Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość Mamusia...
Bywalec, mam jeszcze jedną wątpliwość :) W sobotę zrobiłam badania, ale tylko IgM. Wyszły ujemne. Nie zrobiłam IgG. Przez całą ciąże badałam IgM co 8 tygodni. Czy to wystarczy, żeby mieć pewność, że choroby w ciąży nie przechodziłam? Czy powinnam była też zrobić oznaczenie IgG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia...
Czy możliwe jest, że w ciągu 8 tygodni przeciwciała IgM pojawiły się, ich poziom wzrósł i spadł ponownie do wartości ujemnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Właśnie dzisiaj odebrałam wyniki toxo IgM(robiłam 3 razy) Na szczęście wynik ujemny-0,060(norma wynik ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej coś zjadło resztę wypowiedzi... Więc jest ok.Rozmawiałam z lekarzem internistą(bardzo fajna babka)powiedziała że powinno się powtarzać badanie na toxo w każdym trymestrze.I tak zrobię,jak na razie kamień spadł mi z serca:-) Dodam tylko że przeciwciała IgG mam dodatnie(ale lekarka powiedziała że to nie powód do zmartwień,tz.że kiedyś przechodziłam toxo,może w dzieciństwie najczęściej dochodzi do zachorowań,i to nie zagraża dzidzi:-)) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
segendaaa ----> "Ale czy to legalne, że lekarz nie dał jej skierowania na badania? Tłumaczył to tym, że miała robione te badanie gdy była w pierwszej ciązy cztery lata temu...." To zalezy jakie byly wyniki badań z 1-ej ciązy. Jeśłi wynik IgG byl ujemny to ewidenty blad lekarza. Jeśli natomiast byl dodatni to mgl sięon na nm opierać chociaż większość lekatrzy slusznie nie dowierza starym wynikom (bywają błędne) i zleca badania ponownie. Isi -----> "Bywalcu, dzięki za rady. Miałeś rację, właściwie możemy juz rozpocząc starania. Trzymaj kciuki!" Jasne że trzymam!!! 🖐️ :D Mamusia----> "Przez całą ciąże badałam IgM co 8 tygodni. Czy to wystarczy, żeby mieć pewność, że choroby w ciąży nie przechodziłam? " Tak! :) Jeśli pojawia się infekcja to dodatnie IgM utrzymuje się po niej jeszcze kilka lub kilkanaście misięcy. Z calapwnością więc u Ciebi infekcji nie bylo. Daga ----> ".Rozmawiałam z lekarzem internistą(bardzo fajna babka)powiedziała że powinno się powtarzać badanie na toxo w każdym trymestrze.I tak zrobię..." Owszem, badania trzeba powtarzać ale tylko wtedy gdy ciążarna nie przechodzila jeszcze toksoplazmozy. W Twoim przypadku wg mnie nie jest to konieczne. :) "Dodam tylko że przeciwciała IgG mam dodatnie(ale lekarka powiedziała że to nie powód do zmartwień,tz.że kiedyś przechodziłam toxo,może w dzieciństwie najczęściej dochodzi do zachorowań,i to nie zagraża dzidzi" Zgadza się!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie . byłam z wami i z toxo od stycznia . teraz jestem już szczęścliwą mamą zdrowego 2tygodniowego chłopczyka. synek nie ma toxo wrodzonej. jest zupełnie zdrowy. Rovamycyna ochroniła moje dziecko !!! wszystko dobrze się skończyło, także dziewczyny głowa do góry toxo to nie wyrok jesteśmy tego przykładem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zumaju ----> bardzo się ciesze i serdecznie gratuluję!!!🖐️🌻 A wszystkim zaglądajacym t mamom - i tym ktore bawiąjuz swoje pociechy i ta ktore ich narodzin jszcze oczkują - serdecznie w dniu Waszego świeta pozdrawiam i zyczę wszelkiego szcześcia i wiele radości z Waszego macierzynstwa! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikanka
zumaju bardzo Ci gratuluję i zazdroszczę zdrowego syneczka i tego, że możesz wreszcie odetchnąć. Mnie zostało jeszcze 8 tygodni do porodu jestem przerażona ale mam nadzieję, że moja córeczka będzie zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia...
