Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pola28

mama w irlandii - nie mam kolezanek, kto chce pogadac?

Polecane posty

hehe ja mam pelno takich irlandzkich babc sasiadek;) codziennie konwersacja z jakas inna - a to w parku, a to na przystanku ;) juz mi sie myli ktora jest ktora:O troche zaluje, ze nie mam zadnych sasiadow polakow... a syn napewno sie dogada, napewno oglada w tv kreskowki itp. dzieci szybko chlona jezyk. moja mala jeszcze po polsku mowic nie potrafi, a juz lapie angielskie slowka - ma duzo grajacych zabawek, gdzie mowia wierszyki, spiewaja piosenki, i zauwazylam, ze ona te slowka probuje powtarzac!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym warto go nauczyc kilku podstawowych zwrotow, bedzie sie zawsze troche pewniej czul:) u mnie przepiekna pogoda, boze, jest tak cudownie!:D slonecznie, upalnie, wlasnie zaliczylysmy juz drugi spacer, a teraz ja gotuje obiad, a mala siedzi w ogrodku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola, to ja sie przenosze do ciebie, jak ty masz tyle babc-sasiadek to zyc nie umierac, a jezyk opanowala bym w ciagu miesiaca...taka ze mnie gadula, hihi...;) Moja Mloda tez czula sie bezradna, ilez to bylo placzu jak probowalam ja nauczyc odmiany : ja jestem, ty jestes itd...w kolko bylo tylko : ja nie wiem co ty do mnie mowisz, mamo !!! Do czasu, teraz w sklepie mowi kasjerkom jak sie mowi po irlandzku: prosze, dziekuje, to juz wszystko itp... Mloda potrafi mowic lepiej po irlandzku niz po angielsku, taka skaza dziecinna...wiec nosek do gory...tym bardziej ze twoj synek jest duzo mlodszy od mojej cory...:) Wero... A ja mialam nie caly miesiac na przygotowanie Mlodej w wejscie do tego innego swiata...pierwsze starcie mialam z nia jak jechalysmy razem do slepu...Myslalam ze zawalu dostane za kolkiem jak dziecko mi wrzasku narobilo : Nie ta stona jedziesz, mamo !!!! teraz sama mi zmienia biegi w samochodzie, :)...czuje sie jak w automacie, hihi... oki to ja zmykam spac, jutro full roboty wiec kawe wypijcie rano beze mnie...:(... zamelduje sie po poludniu :) buziaki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny. Ja własnie pije poranna kawe a za godzinke ruszam na podboj szkoly,napisze co zalatwilamjak wroce. Caluski i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze koty za płoty wiec mialam przyjemnosc rozmawiac z sekretarka dostalam formularz do wypelnienia i broszurke ..........po polsku! Syn dostal za darmo!!!! mundurek Wszystko zalatwiac bede w poniedzialek ,jestem umowiona z dyrektorka mam przyjsc z synem na 11 i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wera:) no i widzisz, i po bolu;) zobaczysz, bedzie dobrze:) a i synek bedzie mial zajecie, pozna kolegow :) i pewnie nie bedzie jedynym polakiem w klasie, a juz na pewno nie w szkole. ja juz bym chciala poslac moja corcie do przedszkola, ale jest jeszcze za mala i nie chce, poczekam jeszcze z rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszkaa
czesc kobietki Ja jestem z Londynu a dokladniej ze wschodniej czesci.Jestem mama 3 letniej baletnicy.Maz caly dzien w pracy a my nie mamy z kim pogadac i sie pobawic.Jest tutaj ktos z moich okolic Moze jakis wspolny spacerek po parku A przy okazji za moze ktoras z was jakis klub gdzie moja mala moglaby troche sobie pobaletowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tu gdzies taki temat dla mam z Londynu,Anglii-tam Ci bedzie latwiej uzyskac potrzebne Ci informacje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka..;) Wera, jestem z ciebie dumna, ze cie nerwy nie zjadly !...widzialam zdjecia twojego pierwszoklasisty, przystojniak :) Teraz juz tylko z gorki :D Napracowalam sie dzisiaj, padam z lekka na ryjek....sorry babeczki kochane...jutro melduje sie z / lub na kawe...dzisiaj odpadam... buziaki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj biedactwo-ladnie wymeczona jestes ja jutro tez odpadam-od rana na zakupach rozumiecie szkola i te sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka.. Zapraszam na pogaduchy i goraca kawe, bo pogoda ma chyba focha i zamiast byc cieplo wg zapowiedzi, to jest pochmurno i zimno :( cio tam u Was moje sliczne ? Wera, juz pojechalas na zakupki ? Pola, jak humorek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) u mnie mzawka:O dwa dni temu bylo super cieplo i slonecznie, liczylam, ze moze weekend bedzie fajny, ale nie...:O ja dzisaj nic nie robie, wkurzylam sie na mojego chlopa i za kare ma sprzatac w calym domu:P ja zamierzam leniuchowac:P nawet obiadu nie gotuje:P jestem w bojowym nastroju😡 oj, kawusia kawusia:) wera, gdzie masz zdjecia synka? tez chce zobaczyc!:) jaki kolor mundurka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola, to mamy podobnie..ja wczoraj zaliczylam pogadanke na temat