Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość emt81
Jashua, nie pracuję w UK. Mam PIN i jeśli UK nie zamknie granic to wyjeżdżam 3.12.12 :). Obecnie wysyłamy papiery mojej Żony do NMC. Jeśli chodzi o pieczątkę w deklaracji, to Żona dostała to od swojego lek. rodzinnego-chodzi o rubrykę Supporting declaration of good health. W moim przypadku to też wystarczyło. Jeśli chodzi o te artykuły to myślę, że wcześniej czy później można było się tego spodziewać... Może wprowadzą rozwiązania podobne do Nowej Zelandii: szansę na wizę mają przedewszystkim Ci, którzy są na liście profesjonalistów, których potrzebują. Tam akurat pielęgniarki/pielęgniarze są na liście "Long term"-czyli tych, którzy będą potrzebni przez dłuższy czas. Ale dodatkowo IELTS równierz dla osób, które pracowały w UK. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam was bardzo, ale NIE UDZIELAM ŻADNYCH PORAD DROGĄ E-MAIL ODNOŚNIE REJESTRACJI W NMC. Własnymi doświadczeniami podzieliłam się tutaj, wystarczy przejrzeć forum. Jeśli podaję swój mail, to tylko dla osób, które już mają PIN i szukają pracy w West Yorkshire. Pisałam już o tym kiedyś na tym forum, większość osób nawet nie odpisała "dziękuję" na moje wypociny, które produkowałam w odpowiedzi na maile. Wobec tego nie odpisuję na maile już. Przykro mi. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, o czym napisałam,to jak na razie tylko "fakty medialne" -nic więcej.Anglicy to naród,jak mało który, potrafiący wykorzystać potencjał emigrantów. Nie wyobrażam sobie ,że "czystki" obejmą wszystkie grupy zawodowe bez wyjątku.Pielęgniarki ,jak sądzę znajdą na liście zawodów uprzywilejowanych i tego rodzaju sankcje ich nie dotkną. Może być tylko trudniej o PIN z NMC... Takie przecieki prasowe mają jednak swój poważny kontekst polityczny.Chodzi o nastroje społeczne..Rozszerzający się kryzys budzi poważne obawy o miejsca pracy u Anglików.To z kolei nie może być nie zauważone przez polityków,bowiem na tym można ,w sensie politycznym, bardzo dużo stracić lub zyskać.. Tak więc w niedalekiej przyszłości z pewnością będziemy świadkami wielu ciekawych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse:)
oj nie podobaja mi sie te informacje.. niech UK jeszcze troche poczeka z takimi powaznymi krokami:) chyba sie zalamie jesli nie bede mogla pracowac w UK, nie znam innego jezyka, wiec nie mam alternatywy w Europie.. Nie podoba mi sie to wszystko. Wybaczcie, ze nie na temat, ale mnie to poruszylo:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez kilka ostatnich dni przerabialam Kanade (online). :)) Pomysl jest swietny, tylko realizacja moze sie troche przeciagnac w czasie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmetroad, "walczacazwiatrakami" z tego forum jest w Kanadzie.Ona Ci przedstawi sprawy ,które Cię interesują tak jak się je widzi "face to face". Wszędzie dobrze,gdzie nas nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
Ja jestem w Irlandii Północnej dokladnie okolice Belfastu. U nas wszedl przepis ze w pierwszej kolejnosci zatrudniaja osoby ktore sa obywatelami Irlandii i nie maja prawa zatrudnic na dane miejsce obcokrajowca jezeli maja aplikacje tubylca na to samo stanowisko. U mnie w care homach juz nie przyjmuja filipinczykow, cale szczescie bo jest ich masa, za to szefowa powiedziala ze czeka na moja rejestracje, a ja czekam na wiadomosc z NMC wczoraj minelo 3 tygodnie i nic jeszcz enie dostałąm :( ani wiadomosci by cos doslac ani wiadomosci ze mnei zarejestrują. Czy wy posylaliscie potwierdzenie wplaty razem z dokumentami jezeli wplate dokonalam online karta kredytowa? BO ja tego nie poslalam a chcac e mailem dowiedziec sie o postep mojej rejestracji odpisali mi ze musze przeslac im moje dane tzn scan paszportu lub ID i cos tam jeszcze:/ cuuudownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iska7 Ja pracuję w Irlandii Północnej, na południe od Belfastu dla Four Seasons. Wcześniej pracowałam, w jednym z domów opieki we wschodnim Belfaście ale się przeniosłam bliżej miejsca zamieszkania. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZACAZWIATRAKAMI
Hej! widze pytania do mnie. Moge na nie odpowiedziec w poniedzialek lub wtorek, wiec prosze o cierpliwosc. Opisze cala dluga i uciazliwa droge do sukcesu, na ktory pracowalam prawie 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do jashua mi zaswiadczenie good health wystawil także lekarz rodzinny i wielu osobom ktore znam rowniez. na wszelki wypadek mialam ze soba przetlumaczenie tego dokumentu na jezyk polski. Doktorka zrobila dziwna mine na początku i juz myslalam, że wyśle mnie na jakieś badania krwi czy cos, ale poinformowalam ją, że rok temu mialam wykonywane badania u lekarza medycyny pracy i ze wszystko jest ok. Wiec podpisala bez problemu. Jakas kumata byla, bo nawet podpisala GP ''X Kowalska'' ;) PS. Jak pisalam PIN juz mam, czas ucieka a ja nadal tkwie w PL... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jashua
Dzieki happynurse wybiore sie do rodzinneg jaK mi izby oddadza ten formularz. A Ty kiedy wyjezdzasz? Ja szukam tlumacza, a jak wysle papiery to ide na kurs angielskiego bo u mnie narazie slabo. Czy ktos uczeszczal na kurs angielskiego dla pielegniarek? Warto na taki isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też ta Kanada przeszła przez myśl. Ale kurczę nie wygląda to prosto. Egzamin trzeba zdać. No i jeszcze IELTS do tego (no chyba, że angielskim paszportem się wylegitymuję i wpiszę English jako pierwszy język, co się dużo z prawdą nie rozminęłoby, bo polskim rzadko operuję ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do jashua ja wyjezdzam max za 2 lata. nie wiem co będzie. jak będą bili w nursing home, to pojde do pracy w restauracji albo gdziekolwiek. i tak to lepsze niz praca pielegniarki w PL...;/ dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Jashua, jeśli będziesz już w trakcie rejestracji to mogę Ci dać namiar na pośrednika z którym ja się kontaktuję. Nie wiem czy Cię to urządza, ale po rozmowie kwalifikacyjnej mogą Ci zaproponować pracę jako HCA i reassessment (ponowną ocenę) już po miesiącu a co za tym idzie ew. zmianę angażu po uzyskaniu PIN. Tak zaproponowali mojej Żonie. Z tego co wiem to dalej potrzebują personelu pielęgniarskiego bo przedwczoraj pytali się mnie jak tam rejestracja mojej Iwony. Żeby była jasność-My wyjeżdżamy dopiero w grudniu, więc nic więcej nie mogę Ci powiedzieć o tym miejscu pracy, pozatym, że są to okolice Liverpool-u, sieć domów opieki Spring care. Dla HCA oferują ok 6 funtów/h dla RN ok 11/h. W ofercie zawarta jest możliwość zakwaterowania (pokój 80 funtów za tydzień)Jak coś to daj znać. Mimo, że sytuacja też już nie jest w UK różowa, to my zdecydowaliśmy się zaryzykować (ze wszystkimi konsekwencjami) i wyjechać jak najszybciej. Bo patrząc na ostatnie doniesienia, wygląda na to, że im dłużej będzie się zwlekać tym szanse na ułożenie sobie życia poza Polską będą maleć...Chociaż chciałbym się mylić :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogą oferować mniej niż 6.19/ godz, bo to minimalna stawka od października w UK. Dobre domy opieki płacą ok 6,50 i lepiej. Ja miałam 8.25 jako senior carer w 2007 firma się nazywa MHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt81 i pozostali przerażeni Z ciekawości szukałam potwierdzenia informacji ("... wszedl przepis ze w pierwszej kolejnosci zatrudniaja osoby ktore sa obywatelami Irlandii i nie maja prawa zatrudnic na dane miejsce obcokrajowca jezeli maja aplikacje tubylca na to samo stanowisko....") przekazanych przez 'iska7" kilka postów powyżej. Efekt moich poszukiwań jest żaden-żadnego potwierdzenia nie znalazłam....W sprawie,o której napisała "iska7 ' sądzę ,że nie chodzi o żaden oficjalny przepis ,ale o niepisaną praktykę popierania "swoich".. Jeśli tak jest rzeczywiście,to coś takiego funkcjonuje tutaj już od "niepamiętnych lat" a praktyka wyłaniania zależy tylko od komisji rekrutacyjnej i jej "preferencji". Zapewniam Was,że poważnych firmach kryterium narodowości ,jeśli w ogóle jest brane jest pod uwagę, to wyłącznie wtedy ,gdy mają równorzędnych kandydatów pod względem przygotowania zawodowego. Komisja rekrutacyjna ocenia każdego kandydata pod względem przydatności na danym stanowisku. Narodowość nie mieści się w kryterium "przydatność"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciąg dalszy.. Istnienie przepisu nakazującego zatrudnianie wyłącznie obywateli UK byłoby aktem czysto rasistowskim ,a jego praktyczne stosowanie czystym rasizmem,który z racji wielokulturowości UK jest tępiony z całą mocą prawa. przepis taki byłby natychmiast zaskarżony i w ekspresowym tempie wycofany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999999999
