Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość Zakochhana Mama
sory to było do paoli nie do tunci aha już jestm taka rozkojarzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Dziewczyny a kiedy zaczyna sie obniżać brzuch???w ktorym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
arilla na to chyba reguly nie ma niektorym przed samym porodem innym 2-3 tyg przed a jeszcze innym wcale zalezy to od organizmu i budowy kobiety przynajmniej mnie tak mowiona ale u mnie obnizyl sie juz 2 tyg temu a dzis zobaczylam sama ze jest jeszcze nizej bardzo nisko wiec dlatego mnie boli w kroku i uciska coaraz dardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuch się obniża indywidualnie :) może się nie obniżyć i można rodzić, a może się obniżyć i można tak z nim pochodzić trochę, czego życzę Wam i sobie, bo jak siedzę, to czuję go między nogami :( a jeszcze nie czas na nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana mama, Ty zorganizowana jesteś :) super niestety nie mogę się zmobilizować do tego prania i prasowania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie od rana nerwowo. Hanka miala ciezka noc, przytuptala do nas do lozka, wiercila sie na potege, ja nie spalam, i tak w kolko, az w koncu polozylam ja z powrotem w jej lozeczku i zasnela kolo 4. Takze rano obie mialysmy humory koncertowe i chyba calkiem dobrze, ze to przedszkole otworzyli :-D Ja w sumie tez juz mam prawie wszystko gotowe, choc torba jeszcze nie spakowana (ale wiekszosc rzeczy przynajmniej w jednej szufladzie, wiec pod reka). Musze tylko zrobic jeszcze liste tego, co zlapac na ostatnia chwile, ladowarka, aparat itp itd. A z rozstawianiem dziecinnego \"balaganu\" poczekamy pewnie jeszcze ze 2 tyg, chyba zeby... Ja dzis w nocy tez mialam wiecej skurczy niz zawsze, od wczoraj boli mnie troszke jakby miesiaczkowo, ale tak naprawde delikatnie. Skurcze nadal prawie bezbolesne, wiec mam nadzieje, ze brzucho poki co tylko cwiczy nadal. A poza tym zaczelam 9 miesiac wiec juz chyba bedzie tak coraz \"milej\" :-D Chyba pod wplywem posta monik znowu mnie naszlo na robote. Ale tym razem jakos tak mi sie w glowie urodzilo, ze jak maz z Hnaia wybeda do Polski na miesiac w sierpniu, to jesli bede miala sile i jesli malutek da, to zrobie remont u Hani w pokoju. Juz sobie wyobrazam co i jak bym zrobila. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie, bo poki co bardzo odlegly plan i maluszek i tak pokaze mi co moge a czego nie :-) Dobra, zwijam sie do szkoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko łóżeczko nadal w pudle więc nic nie mogę powiedzieć na jego temat - mąż na szkoleniu i jeśli dziś wróci o rozsądnej godzinie to pewnie zabierze się za składanie :) Ty myszko taki piękny zestaw pytań stworzyłaś, a mnie to wstyd się przyznać, ale pomimo iż przeżywam problemy każdej z was i wszyscy naokoło słuchają o tym, to czasami już następnego dnia mieszają mi się fakty i nie bardzo pamiętam kto, co i dlaczego :( Mój M zaczął już powoli tracić cierpliwość i teraz jak mnie o czymś informuje to powtarza dwa razy i dodaje żebym sobie to zakodowała - często mam tak, że mnie się wydaje że słyszę coś pierwszy raz :) No ale jeśli tracę szare komórki na rzecz maleństwa to jakoś to zniosę, ja już mam za sobą 18 lat nauki więc starczy. No zakochana mamo wszystko już zrobione więc pozostaje ze spokojem oczekiwać na ten dzień :) Ja dziś robię trzecią partię prania, jeszcze dwie zostały. Idę rozwieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuffff, skonczylam na dzis szkolenie zastepcy! Myszko, wczoraj zrobilam akcje lody waniliowe i potem gaviscon przed pojsciem spac - zgage i tak mialam :o niestety zjadlam ok 21szej, pozno wiem ale tak jakos wczoraj wyszlo bo mielismy strazakow w domu (jeden byl nawet szelenie przystojny ;) ). Dobrze ze akurat teraz nie musicie sie przeprowadzac, za duzo do myslenia mielibyscie. A mowisz o M&P na Oxford Circus? Ja tez bym Wam radzila przejechac sie wiekszego centrum i Babies\'r\'Us - chyba Brent Cross takie ma. Zmykam podokanczac troszke rzeczy i potem na balety ;) dzis mam wylscie kolacyjne z dawnymi kumplami z czasow panienskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm...
