Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitak

telekomunikacja novum

Polecane posty

Gość szatana
Odnośnie błędnego numeru poseji Raczej chyba będzie musieli zapłacić 180 zł dlatego iz najwaznijsze dane numer pesel , imie , nazwisko , numer ewidencyjny sie zgadzaja to raczej wam sie nie upiecze , u mnie była lierówka w ulicy i tez musiała cholera zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich..pewnego dnia do mojej mamy zadzwoniła pani z firmy neotel i zaproponowała przejscie na "nowy tańszy " abonament w porównaniu do dotychczasowego abonentu jaki posiada do tej pory w tp.(zaproponowała 43 zł + 60 minut umowa ważna 24 miesiące)moja mama się zgodziła gdyż pani która zadzwoniła na samym początku rozmowy przedstawiła sie jako osoba dzwoniąca z telekomunikacji polskiej a po za tym była to atrakcyjna oferta.pani poprosiła o dokładne dane adresowe oraz numer telefonu za który bedzie płacony abonament.za kilka dni przyjechał pan z umową (nieoznakowanym samochodem a podobno miał byc to kurier)moja mama podpisała jeden egzemplarz umowy i przekazała go "kurierowi" drugi identyczny egzemplarz trafił w jej ręce...po szczególowym zapoznaniu się z umową nigdzie nie wynika ze o jest umowa z TP....(mama przez nieuwage podpisała tą umowe będac przekonana ze to umowa z tp)i teraz moje pytanie brzmi: czy po podpisaniu umowy z neotelem trzeba składac jakies wypowiedzenia do tp?(umowe jest podpisana na czas nieokreślony) kolejne:mamy podpisaną umowe na neostrade do 20 pazdziernika br.,w zwiąku z tym czy po przejsciu do neotea neostradal bedzie dalej działała do tego czasu?czy istnieje taka możliwosc ze beda przychodziły 2 rachunki za abonament tzn. oddzielnie z tp i neotela czy neotel ma możliwosc przejecia numeru od tp i nie bedzie miała miejsca taka sytuacja?? bardzo prosze o pomoc...lu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukany przez NOVUM
Zostałem oszukany przez tą całą firme NOVUM!Do mojego domu zawitała przedstawicielka tej o to firy Novum która podała się za przedstawicielke Tp.Zaproponowała mi bardzo zachęcające propozycje dotyczące niby nowej oferty Tp.Podpisałam z nią umowe i już po pierwszym rachunku za tel zostalem bardzo zaskoczony ponieważ była 3 razy większa niż kwota wcześniejsza!Teraz musze zerwać umowe z tą straszną firma przestrzegam was nie dajcie się oszukać!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będzie działać
Internet i telefon stacjonarny działają na zasadzie ROZDZIELNOŚCI USŁUG jesli podpisałeś umowę z jakimkolwiek innym operatorem (Neotel, Telekomunikacja Novum, Netia, Dialog, Exate, Telestradal czy coś tam innego) to na zasadzie porzumienia między firmami podpisując umowę musiałeś podpisać dodatkowy dokument - wypowiedzenie umowy o abonament u poprzedniego operatora - i ten dokument firma za Ciebie dostarcza do TP SA. i automatycznie korzystając z nowego abonamentu w Neotelu, masz już załatwioną sprawę z TP SA. Internet aby działać potrzebuje albo 1. utrzymania łącza np w TP SA czyli płacisz za łącze ale nie korzystasz z telefonu albo 2. abonamentu. TP SA aby podłączyć Neostradę wymaga teraz min. TP 60. Inni operatorzy umożliwiają korzystanie z Internetu -Noestrady, Orange Freedom. Multimo czy cokolwiek sobie podłączysz - na mniejszych abonamentach. Wszystko działa. Ja mam w domu telefon stacjonarny w Netii i Neostrade. Moi rodzice Exatel i Neostrade, teściowe Novum i Multimo. i wszystko działa jak trzeba ;-) W firmie mamy Neotel na łaczach i Neostradę i działa ;-) A jesli coś nie działa to BANKOWO TP SA chce zmusić Cię do rezygnacji z innego operatora. Mi tak robili, niby że to coś tamten operator, gdyby Pani wróciła byłoby wszystko dobrze. Postraszyłam prawnikiem i wszystko działa ;-) Monopolista jeden ;-) Bedzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pablo
