Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość Sztorm
Ja juz od poczatku cazy mam + 9 kg- duzo-choc przyznam ,ze wogole do tej pory jakos sie nie objadalam i nie jadlam za dwoch..a brzuszek tez niczego sobie. A Jas kopie juz bardzo lobuz maly!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeczka, zajady (fuj!) tak jak i krostki na jezyku to objawy braku witamin - mnie ostatnio robia sie te drugie, ale wiem czemu, bo ciagle zapominam brac witaminek wieczorem :( A z Ania znamy sie "tylko" z innego topiku i ciesze sie los ja do nas rzucil bo fajna z niej babka :) Pasuje do nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany rany ale mnie zaszczyt kopnął ;) dzięki za miłe słowa 😘 Dobra dziewczynki uciekam do garów i miksera bo sie skonczy na pączkach ze spożywczaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia, mata ci nie potrzebna! :) Carmen, tak konflikt serologiczny powstaje kiedy matka jest Rh-, wtedy jest mozliwe ze organizm uzbraja antycialka by zwalczac jakiekolwiek ciala obce w organizmie w tym tez i plod. To jest normalny system obronny organizmu. Ponoc w pierszej ciazy nie jest to az tak okropne jak w nastepnych, ale stosowanie szczepionek pozwala unikac komplikacji chorob w tym tez zoltaczki dziecka. Sztorm, ostatnio zobaczylam fotke kolezanki z Paryza, ona ma termin na koniec lutego/ poczatek marca, a brzusio? mniejszy od mojego! I znam ja wiec wiem ze jadla to co chciala, choc sie nie przejadala. Taka natura, wszystkie jestesmy inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryzyko konfliktu jest wtedy gdy mama ma RH minus. Marteczka, ja też mam coraz większy problem z pielęgnacją stóp, czhyba zacznę chodzić do pedikiurzystki...no a depilacja bikini to masakra, nic nie widzę;-) nie wiem co robić, bo zawsze się depiluję depilatorem, tak bym poszła na wosk, ale nigdy nie miałam i się boję..a jeżeli chodzi o lewatywę i golenie krocza w szpitalu, to u mnie na bank nie trzeba, ale chyba i tak skorzystam w domu, dla lepszego samopoczucia..jeżeli zdążę...a golenie to i tak dla mnie standard;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
co do skurczy to znalazla w ktorejs z gazet: wyrozniamy: Skurcze Alvareza - Pojawiaja sie po 20 tyg ciazy, sa skurczami fizjologicznymi, chcarakterystycznymi dla prawidlowego przebiegu ciazy, ale nie wsszystkie ciezarne je odczuwaja. ich zadaniem jest przygotowanie do skurczow porodowych(..) Miesien macicy napina sie, twardnieje w roznych miejscach. Nie jest to bolesne , ale moze byc nieprzyjemne. Skurcze pojawiaja sie nagle i nagle i szybko mijaja. Rada - oddychac spokojnie. S. Braxtona-Hicksa - wyswt. po 20. tyg. ciazy. Moga pojawiac sie dosc regularnie przez kilka godzin, po czym nagle zniknac. Pod koniec ciazy staja sie czestsze i bardziej bolesne. sa normalne w ciazy, moga byc jednak trudne do odroznienia od przedwczesnej czynnosci skurczowej macicy. Dlatego jesli przed 36 tyg. wystepuja czesciej nic co godzine, skontaktuj sie z lekarzem. Sa wyrazne, dosc dokuczliwe. Trwaja od 15 - 20 sek.czasami kilka minut. Mozesz odczuwac tez bol krzyza i miec zle samopoczucie. wielorodki odczuwaja je silniej niz kobiety ktore nie rodzily. Nalezy sie polozyc, albo zmienic pozycje, spokojnie oddychac Przepowiadajace - Po 36 tyg ciazy. Niregularne. Kilka razy