Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość bywalec1 od t od toxo
jorje ----> serdecznie gratuluję i dziękuję za opisanie Waszeg przypadku! 🖐️ Wasza historia pokazuje, że z toksoplazmozą - jesli sięjej nie zbagatelisuje - można wygrać! zrobiliście wszystko co bylo w Waszej mocy i udalo się! :) Pozdrawiam! 🖐️ zumaju----> jestem przekonany ż wszystko się pomyśłenie wyjąsni! Nie martw siena zapas tylkospokojnuie oczekuj swego maleństwa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jorje
Dzięki bywalec 1. Zwłaszcza, że to Twoje posty zawierały najwięcej informacji, które uspokajały, dawały nadzieję ale też inspirowały do dalszego szukania wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karli21
Zumaju trzymam kciuki!!! Ja rodzę w czerwcu i też im bliżej tym bardziej boję się o swoją córcię. Może to głupie, ale ja osobiście staram się "zaczarować" toxo. Wszędzie mam karteczki z pozytywną wizualizacją wyników mojego dziecka. Mówią, że jak w coś bardzo się wierzy to się to spełnia :) Mnie to pomaga :) Napewno wszystko będzie dobrze :) Pozdrawiam gorąco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinbydgoszcz
Witam proszę znawcę tematu i jednocześnie twórcę tego tematu tj. na forum BYWALCA o "przetłumaczenie" wyników na toxo (podaję dokładnie jak na wynikach) : 6 tydzień ciąży (badanie w przychodni) : IgG - 486,7 IgM - 1,30 8 tydzień ciąży (badanie w szpitalu zakaźnym): IgG - dodatni 59 IgM - wątpliwy 0,62 IgI awidność - 0,491 wysoka kobieta ze szpitala nie była w stanie nam powiedzieć nic konkretnego, twierdząc jednocześnie, że warto poszukać specjalisty. czekam na wizytę w wa-wie ale chętnie poznałbym Pana zdanie w tej kwestii. Po drugim badaniu żona zaczęła brać antybiotyk ale dziś baba ze szpitala kazała go odstawić bezpowrotnie za 3 dni ... czy aby to słuszne podejście ? czekam i interpretację i pozdrawiam marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinbydgoszcz
Witam proszę znawcę tematu i jednocześnie twórcę tego tematu tj. na forum BYWALCA o "przetłumaczenie" wyników na toxo (podaję dokładnie jak na wynikach) : 6 tydzień ciąży (badanie w przychodni) : IgG - 486,7 IgM - 1,30 8 tydzień ciąży (badanie w szpitalu zakaźnym): IgG - dodatni 59 IgM - wątpliwy 0,62 IgI awidność - 0,491 wysoka kobieta ze szpitala nie była w stanie nam powiedzieć nic konkretnego, twierdząc jednocześnie, że warto poszukać specjalisty. czekam na wizytę w wa-wie ale chętnie poznałbym Pana zdanie w tej kwestii. Po drugim badaniu żona zaczęła brać antybiotyk ale dziś baba ze szpitala kazała go odstawić bezpowrotnie za 3 dni ... czy aby to słuszne podejście ? czekam i interpretację i pozdrawiam marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinbydgoszcz
dodam, że przy 1 badaniu IgG dodatnie (powyżej 3 dodatnie) i IgM pozytywne (powyżej 1 pozotywne) - metoda COI - ?? nic innego nie ma napisane; drugie badanie metodą Toxo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinbydgoszcz -----> Witam kolejnego zatroskanego o swe potomstwo tatę! 🖐️ :) Miana przeciwcial róznia sie od siebgie bo byly wykonane w różnych laboratoriach i zapewne przy uzyciu różnych odczynników. Wyniko wskazują że zona przeszla infekcje toxo stosunkow niedawno - kilka miesięcy temu ale na pewno przed ciążą. Co do antybiotyku: "baba ze spitala" (domyślm się ze lekarka ) słusznie nie widzi podstaw do jego aplikowania. Dlaczego każe czekać z odstawiemiem 3 dni a nie zrobić to od razu?? ?? Tego nie rozumiem. A poza tym: czy antybiotyk zaaplikowano gdzy byly juz znane wyniki drugiego badania?? Jeśli tak to dziwne i wszystko to nie trzyma się kupy. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinbydgoszcz
bywalec1 od toxo - baba ze szpitala - owszem lekarka ;-) antybiotyk owa lekarka zapisała po pierwszej wizycie ale przed wynikami drugich badan; a kazała za 3 dni odstawic moze dlatego, ze wtedy wlasnie sie konczy dawka 4 opakowan ktore zapisala ;-) dziekuje za szybka odpowiedz ! ;-) czy prawdziwa jest teoria, ze mozliwosc zarazenia przezlozyskowego toxo w przypadku gdy kobieta zarazila sie przed ciaza jest bardzo małe ? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinbydgoszcz
