Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

O rany, jutro pierwszy 27tc, a w książkach piszą, ze od 27 zaczyna się trzeci trymestr. Jak szybko mi ten czas zleciał. Do porodu już naprawdę nie wiele zostało... Dziewczyny z doświadczeniem porodowym, czy to prawda, że dziewczynki zazwyczaj rodzą się ok. dwa tyg. przed terminem? U was tez tak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faolkowa mamo mi tez sie marzy taki cudowny pokoik dzieciecy. Ale wynajmuje mieszkanko 2 pokojowe i mało miejsca na takie sprawy. Bo ten jeden pokoj jest przedzielony i tam mamy kuchnie. Mam taki urzadzony dla Nikodemka koncik, ale to nie to samo. Ale tez naklejam na szafe naklejki z kubusiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore magnez od poczatku ciazy nie mam skurczy moze czasem male martwi mnie za to ze jeszcze mi nie odstawil dufasthonu nie wiem czemu zmiejszyl mi tylko dawke a mnie zaczela znowu bolec glowa w taki sposob jak przy zastrykach kiedys okropnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Ja wczoraj byłam na wizycie, waga +3 :( jak tak dalej pójdzie, to złapię 20 kg na +, dodatkowo zaczęła mi się skracać szyjka, może przez to siare co się pojawiła, no i ból brzucha dołem :( . dzidzia nie pokazała się znowu, pewnie będzie niespodzianka przy porodzie. Zakupy sobie odpuściłam na razie do czasu bez śniegu na chodnikach. Kocyk z dziurkami koleżanka obiecała mi zakupić i przywieźć. Kochana jest. Mnie też czas coraz szybciej leci, już 25 tydz to już z górki. Dzidzie nasze muszą poczekać jeszcze trochę w naszych brzuszkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje driogie! ja tak zaczne moze z innej beczki; dzisiaj rano ogladalam \"pytanie na sniadanie\" w ktorym jeden z tematow dotyczyl zdjec kobiet w ciazy, takie zdjecia ciazowe robione przez fotografow i powiem Wam, ze strasznie mi sie ten \"trend\" podoba. Wlasnie pogrzebalam troche w internecie i znalazlam kilka fajnych stron z takimi zdjeciami. jesli jestescie zainteresowane to podaje linki: http://annapawleta.com/portfolio/9_miesiecy/czarnobiale/#42 http://www.kidsfoto.pl/galeria_ciaza http://www.magdaniemyjska.blogspot.com/ Fasolkowa mamo, ale ci zadroszcze tego urzadzania pokoiku dzieciecego. Ja naiestety jakby na waliskach i jeszcze nie wiem gdzie osiade na stale . I gratuluje pomyslu z Kubusiem Puchatkiem (bardzo madra bajeczka) jesli chodzi o cere, to jest ona duzo lepsza niz na poczatku ciazy, i bylo juz przez jakis czas bardzo dobrze, ale wlasnie dzisjia tez zauwazylam jakies 3 rozowo-czerwone kropki wlasnie po prawej stronie. Czyzby cos zaczynalo sie dziac? hmmm ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o rodzenie dziewczynek to ja wyczytalam, ze wlasnie dziewczynki sie "nie spiesza" i ze statystyk wynika, ze 3razy czesciej niz chlopcy przychodza na swiat po terminie. I tylko 3% dzieci pojawiaw suie w wyznaczonym terminie. I podobno poród trwa statystycznie dluzej w przypadku chlopcow niz dziewczynek (bo chlopcy przewaznie maja wiekszy obwod glowy) {MjakMama} auuuuuuu, juz mnie wszytsko boli!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen- przepiękne są te zdjęcia. Gdyby tylko te sesje nie były aż tak drogie..... Ja bardzo, bardzo chciałabym mieć ładne ciążowe zdjęcia. Niestety Mąż obiecywał, że porobi i na niczym stanęło. :( Kilka tylko pstryknął... :( To byłaby piękna pamiątka taka sesja, no ale kaska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! - Pimach - tez mam podobny problem, brzuch mi zbytnio twardnieje :( Wczoraj bylam u lek no i chcial mnie wyslac na l4 , jednak ja chcialam pochodzic i to przynajmniej jeszcze 2,5 mce do pracy, wiec zapisal mi leki - no-spe i jeszcze jakis na F (nie pamietam nazwy) . Z szyjka jest ok , wiec nie ma wskazania bezwzglednego abym lezala w domu, no ale powinnam ograniczyc aktywnosc fizyczna. Po tym leku (F...) dostalam 90% skutkow ubocznych , ktore