Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nutri grain

15.07.2008, zaczynamy kobitki!

Polecane posty

Gość Neotropikalna
Witam Was kobitki,wreszcie sie coś tutaj ruszyło :D ja tez praktycznie dzień spędziłam poza domem,miałam sporą dawke ruchu dzisiaj bo wszedzie chodzę piechotą zamiast podjechac autobusem:D bedzie dobre kilkanascie kilometrów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam dzisiaj dziewczynkę z 4latka miała , matko!:( jaka okrągła , z trudem przekładała nóżki , rodzice częstowali ją ciasteczkami w dodatku ... ostatnio często właśnie widuję dzieci z poważną nadwagą , a nawet otyłością . np. sąsiadki córka ma 11lat może ma z 140cm , a waży 65kg :/ nie rozumiem rodziców takich dzieci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam w necie propozycje posiłków przy określonej kaloryczności być może to nam się przyda ;) 210 kcal mleko (1 szklanka - 100 kcal), płatki kukurydziane (2 łyżki - 80 kcal), truskawki (10 sztuk - 30 kcal). 250 kcal Kromka chleba, dwa plastry szynki na liściu sałaty, mleko. Inny zestaw to pieczywo z masłem, twaróg chudy, kawa z mlekiem bez cukru. (260 kcal): Deser owocowo-jogurtowy z kaszą manną, szklanka herbaty zielonej bez cukru. Deser owocowo-jogurtowy z kaszą manną Składniki: 125ml mleka 0%, 1 1/2 łyżki kaszy manny, 3 łyżki jogurtu naturalnego bez cukru, 1 łyżka cukru, 50g wiśni, 70g czereśni, otarta skórka cytrynowa. Wykonanie: kaszę ugotować na mleku, następnie wymieszać z jogurtem, cukrem i z wydrylowanymi owocami, wymieszać. Udekorować skórką cytrynową. do 250 kcal: KANAPKA Z SEREM I KIWI. Kromkę ciemnego chleba tostowego posmarować łyżeczką masła lub margaryny. Obłożyć liściem sałaty, plasterkiem sera żółtego. Zjeść z kiwi i marchewką. PŁATKI CZEKOLADOWE Z JOGURTEM. 3 dag płatków czekoladowych zalać połową opakowania jogurtu waniliowego, wkroić mandarynkę. CHLEB Z TWAROŻKIEM I POMIDOREM. Kromkę chleba z pełnego przemiału posmarować łyżeczką masła i 5 dag twarożku. Pomidor pokroić w plasterki i położyć na kanapce. SEREK OWOCOWY. 10 dag twarożku wymieszać z łyżeczką śmietany, skropić sokiem z cytryny i posłodzić słodzikiem. Dodać pokrojone pół pomarańczy i pół jabłka oraz 10 dag mrożonych malin. BUŁECZKA Z DŻEMEM. Małą bułeczkę maślaną przekroić, posmarować łyżeczką masła lub margaryny oraz 2 łyżeczkami dżemu. KANAPKA Z SZYNKĄ I OGÓRKIEM. Bułeczkę pełnoziarnistą przekroić, posmarować łyżeczką masła lub margaryny. Obłożyć 4 cienkimi plasterkami gotowanej szynki oraz kilkoma plasterkami ogórka. Posypać kiełkami rzeżuchy. Kanapka z jajecznicą i szczypiorkiem Jajko roztrzepać z łyżką wody, dodać pół pęczka posiekanego szczypiorku, doprawić solą i pieprzem. Usmażyć na łyżeczce masła lub margaryny. Jajecznicę położyć na kromce chleba z pełnego przemiału. -> OBIADY: (220 kcal): zupa ogórkowa bez śmietany (200 g - 80 kcal) ryba gotowana (50 g - 40 kcal) ziemniaki (2 małe - 60 kcal) jarzyny (100 g - 40 kcal). (350 kcal): Bulion posypany natką pietruszki, pieczone udko kurczaka (bez skóry), gotowane warzywa, liść sałaty. (350 kcal): zupa koperkowa z lanym ciastem, pulpet cielęcy, ziemniaki i marchew z wody. (346 kcal): Suflet biszkoptowo-agrestowy, szklanka