Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Witam Mamo Mikołaja Cześć Dziewczyny! Co do L4, to dzisiaj dzwoniłam do ZUSu bo wydawało mi się, że pieniądze się spóźniają, ale kobitka wytłumaczyła mi, że oni mają obowiązek przesłania pieniędzy do 30 dni od przesłania deklaracji przez pracodawcę. Więc jeśli byłyście chore we wrześniu, a pracodawca musi dostarczyć im deklarację za wrzesień najpóźniej do 15 października to pieniądze otrzymacie do 15 listopada. I tak za każdy miesiąc Więc za październik powinni wysłać do 15grudnia. Trochę chaotycznie to napisałam ale mam nadzieję, że zrozumiale. Proszę o wyrozumiałość z racji późnej pory. Miłej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) ja na razie czuję się nie najgorzej i aż tak bardzo nie spieszy mi się na L4... na pewno popracuję jeszcze w styczniu a co potem, zobaczymy :) miłego wtorku dla Was wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie odnosnie tegozusu Chcialabym isc od stycznia lub lutego na L4 i jak to jest [pierwsza wyplate dostane od pracodawcy normalnie a potem jak ?? musze jakied dokumenty skladac do zusu ?? kurde jestem zielona z tego wsyztskiego i potem moze sie zdazyc ze z zusu bede czekac kilka miesiecy na wyplate czy jak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babeczki:) Ja dzisiaj po 4 dniach wolnego znowu w pracy. Musiałam niestety iść pieszo i teraz czuje taki dziwny brzuch, jakiś zesztywniały, zsapałam się przy tym nieźle. Za dużo śniadanka wrzuciłam do torby i mi trochę ciężko było ... Wiecie co stanęłam dzisiaj na wadze i oczom własnym uwierzyć nie mogłam, mam 1kg mniej czyli juz tylko 8 na+. Heh nie wiedziałam ze w ciąży można coś stracić a nie przeszłam przecież na diete;p Fajnie że możemy tu sobie ponarzekać bo ile męża można tym zamęczać ... Wczoaj byłam w szpitalu u kumpeli zobaczyć jej córeczkę potem stała nam przed oczami cały dzień, mi wciąż stoi;) nie widziałam chyba jeszcze jednodniowego dziecka, taka kruszynka słodka ... teraz te 4 mies co zostały wydają mi się wiecznością ... Przynajmniej wiem, że w szpitalu są fajne położne bo będe rodzić w tym samym, wszystko odnowione więc jest ok. Poród rodzinny kosztuje 150zł. Podobno jak się ma kwitek na to to można się w NFZ ubiegać o zwrot bo to nienaleznie jest pobierane. Uspokoiłyście mnie trochę z tymi ruchami dziecka, dzięki:) jak bede u tej kumpeli to wezmę od niej domowe KTG żeby słuchać serduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzis jestem w lepszym humorze :) Matyjasowa wszystko zalezy ile osob zatrudnia twoja firma. Jezeli powyzej 30 osob to pieniazki wyplaca ci caly czas twoj pracodawca i to on sie rozlicza z zusem. Natomiast jezeli mniej niz 30 to i tak skladasz l4 u swojego pracodawcy a reszte on wysyla do zusu z tym ze pieniazki dostajesz bezposrednio z zusu a nie przez pracodawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jestem cała w stresie, ale odliczam godziny do wizyty u gina i za 5 goldzin zobaczę już swoje dzieciaczki oby wszystko było ok. Trzymajcie kciuki za nas. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosian bedziemy trzymac kciuki bedziemy :) Izabart dzieki za odpowiedz ale mam jecsez jedno pyt. bo wyzej czytalam ze dziewczyny czekaj po kilka miesiecy nawet na pieniadze tlyko nie wiem czy dobrze doczytalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosian kciuki mocno zaciśniete... ciekawe czy uda się podejrzeć obie płci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
FILKA a to ciekawe z tymi zwrotami z NFZ odnośnie porodu rodzinnego, czy któraś z kobietek to jeszcze potwierdza? Apropo kaski, koleżanka mi mówiła, że teraz becikowe przyznawane jest każdej kobiecie, bez względu na zarobki. Ktoś coś o tym wie? Ja się dowiem o płci chyba jako ostatnia z Was, bo dopiero 17 grudnia. A z innej beczki to na jakie firmy/wózki się zdecydowaliście? A biore GRACO- jego ciężkość mi nie przeszkadza bo i tak nie będę go wysoko wnosić. No chyba, że są jeszcze inne minusy, ale ja tylko taki znalazłam na którymś z forum. BADERKA będziesz pracować do stycznia? Ja też. I też czuje się dobrze w ciąży, no oprócz lekkiej