Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość new_live

Staranai o dziecko

Polecane posty

hej, fajnie ze sie odezwalyscie :) pelle - GRATULACJE, nie doczytalam jeszcze calego watku wiec nie wiedzilaam, ze sa wsrod nas takie ktorym juz sie udalo :))) na pocztek troche faktow o mnie: od urodzenia mieszkam w Krk, a minelo od tego czasu juz 30 lat. od kilku m-cy jestem szczesliwa mezatka. pracuje w dosc duzej i znanej korporacji i z czasem coraz bardziej zaczynam lubic swoja prace. a co do staran: no coz, wiek juz dosc zaawansowany jak na pierwsza ciaze ale tak zycie mi sie poukladalo, ze wczesniej nie bardzo mialam mozliwosc i warunki. ale to dlugi temat :) zreszta, jak na razie niczego nie zaluje, i mam nadzieje, ze wiek nie okaze sie jakas przeszkoda w staraniach. maz jest w tym samym wieku co ja. staramy sie niedlugo, bo dopiero 2 cykl, z czego w pierwszym celowalismy w zle dni, w drugim prawie w ogole sie nie przytulalismy, bo ja znow zaczelam chorowac, wiec nie moglam. Dlatego, tez 2 cykl jakby sie nie liczy. Dostalam teraz leczenie na kolejny mc i zakaz przytulania w ogole. po kolejnej @ jezeli wszystko bedzie juz w porzadku mozemy wrocic do staran. jezeli nie, to dalsze badania :( jeszcze wczoraj bylo mi strasznie przykro z tego powodu, i dlatego koniecznie chcialam porozmawiac z kims kto mogl miec kiedys podobne problemy. ale dzis juz troche lepiej :) sorry ze tak sie rozpisalam, obiecuje poprawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! dziewczyny nie wiem czy to wina pogody bo różnica temp wczoraj u nas -3 a dziś +3 ale strasznie czuję sie zmęczona trochę wcześniej pospałam ale podróż po sklepach mnie strasznie wyczerpała tzn odwiedziłam tylko 3 nic nie mierzyłam a odległości miedzy sklepami były minimalne czyli właśnie se uświadomiłam że moja kondycja spadła do poziomu mojej 85 letniej babci, ale ja ćwiczę i staram się dużo spacerować ale i tak już nie daje rady maszerować(przed ciążą naginałam u siebie do centrum na pieszo czyli ok4 km i oczywiście z powrotem szybciej niż podmiejski) no ale cóż taka ciąża. no tyle o mnie na dziś. guniorek twój wiek jak najbardziej ok na rodzenie dzieci moja przyjaciółka ur mając 31 lat, odstawiła tabletki, wyjechała do Włoch na 2 msc i wróciła w ciąży, tylko szkoda że jej się trochę w małżeństwie nie układa bo bardzo chciałaby mieć drugie dziecko a jej mama urodziła jak miała 45 lat i wmawiałyśmy zawsze chłopakom że jej siostra to jej córka a ja z nią jesteśmy obie w związku ale ubaw był za panieńskich lat , miło powspominać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelle, pewnie to ciaza, ale pociesze Cie ze i ja sie dokladnie tak samo czuje od 2 dni, wczoraj w pracy sama mi glowa na kompa zleciala, prawie usnelam czytajac jakis dokument :) raz ze roznica cisnien duza, dwa ze takie ocieplenia powoduja wlasnie ospalosc i ociezalosc. A u CIebie tez efekt sie spotegowal. Wiesz, ja tez dosc regularnie cwicze, spaceruje dosc duzo (mon. 30 min dziennie) wiec o ile mozna byc dotlenionym w Krakowie, to ja raczej jestem :) a dzis wcodzac na 2. pietro myslalam, ze sie udusze. lepiej sie nie forsuj zbytnio, poloz sie z herbatka i ksiazka spokojnie, to od razu bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jaka ta pogoda super wiosenna się robi, wróciłam właśnie z małego spacerku ze znajomymi, mam nadzieje że ta pogoda się utrzyma, chociaż pewnie namnoży się w powietrzu trochę wirusów. guniorek ja też myslę że taka pogoda dobremu samopoczuciu nie sprzyja bo jeszcze się do niej nie przyzwyczaiłyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie:) guniorek witam cie no forum. nie przejmuj sie swoim wiekiem, bo nie ma po co. dobrze, ze starasz sie utrzymac w dobrej kondycji, to poprawia i samopoczucie i pomaga zajsc w ciaze, przynajmniej wedlug mnie. w koncu najwazniejsze to byc dobrej mysli i miec dobry nastroj - psychika moze popsuc kazde plany i starania. pelle nie forsuj sie teraz. pamietaj, ze jestes w stanie blogoslawionym i musisz na siebie uwazac. zreszta jak dziecko sie urodzi to bedziesz miec tyle roboty, ze jeszcze zatesknisz do takiego odpoczynku z herbatka i ksiazka ;) ciaza to jedyny czas kiedy mozemy sobie pozwolic na odrobine lenistwa i rozpieszczania siebie. takze pelle korzystajpoki mozesz ;) ja narazie jeszcze mam @, ale jak tylko sie skonczy to planuje isc do lekarza i sprawdzic czy wszystko jest ok. poza tym chce porozmawiac o jakis badaniach - to juz 7 miesiecy staran bez skutku, wiec czas najwyzszy powziac jakies kroki. trzymajcie sie i milej pracy lub leniuchowania na kanapie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikulam
Witajcie dziewczyny! Jestem tu nowa i postanowiłam poprosić Was o pomoc. Chodzi mi o testy owulacyjne? Czy któraś z Was je stosowała?Ja i mąż nie jesteśmy już najmłodsi i bardzo bysmy chciali zrobić wszystko by jak najszybciej nam się udało:) Dziewczyny pomóżcie proszę! Zrobiłam własnie test owulacyjny i pojawiła się jedna wyraźna kreska a druga taka blada,prawie niewidoczna,ale jednak jest. Wczoraj i przed wczoraj była zdecydowanie tylko ta jedna wyrażna. Czy to oznacza,ze w ciągu 24h będę miała owulacje? Powinnam się jutro "poprzytulać" z mężem?Czy lepiej jeszcze poczekać aż ta druga kreska bedzie bardziej wyrażna? (średnia długość moich cykli to 31-32 dni a jutro bedzie 17dc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Nikulam ja osobiście nie stosowałam jeszcze testów owulacyjnych, ale moj przyjaciółka tak. z tego co sie orientuje to skok LH wskazujący na to, że w ciągu 24 h będzie owulacja jest wtedy gdy druga kreska jest wyraźna, musi być conajmniej taka jak pierwsza albo intensywniejsza. musisz poczekac i codziennie robić testy - w ciagu kilku dni powinien ci wyjść ten test pozytywnie. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
nikulam ja robiłam testy owulacyjne i tak, jak powiedziała fadeintoyou, dwie wyrazne kreski oznaczają, że w ciągu 24 godzin będziesz miała owulację. Proponowałabym Ci brać kwas foliowy,l olej z wiesiołka, zrobic badania u gina czy wszystko u Ciebie o.k, kochac się od 10 dnia cyklu do 17-tego, co drugi dzień i po wszystkim trzymac nogi w górze przez jakies 30 minut :) Takie rady udzielała mi moja Pani doktor :) Taka jestem mądra, a sama nie mogę zaciążyć :( Buziaki Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! ja dziś mierzyłam w dwóch sklepach odzież ciążową ale jakoś jeszcze mi w niej nie do twarzy a zwłaszcza w spodniach niby mam już spory brzusio a jednak pani w sklepie powiedziała że to chyba ciut za wcześnie na dobieranie garderoby ciążowej, w sumie to nie chciałam nic kupić tylko po przymierzać i zakupić na allegro bo dużo taniej. fadeintoyou ja proponuję że byś troszkę skłamała jak się wybierzesz do lekarza i powiedziała że już ponad rok się staracie, ja bym tak troszkę wyolbrzymiła żeby bardziej poważnie mnie potraktowali bo wiadomo jak to z tym gin jest raz mojej koleżance która miała okres co pół roku gin powiedziała ze jedna jaskółka wiosny nie czyni i do tej pory nie może mieć dzieci a wystarczyło poważnie ją potraktować jak miała te 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Ja byłam u gina parę dni temu i tez mu powiedziałam, że staramy się już rok, a tu nadal nic. na co pani doktor powiedziala, ze po dwóch latach robi sie dopiero badania...zapytalam ja czy mozna zrobic chociaż badanie spermy, a ona na to ze to tez po 2 latach...jakaś paranoja. po co tyle czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
