Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

I wszystkie uciekły wwrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm-częste są takie wykresy jak twoj, oglądałam ich trochę, taka twoja uroda i już,nie ma i czym martwic:) Ja tez myslałam ze rano bedzie@ bo mnie bolał wczoraj. A szyjkę sobie badasz mAAm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tak w napieciu jestem ze sobie chciałam zbadac ale po 1 nie mam w tym doswiadcznia a po 2 probowałam ale nie mogłam nawet paluchem siegnąć..:P,wiec może wysoko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znow mi mdło... mAAm-skoro to twoj 30dc to może tescik?? własnie,gdzie reszta lasek?? a kisa,kropka, bigmam-tez list gonczy wysyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- nawet 32dc :) hihii:D no ale ja mam 34dc więc jeszcze 2 dni mam przed soba bo w 35 rano budzę sie juz z @ ja sobie szyjke badam ale zajeło mi to 2 miesiace aby sie nauczyc dzisiaj jest twarda wysoko i mam mokro w srodku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I cały czas mnie ćmi z prawej strony i promieniuje mi troche na kośc :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm- a jaka powinna byc szyjka ciążowa?? wysoko? nisko? otwarta,zamknieta?/ twarda,miekka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola jak jest nisko i twarda zamknieta to jest @ zaraz ci wszystko wkleję :) najlepiej jest zacząc badac jak zacznie się @ bo wtedy łatwo sie nauczyc :) juz ci klikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OBSERWACJA SZYJKI MACICY 1. Na początku cyklu szyjka jest: - nisko, - zamknięta, - twarda. 2. Gdy narastają objawy płodności: - wyżej, - otwarta, - miękka. 3. Gdy zbliża się owulacja: - wysoko, - otwarta, - miękka. 4. Po owulacji szyjka jest: - nisko, - zamknięta, - twarda. Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie szyjki macicy poleca sie kobietom w okresie premenopauzy, po porodzie oraz przy trudnościach z poczęciem. Samobadanie robi się raz dziennie, o tej samej porze, niekoniecznie wieczorem. Badania przeprowadza się przez wprowadzenie jednego lub dwóch palców do pochwy i wychucie szyjki. Nie ma niebezpieczeństwa jakiejkolwiek infekcji, jeżeli badanie przeprowadzamy czysto umytą ręką. Szyjkę mozna wyczucbardziej do przodu i nie zawsze w linii środkowej ciała. Szyjka może być łatwo rozpoznawalna w czasie badania, ponieważ jest twarda w odróżnieniu od otaczajacej ją miękkiej pochwy. Aby ułatwić sobie przeprowadzenie tej obserwacji, kobieta może oprzeć stopę o brzeg krzesła lub wanny. Jesli ktoś zamierza uczyć się badania szyjki, zalecane jest rozpoczęcie obserwacji w drugiej fazie (progesteronowej) cyklu, kiedy szyjka położona jest nisko i łatwo wyczuwalna. Obserwacja zmian szyjki nie jest zalecana jako pojedynczy tzw. objaw, ponieważ badanie to obarczone jest dużym subiektywizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- jak chcesz wiecej info to wklejałam w NK w dziale informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze badam jakies 2 h po rannym siusiu stawiam jedna noge na klopie i siup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola u mnie to bedzie bo i cycki mnie nie bolą :o Ale u ciebie te mdłosci :D:D:D:D:D kotek ja tam czuje że II krechy beda :D zajebiscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotki uciekam z młodym do szkoły będę kolo 13.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mAAm, w sumie to na okres ma byc jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok:) lec, ja mielone lecę trzaskac:) a co do 2 krech to szczerze wątpię i na @ sie nastawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- ekspresowo- na okres jest bardzo nisko i jest cholernie twarda i czuć ze jest zamknieta :) w ciazy powinna być wysoko i zamknieta bo opuszcza sie przed porodem :) jak co s to klikaj to o 13.00 ci odpisze albo poczytaj na forum w NK bo tam wszystko wklejałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane moje :) Ja dopiero teraz mogę kliknąć bo miałam dużo spraw i spotkanko i dopiero co usiadłam za biurko. mAAm kochana tempkę masz wysoko i proszę mi tu nie pomarudzić :) II