Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

klunia1912_____ mam nadzieje, ze to jednak nic powaznego z tymi twoimi wynikami ❤️. Cholera, poszlas zbadac cukier, czy nie za duzo, a wyszlo odwrotnie :-o Bo cukrzyca na tym etapie to za wczesnie. Bedziemy mialy to badanie dopiero chyba w 28 tyg (dadza do wypicia potwornie slodki soczek i zmierza poziom po godzinie) Mam nadzieje, ze bedzie dobrze 🌼 A co do ilosci picia, Kasza dobrze pisze. No i z tego powodu (wiecj krwi, wiecej plynow itp) dziewczyny bedzie wam widac coraz wiecej zylek: na biuscie, na brzuchu, na rekach, nogach... Mowie wam, same przyjemnosci :-P lusia79____ a jaki wplyw na ciaze moze miec tylozgiecie? Nie mam bladego pojecia, ale juz chyba ktoras z dziewczyn pisala (OlaOli?), ze tez ma i ze usg prze zbrzuch nie wyszlo. Dowiedz wiec sie na zas jakie usg bedziesz miala i - jesli takie przez brzuch - to czy na tym etapie ciazy ono moze sie udac wogole 🌼No tak, a poki co na brzuchu mozna spac, bo jak brzuch awywali to juz niewskazane, bo sie dzieciaka przyciaka. Na plecach zle, bo dzieciak z kolei moze uciskac jakas wazna zyle. Na lewym boku niby okej, ale raczej tez nie, bo to bok, gdzie jest serce, ktore i tak ma juz wystarczajaco duzo do roboty. Wiec zostaje tylko prawy bok, ktorego...nienawidze ;-o fasolkowa mama_____ witaj w naszym gronie 🌼 Termin masz dzien przede mna. Tu masz tabelke dyzurna, dopisz sie :-D A co do wieku. Przynajmneij w Stanach jest tak, ze jesli dziecko urodzisz majac skonczone 35 lat to wszystkie genetyczne badania sa juz standardowe (i podejrzewam, ze ten wiekowy limit jest ogolny, nietylko tu). Wczesniej - jesli sa wskazania rodzinne, ze moze byc wada plodu, albo jesli chcesz. Ja takie badanie bede miala za 2 tyg w poniedzialek, ale jakos wierze ze bedzie dobrze ❤️ Takze dezycje musisz podjac sama. NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM gosia1062009.........25.............1.06.2009......... ..........Tychy ewcisko................25.............1.06.09........ ... ...........Łódź Biała_czekoladka.....26.............2.06.09............. ........Warszawa Dunia77.................31............4.06.2009...... ..............Stany agaaa1.................24.............6.06.09....... ...............Jarocin Agusia...................28............7.06.2009..... ...............Śląsk Pakston21..............35............10.06.2009....... ...........Poznań illuminanti2............ 32............12.06.2009.... ...........Warszawa czarunia................34............13.06.09........ .........świnoujscie Kasza22.................22............13.06.2009...... ..........W\'ton UK Shila2....................25.............15.06.2009.... ............Szczecin Mama E..................38.............15.06.2009............... ..UK MariolaNY...............30.............15.06.2009..... ............NYC klunia1912..............34..............16.06.2009...... ..........UK OlaOli....................28..............16.06.2009?... .............UK mamawiwi..............22...............16.06.2009....... .....Sochaczew polka1983..............25...............20.06.2009...... .... ....Kielce Zakochana mama......27..............20.06.2009................Kalisz AniaP....................28...............21.06.2009.... ...............UK lusia.79.................29...............23.06.2009.... ............Śląsk sztorm..................33...............24.06.2009..... ..... podbeskidzie agulinka79..............29...............27.06.2009..... ..........