A tak z ciekawości jeszcze zapytam: Czy toksoplazmoza nabyta jest groźna dla zdrowego noworodka czy niemowlęcia? Czy raczej przychodzą ją one bezobjawowo, podobnie jak dorośli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikanka - wiem co czujesz też przez to przechodziłam i nic ci nie mogę radzić bo i tak to w niczym ci nie pomoże. pozostało tylko czekanie na dziecko i na wyniki badań. sama widzisz na moim przykładzie , że może być dobrze. mój synek jest zupełnie zdrowy, przeszedł wszystkie wymagane badania w przypadku zagrożenia toxo wrodzonej. musisz mieć nadzieje !!! powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia -----> Toksoplazmoza nabyta dla niemowlącia jest niewspóiernie mniej groźna niż wrodzona ktora zakaza siedziecko w okresie życia plodowego gdy poszczególne tkanki, ograny , układy dopiero powstają. Dziecko narodzone ma już wyksztalcone mechanizmy immunologiczne i daltego - podobnie jak u dorosłych - toksoplazmoza rzadko ma negatywne skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia...
Bywalec, dzięki :) Napisałam jeszcze do Ciebie maila (mam nadzieję, na dobry adres). Gdybyś w wolnej chwili na niego odpisał byłabym ogromnie wdzięczna! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surowe mięso
Czy żeby się zarazić tokso przez surowe mięso, na rękach desce do krojenia czy nożu musi zostać kawałeczek takiego mięsa, które potem przez przypadek zjemy? Czy takiego mięsa wystarczy dotknąć np ręką a potem zjeść np kanapkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywalecjeden od toxo
Największe zagorzenie jest przy spozyciu surowego miesa zwierzaćia -nosiciela. Jednak podczas krojenia moga si euwolnic pewne ilości pierwotniaka ktory ma mikroskopijne wymary i wtedy gdy przedostaną sie do ukladu pokarmowego równiez może nastąpic zakażenie. Lepiej wiec do krojenia miesa mie osobną deskę i straraniemyć ręce, sztuće i naczynia ktore mialy kontakt z wurowym miesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surowe mięso
Chodzi mi bardziej o przypadek, w którym pani w sklepie pakuje mięso do woreczka, a ja potem dotykam tego woreczka :) Czy tam też może być pierwotniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia...
A ja jeszcze podrążę temat toksoplazmozy nabytej u noworodka. Znalazłam w internecie informacje, że tokso u noworodka czy niemowlaka może przebiegać jako toksoplazmoza uogólniona, która może być równie groźna jak wrodzona... http://www.skotnicki.pl/ginekologia/index2.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=49&pop=1&pa A gdzieś w innym miejscu przeczytałam, że tokso nabyta jest groźna dla dzieci poniżej 3 lat. To jak to jest?? Z góry dziękuję za wyjaśnienie wątpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Bardzo prosze o interpretację wyników na Toxo - bardzo się martwię i panikuję. IgG - 144 IU/ml - wynik dodatni, IgM - 0,313 COI - wynik ujemny. Jestem w 19 tyg ciąży czy zatem do zarażenia mogło dojść już w ciąży? Wyniki będę ponawiała w przyszłym tygodniu. Lekarz twierdzi, że nie mam się czym martwić, ale zawsze pozostaje to ale.. i strach :( Lekarz twierdzi, że jeśli zaraziłabym się już w ciąży to przy pierwszych USG by coś zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia ----> wybacz ale ja zajmuję się toksoplazmoza tylko w kontekkscie zagrożenia ciązy i dziecka toksoplazmoza wrodoną. Toksoplazmoza nabyta u dzici i doroslych toniemoja domena. Nie mam wiedzy empirydznej co do statystyk powiklań. Pewne jest jednak że są one dużo rzadze i mniej groźnie niż przy t-zie