zgagi i ostatnich nocnych koszmarów :) Jesteśmy stworzone do rodzenia dzieci :P pozdrawiam wszystkie Dwupaki i Trójpaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Gosian, czekamy na relacje. Rozumiem Twoj stres, bo sama to przechodze co miesiac, tak jak wszystkie tu babeczki. Ale zobaczysz, ze wszsytko bedzie dobrze. I to podwojnie;) Alison, ja miewam takie momenty, ze czuje sie nieatrakcyjna ale ogolnie to raczej wypinam brzuszek bo jestem taka dumna ze swojej ciazy i chce zeby wszyscy widzieli:) Duzo sie usmiecham i inni mowia ze wygladam bardzo korzystnie:) Nie lubie jednak rozbierac sie ostatnio przy mezu, zrobil mi sie okropny cellulit, tzn ja zawsze cos tam mialam ale teraz to masakra:( Nawet zadnych kremow nie moge teraz stosowac... Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi sie to zgubic.. Izabart, kurcze nie wiedzialam, ze mialas takie przezycia w poprzedniej ciazy. Dzielna z ciebie babeczka. Ja chce pracowac jeszcze w styczniu, a potem laba i juz. Milego dzionka. Acha co dzis macie na objad, ja juz nie mam sily wymyslac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ostatnio nawet moja lekarka powiedziała nawet, ze jestem stworzona do zachodzenia w ciążę, bycia w niej i rodzenia dzieci... ale mimo wszystko na drugim dzieciaczku poprzestaniemy... ale coś w tym jest, w ciąży czuję się rewelacyjnie, masz lepsze wyniki badań niz przed ciążą, nic tylko chodzić z brzuchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareneu z tym becikowym to chyba zawsze tak bylo. Bez wzgledu na zarobki Ci sie nalezy. A co do wozka to marzy mi sie Quinny w kolorze, nomen omen, Apple:), ale chyba troche za drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie nie wiem czy coś sie zmieniło od 2007, ale wtedy było coś trochę ponad 1000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tak jak było 1000zł tylko teraz trzeba będzie przedstawić karte ciąży, zeby udowodnić że się chodziło do lekarza ale z tym nie mamy problemu:) ja mam dzisiaj zupke paprykową z ziemniakami, wczoraj już zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka, zupa paprykowa? Brzmi super, mniam. Naprawde trzeba bedzie dolaczyc karte ciazy? O matko. To musze jej pilnowac bo podobno w niektorych szpitalach podczas porodu zachowuja karte rodzacej. Ale moze to tylko plotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczynki ja tak tylko na chwileczke....bo zaraz jade do KRAKOWA na USG:):):)hahahaha:):):) Własnie umyłam głowe i i czekam az mi włoski troche podeschna musze cos w domku ogarnąc i MYKAMY z mezusiem na pierwsze wspolne spotkanie z naszym MALENSTWEM:D ANGELA ja miałam z zusem problemy straszne mój pracodawca był ciagany po komisjach(bo nie musiał mnie zatrudniac ale okazał sie wspaniałym człowiekiem i to zrobił i sie zusowi bardzo nie podobało....SZKODA GADAC I DOSTAŁAM PISMO ZE MOJE CHOROBOWE WSTRZYMANE....i czekałam bo nie wiedziałam czy wogole dostane.... ZRESZTA OPISYWAŁAM WAM JUZ MOJE PRZYGODY wczesniej.... MAMOMIKOŁAJKA MI POPROSTU PRZYSZŁY PIENIADZE POCZTA i tyle zednych wyjasnien nic tylko spodziewałam se...wiekszej sumy tzn za dłuzszy okres...mamy juz grudzien a oni mi wypłacili tylko za jeden miesiac....a od czterech czekałam na kaske...:) ty tyle dziewczynki jak tylko wroce odrazu JESTEM ZDAWAC RELACJE...:) LEGALLY czekam....hehehe:)ty juz za pare minutek:D BUZIAKI:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski no to widze znow skandal jak ktos nie pracuje i sie obija to dostaje 2000pln a jak ktos normalnie pracuje to 1000pln to poprostu przegiecie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela myślałam, że becikowe jest stałe dla wszystkich, serio bezrobotni dostają więcej? dziewczyny trzymam kciuki za Wasze usg:) już też nie moge się doczekać już 11-12 Gosian Ty masz już jakieś propozycje imion dla bliźniąt? to dopiero jest zadanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to główne becikowe jest stałe dla wszystkich... ale fakt, że rodziny ubogie dostają jeszcze jeden ekstra zasiłek, do tego w niektórych rejonach Polski samorządy wypłacają tzw. becikowe samorządowe... w moim niestety nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj powiem wam ze u mnie tez samorzadowego nie wypłacaja ale nie rozpaczam bo i tak bym nie dostała bo samorzadowe jest uzaleznione od zarobkow czyli w sumie tez jest tylko dla najbiedniejszych bo jak 2 osoby pracuja na to trudno miec mniej niz 980pln na osobe wiem bo moja kolezanka dostała to samorzadowe bo ona nie pracuje a jej maz zarabia grosze bo tylko dorabia bo oboje studiuja dziennie tak ze tak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamusie :) Trzymam kciuki za te które dziś zobaczą swoje maleństwa no i oczywiście czekam na relacje Ja wizytę mam w przyszłym tygodniu + dodatkowo jadę 10.12 jeszcze raz sprawdzić serduszko maleństwa (bo poprzednim razem się nam nie udało) - postanowiłam też że muszę porozmawiać z moim ginem na temat porodu bo jak na razie nie wiem czy cesarka czy normalnie - podobno wszystko zależy jak mi się uda moje cukry utrzymać w ryzach - zobaczymy! Co do mojego brzucha to najbardziej dokucza mi właśnie przy jakimś wysiłku - najgorsze są soboty - zawsze twardnieje - i do tego od jakiegoś czasu niesamowicie szczypie mnie skóra zwłaszcza na brzuchu pod biustem - prawdziwy koszmar bo mimo że smaruję te miejsca nic nie pomaga :( Co do ruchów maleństwa to czuję go intensywniej niż wcześniej ale tak jak i u Was czasem bywają dni bardziej spokojne - mojemu mężowi też na razie nie udało się poczuć kopniaka bobasa bo co położy rękę na brzuchu od razu robi się spokojniej :) - ostatni nawet był taki cierpliwy że zasnęło mu się z ręką na moim brzuchu - żal mi go czasem i pocieszyłam go ostatnio mówiąc że może brzdąc szykuje mu prezent pod choinkę i w święta mu tak konkretnie nakopie :) zobaczymy! A teraz muszę się powoli brać za robotę bo jutro urodziny i jak na złość goście rozbili mi się na dwa dni - jutro i w sobotę - więc trochę intensywnych dni mnie czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........IMIĘ....WIEK...MIEJSCOWOŚĆ...MIESIĄC ... PORÓD ..PŁEĆ kasiak79......Kasia...29......Żary............3. .......29.03.09... Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K...5.... ....31.03.09...Xavier filka ...........Kasia...28......Mikołów........6.........01.04.09 ...Agatka kkarolina......Karolina. 28...Szczecin.......5..........01.04.09... mroweczki...Martyna..25......Mielec...........5.... ..01.04.09...Kubuś rrothka......Dorota......20.........Lublin.........5 .....02.04.09... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan....3.... 02.04.09... Inka83.........Irena.....24........Pszczyna.......5.... 02.04.09...Robert mikolajamama...Aga....26.........Poznań........6......03 .04.09.Mikołaj eliza ............Eliza.....25......Białystok.....2....... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury .......2........03.04.09... Monixyz........Monika..29......Mazury........4.. .....05.04.09... MaJa86....Marzena.....22......Kraków........5.... ...05.04.09... syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska ....5.......06.04.09... natala007...Natalia...20......Warszawa.......5... ..04.04.09...Zuzia Arleta.......Anka.......24......Płock......... ...5......06.04.09...Dawid Apple_Seed...Weronika...30...Bielsko-Biała....5...07.04. 09... legally blonde 86..Marta..22..Warszawa.....5........08.04.09...Mateusz wesolutka......Marta.......24.....podlaskie....5.....08. 04.09...Michał izabart.......Iza.......29.......Mysłowice......4 .......08.04.09... Lilka79......Lilka......29.....Warszawa......5.... ....09.04.09... Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin.........5. .......10.04.09... Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie....4. ....10.04.09... martusiatko....Marta....24.....Szczecin......5.....10.04 .09...Franek matyjasowa...Malwina..23......Będzin....5.....08.0 4.09...Wiktoria mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk.........5. ....11.04.09... rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik......3 .......15.04.09... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.....5......15.04 .09.kacperek alison28.......Justyna...28.......Krakow.....5.......18. 