Ślask loona_84................24...............30.06.2009..... ......dolny śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis ledwo mowie. Chrypie jak stara szafa, ale na szczescie gardlo ju znie boli i nie wyglada, zeby mialo cos wiecej z tego byc. Ufff. Jeszcze jedziemy na urodziny dzieciece do takiej sali zabaw. Ale na szczescie z mloda bedzie szalal tatus, wiec mam spokoj :-) Pojade poplotkowac z koleznkami, hehe, przy okazji :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis ledwo mowie. Chrypie jak stara szafa, ale na szczescie gardlo ju znie boli i nie wyglada, zeby mialo cos wiecej z tego byc. Ufff. Jeszcze jedziemy na urodziny dzieciece do takiej sali zabaw. Ale na szczescie z mloda bedzie szalal tatus, wiec mam spokoj :-) Pojade poplotkowac z koleznkami, hehe, przy okazji :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
klaunia to ile ty masz hemoglobiny ze oni chca cie do szpitala?akurat anemia w ciazy to dosc czeste zjawisko wiec jedz zelazo codziennie. spac, znow mnie glowa boli i auuuaaaa moje piersi ile mozna ...;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, ja już od 5 spać nie mogę, dzisiaj późnym wieczorem mam usg, tak się boję!!!! O 9 jadę na zakupy, zamierzam spędzić na nich kilka godzin, może przestane wariować bo tak to cały czas myślę. Z innego forum skopiowałam fajne stronki co do ustalania płci dzidziusia, sprawdzcie sobie:) Mnie wszło że będziemy mieć dziewczynke :):) http://jolmys.webpark.pl/ http://piekielko.info/kalendarzyk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolkowa mama
Cześć Dziewczyny, Lusia.79- też mam tyłozgięcie, moja mama ma, w niczym to nie przeszkadza. Moja mam urodziła dwie zdrowe dziewczyny, mnie i moją siostrę, mi również lekarz nic nie mówił, że to jakiś problem. Pierwsze słyszę, że należy spać na brzuchu i to ma coś pomóc... Całe życie śpię na brzuchu, bo to moja ulubiona pozycja do zasypiania i w żaden sposób nie pomogło to na tyłozgięcie. Spytaj się lepiej lekarza, ale bądź dobrej myśli, masa kobiet z tym żyje i rodzi dzieci. :-) Dopisuję się: NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM gosia1062009.........25.............1.06.2009......... ..........Tychy ewcisko................25.............1.06.09........ ... ...........Łódź Biała_czekoladka.....26.............2.06.09............. ........Warszawa Fasolkowa mama......30.............3.06.09......................Warszawa Dunia77.................31............4.06.2009...... ..............Stany agaaa1.................24.............6.06.09....... ...............Jarocin Agusia...................28............7.06.2009..... ...............Śląsk Pakston21..............35............10.06.2009....... ...........Poznań illuminanti2............ 32............12.06.2009.... ...........Warszawa czarunia................34............13.06.09........ .........świnoujscie Kasza22.................22............13.06.2009...... ..........W'ton UK Shila2....................25.............15.06.2009.... ............Szczecin Mama E..................38.............15.06.2009............... ..UK MariolaNY...............30.............15.06.2009..... ............NYC klunia1912..............34..............16.06.2009...... ..........UK OlaOli....................28..............16.06.2009?... .............UK mamawiwi..............22...............16.06.2009....... .....Sochaczew polka1983..............25...............20.06.2009...... .... ....Kielce Zakochana mama......27..............20.06.2009................Kalisz AniaP....................28...............21.06.2009.... ...............UK lusia.79.................29...............23.06.2009.... ............Śląsk sztorm..................33...............24.06.2009..... ..... podbeskidzie agulinka79..............29...............27.06.2009..... ..........Ślask loona_84................24...............30.06.2009..... ......dolny śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolkowa mama
