Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja tylko tak na biegu... Podczytuję i obejrzałam zdjęcia ale niemam czasu odpisać;( Dzięki za życzenia zdrówka dla Mai, ma swoją pierwszą chorobę za sobą dobrze to rozpoznałyśmy(lepiej niż lekarka) to była trzydniówka wczoraj wieczorem ją zaczęło wysypywać(a temperatury dostała we wtorek wieczorem) PRZESTROGA dziewczyny bardzo uważajcie a najlepiej unikajcie pyralginy w czopkach!!!!!!!! My posłuchaliśmy sie lekarki(która już nie jest lekarka naszego dziecka!!) zeby jak temp.nie przejdzie dac małej poł czopka, całe szczescie ze ta polowka sie zlamala i Maja dostala tylko tak 1/3. bo z temp. 39,5 obniżyło jej do 35,5 i mysmy malo nie powariowali ze stachu. Nasza Kruszynka była biała jak płótno i strasznie zimna i zlana potem, strasznie plakala i jakby byla nieprzytomna bo nie docieralo do niej nic i jakby nas niepoznawala.... a na drugi dzien na rejonie inna lekarka nam powiedziala, ze dobrze ze to sie tak skonczylo, bo to byla konska dawka jak dla niej...;( A na przyszłosć jak wasze szkrabki beda mialy takie oslabienie to trzeba ogrzewaz nozki i docukrzyc, czyli w naszym przypadku podać dzieciom wode i duzo glukozy na wzmocnienie... Mam nadzieje ze nasze doswiadczenie sie na cos przyda i ze unikniecie takiej sytuacji. A poza tym się denerwuję wynikiem tej rozmowy kwalifikacyjnej na której byłam...Maja się odezwac na poczatku tygodnia. Na trzydziestu zaproszonych na rozmowe kwlifikacyjna kandydatów byłam jedyna kobietą... tym bardziej sie denerwuje, bo raczej widac ze szukaja faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej małej przebil się ząbek i pewnie to przez to te nocne cyrki.Lekarka stwierdziła,że z moczem OK,pewnie to od zębów.Mam na noc dawać Viburpo kąpieli i te granulki homeopatyczne o 20.00,24.00,2.00 i 4.00 i sprawdzić skutek.Na razie nie umówiłam się na wizytę domową,będę z nią w kontakcie jakby te rzeczy nie pomogły.Ale mała dziś od rana spała tylko 30 minut (jest grzeczna) i nie chciała jeść.Pewnie dziąsło ją boli,bo jest przerwane przez ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za wszystkie porady :) na Was zawsze można liczyć 👄 Pimboli u nas to niestety Katarek, bo z nosa leci cały czas :( biedne moje maleństwo. Ja chyba też kupię taką drewnianą taką jaką miałam za czasów mojego dzieciństwa :) Edycia Madziuni oczko ropiało ze 3 miesiące ale masowanie (dość mocno niestety) pomogło, albo sam się poszerzył, może idź do innego lekarza, sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edycia a dzieki z zoladkiem juz dobrze ale normlanie tak mnie wczoraj bolal ze zasnac niemoglam buuu kluska jejku dobrze ze nic powazniejszego sie niestalo :( dzieki za przestroge ;) a moj dzis strasznie marudny jest buuu nieraz niewiem o co mu chodzi :( do tego jeszcze dzis poklocilam sie z moim M i kazalam sie wynosic.... niewiem czy to zrobi bo teraz jest na weselu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostalam okres wiec w ciazy nie ejstem .Z jedej strony sie ciesze bo nie zalatwilam jeszcze wszytskich spraw zdrowotnych a ciaza by znow je przerwala na 9 miesiecy .Tak zdarze sie wyleczyc i od grudnia sie staramy.No i jak bym byla w ciazy rodzila bym na maj wiec w stresie z 2 malych dzieci jechac do polski na egzuaminy w czerwcu bym musiala .Z drugiej strony chcialabym znow miec taka kruszynke pod sercem.Ale poczekamy i bedziemy od grudnia probowac . pimboli kup sobie jak beda w aldiku a dzis bylismy na zakupach i w peny markt byly rajstopki 3,99 za 2 sztuki i byly tam takie co dostalam tez i z peny tez sa dobre jakosciowo.wiec polecam ci z