Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

To super, ja sie juz nie moge doczekac swojego ale to dopiero za dwa tygodnie. To musi byc niesamowite przezycie. A mam pytanie czy usg było juz przez brzuch? I czy ten 12 tydzień to z Twoich obliczeń jest od pierwszego dnia ostatniego okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach, no to masz sekretarke ;) tylko wieku nie jestem za bardzo pewna, ale kumuje jestes rowiesniczka Duni :) NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM gosia1062009.........25.............1.06.2009......... ..........Tychy ewcisko................25.............1.06.09........ ... ...........Łódź Apsika..................29.............1.06.2009........ ............podlasie Biała_czekoladka.....26.............2.06.09............. ........Warszawa Fasolkowa mama......30.............3.06.09......................Warszawa Dunia77.................31............4.06.2009...... ..............Stany agaaa1.................24.............6.06.09....... ...............Jarocin Agusia...................28............7.06.2009..... ...............Śląsk Pakston21..............35............10.06.2009....... ...........Poznań czarunia................34............13.06.09........ .........świnoujscie Kasza22.................22............13.06.2009...... ..........W\'ton UK Shila2....................25.............15.06.2009.... ............Szczecin Mama E..................38.............15.06.2009............... ..UK MariolaNY...............30.............15.06.2009..... ............NYC Pimach...................31.............15.06.2009...............BielskoBiala klunia1912..............34..............16.06.2009...... ..........UK OlaOli....................28..............16.06.2009?... .............UK mamawiwi..............22...............16.06.2009....... .....Sochaczew polka1983..............25...............20.06.2009...... .... ....Kielce Zakochana mama......27..............20.06.2009................Kalisz AniaP....................28...............21.06.2009.... ...............UK lusia.79.................29...............23.06.2009.... ............Śląsk myszka79...............29..............23.06.2009....... ............UK sztorm..................33...............24.06.2009..... ..... podbeskidzie loona_84................24...............30.06.2009..... ......dolny śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko!!! cudowne wrazenie, prawda? Ja sie juz nie moge doczekac, jeszcze 8 dni! A jutro pierwsza wizyta u poloznej, tylko ze i tak wiem jak to bedzie, tylko administracja, zbierze moje dane i do widzenia za miesiac :o Mnie jakos ten tydzien tak sie wlecze, mam mase zajec w pracy a i tak czas idzie powolnym krokiem, pewnie dlatego ze tak juz czekam na przyszly tydzien.. narazie drogie Mamuski, zycze wszystkim udanego wieczoru i spokojnej nocki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko_____ super, ze moglas podziwiac te fikolki i podskoki :-D Mnie najbardziej zadziwia to, ze jeszcze wogole tych wygibasow nie czuje, a on przeciez tam szaleje na calego :-P . W pierwszej ciazy poczulam ruchy w 19, 20tyg. W kolejnych ponoc tez szybciej sie czuje wiec mam nadzieje, ze za jakis miesiac moze sie doczekam :-D Pimach____ oj, wielkim sentymentem darze Bielsko Biala. Przez pare lat mojego wczesnego dziecinstwa spedzalam tam, u dziadkow, kazde Boze Narodzenie. Oj, to byly Swieta.... W zasadzie to stamtad pochodza moje pierwsze wspomnienia: jazda pociagiem w zimie, wyczekiwanie na Krecika na czeskim programie TV, bajki w wykonaniu dziadka ❤️ Od tamtej pory bylam moze raz, bo dzaidkowie sie wyprowadzili w bardziej centralna cz. Polski i urwaly sie wypady w piekne okolice. Nawet nie pamietam nazwy ulicy ani osiedla, na ktorym mieszkali. Pamietam tylko, ze z duzego pokoju byl piekny widok na gory. Ale sentyment pozostal 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - strzał w dziesiątke z tym wiekiem. Dziękuję. 