Cześć Dziewczyny, Lusia.79- też mam tyłozgięcie, moja mama ma, w niczym to nie przeszkadza. Moja mam urodziła dwie zdrowe dziewczyny, mnie i moją siostrę, mi również lekarz nic nie mówił, że to jakiś problem. Pierwsze słyszę, że należy spać na brzuchu i to ma coś pomóc... Całe życie śpię na brzuchu, bo to moja ulubiona pozycja do zasypiania i w żaden sposób nie pomogło to na tyłozgięcie. Spytaj się lepiej lekarza, ale bądź dobrej myśli, masa kobiet z tym żyje i rodzi dzieci. :-) Dopisuję się: NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM gosia1062009.........25.............1.06.2009......... ..........Tychy ewcisko................25.............1.06.09........ ... ...........Łódź Biała_czekoladka.....26.............2.06.09............. ........Warszawa Fasolkowa mama......30.............3.06.09......................Warszawa Dunia77.................31............4.06.2009...... ..............Stany agaaa1.................24.............6.06.09....... ...............Jarocin Agusia...................28............7.06.2009..... ...............Śląsk Pakston21..............35............10.06.2009....... ...........Poznań illuminanti2............ 32............12.06.2009.... ...........Warszawa czarunia................34............13.06.09........ .........świnoujscie Kasza22.................22............13.06.2009...... ..........W'ton UK Shila2....................25.............15.06.2009.... ............Szczecin Mama E..................38.............15.06.2009............... ..UK MariolaNY...............30.............15.06.2009..... ............NYC klunia1912..............34..............16.06.2009...... ..........UK OlaOli....................28..............16.06.2009?... .............UK mamawiwi..............22...............16.06.2009....... .....Sochaczew polka1983..............25...............20.06.2009...... .... ....Kielce Zakochana mama......27..............20.06.2009................Kalisz AniaP....................28...............21.06.2009.... ...............UK lusia.79.................29...............23.06.2009.... ............Śląsk sztorm..................33...............24.06.2009..... ..... podbeskidzie agulinka79..............29...............27.06.2009..... ..........Ślask loona_84................24...............30.06.2009..... ......dolny śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolkowa mama
I jeszcze jedno mi się przypomniało. Jakiś czas temu zastanawiałyście się, kiedy należy używać kremów na rozstępy. Ja też miałam takie dylematy, zwłaszcza, ze moje piersi już przybrały rozmiar gigantyczny, a nie chciałabym, żeby były poorane białymi lub różowymi liniami. Zdziwiłam się, ze wszystkie kosmetyki są od drugie trymestru zalecane, ale pani farmaceutka powiedziała, żeby się tym nie sugerować. Producenci tak piszą, ponieważ od drugiego trymestru trzeba używać tych kremów, żeby w ogóle przyniosły jakieś rezultaty, ale im szybciej tym lepiej. Skład kremów nie szkodzi naszym maleństwom, a ma poprawiać kondycję naszej skóry. Ja używam już kilka tygodni. Tak samo moja gin zaleciła mi branie witaminek Prenatal. Moje koleżanki są zdziwione, że w pierwszym trymestrze już biorę witaminy, ale w momencie, gdy wiele razy wymiotuję może choć troszkę witamin i minerałów dzięki temu preparatowi przedostanie się do mojego maleństwa. Ja mam schizę z tyciem. Dziewczyny, powiedzcie, jak powinna kształtować się waga w pierwszym trymestrze. Ile można przytyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się