O przepraszam że tak późno odpisuje ale nie zauważyłam wcześniej tego pytania ... Jakie pytania na interview? - historia mojego zatrudnienia i dlaczego akurat chce pracować na tym oddziale - co rozumiem pod pojęciem teamwork -co zrobisz jak zobaczysz błąd w cd - co zrobisz jak pacjent będzie miał niskie BP - jak można przyczynić się do polepszenia jakości usług w opiece nad pacjentem - jakie są najczęstsze powikłania po endoskopii Jeszcze chyba jakieś było ale nie pamiętam... A później to była zwykła rozmowa, ja zadałam kilka pytań, wspomniałam że na studiach miałam praktyki na endoskopii, że pacjentka była bardzo zestresowana i że wsparcie psychiczne pielęgniarki ma duże znacznie przy tak intymnym zabiegu.... Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka z jukiej
Dzięki magda999999 Lepiej późno niż wcale hehe :) :) Powodzenia w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
Belfast - Irlandia północna Pracuję jako pielęgniarka od kilku lat w Belfaście. Iska7 podaje nieprawdziwe informacje na temat preferowania kandydatów z obywatelstwem irlandzkim/brytyjskim w przypadku starania się o pracę. Przede wszystkim pracodawcy szukają kompetentnych kandydatów z biegłą znajomością języka angielskiego. Tutaj wielu obcokrajowców niestety sobie nie radzi. Wielokrotnie słyszałam od pacjentów jak narzekali na hinduskiego lekarza czy filipińską pielęgniarkę, bo nie potrafią ich zrozumieć. Wyobraźcie sobie taką samą sytuację będąc pacjentem - bylibyście zadowoleni, czulibyście, że ta osoba zapewni wam dobrą opiekę i bezpieczeństwo? Pracodawca (nhs, nursing home manager, etc.) ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i kompetencja oraz komunikacja to bardzo ważne kryteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Tak ? To dlaczego większość pracowników w domach opieki jak i w szpitalach to Filipińczycy? Jak myślicie? Pielęgniarka, Walia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nurse, ".....dlaczego większość pracowników w domach opieki jak i w szpitalach to Filipińczycy?..." Oto niektóre z powodów: W odróżnieniu od Anglików są pracowitsi,mniej roszczeniowi,grzeczniejsi i silnie zmotywowani. Wadą ich jest to,że nie integrują się z angielskim otoczeniem,całą zarobioną kasę wysyłają do swojego ojczystego kraju a pobyt w UK traktują jako tymczasowy i jak zło konieczne. Pielęgniarka z Indii za zarobione w UK pieniądze jest w stanie w niedługim czasie ustawić się "u siebie" do końca życia.Mam koleżankę z Indii ,która swoje funty wysyła rodzinie i tam buduje duży hotel. Koszty materiałów ,robocizny i utrzymania w Indiach są na poziomie ułamka tego co w UK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba we wszystkich byłych koloniach Brytyjskich Angielski jest językiem wykładowym w szkołach oraz językiem urzędowym. Żaden lekarz pochodzący z Indii nie ma kłopotów z angielskim ,bo obcuje z tym językiem praktycznie od dziecka. Czymś całkiem innym jest często ich kiepski akcent. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
Bardzo cieze sie ze jednak to nie jest wszechkrajową prawdą. Faktem jest jednak na pewno ze care hom staraja sie nie przjmowas wiecej filipincow, u nas przyszedl czas na portugalki a head office manager jak sie dowiedzialam byla ostatnio w egipcie sciagac pielegniarki czy care assistantki... Dobrze ze w tym kraju liczy sie dowswiadczenie i wyksztalcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -----Mi
Australia potrzebuje pielegniarek, wiec jak dobrze znacie angielski i nie boicice sie wyzwan, to zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jashua
mam pytanie czy tłumacząc np prawo wykonywania zawodu czy dyplom potrzeba tłumaczyć okładkę czy tylko po tej jednej stronie w środku? Proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×