Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość MantraaElle
Dunia – dzieki za namiary na materac, jakos nie che mi sie czytac na temat wszytskich tych rzeczy, a jest tego wszytskiego masa Marteczka –mam jedna fajnie ulzona liste, na to co jest niezbedne, co moze sie przydac, co fajnie miec etc. Wiec z tych niekoniecznie niezbednych rzeczy warto doswidczonych mam popytac co sie rzeczywsicie przydaje a co nie… I tak np podgrzewacz do mokrych sciereczek. Przetestowalam sciereczki na swojej pupie:) I musze przyznac, ze takie zimne sa srednio przyjemne… Oczywsicie wiekszosc wychodzi w praniu bo jedno dziecko lubi, inne nie , jedna mam lubi inna nie itd Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym sciaganiem mleka. Ja najbardziej bym chciala, zeby maluszek nie byl tylko do piersi przyzwyczajony, ale takze do mojego mleka ale z butelki, zeby np moj maz w nocy mogl tez karmic. Jak to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, tak znam Pinokia, pare rzeczy tez mam, ale wlasnie takich malutkich. Tez uwazam, ze dobrze sie nosza i piora. MantraElle, ze sciaganiem pokarmu nie powinno byc problemu i karmieniem z butki, choc niektore dzieci wybrzydzaja i nie chca sztucznej butli(ciezej sie ssa, inny smak itd.)Ale musisz tez wiedziec i pewnie to wiesz, ze jak dziecko polubi butle to moze byc to poczatek konca karmienia piersia.Znam mnostwo takich przypadkow. U mnie naszczescie tak nie bylo. Sciagalam pokarm, zeby zostawic jak musialam gdzies wyjsc itd.No i zapobiegawczo zamrozilam troche mleka.Ogolnie nie bylo z tym problemu, ale takie reguralne odciaganie, karmienie...duzo czasu zajmuje w ciagu doby:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale się rozpisałyście, rady faktycznie przydatne, napewno skorzystam:) Ja wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u gina, wszystko jest ok, dostałam skierowanie na glukozę za dwa tyg., tyle się naczytałam że to takie okropne :( !!!!!!! Zapytałam też o szkołę rodzenia, w moim szpitalu można zapisać się od 27 tc, koszt to 175 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałyście na nk, ktoś tej dziewczynie do zdjęcia dodał odpowiednie komentarze!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyna zmieniła trochę dane, tzn. miejscowość, ma teraz tylko Łódź wpisaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko, daj sobie z nia spokoj, chyba, ze chcesz sie z biednej dziewczyny posmiac;-) Chyba, ze to Twoja jakas znajoma dalsza badz blizsza? Ja nie rozumiem takiego postepowania, czemu ma sluzyc:-o U mnie piekny dzionek, zaraz zmykamy na spacerek. Aha.Jak kiedys byla mowa o wozkach, ktoras z Was...(cos mi luka, ze Pimach, albo jakas zagraniczna mamusia, bo stronka byla po ang.)podala mi linka do wozka podwojnego-czerwonego. Mam tu inny komp i nie mam zapisanej tu strony tej:-o Czy ktos pamieta, kto mi podawal?:-D Bede wdzieczna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff juz jestem po badaniu glukozowym:P Ciezko było. Od wczraj od obiadku nic słodkiego do ust włozyc nie mogłam zeby wyniki wyszły ok. A ja uwielbiam wszystko co słodkie, wiec mna telepało:) No ciekawe jakie wyjda wyniki:) Teraz z utesknieniem czekam na usg połowkowe, czyli na 18 luty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa jak sie nie yle pisałyscie o odciagaczach tak? Ja z pierwszym dzieckiem miałam taki na baterie, ale szybciej odciagnełam recznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta dziewczyna nie jest moją znajomą ani biliższą