Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Nick.................wiek......woj................. …tc.........data porodu…….+kg/plec karenk.............33.........łódzkie...............18.. ......28. 01.09... ……….+3......? Kluska=)...........26.........łódzkie...............20.. ......31.01.09.... =1,5..-1....? Agagaguś.........38........Mazowieckie..........19...... ..31.01-04.02.09 kasiulkapb........25....... .małopolskie.......18........01. 02.09........... +3.. ...? gryzmoł........... 30.........Warszawa..........17........01.02.09. . .........? igmik................26.........pomorskie.........20.... .....01.02.09...........+2...... ? piksip..........28.........śląskie........19........01.0 2.09..........+2..........? LUTÓWKA........24.........świętokrz……… ...19........01-06.02.09……..-0.60.? sabotażystka....30.........warszawa..........19......... 02.02. 09...... .....? kasiula29.........29..........dolnośląskie......18...... ...02 .02.09........... ? gruel...............20..........East Kilbride.......18.........02.02.09............+3 ....? fusyta.............33..........podlaskie............19.. .......02.02.09............niespodzianka Monia............. 22.........lubelskie.............18.........04 .02.09...........+5!!!. ? claribelka.........21.........lubuskie..............21.. .......04.02.09.............?? rosołek...........26..........lubuskie..............19.. ......05 .02.09...........+1/synek agnesita......... 20..........śląskie.................17........05.02 .09...........+3 synek Karella............ 27.........mazowieckie........17.......06.0 2.09........... +3.....? LafyTaffy.........24..........kolbuszowa.........18..... ...07.02.09.... .......synek Szklana Głowa..27.........mazowieck..........19....... 07.02.09.. ……….+6..córeczka malinova73......35.........śląskie..................18.. ......09.02.09..... ……+4.....? Mia 82.............26..........podkarpackie.......19....... 09.02.09....+3..... ? Mama3...........39..........świętokrzys..........19.... …10.02.09............+1....? julka2384........24..........ubuskie............ ….18.......15. 02.09............?..........+5 adulka.............31..........podkarpackie.......19.... . ..11.02 .09............? Ewi785............30..........Lubuskie...............15. ...... 6-12.02.09.........? helka...............30..........mazowieckie........ 16..... .14. 02.09............? *Iskierka*.......28...........wlkp.................... 16....... 14.02.09............+2..? Wazka............29...........Rosja............. …….18........14. 02.09............+4..? Sikorka -.........29...........BremenDe....................... 16.02.09.............? PrzyszlaMama23de..........MannheimDE.... ….18... …..16.02.09............+1..? katia-84.......... 24...........małopolskie/Krk..18..... ..18.02 .09............? Pimboli...........27...........Schwarzwald/DE ..17.... …18.02.09 ............+1..? balbiina ..........23 ..........Częstochowa....... 18....... 19.02.09.............+1...synek kamasutra.......21.......... wielkopolskie.......15.... …23.02.0 9.............? dota25............29...........pomorskie............16.. . …..24.02.09.............? halasliwa.........27...........Warszawa............17. ... ….25.02.09............+3...? Zabajona.........31........... warm.-maz..........16. .... ..26 .02.09............? konwalia9.......28........... Dublin..................12.........26.0 2.09............? doddotka........25...........wielkopolskie.........17... ...15.02.09.........+3...