byly wymienione w ulotce :( Moze sam magnez + no-spa tez da rade. Prace postaram sie tez ograniczyc - od marca bede chodzic na 1/2 etatu tak dlugo jak sie da - reszta roboty najwyzej w domu ;) Cale szczescie mam taka prace,ze moge sobie pozmieniac grafik ;) Przez to wszystko nawet nie chce mi sie chodzic po sklepach i robic dalsze zakupy. Ajj a bylo tak dobrze, przez jakies 3 tyg ;) Przez te 3 tyg przytylam rowno 3 kg ! Juz 63 kg ! W takim tempie to dojde do 80 kg ! Staram sie juz ograniczyc cukier - nie slodze np herbaty, jednak slodyczy nie moge sobie odmowic . Zreszta zawsze objadalam sie czekoladami a waga stala w miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim:) Kurcze tak piszecie o tym twardnieniu brzuszka i że lekarze wam zapisują różne leki, a nawet l4 chcą dawać a tu w UK nic mi na to nie poradzili. Jak dobrze, że 5 marca mam wizytę u ginekologa w PL. Może wreszcie on coś na to poradzi. Wiem, że krwawienie z nosa to norma w ciąży i już od jakiegoś czasu zawsze coś tam na chusteczce jest, ale w niedzielę to dostałam krwotoku. 15 minut leżenia w łóżku i przeszło. Nie było tego strasznie dużo, ale normalnie ciekło z nosa. Czułam się dobrze i byłam po kilku dniach odpoczynku więc mnie to zaskoczyło. Czy też tak macie? Bardzo mi się podoba ten pomysł kocyka z imieniem i datą urodzenia :) To byłby taki ładny prezent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko, i jak? Masz wyniki krzywej cukrowej? Syfki też mam i to najwięcej na brodzie. Tuncia, jaką masz dawkę tego magnezu? Ja mam aż 6 tabl na dobe!!! Co biorąc pod uwagę całą resztę prochów, mam juz niezłą kolecję... Fasolkowa mamo, swietny wybor. To moja ulubiona bajka... Zawsze czytałam ja dziecio w pracy. Pokoik musi być piekny. Rozmawialam z moim ginem o tym badaniu krzywej cukrowej, szczegolnie pod katem tego, że mam zaburzona krzywa insulinową. Ale mialam ja robiona przed ciąza i w ciazy cukier z palca. Wszystko bylo ok, więc nie widzi podstaw, żeby robić te krzywa. Nemezis, jaka masz dawkę duphastonu? Ja mialam co 8 h, a od dzis mam zmniejszyc na 2 x co 12 h. Takietam, a ja mam na plusie niecaly kilogram od ostaniej wizyty, czyli w ciągu 3 tyg, więc chyba nie jest źle. Musisz się oszczedzać. Tez nie mam żadnych rzeczy dla malego. nawet dzis ogladałam w Auchan, ale jakos nie mialam odwagi kupic... A ja pieke ciasto z jablkami i bananami, bo maja dzis wpaśc kolezanki. I krupniczek własnie wszamalam. Lusia, wiem, o jakim leku mowisz. Kolezanki brały i tez kiepsko go tolerowaly. No-spe lykam sporadycznie, jak mnie pachwina zaatakuje. A Ty masz ją regularnie rozpisaną? Ile masz magnezu? AniaP, mam tylko katar z krwia, ale krew mi sie nigdy w zyciu jeszcze z nosa nie lala. I mam nadzieje, ze tak pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Fasolkowa, to pokoik zapowiada sie bajecznie! Ja osobiscie sie przyznam, ze nigdy nie lubilam K.Puchatka, a dokladnie, ze on po prostu taki komercyjny sie zrobil, wszedzie ten Kubus. I co?Moja Matylda po prostu go uwielbia jak go widzi, gdziekolwiek, nawet jak jest taki malenki gdzies na obrazku.Wkoncu na MIkolaja dostala duuuuuzego Misia Puchatka:-) Pimach, ja jestem wege, a co? Carmen, zdjecia swietne. Mialam gdzies tez super stronke, niesamowitej fotografki...I to mnie natchnielo, zeby zrobic taka sesje. W poprzedniej ciazy. W tle plotno, odpowiednie swiatlo(modyfikowane parasolkami), ja naga, obleczona tylko przescieradlem i tkanina wpol przezroczysta, zeby pokazac cos, ale i nie pokazac. Zdjecia robil moj M. jak i tez z samowyzwalacza, bo ja to zawsze musze po swojemu:-) (fotografia to moja pasja). Moze kiedys Wam pokaze pare fotek.A moze zrobie nowa sesje:-) Przy okazji wspaniala zabawa...:-)U nas zakonczyla sie w lozku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) dawno mnie nie było i jestem gdzieś w połowie tego co naskrobałyście:)nie miałam netu:( u mnie wszystko ok..tylko dużo