Napisz rezygnację. najlepiej do Biura Obsługi Klienta. Załącz umowę z tym podpisem i pokaż inny dokument z prawdziwym podpisem. Skonsultuj sie z Rzecznikiem Praw Konsumenta (działa bezpłatnie we wszystkich Urzędach Miejskich), niech poda Ci opdpowiednie paragrafy z Kodeksu Cywilnego co grozi za podrabianie podpisów, grzecznie poinformułuj że zgłosisz sprawę do Prokuratory. Powinno pomóc i powinieneś mieć załatwione wszystko raz dwa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zygzakMC
Ja bym zrobiła tak. Udała się szybko do TP SA poprawiła błąd na rachunku u nich, że niby TP SA już ma poprawny. I wtedy raz jeszcze reklamowała na podstawie tego paragrafu umowę. Niestety najczęściej jedynym sposobem na uniknięcie kar wyrównawczych - wszyscy operatorzy je stosują nawet TP SA - jest wycofanie rezygnacji, przemęczenie się rok z nowym operatorem ( a kto wie, najcześciej te proponowane abonamenty są naprawdę tańsze). I kiedy kończy sie okres umowy przejść znowu do TP SA lub gdziekolwiek się chce. Kara wyrównawcza nie jest bezzasadna. Kiedy umowa jest wbijana do systemu, po tych ustawowych 10 dniach przechodzi przez różne Biura Obsługi, Weryfikacji itd. Nastepnie firma kontaktuje sie z poprzednim operatorem. Podłączajac abonament na liniach TP Sa (a większosć kabli do nich należy) musi zapłacic coś TP Sa itd itd. A to kosztuje. Pocieszające może być to, że gdy rezygnujemy z umów to konsultanci, przedstawiciele handlowi też mają odbieraną prowizje za tę umowę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrafal
Witam. Przedstawiciel tej firmy zawitał do mnie, przedstawił się jako pracownik telekomunikacji polskiej. Mama podpisała umowę w której nie zaznaczono na jaki okres jest podpisana. W momencie gdy rodzice chcieli rozwiązać umowę otrzymali rachunek za jakąś opłatę techniczną, która jest naliczana gdy umowa była zawarta na czas określony (nasza nie była), poprosiliśmy o przesłanie kopii umowy z tej firmy. Przesłana kopia różni się od oryginału. Sprawa trafi w tym tygodniu na policję (fałszowanie umowy). RADZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ PRZED PODPISANIEM UMOWY, WAŻNE CZYTAĆ DOKŁADNIE JEJ TREŚĆ. COŚ CO NA POCZĄTKU JEST TANIE, W DALSZEJ PERSPEKTYWIE OKAZUJE SIĘ DROGIE (KAPITALIZM). POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EX fan Novum
totalna lipa nie nowoczesność !!!! przywracanie łączności po zgłoszeniu usterki trwa 14dni i dalej LIPA . AROGANCJA INDOLENCJA PARTACTWO OBŁUDA główne cechy tego operatora ze wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tpsa-wlr
Wypowiedzi pracowników T. Novum w dużej mierze są po prostu żałosne. Nikt nie kwestionuje opłacalności przechodzenia z TPSA do Novum, ale sposobu pozyskania klienta. Niestety bardzo często jest tak, że specjalnie używane jest stwierdzenie polska Telekomunikacja Novum, a klient od razu kojarzy to z TPSA(o to chodzi nieuczciwemu akwizytorowi).Nie twierdze, że wszyscy oszukują, ale duża część. Przede wszystkim chciałbym odpowiedziec na zarzuty wobec tp. 1. Podczas rozmowy z klientem po otrzymaniu zamowienia na przeniesienie abonamentu pod zadnym pozorem nie mozna sugerowac, naklaniac itp. klienta na pozostanie. Pracownik tp za takie cos moze byc zwolniony, a klient nawet jak zostanie to i tak nie ma sie z tego zadnych prowizji. 2. Po drugie, smieszni sa pracownicy T. Novum nie wiedzacy o tym, ze na zamowieniu ktore trafia do TP nigdy nie ma nazwy T.Novum tylko Exatel(podobnie nie ma Neotel tylko Dlugie Rozmowy.) -- do tp trafia 1 strona formatu a4 samego zamowienia bez umowy 3.Podczas rozmowy pracownik tp nie moze ostrzegac klienta o ewentualnej karze za zerwanie umowy, gdyz nie zna umowy, tym samym podawanie nie moze wypowiadac sie na temat dokumentu ktorego nie zna.