peny i aldika .ja nie bralam bo mam zapas narazie chodz sadzac po jakosci tych z lidla bede musiala za niedlugo dokupic :) robur no wlasnie moze zabek nie daje jej spac moj maly ma juz 2 zabki i przed ich przyjsciem tez sie w nocy budzi z placzem .ale tak i tak musisz mala powoli oduczyc zasypiania przy piersi bedzie ci duzzzo latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluska dobrze że to sie tak dobrze skończyło!! głupia doktorka!! dzieki za przestroge no i Madziunia mała biedroneczka teraz jest:D Robur no to gratki za zębola dla Milenki :) może choć na chwile dadzą jej spokój i dadza mamie pospać :) Iwonka a czym przemywaliście?? no i jak?? polewać czy wcikiem?? julka a może to mdłości?? :P co Ci M mają ostatnio?? ciągle sie z nami kłócą?? niedobruchy jedne!!jak to sam na weselu?? a Ty?? Przyszła no to miałabyś urwanie głowy nauka i dwoje dzieci hoho podziwiam.... a ile jeszcze Ci zostało?? no i jak Ty to robisz że studiujesz w polsce a mieszkasz w niemczech?? u nas nie ma takiego sklepu jak aldik hmm a z tym zasypianiem przy piersi to łatwo mówić, wiem to z mojego przykładu bo też jakoś zawsze ulegam jak nie może zasnąć i daje pierś :( no a pokarmu coraz mniej bo postanowiłam ze będe sie odchudzać, po ciąży zostało mi 10kg to znaczy 5 a teraz jeszcze 5 przytyłam :( M usypia Milenke a ja mam troch wolnego to sie napije......WODY :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam zapchany nos ! buuuu..........:( witam mamuski :) katar, kaszel i gardlo od kilku dni nie daja mi spokoju. mam nadzieje ze carlos sie nie zarazi.. na razie jest ok. ale odkad wymiotowal nie chce jesc zupek ani kaszek tylko cyc i koniec. mam nadzieje ze mu to minie. u nas nocki nadal nieprzesypiane. maly budzi sie nawet 6-7 razy w nocy i to niekoniecznie zawsze na cyca. mnie wiem co robic. jestem wykonczona. on odespi w dzien a ja nie potrafie zasnac w dzien. i to napewno nie sa zeby- narazie. dziewczyny karmiace piersia- macie juz @ ? u mnie ani widu ani slychu. kluska pyralgina w czopkach moze tez uczulac. mi pani doktor polecila nurofen . ale nie dawalm bo nie bylo potrzeby. z ta pyralgina to nie wiem jak jest , chyba zalezy od dziecka. moj starszy syn jak byl malutki to tylko te czoki bral i dzialaly i nie mial na nie uczulenia. ale fakt ze sa silne. no a dla takiego maluszka to trzeba pewnie 1/3 czopka albo i mniej. ja zawsze okrajalam go nozem i bylo ok. ale teraz to juz bym sie nie odwazyla. lepiej dmuchac na zimne. na goraczke robilam zawsze oklady na czolo ze sciereczki i pod kolana i pachy z recznikow. moczylam w cieplej tzn. takiej letniej - bron boze w zimnej- wodzie i do tego jakis syrop lub czopek i bylo ok. no i duzo pic podawac - to podstawa. moj skarbek zaczyna mowic pierwsze slowa. zaczelo sie od mamu a dzis juz bylo babu , buba-co znaczy kuba, lalu, da i jakos tam jeszcze po swojemu szczebiotal ale nie przytocze bo nie zrozumialam .. :))))) jest SLODKI.... ❤️ :) ok. ide myju myju i lulu pa :))))))) to pa. dobrej nocki mamuski. a psik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia ja przemywałam solą fizjologiczną i sterylnymi gazikami bawełnianymi. Masuj dość mocno kącik wewnętrzny oczka (najlepiej sprawdź u siebie gdzie dokładnie masz kanalik łzowy i w tym miejscu masuj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyciu a byłaś u okulisty czy tylko u pediatry? Ja wybrałam się do okulisty i pokazała mi jak masować ten kanalik,bo wcześniej robiłam to nieskutecznie.I pomogło.Przeszło jak ręką odjął.Tak opisać jak wykonywać ten masaż jest bardzo trudno.Myślę,że trzeba działać,po co dziecko ma się