😘 😘 😘 Ewcisko, ja z racji swoich wczesniejszych problemów, usg mam co tydzień. I powiem Ci, ze niezłe jaja to moje bobo wyprawia: albo lezy sobie na plecach z ręka za głową. Nowrmalnie jak na lezaczku na plazy w Grecji. Ostatnio machał sobie nogą. Usmiałam sie do łez. Umówiłam sie na usg prenatalne na 11 grudnia (robi sie go pomiędzy 11-14 tc i ocenia rozwój dziecka i mam nadzieję wyklucza wady rozwojowe płodu, np zespół Downa. No i mozna zobaczyc pleć, jak oczywiscie maleństwo zechce współpracować) i juz nie mogę się doczekać. Dunia77, tez lubie to miasto. Jest duże, byłe wojewódzkie, a jednak takie kameralne. No i te góry... Ostatnio jak wrocilam w nocy do domu, to przed domem zastałam trzy sarenki. Nie wyobrażam sobie mieszkać na gdzie indziej. Mam zapisane zastrzyki z heparyny w brzuch. Sluchajcie, mam same siniaki i zrosty. Wyglądam jakby mnie mąż bił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pigii
Dunia77 bardzo chętnie się zapiszę, przewidywany termin porodu to 06 czerwca, 30 lat, miejscowość Węgrów. Witam wszystkie szczęśliwe przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziendoberek Brzuszki! Czujecie juz troszke wiecej energii? ja dzisiaj, po raz pierwszy w ostatnich tygodniach, obudzilam sie 5 min przed budzikiem :) z checia rozpoczecia dnia :) Pigii, a ze Dunia jeszcze spi (chyba 7-8 godzin roznicy miedzy Wami) to ja wyrecze i cie wpisze ;) NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM gosia1062009.........25.............1.06.2009......... ..........Tychy ewcisko................25.............1.06.09........ ... ...........Łódź Apsika..................29.............1.06.2009........ ............podlasie Biała_czekoladka.....26.............2.06.09............. ........Warszawa Fasolkowa mama......30.............3.06.09......................Warsza wa Dunia77.................31............4.06.2009...... ..............Stany agaaa1.................24.............6.06.09....... ...............Jarocin pigii.....................30.............6.06.09......................Węgrów Agusia...................28............7.06.2009..... ...............Śląsk Pakston21..............35............10.06.2009....... ...........Poznań czarunia................34............13.06.09........ .........świnoujscie Kasza22.................22............13.06.2009...... ..........W\'ton UK Shila2....................25.............15.06.2009.... ............Szczecin Mama E..................38.............15.06.2009............... ..UK MariolaNY...............30.............15.06.2009..... ............NYC Pimach...................31.............15.06.2009...... ........BielskoBiala klunia1912..............34..............16.06.2009...... ..........UK OlaOli....................28..............16.06.2009?... .............UK mamawiwi..............22...............16.06.2009....... .....Sochaczew polka1983..............25...............20.06.2009...... .... ....Kielce Zakochana mama......27..............20.06.2009................Kalisz AniaP....................28...............21.06.2009.... ...............UK lusia.79.................29...............23.06.2009.... ............Śląsk myszka79...............29..............23.06.2009....... ............UK sztorm..................33...............24.06.2009..... ..... podbeskidzie loona_84................24...............30.06.2009..... ......dolny śląsk Prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaa1