new idź do drugiego lekarza i powiedz że od dwóch lat się staracie i tak do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New live ja sie staram 8 miesiac i nadal nic.Wiec poszlam do gin.i on od razu kazal isc zrobic badania na nasienie.Moze rzeczywiscie idz do innego lekarza:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Nie bylo mnie wczoraj na necie, dostalam @ (jednak :( ..) i do tego strasznie sie strulam wiec niezywa caly dzien lezalam. Fade - dzieki za powitanie :) a co do wieku, coz na razie staram sie nie nakrecac starsze niz ja zachodzily udanie i rodzily zdrowe dzieci, wiec nie widze powodu zeby sie szczegolnie akurat tym stresowac. a ze napisalam o tym na forum ... coz, jak mam zle dni to mnie takie czarne, wredne mysli nachodza ... ale dzieki za slowa otuchy :) New, moim zdaniem powinnas isc na konsultacje do innego lekarza, zgadzam sie z pelle. Ja rowiez spotykalam sie z opinia, ze po roku staran jak nadal sie nie udaje, to trzeba zaczac jakies bardziej specjalistyczne badania. Wydaje mi sie, ze nie ma co czekac tylko dowiedziec sie jakie badania na poczatek, gdzie i za ile. na pocieszenie dodam, ze moi znajomi tez starali sie lata, i jak zaczeli robic badania, to akurat im sie udalo od razu. jakas bariera psychiczna pekla :) pelle: ehh, fajnie tak sobie chocby poprzymierzac. duzy masz juz brzuchol? przytylas wiele? w Krk w sumie malo gdzie mozna kupic fajen ciuszki ciazowe, wiec moje kolezanki tez raczej przez net kupowaly, z tego co wiem. Nikulam - ja nie robilam jeszcze nigdy takich testow wiec niewiele moge doradzic paczus11: i okazalo sie ze ten drugi lekarz mial racje? i znow sie rozpisalam, zmykam postaram sie zajrzec wieczorkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynkaDrobinka
Witam was od około dwóch lat tylko czytam na kafe. Z mężem staramy się o dzidzie od pół roku i niestety nic, mam już syna 13 letniego więc przydala by się dziewczynka, zresztą wszystko jedno byle zdrowe. w zeszłym tygodniu byłam u gina który potraktował mnie jak blondynke zaznacze że chodze do niego 14 lat. Zrobił mi wykład na temat przyczyn niemożności, gdzie w tym temacie wszystkie starające są obryte z głównej przyczyny niemożności zajścia na koniec łaskawie oznajmił że jak się chce leczyć to wolny wybór tzn. dał do zrozumienia prywatnie. Przepraszam za to co napisze le mało mnie szlak nie trafił konował jeden płace podwójne składki NFZ ,a ten mnie wysyła prywatnie. Dziewczyny czy wasi lekarze też tak stawiaja sprawe ?. Czy badania spermy mogą być na książeczke. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Ale ja juz byłam u paru lekarzy i każdy mów to samo :( Ja chodze do prywatnej kliniki, tak jesteśmy ubezp[ieczeni w pracy, więc na lekarzy ogólnie nie narzekam...czasem się tylko trafią jakies wyjątki... buziaki,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! dziewczyny nigdy nie chodziłam do lekarza z tym problemem ale u nas w mieście to szczególnie problemów z robieniem badań nie robią mam kilka koleżanek co się leczyły bądź leczą i to na kasę u nas z miejsca dostajesz skierowanie na poziom hormonu ale to chyba płatne i takie tam badania a jak nie wiedzą co jest to kierują do warszawy. guniorek mój brzuch spory tak mi się wydaje właśnie go zmierzyłam 90 cm aż mnie przeraziło po wakacjach było 72cm w biodrach też juz 6 cm na plusie jestem a z wagą 4 kg, troszkę boje sie żeby nie przekroczyć 13 kg bo mój kręgosłup i kolana drugi raz takiego obciążenia jak po pierwszej ciąży czyli po porodzie ważyłam 74 kg nie wytrzyma i umrę z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynkaDrobinka
Peelle a skąd jesteś ? Ja mieszka w Słupsku totalna dziura zabita dechami. Czy któras z was słyszała moze o Poradni przyszpitalnej leczenia rozrodczości i niepłodności w Gdyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w całkiem innym regionie Polski w Siedlcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Peelle jesteś z Siedlec? moja mam swego czasu jeździła do Siedlec na szkolenia :) Mieścina nie daleko mojej :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikulam
-fadentoyou, new_live....czytałam opis na ulotce i jest tak jak mówicie. To mój 3 cykl strań i 3-ci z testami. sytuacja jest zawsze taka sama: jest sama kontrolna kreska, potem 2-3 dni blada testowa i mocna kontrolna a potem znowu tylko sama kontrolna...nie wiem moze ja mam słaby ten poziom LH i testowa nigdy nie bedzie miała koloru kontrolnej? a moze te testy są jakieś dziwne? Tak czy siak nie czekałam i przytulałam się z mężem mimo słabej testowej, 2 dni przerwy i znowu przytulanko, zobaczymy co z tego wyjdzie, a od przyszlego cyklu zmienie testy i zobacze jak one się zachowują. -guniorek....dziękuję za samą chęć pomocy!:) -MartynkaDrobinka....ja pochodze ze Słupska, mimo,że teraz Wawa to zabraniam Ci tak mówić o Słupsku to urocze miasto!Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
new a myślisz dlaczego ostatnio proponowałam Ci żebyś zamieszkała niedaleko mnie, wiem że teraz mieszkasz w wawie a skąd pochodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Pelle- sprawdziłam na mapie i wydawało mi sie, że jest bliżej od mojej mieściny do Twojej ;) Ja Przasnysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
new doczytałam już się na nk skąd jesteś, no i to troszkę z Przasnysza do mnie daleko ale z Warszawy to można powiedzieć że dość blisko jak będziesz kiedyś w pobliżu to daj znać zapraszam na kawkę, reszta dziewczyn z naszego topiku niech też się czuje zaproszona. ja właśnie jestem po ponad dwugodzinnej drzemce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Pelle- zazdroszcze, ja tez połozyłabym sie spac, a tu jeszcze godzina w pracy :( dobrze, ze to juz weekend:) byłam w pracy 3 dnia a czuje sie, jakbym siedziala tu dwa tyg. bez przerwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziś na naszym topiku pusto :( ja jak zawsze w południe spacerek w dzień drzemka po południu odwietki a co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
ojj dziewczyny szkoda ,że Wy tak daleko.........ze śląska to troszkę drogi do Was jest :):D:D:D heheh Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kobietki jak dziś wasze samopoczucie moje kiepskie glowa mnie bardzo boli i reumatyzm dopadł. Blask nareszcie się odezwałeś, no tak trochę daleko od nas ale za to masz blisko w góry a jak dla mnie to ogromny plus. Slim a Ty gdzie się podziewasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