w dwupaku - obecna:-) Ze szpitala dzwonili wczoraj bardzo późno, fakt krew ma wynik średni. Nie wiem ile hemoglobiny, spadek żelaza, magnezu (skurcze łydek), potasu, śladowe ilości krwi w moczu itp ale przeżyje to w domu na odpowiedniej dietce:-) Jeszcze na jakiś wymaz mam sie dziś zgłosić. Ze mną to tak właśnie jest, słabiutkie zdrówko i jak zacznie się walić to już wszystko. Ale wagę też mam piórkowa, a swoja droga ciekawe ile w tej ciąży \"masy\" nabierzemy????? Któraś już przybrała? Kasza już się naczytałam co gdzie ile ma żelaza choć nie bardzo mi sie to uśmiecha (wołowina blllleee) to zamknę oczy zatkam nos i do dzieła:-) Fasolkowa mamo witamy w naszym gronie:-) Dunia77 dziękuje za słowa otuchy:-) Jak impreza się udała? Moja córeczka zaliczy taką 19 grudnia hihi Ewisko nie denerwuj ie tak, bo to dzidzi szkodzi napewno wszystko będzie dobrze, daj nam znać koniecznie jak wrócisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia- ja mam tylozgiecie macicy, tak jak moja siostra i mama. to nie jest zadna wada tylko taki typ budowy. pozatym w wiekszosci przypadkow macica i tak sie prostuje po 3 trymsetrze bo nie mam poprostu innego wyjscia niz rosnac w gore. Co do ciazy i posiadania dzieci to nie ma to z tym nic wspolnego. Moja mama ma 2 zdrowych dzieci i w ciaze zaszla bez problemow oraz donosila bez problemow. Co do dolegliwosci to np na poczatku ciazy moze bardziej bolec kregoslup i jak Dunia juz wspomniala -we wczesnej ciazy USG przez brzuch moze byc utrudnione. Ale dopochwowe powinno byc ok. Mi to powiedzial dawno temu lekarz ginekolog a potem jeszcze inny powtorzyl( w Polsce) a potem to samo uslyszalam tutaj wiec nie ma sie co martwic. Co do wagi to jak schudlam na poczatku 4,5 kg tak do tej pory nie przytylam ani kilograma (chudnac tez przestalam) a dzis zaczol sie 10 tydz wg OM. Jedyne co widze to spodnie w pasie jakies ciasne i suwak mi zjezdza. Chyba musze sie zaopatrzyc w wiekszy rozmiar :-( ale waga bez zmian. Piersi bola i sa jak balony i rowniez non stop chce mi sie pic. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z butelka mineralnej w rece 🖐️ Kluniu, przepraszam cie bardzo ale ja twojego wpisu wczesniej nie widzialam i nic nie wiedzialam o twoich przejsciach! Dobrze, ze wszystko jakos sie wyjasnilo i ze wiesz jak mozesz na to dzialac. A co do wolowiny, to nie zmuszaj sie. Lepiej brac fialki zelaza plynnego (gentle iron) bo chociaz wiesz ze jakas dawka zelaza w nich jest, a z ta ich tu wolowina nigdy nic niewiadomo. Ja mam wszystkie symptomy o ktorych tez mowila Dunia, ciagniecie w brzuchu, klocia w podbrzuszu - jakos tego nie pamietalam z poprzedniej ciazy. Poza tym, brodawki mnie juz tak bola ze nawet biustonosz jest narzedziem tortury - chyba czas na zmiane biustonoszy :( a ja moje balkoniki tak lubie :o Ewcisko, trzymamy kciuki, nie boj sie! Spedz dzien jak najbardziej zrelaksowana i pisz szybko po powrocie do domu!!! Ta pierwsza stronka to wg mnie troche kupsko ;) bo w pierwsze dziecko powinno byc syn a jest corka… a ta druga mi nie finkcjonuje :( chyba poczekam do usg w 20 tyg ;) Fasolkowa mamo, witaj 🖐️ ja tez biore witaminy, takie specjalne na 1 trymest a za trzy tygodnie zmienie je na te odpowiednie dla 2 trymestru. W poprzedniej ciazy myslalam, ze to jest tylko marketing ale jak poczytalam wiecej o tych witaminach i jak ich sklad zostal dobrany, to ufam im slepo. Co do kremow i olejkow ja tez juz uzywam, od kiedy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Ja juz przytylam chyba ze 2-3 kilo 😭 Nie ma reguly ile \"trzeba\" przytyc, norma jest 8-10 kilo, ale duzo kobiet przybira wiecej (ja przybralam ok 20 kilo, chyba, bo potem przestalam sie wazyc). Zalezy to od podatnosci do tycia, samodyscypliny i apetytu. Ja, zeby zwalczyc mdlosci jem czesciej, co prawda w malych ilosciach ale lapie sie tez na tym ze czasmi jem nawet jesli nie jestem glodna. No i mysle ze te kilogramki to tez efekt rzucenia papierochow. Oj juz za duzo napisalam, zaczelam sie platac :o Mala poprawka w tabelce NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM gosia1062009.........25.............1.06.2009......... ..........Tychy ewcisko................25.............1.06.09........ ... ...........Łódź Biała_czekoladka.....26.............2.06.09............. ........Warszawa Fasolkowa mama......30.............3.06.09......................Warsza wa Dunia77.................31............4.06.2009...... ..............Stany agaaa1.................24.............6.06.09....... ...............Jarocin Agusia...................28............7.06.2009..... ...............Śląsk Pakston21..............35............10.06.2009....... ...........Poznań czarunia................34............13.06.09........ .........świnoujscie Kasza22.................22............13.06.2009...... ..........W\'ton UK Shila2....................25.............15.06.2009.... ............Szczecin Mama E..................38.............15.06.2009............... ..UK MariolaNY...............30.............15.06.2009..... ............NYC klunia1912..............34..............16.06.2009...... ..........UK OlaOli....................28..............16.06.2009?... .............UK mamawiwi..............22...............16.06.2009....... .....Sochaczew polka1983..............25...............20.06.2009...... .... ....Kielce Zakochana mama......27..............20.06.2009................Kalisz AniaP....................28...............21.06.2009.... ...............UK lusia.79.................29...............23.06.2009.... ............Śląsk sztorm..................33...............24.06.2009..... ..... podbeskidzie agulinka79..............29...............27.06.2009..... ..........Ślask loona_84................24...............30.06.2009..... ......dolny śląsk illuminanti2............ ❤️❤️❤️ Misia............ ❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Nie pisałam od piatku bo miałam gości przez weekend i nieźle się przy nich nalatałam... a wczoraj popołudniu zauważyłam dwie brązowawe plamki. Zmieniłam bielizne, podmyłam się i do dzisiaj do południa było ok a w południe znowu jakieś delikatne plamienie. Tel. do gina, kazał zaraz przyjechać. Oczywiście panika, łzy, już skapowałam się do szpitala ale naszczęście po wizycie wróciłam do w domku. Gin trochę mnie uspokoił chociaz nie do końca. Zmienił mi luteine dopochwową na duphaston do łykania bo powiedział, że byc może gdzieś podrażniam sobie macice jak wkładam tą luteine. Macica jest znacznie powiękoszona, twarda i zamknięta wiec on nic strasznego nie widzi i jak mnie badał nie było widać krwi. W czwartek mam się pokazać na wcześniej już umówionej wizycie i wtedy zrobi mi usg bo dzisiaj nie chciał tego wszystkiego podrażniać. Powiedział, ze nic wiecej zrobić nie może ale mam być dobrej myśli. Ch.... jasna strasznie się boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety dzisiaj nie da rady do lekarza, przychodnia do której chodzę jest dzisiaj nieczynna, no to wciąż czeka mnie niepewmość!!! Do środy muszę poczekać, ale jakoś tak zaczęłam być dobrej myśli:)!! Dzisiejsze zakupy kompletnie nie udane, cały czas było mi niedobrze, ledwo co wróciłam do domu, prawie na czworaka:( Myślałam że mdłości już ustąpiły, ale chyba się myliłam!