Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość Zakochana Mama
Ooooooo skończyłam sprzątać kuchnie 2,5h ale wszystko mam już umyte każdy zakamarek. Ale jetem zmęczona!!!!!! Co do new bornów to ja kupiłam u siebie bez problemu. Wzięłam taką dużą pakę 94 szt. I jeszcze jedną pakę active baby - to te następne 82szt A wiecie co z tymi majtkami to u mnie w szpitalu są jaja bo nie każą ich nosić po porodzie żeby wszystko się szybciej goiło i każą jakoś nogami przytrzymywać tą podpaskę :-/. Normalnie porażka. Ale ja i tak kupiłam i będę się jakoś ukrywać hihihi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
2 woreczki ryżu 1 opakowanie mrożonego zielonego groszki 4 jajka 1 słoik marynowanych pieczarek 0,5 słoika marynowanej papryki 3 łyżki oleju 1 torebka sosu ziołowego do sałatek 1 ząbek czosnku 3 łyżki majonezu 3 łyżki jogurtu naturalnego 1 puszka tuńczyka w oleju sól, pieprz do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Ugotuj ryż, potem groszek i delikatnie wymieszaj je razem. Paprykę i pieczarki osączyć z zalewy pokroić na małe kawałki i dodaj do ryżu. Sos sałatkowy wymieszać z olejem i wodą w/g przepisu na opakowaniu dodaj do ryżu z warzywami . Odstaw na 30 min do lodówki. Po tym czasie dodaj do sałatki tuńczyka i delikatnie wymieszaj. utrzyj jogurt z majonezem ,dodaj przeciśnięty czosnek sól i pieprz. Wszystkie składniki wymieszaj z sosem podaj z ugotowanymi jajkami pokrojonymi w ćwiartki. UWAGA bardzo kaloryczne!!! mniamuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
lusia ja prałam wszystko w 30 stopniach z dodatkowym płukaniem. Natomiast prasowałam na max.temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Jesli chodzi o pampersy ,,,myslicie ze te oryginalne sa najlepsze?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziekuje wam za te cieple slowa jestescie kochane:* tuncia poprostu tyle mi tego polecialo ze odrazu do szpitala a tam jakis plyn i wyszlo ze to wody teraz sobie leze choc jestem dalej zestresowana bo mialam miec cesarke i sie cieszylam a teraz ze sn raczej :( ja nie mam nic dla dzidziusia nie kupowalam jak moglam ale do szpitala tylko pieluchy chca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
atilla ja myślę że na początek nie ma co kombinować. Szkoda takiej małej pupki wrazie uczulenia. Moja szwagierka używa Hagisów i też jest zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEDYKOWANY PRZEZ RADĘ EUROPY.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>TEST IQ MENSA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Interesuje Cię, jak wysokie masz IQ ? Zmierz swoje IQ w wysokojakościowym teście. Rozpocząć Test IQ: http://www.iq-test.pl/?d=888 LEPIEJ WIEDZIEC JUŻ DZIŚ JAKIE MASZ IQ, NIŻ DOWIEDZIE Ć SIĘ OD KOGOŚ INNEGO JUTRO !!! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>TEST IQ MENSA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolokwa mamo jak z Nikosiem saczyły mi sie wody to ginekolog mnie zapewniał ze to mocz i nawet usg mi nie zrobił a przy porodzie okazało sie ze połowy wod juz nie miałam, czyli musiały mi sie wczesniej saczyc i dlatego wole huhać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka z tuńczyka: puszka tunczyka wzalewie lub w oleju 2 -3jaja na twardo 1 marchewka ugotowana puszka kukurydzy 4 ogorki konserwowe majonez, sol i pieprz Składniki kroimy mieszamy i doprawiamy wg smaku;) Ja tak robie. Niektorzy daja tez cebule, ale cebula zmiania smak tuńczyka wiec ja jej juz nie dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
Nemezis witamy spowrotem tyrzymaj sie i mysl pozytywnie ja wczoraj znow bol w krzyrzu do brzucha ale tez przeszlo nie wiem czemu tak jest w 1 ciazy tak nie mialam tylko przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