wrodzoenej. Moim zdaniem powinnaś już zapomnieć - do nastepnej ciązy- o toxo. A zasad higieny prz pielęgnacji niemowlęcia oczywiscie przestrzegac. Jest wszak wiele chorob zakaźnych od ktorych maleńkie dziecko lepiej uchronić. Goslawa_c -----> nie ma zadnego powodu do obaw! Infekcję przeszłaś z calą pewnoscią przed ciążą i Twojemu dziecku ze strony toxo nic nie zagraża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bywalec1 od toxo Serdecznie dziękuję uspokoiłeś mnie :) kamień z serca nawet nie wiesz jaka jestem Ci wdzięczna. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpi
Witam wszystkich! i bardzo sie ciesze ze znalazlam to forum. jestem w 12 tyg i wlasnie dowiedzialam sie ze moje wyniki na toxo w obydwu klasach igg i igm sa pozytywne. bardzo sie martwie:( a prawde mowiac to jestem przerazona:( nie zanm jeszcze szcegolow i dokladnych wynikow ale dzwoniono do mnie ze mam sie zglosic do specjalisty:( przed ciaza jeszcze upieralam sie i prosilam lekarza o sierowanie na toxo, i otrzymalam je dopiero po zmianie lekarza jak bylam w 8 tyg:( odkad staramy sie o dzidziusia unikalam kontaktu z surowym miesem, mylam i obieralam owoce i warzywa:(nie mamy kota... i prosze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimpi ------> sprawa wymaga wyjaśnienia ale nie nalezy wpadać w panikę. Może to być falszywy alarm - bląd laboratorium, moze też okazać się że infekcja zakonczyła się przed ciążą a dodatnie IgM to jej pozostałośc. Odbierz wyniki i slkonsultuj z lekarzem. Gdyby były problemy - pisz o nich u nas. Postaramy się pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpi
dziekuje bywalcu. konsultacje ze specjalista mam jeszcze w tym tygodniu wiec pewnie dopiero wtedy poznam wyniki...ehh ta bezsilnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpi
Niestety lekarz sie pochorowal, ale mialam przynajmniej wglad w wyniki. Czy ktoras z Was dziewczyny miala moze podobne?? Prosze o pomoc w interpretacji. czy to znaczy ze toxo jest w formie aktywnej??:( IGA 1.41 g/L IGG 10.62 g/L IGM 5.67 g/L reference range to IGA 0.4 - 3.5 g/L IGG 6.3 - 14.9 g/L IGM 0.4 - 2.3 g/L z gory dziekuje za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sytuacja nadal wymaga wyjaśnienia. Wyniki mogą wskazywać na świeżą infekcję. Zastanawia jednak dodatnie ale niezbyt wysokie IgG przy dodatnim IgM. To sugerowaloby pocżątek infekcji. Dość często jednak zdarazją się błędy laboratorium - fałszywie dodatnie IgM. Dlatego w takiej sytuacji powinno się badania powtórzyć - najlepiej w laboratorium szpitala zakaźnego. Tam wyniki uważa się za najbardziej wiarygodne. Postaraj się możliwie szybko skontaktować z lekarzem od chorób zakaźnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc j...
moze mi ktos wyjasni bo juz nic nie rozumiem moje wyniki toxo IgG ilosciowo wyszlo = 8,8 IU/ml oraz IGM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessiii27
toxo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta zzzz
toxo IGG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomka
Mam pytanie, oczywiście do bywalca1:) Napiszę wyniki, a sam będziesz wiedział czego dotyczy. Badanie z 22.04.: IgG- 168 (dodatni>8) IgM- 0,97 (dodatni>0,65) Po zrobieniu tych wyników lekarz kazał mi zrobić badanie na awidność, wyszło 36,4% (>30% wysoka awidność), oraz po ponad miesiącu musiałam zrobić badanie na samo IgM. Badanie z 28.05.: IgM- 0,96 (dodatni>0,65). przy 1 badaniu byłam w 6 TC, teraz jestem w 13 TC. Czy trzeba stosować antybiotyk? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×