Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość paola.22
mnie tez powiedzano ze macica sie powieksza rosnie stawia sie i czasem wywoluje to bol ale dziwi mnie to ze az taki czasem w nocy mnie brzuch boli a nospa nie pomaga Tak to jest jesli komus zalezy na ciazy i dziecku to ma problemy a kto nie chce miec dzieci przechodzi to bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matreeeczka, to samo u mnie z pielegnacja stop :o zakladanie rano skarpetek tez ciezko, a ja zawsze w pospiechu i zapomne najpierw siasc, nic dziwnego ze sie prawei przewracam ;) :D AniuP - nie czekaj do piatku, idz jutro z rana do najblizszego szpitala Antenatal Day Assessment Unit!!! Przebadaja cie jak trzeba, a spotkanie z polozna, jesli tak jak u mnie w Londynie to tylko mierzenie brzuszka i pasemek do siusiu :( dziekuje bardzo! Jak mnie dopadly moje bolesci to zadzwonilam najpierw do mojej poloznej i sama mi poradzila zeby jak najszybciej do szpitala sie zabrac. Nie ma co sie zamarwiac Aniu, bo pewnie wszystko jest tak jak trzeba, ale lepiej sie upewnic i to jak najszybciej Kochana! Dobranoc drogie Mamuski, spokojnej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah, Matreeczka, zapomnialam. U nas olejek migdalowy kupuje sie w sklepach ze zdrowa zywnioscia, ew. w sklepach z ziolami. Slyszalam ze w Pl tak samo. Ja uzywam ten olejek takze na rozrosty i czasami na noc na twarz i szyje. A teraz juz dobranoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
Mi Marteczko juz tez nie jest tak latwo wstac, spie oczywiscie z poduszka miedzy nogami bo inaczej to mi strasznie niewygodnie, do paznokci u nog ledwo dostaje a przy "pielegnacji krocza" to praktycznie zawsze plakac mi sie chce, bo to jest cholernie trudno tak na wuczucie..a tu jeszcze do czerwca daleko =) Dobranoc kochane, slodkich snow!!! ps. cos tam kiedys w gazecie znalazlam o skurczach, jakie wyrozniamy itp ale to jutro poszukam i napisze co w madrej" gazecie napisali na ten temat, teraz padam ze zmeczenia...*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
AniuP , Mama E ma racje, najlepiej bedzie jak to najszybciej zglosisz lekarzowi, lepiej dmuchac na zimne. Po co masz sie meczyc i zamartwiac ja mozesz to sprawdzic. Bedzie dobrze, trzymamy kciuki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki MamoE, to jzu bede wiedziala, gdzie szukac. Nie wiedzialam, ze on tez moze byc na twarz...a jaka Ty masz cere? Carmen, nauczysz siena wyczucie-zobaczysz;-)Choc to baaaaaaardzo uciazliwe.Ale lepiej samemu to zrobic(albo oczywiscie maz), niz zeby pieleghniarka w szpitalu zrobila to...Mowie juz o samym porodzie. To dobranoc Mamuski😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Hej. Chcialabym dolaczyc - tez mam termin na czerwiec dokladnie na17. Widze z e wiekszosc z Was ma juz lozeczka, wozki, ubranka wiec chyba pora wyruszyc na zakupy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Fasolowo Mamo - Gratuluje samych dobrych wiesci! Ja tez tak mam, ze po u USG wszystko widze w jasniejszych kolorach. Najprzyjemniejsze aspekty ciazy dla mnie… to kopniaczki (maly bardzo ruchliwy) I USG:) Bylam dzisiaj na wizycie u mojego lekarza. I juz dzisiaj mi dal do domu ten plyn, ktory bede miala wypic przed nastepna wizyta na ktorej miedzy innymi bede miala badana glukoze. Jest to pomaranczowy napoj, pielegniarka powiedziala, zebym przechowywala go w lodowce I wypila schlodzony bo taki lepiej smakuje. Mam go wypic 45 minut przed wizyta I podac im dokladnie godzine o ktorej wypilam. Marteczka - wiem ze nadtlenek benzoilu niby jest ok dla kobiet w ciazy, wiec ja raz na jakis czas jak zaczynam wygladac naprawe zle uzywam w mydelku lub jako smarowidelko na noc. Jednak mimo to uzywam bardzo rzadko, a w pierwszym trymestrze w ogole. Teraz moja cera juz jakos wyglada w miare, ale w pierwszym trymestrze makabrycznie wygladalam; twarz, plecy, nawet dekolt troche