ani dalszą, tylko poprostu boli mnie że można takie coś robić!!!! Idiotka i tyle!! Tuncia ta glukoza naprawdę taka okropna jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! - Ewcisko - glukoza faktycznie jest okropna ;) Ja po wypiciu mialam odruch wymiotny ale jakos udalo mi sie wytrzymac przez te godzine ;) Najgorsze ,ze to takie cieple daja, tfuuu. No i pewnie u Was beda potem pobierac krew z palca , bo mnie niestety nakluwali ;) Ale wyniki ok wyszly, a tez mialam obawy bo uwielbiam slodkie - np nutelle wcinam lyzkami :D I dzieki za te wszystkie porady dot. wyprawki - jak cos Wam sie jeszcze przypomni to piszcie ja czytam i koduje ;) Tez pierwsza moja ciaza , w rodzinie niewiele malych dzieci i mam zerowe doswiadczenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do Was pytanko: chodzi mi o zwolnienie lekarskie w ostatnich dwóch tygodniach przed porodem, o co chodzi z tym że te dwa tygodnie idą już na poczet urlopu macierzyńskiego?? Czy tak jest zawsze czy tylko w określonych przypadkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcisko - z tego co ja slyszalam to na 2tyg przed terminem porodu mozesz juz isc na macierzynskie, bo nie kazdy lekarz chce dawac zwolnienie no i nie kazda mamusia chce brac;) ale jezeli masz zwolnienie lekarskie np na miesiac i w tym czasie urodzisz to z dniem urodzenia dzidziusia zaczyna sie macierzynskie, a nie ze jeszcze korzystasz ze zwolnienia, a pozniej macierzynskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, jeżeli chodzi o urlop macierzyński-wcześniejszy( na 2 yug. przed porodem) to jest to nasz przywilej a nie obowiązek, o czym się czesto zapomina. Mam nadzieję, że nie bedzie probelmu z otrzymaniem zwolenienia-ginekolodzy czasem nie chcą dawać , ale zawsze można iść do internisty po zwolnienie. Szkoda marnować 2 tyg. macierzyńskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski!!!! Oj jak dawno mnie nie bylo:) A tu sie tyle dzialo:-) Dzieciaczki nam rosna co nie:-))) i pomyslec, ze polowa juz za nami! Widze, ze w miare juz wracacie do zdrowia. Oby juz tak zostalo. Ja mialam rowniez cudowne doswiadczenie, gdy pojechalam do Polski na swieta oznajmic juz wszystkim o mojej niuni pochorowalam sie na dobre. Wyrok zapalenie krtani, zakaz mowienia nawet szeptem i zakaz wychodzenia z domu:-( Wyobrazacie to sobie.... dla kobiety to chyba najgorsze jak mowic nie moze:-))) a tu jeszcze taka piekna nowinke mialam! Takze siedzialm sobie w domku i jadlam bo apetyt juz wrocil:-) No a teraz apetyt mam niesamowity. Na poczatku jak nie moglam patrzec na jedzenie teraz mysle tylko o jedzeniu:-) I niestety mam ogromna ochote na slodycze, pochlaniam je wzrokiem! Niestety wyniki glukozy wyszly mi fatalne wiec mialam juz robiony test na tolerancje glukozy. Dobrze, ze nie wiedzilam jak to smakuje. Pielegniarka dala mi cos do wypicia i mowi zebym wrocila jak juz wypije. Ja na to jej ze to tak malutko to moge tu szybko wypic, po co takie czekanie i wydziwianie. Ona tylko popatrzyla na mnie dziwnie i mowi ze jak dam rade to czemu nie. No i po ulamku sekundy wiedzialam juz o co chodzi:-) Cale szczescie odruchowo wypilam ponad polowe a reszte jakos przelknelam:-) No nie najprzyjemniejsze to jest. No a teraz musze sie pochwalic. Otoz mialam juz drugie usg i bede miala CORECZKE!!!! :-) A na imie jej MAJA!! Alez sie cieszymy! Moja pierwsza coreczka:-) Brzuszek mam wciaz wyjatkowo maly i martwilam sie sie moze niunia jest tez malutka, albo wod plodowych mam za malo a tu wyszlo, ze niunia jest wyjatkowo duza. Ma juz 450g! Ja tez bylam duzym dzieckiem i Moj sie smieje ze nie duzo uroslam od tego czasu, bo jestem szczuplutka i niewysoka:) No i brzuszek mi ledwo sie rysuje. Gdzie ta niunia tam sie miesci:-) Niestety jej waga moze miec tez zwiazek z ta cholerna glukoza! Pewnie przy nastepnej wizycie dadza mnie na jakas diete. Troszke sie rozpisalam ale dawno mnie nie bylo:-) Pozdrawiam wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga..............