Co do lozeczka to jedna przyjemnosc zostawiam mężowi i corce. Wszystko mam wyprane kolderki ochraniacze i przescieradla w przyszlym tygodniu wyprasuje ale juz samo wstawienie lozeczka i ubranie go zostawie Im. Pamietam jak rodzilam corcie tez lozeczko zostawilam mężowi i tesciowej milo bylo zobaczyc taka niespodzianke . Druga rzecz nie chce aby sie zakurzylo do tego czasu. A dzis moi wlasnie pojechali odebrac wozek..juz nie moge sie doczekac jak wyglada....bedzie radocha wieczorem))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Kolorowy motylku - nie przejmuj sie brodawka. Ostatnio w szkole rodzenia bylo na temat karmienia piersia i jedynym przeciwskazaniem jest Hiv lub AIDS. Reszta kobiet moze spokojnie karmic. Slyszalam o takim urzadzeniu (wiem brzmi strasznie) ktore zakladasz na piers jesli masz wklesniete brodawki. Nie znam szczegolow jak dlugo trzeba to nosic przed karmieniem ale to pomaga "wyciagnac" brodawke. Ewentualnie mozesz uzywac specjalnych silikonowych nakladek np Avent. Spytaj sie poloznej ale w aptece powinni miec to cos niestety nie znam nawet nazwy. A jesli chodzi o siare to u mnie nic nie leci narazie mam tylko 1 rozmiar w gore z C na D. Zobaczymy z jakim skoncze hihi. I prosze nie robic mi tu smaka na nalesniki. Pozdrawiam wszystkie mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
A ja nie umie spac po nocach ,mysle juz o tym jak bedzie czy dam rade,czy nie pękne,czy bedzie wszystko dobrze,,,wiem ze nie powinnam sie zamartwiac ale duzo w zyciu przeszłam i czasem człowiek traci wiare na dobre jutro.Wogóle boje sie diametralnych zmian mam doła chyba :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Ja miałam siare w 29 tyg.jakos.Znikła nic nie mam,dziwne .Może tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atilla moze tak byc tak ponoc własnie jest najczesciej, mi pokarm pociekł koncem marca i mówiłam o tym mojej znajomej pielegniarce, kazała mi sie nie martwic jak zaniknie - wtedy zgłupiałam ale mi równiez zanikł i nic nie cieknie tylko mam takie białe kropeczki na brodawkach i ponoc tak to ma wygldac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
ufff dziewczyny wlasnie wysprzatalam kuchnie zmylam podlogi polecialam dzis po poludniu na poczte wczesniej napisalam 3 listy do babc ciotek i kuzyna. Wywiesilam i zlozylam pranie, asystowalam mezowi w skladaniu zestawu ogrodowego. Tak moje drogie znowu wychodzi ze moja Mucza jest przydatna:-P podsunelam jej pomysl stolu ogrodowego chwycila cynk 3 tyg temu i znow podsunelam jej pomysl ze stolem z drewna z Ikei. Zlozylysmy sie po smieszne pieniadze i mamy piekny ciemnobrazowy drewniany stol, lawke i 2 krzesla:-D a to oznacza ze grillowanie czas zaczac:-) znow ludzie beda wchodzic i wychodzic he he Mama E bo my chyba robimy podstawowy blad z ta zgag: jemy za pozno. Ja np jeszcze podjadam po 21 potem sie klade kolo 22 z kompem czy ksiazka i mi sie nie dosc ze to wszystko nie przetrawi to jeszcze w pozycji lezacej podejdzie wyzej i potem sie mecze ze zgaga. Dlatego dosc! dzis ostatni posilek punkt; mlode trzeba bedzie przeglodzic jak cos:-P Motylku glowa do gory ja tez sie martwie z tym karmieniem co bedzie ale damy rade. Tak jak pisala Gonia nakladki sobie kup, a rozmiar piersi czy brodawki nie ma nic do tego. Zeby tylko mleko bylo od biedy mozemy sciagac laktatorem nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
