Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Fasolkowa mamo - tez tam mam czytalam na necie opinie o wiekszosc szpitali na Slasku i sama tez nie wiem. Chcialbym tam gdzie moj lekarz pracuje, ale ten szpital zatrzymal sie chyba gdzies w latach 60-tych jesli chodzi o wyglad, stan, i cala infrastrukture. W innych szpitalach - tych odnowionych lub nowych, z nowym sprzetem sa problemy kadrowe, albo dziwne zasady przyjec. Jest tez u nas szpital prywatny w Katowicach ale porody tam sa refundowane z nfz i teoretycznie kazda moze tam rodzic - ale tyle teorii aby tam zostac przyjeta najlepiej chodzic do lek ktory tam pracuje (wizyty po min.150 zl) , albo wplacic cegielke na fundacje ;) po 500 czy iles tam set zl , choc to tez nie gwarantuje ,ze przyjma. No i maja wielki minus - bo porodow po terminie nie przyjmuja , przed oczywiscie tez nie ;), jesli cos zaczyna sie dziac powazniejszego z dzieciakiem lub matka to karetka i przejazd do innego szpitala bo w tym nie maja odpowiedniego sprzetu... choc znajome ktore tam rodzily sa bardzo zadowolone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha i jeszcze pochwale sie :D w koncu nie tylko ja dzieciaczka poczulam :). Wczesniej moj niecierpliwy narzeczony trzymal reke na brzuchu przez 5 min i marudzil ,ze nic nie czuc , bo faktycznie dzieciak zawsze jak tatus trzymal reke specjalnie jakby uciszal sie, ale wczoraj tak harcowal wieczorem, ze kazdy chyba by wyczul :D Moj jak go poczul nawet troszke wzruszyl sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie przytyłam tylko 1 kg (mimo, zę brzusio już dość pokaźny). Ponieważ \"startowałam z dość wysoka wagą\" 65kg, to liczę, że dużo mi nie przybędzie, tym bardziej, ze ta waga była spowodowana zaburzeniami hormonalnymi, które mnie dopadły i tak przytyłam...17kg;-( i noszę tę wagę już 2 lata...więc może przez ciażę się jakoś wyrówna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż takze klika dni temu poczuł didzię pierwszy raz, tez się niecierpliwił i jak nie czuł ograzu to już mu sie nie chciało...ale jak poczuł to tak sie ucieszył i wzruszył;-)mówił, ze takie uczucie jak rybka w wodzie;;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) Lusiu gratuluję tych kopniaczków dla tatusia:) Wcale tak dużo nie ważysz nie martw się:) Czekoladko,ja też mam problemy hormonalne niedoczynnośc tarczycy i pomimo tego,ze w ostatnim czasie przytyłam dośc dyżo(1,5 roku)to w ciąży też mam już ok7kg na plusie ale na razie nie martwię się tym:) nie przesadzaj z ciepłymi posiadówkami w wannie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joola, wiem wiem, w gorącej nie siedzę;-) ja przez 5 lat leczyłam się na PCO, a w ciaży też wyszło, ze mam niedoczynność tarczycy-lekarka powiedziała mi, że nie zaszłabym w ciaże za pierwszym razem gdybym miała PCO, więc sama juz nie wiem co miałam, w każdym razie zaczęłam brac ten Euthyrox i moze dlatego nie tyję, bo mi się waga normuje, tyje przez ciaże, chudnę bo leczę taczycę i cały czas jest podobna...ponoć może tak być, ale się na tym dobrze nie znam. dla mnie ta waga to była trauma, zawsze byłam bardzo szczupła, ważyłam ok 48kg i nagle, nie zmieniając nawyków żywieniowych zaczęłam tyć...powiedziano, ze to przez hormony, ale nigdy nie wyszło, abym miała problemy z tarczycą, ale nie robiono mi innych badać niż TSH...ani T3 ani T4, wiec mogło nie wyjść, a jak zaszłam w ciaże robię nadania a tu podwyższone, dobrze, ze na samym poczatku i odrazu zaczęłam leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam poruszyć dziewczyny jeden temat na podstawie postów białej czekoladki o kąpieli. Bo nie wiem jak wy macie ale mi gin na początku powiedział, że