Peelle widzę ,że udało Ci się wkleić suwaczki :):):):) Też bym musiała się wybrać do ginekologa....a wybieram się już ze 3 miesiące i dojść nie mogę. Cytologię...hormonki.....i to samo co .. dziewczyny... tyle ,że ja wiem ,że to ze mną jest coś nie tak....przez tą moją tarczyce.. co z tego ,że ją leczę jak skutków nie widzę ,ino jest coraz gorzej.... I zaś powiało ode mnie nudą i marudzeniem....soorka ... Pozdrawiam buziaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie:) ja mialam ciezki weekend i zupelnie nie odpoczelam. W sobote sprzatanie, gdyz w niedziele miala przyjsc rodzinka na obiad i oblewanie faktu, iz moj maz obronil sie i jest juz mgr inz. Pozniej w sobote kolezanka wyciagnela nas do pubu i skonczylo sie tym, ze do domu wrocilismy o 2 w nocy. W niedziele tez zamiast sie wyspac i odpoczac to od rana stalam w kuchni a potem tylko zmienialam zastawy na stole ;) Dzisiaj jestem strasznie niewyspana i ciezko bedzie przetrwac do 16 w pracy. To juz moj drugi tydzien w nowej pracy i powinnam juz zaczac dzialac bardziej aktywnie. Powoli konczy sie okres ochronny na poznanie firmy itp. jak sie nie wezme do roboty to pewnie mi nie przedluza umowy dalej. A wiecie co jest najgorsze - nie jestem do konca przekonana czy bym chciala tu pracowac na stale. Ogolnie jest spoko, tylko czasami dopadaja mnie mysli, ze praca w dziale handlowym nie jest tym co bym chciala przez reszte zycia robic. Wy tez macie takie watpliwosci czy tylko ja jestem jakas pokrecona??? Ostatnio zaczely mnie dopadac jakies dziwne mysli i tak wlasciwie to sama nie wiem co bym chiala w zyciu robic. Wiem, ze pewnie strasznie marudze, ale dziwnie sie ostatnio czuje i boje sie, zeby w jakis dolek nie popasc. A co u was dziewczynki???? Blask moze to wcale nie ty, co? Badalas tarczyce ostatnio? Bądź dobrej mysli i postaraj sie patrzec troszke z wiekszym dystansem. Pelle a ty jak sie dzisiaj czujesz? Mam nadzieje, ze u ciebie juz dzisiaj lepiej. Slim, co u ciebie??? jak nasze poranne kawki?? Pozdrawiam was cieplo :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Nie bylo mnie caly weekend na necie, wiec nadrabiam dzis z pracy zaleglosci :) Pelle, jak ja Ci zazdroszcze tego odpoczywania i spokoju:) ja po b.aktywnym weekendzie wpadam w mlyn w pracy, wiec zmeczona czuje sie tak jakby byl piatek nie poniedzialek. I jak wy wszystkie daleeeeko ode mnie mieszkacie, wiedze ze z Poludnia jestem tylko ja :( no coz ... jezeli kiedys uda Wam sie spotkac, to zdacie mi wyczerpujaca relacje ;-) Fade: kiedys czytalam jakies wyniki badan, na najbardziej stresujace wydarzenia zycia codziennego, na czele znalazla sie wlasnie zmiana pracy! Ja mniej wiecej jestem w stanie sobie wyobrazic co przezywasz, poniewaz mialam podobnie 2 lata temu, gdy zmienilam przyslowiowa ciepla posadke w administracji publicznej na prace w korporacji prywatnej. Inna kultura pracy, inni ludzie, inne wymagania. Ciezko czasem sie polapac i znalezc szybko w tym wszystkim. Dlatego, moja rada: na razie sie nie zniechecaj, poczekaj niech minie kilka m-cy, i gdy juz bedziesz miala - ze tak sie wyraze slangiem zawodowym - \"zebranych wiecej danych\" to wtedy przeanalizuj sprawe ponownie. Nikulam, wiesz, czytalam rozne rzeczy na necie n/t testow owulacyjnych, i po czesci sa to opinie negatywne. Zastanawiam sie o co chodzi, czy o to, ze dziewczyny moga miec problemy z ich prawidlowym odczytem, czy tez moze one nie sa po prostu skuteczne? A moze sa tylko ja zwrocilam uwage na te mniej pochlebne opinie? A moze wszystko po kolei? ;-) co do staran: mnie sie wlasnie skonczyla @ wiec zaczynam od dzis leczenie. mam nadzieje, ze tym razem sie uda i wreszcie pozbede sie tych moich wstrenych dolegliwosci :( milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×