Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Konwalia - bezpiecznej i spokojnej podróży! Uważajcie na siebie i dajcie znać jak dolecicie. Buziaki. Acha i to słoneczko...wiesz.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanas masla bym jeszcze nie dawala i zupki po skonczonym 4 podawaj takie lekkie bez sztucznych dodatkow typu maggi czy kostki rosolowe ale to ja bym zrobila a ty zrobisz jak chcesz poczekaj moze reszta dziewczyn sie wypowie .przed 4 ja podawalam marcherwke ,marchewka z ziemiakiem,jablko z bananem wszystko ze sloiczkow bo nie mam czasu teraz gotowac i kaszke bananowa i babanowo gruszkowa z milupy mleczna (pycha sama zjadlam wiekszosc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia Ząb leczony kanałowo musi być zatruty,usuwa się nerwy i wypełnia kanały - jednym słowem jest martwy.No,jest czasem skutek uboczny,zęby martwe tracą kolor - robią się takie jakby szarawe- mojej koleżance się taka zrobiła dwójka po kanałówce.Mam nadzieję,że Tobie z zębem juz się wiecej nic nie przydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała dziś się zachowywała najgorzej ze wszystkich dni,które przeżyła poza moim brzuszkiem.To był horror na kółkach,jak zaczęła się drzeć w sklepie tak z króciutkimi przerwami darła się i przed szczepieniem i po szczepieniu a po zastrzyku to były takie wrzaski,że poleciałam do apteki po Bobotic - lek na wzdęcia.Przez cały dzien spała pól godziny na dywanie w salonie i 4 razy po 15 minut w trakcie jazdy samochodem,no,można jeszcze doliczyć jedną drzemkę w trakcie cyca - no,z 25 minut.To daje łącznie o rany 2,25 min. a obudziła się o 8.30 a zasnęła równo 21.00.Uwierzyłybyście,że dziecko może tyle nie spać Nie wiem,może boli ją brzuszek i dlatego tak ciągle ryczy i nie chce spać.To dlaczego śpi całe noce,kto mi to wytłumaczy? Lekarka dała skierowanie na mocz i krew - zobaczymy. Dziewczyny - a może to ta cholerna kolka tylko odezwała się dopiero w 3 miesiącu,to możliwe? A jak poznać,że idą zęby,strasznie się ślini i wkłada ręce do buzi ale dziąsła raczej białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z wami, że na wiele rzeczy patrzymy zupełnie inaczej odkąd jesteśmy matkami. Ja zrobiłam się dużo wrażliwsza, zwłaszcza na krzywdę dzieci, co zrozumiałe. Ale nawet pierdoły, za przeproszeniem, potrafią mnie rozczulić. Nawet gdy patrzę na moją kruszynkę jak słodko śpi, to nieraz łza mi się w oku zakręci ze szczęścia, że ją mam. Brzydzę się tymi kobietami, które usuwają ciążę. Zawsze można oddać dziecko do adopcji. Jest wiele par czekających na niemowlęta. Ale prościej jest zabić! Świat schodzi na psy!!! robur - współczuję ci tych \"krzyczków\" małej, a ludzie to naprawdę potrafią być straszni. Co to w ogóle za zgadywanie \"że mleko chude, że skaza..\" i może jeszcze co? Obcy ludzie! Wrrr! Nieznoszę takich ludzi! To ty jesteś jej mamą i ty wiesz najlepiej co małej jest i jak jej pomóc. I NAPEWNO nie robisz nic źle! Nie możesz tak myśleć. Pamiętaj, że dla córci zawsze jesteś najlepsza! Pimboli fajnie, że przysyłają Ci próbki różnych rzeczy zawsze to można sprawdzić zanim się kupi. Niestety pod podanym adresem można zarejestrować tylko adres niemiecki, szkoda... iwonka - my też nie byłyśmy na spacerku kolejny dzień. Już widać po niusi, że brak jej