w tygodniu lub kilka razy w ciagu dnia. Staja sie bardzziej odczuwalne na kilka tyg. przed porodem, a im blizej tym czestsze. Krotkie,bolesne, nasilaja sie i mijaja. Twardnieje caly trzonmacicy. Skurcze te moga przypominac sk. porodowe, ale w przeciwienstwie do nich, ustepuja po 1,5 - 2 godz. Rad; wziac prysznic, krotka ciepla kapiel, przy silnych - lek rozkurczowy zalecony przez lekarza. Porodowe - Trwaja wiele godzin, nie ustepuja. gdy zwiekszaja czestotliwosc, pojawiaja sie co 5 min, to znak ze porod sie rozpoczal. Sa bolesne, regularne. Twardnieje caly miesien macicy. Staja sie coraz silniejsze i bardziej regularne, przerwy miedzy nimi sa coraz krotsze. ("M jak Mama")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
to o skurczach to tak w ramach ciekawostek i pocieszenia, ale oczywiscie ja mowie, ze lepiej to zglosic lekarzowi!!!!!!!!!!!!!!!\ A z tego co czytam , to widze ze to ja najwiecej przytylam!!!! od poczatku ciazy 15 kilo!!!!!!!!! ( waga wyjsciowa 57) Zobaczymy ile w tym miesiac przytyje... jem juz chlebek razowy a nie bialy i staram sie nie jesc ciastek, ale czekolady sobie nie odmowie, ooooo nie!!!!! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
a wlasnie! kupujecie albo juz macie pas poporodowy? bo ja dwie zupelnie rozne wersje o nim slyszalam. Jedna na tak, druga na nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E, ja to chyba też mam dość duży brzusio, bo ostatnio kolega z pracy myślał, ze mam termin na marzec;-) ciekawe jak bedę chodziła w 9, chyba będę się toczyć;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen, opis bardzo dokladny i niezbyt wesoly :o ale jeszcze nam daleko ;) Do mamus w UK, wczoraj sie doczytalam w dzielnicowej gazetce, ze wprowadzili "becikowe" dla wszystkich rodzacych w lub po 6ym kwietnia 2009 :) Jest to kwota 190F i formularz mozna odebrac tylko po ukonczeniu 25tyg od poloznej lub GP, musi byc tez przez nich podpisany. Do wyslania do 31 dni od daty podpisania. Zawsze to cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia, annnnnnna witajcie :) 🌼 Tak jak mi tu radziłyście wybieram się dziś do szpitala, zobaczymy co powiedzą. Tylko, że tak mnie zmogło w nocy, że dopiero o 10:40 się obudziłam. Teraz już jestem po śniadanku więc zaczynam się szykować. Czas jest ok bo wiem, że usg to tam robią po 14 więc jakby chcieli mi zrobić to i tak czekanie by mnie czekało. Maleństwo dziś bardzo spokojne, ale na prośbę mamy dało małego kopniaczka uff annnnnnna z tego co piszesz to nasi M są takimi samymi zapaleńcami piłki nożnej :) tylko, że Twój za stolicą, a my z Poznania :) Tak czy inaczej ostatnio na usg stwierdzili, że prawdopodobnie będziemy mieli córcię, ale to i tak go nie zniechęciło do codziennego śpiewania brzuchowi przyśpiewek piłkarskich. No i babcia już się zdeklarowała, że obojętnie co przyjdzie na świat to bodziak Lecha będzie :) Co do depilacji miejsc intymnych, to właśnie rozmawiałam o tym wczoraj z M i tłumaczyłam mu, że lusterko na podłodze nie pomoże. No to on stwierdził, że mam sobie skierować kamerkę od Skype na te okolice no i wszystko będę widzieć na laptopie hmm?? jak dla mnie ten pomysł odpada, no ale stara się chłopak jakoś pomóc :) Dobra zmykam do łazienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP, swietnie ze jestes! Trzymam kciuki