mnie ostatnio i przybywa w zastraszającym tempie:D czuję się dobrze,z dodatkowych leków mam magnez i żelazo zobaczymy jakie wyniki będą po krzywej cukrowej. cerę i włosy mam fatalne...i strasznie puchnę ,szczególnie nogi..więc leżę i odpoczywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo, wg mojej wiedzy jest też tak jak Carmen napisałą, że to dziewczynki sie nie spieszą na swiat, zresztą moja siostra ma dwie córki i obie po terminie (z jedną miałą nawet wywoływany poród) ja też po terminie się urodziłam, moja siostra też itd...;-) Jeżeli chodzi o te glukozę to śpiesz się, bo trzeba ją zrobić do 28tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez urodzilam sie po terminie( mama miala juz zielone wody) i sama urodzilam dziewczynke po terminie( tez mialam juz zielone wody). Ponoc to tez genetyczne jest, podobnie z waga dziecka. Same sie przekonamy wkrotce. Ciekawe kto pierwszy z nas urodzi!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja mam dzis studniowke :-D a maz - imieninki. To moze jakas kolacyjka wieczorem nam wyjdzie \"na miescie\" :-p Lusia79_____ nie przeginaj kochana z ta praca. Ja wiem, ze kasaka teraz potrzebna jak nigdy dotad,a le skoro juz brzuch ci sie mocno stawia i \"jedziesz\" na lekach - to uwazaj na siebie! No i mam nadzieje, ze zmiana leku na inny magnezowy ci pomoze. Ja dzis cierpialam znowu w nocy, bo tak mnie skurcz lapal w lewej nodze, ze musialm wstac i polazic troche po domu. Na szczescie rpzeszlo. Ale jak widac - reguly w tym nie ma, bo biore sobie dodatkowo magnez i potas (moja ginka powiedziala, ze jednym pomaga to innym to drugie), a skurcze i tak czasmi mnie lapia. Na szczescie - brzuch okej, tylko te \"probne\" sie zaczely, ale nie bola! Fasolkowa_____ wybierz sie na ta glukoze, bo to robia z reguly do ok. 28 tygodnia. Wiec chyba czas najwyzszy, co? :-D Super, ze juz sie zabraliscie do urzadzania pokoiku. Lepiej miec to wczesniej zrobione, tym bardziej, ze i malujecie sciany i wszystko robicie prawie od zera. To mozna to rozlozyc w czesie i potem miec juz z tymi wiekszymi sprawami spokoj. JA mialam w planach teraz na wiosne remont najpierw pokoju Hani, bo po kupnie domu nie odmalowalismy go.Ale nie wiem co z tego wyjdzie, bo maz mi znowu wyjezdza i chyba wiosna to nam minie w rozjazdach. W sumei to sama sie dobrze czuje, wiec moze sie zbore i zrobie podejscie sama. AniaP_____ ja mam raz lzej raz mocniej z nosa. I to juz od jakiegos czasu. Co prawda, mam krzywa przegrode w nosie i prawa dziurke mam mocno oslabiona od paru lat szczegolnie (kiedy to mialam prostowana przegrode). No i teraz jak mnie lapie, to wlasnie z prawej dziurki. Dopoki to jest tak \"napadowo\" to jest to norma, jak piszesz. Ale jesli zacznie byc czesciej to popros lekarza o dodatkowa morfologie. A jak cie znowu zlapie krwotok to polecam lod z lodowki zawiniety w cos poloz nad nosem, miedzy oczami. Czasami pomaga tez jak sie tak schlodzi tez zatoki te policzkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia, ja wlasnie w ciagu ostatniego miesiaca przytylam 5 kilo! Wyeliminowalam z mojej diety biale pieczywo zastepujac wieloziarnistym, razowym ale ze slodyczy tez jakos nie moge zrezygnowac. Niby statram sie jesc tylko czekoladki a ciasteczka odstawiac :) AniuP, no ja tez sie dziwie, ze nic CI nie dali na te dolegliwosci. dobrze, zed bedziesz mogla sie skonsultowac juz niedlugo z lekarzem w Polsce. Mnie irladndzka sluzba zdrowia tez irytowala i tez w sumie miedzy innymi to zadecydowalo, ze wrocilam jak najszybciej moglam. Joolaa, moze wiecej wody powinnas pic?na te opuchlizny?...? Marteeeczko mi wlasnie dobrego apartau brakuje :/ Tak starsznie chcialabym miec takie piekne zdjecia!!! Musze cos wymyslic!!!! ;) Fasolkowa mamo, dziekuje, nalesniki byly smaczne :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! no to ja juz nie wiem jak u mnie z tym badaniem z glukoza poziomu cukru, bo moja p. dr powiedziala ze przy nastepnej wizycie bede miala takie badanie, a to juz wypada po 28 tygodniu....? dziwne, prawda? No przynajmniej cukier bez picia glukozy mi wyszedl dobry.