Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Mama E_____ nie przemeczaj sie, kochana. Goscie, coz, wybacza troche kurzu tu i owdzie. Po co masz teraz zachetac sie na amen, a potem zdychac i jeszcze (tfu tfu) jakiegos stracha wszystkim napedzic bolami. Lajcikowo do tego podejdz, tym bardziej ze i zdrowko troche szwankuje 🌼 Ja wczoraj w sklepie po raz pierwszy weszlam miedzy chlopiece wieszaczki :-) Mam sporo ciuszkow od kolezanki, ale cla taka "bielizniana" wyprawka to i tak mnie czeka. Bo po Hani mam nieduzo takich malutkich bodziakow, bo ona jest jesiennym dzieckiem i raczej w pajacykach urzedowala. A poza tym po takim maluchu to jednak sporo sie wyrzuca, bo uleje, nie spierze sie itp. Weszlam, popatrzylam, ale jeszcze nic nie kupilam. Jakos spokojniej do tego teraz podchodze. Wiem, ze musze sie kiedys wybrac na takie dzieciate zakupy, ale pewnie zrobie to jakos kwiecien, maj. Zeby tylko na spokojnie sprac i wyprasowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dunia, pochodzę jeszcze po sklepach i popatrzę, no i masz całkowitą rację... mój kręgosłup już się odzywa po wcześniejszym zzo :( nigdy więcej tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takietam___ myslisz, ze kregoslup po zzo? Czemu akurat po tym? Tutaj raczej mowia, ze po zzo to predzej bedziesz miala probelmy np z bolami glowy niz z kregoslupem. Ja mialam niezly okres, kiedy moja panna z malutkiego noworodka zrobial sie dluga chuda glizda, a przyzwyczajona byla do zasypiania na noc na rekach. No i troch ejuz wtedy wazyla, choc gruba to ona nigdy nie byla :-) No i kregoslup mi zaczal wysiadac w tempie zabojczym, ale pomoglo ot ruszanie sie, fitness i wrocilo do normy. Ciekawe jak bedzie tym razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja walentynki spedzam w gornie bardzo kameralnym, ja plus cora plus dzidek w brzuchu. Maz jest na delegacji jeszcze tydzien, wiec nawet kolacja na wyjsciu odpada :-( No ale sprawdze moze chocby do kina sie z Hanka wybiore jesli graja cos dziecinnego :-) W sam raz na romantyczny dzionek, nie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Witam nowe mamuski w naszym gronie :) Fajnie forum rozrasta sie i teraz nawet po jednym dniu nieobecnosci spore zaleglosci w czytaniu sa ;) -Fasolkowa mamo - nie przejmuj sie, wylezysz sie , odpoczniesz i to na zapas bo potem to juz na nic nie bedzie czasu ;) - Mamo E - duzo zdrowia ! Ja juz przeszlam dwa przeziebienia to wiem jakie to przykre zwlaszcza teraz gdy nie mozna wszystkich dostepnych lekow lykac ;) Wylez sie i udanego weekendu ! Dr. Housa wczoraj ogladalam - dobry, wzruszajacy odcinek :) Dzieciak rusza sie ciagle - na mojego dzialaja zwlaszcza potrawy o zdecydowanych smakach - bardzo kwasne lub slodkie wtedy jeszcze bardziej uaktywnia sie , tak wiec polecam jesli martwicie sie ,ze nic nie czujecie zjesc wlasnie cos o zdecydowanym smaku. No i dzis bylismy na tym reklamacyjnym usg 4d ;) - dzieciak uparciuch i zlosliwiec obrocil sie jeszcze gorzej niz poprzednio - ladnie prezentowal plecy i dupcie ;) Lek znowu stwierdzil ze wydaje mu sie ze to chlopak ;) Dostalismy druga plytke, zdjecia - no i w sumie dalej malo co widzielismy i dowiedzielismy sie - cale szczescie dzis bylo darmowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak narazie mam 2:2 dziewczynka - chlopak :D Czyli kompletna niewiadoma jak na poczatku ;) Moj oczywiscie cieszyl sie gdy lek powiedzial ,ze wydaje mu sie ze chlopak bo cos tam dojrzal ;) Ja troche mniej... Juz nastawilam sie na dziewczynke ;) Prawdy chyba dowiemy sie po porodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam zreszta