bywalec1 od toxo - baba ze szpitala - owszem lekarka ;-) antybiotyk owa lekarka zapisała po pierwszej wizycie ale przed wynikami drugich badan; a kazała za 3 dni odstawic moze dlatego, ze wtedy wlasnie sie konczy dawka 4 opakowan ktore zapisala ;-) dziekuje za szybka odpowiedz ! ;-) czy prawdziwa jest teoria, ze mozliwosc zarazenia przezlozyskowego toxo w przypadku gdy kobieta zarazila sie przed ciaza jest bardzo małe ? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerepla
witam! na poczatku tego roku moj partner w koncu dorosl do mysli, ze gotowy jest na zalozenie rodziny. ucieszona pobieglam do ginekologa aby wykonac niezbedne badania przed planowana ciaza. okazalo sie ze mam toxe, a moj wynik byl: IgG(met.ECLIA) powyzej 650 U/ml IgM dodadtni nastepnie ginekolog chcial zebym powtorzyla badanie i zrobila awidnosc, wiec wynik drugi: IgM (txm-cc) inedks 5,60 dodatni IgG II (TXG-DH) POWYZEJ 300 ui/ml IgG Avidity niski -0,012 dostalam wiec ryvomecyne i bralam ja 2 razy dziennie przez 10 dni zrobic 3 tyg. przerwy i powtorzyc to jeszcze 2 razy. w sumie wybralam 6 opakowan tego antybiotyku i przylecialam na ponowne badania z ktorych wynik jest taki: IgM (met. ECLIA) dodatni ( miano 8,99 coi) wiec sie zalamalam ze po 5 miesiacach nadal nie moge starac sie o dzidzie :(. wybralam sie do lekarza zakaznego a tam babeczka mowi mi ze nie moze mi pomoc bo generalnie tej choroby sie nie leczy, chyba ze jestes w ciazy lub jestes zarazona HIV/AIDS!!! NIE WIEM CO MAM TERAZ POCZAC I GDZIE SZUKAC POMOCY???!!!! W szpitalu chorob zakaznych powiedziano mi ze na wizyte u lekarza trzeba czekac 3 miesiace!!! Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerepla
witam! szybkie pytanko jak moge leczyc toxe nie bedac w ciazy? dodam ze przez ostatnie 3 miesiace bralam rovemecyne i nie pomoglo. nadal mam wysokie wyniki dodatnie. dziekuje z gory za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerepla
witam! szybkie pytanko jak moge leczyc toxe nie bedac w ciazy? dodam ze przez ostatnie 3 miesiace bralam rovemecyne i nie pomoglo. nadal mam wysokie wyniki dodatnie. dziekuje z gory za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerepla
witam! szybkie pytanko jak moge leczyc toxe nie bedac w ciazy? dodam ze przez ostatnie 3 miesiace bralam rovemecyne i nie pomoglo. nadal mam wysokie wyniki dodatnie. dziekuje z gory za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Witam,mam pytanie Jestem w 16 tygodniu ciąży.Wczoraj przez przypadek zjadłam śniadanie z talerza,na którym wcześniej leżała pierś z kurczaka.Zostało na nim trochę wody z tego kurczaka.Czy możliwe jest zarażenie się toksoplazmozą w ten sposób???????Różne źródła różnie podają,jedne że drób tez zaraża a inne że nie.Proszę o pomoc!Strasznie się boje o moje maleństwo:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Witam,mam pytanie Jestem w 16 tygodniu ciąży.Wczoraj przez przypadek zjadłam śniadanie z talerza,na którym wcześniej leżała pierś z kurczaka.Zostało na nim trochę wody z tego kurczaka.Czy możliwe jest zarażenie się toksoplazmozą w ten sposób???????Różne źródła różnie podają,jedne że drób tez zaraża a inne że nie.Proszę o pomoc!Strasznie się boje o moje maleństwo:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??
A ja mam trochę podobne pytanie---mnie taka woda "spod kurczaka" prysnęła do oka podczas krojenia surowego kurczaka... Oko od razu przemyłam... Czy możliwe jest zarażenie w ten sposób?? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??
A ja mam trochę podobne pytanie---mnie taka woda "spod kurczaka" prysnęła do oka podczas krojenia surowego kurczaka... Oko od razu przemyłam... Czy możliwe jest zarażenie w ten sposób?? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??
A ja mam trochę podobne pytanie---mnie taka woda "spod kurczaka" prysnęła do oka podczas krojenia surowego kurczaka... Oko od razu przemyłam... Czy możliwe jest zarażenie w ten sposób?? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??
A ja mam trochę podobne pytanie---mnie taka woda "spod kurczaka" prysnęła do oka podczas krojenia surowego kurczaka... Oko od razu przemyłam... Czy możliwe jest zarażenie w ten sposób?? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??
