprowadzi do pokoju i zostawi papierowe ubranko zebys sie rozebrala. daja Ci jakis czas a pozniej lekarz puka i jesli jestes gotowa to wchodzi. badanie, badanie piersi i recepte albo on ci da albo w recepcji jak bedziesz placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana wizyta
Kluska! WIelkie dzieki! A jesli jestem bez papierow to tez mi sie to uda? Bo cos mnie znajoma straszyla ze moze mi nie wypisza recepty jesli nie mam greena, visy albo czegos..? Dziekuuuje bardzo za wiadomosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem co
ma wspolnego wypisanie recepty a status imigracyjeny przeciez to sie wogole kupy nie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana wizyta
To dobrze ze sie nie trzyma kupy - lepiej dla mnie :) Dzieki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja niestety znowu zniknełam ale musialam podciągnąć moj kurs..bo mi troche wolno szlo:) Co tam u Was? U mnie wszystko po staremu.. aha.no wlasnie. pisalam tutaj kiedys o mozliwości zarobku. Troche opóźnilo mi sie wejscie do firma, ale teraz juz w niej jestem wiec jesli ktos jest zainteresowany podreperowanie swojego budzetu dajcie znać. Zaznaczam - to jnie jest zadna piramida, intway czy cos tam. Legalne i warte poswiecenia czasu:) a i mam pytanie do mamusiek - Czy Wasze pociechy maja ustalona pore na spanie? jesli tak jak to wprowadzilyscie bo moja spi kiedy ma ochote:) To pozdrawiam gorąco! P>S> Co do wizyty u gina, nie powinien wziąć wiecje jak 100 $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×