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały dzień mam taki zalatany, jeszcze przy obiedzie pokłóciłam się z mężem, za niewinność trochę oberwał słownie , a potem ja się rozpłakałam i trochę mi ulżyło, mój mąż to chyba święty człowiek, że ze mną i moimi humorami wytrzymuje i jeszcze nic mi nie powiedział tylko przytuli i przeprosi,że coś źle zrobił. Jestem trochę przemęczona, bo teść bardzo choruje i ja z teściową jeździmy do szpitala 2 razy dziennie , mój małżonek się miga jak może , bo niby jest taki wrażliwy . Ale dość użalania się nad sobą. Dziewczyny, znalazłam link dotyczący urlopów macierzyńskich http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/urlop;macierzynski;o;2;tygodnie;dluzszy,124,0,362364.html Ja jestem teraz na zasiłku dla bezrobotnych i jak się dowiedziałam to zasiłek będę miała przedłużony o urlop macierzyński, a wychowawczego i tak bym nie dostała , bo mąż za dużo zarabia. Kurde, życie potrafi robić niespodzianki, bo ja miałam iść do pracy od 1 września , ale nie poszłam , bo aby mieć macierzyński trzeba przepracować 6 miesięcy , a po drugie ważniejsze jest moje zdrowie i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.................wiek......woj................. …tc.........data porodu…….+kg/plec karenk.............33.........łódzkie...............18.. ......28. 01.09... ……….+3......? Kluska=)...........26.........łódzkie...............20.. ......31.01.09.... =1,5..-1....? Agagaguś.........38........Mazowieckie..........19...... ..31.01-04.02.09 kasiulkapb........25....... .małopolskie.......18........01. 02.09........... +3.. ...? gryzmoł........... 30.........Warszawa..........17........01.02.09. . .........? igmik................26.........pomorskie.........20.... .....01.02.09...........+2...... ? piksip..........28.........śląskie........19........01.0 2.09..........+2..........? LUTÓWKA........24.........świętokrz……… ...19........01-06.02.09……..-0.60.? sabotażystka....30.........warszawa..........19......... 02.02. 09...... .....? kasiula29.........29..........dolnośląskie......18...... ...02 .02.09........... ? gruel...............20..........East Kilbride.......18.........02.02.09............+3 ....? fusyta.............33..........podlaskie............19.. .......02.02.09............niespodzianka Monia............. 22.........lubelskie.............18.........04 .02.09...........+5!!!. ? claribelka.........21.........lubuskie..............21.. .......04.02.09.............?? rosołek...........26..........lubuskie..............19.. ......05 .02.09...........+1/synek agnesita......... 20..........śląskie.................17........05.02 .09...........+3 synek Karella............ 27.........mazowieckie........17.......06.0 2.09........... +3.....? LafyTaffy.........24..........kolbuszowa.........18..... ...07.02.09.... .......synek Szklana Głowa..27.........mazowieck..........19....... 07.02.09.. ……….+6..córeczka malinova73......35.........śląskie..................18.. ......09.02.09..... ……+4.....? Mia 82.............26..........podkarpackie.......19....... 09.02.09....+3..... ? Mama3...........39..........świętokrzys..........19.... …10.02.09............+1....? julka2384........24..........ubuskie............ ….18.......15. 02.09............?..........+5 adulka.............31..........podkarpackie.......19.... . ..11.02 .09............? Ewi785............30..........Lubuskie...............15. ...... 6-12.02.09.........? helka...............30..........mazowieckie........ 16..... .14. 02.09............? *Iskierka*.......28...........wlkp.................... 16....... 14.02.09............