A ja mam trochę podobne pytanie---mnie taka woda "spod kurczaka" prysnęła do oka podczas krojenia surowego kurczaka... Oko od razu przemyłam... Czy możliwe jest zarażenie w ten sposób?? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinbydgoszcz -----> decyzja o antybiotyku po 1-ym badani byla OK. W sytuacji niepewnej tak sie robi. Obecnie można z niego zrezygnować. W przypadku infekcji tokso zakonczonej przed ciążą możliwośc zakażenia dziecka praktycznie nie istnieje. karepla ----> Skoro pierwsze badanie robilas na początku roku to minęło od nich nie 5 ale ok. 4 miesięcy czyli tyle ile mniej więcej trwa infeekcja. Z zaciązeniem powinnaś zaczekać do ostatecznego wyjaśnienia sprawy toksoplazmozy. Powinno nastąpić to niebawem ale trzeba pamiętać że czasem zdarzają się przypadki nietypowe np. infekcje prewlekle. Co do antybiotyku: o ile choroba nie daje objawwów i kobieta nie jest w ciąży to w zasadzie nie ma potrzeby ich stosowania. Nie można powiedzieć że rovamycyna "nie pomogla" bo nie skraca ona znacząco czasu infekcji tylk zmniejsza jej rozmiar. Dlatego pani dr od chorób zakaźnych ma niestety rację. Sugerowalbym ponowić badania IgM i IgG oraz awidnosci IgG - nie wcześneij niż 4 tygodnie po ostatnich i wyniki pokazać lekarzowi. To on może zdecydować kiedy bezpiecznie możesz starać sięo dzidzię :) Miejmy nadzieję że partnerowi w tym czasie nei przejdzie ochota na ojcostwo :) nania i -----> zakazenie toxo w ten sposob jest b. malo prawdopodobne. Mięso musialoby mieć kontakt z zanieczyszczoną powierchnią, naczynie itp. Przez spożycie surowego lub nie dopieczoengo miesa drobiu można sie natomiast zarazić bo ptaki moga być nosicielami biernymi. Z surowym miesem drobiu podczas ciązy nalezy jednak zachować daleko idąca ostroznosć ze wzgledu na możliwość zakażeni inną - także groźna dla płodu - chorbą : salmonellozą. ??? -----> w ten sposób nie można się zarazić toksoplazmoza. tylodrogą pokarmowa lub przez transfuzję krwi. Co do postepowania z surowy mięsem drobiu - patrz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Dziękuję za info.Salmonella rozwija się podobno do 72 godzin,tak więc jeśli do niedzieli nic się nie wydarzy to jestem bezpieczna w tej kwestii. Co do toksoplazmozy postanowiłam zrobić sobie w poniedziałek IgM i IgG (chociaż na wzrost tych drugich jeszcze za wcześnie) i powtórzyć badanie po kilku dniach.Z tego co wyczytałam (może się mylę więc proszę o ewentualna korektę) toksoplazmoza rozwija się 1-4 tygodni.Naprawdę wole wydać trochę kasy,sprawdzić przeciwciała raz na kilka dni i po miesiącu mieć pewność,że nic się nie wydarzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Dziękuję za info.Salmonella rozwija się podobno do 72 godzin,tak więc jeśli do niedzieli nic się nie wydarzy to jestem bezpieczna w tej kwestii. Co do toksoplazmozy postanowiłam zrobić sobie w poniedziałek IgM i IgG (chociaż na wzrost tych drugich jeszcze za wcześnie) i powtórzyć badanie po kilku dniach.Z tego co wyczytałam (może się mylę więc proszę o ewentualna korektę) toksoplazmoza rozwija się 1-4 tygodni.Naprawdę wole wydać trochę kasy,sprawdzić przeciwciała raz na kilka dni i po miesiącu mieć pewność,że nic się nie wydarzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
odpisałam i mnie wywaliło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
odpisałam i mnie wywaliło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
odpisałam i mnie wywaliło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Dziękuję za odpowiedź:)Postanowiłam sprawdzić kilka razy IgM i IgG w ciągu kilku tygodni,żeby upewnić się,że nic się nie stało i spać spokojnie.Wiem,że może to panika ale chodzi przecież o zdrowie mojego maluszka,a ono nie ma ceny.Nie wiem tylko po jakim czasie mogę być pewna,że zakażenie nie nastąpiło:(Ile trwa wylęganie się choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Dziękuję za odpowiedź:)Postanowiłam sprawdzić kilka razy IgM i IgG w ciągu kilku tygodni,żeby upewnić się,że nic się nie stało i spać spokojnie.Wiem,że może to panika ale chodzi przecież o zdrowie mojego maluszka,a ono nie ma ceny.Nie wiem tylko po jakim czasie mogę być pewna,że zakażenie nie nastąpiło:(Ile trwa wylęganie się choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Dziękuję za odpowiedź:)Postanowiłam sprawdzić kilka razy IgM i IgG w ciągu kilku tygodni,żeby upewnić się,że nic się nie stało i spać spokojnie.Wiem,że może to panika ale chodzi przecież o zdrowie mojego maluszka,a ono nie ma ceny.Nie wiem tylko po jakim czasie mogę być pewna,że zakażenie nie nastąpiło:(Ile trwa wylęganie się choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerepla
dzieki bywalec za odp. tak tez zrobie. Postaram sie prtzyleciec za miesiac na szybki urlop do PL na ponowne badania. Tylko mam pytanie: czy istnieje mozliwosc nie placenia za to badanie? bo kazdorazowo 130 zl to nawet dla osoby pracujacej poza granicami jest duzo za duzo a do tego dochodza koszta przelotow... :/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×