(sa rozne umowy roznych operatorow), lecz na ewentualne pytanie klienta o kare, proponuje sie dokladne przeczytanie umowy. Generalnie oferta TP, moim zdaniem jako pracownika tej firmy jest po prostu kiepska. Pod tym katem, zostajemy w tyle. Jest jednak duza czesc osob ktore sa przywiazane do marki tp i wola za ta marke placic. Dlatego tez pracownicy novum celowo uzywaja stwierdzenia polska telekomunikacja. Wiadomo, ze nalezy czytac umowy, ale przeciez malo kto to robi. Tak naprawde to na 10 klientow, zaraz po podpisaniu umowy, z 5 mysli ze podpisali umowe z tp. o to wlasnie chodzi pracownikom t.novum(akwizytorom firm dzialajacych z novum) co do przemialu ludzi w tp, to calkowita nieprawda. tp jest chyba najbardziej kontrolowana firma telekomuniakcyjna w polsce. UKE szczegolnie sobie upodobal tp dlatego tez dziwne rzeczy o ktorych pisza pracownicy novum po prostu nie maja miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz - konsultant
Witam ... widzę ,że rozmowa się nieco zaogniła - zapewne moja wypowiedź tego nei zmieni .. ale może przynajmniej kilka rzeczy wyklaruje . każda ze stron ma swoje racje Klienci - maja państwo racje - jest cała masa przedstawicieli którzy na wszelakie sposoby ( mniej lub bardziej uczciwe ) starają się podpisać ( zdobyć ) umowe . Oczywiscie staramy sie cos z tym zrobić ale nie zawsze jest to możliwe . prosze sobie wyobrazić ze maja Państwo 10 - 20 pracowników ( tylko przedstawicieli " domokrążców " ) przypada na jedno biuro obsługi klienta ... kazdy z tych przedstawicieli ma umowionych 20 - 50 spotkan - a wiec potencjalnie ma tyle umó do podpisania . 10 x 50 rachunek jest prosty ... - mimo najszczerszych chęci i wkłądania w to całego trudu nie jesteśmy w stanie nad wszystkimi przedstawicielami zapanować , JEŻELI któryś zostanie przyłapany na kłamstwie to oczywiście są z tego wyciągane konsekwencie . Przykro jest mi czytać , że wielu z Państwa jest niezadowolonych ze spozoby opozysku , gdyż jak ktoś to mądrze zauważył ... jacy pracownicy taka firma . W pełni się z tym zgodze jednak prosze pametać ze pracownikó takiego operatora ( i ine mowie tylko o novum ) mozna liczyć w tysiącach ... znam takich ktorzy byli nieuczciwi i z pracą się pożegnali , znam rownierz takich ktorzy faktycznie w trakcie rozmowy kilka razy powtarzaja że są z nowum ... Wrzucanie ludzi o tak odmiennych charakterach jest troszeczke krzywdzące , gdyż ci bardziej uczciwi muszą sie NAPRAWDE dużo napracować aby nakłonić kogoś do podpisania umowy ... poczym i tak są mieszani z blotem - tylko za co ? Państwa wypowiedzi są zapewnę uzasadnione i przemyslane jednak chciałbym państwu naświetlic na czym polega nasza praca i konkurencji ... Rynek telekomunikacyujny jest w naszym kraju bardzo agresywny - znaczy to tyle, że rozwija się zbyt pręznie . ten rozwój jest na tyle szybki , ze klienci za nim nie nadązają ( czy zdaja sobie Państwo sprawe , że w naszym kraju jest około 100 operatorów stacjonarnych - troszke dużo jak na tak mały kraj ) . podpisywanie umowy polega na wzbudzeniu emocji - tylko i wyłącznie - dzwoni do państwa klonsultantka z miłym częsta atrakcyjnum głosem , bardzo uprzejma i wychowana - wzbudza u pańswa emocje ktore wpływaja na podjęte decysje . konsultanci telefoniczni niestety tak sie musza zachowywac - wszystkie rozmowy są nagrywane i odsluchiwane w celu sprawdzenia zgodności . Z przedstawicieli ( czyli osoby które przyjeżdzaja do Panstwa do domu ) uczciwych jest może tylko połowa - czemu nikt za nimi nie jeżdzi aby srawdzic czy Panstwa nie okłamują .Oczywiście taka sytuacji nie ma prawa istnieć ale sami państwo przyznaja mi racje , że