pigii bardzo się ciesze ze wreszcie ktoś z "moim " terminem;-) Witamy Cie w naszym brzuchatym gronie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej taki tłum że nie wiem czy się przebije na te stronki hihi:-))))) Witam serdecznie nowo przybyłe mamusie, fajnie ze wciąż nas przybywa:-) I oczywiście czekam na Was wszystkie bo serniczek hmmmm jakby to ując....mniamnuśny jak to mój Miś skomentował:-) Agaaa1 przynieś tylko swój brzuszek:-) MamaE herbatka czerwona tez jest serwowana, uwielbiam ja wiec zapas zawsze się znajdzie:-) Też słyszałam ze w kolejnych ciążach wszystko jest szybciej. Ja również o talii już nawet zapomniałam i spodnie od dresu kupiłam i jest mi o niebo wygodniej:-) Chrabaszcz co do sportu to MamaE ma zupełną race. Wszystko zależy od tego czy i ile ćwiczyłaś przed ciążą. Ja uprawiałam fitness zawodowo przez 12 lat zanim nie zaszłam w pierwsza ciąże i tylko dlatego ze była zagrożona zrezygnowałam z tego rodzaju spotu na rzecz basenu. I tak cala ciąże 4 razy w tyg chodzialm się moczyć:-) Dodatkowo w wolnych chwilach wykonywałam proste ćwiczenia w pozycji lezącej (by nie obciążać stawów) na uda i pośladki. Ale moje koleżanki czynne prowadziły zajęcia do ok 7 mca (oczywiście za zgoda lekarza). Na basenie jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to jakość wody. Ja zrobiłam wywiad i wybrałam basen z własnymi filtrami i tam gdzie były prowadzone zajęcia dla czarnych (wtedy wiadomo ze woda musi być naprawdę czyta). Zapobiegawczo po wyjściu stosowałam cieniutka warstwę kremu Clotrimazolum i mimo dużych tendencji do łapania infekcji przeszłam ten okres bez żadnych dolegliwości. Teraz tylko zastanawiamy się z mężem czy możne od tego mojego aktywnego życia nasza córeczka to wulkan energii a do tego ma taaakkkkeee mięśnie i ogromna siłę! Teraz czekam do usg i jak się upewnię ze jest oki to również mam zamiar sie popluskać:-) pimach, pigii____ witajcie w gronie z nami będzie wam razniej przetrwać ten czas i trzymam mocno kciuki byście za pól roku tuliły swoje maleństwa:-) Najgorszy jest stres wiec nastawcie sie pozytywnie:-) Dunia77 ja bardzo bardzo i koniecznie:-) poproszę przepis na tego indora. Właśnie sie dowiedziałam ze ze maż z pracy dostanie takiego na wigilie i co ja mam z nim zrobić??? Nigdy nie robiłam indorów! Moja ma urodzinki za trzy tyg i tez myślę o jakimś szybkim i lekkim torciku:-) I tak myślę ze Pimach - masz naprawdę niezły ten przepis, ja koniecznie wypróbuje;-) Ewisko ależ sie ciesze ze widziałaś już to brykające maleństwo, ja tak jak Polka 1983 mam dopiero za 2 tyg i już jest taaakkkaaaa stęskniona....... Dziewczyny a jakie macie opinie na temat farbowania włosów? Ja wyglądam jak w garnku na głowie - takie odrosty mnie zaszcily i już nie mogę na nie patrzeć. W UK się uśmiali ze takie pytania zadaje bo tutaj można praktycznie wszystko robić, natomiast w PL lekarz powiedział ze nie jest to wskazane szczególnie w I trymestrze. Niby mam 12 tydzień i tak się zastanawiam, możne to już można? Buziaczik w brzuszki i miłego dzionka choć za oknem pochmurno i wietrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach, hihi ja tez mam przebojowe wspomnienia z BB! Moja najdrozsza przyjaciolka przeniosla sie tam po 1szej klasie liceum i czesto robilysmy w jej domu weekendowe wypady imprezowe (ale tylko jak miala wolna chate ;) ) ona do dzis tam mieszka ze swoja rodzina, pamietam to jest ul. Wczasowa :) W sierpniu spotkalysmy sie nad morzem, po 15 latach!, i wspominalysmy te nasze babskie dzikie czasy ;) Dunia, no to niezle przygody gdy latacie :D:D:D My mamy troszke podobnie, jak ja latam sama z mala: osobne paszporty i nie te same nazwiska ;) ostatnio wracajac z Wloch babka na check in sie uwziela i szukala wszedzie w moim paszporcie czy czasami nie mam notatki, ze nie