NOOOO ! ja tez mam białe kropki,,,zastanawiałam sie co to?:-),,,a jak dziecko ma czkawke czesto to dobrze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
a ja jem nawet o 24 ;-) nie wiem a najbardziej ciągnie mnie do słodkości!!!!!!! mniaaaammmm a was jak to było??? ja bede miec córke i juz w 3 mc miałam ochote na pomarncze i czekoladki,batoniki ,słodkosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Aleee rozpisalyscie sie :) Moj wygania mnie juz z kompa, a tu tyle nowych tematow pojawilo sie, ze nie wiem na co odpowiedziec :) Klunia - trzymam kciuki, niech dzieciaczek posiedzi sobie jeszcze troche w brzuchu Paola - dzis bylam u dentysty, no i kleska ! Trzy nowe ubytki, przez ost kilka lat zero problemow a tu przez pol rok. Podobno w ciazy to normalne. Jeden ubytek zalepiony, ale nie mialam znieczulenia. Pewnie sa jakies nieszkodliwe dla kobiet w ciazy, zawsze to lepiej niz hodowac stany zapalne. A nieleczone zeby tez moga wplynac na przedwczesny porod. Wagi dzieciaka nie znam, nie pamietam juz kiedy mialam usg no i nie wiem jak maly/a rozwija sie. Siara leci mi juz od stycznia tego roku , piersi nie zwiekszyly sie zbytnio. Brzuch tez jakby nizej, mecze sie szybciej, brzuch znowu czesciej stawia sie , tak wiec ciesze sie ze w przyszla srode mam wizyte u lek. Mam nadzieje, ze z szyjka ok i nie bede rodzic miesiac wczesniej. Nie mam jeszcze niczego popranego i torby tez nie mam przygotowanej - choc juz prawie wszystko mam kupione. No i to tak w telegraficznym skrocie bo moj mnie wyrzuca ;) Pimach - odezwij sie co slychac. Pozdrawiam ! Nemezis - jesli mozesz daj znac co u Ciebie slychac... Pozdrawiam nowe mamuski ktore do nas dolaczyly i uciekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atilla nigdzie nie jest napisane ze to zle ;) poprostu pje wody płodowe i miewa czkawki :) teraz nasze dzieciaczki traca meszek który połykają (z niego tworzy sie smółka) jak byśmy piły takie fujjj to tez byśmy czkawke miały :) U mnie łóżeczko jeszcze nie pomalowane, posciel z koszyka nie wyprana, rożek nie wyprany, pieluszki nie wyprasowane - nie wiem na co ja czekam :/ torby mam spakowane i ciuszki wyprane wyprasowane, wszystko kupione - tyle dobrze :) Od wczoraj czytam "jezyk niemowląt" Tracy Hoog - ciekawe powiem Wam, zwłaszcza ten łatwy plan tylko mnie zastanawia: jak dziecko wisi non stop na piersi jak mu odmówić cycusia po 30 minutach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
kobiyki, ale ma sie jakies oznaki ze cos z szyjka jest nie tak???jak ma sie stawianie brzuszka(twardnienie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropos nalesnikow. Ma ktos \'tine\' czasopismo. Tam jest super przepis na nalesniki z szynka i pieczarkami:) Musze wyprobowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E a Ty jeszcze potrafisz biegac? Ja tez sie zapomniałam jakis m-c temu ale juz przy pierwszym metrze wymiekłam bo brzuch tak skacze ze sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko dziekuje za pamiec! Z mezem lepiej chociaz wciaz znajduje sie nowy powod do kłótni. Przynajmniej sie juz do siebie odzywamy z mezusiem ;) Co do zakupow to ja jeszcze tez nie mam wszytskiego, lozeczko jeszcze nie skrecone, ciuszki wszytskie jeszcze nie poprane ( wczoraj maz przyslalm mi pake z ciuszkami i robie juz 4 pranie ( w pralce zaznaczam) a ile jeszcze prasowania....ohoho... na dodatek te wszytskie rzeczy nie mieszcza mi sie do szafek i musze kupic jednak komode. masakra! jak to bedzie jak juz bedzie dzidzius! czy ja cokolwie bede umiala odnalezc i ogarnac to cale szalenstow sprzatania po dzidziusiu? =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