zeby cie dobrze "obsluzyli" i wylasnili co to za skurcze! A twojemu nie przyszlo raczej na mysl zeby cie zdepilowac zamiast wymyslac smieszne rzeczy? :D Czekoladko, hihi, no to sie razem bedziemy turlac :D:D:D u mnie tez sie dziwia ze DOPIERO na polowe czerwca mam termin. A co do pedikurzystki to jak najbardziej jestem za!!! Choc troszke przyjemnosci I relaksu tez sie nam nalezy prawda? Carmen, wyjsciowo I pewnie z budowy jestes szczupla to szybko tez potem zgubisz :) Ja mam nadzieje ze potem wszystkie razem sie bedziemy do tego mobilizowac :) Co do pasow, to tez wlasnie slyszalam rozne opinie, ale tym razem chyba bede uzywac. Kolezanka zakladala I brzusio szybko do plaskosci wrocil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
ja niby mam pas po siostrze i pewnie zaraz po porodzie bede go uzywala bo podobno cwiczyc to mozna dopiero po trzech miesiacach od porodu. Jednak dieta i cwiczenie mnie az tak nie przerazaja , jak to, ze pewnie nie obedzie sie bez rozstepow, cellulitu i calego zwiotczenia skory. To jest dla mnie najgorsze jesli chodzi o estetyke ciala. brrrr.... Chyba zaraz pojde sie nasmarowac jakas oliwka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen37
AniuP - trzymam kciuki i czekam na dobra wiadomosc od Ciebie w sprawie tych calych skurczy!!!!!!! Wierze, ze bedzie dobrze, zobaczysz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Marteczka - Jesli chodzi o produkty z nadtlenkiem to sa zarowno w kosmetykach, ktore mozna kupic bez recepty, jak i w masciach na recepte. Przynajmniej tutaj i mysle, ze podobnie jest w Polsce. Pamietam, ze sa chyba w Polsce kosmetyki Clean & Clear i ta firma miedzy innymi posiada kosmetyki z tym skladnikiem. Moze on bardzo wysuszac skore i podrazniac ja, a wyzsze stezenie niekoniecnzie lepiej dzialac, wiec warto zaczac od stezenia 2.5, gora 5% a nie od razu od 10% Annnnna - Gratuluje Michalka!:) AniuP - powodzenia na dzisiejszym badaniu! Carmen - ja tak jak ty starm sie juz nie jesc bialego pieczywa, uwazac na slodycze i puste kalorie. Nie przypuszczalam, ze tak posune sie z waga, juz + 10 a wyjsciowa waga to 50kg. Jednak brzuch nie jest jakis potezny, ale zawsze mialam zupelnie plaski, ja troche waga wahala sie na + to wszystko szlo w pupe i uda… wiec tym razem rowniez. Przy czym lekarz mi wczoraj powiedzial, ze w koncu wygladam jak kobieta w ciazy Carmen, Mamo E - moja kolezanka tez uzywala i bardzo poleca… a takze, ze brzuchy jej kolezanek, ktore uzywaly pasa szybciej wrocily do formy niz te ktore nie uzywaly… a jakie sa przeciw uzywania pasa po porodzie? (domyslam sie, ze cesarskie ciecie moze byc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania P powodzenia na badaniach ! trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Co do kibicowania to u nas nie wazne co i tak y było na piłke skazane :) jak mówiłam mojemu żeby coś do brzucha pogadał to on hasło \"zobacz Kropeczko Legia wygrała/przegrała tyle i tyle\" - przemilcze ;) nic tylko za jajka powiesic :) chyba szybko będę sie starała o dziewczynke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
