Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość new_live

Staranai o dziecko

Polecane posty

Gość Blask
Aj...mnie tu nie było..wstyd :) Co u mnie ..dochodzę do siebie ,już nawet się dobrze czuje... Praca ..praca...i pies...:):):):):) Niestety my w tym miesiącu nie moglismy się starać ,bo ja chora a teraz męzuś na wyjeździe..więc w tym miesiącu lipka ..szkoda Ale co się odwlecze to nie uciecze:):):):):) Co do ciśnienia ,to nie jestem pewna ..ale koleżanka może mieć problem przy porodzie.....zbyt duże ciśenie może np. Nadciśnienie indukowane ciążą to zaburzenie ogólnoustrojowe, upośledzające funkcje mózgu, nerek, wątroby oraz układu krzepnięcia, związane z ograniczeniem perfuzji i funkcji łożyska oraz uszkodzeniem śródbłonków naczyń, występujące u ciężarnych po 20 tygodniu ciąży, klinicznie objawiające się wzrostem wartości ciśnienia tętniczego. Objętość krwi krążącej w czasie ciąży ulega zwiększeniu, poczynając od 6 tygodnia ciąży. Aby utrzymać pojemność minutową serca na stałym poziomie w II trymestrze ciąży występuje spoczynkowa tachykardia. Rośnie również amplituda ciśnień ze względu na obwodową wazodylatację, zwiększenie przepływu nerkowego oraz filtracji kłębuszkowej. Powoduje to spadek ciśnienia rozkurczowego, osiągając minimum w II trymestrze ciąży, którego poziom, tuż przed rozwiązaniem, normalizuje się do wartości spotykanych u kobiety nieciężarnej . W odróżnieniu do procesów zachodzących w ciąży fizjologicznej, u kobiet z nadciśnieniem tętniczym nie dochodzi do zwiększenia objętości osocza, przeciwnie jego poziom ulega obniżeniu. Nadciśnienie towarzyszące ciąży jest jednym z najpoważniejszych problemów klinicznych, z którym musi borykać się ginekolog-położnik prowadząc ciążę. Jest to drugi co do częstości, po zatorowości, przyczyna zgonów wśród ciężarnych. to znalazłam na necie ..... troszkę do tego jeszcze dochodzi..... więc trzeba uważać Kontrolować ciśnienie.....być czujnym i ostrożnym,zero kawy,stresów,nerwów...ect... Pozdrawiam całuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Blas, ale sie napisałaś :) Przyznam się, że dziś mam urodzinki i mój P kupił mi piękny bukiet kwiatków, i powiedział, że prezent dostanę nie długo :) U mnie 19 dzień cyklu...Teraz zostało tylko czekanie...W tym miesiąceu często kuło mnie arz w jednym, raz w drugim jajniku...może to oznaka czegoś? :) Miłego wieczoru moje miłe :) paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
New Kochana.... Wszystkiego najlepszego..dużo szczęścia ,zdrowia,pomyślności..... ukochanej fasolki ;)......spełnienia marzeń i czego sobie tylko życzysz ]Buziaczki kochana...:)🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
oby te kłócia..to było to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
ja ja kocham reklamy..........😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej aj jak mnie tu dawno nie było , na początek New spóźnione ale szczere życzenia dużo zdrówka i przede wszystkim upragnionej fasolki 👄 Peelle pytałaś jaka to praca? pracuje w Providencie i powiem wam że mam dość tej pracy to nie na moje nerwy a i mój M mysli o wyjedzie znowu za granicę ,jutro się dowiemy czy pojedzie czy nie fadeintoyou pytałaś kiedy napiję sie z tobą kawy ? niebawem będziemy pić znowu kawę i więcej będzie mnie tu niż dotychczas to tak w skrócie bo zaraz jadę do klienta pa miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
New kochana...współczuję.....też pracowałam w Providencie coś ponad rok.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Blask do Slim pracuje tam a nie ja :P Znów kłucie w jajniku lewym .... :( W końcu weekend!!!jupiiiiii :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