+2..? Wazka............29...........Rosja............. …….18........14. 02.09............+5/córcia Sikorka -.........29...........BremenDe....................... 16.02.09.............? PrzyszlaMama23de..........MannheimDE.... ….18... …..16.02.09............+1..? katia-84.......... 24...........małopolskie/Krk..18..... ..18.02 .09............? Pimboli...........27...........Schwarzwald/DE ..17.... …18.02.09 ............+1..? balbiina ..........23 ..........Częstochowa....... 18....... 19.02.09.............+1...synek kamasutra.......21.......... wielkopolskie.......15.... …23.02.0 9.............? dota25............29...........pomorskie............16.. . …..24.02.09.............? halasliwa.........27...........Warszawa............17. ... ….25.02.09............+3...? Zabajona.........31........... warm.-maz..........16. .... ..26 .02.09............? konwalia9.......28........... Dublin..................12.........26.0 2.09............? doddotka........25...........wielkopolskie.........17... ...15.02.09.........+3...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaktualniłam sie o córeczke :) zrobilam sobie popracowa drzemke.Dobrze mi teraz:) zabajona, dzieki.juz nie widze koszmarnego porodu.Dobrze ze to tak pozytywnie przedstawiłas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się właśnie sprzeczałam z małżonkiem o imię :) bierzemy następujące opcje, chłopiec: Filip, Igor, Miłosz, Kajetan z naciskiem na Kajetan... mały Kajtuś normalnie ślicznie. dziewczynka: Łucja, Matylda, Melania, Gabrysia, Lena, Pola, Otylia, Tosia, Jagna z naciskiem na Łucja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla dziewczynki miałam Zuzia, potem mama podpowiedziała mi jeszcze Polę i bardzo mi się spodobało.Mąż chciał Michalinę,ale mu wyperswadowałam:) Potem okazało się, że będzie chłopiec i proponowałam:Nikodem,Szymon,Maksymilian,Wiktor, Bartosz.Nic mu się nie podobało, ale jak zaczęłam mówić o moim brzuszkowym lokatorze Bartuś, to już nie chce słyszeć o innym imieniu dla naszego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet nie liczyłam ile wydaliśmy na pierwsze dziecko ..no ale troche mielismy pomocy ..wózek tylko wybralismy a tescie kase dali z ubrankami podobnie kazdy z rodzinki cos, zabawki to samo, my dopiero szczepienia i jedzonko od 6 mca bo do 6 tylko cyca ciumkała :) A te szczepienia obowiązkowe nie są az tak drogie w sumie, najgorsze jak ktos zacznie kombinować i na wszystko chce dziecko szczepić, a moim zdaniem bez sensu bo i tak jest juz duzo tych szczepionek obowiazkowych zeby dodatkowo dziecko kłuc. Zastanawiam sie własnie jak to bedzie jak Duśka pójdzie do przedszkola i bedzie mała dzidzia, wtedy chyba trzeba bedzie bulic za te pneumokoki, bo na razie nam sie upiekło :) Co do butków ...wydaje mi sie za Bartki moze i dobra ..ale płaci sie za reklamę a nie za buty ;) sa inne butki równiez dobre, my często kupujemy w CCC uwazam ze 30 zł za buty to i tak drogo, a na zime teraz takie za kostke kupimy całe ze skórki, nie wiem jaka to firma ale w tamtym roku kupiliśmy za 79 to tez w sumie nieduzo, jak porównywałam z innymi cenami, a butki baardzo wygodne skórka mięciutka, łądnie wykonczone. BARTKOWI mówie NIE :D My tez myslelismy o pobraniu krwi pępowinowej ..ale stwierdzilismy ze to nieopłacalne ..przynajmniej dla nas. Jako podgrzewacz u nas to kubek wysoki i wrzątek 5 min i słoiczek podgrzany :) mleka nigdy nie robiłam. Przyszła mamo my doganiamy UNIĘ hahaha tylko wszystkimi wydatkami bo zarobków jakos nie chca podwyższyć ..przykre to ale prawdziwe ...a potem jak poszlismy do urzedu po zasiłek na dziecko 40 zł nam