Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitak

telekomunikacja novum

Polecane posty

Gość telemarketerka - novum
Pracuje w Telekomunikacji Novum i nigdy nie powiedzialam ze jestem z telekomunikacji polskaiej sa!!!!! Jak zaczynam rozmowe to wyraznie to zaczynam od slow Dzien dobry Polska Telekomunikacja Novum Dzwonie do panstwa aby poinformowac o zmianie cennikow telekomunikacyjnych i zwiazku z tym beda obnizane abonamenty z dniem 1 listopada....... i pozniej pytam sie czy jest abonament wyzszy niz 50zl czy jest sie na ujmowioe lojalnosciowej itd po czym umawiam naszych przedstawicieli na dany dzien i godzine aby dostarczyl cenniki regulamin i umowe.... Nie moja wina ze wy abonenci jestescie albo glusi albo tacy nadeci ze macie nas telemarketerow i kurierow w dupie ze nie umiecie sluchac czasem kultury zero rowniez nie macie .... najpier umyjcie uszy zalozcie okulary zanim podpiszecie a pozniej marudzcie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemarketerka - novum
Boze jakiz was ofiary..... po pierwsze nauczcie sie czytac glupie wymowki bo dziecko na rekach ze niby zaslonil reka logo itd a wy jezyka w gebie nie macie zeby powiedziec podpisze jak przeczytam w banku jak bierzecie kredyt to nie czytacie umowy???? jestescie nie normalni?!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemarketerka - novum
a wogole tpsa tez nie jest swieta np obnizka ab za zlotowke badz na polowe !!!!! smiech na salii kobiecie ktora cale zycie ma socjal ny abonament 28zl brutto 15jednostek darmowych..... dostanie na pol roku ab o polowe mniej badz za 1zl to po pol roku po ukonczeniu tego otrzyma ab za 50zl i 60min nie mozliwoscia przejscia juz nigdy na socjal :))))) i nawet nie poinformuja o tym a umowa ta jest na 2lata..... to jest uczciwe???? i jest tak wiele innych machlojek :P my przynajmniej dajemy 36zl brutto i 70min darmowych albo 59zl i 500min tansze polaczenia i sekundowe naliczanie!!!! zastanowcie sie kto jest tu wiekszym zlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZAST FAJF
ZGŁOSIŁEM SPRAWĘ NOVUM DO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA, ZAMIAST BAWIĆ SIĘ W HISTERIE NA FORUM WAM TEŻ POLECAM. UŻYWAJĄ NAZWY TELEKOMUNIKACJA TO MOŻE MYLIĆ JEDNAK GŁÓWNYM PROBLEMEM SĄ SAME UMOWY , NIE SPEŁNIAJĄ WSZELKICH NORM KTÓRE POWINNY ZWŁASZCZA KWESTII DATY , MIEJSCA , PODPISÓW , KLIENT ALBO NIE DOSTAJE DOKUMENTÓW ALBO DOSTAJE JUŻ WYPEŁNIONE, DODATKOWO ZA KLIENTA WYPEŁNIANE SĄ WSZYSTKIE ZGODY M.INNYMI NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH, I NIE JEST TO DOBROWOLNE ! A JEDNAK SAMI PODEJMUJĄ DECYZJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_abonent
Przestrzegam wszystkich przed ta firma. Firma jest legalna, ale w umowie sa haczyki, trzeba na to uwarzac. Biuro obsługi klienta nie rzetelne, mało komunikatywne i nie uprzejme. Daleko im do standardow Tepsy czy Orange. Pozatym maja sraszny balagan. Od trzech tygodni ma zablokowany telefon, z powodu rzekomego nieoplacenia przezemnie faktury. Faktura miala termin platnosci do 23/03/2010, a zostala oplacona 24/03/2010 na co oczywiscie ma potwierdzenie. Mimo tego nie potrafia odnalesc wplaty w systemie. Trzeba wszystko zalatwic lopatologicznie. U innych nie do pomyslenia. Odradzam, tym bardziej, ze nie sa konkurencyjni cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shazz