prac domowych, kolejny etat tylko dla mnie byl nie do przyjecia... A ze bylam naprawde zmeczona nawet znajomych olalam...siedzieli bidy o suchym pysku... Pola a ty jestes na naszej-klasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cortina tak tak z nimi trzeba stanowczo. z facetami znaczy..;) na naszej klasie konto posiadam. z poczatku portal zapowiadal sie fajnie, ale teraz... :Ojeden wielki smietnik:O no ale znalazlam dzieki temu kilkoro znajomych o ktorych sluch zaginal, a i z innymi latwiej utrzymac kontakt:)wiec jestem w tej nieszczesnej naszej klasie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nie wygodnie sie pisze jedna reka i to w dodatku olowkiem z gumka na koncu...pazurki pomalowalam, hihi Pola, napisz mi ja cie tam na nk znalesc...chciala do ciebie wyslac namiary na mnie, ale nie masz maila w nicku..:(...jak masz oczywiscie ochote...poznalysmy sie z Wera w taki sposob... a z facetami to fakt, strzelasz focha i do takiego delikwenta dociera...;)...inaczej mozna kapcie pogubic, od tego ciaglego latania po domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nie wygodnie sie pisze jedna reka i to w dodatku olowkiem z gumka na koncu...pazurki pomalowalam, hihi Pola, napisz mi ja cie tam na nk znalesc...chciala do ciebie wyslac namiary na mnie, ale nie masz maila w nicku..:(...jak masz oczywiscie ochote...poznalysmy sie z Wera w taki sposob... a z facetami to fakt, strzelasz focha i do takiego delikwenta dociera...;)...inaczej mozna kapcie pogubic, od tego ciaglego latania po domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cortina wyslalam ci maila:) kurcze masz pecha, bo akurat dzisiaj rano wykasowalam sporo zdjec i zostaly chyba tylko 3:O jakbym wiedziala, to zostawilabym dla ciebie..:( oki ja zmykam na spacerek, bo slonce sie pojawilo, trzeba korzystac :) moze bede wieczorkiem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki, juz bylam, wyslalam do ciebie zaproszenie...ale galeria pozwolila mi poogladac tylko zdjecie glowne...:( Mimo wszystko juz sie znamy,fajowo ! Wera, where are you ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cortina - dzieki za zaproszenie:) trzeba przyznac, ze jestescie z corcia bardzo do siebie podobne:) mozesz juz rzucic okiem na wiecej moich fotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki! Ja nie dawno wróciłam do domu. Kurcze nawet boje sie zaglądać na konto-kasa leciała jak się patrzy! Ale szkoła załatwiona-chyba.reszte dowiem sie w poniedzialek od dyrektorki-napewno zdam relacje. Kupiłam sobie dziś coś takze jestem w sumie zadowolona. Nogi mi wchodza do dupy-bo inteligentnie pojechalam na zakupy w szpilkach.Coz za glupote sie placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek..:) Zapraszam na kawe, dzisiaj ja Was porozpieszczam...:) Wera, zakupy udane, ;)...a co sobie kupilas...pierwsza mysl jaka mi sie nasunela po przeczytaniu twojego wpisu to : tenisowki...:P...bo w szpilkach chyba ciezko sie wracalo, hihi.. Pola, moja cora to wykapany tatus...ja sie smieje ze to nie moje...:) To ja skocze na nk i poogladam zdjecia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha zebys wiedziala ze kupilam sobie japonki -nie dalam rady juz chodzic tragedia! nakupilam sobie tez troche ciuszkow-a co mi tez sie cos nalezy. Nie wiem jak u Was ale u mnie piekna pogoda szok!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka..;) melduje sie na popoludniowa kawe, :)...jutro lece do kraju po moja corcie...w koncu po 2 miesiacach zobacze tego lobuziaka...:) Teraz siedze z farba na glowie, robie ciemne pasemka...bo calkiem mi juz wyblakly,a pozniej czas sie pakowac...bo mam samolot w srodku nocy :(... Pogoda u mnie do bani 😭...i teraz badz tu madra...w kraju pewnie jeszcze lato... cio tam u Was ? Wera, jak tam rozpoczecie roku szkolnego, nerwy juz w porzadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej opisze wszystko jak wroce-wlasnie wychodze odebrac syna Ale łzy byly-moje oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc panika była całkowicie nie potrzebna. Synek szczęsliwy i zadowolony.Ma już nawet irlandzkiego kolege. Uff-ale to co przezylam to moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i widzisz wera, trzeba bylo sie tak stresowac?;) moja mala dzisiaj upadla na spacerze i ma teraz ogromnego siniaka na policzku:( wyglada jakby ja ktos pobil:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie trzeba bylo-ale tak juz jest z rodzicami chyba?! pola chcialabym Cioe zaprosic na NK ale nie mam na Ciebie namiaru..... Cortina a Ty kiedy bedziesz z powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie wera, milo byloby cie zobaczyc;) juz ci wysylam maila z namiarami na mnie:)mozesz mnie zapraszac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×