nie przyznali bo pani stwierdziła ze z takiej kwoty wyzyc sie nie da ...kurwica bierze. No a co do ubranek to trzeba wybierac ..bo nieraz tak jest szczeglnie na straganach jak sie cos kupi to po dwóch praniach gorsze niz te uzywane, ale sa takie sklepy gdzie niby nie ma jakies firmy ale sa naprawde dobraj jakosci, a za nizsza cene ..bo są marki i marki hehe. jeden bodziak moze kosztować, 5zł 10 lub 30 - 60zł to óznica, a te pierwsze ciuszki naprawde nieweilele sie zuzyja :) A fotelik kupilismy za 50zł uzywany, troche sie teraz materiał zestrzepił, ale wystarczy jakies łatki ponaszywać i bedzie jak nowy. Drugi fotelik te mamy hehe ten z allegro za 20 zł :) dopiero 3 kupilismy juz nowy ..bo nie chciało mi sie allegro przegladac za okazjami :) Rosołku całkowicie sie z Toba zgadzam, te pneumokoki są okropne a bardziej te reklamy w TV jak opowiadaja o strasznie chorych dzieciach, a potem włsnie za reklame musimy zapłacić 1200 szczepienie to jest nienormalne. Ja nie szczepiłam jeszcze i teraz mam juz opcje za 50 zł chyba szczepienie :) No moze jakbym dawala do złobka moze wartoby było sie zastanowic, ale nie jestem pewna czy bym szczepiła. Ja do wózka nie miałąm poscieli, co prawda moje dziecie w maju było cieplutko, al;e teraz kombinezonik i ew jakis kocyk jest przeciez tez to nakrycie na wózek ja mysle ze nie ma co przegrzewac ..a ono nie zmarznie, a jesli juz chcecie posciele kupowac to chyba lepiej kupic spiworek do wózeczka, moja kumpela miała i sobie chwaliła. Przyszla mamo ja tez myslałam ze bede robic, haha ale z cysia na zwykłe jedzenie mojej niuni było ciezko przejsc wiez zaczełam kupowac i sie uzalezniłam, a w zasadzie sa bardzo wygodne no i ponoc suuper zdrowe, hehe a moja niunia jeszcze te najdrozsze hippa wybrała, ale rzeczywiscie one maja smak bo bobovita czy gerber to takie mdłe strasznie. Przyszła mamo ja rodziłam 5 dni po terminie i nie wyobrazam sobie zeby isc do szpitala wczesniej zanim cos sie ze mna zacznie dziac, ogólnie dzidzol sie ruszał w brzuszku, ktg było oki wiec spokojnie czekałam. Rosołku nie wszyscy maja krzyzowe bóle ja niestety miałam hmm czy mozna to porównac do cięcia hihihih te tesciowe ból nie jest okropny ale nie ma co sie bac, a moze Ty nie bedziesz takich miała ? :) Badz dobrych mysli ...nastaw sie ze bedzie bolec, ale ze to sie szybko skonczy a Ty na brzuszek dostaniesz swoją dzidzulke i bedziesz najszczesliwsza kobieta pod słoncem i zadne ble nie beda wazne :D dobra lece usypiac Duśke moze potem wpadne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejkus hihi jak tu wszystko czytam to chyba tez zaczne sie bac :o Ja wogóle nie myslałam o tym zeby jakos wczesniej w szpitalu sie stawic, haha nawet na KTG nie chodziłam do szpitala z porodówka zeby przypadkiem mnie tam nie zamknęłi, rodziłam sama bez zadnej oksytocyny i teraz jak słucham róznych histrorii to ciary mnie przechodzą. Moja kumpela tez miała przenaoszona ciąze o 2 tyg ale ja zamkneli w szpitalu i codziennie albo jakos czesto miała testy oksytocynowe, a lekarz kazał czekac i nawet stwierdził ze termin nieprawdiłowo obilczony haha ..pewnie na kase czekał bo inne dziewczyny co przychodziły na cesarke to nie kryły sie z tym ze daja lekarzowi i na drugi dzien najpózniej cc, a ona czekała i po 2 tyg laskawie jej zrobili cc. A połozna czy jakas lekarka powiedziła ze własnie jest jakis odsetek kobiet co nie reaguja na oksy i sam poród sie u nich nie zacznie i musi byc cc. No ale kazdy ma inaczej i tzreba byc dobrych mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabajono haha j porodu sie nie boje, pierwszego