taka przekonana ,ze to bedzie dziewczynka, ze juz nawet zakupilam kilka ciuszkow typowo dla dziewczynki ... ajj moze przydadza sie ... najwyzej komus sprezentuje ;) MIlego wieczoru i zdrowka dla wszystkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, zzo miałam przy artroskopii kolana, ale niestety ruszyłam się przy wkłuciu zzo nie zadziałało, zostałam uśpiona, później też się podnosiłam do takiego półsiadu, i wyraźnie w miejscu wkłucia pobolewa mnie kręgosłup :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pokazuje uparcie dupkę, stawiam na córeczkę, w czerwcu zobaczymy co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, mój się popołudniu uaktywnił. I chwała mu za to. :-) Teraz tez sie przewala. Ciekawe, czy tak mu zostanie, ze dopoludnia bedzie grzecznie spał, a potem, jak tatus wróci, to szaleństwo? Podobno dzieci do 3 tyg po porodzie zachowują ten cykl, który mialy w brzuszku. My na walentynki idziemy na 40-tkę wujka, który doskonale gotuje, więc znowu sie najem jak prosię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
Fasolkowa mamo - bedzie dobrze, zobaczysz!moje dwie kuzynki musialy lezec. Obydwie wylezaly i urodzily zdrowego dzieciaczk o czasie, a to przeciez najwazniejsze. Nawet jedna z nich w ostatnim miesiacu mogla juz wstac z lozeczka i normalnie przygotowywac sie na przyjscie dzieciaczka.Bedzie dobrze! musi byc! ps.dziewczyny, jakich kremow uzywacie przeciw rozstepom? czy moze tylko uzywacie oliwki? mnie zaatkowaly paskudztwa na piersiach i torche jestem przerazona ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia 77 - czyli masz na mysli, ze obie barierki musza byc opuszczane tak? cos chyba nie badzo rozumiem dlaczego jesli chodzi o ten przewijak... myslalam tylko, ze nie moga miec takich grubszych bokow jak sporo lozeczek ma, ktore pozniej mozna przeksztalcic na tapczanik Jesli bylabys taka mila i miala cierpliwosc wytlumaczyc to bylabym wdzieczna:) poniewaz jestem przed wyborem lozeczka.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle_____ do tego przewijaka potrzebny jest JEDEN opuszczany bok.Ale z tym nie powinnas miec klopotow, bo tutaj chyba 99% lozeczek ma takie rozwiazanie. Moze najlepiej dlaczego, bedzie widac na tym linku: http://www.burlingtonbasket.com/pages/rail_rider.html Zobacz, caly przewijak lezy poziomo. ALe przod (tu blizej ciebie) opiera sie bezposrednio na barierce, ktora musi byc opuszczona. A to dlatego, ze w gorne czesci (tej dalej od ciebei) jest ten caly uchwyt, ktory naklada sie na barierke z tylu lozeczka. I zwroc, ze o ile z przodu przewijak opiera sie na barierce, o tyle z tylu jest zawieszony sporo pod krawedzia barierki. Nie wiem czy to ci dobrze wytlumaczylam :-o Probowalam znalezc lepsze foty, takie moze z boku, ale nie udalo mi sie, a moje lozeczko juz jest rozmontowane. Ale zobacz jaki deal: http://www.babygearbuyer.com/products/burlington_baby_rail_rider.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia - Sliczne dzieki, jest lepiej, ale niestety wciaz mam jakis niedorozwoj ciazowy:) zamaist spojrzec na obrazek to ja Cie mecze... oh no coz... spojrzalam i wszytsko jasne. Sliczne dzieki i sorki za klopot. Dzieki za link na super deal... az sie zdziwilam ze takie tanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamietam, ze za swoj placilam online jakos $19 z groszami. I jak zobaczylam takie i po $50 to mi sie wlos zjezyl :-) Bo to w sumie kawalek plastiku (owszem, dobrej jakosci ale przeciez nie zloto :-D) i materacyka (gabka \"opakowana\" w \"folie\"). A co lozeczka. Ja mam takie z WalMarta. Co wiecej, kupowane na czuja, bo nie moglam nigdzie