taka porządna firma, a bałagan mają jak jasna cholera. podpisałam umowę, owszem wszystko widziałam i doczytałam, wiedziałam jaka to firma, nikt mi nie wciskał kitu, że to tepsa. umowę podpisałam we wrześniu 2008 roku, aktywacja miała nastąpić w grudniu tego samego roku, dlaczego tak już nie pamiętam. w każdym bądź razie zanim doszło do aktywacji znalazłam sobie lepszą ofertę w multimediach, więc napisałam pismo do novum, że rezygnuję z ich usług. po miesiącu otrzymałam odpowiedź, że jest im przykro, iż rezygnuję, mają nadzieję, że może kiedyś zmienię zdanie i ponownie zawrę z nimi umowę. ponadto nie kazali mi nic płacić, gdyż świadczenie usługi nie nastąpiło. uznałam sprawę za zakończoną, wszystko cacy. jakież było zdziwienie kiedy miesiąc później otrzymałam pierwszą fakturę od tej firmy. i tak się zaczęło błędne koło. najpierw oczywiście postanowiłam zadzwonić i wyjaśnić, że umowa została rozwiązana, otrzymałam przecież dokument z novum potwierdzający ten fakt. wykręciłam numer infolinii, "nie ma takiego numeru" tyle usłyszałam w słuchawce, znalazłam jakiś numer komórkowy, to samo. dodzwoniłam się do nich dopiero półtora roku później, czyli w maju 2010 roku!!!! bo tyle już czasu walczę z tymi naciągaczami. dziś otrzymałam przedsądowe wezwanie do zapłaty kwoty blisko 300 zł łącznie z jakimiś odsetkami za fakturki które wysyłali co miesiąc przez półtora roku za numer telefonu, który już nie jest moim numerem, bo zrezygnowałam z niego w tepsie w tym samym czasie, w którym zerwałam umowę z novum ( z tepsy odeszłam również, bo było dla mnie za drogo), przeszłam do multimediów i otrzymałam od nich nowy numer telefonu. już straszą sądami, kosztami itd. rzeczywiście solidna firma, oni sami nie mają pojęcia co się w poszczególnych działach ich firmy dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shazz
infolinii magicznie zaczęła działać xD cud nad cudami. tak czy owak zapłacić jestem zmuszona. 300 zł za frajer :/ mam solidną nauczkę, żeby się dwa razy zastanowić, zanim podpiszę umowę, nawet jeśli ją dokładnie od deski do deski przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TELE NOVUM niepewna
Właśnie dziś podpisałam umowę z tą firmą i jestem pełna obaw,że zrobiłam źle.Doradźcie mi ,co dalej robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość następny oszukany
Można jak najszybciej ( do 10 dni) zrezygnować z umowy pisemnie, bez zadnych konsekwencji.Co musi być w pismie jest w regulaminie , np. jeśli nie podamy nr tel.-rezygnacji nie uwzględnią. Ja wysłałam listem poleconym i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lichwabrakhonorumaterdziwkarst
novum to naciągacze tak jak pobieraczek z którego niby mozna sciagnac muzyke i filmy, straszą sądami a nie mają prawa, nawet dzieci, według nich sprzedają produkt w postaci (pobieraczek- mozliwość ściągania muzyki i filmów, a novum- rozmowy telefoniczne) ani novum i pobieraczek nie mają produktu oprocz rzekomej umowy która jest stekiem bzdur bo ani rozmow nie bedziecie mieli ani mozliwosci sciagania a zastraszania, nie będzie miała mocy prawnej, to jest celowe wprowadzenie w błąd, naciągnięcie was na kasę, nie wygraliby żadnej rozprawy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lichwabrakhonorumaterdziwkarst
pobieraczka zalozyl jak ogladalem program z tvp komornik i niezly dochodowy interesik robi, prawda jest taka ze zadnej rozprawy nie wygral w sadzie bo zadnej nie zlozyli, byl 1 pozew do sadu to przegrali, a novum dziala na takiej samej lichwirsko oszukancczej metodzie, nie dajcie sie zwariowac oni zeruja na waszym strachu, boja sie i wplacaja kase, a oni sie smieja i wypisuje te glupoty na forum, bo jak beda napedzac strach to wiecej tysiecy wplynie, za pewne tak jak u pobieraczka z kilka milionow do nich wplynie, bo polowa im zaplaci ktora da sie zastraszyc i bedzie panikowac, hejka, nie bojcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lichwabrakhonorumaterdziwkarst
1 pozew ale od osoby oszukanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukanababcia
oszukuli .... niby z tp, zalosni sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojaoszukanababcia
zalosni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam podobny problem z pseudo firmą novum jak wiele osób na forum. Otóż do mojej babci przyszedł akwizytor oferując obniżenie abonamentu. Babcia niestety zaprosiła go do domu i już po kilkunastu minutach zgodziła się na podpisanie umowy. Akwizytor nie zapytał nawet czy babcia ma już podpisaną umowę z inną firmą stwierdzając iż nowum załatwi wszelkie formalności. Niestety jak się okazało babcia miała umowę z netią i za zerwanie umowy groziła jej kara umowna, w związku z czym zdecydowała się zrezygnować z usług telekomunikacji Novum i mimo iż nawet nie zaczęła korzystać z ich usług po jakimś czasie przyszedł rachunek na 159,06 zł z tytułu opłaty wyrównawczej. Jedyne co w tym momencie przychodzi mi do głowy to że babcia została naciągnięta przez nieuczciwego akwizytora. aha, okazało się też iż rachunek przyszedł, ale w nazwisku jest literówka. myślicie że w związku z tym babcia może nie płacić tego rachunku? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tele Novum
mam Ich już dość ,nawet na emaile nie raczą odpisać.Ludzie ,proszę nie róbcie takich błędów jakie ja zrobiłam i to przez własną głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka oszukanej
Właśnie dowiedziałam się, że moja matka ( 81 lat) podpisała umowę z Novum myśląc, że to umowa z TP SA. Tak jak w innych opisanych na forum przypadkach zadzwoniła Pani twierdząc, że jest z TP. Zaproponowała mamie niższy abonament. Na uwagę ze ztrony mamy ,że ma podpisaną umowę z TP SA na 2 lata i czy może w tej sytuacji zminić abonament Pani stwierdziła, że oczywiście tak. Bardzo proszę wszystkich pokrzywdzonych - złóżmy pozew zbiorowy przeciwko Novum !!!!!!!! Dlaczego mają zbijać kasę na naiwności ludzi starszych i niedołężnych. A swoją drogą pani z novum świetnie orientowała się w jakiej wysokości jest abonament mamy i do jakiego stopnia go wykorzystuje. Ciekawe skąd miała te informacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantNOVUm
Czytam te forum i widzę jacy ludzie są mało inteligentni.... Obecnie pracuje jako taki konsultant telefoniczny dla firmy Novum i wiem jak jest a wy tu jakies głupoty piszecie. Jeśli chodzi o informacje o kliencie to ich nie posiadamy w rozmowie z klientem musiało wyniknąc ze ma taki czy inny plan telefoniczny, my takich info nie mamy np. klientka wspomina ze ma abonament za ok. 50 zł i godzine rozmów to juz z rozmowy mozemy sugerowac ze ma plan tp 60 w TP. Właśnie starzy ludzie tak rozmawiają a potem gadają głupoty. A co do tego,że przez telefon konsultant powiedział ze jest z TP a nie z Novum to w to nie wierze, nie ma takiej możliwości. Wszystkie rozmowy są nagrywane i za taki właśnie "chwyt" jest nagana. Najpierw zastanówcie sie a nie głupoty piszecie. JA tam reklamy nie robie bo mi to wiszą wasze opinie ale to jest naprawde zal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do konsultanta NOVUM
ciekawie czemu, ale tak rozeznani w temacie nie jesteście ,kiedy dzwoni się do was w/s rezygnacji.To dopiero stawiacie klocki i szukacie przyczyn ,aby uwalić komuś karę za zerwanie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantNOVUM
właśnie takie są problemy jak klienci nie czytają umów a później mają pretensje :/ firma jak firma tylko inne oferty abonamentowe, żadnych haczyków, a na umowie jest wszystko jak byk napisane, ewentualnie można się dopytać konsultanta. A jak ciemniaki chcą płacić 50 zł za godzinę w Tepsie to ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantNOVUM
a jeśli chodzi o zerwanie umowy to w każdej firmie nie jest to proste i trzeba zapłacić kare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA! TO OSZUŚCI !