moge dziecka z kraju wywozic… A tatus nigdy sie nie pofatygowal do konsulatu zeby mala zarejestrowac, wiec jak narazie dla PL ona nie istnieje :o Dziewczyny, tak jak obiecalam, stawiam piernik wlasnej roboty a do piernika jak kto woli, kawa, kakao lub herbatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Jak tloczno i jak milo ,ze w koncu nasze forum ozylo troche ;) Witam nowe mamusie w naszym gronie ! Apsika - i widzisz nie trzeba bylo panikowac ;) choc znajac siebie pewnie tak samo bym zareagowala. Ewcisko - swietne wiadomosci :) czasami oplaca sie byc cierpliwa ;) Ciesze sie ,ze wszystko ok u Ciebie i u Twojej malej istotki. Klunia - tez nie wiem jak z tym farbowaniem...akurat przed zajsciem zachcialo mi sie rozjasnic wlosy, no i teraz mam taki sam problem jak ty ;) Tez czekam kiedy moge to przyciemnic - ale slyszalam rozne opinie, raz ze w pierwszym trymestrze absolutnie zakazane, dwa ze przez cala ciaze, trzy ze na wlasne ryzyko bo wlosy moga calkiem inaczej zareagowac - niezgodnie z naszym zyczeniem ;) Chyba poczekam i przed swietami zrobie z tym porzadek . Dzis wkurzyli mnie strasznie, mam wizyte popoludniu u lek i mialam doniesc wyniki z toxo, wiec ide je odebrac - a tam wynikow nie ma bo probki strzaskali i jutro rano mam znowu isc na pobor krwi znowu, wrr Oczywiscie placic znowu nie bede bo chyba szlag by mnie trafil , ale tak czy tak nie cierpie jak mi krew pobieraja , no i pewnie zaczne niedlugo przypominac narkomanke bo juz mam poklute obie rece... MIlego dnia zycze i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolkowa mama
Cześć Dziewczyny, Klunia- ja nie wytrzymałam z farbowaniem i w 12 tyg. poszłam do fryzjera. Niby nie można, moja gin w ogóle przez całą ciążę odradza, ale chyba to troszkę przegięcie. Przeprowadziłam wywiad środowiskowy wśród koleżanek i większość z nich farbowała włosy i to nawet po kilka razy. Owszem starały się unikać farbowania w pierwszym trymestrze, a szczególnie do 11 tyg., ale potem hulaj dusza! Ja poszłam do dobrego salonu, wypytałam się fryzjerki, czy nie ma przeciwskazań, jakie oferuje farby i czy ich jakość nie jest wątpliwa. Farbowała mi czymś na bazie owoców, bardzo delikatnym przewidzianym dla alergików. Zapłaciłam słono, ale warto było, bo czuję się dużo lepiej. Grunt to nie rozjaśniać na platynowo, bo rozjasniacze podobno najbardziej szkodzą. W dobrych salonach mają dobrej jakości farby, więc myslę, że bardzoej nam szkodzi jedzenie modyfikowanej żywności niz położenie na 20 min. farby na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko, jak przeczytałam o Twoim USG to się poryczałam, a troszke tak głupio, bo siedzę w pracy;-) w każdym razie super, ze widziałaś juz maluszka, ja mam w nastepnym tyg. bardzo się boję, czy wszystko będzie dobrze,a le staram się być dobrej mysli, jak miałąm 2 USG ( na 1 nie było słychać serduszka) to jak mi lekarz powiedział, że bije to wyszłąm z gabinetu z rykiem i tylko mój mąż patrzył się na mnie i się przez chwile zastanawiał, czy płaczę, że szczęscia, czy coś się stało;-) ale na szczęscie ze szczęscia, mam nadzieje, że tym razem też tak bedzie, chociaż widoki bedą pewnie ciekawsze;-) Co do farbowania, to też mam już taką potrzebę i się zastanawiam, ale chyba dla pewności poczekam do końca 1 trymestru- lepiej dmuchać na zimne, bo opinie są różne. Dziewczyny, czy u Was też występują bóle brzucha (ale tak jakby od żołądka)? ja mam takie po bokach kłucia czasem, jakby kolka czy coś takiego i sie zastanawiam czy to nic złego;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsika ❤️ pseprasam ze cie ominelam :o no widzisz, nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo! Lekka infekcja, kuruj sie kochana! Kluniu, ja za dwa trzy tygodnie pojde