annnna - paczuszki wygladaja smacznie, ale mi smaka narobilas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Witam wszystkie mamuski a szczegolnie te nowe:-) Fajnie, ze juz nas tyle:-) Annnna widzialam te oponki, nawet nie wiesz jak mi slinka poleciala. Ja ogolnie mam zakaz na slodycze a apetyt na nie jak stad do Australii..... ale moze choc pol paczka jutro sobie zjem.... snia mi sie po nocach te slodkosci, najlepiej zamieszkalabym w cukierni, ojojo Mama E, slyszalam tez o tej jednorazowej kwocie, super sprawa, zawsze cos dla naszego maluszka. zreszta kazdy grosz sie przyda. I jeszcze jedno pytanko, naprawde ta szczypionka tak szczypie?! Ja rowniez mam Rh- i co mnie zastanowilo tutaj w Uk, wogole sie nie pytali o grupe krwi ojca dziecka. Przeciez jakby mial rh- to nie musza nam serwowac calej dawki szczepien. Z tej racji ze wiem ze moj ma rh+ to nic nie mowie, ale i tak mnie to zastanowilo. potem pomyslalam, ze przeciez duzo osob tutaj po prostu nie wie kto jest ojcem... A slyszeliscie na pewno o tym 13-letnim ojcu. Po prostu wciaz jestem w szoku! Wyglada na 9 latka swoja droga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet slodkosci nie ogladam, bo mam mocne postanowienie poprawy=nie jesc slodyczy;-)I jutro nikt mnie nie skusi, chocby nie wiem co!:-P Mialam sie dzis zwazyc na czczo,ale zapomnialam.Moze i dobrze, nie mam zepsutego humoru hihi. Pas porodowy mialam i uzywalam.Czy pomogl?Chyba tak, ale ja tez po 6 tyg. zaczelam lekkie cwiczenia i to tez z pewnoscia dalo efekt. Taki pas jest niezawygodny, a jak sie sciagnie to jaka ulga.No i w tym pasie jednak talia tez jest szersza, co nie sprzyja nastrojowi heh. Ide zjesc pierozki ruskie. Dzieki za radami na zajady.Zaraz zastosuje masci. A witaminy biore to nie wiem, co jeszcze mi brak:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie dziewczynki, ze jestem i ze nadrobilam Wasze pisanie :) Ale sie rozpisalyscie......... Witam wszystkie nowo przybyle mamusie :):):):):):) U mnie wszystko ok. Brzusio rosnie, Filip kopie i nawet moj m czasami czuje:) Ale narazie to aktywny jest wieczorem i rano czasami. Widze, ze spore dyskusje o zakupach byly;) Ja ciuszki to w zasadzie juz mam:) tez jakos oprzec sie nie moge jak widze cos slicznego :) Wozki mam 2 upatrzone, ale oczywiscie zadnego w sklepie w szczecinie:(:(:(:( W marcu zaczynam kolejne zakupy dla Filipka :) A dzisiaj sobie sofe nowa zakupilam;) No szukam miejsca w pokoju boo mieszkamy u moich rodzicow i tylko 1pokoj mogli nam odstapic;) Wiec sofa mniejsza od kanapy;) A co do sexu - to ja jakos wyjatkowo czesto mam ochote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oponki zachecajace, ale ja dzisiaj mam cos smaka na slone :p od samego rana marzyl mi sie bekon ;) zaspokoilam pragnienie :) Carmen, nie przejmuj sie, ty jestes mlodziudka i na pewno duzo tych nie-estetycznosci nie dostaniesz! No i na wszystko jest jakis produkt, prawda? Annnnnnna, toz ty rzeczywiscie drobniutka! MantraElle, ty tez! Ja jak wroce do przedzialu 60-63kg sprzed pierwszej ciazy to bede super szczesliwa!!! Ale to myslenie na potem :) Co do pasa, slyszalam opinie ze nie warto bo wszystkie narzedzia wewnetrzne musza same dojsc do przed-ciazowego funkcjonowania no i miesnie lepiej zeby same zaczely pracowac. Ale .