spacerków. zanas25 - moja córcia też ma 3,5 m-ca ale nie dostaje jeszcze nic poza mleczkiem modyfikowanym (4razy na dobę) i moim (2 razy na dobę), czyli 6 je razy po 120 - 160 ml. Czekam z wprowadzeniem jej nowych smaków do pełnych 4 m-cy i zacznę właśnie od kaszki ryżowej dodawanej do mleczka. Potem dostanie dania ze słoiczków. Jeśli chodzi o wprowadzenie mleka następnego to chyba najlepiej byłoby skonsultować to z pediatrą, przynajmniej ja tak zrobię. Z tego co wiem kaszki na mleku modyfikowanym powinno się wprowadzać po 4 m-cu. konwalia - tak jak iwonka mam nadzieję, że przywieziesz nam tą pogodę, którą obiecałaś ;) miłego lotu ! Mia82 - cieszę się, że nareszcie masz spokój z tym zębem. Nie ma gorszego bólu niż ból zębów, ja chyba nawet wolę rodzić ;) a rodziłam 12 godzin PrzyszłaMamo - książka o której piszesz musi być wstrząsająca. Uważam, że powinna przeczytać ją każda nastolatka i każdy nastolatek. Ludzie są mało świadomi tego jak wygląda dziecko w 5, 9 czy 15 tygodniu ciąży i jak wygląda sam zbieg aborcji. Sama chętnie przeczytałabym ją, ale nie czuję się na siłach. Mnie usunięto martwą ciążę, nie chcę myślec jak to zrobili. Serce i tak wciąż boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski! Konwalio bezpiecznej podrózy i pamietaj o słoneczku :) Robur moja Gabcia zachowywała sieidentycznie w ubiegłym tygodniu a teraz jak ręką odjął – to musi byc skok rozwojowy. Oczywiscie jeżeli lekarz zalecił badania to je zróbcie, ale myślę ze to tylko przejsciowe szaleństwo. Ja chodziłam po scianach tak mi Gaba dawała popalic i oczywoiście nie spała w dzien zeby mi dac chwilę wytchnienia. Kathey hehe no rzeczywiscie teaki mały ząb a tak dałmi w kośc heheh ciagle o tym gadałam, mąż już nie mógł mnie słuchac, a ja nie moglam przestac o tym gadac – patologia :P jakby nie wiem co sie działo hihi szklana a co u Was – nic nie piszesz... Chciałam skomentowac fociszki na n-k ale ciagle mi sie wiesza (tez macie taie problemy?) i udało mi sie dac tylko jeden komentarz :) Przyszła Mamo to jest straszne – nie mogę tego czytac. Najgorsze jest to ze to nie jedyne okrucieństwo jakie dzieje się na świecie. Aborcja to trudny temat – aborcja jest w Twoich postach nie miesci mi się w głowie... nie zdawałam sobie sprawy ze to tak funkcjonuje, ze to tak wyglada, nie wiedziałam że dzieciątko juz w 12 tyg odczuwa ból!!! Niegdy sie nad tym nie zastanawiałam. Powiem szczerze ze nawet nie wiem do którego tygodnia można wykonac aborcję w Polsce bo nigdy tego nie sprawdzałam w przepisach. Jedyne co wg mnie powinno byc dopuszczalne to tabletki wczesnoporonne (oczywiście w szczególnie uzasadnionych przypadkach), tylko ze pewne wady płodu wykrywa sie chyba troche późńiej i to tez jest czasem podstawa do prawnie dopuszczalnej aborcji... nie chce sie wypowiadac bo na prawde nie wiem jak to wszystko wyglada z medycznego punktu widzenia, bo jezeli chodzi o moralnośc – to wiadomo, Tak jak napisałam wg mnie to trudny temat bo zdarzaja sie przypadki, o których nie mamy pojęcia i które tez mogłyby sie nam w głowie nie miescic... Ja bym się nigdy nie zdecydowała bo nie umiałabym zyc z taka decyzja, w szczególności teraz kiedy mam juz dziecko, pewnei potępiłabym kobiete,która zdecydowała sie na coś takiego. Wiem tez jednak, ze życie czasem weryfikuje