znalezc zadnych opinii. CHodzilo mi o to zeby bylo jasne i nie kosztowalo $500. Przezylo 3 lata z moja cora i spokojnie mysle, ze jeszcze facecikowi posluzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caremn 37- na rozstępy obecnie używam na zmianę: AA Ja i Mama krem na rozstepy i Perfecta Mama krem na rozstępy i drugi do pielęgnacji biustu. Używałam jeszcze Festinę (chyba dobrze pamiętam) i jeszcze coś. Dla mnie na tą chwilę najlepsza jest Perfecta Mama, bo zapach i konsystencja mi się bardzo podoba, a cena jest przystepna. Kremów używam od samego początku ciąży dwa razy dziennie. Teraz też zauważyłam, że na brzuchu coś mi się skóra wysusza... Chyba będę musiała zakupić troszkę tłustszy krem, Festina taka jest ( o ile dobrze nazwę pamiętam...). W szkole rodzenia na tych jednych zajęciach, na jakich byłam, położna mówiła, że dla skóry ciężarnej kobiety najlepszy jest olejek migdałowy z dodatkiem kilku kropel witaminy B, to mozna w aptece kupić lub sklepie ze zdrową żywnością. Ja postanowiłam wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
Bardzo Ci dziękuję za te informację Fasolkowa mamo!!! Pewnie kupie sobie ten z AA bo to chyba antyalergiczny, a ja od poczatku ciazy mam starszne problemy skorne, tzn alergie na wszytskie detergenty itp, wiec nie bede chyba ryzykowala. No chyba, ze wlasnie ten olejek migdalowy z wit. B wyprobuje. To naturalne, wiec pewnie nie uczuli mnie...? Dziękuję i pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Wybralam wozek z trzema kolami i wczoraj kolega zaczal mi odradzac, jako argument przyjal ich wywrotnosc. Wiec ponownie zastanawiam sie nad wyborem wozka i czy nie poszukac z 4 kolami. Czy macie moze jakies doswiadczenia w tym temacie? Co myslicie o takich wozkach? Dunia - tez nie chce nie wiadomo jakich pieniedzy przeznaczac na lozeczko... juz wole przeznaczyc je na lepszy materac i wozek, wiec dzieki za wskazowki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
Od wczoraj mam popsuty humor bo sobie poczytalam troche.... Mianowicie chodzi o to, ze w czwartym miesiacu ciazy uzywalam masci z wit. A (tak to jest jak sie na wlasna reke chce wyleczyc), a podobno nie powinno sie w czasie ciazy takich kosmetykow uzywac, tzn z zawartoscia tej przekletej wit., bo sa niebezpeiczne dla plodu. no i oczywiscie mam straszna banie. Moze ktoras z Was zna sie na tych cholernych wit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie🌼 Carmen, ja szczerze napisze, ze pierwsze slysze o tej wit.A, ze taka moze byc niebezpieczna! Ale zeby, az tak? Wkoncu to witamina, a nie nikotyna...:-o Slyszalyscie o tej kobiecie, co ukradla ze szpitala noworodka?A sama wczesniej poronila i symulowala ciaze przez 7 m-cy...:-o ManraElle, co do wozkow 3-kolowych, to powiem CI, ze ja, jak wybieralam wozek to koeniecznie miala byc wlasnie trajka. Po prostu mi sie podobaly szalenie, takie designowskie;-) Jak juz znalezlismy wozek, to byla tez wersja 3 -kolowa. Ale...jak przetestowalam 4-kolowca, a 3-kolowca...to roznica niesamowita w prowadzenieu, skrecie...Z tym, ze te dwa przednie kola obracaja sie 360st., sa b. zwrotne. Tez slyszalam, ze trajka moze nie byc taka stabilna...ale nie, zeby sie wywracala od razu.Tylko troche problem jest przy podjazdach. Ale teraz prawdopod. bede miec 3-kolowca, musze jeszcze na zywo zobaczyc. A wozek mam taki: http://www.mutsy.nl/products/4rider/options 3rider to 3-kolowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Carmen - wysokie dawki vit A w ciazy sa rzeczywiscie niebezpieczne, jest to jedna z vit ktora rozpuszcza sie w tluszczu wiec tym samym w przeciwienstwie do tych, ktore