zatrudniając kogoś robią to Państwo w dobrej wierze i liczą Państwo na uczciwość pracownika - ale nie zawsze magą państwo tego pracownika przypilnować . Czasem po prostu sie nie da .. o ofercir pisał nie bede bo to sobie chyba wyjaśniliśmy w postach wcześniejszych .... informacja dla pokrzywdzonych : rozumiem że u Państwa był nieuczicwy pracownik lub coś było niedopowiedziane - to nie jest niec strasznego . ( oczywiscie nie powinna taka sytuacja mieć miejsca - ale światt sie na tym jeszcze nie zawalił ) od takich spraw jest BOK - biuro obsługi klienta - ma go kazdy operator - nie tylko TPsa - zapraszam - a ktoryś z konsultantów na pewno Państwo pomorze - od tego włąsnie jesteśmy i za to nam płacą . Za pewne zaraz ktoś napisze ze dzwonił i go niedoinformowano lub ze obsługa była nie taka jak być powinna . Jesteśmy tylko ludzmi i tak jak każdy po kilku godzinach pracy możemy odczuć zmęczenie ( nie jest to oczywiście agrument ktory moze nas usprawiedliwic ) , jednak najgorsze jestg to że ludzie ( jak juz to wcześniej napisałęm ) działąja pod wpływem emocji - niech pan czy pani sopbie wyobrazi ze dzwoni dzisiaj do pana już 200 osoba , ktora wyzywa pana , pani rodziców , grozi sądem czy tez wyrzadzeniem krzywdy . Nie pamietaja państwo o tym że rozmawiaja państwo z wrażliwą i boguducha winną osobą , która nic państwu nie zrobiła i chce jedynie państwu pomóc . Tak jak my pracownicy Kazdego z pańswta traktujemy indywidualnie - każdy z państwa mi inne potrzeby jesli chodzi o telefon stacjonarny , i każdy z państwa ma inne problemy , prosze tak i nas traktować - nie wszyscy pracownicy są źlni i niedobrzy - zdarzają sie też ci uczciwi . Dotyczy sie to każdej dziedziny . Nasz narod ma manie niezadowoleni i podążania za tłumem . wystarczy dwóch niezadowolonych klientów którzy faktycznie byli oszukani aby cała reszta skandowała to co oni ... Oczywiscie niedopuszczalnym jest zeby klient był oszukany i niezadowolony - ale tak jak wczesniej napisałem - nie zawsze da sie nad wszystkim zapanować i czasem trzeba komuś zwyczanjnie zaufac - albo sie na tym straci albo zarobi ( niezaleznie od tego czy bedzie to zysk materialny czy też nie ) Obecnie wiekszosc biur novm umowy wysyla kurierami ( nie poczta - sa ta normalni pracownicy novum , ktorzy znaja oferte ) . gdyrz z doswiadczenia wiemy ze podczas czytania regulaminu rodzą sie pytania - taki pracownik moze od razu na nie odpowiedzieć . celem naszym jest pomaganie klientowi( oczywiśćie nie harytatywnie :) ) ... coż niekiedy jednak ta ideologia zanika gdzieś w tle tych wszystkich emocji i chęci zarobku . Osobiscie staram się dołożyc wszelkich starań aby klient był zadowolony ale poczynania konkurecji i sąsiadó/rodziny/znajomych często nam w tym przeszkadzają co można z tym zrobić - gdy zadzwoni do panstwa taki konsultant jak ja mogą panstwo poprosic o jego godność i zlubowy nr telefonu ... w momencie gdy zawita do panstwa przedstawicel w domu wystarczy zadzwonic do konsultanta i prosic go aby byl "obecny" przy podpisaniu umowy - mozna go np [rzełączyć na głośnik w telefonie i wtedy na pewno wszystko bedzie dobrze bo jak wczesniej sobie to powiedzieliśmy rozmowy sa nagrywane a wiec wtedy pokążą państwo przedstawicielowi że nie może teraz już kłamać - bezie miał związane ręce bo bedzie nagrywany :) oczywiscie to jest tylko przyklad - nie jestem na tym forum alfa i omega - ale tak jak my nie znamy sie na panstwa pracy ( np nie mowie mechanikowi co sie stalo z moim samochodem i co nalezy wymienic - to on jest mechanikiem i wie znacznie lepiej odemnie co trzeba zrobic - wiec mu ufam ze mnie nie oklamie i nie policzy trzy razy tyle ile powinien ) tak i panstwo zapewne nie znaja sie na naszej pracy - czasem ( podczas rozmowy telefonicznej ) wystarczy uwaznie słuchać - dlatego też często putam jak do kogoś dzwonie czy nie przeszkadzam ( czy zadzwonić kiedy indziej ) - moze ktos akurat karmi dziecko czy jest kibicem i oglada mecz i z rozmowy wyciegnie jak juz ktos slusznie zauwazyc - slowa wyciagniete z kontekstu - telekomunikacja.... taniej ... etc. prosze sie nie bać konsultantów - my nie gryziemy :) - i jezeli ktos powie czy moze pan zadzwonic za np 3 godziny bo ogladam mecz to oczywiscie nie obrazimy sie i odzwonimy .... z wyrazami szacunku Bartosz ps. jezeli gdzieś jest jakaś literóka to bardzo przepraszam - nie wiem czemu ale flash'e na tej stronie bardzo spowalnieja mi czas reklacji klawiatury co jest troszeczke utrudniajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostrożny
U mnie było wczoraj dwóch panów. Mówili że są przedstawicielami Netii z ramienia Tp SA i że obniżą mi koszty abonamentu, tylko chcą zobaczyć czy regularnie płącę rachunki. Gdy powiedziałam że wszystko płącone jest przelewem przez bank nie mogli uwierzyć że rachunku nie mam w domu. NIe wiedzieli nawet numeru infolinii do Netii a zamiast identyfikatorów pokazali mi jakieś pismo które sama bym mogła sobie napisać i podpisać. PO telefonie do TP o9kazało się że nikt taki od nich nie chodzi... zgraja oszustów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detektyw monk
art 286 par.1. kodeksu karnego: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. zapraszam na komendę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zostałam oszukana!!! z cholernego novum zadzwonili do mnie z radosną nowiną że zostane ich abonentką od września!!!! Lekko się zdziwiłam, gdyż żadnej umowy nie podpisywałam!!!! Złożyłam rezygnację którą miała załatwić TP, gdyż powiedzieli mi że tak będzie najszybciej i bez żadnych konsekwencji pozostanę klientka TP. Teraz dostałam rachunek na 181 zł kary od gó...nianej novum nie wiem za co...... W każdym razie chciałam zapytać czy ktoś jest zainteresowany założeniem sprawy w sądzie, bo przecież tacy złodzieje wreszcie muszą zapłacić za swoje kłamstwa , podrabianie podpisów itp.!!!!! Chętnie udam sie do jakiegoś grafologa z "moją" umową!! To sie w głowie nie mieści!! Paranoja!! Jeśli chodzi o sąd to pytam poważnie, bo sie wku**** strasznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detektyw monk
żaden problem, idziesz na Policje, składasz zawiadomienie i czekasz na dalszy rozwój wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellan
witam do moich rodziców również zawitało dwóch panów mówiąc iż telekomunikacja została sprzedana i przekształca się w spółkę novum, a przy okazji możemy zmienić umowę na bardziej korzystną.... spraw wyszła na jaw gdy TP poprosila o potwierdzenie rezygnacji z ich usług teraz trzeba zapłacić 180 zł za zerwanie umowy... ZŁODZIEJE I OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novum to oszusci
Do mojego dziadka tez przyszło dwóch panów i oznajmiło,że TP się rozpada.Dziadek ma już swoje lata i podpisał niestety umowę z tymi naciągaczami.Nie zostawili mu żadnych dokumentów,ale złożył rezygnacje i teraz przyszedł rachunek do zapłaty 181zł.Żerują tylko złodzieje na naiwności starszych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Petrigo
Do mnie zadzwonił pracownik ich z biura telemarketingu. Pięknie się przedstawil (Z IMIENIA I Z NAZWISKA) potem wyraźnie podkreślił nazwę swojej firmy "TELEKOMUNIKACJA" następnie coś wybełkotał i zaczął nawijać o promocji. Poprosiłem go żeby wyraźnie powtórzył nazwę firmy więc wycedził "TELEKOMUNIKACJA NOVUM" i dalej nawija. Ja mu na to "Nie znam takiej firmy" :) Troszkę się zmieszał i wyjaśnił, że "to POLSKA TELEKOMUNIKACJA. TP S.A JUŻ NIE JEST POLSKA BO PRZEJĘLI JĄ FRANCUZI. A TO JEST POLSKA TELEKOMUNIKACJA, KTÓRĄ ZAŁOŻYŁ ZARZĄD TP S.A." :D To ja mu, że nie wierzę żeby zarząd TP S.A. sobie konkurenta stworzył i sprawdzę sobie to w internecie i żeby za 10 minut oddzwonił.... Oczywiście nie zadzwonił ponownie :) To chyba jakaś firma narodowców, albo ten Pan był takim patriotą, skoro z 10 razy powtarzał "TO POLSKA FIRMA" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AtaP