do fryzjera, zo prawda moglabym jeszcze dluzej przechodzic bo mam tylko pasemka, ale zaczynam byc troszke za \"ciemna\" jak na moj gust. W poprzedniej ciazy tez mialam robione pasemka w ok 18 tyg. Wg mnie po pierwszym trymetrze mozna farbowac (Duni lekarka tez tak radzila) ale wazne jest tez uwazanie na typ farby i jak mocne sa te chemikalia. Lusiu 🖐️ a no fajnie prawd, jak czesciej zagladamy i przezywamy kazdy dzien razem :) O, Fasolkowa Mama 🖐️ zgadzam sie! Bardziej nam szkodzi wdychanie zanieczyszczonego powietrza niz te 20 min farby na wlosach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mama, dobrze, ze mówisz z tym rozjaśniaczem, bo ja baleyage tylko robie i to właśnie rozjaśniam, więc chyba zmienię na taką farbę jak Ty miałaś. A wiesz jakiej firmy? Czy fryzjer Ci powiedział, ze rozjaśniacze szkodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Duniu, jakto Antoni nie jest za bardzo miedzynarodowym imieniem? W wymowie przeciez roznica jest tylko w akcencie? Chyba ze chodzi ci bardziej o pisownie imienia ;) Wczoraj pomyslalam o innych "miedzynarodowych" imonach dla chlopca: Daniel, Roman, Damian, Aleksander … ;) oj trudny bedzie wybor Czekoladko, ja uzywam rozjasniacz ale w salonie marki Aveda, ma bardzo niski procent chemii a rezultat super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki? A u Was już widać brzuszki? Bo ja jak byłam płaska tak i jestem. Nie wiem gdzie to dziecko rośnie. Może przykleiło się do kręgosłupa:) Tylko na podbrzuszu mam tak jakby powiększone ale trzeba sprawnego oka żeby to dostrzec. Tymczasem mieszczę się we wszystkie ciuszki, spodnie się zapinają, z bluzkami tylko jest problem bo w cycach się nie mieszczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam z dnia na dzień coraz większy brzuchol, aż w szoku jestem jak staję przed lustrem;-) Czytałam gdzieś, że to zależyy od tego w jakim tempie rozpulchnia się się macica i od ilości wód płodowych (ponoć sprawa bardzo indywidualna), ale sama nie wiem jak to jest. Podobno także kobitki, które mają silne mięśnie brzucha to później się powiększa * u mnie byłoby to dobrym wytłumaczeniem, bo ze sportem byłam ostatnio troszkę skłócona;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku witam kolejne przyszłe mamuśki w naszym gronie :) Dobrze, że cały czas nas przybywa. Co do imion to jestem inna bo ja zawsze miałam problem z imieniem dla dziewczynki. Coś tam sobie wymyśliłam, ale mam takie jakieś dziwne przeczucie, że po porodzie mnie jakoś olśni i dam zupełnie inne. Nawet wybrane już dawno temu dwa imiona dla chłopca nie wydają mi się takie pewne. Ostatnio zaczęłam szukać w internecie stron ze znaczeniem imion.Oczywiście nie wierzę w to ślepo, ale kto wiem może jest w tym szczypta prawdy. Wyczytałam, że np Karol bliźniak prawdopodobnie będzie zupełnie inny niż Karol rak. Nie wiem co o tym sądzicie, kierujecie się znaczeniem imion, czy tylko tym czy wam się podoba czy nie? U mnie brak zachcianek ciążowych. Tzn brakuje tradycyjnych, maminych obiadków, najlepiej podanych pod nos ;) (nadal mam problem z zapachami podczas gotowania), ale prawda jest taka, że jak tylko pomyślę o tym jedzeniu to po chwili czuję, że jednak nie, że nie czułabym się po tym dobrze. Obecnie jestem na etapie kanapek z serem żółtym i pomidorkiem, z serkiem Hohland lub Krówka Śmieszka. Czasami przemycę plaster szynki i właściwie na tym się kończy. Trochę monotonnie, ale dobrze że już jem. Wszelkie pizze, chipsy odpadają. Jako zakąski królują owoce. Kupiłam sobie też czekoladę, ale jem jakoś max rządek dziennie. Brzucho chyba zaczyna rosnąć. Przyglądałyście się pępkowi? Mój to jakby płytszy i bardziej rozciągnięty się zrobił. Energii przybywa, wieczorami nadal mdli, ale chyba jest