Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość Koc kocyk BELPLA super okazja
mam do sprzedania w okazyjnej cenie kocyk najwyzszej jakosci, sama jestem jego posiadaczka dla swojego maluszka i szczerze moge go polecic http://www.allegro.pl/item536268308_koc_kocyk_belpla_110x140cm_super_promocja_hit.html http://www.allegro.pl/item536275553_narzuta_koc_belpla_160x220cm_super_promocja_hit.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Mróweczki masz okazje efektywnie wykorzystać czas przymusowego lezenia:)jakos sobie poradze. Kijaki ja robie najzwyklejszy po słońcem sos spaghetti,bo taki mi smakuje..czyli smaże cebule,pózniej mieso mielone,przyprawy i koncentrat pomidorowy.Niestety dzis sie nieco przejadłam i brzuszek troche boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lutówki sie juz rozpakowuja jedna po drugiej.....za miesiac my bedziemy sie szykować....takie mi sie to wydaje nierzeczywiste jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Alison jakbym miala wszystkie niezbedne materialy do moze nieco inaczej by to wygladalo.. a tak.. ehh i ten len jeszcze :) Sos tez robie sama: cebulka, mieso mielone, pomidory z puszki, slodka papryka(przyprawa), vegetta, pieprz, duuuzo czosnku i bazylia na koniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie alison,ja juz tyle razy próbowałam robić sama sos,ale od dziecka jadałam gotowe i teraz te które sama robię jakoś mi nie podchodzą. Poleżałam trochę i z moim brzuchem już jest lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis zaglądnełam do kalendarza i tak sobie myślę,ze jeśli z dzieckiem będzie wszystko dobrze,to cc pewnie mi z zrobią już przed 10 kwietnia. Alison chyba jednak będę pierwsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spagetti... mmm... to jedno z dwóch dań (to drugie to chińszczyzna), które moja córa podaje jako pomysł na obiad, a ja mam radochę, bo uwielbiammm :D Tyle, że u mnie w domu zawsze są dwa sosy. My jemy ten domowy z mięskiem, mąż tylko torebkowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszego dzidka urodziłam 2 tyg przed terminem wiec zobaczymy:)A jednak cesarka Kijaki bedzie niezbedna?to ze wzgledu na ta przegrode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,raczej tak. Juz się na nia nastawiłam,lekarz mi to pare razy powiedział,a ja wierzę,ze wie co robi,więc niech już tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Czesc dziewczyny, Jezeli chodzi o ruchy dziecka, to i ja mialam watpliwoscie poltora tygodnia temu, wiec pojechalismy do szpitala. Zaraz mialam ktg i okazalo sie,ze ruchow jest co najmniej 20 na godzine. Tak naprawde my sobie ju8z cos wmawiamy. Polozna dala miu ulotke, w ktorjej jest napisane,ze dziecko w pozniejszym czasie sie mniej rusza bo ma mniej miejsca, a jezeli jestesmy przewrazliwione ze nie fika to trezba pic duzo zimnego lub duzo cieplego i wtedy ono reaguje, a poza tym powiedziala ze dziecko tez musi spac i moze byc po prostu leniwe- wtedy nasze brzuszki nie beda wariowac. Menia Ty pytalas skad dokladnie jestem - z wimbledonu:) a Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Ja znów ciągle siedzę sama bo mój zaczął u siostry płytkować schody - z nerwów to ani nie mam ochoty tam iść - zresztą mam takie nerwy na nią że tak wymyśla że mogłabym jej jeszcze nagadać że bez mojego to sobie w d..ie nie może dać rady - więc wole pozostać w domu Zrobiła się też ze mnie beksa zawodowa - aż siebie nie poznaję i powoli mnie to przeraża - wczoraj przepłakałam chyba do 24 bo już nawet sama nie pamiętam o której zasnełam - chciałam mojemu zrobić niespodziankę bo jak wrócił z pracy stwierdził że wypije wieczorem jak wróci piwko i zjadł by jakieś dobre ciastko więc skoczyłam do sklepu kupiłam piwko + ciastko i czekałam - ale się nie doczekałam - wrócił po 22-giej zmęczony umył się i poszedł spać i