tez sie nie bałam. Bałam sie czego innego ze nie zauwaze kiedy sie zacznie i ze do szpitala nie zdaze dojechać :) no i wszyscy dookoła mi mówili ze nie da rady przegapić. Hehe no a ja chyba wyjatkowa gapa bo przegapiłam, no ale skurcze potem były takie silne ze pojechalismy do szpitala i moze lepiej ze tak późno :P Ale jak to bedzie teraz ?? a jeszce ciagle cos piszecie o tym niedostaniu sie do szpitala?? kurcze moze sie cos pozmieniało, ale jak ja rodziłam to mozna był jechac gdzie sie chce no i chyba ze porodówki beda pełne i nie było takiego problemu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia raczej nie trzeba ...ja na prawde miałam baardzo miły poród i nic a nic nie dałam nikomu ...no oprócz bomboniery , ale to juz mój maz zawiózł chyba 2 tyg albo miesiac po zdarzeniu. Nie wiem czy trafiłam na tak suuper połozna czy wszyscy w tym szpitalu tacy? ale naprawde az chce sie tam rodzic jeszcze raz ...ale czy sie odwaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina hihi teraz juz chyba nie ma takich wkretów zeby podmieniali dzidzie, sale sa osobne, dzidzolk od razu na brzuszek, tu załozyli obraczki na rączki, a dopiero potem do obczyszczenia i zwazenia. Ehhh az łezka w oku sie kręci, ja chce to jeszcze raz przezyć. i to juz :P PIEKNE UCZUCIE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sabotazystki
Tuńczyka sie nie powinno jeść w ciazy!! ani żadnej surowej ryby a tunczyk zawiera metale cieżkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluska dzieki :) Zabajona ja tez sie tak z córcia bawiłam , hihi chyba kazdy ma taka frade jak moze sobie z dzidzolkiem kontakt nawiązać :) agagaguś fajnie masz z męzem, moj zeby przeprosić ha nawet obrazi sie jeszcze ..normalnie nieraz mam go dosc ...hehe dobrze ze ja jestem taka ugodowa no i ze terz mamy błogi spokój :) Sabotażystka mi podoba sie Filip, do Kajtka sie juz przyzwyciłam bo maz ma chrzesniaka fajny chłopak a na poczatku wydawało mi sie dziwne ;P a z dziewczynek podoba mi sie Lena i Tosia (no tylko nie chciałabym zeby mowili na moja córeczke Antonina...alee jak ja to mówie wszystko jest kwestią osłuchania ..bo duzo imion mi sie nie podobało a jak tak sobie powtórzyc kilka razy to potem juz normalne sie wydaja :) Rosołku mój mąz ma na ime Bartosz. Porzadny człowiek :) do pomaranczówki a ile tunczyka bedzie w sałatce, mysle sabotazystka ze powinnas to olac :) a co do wózków Hałasliwa to Twój wózek upatrzony pozwole sobie wkleic linka coby inne dziewczyny nie musiały szukac :) http://www.babylandia.com.pl/p/pl/88/chicco+trio+tour+4.html http://www.allegro.pl/item430747190_wozek_chicco_trio_tour_4_kolor_wallstreet_2009.html Bardzo ładnie wyglada i dosc lekki (gondolka) bo jak na spacerówke 10kg to troszke duzo ale da sie przezyć, no ja pewnie bym sie nie zdecydowała ze wzg na skretne koła i cene, ale ogólnie nie mam zastrzezeń. Moze inne dziewczyny cos napiszą konkretniejszego :) miłej nocki ja juz spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej chyba dostałam kopka! Dzisiaj miałam w dzień te pękające bańki w brzuchu :) Rezczywiście trudno nie pomylić ich z jakimś wzdęciem... :) Ale dziś poczułam te bańki:) Teraz sobie leżę i nadrabiam zaległości i brzuch mi podkoczył :) Ale frajda! Chyba to ale na pewno będę wiedzieć jak się zacznie powtarzać, ale chyba to bo od razu poczułam, że coś innego niż normalnie :) Dzisiaj jest u mnie mama i oglądałyśmy wóżki. Już miałąm wybrany i znów dziś nic nie wiem :) Masakra! Gorzej niż kupno samochodu. Acha i imię dzidzi mi się zmienia... ach ta ciąża... anielka miało być ale dzisiaj