podejscie do róznych spraw i nie mam tu na mysli czyjegos widzimisie – obysmy NIGDY!!!! nie musiały stanąc przed taka decyzja. To wszystko co mam do napisania w tej sprawie – i tak nie mogłam przez to spac, nie moge czytac takich strasznych rzeczy bo cięzko mi uwierzyc ze można się pozbyc w takie bestialskie sposób dziecka:( ja codzinnie dziekuję za ten nasz cud! Kathey ma rację – młodzi ludzie powinni zostac uswiadomieni jak to wyglada, najlepej w szkole, bo inaczej nie zmusisz beztroskiego nastolatka do pochłoniecia takiej lektury... straszne, straszne, straszne – nie chcę już o tym myśleć kathey strasznie mi przykro ze musiałaś przejsc przez cos takiego... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia Ja też jestem po poronieniu.W 2007 w grudniu cały czas krwawiłam,plamiłam,leżałam w szpitalu,dostawałam leki ale i tak na USG jak poszłam za 2 tygodnie lekarz stwierdził tylko puste jajo płodowe i niestety znowu do szpitala na zabieg.Straszne to wszystko było i mam nadzieję,że już mnie to nigdy nie spotka.Najgorsze były reakcje w pracy,nie do wytrzymania,uwierz mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc na temat tych praktyk w USA w ogóle nie będę nic mówiła,gdyż nie da się tego nawet skomentować.Bestialstwo. Mia Mnie kiedyś szóstka tak bolała,że chodziłam po ścianach z bólu,2 tygodnie Pyralgin non-stop i nie było wyjścia musiałam usunąć.Wierzę Ci,ból zęba (korzenia) jest nie do wytrzymania.Teraz leczę zęby jak tylko coś się dzieje lub po kontroli u dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki!! Ale mi dzisiaj moje kochane dziecko zrobiło niespodziankę: w nocy tradycyjnie o 2 karmionko, potem o 6 a potem jak nigdy Madziunia pospała do 9.30 a ja razem z nią :) i gdyby nie telefon to pewnie pospałaby jeszcze :) szkoda, że tak rzadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathey i robur przykro mi ,dobrze ze macie juz swoje malenstwa przy sobie. ja tez uwazam ze kazda ktora chce sie zdecydowac na aborcje powinna dokladnie wiedziec jak wyglada dziecko na takim etapie ciazy jakie sa konsekwencje usuniecia i jak ono bedzie wygladac .ale jesli przejdzie ta foca ustawa to kobiety nikt nie bedzie mogl namawiac w przeciwna strone niz aborcja co jest dla mnie chore bo napewno sa takie ktorym by sie powiedzialo jak to wyglada to by zrezygnowaly . moj maly jest grzeczny ale tez czasami chce zeby tylko go przytulac nosi i sie nim caly czas interesowac . robie kawe i sniadanie i ide sie uczyc tak mi sie nie chce ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do stronek wystalnych przez pimboli napewno sa tez takie w polsce wejdzcie na nestle.pl lub hipp.pl i potem w rzeczy dla dzieci . pimboli mozesz tez wejsc na hipp.de tam tez sa gratis produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ho mamusie. No u nas jakieś dziwne zachowania od kilku dni... mała nie chce sie obudzic po popołudniowej dzrzemce, zasypia ok. 16.30 i mogłaby spac juz do wieczora, budzę jądelikatnie po 2 godzinach, bo trzeba po 19 kąpać ,a ta obrażona;) jak śmiemy jej przeszkadzać;) Pogoda dalej paskudna, leje, chmury, zimno....brrrr, biedna dziecko, wiecznie w domu..... Kochane głowa mi pęka, nie mam siły odpisać wszystkim, czytam Was czału czas i jestem z Wami myślami. Teraz mała śpi, ja