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Witam O co chodzi z tym piciem glukozy??? Ja do tej pory bylam 3 razy u lekarza (1 w szpitalu i 2 wizyty u rodzinnego) ale nic na temat glukozy nie slyszalam. W Irlandii chyba za bardzo ciezarnymi sie nie przejmuja. A poniewaz ja czuje sie dobrze to tez nie panikuje. Carmen37 czy Ty tez mieszkasz w Irlandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach ja tez biore teraz 2 razy dufasthon mam skonczyc 2 opakowania i koniec co do krwawienia z nosa to dzis horror od rana glowa bili i co jakis czas krew z nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu, mieszkalam w Irlandii pol roku. Moj maz tam jest juz od prawie 4 lat... Dluga historia :) moze jeszcze bede tam mieszkac, albo tylko odwiedze te wyspe...zobaczymy...:) Ostatnio wlasnie mieszkalam Dublinie. Jest tam swietna pani ginekolog - Polka, Monika Antepowicz, ale jest droga. A Ty gdzie w Irlandii mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis, ja mialam 3 x1, kazał mi zmniejszyc do 2x1 przez tydzień, a poetm 1x1 i utrzymac... Ty masz tak od razu odstawic? Nie bedzie to szokiem dla organizmu? Marteeczka, bo chcialambym wrocic i szukam inspiracji oraz wsparcia. Masz moze jakieś ciekawe menu? Wesprzesz mnie? :-) Mimo 6 tabletek magnezu, nadal twardnieje mi brzuch. :-( Może trzeba to trochę dłuże łykać, zeby był efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kuzynka, ktora mieszka w Irlandii juz dwa lata, jak byla w ciazy tez przylatywala do PL na standardowe badania, bo jej tamtejsza opieka nie pasowala :-) A ja dzis sie czuje fatalnie. Cieplo u mnie i idzie jeszcze cieplejszy front i bardzo wieje. A moj organizm nie lubi silnych wiatrow i mam wrazenie, ze zamiast mozgu mam wate, wate zamiast nog i rak. Oddycham jakbym byla pod woda - dzis chyba jestem mistrzynia w lapaniu zadyszki :-D Czas sie zabrac za jakis obiad i siaty zakupowe rozpakowac, to moze sie rozruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu, no to smacznego obiadku i cudownego wieczoru zycze. I zeby jutro samopoczucie bylo lepsze :) U mnie chyba tez jakies nieciekawe, niskie cisnienie, bo zaraz zasne na stojaco:) Do jutra dziewczyny, wypoczywajcie jak najlepiej ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach ja jem magnez MAGNE Z WIT B6. Te tabletki maja 48 mg magnezu. I biore 2 tabletki dziennie. Co do porodu. To ja miałam pierwszego chłopca i urodziłam 2 tyg po terminie. Takze nie jest reguła ze dziewczynki lubia byc przenoszone. Moj maz tez 10 m-cy siedzieł w brzuchu:) Joolciu nareszcie sie odezwałas:) Ja tez w pierwszej ciazy puchła, zbierała mi sie woda w organizmie i paznokcie u nog mi przez to zaczeły wrastac:/ A teraz na razie mam ok. Jak mi puchły nogi to połozna kazała jak najmniej słonych potraw jesc. A ja dzis miałam dołuacy dzien. Maz ma otworzyc firme i nie idzie nic po naszej mysli. Dzieciatko za niedługo przyjdzie na swiat, kasa w firme władowana i chyba przepadnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Carmen37 ja mieszkam w Limericku. Jest tutaj tez Polska klinika ale ja chodze do irladzkiego GP. Lece w czwartek do Polski i wybieram sie na usg miejmy nadzieje ze moja dzidzia ladnie sie ulozy i pokaze kim jest. Z pakowaniem nie mam problemu bo w wiekszosc ciuchow i tak sie nie mieszcze a z ciazowych kupilam tylko spodnie. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM prośbe mogla by któras z Pań wejśc na strone http://www.kraina.hipp.pl/ i w wyszukiwarce drzewek poszukać GABRIELA AMELIA JANECZKO PRZEMYŚL - TO MOJA CÓRECZKA W ZIELONEJ BLUZECZCE. TAKIE BIAŁE DRZEWKO I SKOMENTOWAĆ NIE TRZEBA SIE REJESTROWAĆ bARDZO BYM PROSIŁA Z GÓRY DZIĘKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×