tuncia ----- to w jakim szpitalu rodzisz ?? w rybniku??? w 3???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik niestety z żadnej z tych miejscowości!!!! Do Łasku mam ok 30 km, a do Zduńskiej ok 45 km:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do debntysty tez sie oczywiscie wybieram, plomba mi wypadła i jeszcze cos do leczenia mam. Mam nadzieje ze dzidzius sobie nie zaplanuje czegos na 18 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paola ja dzis tez właasnie chodze obolała. Dzidzia tak nisko siedzi ze boli mnie podbrzusze. Ja tez mam juz wszystko dla dzidzi. Ale w kartonach, lezy wyprane i wyprasowane, wyłoze do szafki na poczatku czerwca, zeby sie nie zdazyło skorzyc. Łozeczko pewnie rozłozy moj mąż jak ja juz bede w szpitalu. Zakochana to prawda. Im dalej jestesmy w ciazy tym mniej sił. Dlatego ja sie ciesze ze juz wszystko poprałam bo teraz juz by mi sie nie chciało. A miałam 2 kartony ciuchow. Dla przyblizenia kartony o wymiarach metr na metr. Takze wielkie. Ciuszki po moim synku i troszke dokupionych, bo mimo ze mam wszystko fajne to jak chodze po sklepach czy po allegro to nie umiem sie powtrzymac i kupuje jeszcze;p Kasza ja widze ze Ty tez masz energie na sprzatanie. Moze przylecisz do mnie:P Jutro piatek wiec tez bym musiała sie wziasc za sprzatanie zeby na niedziele jakos wygladało, ale jakos nie wierze ze dosprzatam bajzel, bo cały tydzien jezdziłam do tesciowej na ogrodek a w domu byłam tylko gosciem, takze wszystko brudziułam a nic nie sprzatnełam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rodze w Knurowie. W Rybniku rodziłam pierwsze dziecko i juz podziekowałam i nie polecam zadnemu. A gdzie Ty rodzisz? A gdzie do ginekologa chodzisz? Ja chodze na Mikołowska do Osislo, przy pierwszym dziecku chodziłam do dr Chlubka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze wam narobie smaka;P własnie zjadłam sałake a teraz popijam koktail truskawkowy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Ja rodze w hollandii ,a do doktora jezdziłam Grudzien j. na dodatkowe kontrole,teraz nie bo juz strach jezdzic tak długo autem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
Dziewczyny dajcie spokój już z tymi naleśnikami. Muszę jakoś do rana wytrzymać i robię je na śniadanie bo już nie wytrzymam taką mi narobiłyście dziś ochotę!!! :-) A propos białych kropek na brodawkach to ja też mam i właśnie się zastanawiałam co to??? Aha moja córunia też ciągle ma czkawkę, kurcze aż mi jej żal bo boję się żeby jej nic od tej czkawy nie bolało. Wiecie co ja biorę 6 tabletek dziennie magnezu - lactomag b6 i zastanawiam się czy nie zmniejszyć dawki bo potem przy porodzie mogę nie mieć skurczy! Wizytę u lekarza mam za tydzień ale myslę że od jutra wezmę tylko 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×