Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żanettt

Otyłe w ciąży - jak sobie radzicie?

Polecane posty

Gość przyszła mama33
Córka męża ma 14 lat i mieszka z matka, utrzymuje z nią regularne kontakty i ogólnie żyjemy w zgodzie, oby tylko tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
To już duża dziewczyna ,dobrze że macie dobry kontakt,bo nie ma powodu do starć z Mężem.Mojej najbliższej Kuzynki najstarsza córka ma 13 lat i lubię z Nią rozmawiać.Piszę o najbliższej Kuzynce bo niestety rodzeństwa nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
ciekawe czy Twój Maluszek pokaże czy jest dziewczynką czy chłopczykiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Hej jestem już po wizycie ale nic nie wiem bo nie miałam robione USG następna wizyta za 3 tygodnie to może wtedy. Mam zrobić teraz badania krew i mocz i tyle. Słyszałam bicie serduszka maluszka i tyle. Lekarz uczynił mnie że przed następną wizytą poczuje już pewnie ruchy dziecka- nie mogę się doczekać. Na wagę nic nie mówił a w ciągu ponad miesiąca przytyłam 3kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
Mój robi usg na każdej wizycie ,widocznie każdy inaczej.W sumie u mnie dopiero na usg genetycznym było widać płeć.To widocznie nie przytyłaś zbyt dużo skoro nic nie mówił.Na początku to będziesz czuła coś jakby skrzydełka w brzuchu,przynajmniej ja tak miałam.L4 już wzięłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
dziś czwartek czyli jedyny dzień kiedy Mój mąż idzie tylko do jednej pracy,więc go trochę będę widzieć.Dobrze że chociaż weekendy ma wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
L4 przy następnej wizycie, jestem ciało pedagogiczne więc czekam do ferii aby nie robić wielkiego zamieszania, jeszcze tylko 2 tygodnie pracy. Dziś mija 4 lata jak poznałam mojego męża mamy małe święto. Całe szczęście ze mam go na codzień całe popołudnia i wieczory, pracuje do 15. A czym Ty się zajmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dieta i ćwiczenia, wiadomo, że przy małym dziecku nie ma tyle czasu, ale chociaz kilka brzuszków dziennie staram się zrobić, zdecydowanie bez makaronów, jasnego pieczywa i ziemniaków, lepiej postawić na kasze i ryż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
Bedzie dziewczynka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Losie 102 kg wagi+20kg, jak twoje nogi i narzady rodne wytrzymaja takie obciazenia tluszczem... Przeciez juz pewnie masz problemy z myciem swojego ciala i zawiazanie butow czy schylaniem itd... Masakra jak mozna doprowadzic sie do takiej wagi... Ja kiedys przytylam 80 kg jak rzucilam palenie, ale ruszylam dupsko i zaczelam cwiczyc intensywnie i nic nie podjadac... 100kg to juz jest masakra, przeciez po porodzie nie bedziesz mogla wlasnym dzieckiem sie zajac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takich wagach jakie macie , cholestaze macie jak w banku. Wasza watroba i woreczek zolciowy beda wysiadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
przyszła mama33 ,to było świętowanie:)Ja w służbie zdrowia pracuję ,ale ostatnio była kiepska atmosfera w pracy więc nie żałuję że siedzę na L4.Fajnie masz że Mąż krótko pracuje bo się możesz Nim codziennie nacieszyć,gdyby Mój krócej pracował to pewnie bym chętniej jeździła do Teściów a tak to lubię go w weekend mieć głównie dla siebie,taka ze mnie mała egoistka;)Co myślisz o wymianie maili albo gg? Miło mi się z Tobą pisze a tutaj to różni ludzie czytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
w sumie można Nas od razu spalić na stosie że się różnimy!;)Z różnych powodów waga jest wyższa przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie najsmieszniejsze jest to, ze grube sa osiby pracujace w sluzbie zdrowia... Niezly przyklad dajecie... Powinni takie osoby zwolnic z pracy odrazu, tj doktor, ktory pali papierosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
masz wszystko idealne?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aly wy pracownicy sluzby zdrowia powinniscie byc przykladem dla ludzi jak zdrowo zyc i sie odzywiac, a tak to jak jestes otyla, to jak ty chcesz motywowac ludzi do zdrowego trybu zycia, czy leczenia jak sama niezdrowo zyjesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
