Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Jesli chodzi o przeciwbolowe to wlasnie scopolan, nospa i paracetamol (czyli apap tez) sa ok w ciazy (ostro szukam informacji w necie) ale stanowczo odpada aspiryna, polopiryna i ibuprom i inne zawierajace podobne skladniki. Ale i tak zawsze jest info ze trzeba sie z lekarzem skonsultowac...np ja sie obawialam no-spy bo na ulotce napisane jest ze w ciazy to tylko w ostatecznosci mozna wziasc, ale moja ginka powiedziala mi kiedys ze tak pisza na wszystkich lekach i po prostu trzeba sie lekarza zapytac. Lubie miec wiedze na takie tematy, super ze jest internet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziweczynki, U mnie zdrowotny kryzys!!! Przedwczoraj cały dzień spędziłam w szpitalu. Mam jakieś okropne i bardzo bolesne zapalenie układu moczowego, i gorączkuję nawet do 39,5 C. Na szczęście z dzidziusiem wszystko jest dobrze i widziałam wczoraj mojego małego szkraba na USG. Muszę to jakoś przetrwać, ale to jest tak bolesne że nie daję rady normalnie funkcjonować i jeszcze ta wysoka temperatura bardzo mnie osłabia, podobno to się często zdarza w ciąży i nie jest zagrożeniem dla dziecka. Dam radę!!!! Buziaki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że dobrze wpasowałam się w temat, mi lekarz zalecił właśnie nospę i Apap i jakiś bardzo delikatny antybiotyk który jest bezpieczny do 36 tygodnia ciąży, poza tym tylko suplementy diety np. żurawinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mizo, trzymaj sie 🌻 !!! Wazne ze dzidzi nic nie jest a Ty dasz rade! Sciskam mocno! Co do tabelki z plcia to moim kolezankom tez sie nie sprawdzilo:) z tego co wiem to wplyw ma tutaj moment stosunku, np kiedy para kocha sie dwa dni przed owulacja to jest wieksze prawdopodobienstwo poczecia dziewczynki, a w dniu owulacji chlopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sprawdzalam wg mojej kolezanki, ktora jest w moim wieku tylko urodziny w kwietniu ma. dziecko poczeli w grudniu i maly urodzil sie we wrzesniu. a w tabelce pisze, ze powinna byc coreczka. z tego co kolezanka mowila to wlasnie w dniu owulacji sie kochali bo ona zawsze wiedziala kiedy ten moment jest. ja chyba tylko raz przypuszczalam... miko dasz rade zobaczysz ze bedzie ok. znajoma mi mowila, ze w obu ciazach miala problemy z pecherzem a teraz po latach jej to zostalo niestety. ale najwazniejsze to nie popadac w panike i sluchac rad lekarza. bedize dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie ta teoria z dniami cyklu wydaje mi sie bardziej prawdopodobna mam corcie i sie zgadza.. no nic.. jeszcze tylko jakies 18 tyg niepewności co do płci.. :D Mizo trzymaj się... dasz rade.. Lactulosum działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wam powiem że jakoś od początku mam czutkę że to będzie facet, z tabelki też wychodzi facet, ale z córeczki też będę szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wiecie ja juz mam corcie i wolalabym zeby miala siostrzyczke, ale wszycy dokola wmawiaja mi że chlopak bedzie.. nawet ta tabelka.. Jedynie koleżanka mi wywróżyła kiedyś że będa dziewczynki.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze chciałam mieć starszego brata, miałam młodszego i to ja zawsze się nim opiekowałam, jak trzeba było to nawet sie biłam w jego obronie :) Może właśnie dlatego chciałabym mieć pierwszego chłopca, ale z własnego doświadczenia wiem że dziewczyny też dają radę!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) Wczoraj to taki kryzys miałam z tymi mdłościami, że myślałam że nie dam już rady... Niby poranne miały być a trzymały mnie do wieczora:( Z tego co pamiętam w pierwszej ciąży nie było aż tak strasznie... Na szczęście dzisiaj już lepiej:) narazie Też mam przepisaną no-spę na różne bóle w podbrzuszu, ale biorę jak mi naprawdę dokuczają...ostatnio coraz mniej. Za to piersi dają o sobie znać nagminnie... Ja chyba nie chcę wiedzieć jakiej płci będzie maluszek.. Niech to będzie miła niespodzianka..przecież i tak będziemy je kochać:) Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak jak wesolutka mam mieszane uczucia i jeszcze nie przeczuwam co to bedzie:) I tak jak pisalam w sumie mi wszystko jedno. Tesciowie chcieliby pewnie dziewczynke bo juz wnukow maja. Ale oni jeszcze nie wiedza o mojej ciazy:) Powiemy im za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarze potwierdzaja ciąze i w piatym tyg ja mam zdjecie mojego KUby z piatego tygodnia;;...Wszystkiego naj naj dla kwietnóweczek od pazdziernikówki 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki ;-) Tu kwietniówka 2008 trzymam kciuki żebyście wszystkie szczęśliwie trzymały w ramionach swoje pociechy... Fajnie tak, kto by pomyślał że ja rok temu też czekałam na swoje szczęście... zobaczycie szybko zleci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim, jak tam weekendzik? Na forum widzę nie za dużo się działo. Ja dziś po południu idę na usg - przełożyłam wizytę - muszę się dopytać o te mdłości, bo żyć normalnie przez nie nie mogę. Byłam w aptece popytać o coś oraz z zamiarem kupienia herbatki imbirowej i aptekarka powiedziała, że imbiru nie można, bo działa rozgrzewająco i może mieć działanie poronne... Ile ludzi tyle opinii :) Pozdrawiam wszystkie i miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczeta wlasnie mam dylemat do piatku jaki termin mi wyznaczy ginekolog z kalendarzyka wychodzi mi ostatni kwieciaen a z obserwycji temperatura i jajeczkowania 1 maj a nawet jesli majowka bede to przeciez wszystko sie zdarzyc moze wiec chcialabym i z wami troszke pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati ja miałam termin na 30 kwietnia z USG i z @ a urodziłam córcie 15 kwietnia, ale fakt tego nie wie się nigdy... Jak tak Was czytam to sama chciałabym być znowu w ciąży ;-) Mimo kiepskiego samopoczucia i czasem problemów czy bóli to cudowny okres.. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dlatego pisze siena maj i na kwiecien bo pierwszego syna przenosilam 7 dni wiec mam dylemat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku mi lekarka jakies czopki przepisala na mdlosci, bo troszeczke nasciemnialam jej ze od czasu do czasu mam... ale oczywiscie nie uzywam bo ogolnie czuje sie w miare, tzn mdlosci jeszcze ani razu nie mialam. ja jutro mam wizyte i juz nie moge sie doczekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, byłam na usg. Junior ma 14 milimetrów. Serduszko wali mu jak oszalałe:) Natomiast mam małego krwiaka:( Powiedział, że musiałam się przemęczyć gdzieś i przepisał mi też jakieś czopki i coś jeszcze i kazał leżeć jak najwięcej. Ale powiedział, że to nic groźnego, żeby to wyleżeć przez kilka dni i będzie ok. Mam wrócić do niego około 5 września. I jeszcze kilka badań zrobić. Ale maluszek niesamowity:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×