I do tego sporo bardzo duzych i bolacych wypryskow. I wbrew pozorom nie spodziewam sie dziewczynki, tylko chlopca. Wiec roznie to bywa. Ogolnie czytalam, ze zasada jest taka, ze przyjemnosci jakie sie miewalo przed okresem... w ciazy sa razy iles tam wyolbrzymione… czy to tradzik, czy tluste wlosy etc za to wlosy jakos lepiej ukaldaja sie i paznokcie zawsze mialam mocne i tak jakby jeszcze twardsze byly, wlosy na nogach rosna w expresowym tempie... Tunciu - tak niektore rekawiczki tez moga pogarszac problemy skorne, najlepiej jest posmarowac kremem i zalozyc bawlniane rekawiczki I dopiero na to gumowe lub przynajmniej silikonowe lub bez latexu I bez talku. Dobrze tez co jakis czas posmarowac rece kremem i potrzymac w bawlnianych rekawiczkach Mama E - dzeki za link. Wozek bardzo fajny, ale chyba nie ma u nas, wiec nie moge zobaczyc i dotknac… i jak cos musialabym sciagac z Europy AniaP - Ja rowniez miewam takie skurcze. Jak zaczelam miec to po kilku godzinach zadzwonilam do lekarza i po rozmowie ze mna i spojrzeniu na moje ostatnie USG powiedzial, ze wszystko OK i ze musze duzo wody pic. Dzisiaj mialam wizyte i lekarz potwierdzil, ze to nic nadzwyczajnego i ze nalezy uwazac na powtarzajace sie skorcze. Dwa tyg temu mialam USG i mam dluga szyjke macicy i wszystko dobrze wyglada i ze nie przewiduje w moim przypadku przedwczesnego porodu. Wiec zapytalam jak mam rozpoznac, ktore skurcze sa OK, a ktore nie… on powiedzial, ze jak bede miala 8 skurczy w ciagu godziny powtarzajacych sie rowno np co 5 minut to mam dzwonic do niego. Wiec mysle, ze nie powinnas sie martwic, poniewaz wszystko sie tam rozciaga itd… niektore kobiety mniej czuja, inne barzdziej. I tak jak Ty mialam mocne bole i skurcze, a pozniej uczucie ciagniecia i mniej bolace skurcze. Oczywiscie nie sugeruj sie tym, ze w Twoim przypadku jest to samo i ze nie powinnas pojasc do lekarza… powinnas to sprawdzic z lekarzem… chce Cie jednek pocieszyc, ze tak bywa… wiec glowa do gory… ja rowniez wystraszylam sie, ale tak jak ty mialam to uczucie, ze wszystko jest w porzadku zawsze gorne cisnienie mialam 110 a dzisiaj na badaniu mialam 126... wysoko, ale pielegniarka powidziala, ze jest OK... moze dlatego, ze serce mi bilo az ciezko oddychac mi bylo, ciekawe jak to jest z tym cisnieniem? wczesniej zawsze mialam ksiazkowe, a jak juz to nizsze niz za wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę się dpoisać? annnnnnna 27...09.06.......s....... Michał..............Nottingham (UK) więcej o sobie dopieszę jutro bo dziś już troszkę późno się robi, postaram się Was poczytać ale nie obiecuję że przebrnę przez wszystkie zaległe strony. Pozdrawiam wszystkie ciężarne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka____nie mow, ze przy porodzie u was jeszcze gola?! Szok!!! Moze i lewatywe robia obowiazkowo?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To aktualna tabelka. Wpisalam annnnnnna i wstepnie Gonie (wpisz wiecej o sobie, bo poki co jest tylko termin :-). Witajcie dziewczyny na pokladzie! NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga..............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice carmen37...........24....2.06......s..........??????.... ..........malopolskie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna. ...Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktori a..............Łódź annnnnnna......... 27....9.06.......s....... Michał.........Nottingham (UK) Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s???.... Kubuś....................śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ........Myslowice Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06............S.....Ignacy. ........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask takietam............32....17.06......................... ................lublin Gonia.......................17.06 Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk Sztorm..............33...20.06..........S........Jaś.... ....... Bielsko-Biala polka1983...........25...20.06.................Leon..... ............Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................29...21.06......c?..........Martus ia?... ..UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.......Makow loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nas duzo :-) Fajnie :-D Szkoda tylko, ze niektore dziewczyny to juz tak dawnoooo tu ni ebyly, ze nie wiadomo co u nich slychac. Kobietki, nawet jelsi poczytujecie po cichu to naskrobcie chocby "czesc" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle____ fajnie, ze wszystko w porzadku i u ciebie! No no, masz lekarza "luzaka", ze zaufali ci z ta glukoza :-D Zartuje. Ja mam tez za miesiac ale bede czekala godzine, bo wszystko na miejscu u lekarki. A mi powiedziala, ze moge normalnie przed tym badaniem zjesc (tym bardziej, ze mam na 10 rano, a sniadania ostatnio to u mnie mus :-) ), ale w trakcie, od wypicia do pobrania krwy, zeby w sciane :-) fasolkowa mamo_____ ja ci jeszcze nie gratulowalam kobietki! Super, ze wszystko jest dobrze, w koncu troche sie uspokoilas chyba po ostatnich "jazdach", nie? Glowa w gore ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia77 - chyba pielegniarke:) lekarz wspomnial o badaniu i tyle. Jesli wlasnie o lekarza chodzi to przeciwnosc luzaka... on jest typu biale lub czarne, nie ma szarosci, wszytsko od do... bardzo dokladny itd... slyszlam, ze nawet jak cesarke robi to wszystko rowniutenko itd... ale to mi akurat nie przeszkadza:) co do badania ja mam na 10:30, wiec to czy zjem sniadanie czy nie bedzie zalezalo od tego o ktorej wstane. Pielegniarka powiedziala, ze nie musze byc na czczo, ale zeby tak okol 1.5-2h nie jesc przed wypiciem tego napoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle___ a czy ciebie tez czeka badanie krwi na RH? Jaka masz grupe krwi, ujemna? Bo to tez tak wlasnie w okolicy 28 tygodnia robia. A ja sie wlasnie zapomnialam wczoraj spytac ginki, jakie jest prawdopodobienstwo, ze facet bedzie mial krew RH-. Znacie woglole takich? Bo ja wiem, ze wiecej sie mowi o kobietkach ze wzgledu na mozliwosc konfliktu serologicznego w ciazy, ale szczerze - nie spotkalam sie z facetm o RH-. A ze moja cora ma po tatusiu plusik, to sadze, ze i chlopak tym bardziej bedzie mial... Wiec czeka mnei klocie i teraz i po porodzie :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia - ja mam A Rh+ i moj maz rowniez wiec raczej nie czekaja mnie dodatkowe przyjemnosci z tego gatunku. Lekarz nic nie wspominal o tym badaniu, ale wydaje mi sie, ze mialam na poczatku ciazy robione, jednak nie jestem pewna. Dzisiaj tez podpisywalam forme o badaniu krwi na HIV - od pazdziernika chyba obowiazkwe badanie przed porodem. I jeszcze forme, ze zostalam poinformowana o cord blood banking. Czy Ty przy porodzie z Hania oddawalas? Polecasz moze ktoras z firm? traz juz co niektore nie tylko cord pobieraja ale rowniez placente.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos pisał o skurczach-nie wiem kto... Ja tez miałam silne surcze brzucha, ale tylko np przy zmianie pozycji. Ginekolorzka przepisała mi magnez MAGNE B6. Mi bardzo pomaga. Ale podobnonnie kazdy magnez mozna zazywac, wiec lepiej zapytac o to lekarza. Bo np mi powiedziała ze nie moge takiego rozpuszczanego w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, szczegolnie nowe mamuski!:-) Dunia, z tego co wiem i czytam do gola w szpitalach, jak ktos sam tego nie zrobi, albo zdazy juz odrosnac...Ale chyba jednak coraz wiecej kobiet jest uswiadomiona i sie goli za wczasu, nawet jesli tego na codzien nie robia. Co do lewatywy to ponoc do szpitala zalezy. Ja osobiscie mialam sama sobie kupic i zrobic, zeby uniknac tego w szpitalu.Ale...nie zrobilam, bo skad niby mialam wiedziec, kiedys sie zacznie...U