przed chwila mnie tesciowa wkur******ila mam dosyc wychodze z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana mamo ja juz wczesnie pisałam ze tez jak urodziłam pierwsze dziecko to nam zabraniali te majtki wkładac. A ja miałam takie krwotoki ze ciezko było pełna podpaske trzymac miedzy nogami i i tak je zakładałam a na obchod zawsze sciagałam:P Ja prałam ciuszki bez prania wstepnego w 40 stopniach i bez dodatkowego płukania. Prasowałam na max. Atilla ja kupiłam pampersy orginalne bo te tanie zawsze powoduja odparzenia. Dla Nikosia teraz uzywam happy ale dla dzieciatka kupiłam Pampers bo sa chyba najlepsze, no jeszcze Haggis sa fajne ale chyba droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Namezis, fajnie, ze jesteś, wszytstkie mamuśli się zamarwiały co u Ciebie.... Monik, skoro masz obrzęki i nie przehodza po odpoczynku to pędź do lekarza odrazu zobaczyć czy wszytko ok... Kasza, mi lekarz na zgage pozwolił brać i Reni i Manti...i Manti pomaga...ja miałam taką starszną zgagę, ze nie mogłam spać, miałam wrażenie, ze mi wypala gardło, chciało mi się krzyczeć z bólu...ale juz ok;-) Lusiu, ja piorę biała rzeczy w 60st. pieluchy wyprałam w 90st, a kolorowe w 40st, wszytsko płukałam podwójnie i prasowałam na maksa gorącym żelazkiem (koloroych jeszcze nie prasowałam) Fasolkowa mamo, do sałatki proponuję ogórka swieżego, jajko i kukurydzę (ew. paprykę) bardzo smaczene połączenie i zdrowe bo nie konserwowane, no oprócz tej kukuryczy;-) Ja się nabawiłąm stresa ...byłam u lekarza, wszystko ok, a cisnienie 160 na 100 i nie spadało przez godzinę, nie chcieli mi wypuścicić z kliniki;-(strasznie się wystraszylam, ze to gestoza(jestm nieskocisnieniowcem) ale na szczesnie zaczelo spadac i juz jest ok, zrobilam tez badanie mocu zeby sprawdzic czy nie mam białka w moczu, chyba tak na pogodę zareagowlaam + stres zwiazany z wizytą, ale takiego cisnienia to ja w życiu nie mialam;-( U mnie skurcze nadal, lekarz kazał odpoczywac duzo, za co sie nei wezme to brzuch twarnieje, musze wiec przystopowac troszke...acha no i 15kg na plusie...;-(;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Ja to wogole juz spac nie umie mysle i mysle cały czas,taka monotonia jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Biała_czekoladka od kiedy masz te skurcze??? lekarz powiedział ze to normalne tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atilla, nie mam tkaich skurczy mocnych, napina się brzuch i czasem boli jak przed miesiączką.... z tego co czytam na forum, to wiekszość z nas tak ma i z tegfo co wiem jest to normalne bo macica ćwiczy przygotowując się do porodu, u mnie są od ok 2 tyg. lekarz pwoiedział, że jak nie są za cząsto to ok, ale lepiej nie forsować się do momentu skońćzenia 36 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za przepisy. Aż mi ślinka leci, zaraz któryś wypróbuję. :) :) :) Strasznie mi się nie chce dziś robić obiadu i tak sobie pomyślałam o sałatce... Niby powinno się jeść coś ciepłego, ale dziś tak gorąco... Najchętniej bym połaziła po dworze, szkoda, ze od gorącą zaraz puchnę i tyle ze spaceru. :( O rany, Dziewczyny, ile macie ciuszków! U mnie wszystko zmieściło się w 3 praniach (łącznie z kocykami i pieluchami), teraz będzie 4 z dodatkowo dokupionymi ubrankami... Kurcze, mam nadzieję, ze tego na początek starczy, najwyżej Mój będzie sam dokupować.... Ja prałam w 40 stopniach i prasowałam na max. Nie nastawiałam dodatkowego płukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atilla- ja mam trzy różne rodzaje pieluch, na pewno się przydadzą, a dzięki temu wypróbuję, które dziecku i mi najlepiej pasują. Mam: Pampersy, Haggisy i Belli New Born z wycięciem na pępuszek. Takich nieznanych marek bym nie kupowała, bałabym się, ze może maluszka uczulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Goniu za odpowiedź, ja tak myślałam o tych