Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aguzia

Dziewczyny z USA

Polecane posty

Nadia pamietam kiedys pisalas o tym , jesli mozesz wyslij mi email, pieniedzy nigdy za duzo :D aerochocolate@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia to i mi wyslij na @ kluskaserowa@op.pl - zgadzam sie z Aero, pieniedzy nigdy za duzo Zainteresowana - Twoj status ich nie obchodzi. Tak samo jak policji Twoj status nie obchodzi, przynajmniej w Nowym Jorku. Mam kolege policjanta i moja kolezanka ktora nie ma papierow sie go wypytywala i on jej powiedzial ze policji nic do tego jesli nic zlego nie robisz to za brak papierow Ci nie zgarna. to tak troche off topik :) Nadia moj sam sobie ustala kiedy spi. nie jest to zawsze ta sama godzina ale mniej wiecej. z tym ze zalezy to od tego jaka mial noc i o ktorej sie obudzil. jesli sie obudzi o 7 to pomiedzy 9 a 10 juz spiacy wiec go klade. i pozniej drugi raz pomiedzy 4 a 5. ta pierwsza dluzsza drzemka. ale jesli pospi dluzej rano to wtedy ma tylko jedna dluga drzemke ok 1-2 i do wieczora jakos wytrzymuje :) tak wiec ma w miare stale godziny ale zalezne od tego jak rano wstanie :O nie mam pojecia jak to regulowac. mozesz codziennie o tej samej godzinie nakarmic i klasc. pewnie po kilku dniach zalapie i bedzie spiaca w tych godiznach. a w ogole jak malensto? Aero a Ty jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobietki :) troche mnie tu nie bylo, ale ciesze sie, ze nie zapomnialyscie o topiku i zawsze cos skrobniecie. A co u mne, zaczelam kurs nurkowania, w niedziele mam ostatnie 2 nurkowania z insruktorem, a po nich dostane juz certyfikat. Problem tylko w tym, ze cos mnie jakies chorobsko rozklada i to chyba jest grypa, od kilku dni sie kiepsko czuje, jak mi nie przejdzie, to musze isc jutro do lekarza. Troche czasu zajal mi ten kurs nurkowania, bo niestety po kilku pierwszych \"zejsciach pod wode\" mialam oznaki dekompresji, no i wyladowalam w szpitalu i nie moglam nurkowac przez miesiac. Mam nadzieje, ze to mi sie juz nigdy nie powtorzy, bo swiat tam pod woda to jest prawdziwa rewelka!! :D:D Zaczynamy z mezem kurs tanca w przyszlym tygodniu, bo mam juz dosc tego deptania po palcach :D:D Moj kochany synek juz taki duzy, i bardzo duzo mowi, oczywiscie po polsku :P nadia - moj dawidek przestal sypiac w dzian, tzn. czasami jeszcze mu sie zdarza, ale to musi byc naprawde bardzo zmeczony. Wyslij mi tez tego emaila jak mozesz: gracjella23@wp.pl pozdr!! dla was 🌼 dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluska nadia dupcia i reszta bandy siema :D Sluchajcie dziewczyny czy ktoras z Was orientuje sie troche w podatkach tu w Stanach? Kurcze dzis przyszlo mi jakies pisemko z banku zebym wypelnila formularz a oni odesla mi forme do rozliczania podatku jakas W8-BIL czy jakos tak ( nie chce mi sie juz teraz sprawdzac), nigdy czegos takiego nie dostalam wczesniej- to forma dla foreign people - jakos tak to zrozumialam) Napisali ze jesli nie odesle to zglosza to do us law i tamci zablokuja mi procent na moim account. Wlasciwie to wuj juz z tym procentem bo to za wiele itak nie narasta rocznie, ale czy jesli tego nie odesle to groza mi jakies inne konsekwencje o ktorych nie wspomniano w pismie??? Dopoki nie mam uregulowanego statusu tutaj i nie wiem czy bede miec kiedykolwiek hehe to nie chcialabym sie wplatywac w jakies podatki. dziwi mnie tez ze w tamtym roku nieczego podobnego nie dostalam. Dodam ze mam konta w Bank of America. Moze ktos kto przebywa od paru lat \"turystycznie\"w stanach dostal tez takie pismo? kurcze no nie wiem jak to rozkminic. z gory dzieki za pomoc 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo tak sie zastanawiam czy nie trzymac kasy w skarpecie w domu :D a na zlotowki czy do polski na konto tez nie chce wysylac bo kurde nie jestem okreslona gdziue bede zyc, zreszta nawet pewnie online nie da sie zalozyc konta w pl, a jechac tez nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawojazdy
Witam ! Zwracam sie do Was z pomoca. Czy ktoras z Was zdawala prawo jazdy ? Czy macie moze jakies testy do tego ? Slyszalam, ze tez po polsku sa. Bardzo prosze, jesli macie jakies materialy to dajcie znac. Ja szukam na stronach internetowych i na razie nic nie ma. Mam jeszce pytanie : czy lepiej po pl czy eng zdawac ? czy pytania sa takie same ? z gory dziekuje za odpowiedzi.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prawo jazdy testy chyba sa w kazdym stanie inne troche bo i przepisy chyba minimalnie sie roznia. Wiem ze w stanie Maryland mozna zdawac po polsku i na ich stronie sa takie jakby probne testy na czas , podejrzewam ze pytania beda sie powtarzac na egzaminie. ale slyszalam ze wystarczy ze 2 razy przeczytac ksiazeczke glownie zapamietac mniejw iecej ile kary placi sie za rozne wykroczenia a reszta to raczej na logike. Moj znajomy ktory jezdzi w stanach od 6 lat samochodem w grudniu zdawal na prawko dopiero i wzial po angielsku i nie zdal, a po polsku zdal i mowil ze duzo latwiej, to zreszta zalezy chyba w jakim stopniu umiesz angielski, bo jezeli srednio to zdajac po polsku nie tracisz czasu na to zeby zastanwaiac sie dokladnie o co im chodzi w pytaniu ...takie moje skromne zdanie a jako dowcip to w tamtym miesiacu moja znajoma tez zdawala na prawko i jedno z pytan brzmialo : Co zrobic gdy nadjezdza pociag A zatrzymac pociag B pomachac motorniczemu C zaczekac za szlabanem az pociag sie oddali :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawojazdy
Dziekuje za odp. Aero :) ! Ja uwielbiam te ich pytania na inteligencje, kocham Ameryke ! Zdaje jutro, ale po eng wezme. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :) aero - pozdr.!! 🖐️ juz myslalam, ze zapomnialas o naszy topicu na dobre :) Moj kurs nurkowania juz prawie zakonczony, prawdopodobnie w ten weekend bedzie juz finito :D Nie moge sie doczekac, jak wreszcie bede nurkowac z mezem, on to juz zapalony nurek od lat i to takie nasze wspolne hobby :) A jutro nasza pierwsza lekcja tanca :P Cikawe jak mu pojdzie.. hihii nadia - napisz cos wiecej o tym kursie, najlepiej na emaila: gracjella23@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero - nie ma m pojecia co to za pisemko ci przyslali, ja nigdy czegos takiego nie dostalam. A w ogole to ty robisz zwrot podatku?? Pisalas, ze jeszcze nie masz uregulowanego statusu, tzn. wiem, ze ludzie nawet jak sa nielegalnie to sie rozliczaja, jezeli dostaja od pracowawcy tax number (tak sie to chyba nazywa) bo jezlei nie robisz zwrotu, to sie nie masz czym przejmowac, tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aero nie ma pojecia z tym pismem ktore dostalas :( masz moze jakas polska agencje w poblizu? tam pewie by sie bardziej orientowali. u mnie maz rozlicza taxy i robi to sam, kupuje program i co roku siada i wprowadza wszystko. masz moze jakis nr. na tym pismie? moze zadzwon i popytaj. albo na imigration zadzwon (maja tez polaka - przynajmniej mieli- i on Ci podpowie jak by cos). 