herbaty owocowej bez cukru. Suflet biszkoptowo-agrestowy Składniki: 60g podłużnych biszkoptów, 6 łyżek wina czerwonego, 250g agrestu, 1 łyżka cukru, 1 łyżeczka mleka 0%, 1 łyżeczka mąki pszennej, 1/2 żółtka, 1/2 białka, sok z cytryny. Wykonanie: biszkopty skropić sokiem z cytryny, włożyć do formy na suflety. Agrest po umyciu dusić w winie z cukrem 10 minut. Osączyć i posmarować nim biszkopt. Żółtko wymieszać z mąką i mlekiem. Białko ubić na pianę i dodać do żółtka z mąką, delikatnie wymieszać. Wlać masę na agrest i piec w nagrzanym piekarniku do 175 stopni C przez 1 godzinę. (360 kcal): Omlet piankowy z owocami, szklanka wody mineralnej niegazowanej. Omlet piankowy z owocami Składniki: 1 jajko, 1 łyżeczka cukru pudru, 1/2 łyżeczki mleka 0%, 1/2 łyżeczki mąki, sól, 1 łyżeczka oliwy z oliwek. Nadzienie: 125g truskawek, 1/2 średniego kiwi, 1/2 średniej nektarynki, 1/2 łyżeczki cukru. Wykonanie: nadzienie - owoce umyć, kiwi obrać, wszystkie pokroić i posypać cukrem, odstawić na 3 minuty. Ciasto - białko oddzielić od żółtka, z białka ubić pianę, dosypując stopniowo cukru pudru. Żółtko rozbić z mlekiem, dodając po trochu mąki i soli, połączyć z pianą z białka, delikatnie wymieszać. Ciasto smażyć na małym ogniu 5 minut. Po usmażeniu przemacerować owocami, złożyć na pół i podawać. (360 kcal): Naleśniki z czarnymi jagodami polane jogurtem naturalnym bez cukru (100ml), szklanka herbaty z cytryną bez cukru. Naleśniki z czarnymi jagodami Składniki: ciasto: 3 łyżki mąki pszennej, 1/2 jajka, sól, 5 łyżek mleka 0%, 1 łyżeczka oliwy z oliwek. Nadzienie: 80g jagód i łyżka cukru. Wykonanie: ciasto: - osoloną mąkę przesiać przez sito. Żółtko oddzielić od białka, żółtko rozbić z mlekiem, stopniowo dodawać do mąki, ciasto mieszać rózgową trzepaczką. Zostawić na 20-30 minut. Z białka ubić pianę, dodać do ciasta, lekko wymieszać. Na rozgrzanej oliwie smażyć cienkie naleśniki. Osłodzone jagody nakładać do ciasta i zwijać naleśniki. Część jagód pozostawić i posypać nimi usmażone naleśniki. -> KOLACJA (212 kcal): 300 ml zupy „nic"". Zupa „nic"" - przepis: Składniki: 250 ml mleka 0,5%, pół jajka (25 g), 20 g cukru. Wykonanie: mleko zagotować. Ubić pianę z białka i kłaść łyżką kulki na gotujące się mleko. Pianki wyjmować na talerz. Żółtko utrzeć z cukrem, połączyć z mlekiem, zalać pianki z białka. (200 kcal): Omlet z zielonym groszkiem, filiżanka herbaty lub ryż z owocami, mleko. (do 220 kcal): SAŁATKA MAKARONOWA Z SEREM. Pokroić por i 5 dag pomidorów wiśniowych. Wymieszać z 4 dag ugotowanego makaronu oraz 4 dag sera owczego. Posypać łyżką posiekanej bazylii. Dodać 2-3 łyżki soku cytrynowego oraz łyżkę oliwy. Doprawić do smaku solą oraz pieprzem. SEREK Z PAPRYKĄ. 10 dag twarożku homogenizowanego wymieszać z łyżką śmietany, doprawić sokiem cytrynowym, solą oraz pieprzem. Dodać oczyszczoną, pokrojoną czerwoną paprykę oraz pół pęczka drobno posiekanej natki pietruszki. Zjeść z kromką chleba z pełnego przemiału, posmarowaną miksem jogurtowym. SAŁATKA WARZYWNA. Pół ogórka, marchewkę, pół cukinii oraz po pół strąka żółtej i czerwonej papryki opłukać i drobno pokroić. Wymieszać 2 łyżki soku cytrynowego, łyżeczkę octu balsamico, łyżkę oliwy, doprawić