nakładkach z aventu, ale czy to coś pomoże, to sama nie wiem... Nemezis, ciesze się że u ciebie wszystko w porządku, no szkoda tylko, że musisz leżeć, no ale czego sie nie robi dla małego szkrabika. Pimach - co do zakupów, to ja też bardzo polecam allegro, wszystkie ciuszki, które zakupiłam są z allegro, poza tym kocyki, pościel, rożek,butelki, łóżeczko, no i nawet dorwałam majtki poporodowe Hartmana- siateczkowe a chciałam naprawde duże, żebym się nie zdziwiła, że nie ubiorę :P Także spokojnie, a pieluchy- dobrze radzi Ci Lusia, sprawdź w większych hipermarketach, u mnie to nawet w Intermarche są :). Widze dziewczyny, że smaki macie: tu lody, nalesniki, dobrze macie, bo ja smaków nie mam (może to i lepiej bo jakbym dalej przybywała, to w 9 miesiącu chyba bym się nie ruszyła), a po drugie nie moge nawet spokojnie zjeść normalnej porcji obiadu bo moja mała tak mi naciska na żołądek, że wydaje mi się, że umieram. Ostatnio rano jak się zerwałam z tym bólem, to mój M nie wiedział co się dzieje, nawet oddychać nie mogłam uuufff. Fasolkowa mamo, ja popuszczam nie tylko przy kichaniu, a najwięcej przy śmianiu się, jak to dobrze, że ktoś wymyśłił wkładki. Wyobraźcie sobie, że moja siostra (też jest w ciąży, ma termin 3 tygodnie przede mną) będąc na mieście na zakupach popuściła ze smiechu i normalnie się posikała. Dziękowała tylko Bogu, że miała ciemne spodnie :P Lusiu, co do prania to ja mam zamiar prać zgodnie z zaleceniem na ubrankach, z reguły jest to tempoeratura do 40 stopni, ale prasowanie, nie wiem, ja myślałam, że wyprasuję na tej odpowiadającej bawełnie, no ale może się mylę. Wczoraj dostałam pierwszą turę ubranek od szwagierki, a beda podobno jeszcze trzy, mówię wam - MASAKRA!!!! Bogu dziękuję, że moja teściowa mi to pierze i prasuje bo ja bym się nie wyrobiła, podziwiam ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Kurcze bo ja sie boje ,,,lekarze mi mowia ze to normalne a tu mi jedna baba pisze ze urodziła bo miala takie skurcze,,,za tydzien ma kontrole ,,mi twardnie jak wstaje z łóżka np jak napinam mięśnie ,,,jak bym była w polsce zaraz bym poszła do lekarza a tu dupka....zrozumcie mnie ze sie boje poprostu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Dziewczyny, może z tym ciśnieniem to syndrom białego fartucha? Czekoladko, trzymam kciuki, żeby to nie było zatrucie. Ja znowu mam w druga stronę. Jadę na wizytę i robi mi się słabo, a ciśnienie mam niskie... Normę mam 100/60, a bywało niższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorowymotylek- ja myślałam, ze mnie te dodatkowe wrażenia z popuszczaniem ominą, a tu psikus! Mała głową na pęcherz napiera i tyle wystarczy. Mój ma mnie czasem dość, bo ja potrafię, co pięć minut latać do kibelka, potem kichnąć i i tak coś tam wyleci. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
Kurcze dziewczyny musiałam pójść do sklepu po coś na obiad a dodam że mam bliziutko i myślałam że nie dojdę. mała tak mi wierciła w pęcherzu że szłam ocierając nogę o nogę i ciągle stawałam żeby tylko nie popuścić. MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju ja mam tyle ciuszkow, że pewnie wszytskich nawet dziecku raz nie ubiorę, a jeszcze niedawno się martwiłam, że mam może za mało. i tak pewnie będzie, że dzidziusia będę ubierała w te najładniejsze ;D A ciuszki te jasne (które dostałam używane) tez prałam programem zwykłym (ten pr. ma 2 płukania) w temp 60 stopni. i prasuję na maksa. a ciuszki te nowiuśkie to w rękach w ciepłej wodzie z proszkiem... majtasy też mam siateczkowe 4 sztuki właśnie kupione na allegro, w sumie to dużo rzeczy kupiłam na allegro i jestem zadowolona! a kurierem to szybciutko dochodzi przesyłka pod same drzwi, także nie trzeba prawie wychodzic z domu Ja do tej pory to popusciłam chyba tylko raz przy kichaniu, uffff... Atilla