04.09...Jakub kijaki......Justyna..23.......Andrychów..... 3.......20.04.09... mimmy.....Aga......32.......Krakow.........4. ......20.04.09... katarina67....Kasia....29....grudziadz......4......20.04 .09...Cyprian martazaw...Marta....33......zachodniopom...4....21.04.09 ... basiunia*...Basia....29........Śląsk.......... .4......22.04.09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk.......... .3.......24.04.09... gosian.....Gosia....28........Gostyń.......... 4......25.04.09... joasia82...Asia......26........Poznań......... .4.....25.04.09... baderka...Justyna...31.........Piła............4.....26. 04.09...Natalka pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk.......4. .........26.04.09... Menia21...Marzena...23....Edinburgh....4........26.04.09 ... Peggy81.....Gosia.....27.....Małopolska.....4.....26.04. 09... alexandra2p..Ola......29.....Dublin...........4.....26.0 4.09... venita.... .Natalia.....24.....podlaskie/uk....5....27.04.09... Angela26...Ania......26.......Warszawa......4...28.04.09 ... nandii........Ela........32........Złotoryja...4......28 .04.09.. Malutkadrobniutka.....Kasia...24...__.....4.....30.04.09 ... umbrella82......Kinga...26.....małopolska....5.....5.04. 2008 Adaś No i jeszcze dopisuję imię naszego szkraba bo jakoś mi to ciągle umknie :) chyba tak już zostanie choć z moim mężem to nigdy nie wiadomo bo wczoraj zapytał się mnie jeszcze czy podoba mi się imię Gabryjel - bo jemu Gabryś też by się podobało :) Oj ci faceci czasem gorsi niż my - a jak powiedziałam mężowi że fajnie by było jakby to oni zamiast nas rodzili dzieci to stwierdził że nasza rodzina byłaby rodziną bezdzietną - więc teraz już wiem dlaczego nam to przypadło - jakby to należało do facetów to już dawno byśmy wyginęli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:)))) Dziewczynki trzymam kciuki za usg:) Ale mnie od rana cos kłuje po lewej stronie, codzień musi wyskoczyć co innego. Poza tym jestem tak niewyspana ,że szok, ciągle mi się śnią koszmary i budzę się tak zdenerwowana,że nie mogę już zasnąć,a do tego takie głupoty! Najwiecej o tym,ze mąż mnie zdradza. Moje dziecko coś dziś jest spokojne,już mnie zaczyna to denerwować i pójde poleżeć,może się rozrusza:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, dużo powodzenia dla tych co dziś na usg się wybierają:) Trzymam kciuki i również czekam na relację. Ja właśnie chwilowo odpoczywam bo zrobiłam kilka rzeczy i zasapałam się jak taka właśnie stara babcia:) Dużo dziś o zusie. Czy któraś z Was się orientuje jak to jest kiedy się prowadzi działalność gospodarczą? Szczerze to dopiero dziś pomyślałam, że może coś mi się należy. Chociaż sama nie wiem. W sumie to sama jestem swoim pracodawcą więc i zwolnienie mogę sama sobie przedstawić hehe:P Muszę się dowiedzieć:) Wczoraj postanowiłam iść spać wcześniej, ale nie mogłam zasnąć aż prawie do 24 - tak maleństwo rozrabiało. Inka mi się Robert baaardzo podoba, chociaż Gabriel też ładne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijaki apropo snow to mi tez sie snia głupoty ale dzis przeszłam sama siebie bo wczoraj sie nasłuchałam w telewizji o hiv bo był swiatowy dzien walki z hiv i pokazywali jak ten wirus wyglada itp. i jak zasnełam to mi sie sniło ze takie wirusy po mnie skacza i chca mnie zaatakowac moj sie smieje ze jak tak dalej pojdzie to bede musiała odwiedzic jakiegos psychiatre bo takie mam shizy senne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela troche niesprawiedliwie oceniasz tych którym przysługuje dodatkowy zasilek dla dziecka.Nie będe sie rozwodzic na ten temat,ale wiesz mi wiem co mówie.I niekoniecznie dotyczy to jakiegoś marginesu spolecznego...To naprawde nie sa tylko bezrobotni i obiboki. Pomyśl o samotnych albo rozwiedzionych matkach,które same wychowują dzieci i pracuja i naprawde u nich dochód na rodzine nie przekracza tego 1000.Ojcowie dzieci nie kwapią sie zbytnoio do płacenia alimentów a państwo płaci im 50 zł co miesiąc na dziecko.Co za to kupisz?-jedną książke do szkoly. Sa rózne sytuacje więc nie ma co pochopnie nikogo osadzać.Takie przynajmiej jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×