Witam.Wczoraj moją 80-letnią babcie odwiedził przedstawiciel firmy NOVUM. nie wiem co jej obiecał ale podpisała umowę. I nic nie było by w tym niesamowitego gdyby nie to, że umowę wypisał na mojego, nie żyjącego od 1,5roku dziadka. Mało tego, na umowie napisał, że mój dziadek wyjechał do samatorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo-anna 2
OSTRZEGAM PRZED TELEKOMUNIKACJĄ NOVUM!!! Już tylko to nam zostało - obsmarować ich w internecie i będę to robić do znudzenia! Umorzono dochodzenie w sprawie oszukania mojej sąsiadki, gdyż z powodu choroby jej męża nie napisałyśmy odwołania w ustawowym terminie. Agent Novum Rafał Borczyński bezczelnie oświadczył w sądzie, że zostawił sąsiadce egzemplarz umowy, co jest ewidentnym kłamstwem. Do dziś nie mamy nawet kserokopii umowy! Nie znając nawet nazwy firmy musiałyśmy złożyć rezygnację przez TPSA. Termin został NA PEWNO zachowany (sama wysyłałam) , ale pewnie poślizg nastąpił na linii TPSA-Novum i za to kazano sąsiadce zapłacić 180 zł. Tu, w lesie nie walczy się o nieco niższą opłatę, tylko o gwarancję szybkiej naprawy linii w razie jej zerwania, bo to często sprawa życia - a TPSA zawsze najpierw podłącza swoich klientów. Przeklinamy NOVUM i mamy nadzieję, że zapłata tych starych, chorych ludzi stanie im w gardle. Teraz znajdę inne miejsca w internecie, w których będzie można wpisać ten sam tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostrzegam wszystkich przed firmą Telekomunikacja NOVUM Sp. z o.o. są to oszuści i wyłudzacze kasy nie dość że nie podpisałem umowy to jeszcze każą płacić nie wiadomo za co. Do tego na infolinii pracują jacyś debile na wszystko każą pisać pisma podaje następny ciekawy wątek co zacząłem na innym forum http://forum.mileniumnet.pl/viewtopic.php?f=28&t=860

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Sluchajcie Pracuje w tej telekomunikacji Novum... Powiem wam tak jak kazali mi mowic gdy mialem szkolenie: -Firma jest od 2005 r. o_O -co do internetu - kazali nam mowic o swiadczeniu lacza (sa to jakies paragrafy) - internet zostaje taki jaki jest -niekiedy dzwonimy nawet 20 razy badz wiecej do tych samych osob co odmowili nasza oferte... ale to nic - mamy dzwonic (kaza nam) tak bynajmniej jest robione przez nich bo maja tylko taka baze danych -skad mamy nr tel do osob - kaza nam mowic ze gdy podpisuja np w banku umowe to zgadzaja sie na przetwarzanie danych - oczywiscie ale niektorzy ludzie ktorzy sa madrzy mowia ze zastrzegli sobie to... -jak jest z tymi kurierami i przedstawicielami co chodza po domach to nie wiem bo pracuje na "sluchawie" -dzwonimy oczywiscie gdzie? tak do ludzi starszych ktorych jest latwo namowic na nasz abonament -firma mowi ze jest legalna, a czy rzetelna - raczej chyba nie -osobiscie dzwonilem do ludzi i dodzwonilem sie do klientow novum - 2 na 5 osob sa zadowolone z naszej firmy...zalezy jeszcze na kogo trafi sie:D -oczywiscie mamy tansze ceny tak... ale co z tego... -teraz pytanie czemu pracuje w novum i pisze o tym? pracuje bo chce zarobic na studia... a ze tam mnie przyjeli to nie moja wina... mam wielkie poczucie winy... jesli ktos mi wierzy to powiem ze gdy dzwonie do ludzi to nie chce ich namawiac i "wciskac" kit - ale coz mam tak mowic jak na skrypcie bo za to mi placa a naprawde potrzebuje pieniazkow :( czemu pisze o tym? poniewaz chce zeby ludzie