czy ty masz wszystko idealne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Nie jestem zalozycielką tego tematu ale chyba nie powstał on po to aby obrażać kobiety w ciąży które mają zbyt dużą wagę. Dla mnie większym zagrożeniem są puste lale które wydają na świat potomstwo i nie potrafią co wychować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea2015
Hej dziewczyny. Jest tu jeszcze ktoś? :) Chciałam się dołączyć. Ja zachodząc w ciążę ważyłam 95 kg, teraz jestem w 20 tyg i waga wskazuje 5 kg do przodu. Mamuśki w którym tyg poczułyście ruchy swoich maleństw? Bo ja już się nie mogę doczekać. Wiem, że grubsze mamy wyczuwają ruchy później niż szczupłe, ale tak mniej więcej bym chciała wiedzieć jak to było u Was? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
Ja poczułam równo w 20 tygodniu pierwsze ruchy Małego.Zastanawiałam się czy jeszcze pisać po tym jak mnie tu ktoś kto o mnie nic nie wie obrażał w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Aly nie przejmuj się tym co piszą zawsze pojawi się ktoś pałający nienawiścią. Orchidea witamy, ja zaczęłam 18 tydzień i jeszcze nic nie czuję a też nie mogę się doczekać. Aly ja bardzo rzadko sprawdzam pocztę gg nie mam a tu mam szybki dostęp z telefonu i również bardzo.miło mi się z Tobą pisze nie dajmy się jakimś pustakom i piszmy sobie tu nadal a mój mail to lookanet@o2. pl wiec jak chcesz☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea2015
aly77 daj spokój, ignoruj takie durne wypowiedzi , Ty znasz swoją wartość i to się liczy :) Ja właśnie dziś zaczęłam 20 tydzień, więc myślę, że już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea2015
przyszła mama33 witam również :) a znasz już płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udalo sie
Ja miałam sporo bo jakies 20 kg nadwagi, ale nie przejmowałam się tym - 169 cm, 85 kg, nie bylam zadowolona-wiadomo ale akceptowalam siebie, do momentu, gdy nie zaczelismy sie z M starac o dziecko. Po 1.5 roku stwierdzilismy, ze cos nie tak, jezdzenie po klinikach najpierw krakow Parens, potem invicta, efekt- 4 iui zmiany lekarzy i zero efektow. przez przypadek doslownie chyba po opiniach na 'znany lekarz', trafilismy na gyncentrum, tu dopiero powiedziano nam, ze przyczyna moze lezec w mojej nadwadze (maz szczuply, nasienie ok). Pierwsza klinika gdzie spojrzeli na ten problem z tej strony, dopasowali od razu indywidualne konsultacje z dietetykiem, efekt 10 kg mniej w 3 miesiace i iui za pierwszym razem zakonczone sukcesem :) :) nasza gwiazdeczka przyjdzie na swiat juz w marcu. PS waga niestety wrocila ;p, ale gdyby wczesniej gin powiedzial, ze trzeba zrzucic kilogramy zamiast tylko wspominac mimochodem i wyciagac kase za kolejne iui to oszczedzilibysmy sobie wiele stresow. 3mam kciuki za wszystkie przyszle mamy z kraglosciami i naprawde polecam dietetyka z gyncentrum, pani ekspert specjalizuje sie w diecie dla starajacych sie i na swoim przykladzie moge powiedziec, ze wie co robi:) pozdrawiam goraco, Ilona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
Dziękuję Dziewczyny za wsparcie:)jakoś tak mi się bardzo przykro zrobiło zwłaszcza że nie prowadzę niezdrowego trybu życia.Macie rację muszę to ignorować i tyle.Tylko Małym się trzeba przejmować a wyniki idealne więc ma się dobrze.Ja aktualnie dorastam do ciążowych legginsów bo wcześniej kupiłam i jakieś luźne, widocznie za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
udalo sie - po ciąży znowu schudniesz, bo masz wiedzę co Ci wolno a co nie :) Gratuluję córeczki i trzymam kciuki za łatwy poród :) Aly77 no to już się nie przejmuj głowa do góry, tak jak piszesz najważniejsze, że maluch zdrowy a Twoje wyniki w normie. Zawsze my też po ciązy możemy się wziąć za zrzucanie wagi :) Ja też raczej odżywam się zdrowo, chociaż nie będę udała, bo od czasu do czasu zjem jakiegoś fast fooda czy wysokokaloryczna potrawę, po prostu mam na to ochotę a nie jem codziennie tylko raz na dwa, trzy tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
O jak się ładnie ożywiło. Cały czas bądzmy dobrej myśli i będzie ok. Płci nie znam ale myślę me będzie. Chłopiec taki szósty zmysl☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×