zasuwam rolety i kłądęsie też na chwilę, może coś ulży. Mia - mnie za 2 m-ce czeka usunięcie zęba;( narazie nie mogłam, bo znieczulenie przy karmieniu piersią nie wchodzi w grę, 8 godz. nie można karmić, a moja mała wiadomo butli nieeeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masakra jakaś. Ktoś mi dziecko podmienił. Przed chwilą chyba z pół godziny się darła i przy cycu to samo. Nigdy tak nie miałą. Ogólnie jak ją na matę czy an leżaczek kłądłąam to się bawiłą a teraz 3 minuty i ryk. Tyle że śpi super po tym kleiku. Zjada ok 150 ale rzadkiego bo 2 łyżki tylko tego kleiku+ trochę cycusia i śpi od 20 do 4( już mi cycki nie wytrzmują i ją karmię na śpiocha). Wczoraj kotety przypaliłam bo ciągle musiałąm ją zabawiać. A dziś się jeszcze gorzej zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana Frania przecudna :) a zdjęcie z językiem pierwsza klasa :) Frania ma przecudne pusie i mniej włosków niż moja Madzia :P Za to Zuzia Rosołka ma włoski za nasze dziewczyny :) kurcze kiedy ja będę mogła wreszcie jakieś spineczki przypiąć :P Nadine Pimboli jakie ma cudne duże oczka :) Dj Karol już widzę, że zawód wybrany :) ładniutki kawaler :) Martynka Dagusi też śliczniutka :) Tak w ogóle to muszę przyznać, że udały nam się pociechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja melduję,że mi dziś podmienili dziecko - jest idealna,w ogóle nie płacze,tylko gada isię śmieje,bawi się ze mną i sama ze sobą.Nawet na spacerze się nie darła tylko spała.Podejrzewam,że to musiał być brzuszek,bo dziś już trzecia kupa taka wodnista i nawet była zielonkawa i ze śluzem - pewnie organizm się oczyszcza,do tej pory nie wiem co jej zaszkodziło,chyba,że to reakcja na szczepionkę Infarix,nie wiem.,Ważne,że mała w końcu zachowuje się normalnie,nie płacze i jest radosnym dzieckiem.Oby jej tak zostało. Jestem po spotkaniu z IGMIK - było super.Jej córeczka prześliczna i strasznie grzeczna,duża dziewczynka i dużo umie - łapie grzechotki,bawi się,głośno śmieje a i IGMIK to wspaniała dziewczyna.Spotkanie bardzo się udało,robiłysmy zdjęcia więc na pewno wyślemy na naszego maila abyście i Wy sobie pooglądały.Bardzo fajnie się tak spotkać poza forum,miałam z kim pogadać,bo ciągle jestem sama w domu z małą.Mam nadzieję,że będziemy się częściej spotykały z IGMIK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robur, zazdroszczę spotkania, też bym się chętnie z którąś z was spotkała, ale chyba do wszystkich mam daleko. Mieszkam w Częstochowie. a z tego co kojarzę żadna z was nie jest ze śląska. Fajnie ze córcia się \"naprawiła\" może i moja się naprawi. Ciągle je i mrudzi straszliwie, nie płacze nawet tak bardzo ale tak krzyczy i marudzi łlłoooooooołooooooo Może to skok, sama już nie wiem. Czy wasze dzieci przewracają się z pleców na brzuch- bo moja nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia Bardzo chętnie się z Tobą spotkam w sierpniu,jeżdżę tam co roku do rodziny (wieś pod Częstochową) na co najmniej 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super, zapraszam,a gdzie jezdzisz jak mogę spytać?? Ja mieszkam tuż koło Jasnej Góry:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) dagusia a ja mieszkam niedaleko Częstochowy(ok.40km),od kiedy przeprowadziłam się do męża.jeszcze Balbinka pochodzi z tego