ktorzy czytaja to forum mogli przeczytac moj post i zastanowic sie zanim podejma decyzje.... ...Teraz apel do tych ktorzy rowniez pracuja w novum i pisza na forum i chwala firme - jestescie debilami.... doslownie... przejrzyjcie na oczy... zarabiacie 15 zl prowizji za namowiona "babcie" ktora niedoslyszy i wciskacie jej kit a potem niech ona sie "buja z tym"... wy sie cieszycie "jest .. mam 15 zl" a babcia straty tak? o to wam chodzi? zrobili wam z mozgu pranie ze chwalicie te firme? Jesli chodzi o mnie to jestem "ZA" zeby ta firma przestala istniec jak i inne podobno konkurujace w TPSA... co z tego ze tepsa jest firma francuska ale stabilna i rzetelna... NETIA TO TELE2!!!!!! Tele 2 podpisalo z nimi umowe i sie "zbratali" w jedna firme telekomunikacyjna NETIA....!!!!! nie miejcie mi za zle Ci ludzie do ktorych dzwonilem i przedstawilem im swoja oferte i bez namyslu powiedzieli ze chca te oferte...:( i podpisali umowe i teraz tego zaluja... Uwierzcie mi ze nie chce oszukiwac ludzi... mam taka prace... poniewaz zbytnio rowniez nie moge za bardzo pracowac a tutaj mnie przyjeli i zarabiam na studia i na chleb... jesli bedziecie mieli jakiekolwiek pytania to kierujcie je na tym forum - co bede wiedzial to udziele wam odpowiedzi Przepraszam i Pozdrawiam wszystkich Pracownik TreleMorele Novuk hehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggbaran
Czy w przypadku gdzy w rozmowie z pracownikiem Novum wyraziłem chęć podpisania umowy ale jej jeszcze nie podpisałem to czy też płacę karę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggbaran
Witam.Czy jeżeli wyraziłem wstępnie chęć podpisania umowy ale jej nie podpisałem to czy też płacę karę?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik firmy xxxx
Ludzie kiedy Wy się w końcu nauczycie, ze TP SA nie wysyła swoich pracowników po domach, wszystko załatwia drogą telefoniczną albo listem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggbaran
Właśnie chęc zawarcia umowy wyraziłem w rozmowie telefonicznej takiej jakie wcześniej przerowadzałem z TPSA. Czyli nie podpisanie umowy która ma mi być przesłana przez kuriera nir powoduje żadnych kar!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość były pracownik Novum
Witam Odniosę się do powyższych komentarzy negatywnych na temat pracowników firmy Novum. Byłem pracownikiem tej firmy jakiś czas, przez 8 miesięcy dokładnie. Pracowałem na stanowisku przedstawiciela handlowego, czyli przychodziłem do ludzi na umówione z nimi spotkania i proponowałem usługi novum. Zgodzę się z tym, że praktyki niektórych pracowników były godne pożałowania, przedstawiali się oni u klientów, ze są z TP SA (akurat z takimi nie pracowałem, ale słyszałem o tym od kierowników). Powiem jeszcze, że Ci ludzie długo miejsca w tej pracy nie zagrzeją ponieważ jeśli to wyjdzie na jaw, są od razu zwalniani - było takich osób w moim oddziale kilka przede mną. Przedstawiali się, ze są z tepsy bo, raz, że ludzie rzadko to sprawdzają, po drugie nie słuchają a po trzecie nie czytają co podpisują. Nie ukrywam, iż prowizje za jednego pozyskanego klienta były jedne z najwyższych w tej branży i wynosiły od 70zł-140zł brutto (wysokość zależała od ilości pozyskanych klientów w miesiącu). 