Nie wierzcie Ludziom z Telekomunikacji NOVUM ! telemarketerka dzwoni po domach i mówi ze to z uni europejskiej, że dofinansowanie na to dostali ( GUZIK PRAWDA) ALE nie mówią o tym ze TO ZMIANA OPERATORA I W TYM MOMENCIE BD PAŃSTWO PŁACIĆ 2 ABONAMENTY! chodzą po domach i namawiaja do niby tańszych abonamwntów za 36 zł brutto a potem płaci się ponad 100 zł ! Moja koleżanka poszła do nich w sprawie pracy i przyjęto ją na szkolenie .. po szkoleniu podpisali umowę zlecenie a nastepnego dnia zwolnili ją . I tak robią z kazda dziewczyną zeby nie płacić pensji. To są oszuści przestrzeżcie wszystkich przed ta firmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do konsultanta NOVUM
tacy jasteście uczciwi a przedstawiciel waszej firmy nawet nie wie do ilu dni można umowę zerwać bez konsekwencji.Doszkolcie się w końcu albo dogadajcie między sobą ,jak nieświadomych niczego i biednych ludzi dalej ciulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantNOVUM
ale wy jesteście tępi naprawde aż brak mi słów jakbym z dziadkami 80letnimi rozmawiała hahahaha NIE MA MOŻLIWOŚCI PŁACENIA DWÓCH RACHUNKÓW!!!! zastanówcie sie co piszecie. a te 100 zł za abonament to chyba ci się coś przyśniło. Zal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantNOVUM
a co do koleżanki to widocznie tak rozmawiała z klientami ze ją zwolnili hehe a o tym dofinansowaniu to nie mam pojęcia o czym mówisz heh właścicielem telekomunikacji novum jest dobrze znany Pan Andrzej Wajda, moze dowiedźcie się cos wiecej a nie takie głupoty piszecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do konsultanta NOVUM
to kto jest właścicielem Novum mnie grzeje ,może nim być nawet sam Obama,byleby tylko uczciwym dla biednych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantNOVUM
tak jak pisłam firma jak firma a jak stare dzidy słyszą TELEKOMUNIKACJA POLSKA zamiast TELEKOMUNIKACJA NOVUM i na umówie tez tego nie widzą to ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombelo
Prawda jest taka, że jedni jak i drudzy mają swoje racje. Trzeba zwrócić uwagę na to, że przedstawiciele Novum mają ewidentną korzyść z pozyskania klienta. Gdzie wchodzi w grę zarobek a sumienne wykonywanie swoich obowiązków i zwykła ludzka uczciwość w tym przypadku schodzą na dalszy plan. Może rzeczywiście przedstawiają się jako pracownicy Telekomunikacji Novum i informują klienta o zmianie operatora, ale w większości ludzie w dalszym ciągu myślą, że chodzi o umowę z TP. Według mnie zasranym obowiązkiem takiego przedstawiciela jest upewnienie się, że klient zdaje sobie sprawę ze zmiany dostawcy usług .Nawet jeśli miałby to powtarzać kilkanaście razy. Rozumiem jedną jak i drugą stronę. Jednym(Novum) zależy na pozyskaniu klienta(premia) z kolei drugim(klientom TP) na obniżeniu rachunku. Tylko niech zmiana operatora odbędzie się w sposób uczciwy. Niech klient zdaje sobie sprawę z tego co podpisuje. Niestety duża część klientów TP to ludzie starzy, schorowani a zarazem ufni. Niestety w większości na takich ludziach bazują operatorzy WLR(w tym Novum) Dosłownie dżungla, wygrywa silniejszy. Nie twierdze, że nie opłaca się przechodzić do Novum. Może mają lepszą ofertę. Jednak duża część klientów TP ma podpisane umowy lojalnościowe. Podpisując kolejną z Novum, automatycznie skazują się na zapłatę kary. Gdy ktoś dostaje renty 700 zł, to te 200 zł naprawdę dla takiej osoby zrobią różnicę. Jeszcze jedno odnośnie nazewnictwa. Rzeczywiście TP to nie jest firma w całości posiadająca polski kapitał. Jest to jednak nazwa własna przedsiębiorstwa działającego na polskim rynku od lat. Przedstawianie się za to przedstawicieli Novum jako przedstawiciele polskie Telekomunikacji Novum według mnie jest ewidentną próbą zasugerowania klientowi, że jest się reprezentantem TP. Tak poza tym, ile jest firm które są całkiem polskie? Novym takie jest? Jeśli nawet to co to za argument. Może mam nie robić zakupów w Biedronce bo to Portugalczycy, albo w Tesco bo Angole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantNOVUM