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna. ...Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktori a..............Łódź Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s???.... Kubuś....................śląsk Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06............S.....Ignacy. ........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask takietam............32....17.06......................... ................lublin Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk Sztorm..............33...20.06..........S........Jaś.... ....... Bielsko-Biala polka1983...........25...20.06.................Leon..... ............Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................29...21.06......c?..........Martus ia?.....UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja.......................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Myszko, że Twoja dzidzia taka duża i ze pokonałaś choróbsko! Ja odebrałam dziś swoje wyniki labolatoryjne i się trochę zdenerwowałam. Okazało się że hemoglobiny mam za mało :( 11,3 a najniższa granica zaczyna się od 12 :((. Sądziałam, że to wina zbyt małej ilości żelaza ale gdzie tam, żelazo mam praktycznie na najwyższym poziomie z dopuszczalnych i co tu robić? I weź bądź mądry :( Co jeść, jak jeść? Produków bogatych w zelazo nie muszę jeść bo żelaza mam pod dostatkiem, witaminy łącznie z kwasem foliowym przyjmuję po dziś dzień a hemoglobina niska..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka!!!!! Myslalam o tobie i czemu na tak dluuuugo zniknelas! Swietnie ze wszystko dobrze i ze cora bedzie ❤️ ! Jak z mieszkankiem, znalezliscie cos fajnego? Powiedz gdzie, bo jak blisko to mozemy razem na spacerki potem chodzic ;) Lusia, Nutelli nie da sie jesc inaczej, tylko lyzkami!!!! :D:D:D Dlatego mnie jest zabronione jej kupno :o Marteeczka, mysle ze to moze ja ci go przeslalam? Nie wiem, ale jesli chodzi o ten wozek to ja: http://www.philandteds.com/hammerhead_index.htm Dunia, tutaj Carter\'s niestety nie ma (nigdy sie nie spotkalam) ale nic nie pokona wloskiej bawelny jesli chodzi o letnie body dla dzidzia! Naprawde, zeszlym razem zatrzymywaly mnie matki na ulicy z zapytaniem gdzie ja kupilam te ciuszki. To prawda, mielismy wtedy lato bardzo gorace (2006 rok) i letnie ciuszki bawelniane w UK sa tej samej grubosci co te zimowe. Mamuski w UK, jesli mozecie zaopatrzcie sie juz w kilka(nascie) body w Pl bo bawelna na pewno lepszej jakosci! A u mnie dzisiaj sukces! I jak sie lepiej z tej racji czuje :) Nie jedna ale dwie lekarki przyszly na konsultacje !!! Omowilysmy wszystko to co chcialam i dostalam upewnienie ze bede miala dodatkowe usg w 36 tyg i wtedy padnie decyzja o porodzie naturalnym lub cc. Nareszcie czuje sie ze ktos mnie olewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wiecie ze ja jakos z poprzedniej ciazy nie mam skojarzen, ze ta glukoza byla az tak okropna? Cos mi sie tlucze, ze ja to jednak chyba pilam zimne z lodowki, wiec moze w tym kryje sie \"tajemnica\"? Tym razem badanie mam dopiero za mies, na kolejnej wizycie wiec zobacze jak tym razem zareaguje. Myszka___ mam andzieje, ze z ta tolerancja glukozy wyjdzie okej, ale dietka pewni i tak cie czeka. Pisalysmy juz o tym, ze moga ci nawet ograniczyc owoce surowe, bo to ma b. cukrow wlasnie :-o No i jesli masz takie wysokie wyniki, to jesli mialabys objawy jakiegokolwiek zapalenia \"babskiego\" to idz do lekarza od razu. Bo wysoki cukier zmienia srodowisko w pochwie na wybitnie zasadowe i moze sie cos przyplatac. To nie zeby cie straszyc, przeciez to norma. Ale tak na zas, zeby byc swiadomym. Apsika____ a lekarz ci nie powiedziala co z ta hemoglobina masz zrobic? Ja nie mam bladego pojecia jak poprawic takei wyniki. Zadzwon moze do lekarza is ie dowiedz? Po co sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E____ super, ze taka zadowolona jestes z wizyty u lekarki (lekarek :-) ) Fajnie, ze wiesz juz co i jak z tym porodem, bo mocno cie to meczylo przeciez 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, na badanie glukozy koniecznie weźcie cytrynę, nie zmienia wyników badań a poprawia smak...ja na samą myśl o niej mdleję...dla mnie to coś najgorszego co kazano wziąć mi do ust...jakby torbę cukru pudru rozpuścić w połowie szkolanki wody.;-( fujjjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej! Apsika, na moje oko ten wynik hemogl. to niewielkie odstepstwo.Ja mialam podobnie i lekarz powiedzial, ze nie ma co panikowac. A Twoj cos powiedzial juz? Mamo E- tak, o ten wozek mi chodzilo. I sie upewnilam, bo ost.szukalam i wlasnie ten wybralam( tzn. ta firma, troszke inny model). Prawdopodobn. go kupimy, tylko musze go jeszcze na zywo przetestowac, tylko nie bardzo mam jak, bo dostepnosc w Pl. to tylko w Wawie i Poznaniu:-o Myszka, gratuluje dorodnej Myszki!!!🌼 Babiniec sie nam szykuje jak nic! A ja dzis czuje sie jakos zle.Sapie jak stara baba, podejscie pod gorke konczy sie przytaniem na 5 min., to dla mnie szok, bo ja zawsze taka ruchliwa, szybka...I mam jakis taki metaliczny posmak w buzi, tez tak macie? Ja tez nie wspominam gluzkozy zle.Pilam gorsze rzeczy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Mama E - Gratuluje pomyslnej wizyty! Biala Czekoladko - bardzo ladny wozek, mi podoba sie podobny tylko joggingowy na 3 kolach. Ja rowniez bede miala wszystkie badania w 28 tygodniu, wlacznie z glukoza. Jednak nie mam pojecia co tutaj podaja do picia. Pamietam, ze kiedys mialam jakies przeswietlenie, chyba CAT scan - tomografie komputerowa i musialam wypic 2 szklanki bialego paskudngo plynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E Ale milutko,ze za mna tesknilas:-) Ja z ta przeprowadzka to mialam nieciekawie, poczatkowo mielismy miec jeszcze styczen na znalezienie czegos a tu po powrocie z Polski okazalo sie, ze jednak mamy tydzien. No i zaczely sie poszukiwania i to bardzo szybkie. A takie sa najgorsze bo sie bierze co sie ma albo ma sie szczescie:-) No i z dwojga zlego Mojego szef sie wyprowadzal ( przebudowuje dom) i zaproponowal nam, ze mozemy u niego mieszkac gdyz ten remont ma sie zaczac dopiero za kilka miesiecy:-) Jak dar z nieba nam spadla ta oferta:-) Oczywiscie musimy cos znalezc zeby przed narodzinami dzidziusia juz miec swoj kacik. Ale mamy jeszcze teraz troszke czasu. A okolice sa swietne:-) Widok z okna na Primrose Hill:-) i tak tu cicho i spokojnie... Dopiero niedawno podlaczylismy internet i dlatego tak zamilklam:-) Oczywiscie czeka nas przeprowadzka wiec moze nam