miasta. ;) robur może zorganizuj jakieś spotkanko,he,he.Moja mała po szczepionce miała parę dni rzadką kupkę. A jeśli chodzi o paczki z próbkami,to ja właśnie dostałam parę,bo w szpitalu wypełniłam jakieś ulotki. Ja nie piszę za często,ale czytam was na bieżąco. Wiki ogólnie grzeczna(psssss,nie zapeszam)czasami pomarudzi.Od kiedy spróbowała jak to jest jeść łyżeczką to butla jest beeee,z jednej strony dobrze,ale jak mam jej dawać mleko,w kubku? Zdjęcia dzieci jak zwykle super,bobasy przecudowne.Jak znajdę chwilkę to też wam prześlę. Kupiłam krzesełko,nie drogie,ale myślę,że bezpieczne i wygląda ok. A tak poza tym to czas leci jak szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy znasz te okolice Cykarzew Północny obok Mykanowa (kierunek na Łask,Bełchatów,Łódż od strony Częstochowy.A do samej Częstochowy jeżdżę np.na spacery lub na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obecnie mieszkam w niewielkiej mieścinie,pewnie nazwa i tak Ci nic nie powie,a nie chcę pisać na forum,bo wiesz jak jest :) A pochodzę z Opola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia To wyślij mi skąd jesteś na maila.Może jednak uda nam się spotkać,znam w miarę okolice Częstochowy,byłam i w Poraju,w Blachowni i innych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nRobur przykro mi ze i Ty miałas takie smutne doswiadczenia :( piksip mi stomatolog podał zastrzyk ze znieczuleniem i twierdził ze nie przechodzi do pokarmu. Robur, Igmik ale Wam fajnie ze mogłyscie sie w realu spotkac :) czekamy na fotki! Dagusia – gaba nie przewraca z pleców na brzuszek, choć ostatnio tak dziwnie zaczyna się wyginac do tyłu jak lezy na pleckach, Z brzuszka na plecki czasem się przewróci ale nie często. Widzę ze szykują się kolejne forumowe spotknia :) Ja zapraszam do rzeszowa :) Dziewczyny chyba „załatwiłam” Gabę – w niedzielę wieczorem zjadlam dwie truskawki – na drugi dzien wieczorem zauważyłam drobniusieńkie krosteczki ma brzuszku koło pepka i na plecjach – malutko ich było – doszłam do wniosku ze to po truskawkach i oczywiscie ich nie jadłam. Dziś Gaba ma za uszkami pełno czerwonych krosteczek i szorstką skórkę na uszkach, ma tez w okolicy pieluszkowej krosteczki (myślałam ze to odparzenia) – chyba ja uczulły te truskawy – ba! Nawet na pewno ja uczuliły – tylko pytanie co ja mam teraz zrobić? Zaczęłam pić wapno – moze przejdzie do mleka – M ma po pracy wstapic do apteki i zapytac jak pomóc malenstwu bo przeciez uczulenie swędzi... :( o ja głupia! Rany ja to zawsze coś durnego zrobię :O ja tez mam uczulenie bo na dłoniach mam strasznie wysuszona dkóre (tak na kosteczkach i między palcami) – ja tak reaguje jak mnie coś uczula – skóra swędzi i pęka! Macie jakiś pomysł? Może jest wapno dla niemowlat (musi byc) a może jakaś masc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może któraś ma dświadczenie z uczuleniami i potrafi mi powiedzieć jak długo uczulenie sie utrzymuje? Boję sie ze znów będą cyrki z gaba jeżeli ja to swędzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robur na brzuszku i pelckach ma ledwo zauważalne ale coś jest - wyczuwa sie je pod palcami bo ich prawie nie widac, natomiat za uszkami dużo i gęsto - posmarowałam to alantanem i jakby zbladło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×