mnie bylo ekspresowo, ze nawet bym nie zdazyla tego zrobic w domu. A w szpitalu natura sama zadziala, chyba ze stresu.Przed zalozeniem cewnika poszlam do wc i juz. Dunia, piszesz o grupie kwi, ale to nie jest tak, ze kazda rodzaca MUSI to wiedziec i miec wpisane do ksiazeczki?Raz, ze trzeba wykluczyc ewent. konflikt serologiczny, a dwa musza znac grupe w razie jakies operacji itd.I dlaczego akurat w 28 tyg.? Tak sie zastanawiam od kiedy u dzieci mozna juz zbadac grupe krwi, bo wiem, ze troche trzeba odczekac, zeby wynik byl wiarygodny. Tez sie zastanawialam nad bankiem krwi, ale u nas strasznie to drogie...Wiadomo, korzysci moga byc bezcenne, no ale...pieniadze tzreba miec i to spore. MatraElle, powiedz mi, gdzies sie kupuje ten nadtlenek, a aptece?Oni to robia na zamowienie? To jest w formie plynnej czy masci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja krew na grupę miałam braną przy pierwszym kłuciu, na cukrzyce papierek laknusowy (ech) choc oststnio zjadłam pół pczki landrynek przed badaniem (zapomniałam o tym żebędą sprawdzać cukier) i bedą mnie teraz obserwowac. Ponad to miałm przy pierwszym badaniu braną krew na choroby weneryczne i HIV (obowiazkowe badanie w UK) oraz przy drugim kłuciu krew na prawdopodobienstwo syndromu Downa (wynik 1:8600 wiec wykluczają kolejne badania).Co poza tym u mnie śniadanie to tez mus!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Gonia, witamy :) Annnnnnna 🖐️😘 ha! zaszlas przed czy po slubie? ;) :p Tu Dea :D no to fajnie ze jestes w i z nami :D:D:D Duniu, ja mam kolege z B Rh-, ta sama grupa co moja. Zawsze sie smiejemy bo my sie prawie telepatycznie porozumujemy, jakby to od tej grupy krwi zalezalo, hihihi. Tak jak mowi annnnnnna, w UK badania na Rh sa na samym poczatku ciazy, i jesli matka jest Rh- to z gory zakladaja mozliwosc konfliktu serologicznego i podaja szczepionke w 28tyg (chyba jeszcze w 30ktoryms?) i do 72 godz po urodzeniu. Szczepionka szczypie jak diabli! Ja juz mam umowiona wizyte. W UK ani nie gola ani nie podaja lawatywy - z ta druga to licza na naturalna reakcje organizmu, ale jak cos to sie nie zgarszaja (slowa mojej poloznej, bo ja mialam cesarke) :o AniuP, pisz jak i co!!! Marteeeczka, ja mam cere na twarzy mieszana. Moja b.dobra przyjaciolka ma swira na punkcie wszystkiego co jest ayurvedic i wlasnie ona mi polecila olejek migdalowy jako cud kuracje na wszystko :) Ja moj kupilam we Wloszech (w normalnym supermarkecie) i bardzo szybko sie wchlania i nie tlusci ubran. Uzywam na co sie da, od twarzy do piet :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dea 🖐️ 🌻 kiedy zaszłam - w międzyczasie :D :D :D od początku sierpnia brałam kwas foliowy bo padła decyzja o dziecku, odczekalismy miesiac i rozpoczelismy staranka w tym czasie załatwialismy papiery ślubowe no i .... wtedy sie jakoś tak udało :D idąć do ślubu już wiedzieliśmy że Kropeczek w drodze :) tak że w poniedziałek sie dowiedzieliśmy a w sobote kawalerski i mój pnienski (juz bazalkoholowy ;) ) ojjj i to ja wiedziałam dosć bolesnie bo wymiotowalam jak kot :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia :) lepiej ci juz teraz prawda? No to Wy z tych co sie wykazuja z planow ;) :D:D:D Polowkowe usg juz mialas? Wiesz plec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, AniaP- nie chcę cię straszyć, ale ja bym popędziła do lekarza. Mi też się wydawało, że skurcze i \"stawiający się\" brzuch to normalka. Nieważne, że tak mnie bolało, że nie wiedizałam, jak się nazywam. I gin mnie uświadomiła, ze to może ciąży zagrażać, więc lepiej to sprawdź. Wszystko zależy od tego, jakie mamy skurcze, jak częste i jak bolesne. W tej chwili nie powinny w ogóle boleć, mogą byc za to odczuwalne. Mi powiedzieli, że od stresu, szybkiego trybu życia, niewyspania i przemęczenia tkaie coś może się robić, ale wtedy trzeba koniecznie zwolnić. Uważaj na siebie i może wypocznij