męczyć... Szklana wysłałam foty,ale otrzymałam wiadomość zwrotną,że nie dostarczono. Ja już nie wiem,co się dzieje. Spróbuję do Igmik.A na lutówki nadal nie mogę się dostać mimo,że robię wszystko jak należy. Dlaczego? Klusko,dzięki za info odnośnie pyralginy. Wydawać by się mogło,że kto jak kto,ale lekarz musi być kompetentny.A widzisz, wspólnymi siłami postawiłyśmy diagnozę :) Niedługo lekarze nie będą nam potrzebni, bo same lutówki sobie poradzą :D Julko,jak on mógł iść sam na wesele? Nieładnie. Co się dzieje z tymi małżeństwami...Wróci i pogodzicie się na pewno. Tego Wam życzę. Biegnę na " Mam talent" Dobrej nocki i miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyciu a byłaś u okulisty czy tylko u pediatry? Ja wybrałam się do okulisty i pokazała mi jak masować ten kanalik,bo wcześniej robiłam to nieskutecznie.I pomogło.Przeszło jak ręką odjął.Tak opisać jak wykonywać ten masaż jest bardzo trudno.Myślę,że trzeba działać,po co dziecko ma się męczyć... Szklana wysłałam foty,ale otrzymałam wiadomość zwrotną,że nie dostarczono. Ja już nie wiem,co się dzieje. Spróbuję do Igmik.A na lutówki nadal nie mogę się dostać mimo,że robię wszystko jak należy. Dlaczego? Klusko,dzięki za info odnośnie pyralginy. Wydawać by się mogło,że kto jak kto,ale lekarz musi być kompetentny.A widzisz, wspólnymi siłami postawiłyśmy diagnozę :) Niedługo lekarze nie będą nam potrzebni, bo same lutówki sobie poradzą :D Julko,jak on mógł iść sam na wesele? Nieładnie. Co się dzieje z tymi małżeństwami...Wróci i pogodzicie się na pewno. Tego Wam życzę. Biegnę na " Mam talent" Dobrej nocki i miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 17 luty to ty biegaj do łóżeczka i pij ciepłą herbatke i wygrzej porządnie i przejdzie :) noa Carlos nie pwienien sie zarazić skoro karmisz. i Ty też sie nie wysypiasz?? u nas póki co jedna pobudka na cyca w nocy musi być a a czasem dwie. pozostaje nam czekać aż z tego wyrosną. a Carlos może nie śpi bo jak tylko na cycu to głodny?? ja karmie ale @ miałam jak mała miała 4 miesiące ale to takie dziwne bo nieregularne i człowiek nie wiem na czym stoi, teraz np jakieś plamienie miałam przez 3dni a brzuch bolał jak na @ i nawet test zobiłam ale wyszedł negatywny ufff... a jesteś pewna że mały mówi ze zrozumieniem?? iwonka ale te gaziki tzn takie waciki jak sie przemywa makijaż?? bo ja gdzieś słyszałam że oczko powinno sie polewac a nie przecierac, a w aptece powiedziała że waciki nie są sterylne... basienia tak byliśmy w Zakopanem ale to moja mama fundneła domek bo to z jej pracy także nic Ci nie pomoge co do namiarów. A co wybierasz sie??? rosołku od pediatry miałam skierowanie do okulisty(i tak byliśmy prywatynie) ale ta zapisała tylko kropelki i powiedziała ze jak nie przejdzie to na płukanie, nawet o masowaniu nie wspomniała :( sprubuj jeszcze do mnie wysłać zdjęcia edycia86r@op.pl tylko może zmniejsz bo są za duże i dlatego nie chcą wskoczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 lat Haydi!!! Buziaki dla Was, tylko na sekundkę wpadłam. I Zuzię zobaczę ;) Papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik jaką to Wy macie spacerówke?? zdjęcia fajne na nk, a zwłaszcza Pola z dynia :D Dziewczyny jakie macie smoczki uspokajające?? bo ja teraz kupiłam tomme tippe a miałam nuka i nie wiem czy dobrze zrobiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyciu nie wiem jaka to spacerówka, bo odziedziczona ,ale jest superlekka, szybko się składa, mało zajmuje miejsca a niuni jest w niej wygodnie, no i się rozkłada prawie na płasko. Ale mamy ją tylko na jakieś wyjazdy, bo normalnie jeździ w dużej. Jak