z mojej niespodzianki nici - tak mi było przykro jak nigdy - w innym czasie bym to olała a tym razem tak mi było przykro że ani zasnąć nie umiałam - ale zresztą co ja Wam tu będę głowe zawracać - mam nadzieję że ten mięczak przejdzie mi jak urodzę! Wczoraj też byłam u mojego diabetologa i na szczęście wszystko w związku z moją cukrzycą idealnie wyrównane i oby tak dalej - troszke mnie to znów uspokoiło - jak tak dalej będę się pilnować to wszystko powinno być z tej strony ok :) A co do mojej cc to strasznie zaczęłam się tego bać - chciałabym czasem aby już było po wszystkim - a dużo czasu mi już nie zostało bo jak gin stwierdził cc zrobi tak ok 37-38tc - więc tak w połowie marca - teraz jak jestem sama to ciągle myśle jak to będzie i może stąd ten strach No i jeszcze jeśli chodzi o ruchy maleństwa to od pewnego czasu bardzo dużo ich odczówam - może nawet nie takie kopniaki jak rozpychanie się - pewno jest mu już tam coraz ciaśniej; a najbardziej daje o sobie znać jak siedzę chyba niezabardzo odpowiada mu ta moja pozycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
A mialam zapytac jeszcze jak to jest z waga dziecka. Czy jezeli moje dziecko mieci sie -wedlug podanych wag przez Orzeszka -miedzy najmniejsza a srodkowa czy oznacza to,ze blizej urodze 40-go tygo0dnia, a te dziecwzyny ktore maja wieksze wagi malenstwa moga urodzic wczesniej/? czy waga nie ma na to wplywu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak leżałam i przeglądałam gazety M jak Mama... i znalazłam jakąś z grudnia 2007 roku i w artykule DLACZEGO BOLI BRZUCH? Znalazłam. * Skurcze Alvareza * Braxtona-hicksa * rozstęp spojenia łonowego * bóle podbrzusza * bóle nadbrzusza * BÓLE W PACHWINACH - Charakterystyczne są bardziej dla pierwszego i po koniec drugiego trymestru ciąży. Następuje wtedy szybki wzrost dziecka, co wiąże się z powiększeniem macicy, i rozciąganiem więzadeł., które ją podtrzymują. Powoduje to uczucie ciągnięcia w pachwinach i dolegliwościach po bokach macicy. Czasami bóle te mają charakter skurczu i kłucia. Ciężarna zauważa je, gdy zmienia pozycję, podnosi się z łózka czy krzesła, ale też gdy długo siedzi w tej samej pozycji, np. przed komputerem. Bóle te odczuwane są także podczas kaszlu. Mogą trwać chwile, ale też kilka godzin. Dopóki są przejściowe i nie towarzyszy im gorączka, wymioty - nie ma powodu do obaw. To poprostu znak, że macica i dziecko rosną. Ulgę przyniesie odpoczynek w wygodnej pozycji. Silny długotrwały ból w pachwinach wymaga konsultacji lekarskiej, bo może oznaczać np. zapalenie wyrostka robaczkowego. * skurcze przepowiadające i porodowe. Leżałam, nie spałam... nie mogłam... i normalnie czułam że cała pulsuje i bucham... ale gorączki nie mam... Mały mój pełza mi w środeczku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka mam pytanko do Ciebie odnoście cukrzycy. Jakie masz pomiary na czczo i 2 godziny po posiłkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart -> to chyba raczej nie jest tak że od wagi zalezy kiedy się urodzi. To jest siatka centylowa, czyli takie normy, gdzies tam wyczytałam że jeśli waga jest w granicy 50 centyla to znaczy że dzieciaczek jest \"przeciętny\" a jesli w okolicach 90 centyla to znaczy że jest cięższy od 90% dzieci w tym wieku a jeśli w okolicach 10 tzn że jest lżejszy od 90 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram się aby rano nie przekroczyły 100mg/dL a dwie godziny po posiłku 140 ale różnie z tym bywa - choruję już jesnak przeszło 15 lat więc to troche inaczej niż w twojej sytuacji - a tych wahań na pewno mam więcej od Ciebie :) bo człowiek czasem chce a nie wychodzi a tobie jak się teraz utzrymują wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart to znacyz ze byc moze urodzisz dzidizusia ktory bedzie ponizej 50 centyla - sprawdz sobie wage w 40 tyg miedzy 10 a 50 centylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie najgorzej jest zawsze na czczo bo wychodzi zawsze powyżej 100. Raz się zdarzyło 99, a tak to 103-117, natomiast po posiłkach 92-134, raz 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak mam sobie poradzić z tym pomiarem na czczo. Na diecie jestem od 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest źle - możesz być dumna z takich wyników - gorzej by było jakby było wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka nawet nie wiesz jakpodniosłaś mnie na duchu :) Jesteś kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Gosiu pewna że wszystko będzie u Was w porządku - u mnie z rana trafiają się nawet powyżej 160 (sporadzycznie ale jednak czasem są) a u Ciebie jest całkiem dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta zapraszam na pierogi z truskawkami ;] Tym samym się już dziś żegnam idę pod prysznic i do łóżka. Nie wiem jak uda mi się zasnąć przez ten nos ale jestem już zmęczona dniem. Życzę wam spokojnych nocy :) Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten stres jak się bedziesz martwić może maluszkom bardziej zaszkodzić a jak wszystko do końca utrzymasz tak jak teraz to naprawde wszystko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że masz rację, ale jak tu tego stresu uniknąć. Co do ruchów to ja też w weekend jakieś miałam obawy czy wszystko w porządku z dzieciaczkami bo skurcze się nasiliły, a ruchy zmalały, ale dzisiaj to przechodzą same siebie. Dobrze, że to ich wiercenie mnie nie boli bo wierca się często dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypuszczam jak się stresujesz i mimo zapewnień stresować się pewno będziemy do końca - ale trzeba być dobrej myśli (a co do cukru to zdradze Ci że najbardziej szkodzi cukier wysoki który utrzymuje się dłuższy czas a tego pewno u Ciebie nie ma - zresztą ja też staram się do takich długich wzrostów cukru nie dopuszczać :) trzymam za Was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka ja jestem całkowicie zielona w tych sprawach bo ten cukier wyszedł mi gdzieś 3 tygodnie temu po teście na obciążenie, wcześniej wszystko było w normie. Na szkoleniu dla kobiet w ciążyt z cukrzyca dowiedziałam się co jeść, ile, jak często i się stosuje do zaleceń, ale czy dobrze to dowiem się za tydzień u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI DZIEWCZYNY....własnie MRÓWECZKI masz racje jak człowiek sie potrafi cieszcy z głupiego zlewu...i piekarnika....:)no ale jak sie cały czas cos robi wszytko potroche....np.nawet pralki nie miałam:(teraz to bym juz chyba nie dała rady...:)oczywiscie jeszcze jest duzo roboty...ale chciałam sie ochwalic tak sie ciesze strasznie:) KIJAKI nie wiem czy widziałas jest zdjatko sypialni DLA CIEBIE SPECJALNIE:):):):)a wlasnie macie racje strasznie seksowna....hehe:):):)naprawde polecam takie kolory do sypialni....jednoczesnie sexi i takie spokojne::):):) ASLISON chetnie bym sie przekonała czy ten UJASTEK jest taki fantastyczny....jak słyszałam:)Raczej na 99%bede rodzic w zeromskim ZNAM TEREN:)....i wiecie mój gin>był tam ordynatorem:)i maja dobra opieke:)a najwazniejsze ze blizutko mam (JAKIES 30 min.) JESTEM włansie u rodziców w domku bo zostaje na noc rano na 7.00 na GLUKOZE....wreszcie a nie miałabym za bardzo czym jechac wiec mnie mąz zostawił:)ide zaraz sie kąpac i do spanka:) BUZIOLE BRZUSZKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Miałam dzisija problem z internetem i nie mogłam zajżeć, wiec poszłam spać po pracy. Potem byłam na zakupach dokupiłam ręczniczek po kompieli a nareszte poczekam po usg , jestem tak padnięta ze ide sie zaraz wykompać i dalej spać , nie doczytałam was bo tyle naskrobałyście ze nie mam już siły dzisiaj, wiec jutro doczytam i sie odezwę. Buziaki 👄 Dobrej nocki życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×