20 pozyskanych osób to była całkiem niezła wypłata. Moim zdaniem dlatego Ci przedstawiciele oszukiwali, czysta chęć zysku, ale z doświadczenia wiem, że pracownicy innych firm, chociażby TP SA robią tak samo. Kiedy np mój klient chciał przejść do NOVUM, tepsa praktycznie zawsze przysyłała swojego chłopaka, który straszył, że firma NOVUM nie istnieje, że będą przychodzić dwa rachunki i tym podobne pierdoły. Dzieki czemu przestraszone osoby pisały rezygnacje z usług NOVUM (ludzie sa głupi i nie wpadną na to, ze skoro firma nie istnieje to po co pisac rezygnacje itp :) )do tego, później musieli płacić 180zł kary za zerwanie umowy przed końcem promocji. Jeśli ktoś potrafi chociaż trochę liczyć i myśleć, skorzysta z lepszej oferty, którą miała (nie wiem jak w tej chwili) NOVUM, ale jesli ktoś jest niereformowalny to niech dalej płaci więcej i narzeka, że ma drogo. Do mnie do dziś - chociaż pracuję w tym momencie w innej firmie na innym stanowisku - czasami moi byli klienci i pytają o teraźniejszą ofertę ponieważ chcą przedłużyć umowę. Zdarzali się ludzie, którzy mieli problemy z aktywacją NOVUM, a w praktyce wyglądało to tak, ze TP SA robiła problemy i robiła wszystko aby zatrzymać swoich dotychczasowych klientów nawet narażając ich na dodatkowe koszty w postaci kar. Tak to wszystko wygląda od środka i możecie wierzyć lub nie, w każdej firmie znajdą się pracownicy, którzy chcąc zarobić będą oszukiwać, i tak jest w ORANGE, TP SA, NOVUM, PLUSIE, ERZE itd. Jeśli jest coś nowego - nie wolno się tego bać, Polska i tak jest 30 lat za Murzynami więc po co tę przepaść pogłębiać?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość były pracownik Novum
Jeszcze jedno - do ludzi, którzy mówią, ze konsultanci z novum dzwonią i przedstawiają się, że niby są z TP SA. Osobiscie czasami umawiałem sobie spotkania i nigdy nie powiedziałem przez telefon ze jestem niby z TPSA, zawsze mowiłem ze jestem Novum, a na spotkaniu ludzie robili oczy i mi wciskali ze ja mowilem iz jestem z TEPSY - ręce opadają. Ludzie nie potrafią słuchać, dzwoniłem i mówiłem, ze jestem z TELEKOMUNIKACJI novum, jednak oni słysząc słowo TELEKOMUNIKACJA, już taka mają wpojone w swoje łby, ze jedyna telekomunikacja na świecie to TP SA, ze dalszej nazwy firmy nie przyjmują w swoim umyśle. Ludzie nauczcie się słuchać o czym mowa i czytać co podpisujecie, wtedy takich problemów nikt nie będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość były pracownik Novum
I jeszcze jedno ;) Jak czytam wypowiedź powyższego GGBARANA to potwierdza ona tylko moje słowa. Jego nick w zupełności pasuje, bo jesli ktos mi pisze czy zapłaci kare za zerwanie umowy, ktorej nie podpisał to żal mi dupe ściska z tak ułomnych ludzi w tym kraju. Na szczęscie sa jeszcze osoby myślące, które ida z duchem czasu i trochę myślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna oszukana
To się po prostu nie mieści w głowie. Jak można ludzi w ten sposób oszukiwać?! Wszystkie opisane wcześniej praktyki powtórzyły się w przypadku moich rodziców. Najpierw zadzwonił do mojego taty facet, który przedstawił się jako przedstawiciel telekomunikacji polskiej, rzekomo w sprawie obniżki abonamentu. Kiedy już przyszedł do naszego domu, mój tata zapytał kilka razy, czy ma do czynienia z przedstawicielem telekomunikacji polskiej, co przedstawiciel handlowy potwierdził. Na kolejne wątpliwości taty, powiedział, że telekomunikacja polska została wykupiona przez francuska spółkę, dlatego też zmienia nazwę. A abonament zostaje obniżony, żeby klienci nie rezygnowali z usług TP. Mnie akurat nie było w domu. Kiedy przyszłam, przeczytałam dokładnie umowę i coś mnie zaniepokoiło. Sprawdziłam więc wszystko w internecie i okazało się, że to jedne wielkie oszustwo. Następnego dnia (czyli dzisiaj) mój tata udał się do BIURA PRAWDZIWEJ TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ i upoważnił ją do zerwania w jego imieniu umowy z NOVUM. Jeżeli przyjdzie rachunek wyrównawczy, to się wścieknę. Może nie zachowaliśmy pełnej ostrożności, ale takie praktyki są po prostu niedopuszczalne. Mam nadzieję, że zajmie się tym Urząd Ochrony Konsumenta, a Novum zniknie tak jak kiedyś TELE 2. Nie dajcie się oszukać!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×