coraz lepiej. Tylko nasilają mi się wahania nastroju, tzn cierpliwości mi brak, a miałam wręcz anielską. Nie jestem już taka spokojna jak kiedyś. Nadal nie przeklinam, ale w głowie to czasem już niezłe wiązanki lecą. No cóż muszę to przeczekać. Muszę kończyć bo do pracy czas zacząć się szykować, dziś popołudniowa zmiana. Miłego dnia wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rez mam problem z farbowaniem, ale chyba przed swietami trzeba będzie się zmobilizować do zrobienia porządku takze na głowie, bo wygladam, jak szop pracz po zawale. Z apetytem też nie najlepiej, kanapki i owoce wchodza najlepiej. Pozytywne jest to, że odrzuciło mnie od słodyczy. A brzuszek juz mi trochę wydeło, choc nie ukrywam, że jego wielkość na związek z długością trwania zaparć. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
swiniak jestem czytuje was codziennie a nie mam czasu do konca usiasc i odpisac ale daje znac ze u nie ok dzis mialam usg i wizyte w szpitalu spedzilam ponad 3 godziny!!!! ale dzidzia zdrowa i zonk termin mam na 3go czerwca! wiec Fasolkowa mamo mamy w ten sam dzien. Juz siedzimy z Samem i liczymy na wszelkie mozliwe sposoby kiedy jak i jak to mozliwe bo ja juz sama nie wiem kiedy mialam okres i kiedy sie kochalismy...niewazne. Dzidzia zdrowa:-) Pozdrawiam was goraco w czasie weekendu postaram sie co nieco wiecej do kazdej z was napisac. Buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM gosia1062009.........25.............1.06.2009......... ..........Tychy ewcisko................25.............1.06.09........ ... ...........Łódź Apsika..................29.............1.06.2009........ ............podlasie Biała_czekoladka.....26.............2.06.09............. ........Warszawa Fasolkowa mama......30.............3.06.09......................Warsza wa Kasza22.................22............03.06.2009...... ..........W'ton UK Dunia77.................31............4.06.2009...... ..............Stany agaaa1.................24.............6.06.09....... ...............Jarocin pigii.....................30.............6.06.09........ ..............Węgrów Agusia...................28............7.06.2009..... ...............Śląsk Pakston21..............35............10.06.2009....... ...........Poznań czarunia................34............13.06.09........ .........świnoujscie Shila2....................25.............15.06.2009.... ............Szczecin Mama E..................38.............15.06.2009............... ..UK MariolaNY...............30.............15.06.2009..... ............NYC Pimach...................31.............15.06.2009...... ........BielskoBiala klunia1912..............34..............16.06.2009...... ..........UK OlaOli....................28..............16.06.2009?... .............UK mamawiwi..............22...............16.06.2009....... .....Sochaczew polka1983..............25...............20.06.2009...... .... ....Kielce Zakochana mama......27..............20.06.2009................Kalisz AniaP....................28...............21.06.2009.... ...............UK lusia.79.................29...............23.06.2009.... ............Śląsk myszka79...............29..............23.06.2009....... ............UK sztorm..................33...............24.06.2009..... ..... podbeskidzie loona_84................24...............30.06.2009..... ......dolny śląsk zmienilam miejsce w tabelce;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach_____\"szop pracz po zawale\" :-D powalilo mnie na plecy okreslenie, bo do mnie juz znowu bardzo pasuje (ciemne wlosy i siwe odreosty :-O). Ale ja juz raz farbowalam jakies dwa tyg temu, w okolicy 10-11 tyg bo do konca I trymestru bym nerwowo na swoj wlasny widok nie wyrobila :-) Przerabialm to wczesniej z farbami domowego uzytku (choc raczej nie z tej \"najnizszej polki) i bylo okej. A farbowac wlosy musze co 5-6 tygodni i tyle. Fakt, ze wlosy w ciazy moga slabiej albo mocniej zlapac niz normalnie, tak samo jak moga sie inaczej zaczac ukladac :-) Klunia1912____ juz daje ci tego indyka. Ja tu operuje funtami i faranheitami, wiec sobie mneij wiecej przelicz. Jesli indor mrozony to rozmrozic dobrze tak zeby z dobe przed wsadzeniem do pieca byl juz rozmrozony. Jak surowy - to z glowy cale rozmrazanie :-) Umyc dokladnie, takze w srodku. Wyjac podroby, bo czasami zostawiaja je tak \"luzem\". Wysuszyc ptoka i dokladnie natrzec sola i pieprzem (ja jeszcze daje wegeta). Ale tak sporo, od serca. No i najlepiej takze naciac troche skore, glownie na piersi indora tak, zeby miedzy skore a mieso spokojni ewchodzila ci dlon. Wiesz, to jak u kurczaka, tam jest taka blonka, kotra pod palcami ustepuje, wiec to nie jest wielka robota. I tak \"podskornie\" tez natrzec ile sie tylko da. Bo to na skorze, na zewnatrz, to niech zostanie dla tych, co lubia skore drobiowa :-P Ja tak nasmarowanego indora wsadzam jeszcze mniej wiecej na dobe do lodowki (zawijam w folie spozywcza). Aha, dobrze mu zwiazac nogi razem :-) Jesli chcesz, do srodka mozesz wlozyc galazki ziol swiezych. W dniu pieczenia: piecyk rozgrzac do 450F (ok 235C). Indora najlepiej piec w takiej duzej, jednorazowej brytfance z folii aluminiowej. I oprocz tej brytfanki, calego ptoka pakujemy w PODWOJNIE zlozona folie aluminiowa, taka zwykla do pieczenia. Tak zlozona folia wykladamy brytfane, na to kladziemy indora, na plecach, nogami do gory, i robimy nad nim namiocik z folii. Tak, zeby folia raczej dotykala indora tylko pod plecami, a nie na gorze. I teraz czas pieczenia: Tu w zaleznosci od wagi ptoszka 7-9 funtow na 2 i 1/4 -- 2 i 1/2 godziny 10-13 funtow na 2 i 3/4 --3 godziny 14-17 funtow na 3 do 3 i 1/4 godziny 18-21 funtow na 3 i 1/4 -- 3 i 1/2 godziny 22-24 funty na 3 i 1/2 -- 3 i 3/4 godziny ALE!!! Z tego tabelkowego czasu pieczenia trzeba odjac 30 minut. Na te ostatnie 30 minut w piecyku indora odkrywa sie z namiotu, zeby sie zarumienil z wierzchu (najlepiej oderwac caly ten namiot rowno z brzegiem brytfanki). Indor wychodzi super, b. soczysty i delikatny. W podobny sposob robie tez normalnie kurczaka. Pomysl z tym namiotem jest superowy, zeby mieso nie bylo suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takze u mnie powyzszy indor juz sie piecze :-) Aha, Klunia jeszcze jedno. Poniewaz indory z reg do malych nie naleza, najlepiej je piec na najnizszym poziomie w piecyku. Dzis z mezem odkurzylismy chate, az lsni. Troche ja ostatnio zapuscilismy, ja nie mialam sily, a on czasu, zeby wsiasc na szmaty. No i dzs jak nowe, wszystko sie blyszczy. No, ale za jakis czas goscie przychodza, wiec byla motywacja. A ze za jakies 3 tyg z malenkim okladem sie wyprowadzamy, to potem moze "tylko" tak po lebkach przelecimy. Hehe, naiwna, jakby sie w pakowaniu nic nie mialo zabrudzic :-P I teraz siedze i uspokajam brzucho, bo troche mnie od tego stania i latania po chacie ciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E dzięki, że mnie dopisałaś, ja sama nie śmiałam tego zrobić, jeszcze bym coś zespuła :D Jeśli chodzi o farbowanie to słyszałam, że można ale farbą bez amoniaku, nie wiem czy to jest możliwe przy rozjaśnianiu włosów....Chyba rzeczywiście najlepiej poradzić się dobrej fryzjerki. Dziwie się trochę, że u niektórych z was nie widać jeszcze brzuszka, ja już od 5 tygodni nie dopinam guzika w spodniach. Rzeczywiście sportu nie uprawiam ale zawsze miałam ładny kaloryferek na brzuszku - pewnie dlatego, że jestem bardzo szczupła, no i pewnie dlatego ta pomarańczka musi