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja to wam zazdroszczę tego pragnienia. Już jakoś radzę sobie z jedzenie, co 2 godz coś tam zawsze wpadnie do brzucha, ale nie daje rady z piciem. Zawsze raczej mało piłam i teraz choć wiem, że powinnam pić dużo to chyba kończy się na ok 6 kubkach dziennie. Czy myślicie że to może szkodzić maleństwu? Ja jeszcze nic nie przytyłam, 1kg na minusie. Spodni nie dopinam już od dawna, sutki bolą, jeśli chodzi o mdłości to najgorzej czuję się wieczorem, codziennie biorę folik i inne witaminki dla ciężarnych, po pracy padam na łóżko i krótka drzemka obowiązkowo no i mogłabym pracować jako psi detektyw - bo węch mam chyba z 10 razy lepszy (niestety). Czy wy powiadomiliście rodzinkę i znajomych o tym, że jesteście w ciąży czy jeszcze czekacie? Pytam bo moja mama cały czas mnie strofuje żeby nic nie mówić bo to jeszcze wszystko takie niepewne . Wkurza mnie to bo chcę się cieszyć moim stanem. Tu w UK to już znajomi wiedzą, a moja mama to w PL nikomu nie mówi. Wkurza mnie to i jednocześnie smuci. Nie chcę zadręczać się myślami, a co jeśli coś pójdzie nie tak, jeśli wszystko źle się skończy. Ech ... Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu- co do wechu to tez tak mam- ale niestety bo nawet ladne zapachy sa zbyt mocne. Mdlosci mam wieczorem okropne. Mialam tak ze 2 dni przerwy gdzie nic mi nie bylo (i sie nawet przestraszylam) ale teraz wszystko wrocilo do normy. A nawet jet jeszcze gorzej.nie jem nic tylko suchary bo wszytsko inne zbyt smierdzi i jest mi niedobrze.Pije hektolitry wody i jestem w kibelku co 15 min.Piersi bola, sa pokryte niebieskimi zylkami, na nogach zreszta tez je mam. Na szczescie co do cery to mam idealna. Moj maz mowi ze skore mam mieciusia jak nigdy i ciagle mnie glaszcze bo mowi ze jestem taka mila w dotyku.Pozatym czuje sie jakbym miala gigantyczne wzdecie. Lekko kreci mi sie tez w glowie a dzis to nawet takie swietliste gwiazdki ujrzalam przez pare sekund. Jestem rozkojarzona jak nie wiem. Non stop o czyms zapomninam,ale to do tego stopnia ,ze nie tylko nie zamknelam samochodu ale nawet nie zatrzasnelam drzwi- poprostu wysialdlam sobie i pomaszerowalam zadowolona do domu- maz sie yta po jakis 20 min czy ja gdzies jade albo czy cos przyniesc z samochodu bo zostawilam drzwi otwarte na osciez a ja zdziwiona o co mu chodzi. Czuje sie jednym slowem jak jakis debil. Mam nadzieje ,ze to minie. ehhhh...zaraz chyb pojde spac bp padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do informowania rodziny to im powiedzialam jak sie dowiedzialam bo nie moglam wytrzymac a pozatym chcialabym miec w nich wsparcie.( tzn tylko najblizsza rodzina tj rodzice i rodzenstwo). Znajomym oraz krewnym i znajomym krolika powiem na Gwiazdke- bo sobie pomyslalam ze to bedzie 3 miesiac wtedy ( a nawet dalej) i taka fajna niespodzianke zrobie :-) staram sie nie myslec o najgorszym...poprostu o tym nie myslec, choc wiem ,ze to trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulinka- bedzie dobrze- mocno w to wierze, nie martw sie bo stres szkodzi bardziej niz wiele innych rzeczy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka przy poniedzialku. Ja dzis mam jakiegos chwilowego powera, ze nawet niemalze na wdechu nieco lazienke umylam :-P Upieklam ciacho piaskowe, bo chodzilo za mna mocno tupiac juz jakis czas, a teraz idzie rosolek (no i pranie...). Ciekawe kiedy i jak definitywnie padne, bo taki stan nie moze trwac wiecznie, hehe :-D Co do wagi w ciazy. Ja juz mam okola kilograma na plusie, wyciagnelam nawet swoje wieksze spodnie (takie, ktore kupilam zaraz po poprzednim porodzie, bo jednak nie od razu wraca sie do poprzedniej figury :-P). W ciazowe jeszcze nie chce wchodzic, ale musze sie powoli