Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ju....

Nowy temat-tym razem zainspirowany tematem Brzydala28

Polecane posty

bosz ja mam czasami przeczycia- zwłaszcza te złe- a jeśli chodzi o śmierć to wyczuwam ją na kilometr:O to ja dziękuję za takie cudaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzydal:) Nefrytka przeczytałam co napisałam wcześniej - wielka skromnośc bije po oczach:D:D Nie o to mi chodziło:D:D Fantastyczny, słoneczny, leniwy dzień dzisiaj:) Zresztą widać po frekwencji:) I dobrze:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm pewnie 2 dni, pół roku bycia samemu jest gorsze niz trzy lata lub pięć .. a ja dziś na pogrzebie byłam no i rzecz jasna wciąz jestem chora, ale chrzanie już to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja siedze w domu, co by mnie jeszcze bardziej nie rozłożyło. mnie obudzono o 11:P ale mi ten dzięń szybko ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja od niepamiętnych czasów :) spędziłem więcej czasu na dworze. Wyszedłem ze swojej norki i łapałem troszkę słońca. Tak, uwielbiam słoneczne dni, ten wiaterek na gołych pleckach i to grzejące słoneczko, fajnie było :D. A teraz była gorąca kąpiel i doprowadzenie się do jako takiego stanu estetycznego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Szok, 2 razy solarium i z 1 przeszłam na 3, więc sie nie mam czym już malować." Tak, facet na kobiecym forum i wszystko jasne :o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Brzydziu, to się cieszę, że sie przewietrzyłeś - może złe myśli z głowy wiaterek wywiał?" No nie całkiem, ale ładny dzień był/jest, więc nie będę smęcił dzisiaj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pokrótce wyjaśniam: byłam biała, a teraz jestem brązowa." Domyślałem się tego, ale dzięki za wyjaśnienie :), ale co do malowania, to już dla mnie kosmos ;) . "Jeszcze tipsy, różowa bluzeczka i będzie ze mnie taka niunia, że wszystkie dresy osiedlowe moje." Hehe, myślę, że celujesz dużo wyżej :). " I tak już zaczepiają." To by Ci się może jeden przydał... za ochroniarza :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się życiem. Może też się tego nauczę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wole chodzić po polu niż po dworze, bo z dworu łatwo spaść:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz agiie ja jestem ze wsi, a tu mówi się "byłem na polu". Nie wiem, zawsze staram się mówić poprawnie "byłem na dworze", choć może to nie jest aż tak poprawna forma? Po prostu staram się eliminować od dawna ze swojego słownictwa niepoprawne formy. Niestety słabo mi się czasami udaje, szczególnie w rozmowach na żywo. Ale tam to mi tak nie przeszkadza, za to jak piszę to tak. Bo to jednak jakiś ślad po mnie pozostaje i nie chce kaleczyć za bardzo języka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam kaleczyć przecież w małopolsce mówi sie na pole wszędzie nawet w Krakowie.. o wszyscy tak mówią nie jest to żadne kaleczenie ja nigdy nie powiem na dwór bo mi sie to strasznie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z Małopolski, ale to pole zawsze mi się kojarzyło ze wsią :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzydal to Ci się źle kojarzyło tutaj sie zawsze tak mówi, wszędzie i dziwnym jest ten kto mówi o dworze:Dw sensie chodzenia po nim bo zauważ że mówi się na pole i do pola :D i ma to różne znaczenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może masz rację, ja mam takie skojarzenie, chyba ktoś dawno temu mi zwrócił na to uwagę i tak jakoś się staram nie mówić "na polu" poza domem, czyli w wielkim świecie :). Ale nie zawsze się udaje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mi zwrócił na to uwagę" A takie błędy też mi się zdarzają często :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja jestem jeszcze bardziej na południe, bliżej Oświęcimia :). Do Krakowa mam chyba jakieś 60-70 km, coś około 1 godz. i 20 min. drogi autobusem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy artykuł, troszkę potwierdzający, że forma "na dworze" jest powszechniejsza i będzie rozumiana w różnych regionach polski, a z tym na polu, to już taki pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz jak ktoś sie ma za takiego literata i wykształciucha to jesli nie będzie rozumiał zwrotu na pole.. to niech wróci na podstawówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale wiesz, my też nie rozumiemy wszystkiego np. z gwary śląskiej. Choć faktycznie, "na pole" to chyba większość zrozumie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×