solą i pieprzem. Zalać sałatkę. Posypać łyżeczką ziaren dyni. Zjeść z kromką pełnoziamistego chleba. KANAPKA Z KRABAMI I FENKUŁEM. Kromkę chleba z pełnego przemiału posmarować łyżeczką miksu jogurtowego. Nałożyć 10 dag mięsa krabowego i posypać połową pęczka posiekanego koperku. Pół fenkułu oraz pomarańczę obrać, pokroić, doprawić solą i pieprzem, skropić sokiem z cytryny. Zamiast z mięsem kra-bowym możesz zjeść kanapkę z 5 dag gotowanej szynki. WARZYWA Z DIPEM. Ogórek, pół kalarepki i marchewkę obrać i pokroić. 10 dag twarożku homogenizowanego wymieszać z 2 łyżkami śmietany, doprawić sokiem cytrynowym, solą i pieprzem. Posypać połową pęczka drobno posiekanego koperku i łyżeczką posiekanych ziaren słonecznika. KANAPKA Z SAŁATKĄ I INDYKIEM. Bułeczkę z pełnego przemiału przekroić, posmarować łyżeczką miksu jogurtowego. Nałożyć 2 liście sałaty, 5 dag pieczonej piersi indyka. Zalać łyżeczką jogurtu ziołowego. Zjeść z pomarańczą. KANAPKA Z JAJKIEM I MARCHEWKĄ. Kromkę chleba z pełnego przemiału posmarować łyżeczką miksu jogurtowego. Nałożyć plasterki jajka. Marchewkę oraz jabłko utrzeć i podzielić na pół. Do 1/2 porcji dodać łyżeczkę śmietany, skropić sokiem z cytryny i dodać słodzik. (211 kcal): Ryba po grecku (150g), kromka chleba chrupkiego, szklanka herbaty zielonej bez cukru. (210 kcal): Gotowana pierś z kurczaka bez skóry (100g) w warzywach, sałata zielona (50g) z jogurtem naturalnym bez cukru (100ml), szklanka herbaty z róży bez cukru. (185 kcal): Kanapka z kromki chleba żytniego, pełnoziarnistego, posmarowanego 1 łyżeczką niskokalorycznej margaryny, z liściem sałaty i plasterkiem polędwicy (30g), 1 średni pomidor, szklanka bawarki z mlekiem 0% (100ml) bez cukru. -> PRZEKĄSKI ( II śniadanie i podwieczorek do wyboru): (110 kcal): Kanapka z kromki chleba grahama, z łyżeczką margaryny, plasterkiem polędwicy z kurczaka (30 g), 50 g ogórka zielonego, herbata z cytryną bez cukru. (100 kcal): Kromka ciemnego pieczywa, twaróg chudy z pietruszką, sok pomidorowy albo pieczywo z chudą wędliną, sok wielowarzywny. (114 kcal): Jogurt jagodowy (l pojemnik, 150 ml) z łyżką otrąb pszennych. (112 kcal): Kanapka z kromki chleba chrupkiego, łyżeczki margaryny, plasterka kiełbasy szynkowej (30 g), herbata owocowa bez cukru. (114 kcal) 1 maty banan, woda niegazowana. (100 kcal): Miseczka kisielu porzeczkowego (150 ml). (92 kcal): Jabłko pieczone (200g), szklanka herbaty z cytryną bez cukru. (90 kcal) 100g śliwek. (112 kcal): duże pieczone jabłko z łyżeczką cukru. (100 kcal): grejpfrut (1 sztuka -100kcal). (100 kcal): Filiżanka herbaty, kawałek ciasta drożdżowego. (100 kcal): surówka z sezonowych warzyw mieszanych, kromka pieczywa (100 kcal). (118 kcal): 200 ml kisielu wiśniowego z jednym sucharkiem. (115 kcal): 200 g galaretki porzeczkowej, woda mineralna niegazowana. (108 kcal): 100 g budyniu waniliowego z ćwiartką jabłka. (94 kcal) Dwie morele (200g), szklanka wody mineralnej niegazowanej (108 kcal) Średnia gruszka (200g), szklanka wody mineralnej niegazowanej. (Do 100 kcal): Kanapki - kromka chleba pełnoziarnistego posmarowana masłem, pomidor - kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku, pomidor - kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku i łyżeczką dżemu - 2 krakersy z 2 łyżeczkami twarożku - kromka pumpernikla posmarowana masłem, pół ogórka Zupy - filiżanka pomidorowej z ryżem - 100 ml wywaru warzywnego z roztrzepanym jajkiem - zupa chińska (gotowa) - zupa warzywna z grzankami (gotowa) - zupa ziemniaczana (gotowa) z 2 łyżeczkami kremówki Surówki - marchewka z jabłkiem i sokiem cytrynowym - 2 pomidory, 2 cebulki ze szczypiorkiem - 10 dag kiszonej kapusty, strąk papryki, kromka chrupkiego pieczywa - rzepa zalana łyżką jogurtu - mały seler zalany łyżeczką jogurtu Wędliny - 6 cieniutkich plasterków polędwicy wieprzowej - 4 cienkie plasterki mortadeli - 3 cienkie plasterki salami - plasterek szynki gotowanej - 8 plasterków polędwicy drobiowej Serki i napoje mleczne - 10 dag serka homogenizowanego z 10 dag truskawek - 10 dag chudego sera posypanego szczypiorkiem - opakowanie jogurtu z 2 mandarynkami, słodzik - 150 ml mleka z 50 ml soku pomarańczowego, herbatnik - szklanka maślanki z kromką chrupkiego pieczywa Owoce - mały banan - różowy grejpfrut - 2 brzoskwinie - 2 małe jabłka - 1,5 gruszki Ciasta i słodycze - batonik Duplo, filiżanka kawy - 2 delicje - 5 kostek czekolady - ptyś z bitą śmietaną - 3 kulki lodów owocowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neotropikalna
Kolacja zjedzona:D a co do dzieci to masz racje teraz to ciągle mozna oglądać utuczone dzieci, korych rodzice twierdzą,że one z tego wyrosną,głupota totalna,jak od poczatku sa przekarmiane to tak pozostanie,a pozniej bedzie placz i zgrzytanie zębami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neotropikalna
Ooo przyda sie,przyda, na pewno, dużo fajnych rzeczy znalazłas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neotropikalna
Matko... moja mama kupiła fioletową papryke, fioletową,dla mnie to jest co najmniej dziwne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neotropikalna a co to za odmiana :D jeszcze się z taką nie spotkałam . 30min pojeździłam na stacjonarnym :) ok -250kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się niestety stacjonarny kompletnie znudził...a szkoda, bo kiedyś kręciłam po pare godzin 30-40 km/h eeeehhh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżdżę zawsze przed tv albo kompem , słucham przy tym muzyki , czytam albo oglądam jakiś ciekawy program , godzina jazdy mija błyskawicznie :D i jak na razie nie nudzi mnie ;) co innego gdybym nie miała tych "umilaczy" przed sobą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też zawsze przed tv albo kompem.... ale teraz mało tv oglądam, mniej przy kompie siedze to i pedałować nie ma przy czym :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a po treningu na stacjonarnym zauważyłaś jakieś efekty :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj zauważyłam... pomarańczowa skórka zniknęła, nóżki wyszczuplały znacznie....tym bardziej szkoda, że teraz nie mam zapału!