mam zapomnieć o kąpieli w wannie, tylko prysznic, no i ja się tego trzymam :( choć tak bardzo brakuje mi tych polegiwań w ciepłej wodzie. Prysznic to dla mnie powoli koszmar, (mam tylko wannę bez zasłony prysznicowej)bo jak moczę głowę to oczywiście cała łazienka zalana (mam 182 wzrostu), jak kucam lub klęczę to mnie znowu bolą kolana :P Przekichane.Jedną ręka trzymam prysznic drugą się myję, a zimno mi przy tym że hej. A jak wy macie?? bierzecie kąpiel w wannie czy tylko prysznic? Biała czekoladko ja też biorę euthyrox i jod jeszcze a z wagą to zawsze miałam problemy, nigdy nie była współmierna do ilości pożywienia jaką zjadałam ale cóż, zawsze coś jest nie tak, , bo nie moze być przecież za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jod też biorę;-) Jeżeli chodzi o kąpiele, to ogólna opinia jest taka, że nie można w gorącej wodzie- na początku brałam tylko prysznic. bardzo dużo o tym czytałam i w książkach i w necie i najczęsciej powielają sie informację, ze woda nie powinna mieć temp. nie moze być za wysoko, ok 38 st. oarz kąpiel nie powinna trwać dłuzej niż 15 min.Zapytałąm wiec ginekologa, czy moge się kąpać i powiedział, ze tak, wiec przestała się bać, ale oczywiście trzymam się tych zasad. Ja nie miałam żadnych stanów zapalnych- co wyklucza możliwosc kąpieli. nie wiem jak to jest u Was, napewno lepiej zapytać lekarza i robić tak jak mówi, oni najlepiej znają nasze przypadki, bo każdy jak wiadomo jest indywidualny. Tu jest troche informacji o kąpieli w ciąży...http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/wanna-czy-prysznic_,1912_8063.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia jeszczed raz wielkie dzięki za pomoc, co my byśmy bez Ciebie zrobiły :) Dziewczyny dzięki za komplementy, :) OlaOli pewnie że pamiętamy Cię, trzymam mocno za Was kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde co próbuje coś napisać to wysyła się ten tekst sprzed kilku dni :) tuncia chyba już Ci ze 4 raz dziekowałam:) :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra może tym razem się uda :) :) Mnie dopadło przeziębienie, katar i kaszel, na szczęście gorączki nie mam ale i tak ledwo żyję, za chwilę ide do lekarza, pewnie bez antybiotyków się nie obędzie!! Domowe sposoby w ogóle na mnie nie działają!! Ja też jeśli tylko będe potrafiła to ściągnę książkę, dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore Letrox,waga tez mi bardzo przeszkadza bo normą było 50 kg nawet po Tomaszu szybko zrzuciłam:) Biała Czekoladko właśnie miałam na myśli tylko tyle ,ze nie może być zbyt gorąca a czy wogóle można to oczywiście indywidualna sprawa lece bo mi sie sernik przypala:)jeju jaką ja mam ochotę na słodycze:(ogólnie baaaardzo ograniczam wiec rzadko kiedy przed ciążą o nich myślałam a teraz strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
Witajcie jestem w 18 tc 2 dni temu poczulam ruch ale delikatny z jenej strony potem nie czulam teraz czasem tez z jednej strony jek leze tylko martwi to mnie troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Namezis ale co Cię martwi? pierwsze ruchy nie są jeszcze regularne, napewno będą się zwiększać i bedziesz częsciej czuła, a dzidziuś lubi sobie z jednej strony siedzieć, pewnie przypodobał sobie to miejsce;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