przez jakiś czas.... Witam nowe dziewczyny! Coraz nas więcej. :) Też jak Dunia zastanawiałam się nad tym, że wiele z nas jakoś długo się nie odzywa.... Halo, dajcie znać dziewczyny, że wszystko ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) plan długoletni ale realizacja błyskawiczna :D tak, połówkowy mieliśmy 27 stycznia i są jajeczka wiec będzie Michał :D a kopie jak najęty :) a dobrze sie czuje od 4 miesiaca :) przeżyłam podróż samochodzem do PL na święta i spowrotem, przytyłam na razie 7kg (w końcu wyglądam jak baba a nie patyczak) a piersi o matko jedyna kilka rozmiarów wieksze ;/ zaczeły mi sie robić rozstępy alewalcze z bio oli i na razie zbledły te male, nowych nie ma ciekawe co dalej... własnie zabieram sie za ciasto na oponki i faworki - trzeba coś na słodko zmalowac bo jutro tłusty czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedoczytana jestem :p Michalek bedzie :) ❤️ Twoj juz pewnie pilke kupil? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz pilek Ci u nas więcej niż szklanek w domu :D ale bodziaki juz Legii zamowione a Manchesteru juz czekają :D dziadek tez sie śmieje ze musi młodemu korkotrampki kupic jak sie w ojca wda:D A Ty jak sie czujesz? córcia druga w drodze :) jej ja już sukieneczki kupiłam bo na córcie liczyłam i zmieniam asortyment na spodnie i szelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widze, ze znajome sie znalazly:-)Znacie sie z reaulu czy z innego forum?:-)Annaaa gratulacje, ze bedzie synek-pilkarz-jak mniemam hihi. Mamo E,dzieki za info.Tez mam cere mieszana.Zeby bylo atrakcyjniej to zajady mi sie porobily:-oNo nic, wypieknieje po porodzie:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz tlusty czwartek? kurka! swietnie, bo usprawiedliwie zajadanie sie paczkami jutro :D Na karnawal bedziemy we Wloszech to zmusze mame do robienia faworkow (a i ja sie pewnie czegos naucze ;) ) U mnie tez juz od 5kg wzwyz, ostatnio cos nie mam czasu sie zwazyc. Tylko ze ja nigdy sucha nie bylam i nie chce za duzo przybierac bo w moim wieku pozniej trudniej zrzucic :o My prawdopodobnie mamy druga babe, jest odwrocona plecami do kazdego co chce do niej zajzec, wiec trudno powiedziec ale nikt jajeczek nie dojzal :) Fajnie bo ciuszkow mam chyba ze trzy bin bags!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka kurcze zajady to chyba brak witamin, mi tez sie robiło takie jakby zimno w kąciku ust jak była chora na początku ciazy, do tego wymioty i osabilam organizm, leczyłam to jakąś maścią cynkową i pasta do zębów na noc (nakładasz troszeczkę i czekasz az zaschnie, ona wysusza jak masz pecherzyki z surowicą). Skąd my sie z Dea znamy? z tego forum 🌻 ja wyprawkę muszę od najmniejszej skarpetki skompletowac i powiem Wam że chyba trochę przesadziłam np z body bo mam juz 17 szt w rozmiarze 0-3 :D ale wszystko sie przyda :). Wuzio mamy z gondolą, fotelik dla niemowlaczka 0-13 kg, łóżeczko drewniane (kojec dokupimy jaz zacznie sie wspinać ;) ) ciuszki kupione, reczniki, laktator, podgrzewacz, butle (choć licze na moje cyce), sama nie wiem co jeszcze. Nie mam wanienki i maty monitorującej oddech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
witajcie Aniu i Goniu!!! co do tych badan krwi to juz czasami sie gubie i obawiam czy bede miala wszysciutkie zrobione. Tak np nie mialam badania na toksoplazmoze, chociaz sugerowalam ze chce miec takie badanie, ale mnie ktos olal...mialam ostatnio na Hb i WR i wyszly dobrze, ale sama nie wiem co to juz bylo,wazne ze wyszly dobrze. Teraz na nastepna w3izyte bede miala morfologie, mocz i glukoze z wypiciem glukozy (moge sobie zjesc spokojnie przed badaniem). Okreslenie gg krwi i td juz mialam dawno zrobione wiec teraz tylko bylo wpisane do moich dokumentow.Mam Rh+ a moj Maz Rh- i juz sama nie wiem, chyba nie mamy konfliktu? konflikt bylby gdybym miala Rh- tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×