gdzieś wystawać, hihi. Czasem kłuje mnie w brzuszku, bardziej z boku, do tej pory trochę mnie to martwiło ale wygląda na to, że to normalnie, skoro Wy też to macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz napiszę trochę o usg (tzw genetyczne), które miałam w poniedziałek.Badanie ma na celu wczesne wykrycie różnych chorób. Muszę przyznać, że rzeczywiście niesamowite uczucie. Widać już wszystko, nawet paluszki u rączek i stópek. Miałam dostać zdjęcie z taką stópką, ale nim lekarz przybrał się do pstryknięcia fotki, dzidzia już się przekręciła. To druga niesamowita sprawa, nie wiedziałam, że małe już tak się wierci! Dzidzia leżała sobie na pleckach, kiedy gin chciał pobrać jakiś wymiar, i już prawie go miał, kiedy przekręciła się na bok, tyłem do nas żeby nam pokazać co o nas myśli ;) To usg jest trochę jakby na zasadzie tomografii, tzn widać przekrój mózgu, kręgosłup, żołądek, nawet komory serca! Jest to niesamowite uczucie oglądać tak dokładnie maleństwo i muszę przyznać, że łezki mi się zakręciły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolkowa mama
Biała_ czekolada, ja byłam w salonie J.L. David. Na samym początku ciąży byłam u fryzjera na strzyżeniu i o wszystko się wypytałam. Podobno rozjaśnianie jest najgorsze. Panie jednak powiedziały mi, że trzeba uważać pierwszy trymestr, potem to już nie jest takie niebezpieczne. Mi poleciły farbę z ekstraktem z winogron, delikatną dla alergików. Podobno jest też coś bardzo delikatnego do balejażu. Nie pamiętam tylko nazw. :( Przyjrzałam się za radą AniP swojemu pępkowi. O rany! Jakiś inny, rozciągnięty! I przestaje już być taki zgrabniutki, wklęśnięty. Brzuszek teżcoraz większy. Kasza22- super! J Ja to tak naprawdę nie wiem, który termin jest u mnie poprawny, bo do tej pory już słyszałam trzy. Z usg wyszło na 01/06/09, z wyliczeń jednej lekarki 02/06/09, z wyliczeń mojej prowadzącej i z kalendarzyków w internecie 03/06/09. Rzeczywistość może okazać się tak przewrotna, że maleństwo pojawi się w maju. :) Pisałyście dużo o upławach. Ja wczoraj byłam u swojej gin. Upławów tak naprawdę nie zauważyłam, ale czułam, ze mam tak jakby bardziej mokro. Okazało się, ze to wcale nie jest normalne i dostałam jakieś globulki. Jeśli też macie takie dolegliwości, chyba lepiej jednak iść do gin. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już piątek i znów weekend:-) Dunia ależ ja Ci dziękuje za tego indora:-):-):-) Nie ma jak sprawdzone przepisy, a z moich znajomych nikt sobie głowy takimi nie zajmuje. Mój smak również na kwaśnym się zatrzymał, a na stole ogórkowa króluje;-) i kwaśne renety - jabłka. Poza tym przypadły mi do gustu duże buły grahamki z serem salami z PL sklepu hihi lub serem tłustym trzykrotnie mielonym Presidenta (z PL) kt kupuje w Morrisonie:-) A z tym farbowaniem to chyba jednak jeszcze ze 2 tyg poczekam bo ja od lat balejage ciągnę a wiec rozjaśniacz będzie potrzebny. Dzieki MamoE za nazwę farby jutro pobiegam po zakładach fryzjerskich i zrobię wywiad gdzie taka używaja. Życzę wszystkim udanego weekendu, co nie znaczy ze jeszcze tu nie wdepnę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanko do brzuchatek przebywających w UK. 3-go idę do szpitala na taką wizytę pod koniec 1 trymestru. Wiem, że usg nie będę już miała ponownie, ale na co innego mam się przygotować? Wizyta jest o 9:20 rano i moje pytanko - iść na czczo, będą badać mocz, krew? (krew pobrali mi 17.11.) W liście który dostałam opisali tylko samo usg i ani słowa tam nie ma o innych badaniach, a napisali, że potrwa to ok 2 godz.Pytałam się czy nadal mam przychodzić w terminie z listu, a oni że tak. Napiszcie jak wiecie. Z góry dzięki. Kończę bo nie zdążę do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×