rozpuszczaja sie w wodzie, gromadzi sie w organizmie. Z tym, ze ty wspomnialas o masci wiec troche inna historia. Jedna z masci o wyzszym stezeniu jest retin A i badania nie wskazuja bezposrednio na niebezpieczenstwo. Takie masci nie sa zalecane w ciazy, jednak najbradziej niebezpieczny okres do uzywania takiej masci jest pierwszy trymestr, ze wzgeldu na powiazanie z znieksztalceniami. Czesc kobiet uzywa takch masci cala ciaze i wszytsko jest OK wiec nic sie nie martw, uzywalas w 4 miesiacu ciazy... Najgorsza jest ta vit doustnie i w formie innej niz beta caroten, np mocny lek na tradzik roaccutane/accutane po ktorym w latach 70 we Francji sporo dzieci urodzilo sie z wodoglowiem i innymi znieksztlceniami... poniewaz nie zdawano sobie sprawy z wplywu tego leku na plod. Jednak nic si enie przejmuj bo stezenie w takim leku w porownaniu do jakiejkolwiek masci jest bez porownania. Wiec glowa do gory i nie stersuj sie, poniewaz ten stres moze byc gorszy niz ta masc, ktora przez chwile uzywalas. Marteczka - Bardzo ladny ten Twoj wozek. Mi tez bardzo poobaja sie wozki 3kolowe, ale przede wszystkim wozki joggingowe sa 3kolowe... i taki wlasnie chcialam, aby moj maz rano mogl zabierac dziecko na poranny jogging a ja mialabym chwile do pospania lub da siebie. Ostatnio jednak mial problem z kolanami wiec zaczal sie oszczedzac i wyeliminowal ten sport. Wiec aspkt wozka jogiingowego odszedl.. Wczoraj znalazlam 2 inny wozki, ktore biore pod uwage, ktore tez sa brdzo zwrotne mimo 4kolek http://www.bugaboostrollers.com/bugaboo-cameleon.cp i http://www.uppababy.com/products/product.php?id=79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten bugaboo ost. staje sie popularny w Pl, on chyba b.lekki jest. MNie osobiscie nie podoba sie gondolka, za kwadratowa. Z joggingowych to widzialam taki, typowy do biegania, duze, waskie kola, lekko wygiete do wewnatrz: http://www.nokaut.pl/oferta/x-lander-x-run-spacerowy-kolor-bordowy-1szt.html Ale to juz dla siedzacego dziecka, nie ma wersji gondolkowej.I to przednie kolo jest nieskretne wogole. O tej wit. A nie mialam pojecia...:-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Ja ogolnie tez nie lubie glebokich wozkow, ale jak przemyslalam jego przydatnosc w poczatkowych miesiacach to zaczelam sie przekonywac:) Maluszek urodzi sie na poczatku lata wiec sporo czasu bedzie mozna spedzac na dworze... a w takim wozku dzidziusiowi wygodnie, moze sobie spac jak w lozeczku, latwo przebrac dziecko... bez szkieletu moze sluzyc jako przenosne lozeczko podczas wyjazdow... te i kilka innych argumentow przekonalo mnie jakos do glebokiego na pierwsze miesiace. Bohaboo wyglada na to ze jest bardzo popularne na calym swiecie. Na internecie bogaboo duzo bardziej podobal mi sie niz uppababy, ale wczoraj jak zoabcyzlam w sklepie i dotknelam obu - to uppa baby duzo bardziej spodobal mi sie... poza tym w obu prypadkach bez problemu mozna zmienic bude na spacerowke... wiec jak na razie jestem na uppababy, ale wciaz nie kupuje mzoe cos jeszcze innego wyjdzie na horyzont:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