pokochałam Franciszkę i Michalinę też trochę... :) No jeszcze trochę czasu jest n szczęście... :) Kobieta zmienną jest, szczególnie w ciąży. Nie odpisuję na razie bo przez tego kopniaczka nie doczytałam co tu się dziś działo :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i zaraz znikam, bo muszę się urwać z pracy około 11 żeby zdążyć do NOWEGO LEKARZA na 12. Mój Mąż się śmieje ze zaczyna się FAZA TESTÓW i będziemy testować lekarzy.Troche wymiękam przed tą wizytą u nowego lekarza... Zeby było dobrze to by mi problem zszedł z główki i odetchnęła bym z ulgą... Miłego dzionka!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki.Dzis kolejny brzydki dzien ale ja sie nie poddaje! Co do kłutni z mężem to mawia ze \"niech sie juz skonczy ta ciąża\" Mawia tez że nie jest tak strasznie i spodziewal sie gorszego.Mysle że sie tak czesto denerwuje bo nie ma przytulanek.Jestem sflustrowana.Wiem że normalnie nie mam takich problemow jak w ciąży. Dota, świetnie to wszystko opisałaś.Dzieki.Nie ma to jak doświadczona mama.Ja sobie teraz przerwe w pracy robie i bede wcinac kanapke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra w ciąży suszi jadła i nic jej się nie stało, nie jadłam surowego tuńczyka tylko z puszki, zresztą mniejsza z tym, będę jadła co mi się podoba i tłumaczyć się nie mam zamiaru. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstawac koialki!pobudka:) zgadzam sie z wazka pieknie dota napisaclas:) szklana:)gratulacje!super uczucie co?ja ostatnio tak dobrze wszystko poczulam po sexie ,kiedy lezalam sobie na pleckach....chyba wybujalismy \"nasze nowe ja\"-tak Cudowny mowi o naszym malenstwie:)bedziemy bujac je czesciej:)hihi no z tymi wozkami i imionami to problem a wydawalo sie ,ze bedzie pieknie... my mielismy juz tyle typow...masakra...myslimy o bardzo krotkim imieniu, bo maluszek bedzie mial masakrycznie dlugie nazwisko..i chcilelibysmy takie miedzynarodowe zeby problemow nie bylo na swiecie,bo jestesmy raczej podrozujacy a planujemy tez prezniesc sie z polszy na druga polkule...wiec dylematy...chcielismy koniecznie zydowskie imie ale okazuje ise ,ze to co mi ise podobuje to Cudownemu nie i na odwrot... moze zrobie plebiscyt na forum?co wy na to?przysylajcie propozycje na lutowkowego mejła:) buzie...spadam do pracki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franciszka, ślicznie tak samo dostojnie jak Antonina. dota, raczej nikt nie mówiłby do maluszka Antonino, ale nie ma czego się wstydzić, bo to bardzo piękne imię, zresztą zdrobnienia do niego też... Antosia, Tosia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabotazystka, widac że dziś warczysz. I racja, jedz co chcesz.Nie wolno jesc, znaczy nie codziennie.Nałogowo.Jezeli zjemy cos co nie wolno od czasu do czasu to wszystko bedzie ok a i my bedziemy cwierkac.To dobre dla dzidzi.Zadowolona mama to usmiechnieta mama i co najważniejsze mniej rozwydrzone dziecko :) Ja sobie dzis zjem to co zawsze wiec nie ma sie czym chwalic.Za to jutro bede jadla to co jest smaczne i inne.Jade do cywilizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my juz dobralismy imie :ANASTAZJA To takie rosyjski i zdrobnienie nam tez sie podoba NASTKA. Antonina tez mi sie bardzo podoba.Dostojnie tak :) Zosia, Zuzia juz nie.Teraz duzo tych imion wiec ja nie chce żeby potem w szkole bylo 5 Zos w klasie. Kurcze to sa bardzo ładne imiona, szczegolnie podoba mi sie Zuzia ale juz ich tyle jest .... Masza jeszcze mi sie podoba ale Aligator mowi ze za krotkie.Maszeńka-powiedzcie same bardzo ładnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×