sie uda wyjsc na spacerek razem z czego bym sie ogromnie cieszyla:-) Czas pokaze, poki co pozdrawiam Was mocno raz jeszcze i napisze juz cos jutro bo musze teraz zmykac:-) buziaczki dla wszystkich mamusiek! Apsika, nie denerwuj sie tylko! Lekarz cos Ci na pewno doradzi. Ja tez mam sklonnosc do paniki jak tylko cos odstepuje od normy ale na szczescie jakos sie potem wszystko uklada. Dasz rade! Na pewno cos sie da ztym zrobic. Dunia77, no wlasnie przeraza mnie ta dieta bo tez posprawdzalam ze mam unikac slodyczy, tluszczy, owocow... a ja mam teraz wilczy apetyt!! Sprobuje nad tym zapanowac i poczekam na spotkanie z lekarka. A z tymi chorobskiem to o dziwo na poczatku wciaz mialam z tym problem a teraz jest w miare ok, odpukac No juz naprwade koncze:-) taka jestem szczesliwa:-) bede miala coreczke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka, to zazdroszczę z ta glukozą, ja nie wiem jak sobie poradzę, kiedyś w szpitalu musiałam o 5 rano wypić i obudziałam wszystkie kobitki na sali...miałam takie silne odruchy wymiotne, po czym połowę wylałam, nie dałam rady;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez za pierwszym razem- przy pierwszym dziecku dostałam glukoze na ciepło i nakłuwali mi palec, ale teraz rozpuscili mi to w wodzie mineralnej, ani tez nie nakuwali palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie w ogole dziwie ze po moim pobycie w PL i po tych wszystkich slodkich wspanialosciach nie mam problemu z cukrem. W UK raczej nie robia badania glukozy jesli nie ma podejrzen problemow. Z jednej strony to lepiej, bo jak mowicie to takie niesmaczne, ale z drugiej, zamoczenie takiego zwyklego papierka w probce moczu tez moze nie wykryc prawdziwej choroby :o Fajny ten wozek, przedewszystkim bo ma jedna raczke! A moja Loola nie ma, no coz, nowego wozka nie bede kupowac. Wiecie moze dziewczyny czy istnieja w ogole jakies takie pojedyncze raczki zakladane na te zwykle, dwuraczkowe wozki? To by mi sie wlasnie przydalo! Myszko!!! Ale masz swietnie!!! Ja mieszkalam w Primrose Hill przez 4 lata, dokladnie na Oppidans Rd, i tak mi tego miejsca brakuje! Taki spokoj, prawda? Zaklepane, jesli jeszcze tam jestescie po porodzie, bede do Was przyjezdzala :) spacer po Primrose Hill albo jeszcze lepiej, Hampstead Heath, cudownie!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem wściekła:/ Jestem ostatnio taka niezdara ze mam dosc. Jak nie pochlapie sie, to sie zatne nozem smarujac kanapke, jak nie wyleje czegos to sie poplamie, a dzis przeszłam sama siebie... Zrobiłam sobie tosty i zanim je włozyłam do mikroweli to je wywaliłam na podłoge:/ Zrobiłam drugie i po upieczeniu znowu wywaliłam! No taka ciapa ze mnie ze szok! Grrr... A wszytko przez ta niezdarnosc ciazowa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia____ ty sie \"rozbijasz\", a ja coraz ciezej mysle. Co odbija sie glownie na tym, ze zaczyna mi brakowac slow, tych prostych, najprostszych. I to jest dopieor wkurzajace 😡 Wrzucialm na bloga kolejna porownawcza fote. Polowa, a raczej koncowka 24 tygodnia i wychodzi mi na to, ze nawet (?!) w poprzedniej ciazy na tym etapie brzuch mialam wiekszy. Pisze \"nawet\" bo wtedy w zasdzie do tego 6 mies to brzucha wogole nie mialam. A zaraz potem, bo w 7 mies lekarka stwierdzila, ze jest brzuszek za maly i wyladowalam w stresie i na usg. No i teraz jak napisalam na blogu, nieco sie obawiam wizyty u ginki w poniedzialek. Zmierzy brzuch i ciekawe co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×