New skarbie wszystkiego naj naj, duzo zdrowka, spelnienia marzen, duzo przyjemnosci z zycia uczuciowego i satysfakcji z zawodowego i oczywiscie przede wszystkim upragnionej fasolki :):) bede trzymac kciuki za te klucia w jajnikach ;) slim juz nie moge sie doczekac tej kawki. a nie masz jakis mozliwosci zmiany pracy, bo rzeczywiscie w providencie to nie najprzyjemniej? pozdrawiam i juz czekam na te nasze poranne kawki. ja dzisiaj mam smutny dzien :( babcia mojego meza wyladowala w szpitalu i jest naprawde zle. podlaczyli ja do tlenu i nie wiadomo czy z tego wyjdzie :(:( pozdrawiam i zycze milego weekendu wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peelle
Witam! fadeintoyou ja też nie mam się z czego cieszyć, wczoraj na świetlice przyszło 30 dzieci, przeważnie przychodzi ok 20, zbliżają sie ferie i poczuły zbliżającą się wycieczkę, jako wychowawca byłam sama + jedna siostra która wolimy żeby nie przychodziła bo robi gorsze zamieszanie albo zajmie sie jedną rzeczą przez 4 godz z jednym grzecznym dzieckiem, druga siostra kierowniczka powinna być też na świetlicy ale jak zawsze się wykręciła więc zostałam sama. dzieciaki sie tak tłukły()aż jednemu ząb się wykruszył to mnie dobiło i wyzywały że aż doprowadziły mnie na końcu dnia do płaczu, byłam przez cały dzień kłębkiem nerwów, nikt mi nie pomagał sala w ktorej się mieścimy bardzo malutka ja mam w domu większy duży pokój. a siostra kierowniczka zamiast ze mną pogadać to się zmyła na koniec.po prostu brak słów do tej pory nie mogę ochłonąć nie jestem zła na dzieci tylko na to jak mnie potraktowali żę zostawili mnie sami z tyloma dzieciakami. podjęłam decyzję że skoro oni mnie nie szanują to 27 idę do lekarza i biorę zwolnienie do końca stażu, tylko najgorsze jest to że ja lubię tam chodzić bo tam się z potykam z ludźmi dorosłymi a nie z 2 latkiem i głupią teściową. ale się rozpisałam ale musiałam się pożalić, new wszystkiego najlepszego Ci życzę , przede wszystkim abyś mogła tulić pięknego uśmiechniętego i zdrowego dzidziusia w swoich ramionach za 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
New sorka za pomyłkę..oczywiście chodziło mi o Slim .....:) Peeella.........ja mam swoje zdanie na temat kościoła,zakonnic itd.... Jak przychodzi co do czego to lepiej się zmyć....fest rozwiązanie.. i to są osoby ,które mają pomagać bliźnim....helloo... Peelle nie przejmuj się nimi .......niestety czasem tak bywa.... Nie masz się co nimi przejmować....dopiero docenią Cię jak już będziesz na L4....wtedy obudzą się z palcem w...... Mam nadzieję.....,że uda się znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie z tej sytuacji....za co trzymam mocno kciuki :) Pozdrawiam ..całuję.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski ;) wpadam na chwilkę ,kiepsko sie czuję ,grypa mnie rozbraja Blask mam do ciebie pytanko ,jak zwalniałaś sie z tego Providenta bo na dniach mam zamiar sie zwolnić , na umowie mam dwu tygodniowe wypowiedzenie żeby im dać ,nie mogę sie zwolnić od razu ? Fadeintoyou ja też nie mogę się doczekać tych naszych ploteczków przy kawce;) New jak tam kłucie jajnika mam nadzieje że to będzie to.... Peelle idz kochana na L4 bo wykończysz sie tam nerwowo a niewskazane żebyś w twoim stanie się denerwowała pa słoneczka do poklikania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Jesli ma sie 2 tygodniowe wypowiedzenie na umowie trzeba tylko pamietac, ze wypowiedzenie liczy sie od soboty do soboty. ja jak skladalam wypowiedzenie w poniedzialek to okazalo sie ze i tak wypowiedzenie liczy sie dopiero od wczoraj od soboty. niestety tak jest w kodeksie pracy i nic na to nie poradzimy. i musisz jeszcze pamietac, zeby wypowiedzenie skladac przed 15 kazdego miesiaca, gdyz jesli beda swiniami to jesli zlozysz wypowiedzenie np. po 15.01 to wypowiedzenie bedzie sie liczyc dopiero od 01.02. mi tak moj byly kierownik w pracy radzil. trzymajcie za mnie kciuki, bo jutro jade do lekarza i bede chciala zwolnienie do konca stycznia. odkad zlozylam wypowiedzenie to u mnie w pracy atmosfera stala sie nie do zniesienia. myslalam ze 2 tygodnie to jakos wytrzymam, ale jak sie okazalo ze mam siedziec tam do konca stycznia to wole isc na zwolnienie. pozdrawiam i zycze milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