kreseczki wiszą w powietrzu jak nic, nie na darmo ten bocian poturbował Twego męża, żebyś Ty kochana mówiła tu o jakiejś @. Ciebie to nie dotyczy!!!!! :) Widzisz Pola też mówi że tempka na wyższym poziomie i już :) Musisz dalej mierzyć tempkę i wtedy dopiero zobaczysz co i jak :) A ból brzucha na tym etapie cyklu ???? To normlane zarówno z zaciążeniem jak i bez!!!! Pola ja bym na Twoim miejscu liczyła @ od niedzieli, bo jakby nie było wystąpiło lekkie krwawienie. Sama kiedyś kilka razy zastanawiałam się nad taką samą sytuacją i zawsze liczyłam od pierwszego dnia wystąpienia @, nawet jak była bardzo skąpa. Pola skoro @ nie widać na horyzoncie, to może się udało???? A wiecie kobietki, muszę Wam powiedzieć, że dzisiaj w nocy myślałam normalnie że zacznę rodzić :) Obudziły mnie bardzo silne skurcze, trzy razy w odstępach około 20 minut. Była godzina 1.30 Wstałam na siqu do łazienki i ledwo do niej dolazłam tak mnie złapało. Myślę sobie \"o cholerka czy to już, przecież do terminu jeszcze 3 tygodnie????\" pomyślałam wtedy sobie \"kurczę jestem taka niewyspana, nie, jeszcze nie dzisiaj, muszę się wyspać, jeszcze dziś nie chcę\", położyłam się z powrotem do łóżka i jak głupia nasłuchuję i oczekuję dalszej reakcji swego organizmu. No i zasnęłam, więcej skurcze już się nie pojawiły. Dzisiaj jestem w pracy, cały czas o tym myślę, w ten piątek mam wizytę u ginekologa, ciekawe co i powie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie uciekły...a ja miałam cappucino stawiać :) A co jak impreza to impreza....już moge zaczać odcinać dzień za dniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mAAm:D poczytam sobie:) z tego co piszesz to nasze szyje są wysoko,ale janie mam doswiadczenia w badaniu. Evika- porodowką tu niebawem pachnie:);) wyspij sie kochana poządnie by miec duzo siły:) bęzie maluszek ale fajnie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem dzisiaj troche spraw mialam do zalatwienia maam piekny wykresik ja tez wam zrobie sdjecie tylko powiedz mi jak to zrobilas o 12 lece po malego ale zaraz bede z powrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika już niedługo... Kisa odezwij się a może już dzidziuś jest przy Tobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kobietki jeszcze co najmniej trzy tygodnie przede mną, jak się wyrobię do końca maja to będzie dobrze. Czekam z niecierpliwością na wizytę u gina, może on coś ciekawego powie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika a wszystko masz już gotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza - mam już właściwie wszyściutko przygotowane, torba do szpitala spakowana, także spokojnie mogę iść rodzić :) Ale do mego terminu zostało jeszcze ponad 21 dni więc to duuuużo czasu. Przynajmniej siedzę spokojnie i się nie denerwuję i wiem, że jakby co to chwytam torbę i jadę :) A może powinnam zacząć już wozić ją ze sobą do pracy??? Żartowałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika no nie wiem czy pomysł z wozeniem torby nie jest zły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też uważam ze wcale nie jest głupi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika naprawdę nawet na tydzień nie pójdziesz na zwolnienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki moje kochane, jak mi tu tak dobrze w tej pracy i ja wcale nie chcę iść na zwolnienie :) Głupia jestem no nie???? Co za pracocholiczka!!!!! Termin mam na 26 maja i planuję że prawdopodobnie pójdę na zwolnienie właśnie od 26 maja. A jak będzie w praktyce??? Zobaczymy :) Szczerze mówiąc wolę naprawdę chodzić do pracy, nie czekać, nie wsłuchiwać się w swoje ciało, nie szukać objawów porodu, nie chcę czekać, nie lubię na cokolwiek czekać. Wolę tak od razu "raz i już" z zaskoczenia. :D :D Ale wolałabym tysiąc razy, aby jednak skurcze złapały mnie w domu a nie w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika powinaś dostac nagrodę za najlepszego pracownika :) Powiem Ci szczerze, że jakbym miała siedzieć w domu sama to też wolę chodzić do pracy ale końcem czerwca i lipca biorę chorobowe bo będziemy wszyscy w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×