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam jeszcze 2 talerze faworków ale Wam nie pokarze bo będziecie krzyczały że do złego namawiam ;) ja to z jedzeniem i gotowaniem mam tak że jesć nie lubie natomiast gotowac owszem :) pokręcone to jakieś u mnie. Co do tego bonusa na 190Ł to jest to ponoć grant na odżywianie własnie przyznawanuy niezaleznie od statusu materialnego ciężarnej i nie wpływan na benefity (jesli jakieś już pobieracie) - fajna sprawa! przyda mi sie na sam bio - oil bo mnie z torbami pusci, choć na ebay kupuje 200ml za 10f i to mam na 3 tygodnie wiec luz. myszka79 Tak patrze na krzyżówki krwi i z dwóch minusów zawsze wychodzi minus http://www.zdrowie.med.pl/krew/grupy.php?matka0=AB&matkar=ujemna&ojciecr=ujemna&wynik=Sprawd%BC ale tak sie zastanawiam czy oni nie zabezpieczają sie w ten sposób na wypadek koniecznej transfuzji dla Ciebie i dla dziecka? nie wiem tak sobie gdybam tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps do dziewczyn w UK - odebrałyście pieluszki huggies z kuponu w Bounty pack? jeśli nie dajcie znać bo nie wiem czy wiecie że są 2 rodzaje tych starter packów jeden z vouczerami drugi ze skarpetkami ale to wyjasnie zainteresowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn, narzedzia wewnetrzne musza spokojnie wejsc w swoje miejsce a ponoc noszenie pasa by temu przeszkadzalo. Marteeeczka, no teraz mi smaka narobilas tymi pierogami! Ja zdecydowanie an slono dzisiaj ;) Myszko, no, kazdy grosik sie przyda :) a co do ojcostwa tego 13latka to rzeczywiscie wstyd, przeciez to jeszcze dziecko! Sam mowi ze nie wie jak utrzymac nowa rodzine! Wstyd ze rodzice dopuszczaja do takich rzeczy, wstyd ze wychowuja w sposob ktory okrada dzieci z dziecinstwa! Ach, realia angielskie :o to co mnie jeszcze abrdziej zgorszylo to to ze jest dwoch innych nastolatkow mowiacych ze dziecko moze byc ich! Widac dziewczyna niezle sie bawila.... No wlasnie, z ta krwia nigdy nic nie wiadomo Myszko, niby dwa minusy powinien dac minus ale slyszalam ze nie zawsze to takie proste bo my znamy nasza grupe krwi jako B rh-, na przyklad, ale klinicznie to ja w karcie mam jeszcze kilka innych numerkow ktore sa okreslone przez moja genetyke. Biologia zawsze mnie przerastala, bo ja raczej do numerkow sie nadaje ;) Ale mozliwe tez ze jest to dyktowane ta angielska dyskrecja, bo masz racje, nigdy nie wiadomo kim ojciec moze byc .... :D:D:D Ania, jak to na odzywianie? to daja dopiero po ukonczeniu 25 tyg? :D:D wazne ze sie zalapie, bo nic innego mi nie przysluguje a jednak wydatki beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, ale mnie kopnal zaszczyt!🌼 Witajcie w nowej setce!Ciekawe, na ktorej stronie zaczna sie porody?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, ja nie mam kupona bounty, nie wiem jak sie to stalo ale nie mam wiec i paczki nie moge odebrac. Wiem z zeszlego razu ze swietna rzecz bo pelno probek przydatnych produktow, buteleczki avent'a i smoczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łśyszałam takie same opinie o pasie poporodowym jak Mama E, ale i tak sobie kupię, bo ponoć jak się nosi sporadycznie, jakieś wyjście czy cos to nie szkodzi...a zawsze lepsze samopoczucie bez brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie wrociłam od gina:) Dzidzia zdrowa, ale sie nie pokazała, takze nie wiem co siedzi pod serduchem:) Dzidzia ma 669g. Ja zgrubłam znowu 2 kg, czy od poczatku ciazy 8,5 kg. No i mam mało żelaza wiec zmieniono mi witaminki. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×