8005667636 Dupcia kurcze zazdroszcze Ci tego kursu nukowania chociaz nigdy nie probowalam ale wyobrazam sobie jakie to musi byc super. Ja tylko probowalam snorkeling i podobalo mi sie. mam kolege ktory nurkuje. zastanawiam sie czy nie sprobowac ale powiedz mi czy musisz jakos bardzo dobrze plywac zeby nurkowac? plywam ale nie za dobrze. znaczy nie utone ale np. nie umiem plywac pod woda i boje sie skakac na glowke. czy trzeba byc bardzo dobrym plywakiem? kurcze Twoj synus juz mowi :) moj tez rosnie, chodzi, probuje powtarzac itd. itp. nigdy mi tak szybko czas nie lecial jak teraz odkad mam dziecko :O opowiedz cos wiecej o swoim synku, jak on sie ma teraz :) a i co do prawo jazdy to ja zdawalam testy po angielsku. sprobowalam po polsku bez zadnego przygotowania poszlam i zabraklo mi jednego punktu. wscieklam sie strasznie bo zle odpowiedzialam na pytanie ktore brzmialo: Ten znak reka oznacza. i odpowiedzi pod spodem ale UWAGA!!! zadnego znaku nigdzie nie bylo. nie wiem, domyslec sie mialam co oznacza znak ktorego zapomnieli pokazac??? no i przez ten jeden punkt oblalam :D za drugim razem weszlam na strone motovehicle i tam byly pytania. przeczytalam wszystko raz i poszlam i zdawalam po angielsku i zdalam :) a teraz musze sie sama w d.. kopnac na rozped bym poszla zrobila prawko bo caly czas tylko permit mam. ale juz sobie obiecuje ze sie za to zabiore te testy po polsku to wiem ze moj ojczym mial od kogos a ten ktos dostal chyba w agencji gdzie robili kursy czy cos. w takich miejscach trzeba popytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny fajnie ze sie ktos pokazal dupcia nie nie nie nie zapomnialam o was moje drogie :D No wlasnie z tym pisemkiem to chodzi o to ze ja NIGDY jak jestem w Stanach 4 lata sie nie rozliczalam z podatku kompletnie, bo jak juz wczesniej pisalam dopoki nie mam uregulowanego statusu to nie chce sie w to bawic. tax number tez nie robilam sobie, bo w zwiazku z powuzszym nie byl mi potrzebny. kurde no ale faktycznie musze sie do jakiejs agencji przejechac...tylko ich tutaj jak na lekarstwo a z tym prawkiem to ja musze sie pochwalic ze tez w czerwcu bede zdawac, mam apoitment dopiero na czerwiec bo sa straszne kolejki do zdawania, chodzi oczywiscie o nielegalnych turystow. wiec jesli macie jakis znajomych to mozecie im dac znac ze tutaj w Maryland jest taka mozliwosc zrobienia driver license bez waznej wizy w paszporcie. Nie wiem jak dlugo jeszcze ale na dzien dzisiejszy tak. i tutaj daja te prawko na 5 lat a nie na 4 jak chyba w nj czy ny. buziaki laski 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efusia
aerochocolate a powiedz mi co trzeba miec zeby zrobic tam u was prawko? Jakie dokumenty i wogole, jakis adres zameldowania, rachunki na siebie, konto w banku czy co? Bo w NY i NJ na nielegalu chyba juz nic nie da sie zrobic, a mi prawko potrzebne, i juz bylam pewna ze nie mam mozliwosci go zrobic?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efusia no wlasciwie to nie wiem czy to nie jedyny stan jakis sie pozostal w ktorym mozna to zrobic i o tyle dobrze ze nie jest daleko bo od nj jakies 3 godz samochodem tylko. potrzebujesz adre,s wazny paszport, przetlumaczone polskie prawo jazdy ( tlumacz sadowy tylko z listy na stronie mva maryland), 2 ostatnie rachunki za tel i steatment z banku rowniez z dwoch ostatnich miesiecy ( nie musi byc z karty kredytowej moze byc zwykla debetowa visa), drug and alcohol test i to by chyba bylo na tyle druga opcja jesli nie masz polskiego prawa jazdy to musisz wykupic kurs ( ok 400 czy 500 dol) wyjezdzic u nich godziny i troche wykladow i wtedy po zebraniu wyezj wymienionych papierkow tez podchodzisz do egzaminu. Roznica tylko taka ze troche wiecej czasu to zajmuje i dostajesz permit jak zdasz, dopiero po jakims czasie prawko.a jak masz polskie to jak zdasz od razu dostajesz te na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aerochocolate, czy Ty mieszkasz w Maryland? czy aby zrobic prawo jazdy w tym stanie potrzeba ssn? gdzie moglabym zdobyc wiecej informacji, np na internecie? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawojazdy
Witam ! Zdalam prawko wczoraj, dziekuje za pomoc. Odnosnie papierow to wystarczylo ID tutejsze i SSN. Zdawalam w Californii.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawojazdy
Aha, odnosnie zdawania to polecam po angielsku !!! Wzialam test po pl i angielsku, test po pl mial 40 pytan i byly b.trudne, naprawde, angielski mial pytan 15 ! bo cos zle wydrukowali i pan przekreslil cala druga strone z pytaniami, a pl prawko to byla cala ksiazeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! czy ktos mnie jeszcze pamięta? witam was gorąco i pozdrawiam!!! ja jestem ciągle zabiegana i dlatego mam takie zaleglosci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aerochocolate, dziekuje Ci. ta glowna strone marylanddmva.com znalazlam juz wczesniej. tam pisze \"A social security number shall be required and verified for applicants for an original, renewed, duplicate, corrected Driver\'s License or for a Learner\'s Permit. Applicants not eligible for a social security number will be required to provide a self-certification.\" http://www.marylandmva.com/DriverServ/Apply/apply.htm mam pytanie - co oznacza \"self-certification\" w moim przypadku, gdy nie posiadam ssn? zaznaczam ze chcialabym ubiegac sie o pierwsze prawo jazdy, nie posiadam tez polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka_myszka ss nie jest potrzebny chodzi o to ze Ci ktorzy nie maja ss nie moga starac sie we wszystkich oddzialach na terenie calego mva tylko w kilku podanych. a jesli nie masz polskiego prawa jazdy to najlepiej skontaktuj sie z nimi , tam Cie pokieruja na sto procent od poczatku do konca www.superiordrivingacademy.com pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukuleczka mala
a ja z usa nie jestem , ale nie spie;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey, ja tylko na sekundke, jutro napisze wiecej, A co do linku tez jutro wkleje bo padam na pysk. I wysle Ci dupcio to co dziewczynom wyslalam. pozdrawiam goraco.. P.S.tez nie mam prawka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efusia
aerochocolate najwiekszym dla mnie problemem jest ten adres w maryland, poniewaz nie znam tam nikogo, wiec nie bardzo moge taki adres zalatwic bez znajomosci. Mam Polskie prawko, mam tez permit ze stanu NY, ale niestety przeterminowany bo testy zdawalam 2 lata temu, a podobno 1 rok jest wazny.... Nie mam rachunkow za tel na siebie, ale w NY wystarczylo ze zalozylam konta w 3 innych bankach i mialam potwierdzenie adresu. No ale jak napisalam, jak nie znajde adresu w maryland niczego nie zalatwie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawda ze tylko rok jest
wazny. Spojrz na date wygasniecia('expires' jest na czerwono)! Ja tez jestem ze Stanu NY i moj permit wazny rocznikowo 4 lata od 2008 do 2012, konczy waznosc w dzien moich urodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efusia
a no rzeczywiscie, ze jest napisane na samym dole malymi czerwonymi literkami expires, mam do 2012roku i tez do dnia moich urodzin. Ale na samym srodku permitu wielkimi czerwonymi literami mam napisane TEMP. VISITOR EXP: 02-14-08 - - czyli do dnia waznosci mojej wizy studenckiej. Wiec sama juz nie wiem czy jak bym chciala robic prawko w innym stanie czy by mi to uznali, czy lepiej jechac z PL prawkiem. Poki co pozostaje mi pytac znajomych czy znaja kogos w Maryland, zeby podac tam czyjs adres mailowy, zawsze to jakas nadzieja ze sie uda.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×