Slim...ja powiedziałam mojemu kierownikowi ,że odchodzę....i chodzę ostatni tydzień......chciał , żeby została jeszcze tydzień ,ale ja sie nie zgodziłam :):):):) Fadeintoyou..ja na twoim miejscu zaświeciłaym mu kodeksem pracy przed oczyma , bo z tego co piszesz to widocznie chłopak z czymś takim jak kodeks pracy nie miała do czynienia ,a i przy okazji powołała się na twoja umowę :):):):)Kobieto nie daj sie!!!!!Mam swoje prawa!!!Trzeba z nich korzystać, inaczej ich się nie nauczy!!!!!! Kiedyś taka byłam..pobłażałam.....ale teraz walcze o swoje :) Trzymajcie się kochane i niedajmy się zwariować :):):) Pozdrawiam PS: co jest oprócz nospy dobre na skręty mieśni gładkich i skurcze strasznie bardzo bolesne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Hej Kochane! Ból w lewym jajniku nadal się pojawia...nie często ale czuje go dośc mocno :( Blask nie wiem co oprócz Nospy jest dobre...Ja zawsze na bóle brałam właśnie to i pomagało :) Buziaki i miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie :) blask ja i tak teraz siedze na l4 wiec jest mi obojetnie. nawet moze lepiej bo umowe w nowej pracy bede miec dopiero od 01.02 a takto bede miec ciaglosc zatrudnienia. obecna kierowniczke i moj zaklad pracy mam totalnie gdzies i mam zamiar odpoczac i pojsc pod koniec stycznia wylacznie po papiery :P:P niestety nie wiem co jeszcze moze byc dobre na skurcze oprocz nospy, moze ibuprom??? moze warto byloby sprobowac ogrzac i pomasowac bolacy brzuch, choc nie jestem pewna czy to pomoze. ja jutro jade na pozegnanie a w srode na pogrzeb babci meza, wiec narazie nastroj panuje nieciekawy. pozdrawiam, buzka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej zwolniłam się dziś ale załatwiłam to telefonicznie ,w poniedziałek kierowniczka do mnie przyjedzie i wtedy rozwiążemy umowę ,niebyła to miła rozmowa ,i te tłumaczenia a czemu a poco a na co 😠 a po za tym nic nowego u mnie ,starania w toku .. pozdrawiam was miłego wieczoru i buziam każdą ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Wsatłam dziś rano do pracy i złapał mnie ogromny bol lewego jajnika...wziełam procha i myślałam ze mi przejdzie...wsiadłam do autobusu i gdy ten zatrzymywał się, czy tez ruszał, czułam jak coś mnie strasznie koli i boli :( wiec wysiadłam, wróciłam do domu i wziełam dzień wolny...zwijam sie z bólu cały dzień i zaczal boleć tez i drugi jajnik :( jakaś masakra...czym to może być spowodowane? dzis 24 dzien cyklu...moze od tego? ale nigdy tak nie mialam... a u was jak? kiss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
Slim trzeba było jej powiedzieć nie jej sprawa i ,że nie ladnie pchać pchać nochal w nie swoje sprawy :P:P:P:P Jesteś już usamodzielniona???Chyba nie więc nie masz tylu pierdól do zdawania co ja miałam :)....ja oddałam bezpieczna torbę ze wszystkimi dokumentami,broszurkami,wypowiedzeniem,s.... + ect.... i tak się moja przygoda z nimi zakończyła :):)::):):) i całe szczęście :) Laski coś mi tu smierdzi ,że fasoli się posypią :):):):) ino zaś Blask....nie :( Ale niekiedy trzeba zrobić 2 kroki do tyłu ,by móc zrobić 1 do przodu :) Pozdrawiam kochane :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Doczytałam się, że takie kłócie w jajniku może być spowodowane "i takie kłucie jak najbardziej może zwiastować początek ciąży... po prostu ciałko żółte w jajniku zaczyna podejmować swoją fukcję i produkować hormony podtrzymujące wczesną ciążę... bo dopóki nie ma łozyska to właśnie ono jest za to odpowiedzialne..."... co wy o tym myslicie? ja juz drugi dzien zdycham a jutro powinnam isc do pracy :( napiszcie cos :( kiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Wczoraj w ciągu dnia niby czułam się już lepiej i miałam wielka ochote jechać dziś do pracy...ale wieczorem złapał mnie znów taki ból, że umówiłam się dziś do gina. zaraz jade. zobaczymy, co on powie...mam andzieje ze wszystko bedzie o.k i da mi skierowanie na jakies usg, które bede mogła zrobic jeszcze dzis i sprawdzic, ze na pewno jest wszystko w porzadku...odezwe sie po powrocie.paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