do "Bombelo" częściowo mogę się z Tobą zgodzić. Jednak z tą karą za zerwanie umowy to nie jest tak. Musimy do tond pytać klienta aż powie, że ma umowę na czas nieokreślony, to jest jedno z najważniejszych pytać jakie musi być w ofercie inaczej będzie naganna :/ no i klient będzie musiał zapłacić kare, nawet jeśli on mówi ze nie pamięta to spokojnie mówimy,ze może sobie poszukać i sprawdzić a ja np. za dwa dni oddzwonię. a jeśli chodzi o to ze my chcemy żeby myślano ze dzwonimy z tp to jest nieprawda bo po co nam taki klient, który myśli ze dzwonie z tp zgadza się na zmianę a jak dostaje umowę widzi "NOVUM" to jej automatycznie nie podpisuje no i szczerze mówiąc z takiego klienta nie ma nawet złotówki premii :) także nie idzie nam nawet na rękę ukrywać nazwę firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombelo
Wszystko się sprowadza do tego, że większość osób nie zdaje sprawy z tego co podpisuje.(Nie czytają, albo brak umiejętności czytania ze zrozumieniem) Duża część nawet nie wie, że ma lojalke w TP, a potem zdziwko, że przychodzi do zapłaty 200 zł za zerwanie umowy:) Tak samo pewnie jest jak z Wami podpisują. Mój zarzut nie dotyczy ludzi na "słuchawkach", bo wiem jak przynajmniej to w TP wygląda, gdzie rozmowy są monitorowane. Chodzi głównie o PH udających się do domu klienta, którzy pozbawieni kontroli opowiadają bajki, często podszywając się pod TP. Nie chodzi tylko o Novum, bo oni z tego co wiem w większości na początku dzwonią, ale o innych operatorów. Tutaj wymienię największych "wałkarzy"(nazwy na zamówieniu WLR)- Długie Rozmowy S.A, E-telko, GTS Energis i także T. Novum. Z tym, że część wymienionych przeze mnie firm, to tylko przedsiębiorstwa świadczące usługi dla Tele Polska(Ci to z nazwą przebili Novum, mogą mówić, że są z TP:D), NOM, ACN etc. i klienci de facto samą umowę mają z tymi firmami. Z resztą czytając to forum, dochodzę do wniosku, że jest one wypełnione postami od osób oszukanych, bądź ich bliskich, albo osób które siedzą w temacie. Niestety odnoszę wrażenie, że w zdecydowanej większości są to osoby niekompetentne. Szkoda tylko, że przedstawiciele wyżej wymienionych firm, nie zdają sobie sprawy jaki jest dalszy ciąg podpisanych przez nich umów. TPSA nie ma czegoś takiego jak utrzymaniówka, nikt nie namawia klientów do pozostania w TP. Z resztą mój"przedmówca" sam stwierdził, że rozmowy są nagrywane, przez co nikt klienta nie próbóje odwieźć od decyzji. Nikt też z TP nie chodzi po domach prosząc o pozostanie(UKE siedzi na głowie). Nie wypisujcie więc bzdur na tym forum, proponuje się zająć za to rzetelnym pozyskiwaniem klientów. Ludziom na słuchawkach wierzę, bo zawsze można odsłuchać i wtedy wyjdzie wszystko na jaw. Chodzi o domokrążców, którzy przychodzą do klienta, myślącego, że ma telefon na poczcie(zawsze mnie to rozwala),o to żeby po prostu nie ściemniali. Starszy człowiek widząc elegancko ubranego Pana czy Panią, który ładnie mów, myśli, że ma doczynienia z poważnym urzędnikiem z poczty gdzie 40 lat temu zakładał telefon, a tak naprawdę przedstawiciel ten to zwykły komiwojażer- bajerant zatrudniony na umowę zlecenie w jakiejś małej firemce pracującej dla jakiego operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×