na te Twoje skurcze to może bierz magnez, po jakies np 2 tabletki dziennie, chyba ze już bierzesz i nie pomaga to może no-spa pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atilla, a nospa Ci nie pomaga na te skurcze? Mi odprazu po niej ptrzechodzi.... Fasolkowa mamo, u mnie to napewno syndrom białego fartucha, zawsze mi skacze ciśneinie, ale nie aż tyle, wkażdym razie wyniki badań moczu mam dobre, i ciśnienie już ok, średnio 110 na 70, więc przeszło mi dlatego stweirdziłam, ze to przez zmiane pogody miałam takie skoki , pewnie ze względu na wizytę skoczyło mi o jakieś 20 + 20 przez pogode i łacznie wyszła taka masakra, więc nie mam napewno zatrucia ciążowego, bo wysokie by się utrzymywało...ale starcha mieałam nieziemskiego... Ja z pęcherzem, też tak mam , mały uciskatak, ze biegam non stop i boję sie wychodzić z domu, bo jak nie bedzie kibelka to jeszcze ne zdaże, bo jak np. siedzę na kanapie lub spie i nie pojde odrazu to potem musze w pół zgięta iść taki ucisk bolesny mam;-) A mój dzidius znow sie rozbrykał i od kilku dni kręci sie non stop, a tak się marywiłam, ze się za bardzo uspokoił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis!!!! Oj jak dobrze cie widziec! Dobrze ze wszytko ok, tak ma byc! Lez I nic sie nie przejmuj! Rozwiazanie juz niedlugo :) Pimach! Ty to dzielna kobieta jestes!!!! I tak dalej! mam nadzieje ze ciesza cie te przygotowania! Kluniu?????????? co u Was????????????? Tuncia, ano czasmi sie zapomne, bo ja zawsze duzo chodze I biegam, I tak sobie podbiegne do autobusu … niestety jeszce dzisiaj za to place obolalym kroczem :o Zakochana, oj mamusku ty ;) malenstu nic nei bedzie od tego czkawkowania ;) po urodzeniu tez niemowlaki czesto maja czkawki, ale to nic im nie szkodzi, naprawde! Fasolkowa, moje ulubione magnum to wlasnie to z migdalami ;) pyyyycha!!! A do tunczyka slodka kukurydze z puszki :) albo papryczke, albo nawet obydwie. Ja jestem raczej zwolenniczka prostych I malo skladnikowych salatek, bo jak za duzo nawkladasz to potem smakow nie mozna odroznic... Lusiu, moj brzusio w pierwszej ciazy obnizyl sie juz dwa miesiace przed terminem a mala I tak okazala chec wyjscia dopiero 6 dni po terminie. Obnizenie sie brzucha nie jest oznaka ze to juz tuz tuz. Nie martw sie za bardzo ;) Ja wczoraj bylam na hiszpaniskich tapas z kumplami, mniam, do domu wrocilam o 23.30 I dizs czuje sie jakbym na kacu byla po przetanczonej nocce ;) a tylko soczek pilam, slowo! Ale wiecie co, zgagi w nocy nic a nic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
hey dziewczyny, ale tempo nadalyscie! Nemezis - super, ze mimo wszystko do przodu… takie lezenie to nic przyjemnego… ale duzo czasu juz nie zostalo... wiec dasz rade! Pimach - fajnie, ze powoli zaczelas dzialac z wyprawka… ja rowniez musze zaczac sie streszczac… a z tego co pamietam to termin porodu mamy blisko, moze nawet taki sam Od lat mase rzeczy zamawiam przez net… tym razem to co mam jak na razie kupowalam w sklepach… ale powoli zaczynam przez net wiec rowniez polecam Chcialam w koncu zaczac pranie maluszkowe… wiec akurat dzisiaj wody nie bedzie przez pol dnia… wiec juz zaczelam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
wczoraj mialam wizyte i okazalo sie ze juz tydzien temu na dodatkwej wizycie z powodu skurczy przy okazji mialam zrobione badanie na bakterie i wyszlo negatywne, wiec super za poltora tyg rozpoczynam co tygodniowe USG i monitorowanie - stress test to chyba to samo co KTG w Polsce o i otrzymalam u lekarza lite co zabrac do szpitala w ktorym rodze... wiec sa dwie listy na porod i po porodzie... wyglada zupeln ie inaczej niz w Polsce - ale co moze sie extra przydac a zadna z WAs nie wspominala to taki maly reczny wiatraczek (wlasni mam go na liscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×