Dziekuję Wam strsznie za te wiadomoci i slowa pocieszenia. To bardzo ważne dla mnie. Pewnie faktycznie sie za bardzo stresuję ... Co do wózka to ja prawdopodobnie odkupię za pare groszy od mojej kumpeli. Podobno jest bardzo cięzki, ale ja nie będę musiała go po żadnych schodach taszczyć, więc myśle, że nie będzie źle. A to, że jest cięzki to może mi nawet pomoże w zrzuceniu kilogramów po ciąży :) Poza tym coraz częściej stwierdzam, że co tradycyjne i sprawdzone to najlepsze, chociaż te trójkołowce wydają sie interesujące ;) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle, ale ja jestem jaknajb. za gondolkami w 1 szyc m-cach!Nie wyobrazam sobie, zeby noworodek lezal w siedzisku spacerowym, mimo, ze sie rozklada na plasko. Gondolka jest b.wygodna dla maluszka. U nas posluzyla 5 m-cy, az zal bylo sie rozstawac:-) W UK widzialam, ze tam wogole gondolek nie uzywaja...Dziewczyny pewnie potwierdza:-oNo i tam moda na czarno-szare wozki.. Ja tylko zaczynam ubolewac nad tym, ze moje gondolka ma w srodku wysciolke granatowa, a to w lecie moze sie nagrzewac, mimo, ze to od wewn. Nie wiem...ale moze tak byc:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Marteczka - mysle wiec, ze dobrym pomyslem byloby wyscielic gondolke jakims jasnym bawelnianym kocykiem lub pieluszka flanelowa Dunia - czy bierzesz jakies witaminy przepisne przez ob/gyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ale buda tez od wewn. jest granatowa:-) A wogole wmojej okolicy to dominuja wozki z firm Chicco, Graco,Atlantic, Tako...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
ostatecznie i bude mozesz czyms jasnym nakryc:) moze nie wyglada uroczo, ale poza tym takich maluszkow nie mozna w duzym sloncu trzymac wiec musisz miec dziecko przykryte... a wtedy pewnie najwygodniej nie przebywac w mocnym sloncu... czyli w goracy dzien szczegolnie miedzy godz 12-3 wiec i buda nie bedzie sie tak nagrzewac. Pewne jakso to sobie rozwiaesz:) Wiem ze bugaboo m taka specjalna letnia bude ktora kupuje sie osobno. Moze do Twojego wozka tez mozna by bylo cos takiego kupic lub przynajmniej jasa bude. I jeszcze jedno - do 6 miesica zycia nie mzona uzywac kremow z filtrami slonecznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle____ widze, ze celujesz w te wozki cenow z gornej polki :-D Ja jak zobaczylam ich cene to stwierdzilam, ze za skarby swiata, taka kase na wozek wydawac? Coz, ale w Texasie na zadna pore roku gondola nie ma racji bytu, bo albo za goraco i spacery w zasadzie odpadaja (jak to bedzie teraz, na lato), a i tak wiekszosc sie przemieszczasz w aucie wiec nawet do sklepu wystarczy taki kombajn jak mam (Graco, travel system) albo taki \"wozeczek - stelaz\" tylko, na ktory wstawiasz fotelik z auta i po sprawie. Mi si eGraco sprawdzilo i zostaje przy tym, ktory mam po Hani. Moj komplet wozkow to cenowo: Garco (duzy, rozklada sie na plaski ma podnoszona scianke na nozki, moze robic za gondole) plus do tego fotelik z baza razem kosztowalo $200, plus, po 2 latach z kawalkeim przesiadka do zwyklej, lekkiej spacerowki Maclarena za ok. $160. Plus teraz juz iweksze wydatki na foteliki samochodowe, bo te wieksze odpowiednio wiecej kosztuja. Ale nie polecam kupowac takiego fotelika, ktory masz od noworodka do parolatka, bo nie sa one najlepsze wlasnie dla tych najmniejszych dzieciakow. Ja taki dla malucha mam Graco, komplet od wozka. Mozna go na poczatek montowac tylem do kierunku jazdy, jak jest zalecane o ile wogole chyba nawet prawnei wymagane. POtem, jak dzieciak konczy rok i jest odpowiednio duzy, fotelik montuje sie przodem do kierunku jazdy. Jak mala nam z tego wyrosla, szybko, bo dluga byla, to teraz ma Britaxa, taki do 40 funtow i juz jest na granicy. Wagowo moze nie, ale jak dla mnei glowa jej juz za bardzo wystawac zacyna poza obrys fotelika. No i teraz zwnou trzeba bedzie zainwestowac w taki juz fotelik, ktory potem bedzie mozna \"rozebrac\" i przerobic tylko na poddupnik. Ale takie foteliki to znowu wydatek kolo $200. Uhhhh, skarbonka jak nei wiem co. Tyle dobrego, ze moge to zostawic i przy drugim juz wydatek mam z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×