New kochana i jak????? wiesz już coś??? Ja właśnie mam urlop :) więc się bycze :P a co se bede:):) Co u was słychać???Ja niestety czekam w tym miesiącu na @... bo nie mieliśmy nawet jak się starać bo ja chora byłam...ma się zjawić 24.01.....a później do dzieła :) Peelle jak się czujesz co u Ciebie??? Fadeintoyou a gdzie ta nowa praca i co tam będziesz robiła???? Slim pisaj co u Ciebie!! U mnie ...w pracy jak nie wzloty to upadki ..i jakoś do przodu.. skurcze mięśni gładkich niestety wciąż wracają ,choć nie tak silne jak wcześniej to jednak bolą..... Mąż wrócił , ale niestety w poniedziałek już wyjeżdża z powrotem ..:(:(:(:( to u mnie :P:) Pozdrawiam serdecznie buziaki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie kochane :) New i jakie wiesci od lekarza???? co ci powiedzial??? oby to fasolka byla :P Blask bede pracowac w tak jakby agencji reklamowej - firma zajmuje sie stronami www, folderami, banerami, mailingiem, itp. na poczatek bede dzwonic i umawiac handlowcow na spotkania z klientami. z czasem jak sie wciagne i poznam firme to moge jezdzic jako handlowiec. w sumie sama bede musiala zdecydowac co chce robic. a jak twoje samopoczucie? slim gratuluje ci decyzji o odejsciu i zycze powodzenia w szukaniu nowej pracy. ja nie zagladalam tutaj bo ostatnio mialam bardzo zly nastroj. wczoraj bylismy na pogrzebie. jakos tak strasznie smutno mi z tego powodu. nie znalam jej dlugo, ale byla bardzo kochana babcia. ehhh jakie to zycie niesprawiedliwe jest czasami. to wszystko tak niespodziewanie i szybko, ze nawet nie zdazylismy sie pozegnac :( pozdrawiam was i przepraszam za wprowadzenie kiepskiego nastroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask
Fadeintoyou........ tak mi przykro..... przytulak.....ważne ,że tam gdzie teraz jest nie cierpi,nie zamartwia się nie narzeka ,że coś ja boli..jest jej dobrze Jesteśmy po to co by można się wyżalić,pomaudzić , wypłakać , pośmiać od tego jesteśmy....:) Uszy do góry....zapraszam na kawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Gin zbadała mnie i powiedziała, że mam powiększony lewy jajnik ( ale to akurat może byc normalne bo jutro powinna pojawić sie @ ), zlecila USG, na kóre czekałam 4 godz. i nic z niego nie wyniklo, czyli wszystko jest o.k, dostałam zastrzyk przeciwbóloy, domięśniowo i przesło na trochę, ale wieczorem, gdy przyjechałam do rodziców, złapał mnie znów taki ból, że myslałam, że nie wytrzymam :(. zrobiłam wczoraj test, ale jeszcze nic nie wykazał. Wczoraj, jak przyjechaliśmy od lekarza, w moczu zauwazyłam krew, więc myślałam, że przyszła @, ale po tym incydencie nic więcej się nie pojawiło.... Jutro powinna przyjść @, jak nie przyjdzie, robię test, może to rzeczywiście fasolka? :) Myślicie, że to usg, które miałam wykryło by już ciąże? chyab nie ;) Dobra, nie nastawiam się, bo znów się mocno rozczaruje :( Buziaki i miłego dzionka :) fadeintoyou tak mi przykro :( Buziaki dla Ciebie ogromne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peelle
witam trochę mnie tu nie było, ale uwierzcie mi zaczęły się ferie i cały tydz w pracy był bardzo napięty i męczący to wypad na lodowisko to na halę sportową to wycieczka do warszawy po prostu jestem po tym tygodniu wrakiem człowieka. we wt do lekarza idę poproszę o zwolnienie. new ciąża jest widoczna na usg tak ok 5 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zaczerniłam się jeszcze to potrafię ale jak dodać suwaczki dodać to nie mam zielonego pojęcia, może poradzicie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×