bluzkami zaczac interesowac bo opinaja sie powoli na brzuszku i biodrach./ Szybko, szybko w tej ciazy :-O :-) A najgorsze jest to, ze zupenie sie rozjechalam z tami ciazami w porach roku. Poprzednia byla z porodem na jesnieni, a teraz - w czerwcu. Wiec ciuchy (mimo, ze sobie zostawilam) niebardzo beda mi pasowaly :-O Przybierac na wadze i tak kazda bedzie we wlasnym tempie. W poprzedniej ciazy przybralam ok. 16 kg, teraz zobaczymy...Znalazlam jakis taki kalkulator: http://zdrowie.onet.pl/1219200,2413,,,,przyrost_wagi_w_ci_zy,kalkulator.html i na przyrost wagi: http://twoja-ciaza.com.pl/waga.php Aha, co do plci, to z pierwszej tabelki i przy pierwszym dziecku wyszla mi prawda, i teraz tez powinna byc dziewczynka. Natomiast z drugiego - pol na pol ;-P Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapachy rzeczywiście, nawet nie wiedziałam że ich tyle istnieje, nigdy nie miałam tak wyczulonego węchu!!! A dzisiaj to jest wręcz okropnie, tak strasznie mi niedobrze cały dzień!! Ja też bardzo mało piję, jakoś nie mogę się przemóc, u mnie to jest może ok 1 litr płynów dziennie!! Nie wiem czy to szkodzi!! Wyniki badań narazie mam ok!!! Jeśli chodzi o to czy mówiłam wszstkim o ciąży, to powiem szczerze że prawie każdemu znajomemu którego spotykam mówie, bo nie mogę wytzrymać!!!, tak bardzo się cieszę i chciałabym podzielić się tym ze wszystkimi!!! W pracy powiedziałam szefowi a koleżankom z pracy jeszcze nie, zamierzam powiedzieć po usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez juz wszyscy wiedza. Zarowno za pierwszym razem jak i teraz, czekalismy tylko do tego pierwszego usg, potwierdzajacego ciaze i serducho w 8-9 tyg. Nie sadze, zeby moi rodzice trzymali jezyk za zebami, a my sie pochwalilismy wszystkim "przyjacielom i znajomym Krolika" :-) Owszem, roznie to byc moze... Ale cieszyc sie poki co, cieszymi i jakos tak mi dobrze, ze nie musze ukrywac i czekac "na lepszy" moment. Choc mam znajomych, ktorzy powiedzieli dopiero w okolicy polowy ciazy i w sumie to my tutaj wiedzielismy szybciej niz ich rodzina w PL. Ale roznie to w zyciu bywa, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolkowa mama
Ja powiedziałam swoim szefom w pracy, jak byłam w 7 tyg. Chciałam być uczciwa, zwłaszcza że uczestniczę w nowym projekcie, który wiąże się z masą pracy i wyjazdami. Nie chcę szkodzić mojemu maleństwu, stresować się, latać zagranicę, więc wolałam ich uprzedzić, żeby szukali zastępstwa. I nie żałuję, bo wszyscy są dla mnie bardzo wyrozumiali. Najbliżsi współpracownicy też wiedzą, bo trudno się nie domyślać, gdy co chwila wszystko mi śmierdziało, latałam z zasłoniętą buzią do łazienki. Reszta w pracy się dowie powolutku, po trzecim mc. Rodzina wiedziała odrazu, bliscy znajomi też. To taka wielka radość podzielić się ze wszystkimi naszym szczęściem. Oczywiści miałam dylematy, czy nie za wcześnie mówię, ale nie umieliśmy się powstrzymać. Z resztą moja gin powiedziała, że nie można odrazu zakładać, że coś będzie nie tak. Trzeba się cieszyć! Tak naprawdę całą ciąże można ukrywać się, bo przecież w każdym momencie coś może się wydarzyć. Ja przytyłam już ok. 3 kg, powolutku przestaję się mieścić w swoje rzeczy. Szukam spodni, ale z ciążowymi wydaje mi się, że to za wcześnie... Większy rozmiar chyba starczy na kilka tygodni przy takim przybieraniu na masie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko tak na szybciutko Wam pomacham 🖐️ bo zaraz spadam na calodniowe szkolenie. Wczoraj cos po mnie lazilo i ledwo dotarlam z mala do domu, po drodze myslalam ze zemdleje! No ale odpoczynek duzo daje, M sobie kochany sam kolacje zrobil a ja z mala poszlysmy spac o 20.30. I o niebo