się do niej dorwę to popatrzę na nazwę, jak nie zapomnę, bo mam sklerozę a wózek jest w samochodzie. Haydi wszystkiego najlepszego!!! Przepraszam ,ze nie piszę ale nie mam weny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik bo taka fajna mi sie wydaje ta spacerówka... My teraz myślimy własnie nad zakupem bo duży chcemy sprzedać. a co tam wena, pisz co ślina na język przyniesie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia ja też ją lubię, nawet bardziej niż dużą ale... No właśnie ma małe kółka i nie dość, że niunię trzęsie we wszystkie strony, to jeszcze wszystkie nierówności i krawężniki to trzeba ją podnosić. A w tej dużej spacerówce sa duże kółka i super się ją prowadzi. Wszystkim chorowitkom i mamusiom życzę dużo zdrówka i przepędzam choróbska wszystkie, a sio wstręciuchy. A ja spędzam samotny wieczór, bo mój N na kawalerskim szaleje. Dzisiaj się cały dzień niunią zajmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tu jest minus małej spacerówki- malutkie kółeczka. wszystkie nierówności czuć. No ale lepiej sie ja przewozi bo zajmuje mniej miejsca... ale Ci fajnie że N zajmował sie cały dzionek Polą, chwila odpoczynku, ale za to teraz pobalanguje... idę spać już, miłej nocki wszytkim życze, no i oczywiście w miare przespaną. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia ja miałam coś takiego tylko pakowane po 3 szt i sterylne, ciężko dostać ale ja zamówiłam w aptece i mi przywieźli http://www.allegro.pl/item743374054_mieciutkie_gaziki_do_pielegnacji_100szt_gratis.html Ile może katar trwać? Dzisiaj niby troszkę lepiej ale zastanawiam się, czy do lekarza nie podjechać :( Ja dzisiaj do pracy pędzę więc szybciutko miłej niedzieli wszystkim życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonka dzięki będe musiała popytać po aptekach. co do katarku to 7 dni może trwać albo i dłużej, dla pewności możesz się wybrać do lekarza czy tam coś na oskrzela nie poleciało, no ale jak nie kaszle to pewnie wszystko oki :) u nas mała ma kaszel :( taki suchy. jak myślicie może być to od tego że jak jej polewałam główke wodą to nose pociągła?? o nie wiem sama innych dolegliwości na szczescie nie ma tylko ten kaszel Miłej niedzieli życze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gośc
no i mamy powód nie jedzenia obiadków - smak!!! Kurka - tesciowa dała jej kiedyś kalafiorka i ja na drugi dzień też - no i kalafirek ( posolony ) smakował lepiej niż papka ze słoika :( Wczoraj dostała ziemniaka z masłem i jadła aż uszy jej się trzęsły:) No więc nie pozostaje mi nic innego jak gotować :) dla zainteresowanych: file: ///C:/Documents%20and%20Settings/Emi/Pulpit/super%20przepisy/index.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gośc
Ja nadal nie mam @, mialam tylko jeden a teraz powinnam dostać 10dni temu i nic :( no ale to chyba normalka nie? A jak u Was - regularnie? Ta stronka powyżej - to super przepisy podzielone na wiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam  Już po imprezie urodzinowej. Goście zachwyceni moim maluchem, maluch zachwycony gośćmi. Gadał jak najęty do wszystkich. Wczoraj w dzień spał może z godzinę bo nie miałam do niego czasu ale dał radę, o 20:45 dopiero padł, zasnął mi na rękach i pierwszy raz nie był wczoraj kąpany. Ale przespał ładnie od tej 20:45 do 8:00 więc jestem zadowolona  Basienia – i jak, wypiłaś za moje zdrowie? Szklana Głowo – dziękuje za piątkowe życzenia! A co do zaproszenia to świetne, naprawdę. I kaczuszkę też taką kupiliśmy kilka dni temu, ona jest chyba z Tchibo, nie? No już widzę, że napisałaś, ze z Tchiba. Myśmy ją w Tesco kupili. UP-83 – Wieeeeelkie dzięki za życzenia! Widzę, że pierwszej Ci się w sobotę przypomniało o moich urodzinkach  Jak miło  Jeszcze raz dzięki! Edycia i Igmik – również bardzo dziękuję  Julka – co do żółwi to nie są duże  One dopiero będą duże…. Jeszcze sporo urosną i za kilka lat chyba wylądują w przygotowanym do nich oczku na ogródku  No to na razie tyle, przepraszam, że nie odniosłam się do każdej i do każdego wątku, ale mam tyyyyyle sprzątania…. Zajrzę jeszcze na pocztę i zmykam. Miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia-ja nie wiem jak z kaszlem,moja czasem kaszle,ale to jak lezy i sie slina zakrztusi-pytalam lekarza i podobno czesto tak jest.Tylko,ze to sie jej zdarza jedynie od czasu do czasu. Smoczki mam z NUKa od poczatku i tych sie trzymam.Tez jej kupilam teraz trzy. Pomaranczowy-moja tez niezbyt chetnie je te obiadki ze sloiczkow,tez podejrzewam smak,wiec musze sprobowac dac jej gotowane.Dodawalam juz maslo,niby poprawia smak,ale nie pomoglo. Ja jeszcze nie dostalam okresu od porodu. Kluska-a widzisz,jednak trzydniowka!No i fajnie,macie to juz za soba. Niezle jaja z ta pyralgina i niezla lekarka!Ja bym oszalala ze strachu. Zmiencie lekarke koniecznie. Buziak dla kolejnej biedroneczki na forum;) mojej juz zeszla wysypka. Przyszla-bylam przy okazji w Lidlu i jeszcze byly ciuszki,ale nie podobaly mi sie.Jedyne co to butki byly fajne,ale wlasnie jej kupilam pare dni temu. Do Penny moge zajrzec jutro. Mama17luty-ja nie mam okresu i tez karmie piersia.Nocy tez nie przesypiamy w calosci,ale ja w dzien sie klade jak bardzo chce mi sie spac. Szklana-kaczka superowa,tez taka chce!!!Niunia kapie sie z kaczka,ale zwykla i bardzo ja kocha;),wiec swiecaca by kochala jeszcze bardziej. Bylismy wczoraj kupic szafe i u znajomych,jakos tak to wypadlo,ze mala nie spala w aucie i zasnela mi na rekach u nich.No i wtedy jej halas nie przeszkadza w ogole,a w domu to byle co ja budzi w sumie. Dzis za to byla rozbawiona od rana i rozbudzona,sama sie bawila nawet i poszla spac dopiero o 14.Mam nadzieje,ze pospi chociaz ze dwie godziny. Dzis mam na obiad zrazy zawijane,wlasnie sobie bulgocza na kuchence,a jesc mi sie chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edycia ja studiuje przez internet www.pou.pl tam weszstko pisze o szkole pomaranczowy ja swojemu malemu gotuje ostatnio nawet na parze mam takie urzadzenie i sama smakuje zawsze i smak o milion razy lepszy niz sloiczki no i napewno zdrowiej .ja powiedzialam mojej lekarce ze sama gotuje na parze i ze kupuje bio warzywa ona ze to lepsze niz te sloiczki.napewno swiezsze i lepiej smakuje.jak sie zle czuje to daje sloiczek na obiad maly lubi najbardziej z hippa .owoce z jogurtem daje ze sloiczka na 2 sniananko. pimboli ja jestem zadowolona z tych sliniakow co sa na cale rece mam 2 sztuki i naprawde fajne mniej brudno :).co do body to masz racje zadne rewelacja ja kupilam malemu takie niebieskie w pieski pod bluze dobre ale material jest cienki i pod szyja sie rozciaga wiec dobrze ze nie kupilas ja mu bede zakladac czasami do spania lub pod spod.pizamki sa ok tylko ze ja mam duze .butki my kupujemy w geoxie lub elefancie mam tez z h%m ale to takie nie do chodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znów tylko na chwilkę, bo dopiero wróciliśmy i jużmi sięślepka zamykają!Na maila wyslałam parę zdjęć!;) Mam nadzieję, że weekend minął Wam świetnie i że dzisiejsze nocki bedą spokojne! 🌻🌻🌻Żebyśmy ten nowy tydzień wszystkie zaczęły z naładowanymi na full akumulatorkami--->pełne entuzjazmu, świetnego nastroju i humoru!!!;)🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×