martwia mnie te ruchi z jednej srony chyba jestem panikara i to ze czuje he z jednej strony i tylko na lezaca i tak rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc chude laski ;) ale wy malo wazycie! Fajnie bedzie razem chudnac juz po wszystkim :) Kolorowy Motylku, ja sie kapie w wodzie o temperaturze ok 35 stopni i siedze w wannie jak dlugo mi sie podoba, ale to nigdy nie jest dluzej niz 20-30 minut, zawsze w biegu w domu jestem :( Ja zaczynam sie zakatarzac :( a w poniedzialek lecimy do Gdanska. Nie chce, nie chce, nie chce sie rozchorowac na sam urlop!!!!! Ide lyknac paracetamol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Namezis, ja pierwsze ruchy też czułam z jednej strony tylko i też bardzo rzadko i też głównie na leżąco i w ciszy, potem zaczęły być coraz częściej i sa już o tych samych porach, ale było tak, że nie czułam cały zdień i też się martwiłam,, teraz też nie czuję non stop, dziewczyny też pisały, ze poczuły raz i potem długo nic, nie martw się, to normalnie i niedługo dzidziuś bedzie fikał coraz częsciej i częsciej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis ,tak jak pisze Czekoladka właśnie to jest:) Mamo E 50 kg było nim zaczęłam chorować później 63-65 no a teraz plus 7-8:( Ale co tam nie będę się martwić teraz ...może serniczka?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
dziekuje wam uspokoilam sie :) spokojnie bede czekala na te fikolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! No, Wy bedziecie czytac "Jezyk niemolwat", a ja czytam "Jezyk dwulatka", tej samej autorki:-)(doswiadczone mamcie, znacie ta ksiazke tez?). Ewcisko, ja dopiero co wyszlam z chorobska,brr! Niestety bralam antybiotyk-Duomox 750(jedyny bezpieczny), ponoc slaba dawka + Nystatyna ochronnie.Ciezarowki nie maja za bardzo co brac w czasie przeziebien i malyjest wybor dozwolonych lekow.Syrop mialam Stodal i Prenalen, a do ssania Tantum Verde.I juz mi lepiej. Powodzenia! Mamo E, nie wiem czy wiesz, ale paracetamol przedostaje sie do lozyska.Lepiej nienaduzywaj!Zdrowka! Co do kapieli to ja czasem siewyleguje,ale nie w goracej wodzie i nie za dlugo. Mysle, ze jak ktos nie ma tendencji do roznych grzybkow i infekcji to wanna od czasu do czasu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam "jezyk dwulatka" ale wydrukowałam i ksiazke usunełam z kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale świetne i niedrogie ,pozostaje mi żałować ,że nie mam konta na allegro:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeeczko, ja mam usg we wtorek o 19.30 i tez juz nie moge sie doczekac!!! Doslownie licze sekundy! Z Myszka nie robilismy 3D ale teraz postanowilismy, tzn ja ;) , ze bedzie tez fajnie pokazac corci co tam w brzusiu mamusi sie dzieje :) Oby ten weekend przelecial jak najszybciej! A co do paracetamolu to ja lekarstwa w ogole zazywam tylko w koniecznosci. Caly ten tydzien na ostro przyspieszonych obrotach lecialam i jeszcze na dodatek dzisiaj, ostatni dzien w biurze, mase spraw musialam odkopywac i uaktualniac - co z tym idzie? stres, stres, stres. Wiec i pewnie jakies oslabienie organizmu :( Na dodatek robi sie znowu bardzo zimno i czego czlowiek sie nie spodziewal i nie ubral sie wystarczajaco cieplo - w resultacie przemarzly mi stopy :( Ale to bolesne \"lazenie\" po kosciach juz przeszlo, czyli moze, trzymam za siebie sama kciuki, chorobsko sie nie przyczepi... Jezyk dwulatka tez czytalam i mam ksiazke :) Tunciu, sukienki bardzo fajne, az sie wiarzyc nie chce ze takie tanie! A to trzeba miec konto na Allegro zeby tam kupowac? ja nie mam :o Motylku, Dunia \"nocny marek\" bo jest troche do tylu z czasem :D:D:D Ide zrobic pizze, mniam, ktora chetna??? :) Jolu, serniczek chetnie zlapie po pizzy ;) Ja przy 170cm (i w moim wieku) juz nie chce schodzic ponizej 60 kilo jak juz przyjdzie chudnac :) ale narazie tez nie chce za duzo przybrac, po cesarce waga nie zeszla mi zupelnie i strasznie to sie wleklo, wiec wole teraz troszke bardziej uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×