lepiej sie przez to czuje! U mnie w pracy wiedza moj szef i jego szef z tych samych powodow co u Fasolkowej, kolezanka z ktora chodzilam na przerwe fajkowa i jak narazie to wszystko. Pewnie ktos sie tam domysla, ale ja nie oswiadcze w pracy dopuki nie mina te pierwsze trzy miesiace. Z rodziny to wiedza juz wszyscy, bo moja mama nie umiala tym razem trzymac jezyka za zebami, wiedza nawet jej sasiadki!!! No coz, babcia sie strasznie cieszy ;) Co do ciuchow, ostatnio widzialam taka gumke do spodni, po jednej stronie jest dziurka a drugiej guzik i zapina sie to na niedopiete spodnie (potem czywiscie trzeba to jakos zakryc ;) ) chyba sobie cos takiego sprawie, bo jeszcze za wczesnie na ciuchy ciazowe, to raz, a drugie to ze po przeprowadzce nie moge znalezc pudla z nimi :o chyba jak sie remont skonczy, czyli w przyszlym roku ... oki spadam, taaaak mi sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia1062009
Witam Dziewczyny po mojej dłuższej nieobecności. Nadrobiłam czytanie i Witam Nowe Mamusie Ewcisko podobnie jak Ty myślałam że zdłości mi przeszły ale niestety... Chyba musimy sie jeszcze pomęczyć. Mam pytanie. Kilka dni temu zauważyłam ze moje upławy mają ciemniejszy kolor, takie pod róż - czerwień wchodziły. Miałam tak tylko jeden dzień. Czy miałyście podobnie? Mam iść z tym do lekarza czy jak po jednym dniu przeszło to znaczy że już dobrze Trzymam kciuki za wszystkie Mamuśki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia____ z wydzielina z pochwy to roznie bywa. Jesli zauwazylas taki kolor tylko na bieliznie, wkladce (czerwonobrazowy w roznych odcieniach) to moze byc tylko efekt utleniania sie wydzieliny (im dluzej na \"powietrzu\" tym ciemniejszy kolor z reguly, ale nie zawsze :-) ). Jesli natomiast mialas na papierze toaletowym na przyklad to moze to bylo podraznienie np po stosunku? Skoro mialas jednorazowo to pewnie nic powaznego, ale jak bedziesz u lekarza, lub jesli sie powtorzy to pewnie nalezaloby o tym ze specem pogadac 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlaOli____ swoim niezamknieciem samochodu przypomnialas mi moj numer ciazy, z \"poprzedniego razu\". Otoz chcialam otworzyc drzwi do domu uzywajac do tego pilota samochodowego. A gdy sie nie otworzyly stwierdzilam w myslach, ze chyba pilot mi sie zepsul... no coz, pozostaje mi czekac czym rozwale tym razem i siebie i znajomych :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana mama
Cześć Gosiu1062009 muszę Ci powiedzieć że jestem w 9 tygodniu i też od wczoraj wieczora mam takie upławy niby lekkie ale takie jakieś blado różowe. Tez się bardzo zmartwiłam bo do tego mam lekkie kłucie po lewej stronie, ale wydaje mi się że macica się teraz dwukrotnie poszerza i dlatego tak jest. Na razie nie panikuję! Miałam też coś takiego w 6 tygodniu i przeszło. Myślę że na razie nie masz się czym obawiać ale jak będziesz u lekarza na następnej wizycie to trzeba mu o tym powiedzieć! Ja mam nadzieję że szybko mi one ustąpią! Uściski drogie mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaza22
Apsika zamorduje cie;-p hehe teraz ja jestem chora zarazilas mnie!!!!!;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
to u gory to ja ledwo na oczy patrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane.... Cały czas byłam dobrej myśli ale niestety.......... nadzieja to nie wszystko. Mój aniołek odszedł w poniedziałek w nocy. Przestał się rozwijać i mimo starań lekarzy poronilam........ Życzę Wam wszyskim dobrego przebiegu ciąży i szczęsliwego rozwiazania. Moze i ja się kiedyś tego doczekam chociaż na dzień dzisiejszy brak mi sił i wiary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×