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może będziesz miała "zryw" i zapał wróci ze zdwojoną siłą :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej aniołku :-)cieszę się że dołączyłaś :-) tylko nam nie odfruń! jaki masz plan działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odfrunę:P Przeczytałam w gazecie o jakiejś diecie zgodnej z grupą krwi:P Mam 0RH+ i było podane co należy ograniczyć:P [wszystko co kocham:P:(] m.in. lody, truskawki itd.. No ale oprócz tego ruch ruch i jeszcze raz ruch!:D 30 minut na rowerku stacjonarnym:P 3 razy dziennie:P i nieszczesne brzuszki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też czytałam o tej diecie i też niewskazane były produkty które lubię :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja już po godzinnej jeździe na rowerku. Nawet mi się dobrze jeździło, mimo @. Aczkolwiek nie przemeczałam się - 23 km w godzinę. 3 serie po 90 brzuszków zrobione, prysznic wzięty, teraz siedzę sobie w szlafroku przy kompie i słucham cykania koników polnych. Aniołku, mam tą samą grupę krwi co Ty i kiedys czytałam, że przy tej grupie nie powinno się jeść nabiału, czyli odpadają m. in. kefiry, jogurty, czyli to co lubię, a powinno się jeść mięso, czyli to, czego staram się unikać. Czytałam też tłumaczenie, dlaczego akurat tak powinno sie żywić przy tej grupie krwi. Otóż 0RH+ jest najstraszą grupą, mieli ją pierwotni ludzie, którzy żywili się gł. mięsem. I zostało jakoś tam udowodnione, że tak powinni się żywić ludzie z tą grupą. Ja bym zwariowała gdybym całe życie miala jeść to, czego nie lubię. Ciekawe, czy ci, co wymyślili te diety, sami ich przestrzegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neotropikalna
Ooo widze, że nas przybywa i nie bedzie to topik 3 osob,teraz jest juz 5:) dziewczynki po treningach a ja właśnie idę biegać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neotropikalna
Droga Feuille nie mam pojecia co to za gatunek tej papryki,ale spróbowałam (do odważnych świat należy:D) i jest dobra, troche taka ostrzejsza w smaku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołku ja obecnie stosuję hollywoodzką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
de mag ogia - też czytałam w jakiejś gazecie:P Właśnie ja nie przepadam za mięsem:( a dużo bardziej wolę jogurty, kefiry..:( Kurczę szkoda, że nie możemy wszystkie pojeździć sobie RAZEM na rowerku:P jakiś piknik w lesie..:D ćwiczonka.. dużo raźniej by było niż np. ze znajomymi.. kiedyś próbowałam biegać z koleżanką to nie jest to.. poza tym ona sie nie odchudzała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołku :D Ja tez kiedyś sobie pomyślałam, że byłoby fajnie móc pojeździć na rowerkach z osobami, które też sie odchudzają. Dlatego dobrze jest np. chodzić na aerobik, bo tam łatwiej się zmobilizować - skoro wszyscy ćwiczą, to ja też muszę. Coraz bliżej momentu kupienia wagi. Żebym się tylko nie przeliczyła... Idę spać. Dobranoc, niech się Wam przyśni góra pysznych owoców i warzyw. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serek topiony pomidor i kawa - to na śniadanko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neotropikalna
De- dobranoc,miłych snów:) Koo- tak mało na śniadanko? ja bym nie wytrzymała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak mało... ja akurat się zmuszam do jedzenia śniadań, bo rano kompletnie nie mam apetytu, wiec daję radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×